GRAFIMN Grafmonumenten. C. STEIGSTRA. DE HAUKES. VERLOREN: Aan de Van Ewijcksluis weer ople ving. Zaterdagmorgen kwajn hier 'n gezelschap van 'n 60-tal personen uit Huizen per autobus, om de nieuwe Wjeringermeerpolder en de verdere» Zuiderzeewerken te bezichtigen. In het café van den heer Waiboer werd de lunch gebruikt. Dat gaf hier weer een aangename gezelligheid en wij hopen, dat dit zich dezen zomer vele malen zal herhalen. Geslaagd. Op de Rijkskweekschool te Alkmaar slaagde onze plaatsgenoot de Jongeheer Sinke voor het examen Handenarbeid R. Vergadering van Hoofdingelanden van den Anna Paulownapolder op Zaterdag 27 Juni 1931, des voormiddags te elf uur, in het Pol derhuis. Punten 1. Notulen. 2. Mededeelingen. 3. Onderzoek geloofsbrieven van de herbe noemde hoofdingelanden A. van den Berg en A. de graaf. 4. Vaststelling van de rekening over het dienstjaar 1930. 5. Voorstel aan het Dagelijksch Bestuur machtiging te verleenen, na voltooiing van den duiker door de Van Ewijcksvaart bij gemaal I, over te gaan tot het doen maken van een gewapend betonnen dui ker door den Middenvliet vóór de Gras- sloot en de kosten daarvan te bestrijden uit eene geldleening. 6. Rondvraag. Anna Paulowna, 20 Juni 1931. De Dijkgraaf van den Anna Paulownapolder C. WIJDENES-Spaans. ingezonden Stukken. Van Ewijcksluis, Juni 1931. M. de Redacteur. Mag ik nog een klein plaatsje in uw blad, waarvoor mijn dank. liet is naar aanleiding van heti ver slag: Het werk der Sociaal Demo craten in den Gemeenteraad" te An na Paulowna. In dat verslag valt te lezen, dat vooral over Smit, een oud partijgenoot, een hartig woordje is ge zegd. Dat mij de waarheid wordt ge zegd daar ben ik niet boos om; dit zui vert soms de zaken. Maar de heer Van der I-Ia.m kan van mijn persoon en van mijn doen in een openbaar li chaam niets zeggen, omdat ik daarin als vertegenwoordiger der burgerij nog nimmer zitting heb gehad. Dat ik riu bij Koorn en Kuiken ben gegaan, is mijn zaak. Dat ik gelukkig niet bij de S.D.A.P. behoor, doet mij goed. 'Want, hoe of jelui je standpunt, je „zaken doen" in den Raad nog durven verde digen is mij onbegrijpelijk, tenminste wat aangaat Van der Ham, die gere geld juichte als er met geld gesmeten werd Zoo erg nog wel, geachtei heer Van der Ham, dat toen twee plannen om trent de burgemeesterswoning zouden behandeld worden, jij je bloedeigen partijgenooten bedrogen hebt. Jelui zouden voor het goedkoopste plan zijn, was de afspraak. Jij echter pleegde verraad. Vele S.D.A.P.-ers hebben u den rug toegedraaid, Van der Ham Wied jij je eigen vuile politieke tuin, voor jij je met een ander zijn zaken bemoeit Ik heb het meest. met. het werken van Koorn en Kuiken in den gemeente raad gesymphatiseerd. En hoe jelui ook draaien en liegen over anderen, jelui zijn veel te royaal omgesprongen met het geld van de Gemeenschap. Daarom zeg ik: Kiezers, laat Plaat selijk Belang met een versterkt aan tal gekozen Raadsleden uit de stem bus komen. Men hoopt dan iets beters te doen als wat nu in de afgeloopen pe xiode voor de gemeenschap is gedaan. C. SMIT. BINNENLANDSCH NIEUWS. MOORDAANSLAG TE HEERLERHEIDE. Poging tot moord en tot zelfmoord. Zaterdagavond is te Heerlerheide een moordaanslag gepleegd. Een Italiaan woonde eenigen tijd als kost ganger bij een landgenoot van hem. Deze laatste ontdekte, dat de kostganger al te vriendelijk tegenover zijn vrouw werd en ver bod hem daarom het huis. De kostganger uitte bedreigingen, dat hij de vrouw zou doo- den en aan deze bedreiging heeft hij Zater dagavond geprobeerd gevolg te geven. Hij ging naar de woning van zijn landgenoot, vond diens vrouw in de keuken, nam een scheermes en wilde haar daarmee te lijf. De vrouw vluchtte de straat op, waar de man haar vastgreep en haar met het mes zeven sneden in den hals toebracht. Zwaar gewond en hevig bloedend werd de vrouw naar het ziekenhuis te Heerlen overgebracht. De da der sloeg na den aanslag de hand aan zich zelf en bracht zich eenige sneden in den hals toe, v/elke echter niet gevaarlijk bleken te zijn. De Heerlensche politie heeft hem gearres teerd en zal hem heden naar Maastricht o- verbrengen. De toestand van de vrouw was nogal bevredigend. BUS TEGEN EEN BOOM GEDRUKT. Drie gewonden. Zaterdagavond om zes uur is op de Henge- losche straat bij Borne een autobusongeluk geschied. Een T. A. H.-autobus reed in de richting Hengelo, toen deze in een bocht van den weg in botsing kwam met een T. A. D.~ wagen, die juist werd gepasseerd door een personenauto. De eerste bus werd tegen een boom gedrukt. De conducteur Hendriks werd zwaar gewond, evenals de dames Ter Haar en Huiskes. De gewonden werden naar het Ziekenhuis te Hengelo vervoerd. De chauf feur kreeg geen letsel. De bus was slechts licht beschadigd. EEN LORRIE AANGEREDEN. Elec-, ische trein stroomloos. De electrische trein, die Zaterdag om twee uur het station Castricum passeerde, reed in de bocht even voorbij hot station op een spoorlorrie, geladen met steenen. De lorrie werd gedeeltelijk vernield, terwijl de trein stroomloos werd. De passagiers voor de rich ting Alkmaar moesten met een volgenden trein de reis voortzetten. De trein werd latei- door een stoommachine opgesleept. STEMBUSLOTGEVALLEN. Een halve stem brengt een nieuwe partij in den raad. Te Koudum in Friesland, gemeente Heme- lumer Oldephaert en Noordwolde, doet, naar de „Stdrd" meldt, de S.D.A.P. thans haar intrede in den raad. De gekozene kreeg 161 stemmende kiesdeeler was 214, zoodat 75 was 160 1/2. Deze partij kreeg dus een zetel met een halve stem. AANRIJDING. Wielrijder zwaar gewond, Tusschen Eist en Nijmegen is Donderdag avond een bejaaide arbeider, die op zijn rij wiel den Halven Weg naar Oosterhout op wilde rijden, door een hem achterop komen de auto gegrepen en zoo zwaar gewond, dat men voor zijn leven vreest. Het is vast komen te staan, dat de wielrijder, plotseling, zonder eenig teeken te geven, den betonweg heeft willen oversteken. GEMEENTE WIERINGEN. Een bereep. Naar men ons .meldt, heeft de Weleerw. Heer Ds. O. van der v een, vroeger predikant bij de Doops gezinde 'gemeente alhier "en thans als Zoodanig ie Vlissingen, een beroep ontvangen naar de Doopsgez. Gemeen ie Stad Groningen. DEN OEVER. Naar men ons meldt heeft de heer J. Boersen te Den Oever voor zijn passagiersvervoer een groote autobus voor 24 personen aangekocht ter uitbreiding van zijn dienst, aangezien zijn bestaande bus te klein is alles te vervoeren. ..DEN OEVER. De aannemer P. E. Bakker zal voor eigen rekening aan de Bakkerstraat te Den Oever een burgerwoonhuis bouwen, welks pand na voltooiing is te koop of te huur. J. V. O. 27/28 Juni weekeind jeugdherberg Petten. Uur van vertrek wordt nader aange geven. Voor de thuisblijvers Zondagmiddag half drie bijeenkomst in de Vonk. Program ma naar weersomstandigheden. JANTJE IN MODDERSTAD. Zaterdagavond heeft de heer Jac. I. Hovenier met zijn kin derkoor „Jong Leven" een uitvoering gege ven in „Concordia", welke uitstekend ge slaagd mag heeten. De zaal was goed bezet. Opgevoerd werd het kinderzangspel „Jan tje in Modderstad." Muziek van mevr. N. van der Linden van Snelrewaard, woorden van mevr. E. Dopheyde-Witte. Welwillende medewerking verleende mevr. F. Vetter-Hendriks (piano.) De heer Hovenier heeft een zeer gelukkige keuze gedaan met de instudieneming van dit voor kinderen bij uitstek geschikte zangspel. Zangspelen en kinderoperettes zijn heel mooi, mits de handeling uitsluitend voor kin deren geschreven is, en dus niet boven het begripsvermogen van kinderen gaat. Ook de muziek moet eenvoudig geschreven zijn, en geheel in de kinderstem liggen. De tekst en muziek van Jantje in Modder stad voldeden aan deze eischen, iets wat lang niet van iedere operette gezegd kan worden. De korte inhoud van dit in vier kleine be drijfjes geschreven zangspel is als volgt De kinderen van Modderstad zijn vuil 'en slordig. Ze wasschen en kammen zich nim mer en vinden het een genoegen om in de modder rond te plassen. Terwijl ze met hun spel bezig zijn komt een meisje het groote nieuws vertellen, dat ze een jongetje heeft gezien wat er aller vreemdst uitziet. Hij ziet er keurig netjes uit en is gewasschen ook. Zij lachen hier hartelijk om, en als dit jongetje plotseling in hun midden verschijnt, begroeten ze Jantje (zoo heet dit jongetje) met een luid en aanhoudend „sliep uit Jantje begroet niettemin de kinderen aller vriendelijkst. Maar de kleinen springen, hun modderstadliedje zingend, om hem heen, en toonen hunne gezindheid door na een steeds herhaald „sliep uit l" er allen van door te gaan. Jantje is hier erg bedroefd over, en zint op middelen om daar verandering in te brengen. Doch plotseling gaat hem een licht op, als Sponzenvrouw en Kanneman met hun koop waren op 't plein verschijnen en elkaar bit ter hun nood klagen, dat zij niets kunnen verkoopen in Modderstad, en dus maar beslo ten zijn om deze plaats te verlaten. Jantje gaat op ze af en zegt dat hij al hun koopwaar wil koopen. Intusschen verschijnt een koopman in zeep, en ook nog één met borstels, ook hier doet Jantje zijn inkoopen, en vertelt hen, dat hij het plan heeft om de kinderen in Modderstad reinheid te leeren. Als de kinderen weer lustig aan het spelen zijn, verschijnt Jantje plotseling in hun mid den, beladen met zijn gekochte reinigings middelen, gevolgd door de vier kooplieden. Onmiddellijk maken zij een kring om Jan tje heen' en laten hun plagend „sliep-uit" weer hooren. Jantje doet alsof hij zich hier niet aan stoort, doch grijpt onverwachts één van de vuilste Modderstadters en begint geholpen door zijn vier vrienden de kleine vuilpoets te reinigen, wat de overigen joelend op de vlucht doet slaan. Als hoofd en handen klaar zijn geeft Jan tje hem aan Zeepman, welke hem mee naar het badhuis neemt. Dan keert Borstelman terug met de schoonen jongen, en toont hem aan zijn inmiddels teruggekeerde vriendjes, zeggende Kindertjes van Modderstad, „Dat komt enkel van één bad." „Enkel van één bad".... herhalen zij en staren naar den jongen, zwijgend en vol be wondering. Vroolijk schijnt het zonnetje over Modder stad. Reinheid, orde en welvaart hebben de vroegere armoede en vuilheid vervangen al les ziet er nu keurig uit. Sponzevrouw zit vergenoegd te breien, Kan neman en Borstelman houden opgewekt een praatje. Op het plein is alles bedrijvigheid. Meisjes naaien en breien, poppekleertjes worden ge wasschen. Dan stormen de jongens onder luid Hoezee uit de badinrichting en bezingen met een vroolijk lied het genot van baden. Daar verschijnt Jantje Lang zal hij leven! De reinheid heeft getriomfeerd In dit zangspel is geen parlando, den ge- heelen tekst wordt gezongen. De wijze, waarop de uitvoering plaats had, Hoofdgebouw van het Sanatorium voor Arbeidstherapie „Zonnestraal^ le Hilversum. Dit gebouw is geflankeerd door 2 Paviljoens. In hel Pavil joen heeft elk patiënt z'n eigen kamertje. Het 2e Paviljoen nadert z'n vol tooiing en zal denkelijk in Juli a.s. in gebruik kunnen worden genomen. De inrichting biedt dan plaats aan 130 patiënten. verdient alle lof. De diverse koortjes waren goed van klank, er werd zeer beschaafd ge zongen een merkbare vooruitgang was sinds de eerste uitvoering waar te nemen. Ook op duidelijke uitspraak was goed acht gegeven. De rol van Jantje werd gespeeld en gezongen door Alie Dekker Jbd. Alie heeft zoo jong als zij is, reeds een mooie stem, zij j speelde haar rol heel leuk en beweegt zich vrij op het tooneel. Nelly Bakker zong met een beschaafd stem met je de haar toebedeelde coupletjes in het eerste bedrijf als zij Jantje heeft ontdekt. En Ceesje Vetter kreeg zoo waar een open doekje voor een snoezig gezongen poppen wiegeliedje, wat woord voor woord achter in de zaal verstaanbaar was. Het viertal dames wat voor de onvermijde lijke oudere rollen hun medewerking verleen de paste zich wonderlijk goed bij het kinder spel aan. Het kwartet je gezongen door Bor stelman, Kanneman, Sponzevrouw en Jantje was heel mooi aan het einde van het twee de bedrijf. De jongen, welke het eerste gereinigd werd, v/as een leuk type. En allen speelden en zon gen met groote animo. Grime en aankleeding waren in overeen stemming met den inhoud. En de piano-begeleiding van Mevr. Vetter? Deze was geheel volmaakt. Niet dat de partituur zulke hooge eischen stelde, doch om een zangspel voor kinderen te begeleiden, behoeft de muziek niet zoo zwaar te zijn, om toch de handen vol te heb ben. Wanneer zoo^nu en dan een stel van die kleuters, het niet al te nauw nemen met de maat, dan is het zaak om ze zoo spoedig mo gelijk weer in juiste banen te leiden. Me vrouw Vetter heeft zich van deze niet gemak kelijke taak op lofwaardige wijze gekweten. De dank hiervoor werd in bloemen uitge drukt aan het slot van den avond. Iedere patiënt heeft een eigen kamer tje. Voor verheffende en ontspannende muziek beschikt „Zonnestraal" over 'een Hildebrandt - harmonium en over een Bechstein - vleugel. Tafereelen van natuur - historische beteekenis n zorgvuldig gekozen filmvertoonin- en, levert de bioscoop, terwijl het „Zonnestraal" - Verpieegfonds van hui tengewoon groot nut voor de patiënten is. Het zorgt voor dc algeheel kosteloo- ze verpleging, in tal van gevallen, waarin dit noodig is en voor tegejmoet koming in de verpleegkosten voor al le patiënten; voorts voor vele uitga - ven, die boven de kracht van vele pa tienten gaan. Tandheelkundige- en spe cialistisch medische hulp wordt daar uit eveneens bekostigd. Geest en stemming onder de patiën ten van „Zonnestraal" is dan ook, ge zellig en aangenaam. „Zonnestraal" vraagt dan ook onbe vangen ieders hulp 1 Kan men die weigeren Neen immers 1 Vrienden en vriendinnen, geeft op den „Zcnnesiraar'-dag a.s. Zaterdag uw hulp. ,„ZonnestraaI rekent op U! Het plaatselijk Comité voor den „Zonnestraaldag Mevr. de Haan-Bosker, Mevr. Kooij- Kossen; Mevr. Blaauboer-Hermans; Mevr. Bosker-Koorn; Mej. Bets de Wit; P. J. Steinmetz; C. J. Bosker. Een Wieringermeer - avontuur Een tandarts in de knel Waarschuwing voor automobilisten! a Zij, drie heeren en een dajne, kwamen De directeur Hovenier dien wij in den regel J' voor het podium zien, was gedurende deze Pcr a ^ooi a'1 f uitvoering achter de coulissen. Alleen bij het STn zoo verder den polder opsnui- einde kwam hij voor den dag om Mevr. Vet- f ter en de andere medewerkenden te bedan ken voor hun zeer gewaardeerde medewer king. Namens de dames Lely en Van der Plas werden nog bloemen aangeboden aan Mevr. Vetter en den heer Hovenier. Een overtuigend bewijs, dat het streven van den heer Hovenier gewaardeerd wordt. Wij twijfelen dan ook niet, of vele ouders welke aanwezig waren zullen hun kinderen naar de koorklasse van den heer Hovenier sturen. De avond werd besloten met een ge zellig dansje na. Th. J. v. V. .DEN OEVER. J.1. Vrijdag is op eenigen af stand van de grondzuiger „Sliedrecht" een elevatorbak, geladen met zand gezonken. Met behulp van de „Philus Hutson" slaagde men er in des namiddags de bak weer boven water te brengen. Persoonlijke ongelukken hadden gelukkig niet plaats. De Zuiderzeewerken. De werken aan den afsluitdijk Wieringen—Friesland vorderen goed zoodat binnenkort de keileemdam Bree-.,cl, aan. Vi«=«uC zandWesten Javaruggen aangesloten zullenfsen te kunnen vertellen: zijn, waarmee dan weer een belangrijk van de Zuiderzee afgesloten wordt. deel SUCCES-NIEUWS. De uitslag der j.1. Zon dag gehouden wedstrijden zijn Succes IUitgeest I 23 Succes IIUit geest II 22 Succes IIIKolhorn I 32 zoodat S. III de medaille won. Succes Asp. Flevo-asp. 83. Paard door bliksem getroffen. Op de bouw plaats bewoond door den Heer Anne van der Welle in Polder Waard Nieuwland is j.1. Vrij dagavond tijdens een kort doch hevig onweer een 2-jarig paard door den bliksem gedood. WAT IS „ZONNESTRAAL Kort gezegd luidt het antwoord „Zonnestraal" stelt zich ten doel on der bekwame medische- en technische leiding, door planmatigen arbeid, t.b.c. patiënten voor hunne gezinnen en de maatschappij te behouden. Arbeid als geneesmiddel, dit is ar- beidstherapie, wordt daar weloverwo gen toegepast. Zorgvuldig wordt daar bij rekening gehouden piet de krach ten en het kunnen der patiënten. „Zonnestraal is een sanatorium voor arbeidstberapie ten dienste van het algemeen. Daarvoor werd het opgericht. Zie hier de verklaring waarom iedereen daar hulp zal kunnen vinden. De volks vijand, de tuberculose, grijpt óveral, ongeacht waar, in alle levenskringen, zijn slachtoffers. Rang noch stand, ge loofsovertuiging noch levensinzicht, ontziet zij. Voor elk menschenkind is haar greep een vreeselijke bedreiging, ïn den strijd tegen de tuberculose volgt „Zonnestaal" de les, door dien vijand verstrekt en helpt patiënten uit alle levenskringen, zonder daarbij ooit onderscheid te maken. Dit is een plicht," die door „Zonnestraal" bij de stichting, gaarne werd aanvaard Naast een goede stoffelijke verzor ging der patiënten, hebben ook de vol le aandacht hunne geestelijke behoef ten. Geregeld worden door verschillen de Predikanten bijbellezingen gehou den en brengt een R.K. Geestelijke het ziekenbezoek. vend de heerlijke geur van het te veld staande hooi en de bloeiende paarde-, boonen, genietend van den zachtcn zo-, meravond. Ze waren den dijk gena derd, waarachter de eindelooze vlakte van de drooggelegde Wieringermeer. De achter het rad zittende chauffeur de heer Schreuder, tandarts te Den, I-Ielder, zeker geïnspireerd geworden door al die zomersche avondstemmin gen, wilde zekerlijk nu eens aan zijn tochtgenooten laten zien, dat hij meer kon als kiezentrekken. Als 'n rups liet bij zijn wagen langzaam den dijkhel ling opkruipen en eenmaal op de kruin aangekomen zijnde, was het alsof die geheimenissen van de Wieringermeer hem aantrokken. Hij zag daar een hou ten stellage, waarover hij zijn wagen gemakkelijk in het nieuwe gewest zou kunnen doen afdalen en zoo gezegd, zoo gedaan. Weldra stond men op den ouden zeebodem. Hoe heerlijk verhe ven morgen aan vrienden en kennis- ja en we hebben 'n fijne rit door de nieuwe pol der gesmaakt en we waren al dicht bij Medemblik Ja inderdaad, heel even reed 't fijn over 't zand, maar toen opeens geleek de motor zwaarder werk te krijgen meer gas gaf niet 't Was net of men wegzakte! „Er uit" schreeuwde de chauffeur, „we zitten vast En inderdaad, daar zagen ze het on heil; de wielen zaten tot aan de deuten in de weeke modder, even achter de oor en gekrabd, dan de jassen uit, met de handen gegraven en gewroet om de wielen vrij te krijgen, anderhalf uur lang, als het nog langer geduurd had, was de zeebodem weer met water bedekt geworden door al de zweetdrup pels, die daar neervielen Gelukkig, daar kwamen eenige poo- tige Wieringers op den dijk 'n luchtje scheppen. Ze zagen direct wat er gaan de was en staken de handen uit de mouw. Na vrijwat martelen kreeg men 't vehikel weer op vasten grond. Spoedig snoven de tandarts en de zij nen de geur der paardeboonen weer op, maar 't geleek nu niet zoo lekker en dc chauffeur zuchtte ik trek nog liever m'n eigen kiezen, dan ooit weer zoo'n tocht in de Wieringermeer te maken* POLITIE. Verloren te Haukus een porte- monnaie met inhoud. Tegen belooning terug te bezorgen bij den Brig. Rijksveldwachter. INBRAAK in het RAADHUIS TE OUDEN RIJN. ïn den nacht van Vrijdag op Zater dag heeft een inbraak plaats gehad in het gemeentehuis te Ouden Rijn, te vens woonhuis van den gemeenteveld wachter J. S. van Bekkum. In het ge meentehuis is alles over hoop gehaaldt doch daar bleek voor de inbrekers niets vaar hun gading te zijn. Bij den veldwachter zijn ontvreemd een gouden en twee zilveren horloges,, de gedeeltelijke inhoud van een porte feuille, alles tot een waarde van onge veer f 100, benevens zijn ambtspenning als onbezoldigd rijksveldwachter. EERSTE SCHAGER GRAFSTEENHOUWERIJ vanH. J. VOLTEN in GEPREPAREERDE en METALEN en Agent voor WIERINGEN TRAGISCH ONGELUK op den IJSEL Zaterdagmorgen had op den IJsel in de nabijheid van Angerlo (bij Doesburg! een tragisch ongeluk plaats. Een twee tal Duitschers, afkomstig uit Neuren berg, voeren in een kano op de rivier. Zij lieten zich door een motorboot sleepen. Plotseling liep de kano door golfslag vol water. Een der inzittenden kon zich nog op de motorboot in veilig heid stellen; zijn vriend, de 25-jarige iiiseur Franz Watzeck, verdween in de diepte. De geredde, de 21-jarige H. Spath, deed nog pogingen zijn vriend te redden, doch het mocht hem niet gelukken, liet lijk van W. werd eenige ■uren later gevonden. BUITENLANDSCH NIEUWS. 13 MENSCHEN DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Te Studzienice bij Sierpce, in het Noord- Oostelijk deel van de Congres-Polen was tij dens militaire manoeuvres een aantal leerling vliegers bijeen in een schuur, waar zij van een kapitein theorieles kregen, toen een he vig onweer kwam opzetten. De bliksem sloeg in de schuur, met het noodlottig gevolg, dat vijf vliegers op slag werden werden gedood en achttien ernstig gewond. Bovendien liepen 30 vliegers lichte verwondingen op. De schuur brandde geheel af. De leider van de theorie les, kapitein Ploso, werd zwaar gewond en o- verleed tijdens het transport naar een zieken huis. Vrijdagmiddag en gedurende de avonduren heeft boven Koningsbergen en Oost-Pruisen ook zwaar onweer gewoed. In Heiligenbeil sloeg de bliksem in het huis van een landei genaar in, waardoor de 19-jarige zoon en de 32-jarige dochter van den eigenaar werden gedood. In Ortelsburg werd het gezin van een land eigenaar tijdens een begrafenisplechtigheid door het onweer overvallen. De bliksem sloeg in het huis en doodde de vrouw des huizes en den zoon van een anderen landbouwer. De overige begrafenisgangers kregen brand wonden. In het district Insterburg werd even eens een landbouwer door den bliksem ge dood, terwijl de overige leden van zijn gezin er met den schrik afkwamen. In het district Preussisch-Holland werd een 57-jarige vrouw op weg van haar werk naar huis door den bliksem gedood. De twee door den bliksem gedoode personen te Osterode meegeteld, heeft het onweer Vrijdag dus 13 slachtoffers geëischt en 50 gewonden. PROVINCIAAL NIEUWS. ERNSTIG MOTORONGELUK BIJ ST. MAARTENSBRUG. Zaterdagmorgen heeft tusschen at. Maar tensbrug en St. Maartensvlotbrug een ernstig motorongeluk plaats gehad. De motorrijder A. Kind uit de Stolpen had het ongeluk, dat zijn jas tusschen het voorwiel geraakte, waar door hij de macht over zijn stuur kwijt raak te en over den kop sloeg. In bewusteloozen toestand werd hij opgenomen. Medische hulp was spoedig ter plaatse en deze constateerde, dat de motorrijder een bloedende hoofdwon de, een verbrijzeld sleutelbeen en waarschijn lijk een lichte hersenschudding had beko men. Hij werd naar het Stadsziekenhuis te Alkmaar overgebracht. Men vreest dat hier wel wat eigen schuld in het spel is, dat bedoeld jongmensch als een zeer woest en onverantwoordelijk rijder bekend staat, welke voor zichzelf (zooals nu is gebleken) en voor anderen een gevaar op den weg is. TEXEL. Uitslag stemming. De gemeente raad is samengesteld als volgt: Vrz. Bond 2 (vorige keer 3 Vrijz. Dem. 2 (2) S.D.A.P. 2 (2) R.K. 3 (3) A.R. 1 (1) C.H. 1 (1) Gem. Belang 1 (0) Chr. Arb. Partij 0 (1.) 2 7 JUNI a. s. NATIONALE ZONNESTRAALDAG De sterken voor de zwakken Tegen de Tuberculose4 - Steunt de collectie voor de verpleging (ook algeheel kostelooze verpleging) van t.b.c.- patiënten aller gezindten en uit heel het land, in de inrichting voor Arbeidstherapie „ZONNESTRAAL," onder protectoraat van het Nederlanrische Roode Kruis. waarschijnlijk aan Den Oever, een rand met glas en wijzer van een gouden Dameshorloge. Bij eventueele vinding te be zorgen bij den Heer L. DE NEEF, Hippolytushoef, Wieringen.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2