GRAFKRANSEN C. STEIGSTRA. DE HAUKES. ra Hoofdgebouw van het Sanatorium voor Arbeidstherapie „Zonnestraal", te Hilversum. Dit gebouw is geflankeerd door 2 Paviljoens. In het Pavil joen heeft elk patiënt z'n eigen kamertje. Het 2e Paviljoen nadert z'n vol tooiing en zal denkelijk in Juli a.s. in gebruik kunnen worden genomen. De inrichting biedt dan plaats aan 130 patiënten. zegbare opstandigheid als zoovele tintelingen van diep goud. Men kent in zooveel jaren zijn menschen wel „Het paard is maanblind", zei ik dan in mij zelve. Ik zou er nooit mee spotten en hield elke toespeling op-die maanblindheid angstvallig voor me. Want kleine woorden kunnen bron zijn van groote vergissingen. Kleine ongecon troleerde gezegden kunnen vriendschappen breken, al schenen ze sterk als boomen. Ze kunnen diepverbonden levens van elkaar vervreemden tot aan den dood. We hebben te veel steun noodig, als dat we bitter zou den mogen zijn en dragen de vrijheid en blijdschap van onze levens slechts bij de gratie van het ons verbonden weten aan dat van anderen. Maar dien middag, toen ze d'r zware ge stalte liet hangen over 't bonhek en de don- kerbladige hagedoornstruikjes en ze de twee potlammeren de flesch melk in den bek hield, veroorloofde ze zich toch een vrijheid, die me meer dan pijn deed. „Jij", zei ze, „jij, he' jij een ziel Ik zou wel ers wete wille, weer ie zit en wat er den inzit I" Nogtans geloof ik in haar onschuld. Ze zei maar wat. Ze zei het zoomaar, zoo bij haar neus langs, zonder er maar een grijntje bij na te denken. Ze bedoelde zelfs niet eens hatelijk te zijn. Dat heeft ze met zooveel „zeggers" gemeen. „Als ik wat op m'n leden heb, zeg ik het „Flink zoo verwacht hem dan, dat de ander zeggen zal, „maak van je hart geen smoorpan." En toch weten velen niet, dat ze pijn kunnen veroorzaken, zoo fel, dat ze, zoo ze het zelf voelden, zouden zeggen „Maar, m'n beste, zoo had ik het niet bedoeld Bertha von Suttner schreef een boek „De inventaris eener Menschenziel." Toen xk het boek in handen kreeg, zag het er niet naar uit, dat het veel gelezen en nog min der, dat het ooit doorpuurd was. Ik weet wel, doorgaans inventariseert men geen zielen. Het lijkt me een niet bijzonder vruchtbaar, het lijkt me zelfs een verdrietig Werk toe. Als men het wel doet, dan zal het niet anders zijn dan omdat er een zeer bij zondere aanleiding toe is de zucht tot zin gen of wel een groot, verdriet. En zoo zou ik er nooit toe gekomen zijn, de inventaris mijner ziel op te maken, of althans te pogen, dit te doen, zoo niet Geert op dien gedenkwaardigen morgen op een hoogen toon aan het verstand had trachten te brengen, dat Jan van de Bierstal geen ziel had, of anders subsidair een inhoudloo- ze Moet ik haar het tegendeel aan het ver stand brengen Moet ik dat, en zoo ja, wel hoe Zou ik haar met een paar likken verf uit de pot van mijn sarcasme buiten gevecht stellen Haar dus in letterlijken zin dood verven Zou ik haar met aartsvaderlijke waardigheid terechtwijzen en straffen met de geeselroede van mijn uiterste geringschat ting Ik ben gewoon zooveel niet serieus te ne men. Een lood goed humeur verstouwt een mud ergernis. Een ons goedlachsheid is zwaar der dan een pond overredingskracht. Schip peren. Ja, het is geen verheffende leuze, maar toch is het d e leuze, die het in de prac tijk doet „tracht te schipperen." Zou ik dan ten haren believe de inhoud mijner ziel uitpakken, zooals een recruut bij de inspectie zijn bullen uitpakt op zijn stroo- zak en hielen gesloten, het oordeel uit hooge monden afwacht „Je praat nel je verstand had ik tegen Geert kunnen zeggen. Wat ik recht zei, weet ik niet meer. Het waren wel een paar mokkende woorden. Veel bijzonders was het niet. Verwacht ook een bravour-aria als het in je porceleinkast scherven rinkelt Zoo zijn slechts kleine dingen noodig, om keizerrijken omver te werpen. Men behoeft Rome niet in brand te steken, om ruzie te krijgen met zijn onderdanen. Er zijn velen, die het met minder konden dan Nero. Een niet al te meegaande huishoudster, die gees telijk reflexeert op het komen en gaan der bladeren, een paar potlammeren, ten aanzien van welke je meent, dat ze de flesch nu wel missen kunnen, of zelfs een strijkelings ge maakte opmerking in die richting en men kan te hooren krijgen, dat men een leege ziel heeft. Hallo hop, jongen, los van die overpeinzin gen. Licht op en treurt niet. Het is immers geen partuur voor je Haha Jan heeft ruzie met z'n huishoud ster. Wat zullen de buren luisteren Ik ben naar den notaris geweest. Ik wil een inventaris laten opmaken van mijnziel! JAN VAN DE BIERSTAL. BINNENLANDSCH NIEUWS. UIT EEN KERSEBOOM GEVALLEN Woensdagmorgen is door het breken van een ladder de kersenplukker D. Wiolters uit Eist, werkzaam te Eist, uit een kerseboom gevallen. Met een hersenschudding en een bekkenfrac: tuur werd het slachtoffer per auto van het Roode Kruis naar het St. Elisa- bethziekenhuis overgebracht, waar hij ter verpleging is opgenomen. Zijn toe stand is zorgwekkend. VERDUISTERING. De directeur van de Handels- en Landbouwbank veroordeeld. De Haagsche rechtbank heeft uitspraak ge daan in de zaak tegen den vroegeren direc teur van de Handels- en Landbouwbank, die terecht heeft gestaan wegens verduistering ten nadeele van deze bank en tegen wien de officier van justitie een gevangenisstraf van 2 1/2 jaar heeft geëischt. De rechtbank ver oordeelde verdachte wegens verduistering, tweemaal gepleegd, tot een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden, met aftrek der preventieve hechtenis. De rechtbank sprak verdachte vrij van het hem subs. ten laste gelegde gebruik maken van valsche stukken. VOOR DE SLANKE LIJN. Wel een radicaal middel. Wij lezen in de Haagsche Crt. Vele zijn de raadgevingen geweest, gege ven aan dames, die een teveel aan lichaams omvang wilden kwijtraken, om toch maar in de slanke lijn te blijven. Als paddestoelen re zen de middelen uit de doctorale of niet-doc- torale gronden en zij varieerden van pillen of poeders, die „beslist onschadelijk" waren tot een streng dieet van een onnoozel stukje brood met tomaat en komkommer. Een wel zeer radicaal middel werd dezer dagen door een Parijsché firma aangeboden. Tegen betaling van 10 zou een zeker en snel werkend vermageringsmiddel worden gezonden en het was een Rotterdammer, die op deze aanbieding inging en het middel be stelde. Het bleek een doosje te zijn, dat slechts één pil bevatte van vrij grooten omvang. Door een gelukkig toeval kwam de bezitter van de „vermageringspil" achter het geheim. Hij liet de pil n.1. per ongeluk vallen, waar door het omhulsel sprong. Hij meende, dat in het binnenste van de pil iets bewoog en be gaf zich, daar hij de zaak niet vertrouwde, naar zijn huisarts, die den beweegbaren in houd van de pil onderzocht. De medicus kon de diagnose al heel spoe dig stellen, want de inhoud van de pil be stond uit niet anders dan den kop van een lintworm. GEZONKEN. Te Enkhuizen is Woensdag het sleepschip Majala, geladen met steenkool, in botsing ge komen met het visschersvaartuig E. H. 15, grootendeels gevuld met netten, ankers en ansjovis. De oorzaak was, dat een man van de dienstdoende sleepboot te gauw den ka bel zou hebben losgegooid. Het visschersvaar tuig werd aan bakboord ingedrukt' en zonk onmiddellijk. Er was niemand aan boord. BUITENLANDSCH NIEUWS. OVER DEN OCEAAN. Ongerustheid over de Deensche Oceaanvliegers Hillig en Holris. De Deensche Oceaanvliegers Hillig en Hol ris, die gistermorgen (Woensdag) in New Foundland waren opgestegen om den Noor delijken Atlantischen Oceawan over te vlie gen, zijn nog steeds niet aangekomen en men is zonder bericht van hen. Tot de kustwacht-stations aan de West kust van Ierland is een rondvraag gericht of men iets van de vliegers had vernomen. Men kreeg echter een ontkennend antwoord zoo- dat over het lot van de vliegers ongerustheid is ontstaan. SPANJE. MAJOOR FRANCO GEWOND. Tijdens een rede, die majoor Franco in een vergadering te Sevilla hield, stortte het spreekgestoelte in, waarop hij stond. Hij brak een been. Verscheidene andere personen wer den eveneens gewond. FRANKRIJK EEN WATERHOOS. Voorafgegaan door wolkbreuken. Het plaatsje Fontrevault 1'Abbaye bij Sau- mur (ten O. van Nentes) is, naar het N. T. A. meldt, Woensdagmorgen door een hevig on weer met wolkbreuken en des middags door een waterhoos geteisterd. Alle straten en plei nen werden onder water gezet. Hier en daar stond het 3 meter hoog. Zeven huizen werden door het water totaal vernield, vele andere moesten worden ontruimd. Men meent, dat eenige inwoners zijn verdronken. ZUID-AMERIKA. KANNONNEERBOOT GEZONKEN. Elf opvarenden verdronken. Een Argentijnsche kanonneerboot is hier in de haven te Buenos Aires in botsing geko men met een stoomschip. De kanonneerboot werd zoo ernstig beschadigd, dat zij binnen enkele minuten zonk. Elf leden der beman ning zijn verdronken. PROVINCIAAL NIEUWS. TEXEL. OOST. Een ongeluk bij het gras- maaien. Machine en paarden van de dijk. De veehouder J. K. alhier, was Zaterdag bezig met de machine gras te maaien. Bij het omkeeren der machine, waarbij de paar den op de kruin van de dijk bleven, reed ze door een achterwaartsche beweging van de dijk. Dit had tot gevolg, dat de paarden haar niet meer konden houden en de machine met paarden en al aan de buitenkant van de dijk naar beneden joeg. De machine werd door de paalschoeiïng tot staan gebracht. Het tuig werd stukgerukt. Een- der paarden kwam op het zich aldaar bevindende beton te vallen, waardoor het arme dier een groote diepe vleeschwond opliep. Het heest is in de smederij, waar het goed vastgezet kon wor den, door de veearts onder behandeling ge nomen. De toestand is vrij goed. De "andere paarden kwamen er zonder letsel af. De heer J. K. wist zich bijtijds in veiligheid te stel len, daar de bestuurder der paarden, J. E., het ongeluk zag aankomen en door een tijdi ge waarschuwing erger wist te voorkomen. De bestuurder bleef ook ongedeerd. De ma chine kreeg geen schade van beteekenis. Het ongeval liep aldus tamelijk goed af. BEVERWIJK, Bloembollen - export: De uitvoer over de eerste 5 maanden van dit jaar bedroeg aan gewicht 4.446.792 Kg. en aan waarde f 4.149.040 tegen 3.599.245 Kg. voor f 4.233.7212 over eenkomstig gelijk tijdvak van het vo rig jaar. GEMEENTE WIERINGEN. WIERINGERMEERPOLDER. Aanleg van de wegen. De directeur - generaal der Zuider zeewerken heeft Woensdag te Den Haag aanbesteed bestek no. 120 Z.W.: Het aanleggen van steenslagwegen in polderafdeeling I van de W'ieringer- meer, in 4- perceelen. De raming was van perceel I f 100.000; perc. 2 f 85.000; perc. 3 f 75.000; perc. 4 f 60.000. Laagste inschrijvers waren voor per ceel I: N. V. Teermacadam te Den Haag voor f 89.445; perceel 2 N.V. Nederl Ba salt Mij te Zaandam voor f 73.000;. per ceel 3 N. V. Aann. Bedrijf v.h. H. J. te Siepe te Winterswijk voor f 64.178; per ceel 4 H. van Meekeren te Hindeloo- pen voor f 57.863. Voor de massa N.V. Nederl. Basalt Mij te Zaandam voor f 297.700. SCHOOLFEESTREISJE. Het schoolfeest reisje met de kinderen der hoogste klassen vanwege de Vereen, ter bev. van getrouw Schoolbezoek, de kinderen der O. L. school te Hippolytushoef aangeboden en jJ. Dinsdag gehouden is, dank zij het prachtige weer uitstekend geslaagd. Om ongeveer 9 uur werd met autobussen vertrokken en arriveerde men te ruim 10 uur te Schoorl, alwaar men zich vermaakte in de speeltuin en op het duin. Vandaar ging men naar Bergen aan Zee, om te genieten van het strandvermaak. Van hier uit verder naar Bergen, waar in de Sparrelaan de reigernesten werden bekeken en de speeltuin niet werd vergeten, terwijl men Duinvermaak, ook een speeltuin, be zocht. Van al dit moois en vooral van het na tuurschoon werd door de kinders volop ge noten evenals van dê vermakelijkheden in de speeltuinen, terwijl van tijl tot tijd het aan ververschingen niet ontbrak. Behouden en wel en voldaan over deze heerlijke reis keer den allen 's avonds terug en konden ze thuis niet ophouden met vertellen over al het moois dat men gezien en waarvan men ge noten had. Ook de rit heen en terug schonk veel genot. Het was een prachtdag en kun nen wij dan ook niet nalaten dames en hee- ren begeleiders (sters Rank te zeggen voor de vele inspanning die zij zich hebben ge troost de kinderen zoo te laten genieten. POLITIE. Gevonden een huissleutel. Inl. bij den Gem. bode. DEN OEVER. Door den kerkeraad der Ger. Gemeente is benoemd tot de Geestelijke ver zorging der Zuiderzeearbeiders te Wierlngen Cand. Robberts te Amsterdam. SUCCES NIEUWS. A.s. Zondag gaan de Succes-elftallen uitwedstrijden spelen. Succes I gaat naar Medemblik I, vertrek 1.15 uur. Succes n naar B.K.C. II vertrek 1 uur. Succes asp. A en B naar B.K.C. asp. A en B. Vertrek half tien. GEMEENTE ZIJPE. BURGERLIJKEN STAND gem. Zijpe van 19 t.m. 25 Juni 1931. Geboren Aafke, d.v. Niklaas Snip en Jan- ne Schuil Cornelis, z.v. Cornelis Johannes en Neeltje Bleijendaal. OndertrouwdJohannes van Westen, 26 jaar, arbeider, te Haarlem en Wilhelmina Vennik, 24 jaar, zonder beroep, te Zijpe. Getrouwd Gerrit Veeter, 34 jaar, metse laar en Henriette Carolina Maria Seuneke, 34 jaar, beiden te Zijpe. OUDESLUIS. De Heer R., een D.O.S.K.O.- Veteraan, die Zondag medespeelde in dien club in een match tegen de veteranen van J.V.C., had het ongeluk te vallen en daardoor zijn arm te breken. Gelukkig speelde Dr. O- terdoom mee, zoodat hem oogenblikkelijk afdoende geneeskundige hulp werd verstrekt. SCHAGERBRUG. De heer H. Burggraaf, ambtenaar bij de directe belastingen alhier, wordt met ingang van 16 Juli a.s. overge plaatst naar Heiloo. SCHAGERBRUG. Woensdag had alhier in „Het Wapen van de Zijpe" de aanbesteding plaats van het gewone jaarlijksche onder houd van de eigendommen van het Water schap „Zijpe en Hazepolder." Het werk is als volgt gegund Perc. I. Het onderhoud van alle bruggen, gebouwen, en verdere eigendom men van den polder, aan den heer A. van Eeckeren te Keinsmerbrug. Perc. n. Het onderhoud van de sluis en sluiswachterswoning te Oudesluis, aan den heer C. de Leeuw te 't Zand. Perc. in. Al het schilderwerk aan de pol dereigendommen, aan den heer C. Goet te Oudesluis. EERSTE SCHAGER GRAFSTEENHOUWERIJ vanH. J. VOLTEN in GEPREPAREERDE en METALEN en Agent voor WIERINGEN ANNA PAULOWNA. Zondag JJ. heeft de plechtige opdracht plaats gehad van de jongenscongregatie in de parochiekerk aan de Spoorbuurt. De heer M. Brugman, zoon van den sta tionschef, is als klerk geplaatst bij de Ned. Spoorwegen te IJmuiden. Gisteren Donderdag vertrok pastoor M. Vinck naar zijn nieuwe parochie. Zijn opvol ger, pastoor M. van der Eem, zal heden Vrij dagmiddag arriveeren. Bakkerswagen in de sloot. Woensdagmid dag ongeveer 3 uur geraakte de met een paard bespannen bakkerswagen van den broodbakker Jb. Molenaar te Kleinesluis voor de arbeiderswoning van D. Schenk in den Grasweg, in de diepe wegsloot, doordat de nog jeugdige venter het zoontje van Mo lenaar met zijn been in de leidsels verward geraakte. Het ongeval liet zich ernstig aan zien, daar de kleine baas mede in de diepte verdween en bekneld geraakte tusschen den wal en den wagen. Hij kon evenwel spoedig uit zijn benarde positie door toeschietende hulp verlost worden. Met veel moeite werden paard en wagen geborgen. BREEZAND. Aanrijding. Woensdagavond werd een logé van den heer Essenveld ter hoogte van het café van den heer Jb. Borst aangereden door een vrachtauto van Gebr. Boerman, bestuurd door den chauffeur D. K. Het slachtoffer, een verpleegster van het Diakonessenhuis te Leiden, bekwam een hoofdwonde en een beenfractuur. Dr. Olree, die na telefonische oproep spoedig ter plaat se was, verleende de eerste hulp, waarna het meisje op haar verzoek naar het Diakonessen huis te Leiden werd vervoerd. 2 7 JUNI a. s. NATIONALE ZONNESTRAALDAG De sterken voor de zwakken Tegen de Tuberculose DE WIERINGER ZONNESTRAALDAG" Steunt de collectie voor de verpleging (ook algeheel kostelooze verpleging) van t.b.c.- patiënten aller gezindten en uit heel het land, in de inrichting voor Arbeidstherapie „ZONNESTRAAL," onder protectoraat van het Nederlandsche Roode Kruis. RAADSVERKIEZING ANNA PAULOWNA. J3 3 X! tO '3 3 55 G X O 3 O .5 ft) 2 W I '33 <D "ft> O 5 H Lijst 1 S.D.A.P., 545 stemmen K.Keuris 178 104 49 155 486 Jb. v.d. Ham 4 5 2 11 Jb. Raven Jbz. 2 5 9 16 L. Blaauboer 1 4 2 7 J. Dekker 3 1 2 6 D. Kr ouwel 1 1 H. Raven 1 2 1 4 Jr. Swierts 2 9 1 3 J. Blaauboer 2 1 1 4 J. J. Geluk 1 1 A. Woudenberg, geb. Langedijk 1 2 3 G. Meuleveld 1 1 2 Alb. Noorden C. F. Polet 1 1 191 125 53 176 545 Lijst 2 Chr. Historlschen, 177 stemmen D. Lubbert 17 114 24 12 167 C. J. Blaauboer 3 1 4 L. Leijnse 1 1 2 D. Duijzer 1 2 3 K. Boonacker 1 i= 1 C. v. d. Bent 18 118 27 14 177 Lijst 3, PI. Belang, 568 stemmen D. Koorn 113 55 31 66 265 G. Kuiken 32 66 26 23 147 C. Smit 49 16 22 44 131 E. Romar 1 4 5 G. Visser 2 1 3 M. Cornelissen 2 2 W. Waiboer 1 3 4 L. Raven 3 3 J. F. Buij, geb. van der Wees 5 3 8 197 146 80 145 568 Lijst 4, Anti Revolutionnairen, 130 stemm. J. Hooimeijer 21 53 35 17 126 H. Simons 1 1 1 3 S. Sas D. de Roover H. v. Bostelen 1 22 54 36 18 Lijst 5, Vrijzinnigen, 352 stemmen D. Blaauboer Dz. 3 18 3 10 Jb. van Duin 4 8 2 7 G. Geerligs Cz. 15 3 10 D. de Graaf Jz. 3 3 1 H. Jonker Hz. 24 5 1 A. J. Keppel Az. 3 0 Js. Lindenbergh 10 6 2 C. Rezelman Dz. 52 5 6 34 C. Schilderman 1 3 4 G. Smit Sz. 11 7 16 2 J. Smit Az. 9 5 0 D. Stammes 38 6 7 5 173 53 50 76 352 Lijst 6, R. Katholieken, 508 stemmen W. Komen 119 191 125 24 459 G. v. d. Berg 1 10 11 H. op 't Veld 1 3 1 3 P. J. Langelaan 1 2 2 5 J. W. Stolte 1 1 G. v. d. Park 1 9 5 '15 A. Kloosterman 5 3 2 10 A. Steenvoorden 2 2 123 222 137 26 508 Het stemmencijfer. Totaal uitge- brachtte stemmen die geldig waren 2280; kiesdeeler 207 3/11. Hoe de eerste verdeeling was Lijst I: 2 zetels; lijst II: geen; lijst III 2 zetels; lijstlV geen lijst V 1 zetel cn lijst VI 2 zetels. Na de verdeeling der grootste resten was de formeele uitslag aldus Lijst 1 3 zetels, gekozen Keuris, v. d. Ham en Raven. W]aar v.d. Ham uit de gemeente vertrokken is, volgt L. Blaauboer; Deze bedankt echter; zoo zal dan J. Dekker in den raad komen. Lijst 2, 1 zetel: gekozen: Lubbert. Lijst 3, 3 zetels: gekozen: Koorn, Kui ken en Smit. Lijst 4 Géén zetel. Lijst 5 2 zetels. Volgens de wet ge kozen D. Blaauboer cn Jb. v. Duin. Vol gens het reglement der vereeniging zullen Rezelman en Stammes zitting nemen. Lijst 6: 2 zetels: gekozen W. Kqmen en G. v.d. Berg. Nabeschouwing Raadsverkiezing. Zoo is de Verkiezingsveldslag dan geleverd, en de kruitdamp is alreeds weer opgetrokken. Verschillende scho ten zijn -over en weer gelost, naar we veronderstellen zonder al te veel zwa re verwondingen te hebben gemaakt. Alleen het vrijzinnig raadslid, de heer Jonker, is op het veld van eer gebleven Persoonlijk genomen, vinden we het ja/mjner, dat nu juist Henk het loodje moest leggen. Het was een figuur die wel in de raadszaal paste en aan zijn goed humeur viel niet te twijfelen. Hij is nu het slachtoffer geworden van de gekke bokkesprongen die zijn „partij"-genooten de laatste jaren heb ben gemaakt. We schrijven dit toe aan nog zoo'n soort „stand"-ophouderij in welks heilig huisje geen ander mocht, binnendringen. Zoo werden vier ja ren terug Koorn en Kuiken netjes bui ten de deur gehouden. Niettegenstaan de dat, kwamen ze toch naast hun op het kussen. Helaas, in deze 4-jarige raadsperiode is de gouden tijd verloopen, het heilig huisje werd wankel, en men zou de deur juist willen openzetten om de vroeger gesmaden binnen te laten, toen dezen precies den rug naar het stuipken hadden toegedraaid. Er moest wat gebeuren 'n Weinig yer guldsel was wellicht niet kwaad. De naam van het huisje werd veranderd» het boetekleed aangetrokken, 'n alpha- betische klapper aan de deurpost ge spijkerd, wellicht dat er nu schapen over de brug zouden komen; al waren ze ook zwart ze zouden welkom zijn! MARKTBERICHTEN. SCHAGEN, 25 Juni 1931. Op de he den gehouden weekmarkt waren aan voer en prijzen als volgt: 2 Stieren 135 a 170; 13 Geldekoeicn mag. 225 a 300; 47 Geldekceien vette 250 a 400; 10 kalf koeien 280 a 360; 34 Nuchtere kalveren S a 18; Schapen mag. 28 a 36; 67 Over- houders '28 a 35; 63 Lammerenl6 a 22; 35 Varkens mag. 16 a 21; 68 Varkens vette per KG. 0.33 a 0.42; 74 Biggen 6 a 12; 7 Konijnen 0.50 a 1.60; 10 Kippen 1 a 1.70, 130 34 21 28 7 30 3 18 97 We willen nu onze beeldspraak la ten varen en even memoreeren onze indruk na de verkiezing. Het stemden cijfer was ondanks al dit geknoei niet bij uitstek Met eigen stemmen kon men immers nog niet eens twee zetela halen! En dat, terwijl men toch stem men vangers voor Breezand boven aan de lijst had Ja, inderdaad, zoo was het! De heeren Blaauboer en Van Duin, die feitelijk volgens de wét verko [zen waren, doch zich volgens het ver- eenigingsreglement moeten terugtrek ken, verklaarden ons zich niet te heb ben kunnen indenken, dat een en an der zoo zou afloopen; zij voelden zich slechts als stroomannen gebruikt Het resultaat is dus een poover fi guur en nog kwade hoofden op de koop toe Ook de S.D.A.P. kan niet roemen op een schitterende uitslag; ze konden hun drie zetels behouden, doch dan ook met behulp van een rest van ande ren. Ze hebben dan ook de leering er uit te trekken, dat zij tot versobering der uitgaven hebben mede te werken. Natuurlijk verloren zij stemmen door den candidatuur van den heer Split bij plaatselijk-Belang. Maar dat neemt niet weg, dat dan toch ook verschillen de „roode" stemmers het beleid van hun geestverwanten afkeuren. Plaatselijk Belang is schitterend uit de slembus gekomen. Zij had het grootst aantal stemmen van alle lijs- 36 len en we gelooven, dat het de juiste 14 weergave der verkiezing zou zijn, als 56 een der gekozenen van Plaatselijk Be lang tot wethouder werd benoemd. De antirevolutionairen hadden beter gedaan niet piet een eigen lijst uit te komen. Thans konden slechts met be hulp van een rest de Chr. Historischer* een zetel bekomen, terwijl men er an-- ders royaal was geweest.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2