22E JAARGANG DINSDAG 3o JUNI 1931. NO. bo NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ?|§§P WIERINGEN EN OMSTREKEN DE VONDELING. WIERINGER COURANTS VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG EN VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. idrli.. BUREAU Hippolytushoef Wieringen. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 15 regels O.Si. Iedere regel meer 0.10. HE WERELDMORATORIUM. Zoo maar ineens heeft president Hoover, als staatshoofd de eenige ter wereld, die te vens premier van zijn kabinet is, bekend ge maakt -T- Duitschland verkeert op den rand van een afgrond afgrond. Het staat voor een bankroet en dus ook voor een burgeroorlog, waarbij het zal gaan tusschen Hitlerianen en Moskou-aanbidders. Als de laatsten het winnen wordt geheel Midden-Europa gebols- jewiseerd, en dan zijn onze duiten naar de maan, terwijl er van herstelbetalingen geen sprake ooit meer zal zijn, en dientengevolge zijn voor ons ook de oorlogsschulddelgingen verloren die wij nog te wachten hebben van de Europeesche geallieerden. Winnen de Hit- leriahen, dan zeggen zij ons en iedereen den koop op, want zij voeren in den kop van hun program „Weg met Verdrag van Versailles Weg met alle tribuutlasten Vroeger hielden wij ons buiten de Europeesche politiek, dus ook buiten de herstelbetalingen van Duitsch land aan de geallieerden. In den laatsten tijd echter is het ons duidlijk geworden, dat er een onverbrekelijk verband bestaat tusschen de oorlogsschulden, de herstelbetalingen en de uitwendige politieke aangelegenheden van Europa er bestaat dus een, hoewel noodlot tig, verband tusschen Amerika en Europa. Europa mag niet verloren gaan voor Ameri ka, en daarom zeggen wij thans terugrede neerend langs het zooeven gelegde verband van al die problemen Wij willen de afbeta ling der oorlogsschulden aan onze schulde naars met alle genoegen opschorten laat ons zeggen voor den tijd van een jaar maar dan moeten onze schuldenaren op hun beurt Duitschland voor een even langen tijd respijt geven als wij hun. Daar Duitschland aan zijn herstelschuldeischers vastligt met het betalingssysteem-Young komt het dus in de practijk neer op een moratorium van 1 jaar voor het plan-Young. Dit voorstel komt niet uit de lucht vallen en wij weten heel goed, dat het Amerikaan- sche Congres er zijn goedkeuring aan moet hechten. Maar wie vlug helpt, helpt dubbel. En daarom hebben wij ons den steun verze kerd van een groot aantal Amerikaansche Senatoren en Congresleden. Democraten zoo wel als Republikeinen, en zij allen zeiden „Doen Wijzigingen op ons voorstel zullen wij niet afwachten. Antwoord, dus blijken van af en bijval, liefst zoo spoedig' mogelijk, want wij laten geen gras over deze zaak groeien. Het effect. Het effect van deze woorden was overwel digend. De beurs sprong de hoogte in. Amerika, der wereld schuldeischer, bood redding, adem pauze „Leve Hoover Hoover moet den No belprijs voor den vrede hebben wat al niet. Duitschland riep Dolgraag Hoover sleept ons uit het moeras Weg burgeroorlog, weg catastrofe. Nu kan Brüning regeeren zoo als hij wil. Hindenburg had gelijk, dat hij Hoover seinde „Red ons, anders zijn wij verloren." Engeland betuigde warmen bijval, en waar schuwde voor de houding van Frankrijk, want de Franschen zouden Hoover's geste verkeerd opvatten en uitleggen als een kaakslag voor de Fransche politiek. De Fransche bladen, wel wetend dat het Fransche antwoord niet een, twee drie gege ven kon worden hadden tijd om eerst ver stoord, verwonderd, en argwanend te doen en om daarna diplomatiek bij te draaien en Briand te verwijten, dat hij zich het laatste halfjaar voortdurend het politiek initiatief uit handen laat nemen. Want het was dan toch maar als een blik semslag geweest, dat Hoover eigenlijk be weerd had Europa zit zoo met zichzelf in de war, dat het beter is, dat Amerika de lei- FEUILLETON. 36. Lionel hoorde al die geluiden, zag den grijns van het Silenus-beeld en werd stil. Zoo af en toe keerde hij het hoofd wat meer naar links en dan zag hij mademoiselle De Saligneux of tenminste den onderkant van haar grijzen rok met rose lint gegar neerd. En, hoe dicht ze ook bij hem zat, kwam het hem voor dat die rok héél, héél ver van hem af, bijna aan het eind van de we reld was. De bank, waarop hij zat, was nog geen anderhalven meter lang, dus hij had den arm slechts hoeven uit te strekken om de hand van mademoiselle De Saligneux naai de lippen te brengen. Toch was er een onover komelijke afstand tusschen die dochter van dat oud-adelijk geslacht en hem. Het speet, hem dat hij dit niet eerder bedacht had hij verweet zich zijn dwaze overijling, zijn kin derachtige lichtgeloovigheid. Wat kwam hij eigenlijk doen op Saligneux?. Hij wist het nu zelf niet meer! Het was of zijn spraakorganen als met lamheid geslagen waren. Het geluid van het korendorschen, van het duivengekir, van het watergetikkel hield steeds aan, maar Lionel bleef zwijgen. Mademoiselle De Saligneux werd ongedul dig. Weet u wel, dat het gesprek in het ge heel niet vlot Dan moeten we elkaar maar wat helpen, want iemand anders zal het ook niet doen. Wil ik dan maar beginnen Dat Is feitelijk wel niet zooals het hoort. Valt het u nu zoo moeilijk, om te zeggen dat ik lief en aardig ben en dat u mij aan bidt Maar u is immers een veel te ontwik keld en verstandig mensch, om zich op tc houden met zulke laffe, zinledige taal, Boven ding neemt in de wereldpolitiek en de lijn voorschrijft, die gevolgd moet worden Zoo iets is niet prettig. Bovendien blijkt, dat Duitschland, dat eenige maanden geleden de heele boel op stelten zette met zijn Ta rief-unieplan met Oostenrijk, weer machtige vrienden begint te krijgen. Wie weet wat er allemaal op Chequers voorgevallen is Hoo ver kan nu wel een moratorium afkondigen voor de oorlogsschulden en dictatoriaal daar aan vastknoopen, dat Duitschland een mo ratorium moet hebben voor zijn herstelbeta lingen, maar weet Hoover wel, dat hij Fran krijk daarmee een reuzenstrop van ettelijke honderden millioenen bezorgt Wie maakt de schade goed, die Frankrijk nu lijdt om der wille van het grootmoedigheidsgebaar van Hoover tegenover de wereld Want Frankrijk krijgt veel meer van Duitschland dan het aan Amerika heeft te betalen. Bovendien waaraan ontleent Hoover het recht om het plan-Young, dat 17 maanden geleden plech tig onderteekend werd te 's-Gravenhage, zoomaar op zijn kop te zetten De Engelsche pers waarschuwde Frankrijk, om met al deze overwegingen geen roet in het eten te gooien. De Amerikaansche ging een stapje verder, en liet hooren „Frankrijk heeft het plan- Hoover té aanvaarden of te verwerpen. Maar als het niet in orde komt met Frankrijk, dan moet het maar zonder Frankrijk." Met stijgende belangstelling zag de heele wereld nu uit, wat Laval, Flandin en Briand meenden te moeten antwoorden op Hoover's panacee-voorstel (een panace is een genees middel voor alle kwalen, en het zijn héél wat kwalen, waar aan Europa en de wereld lij den!), te meer, daar de Fransche pers, mis schien niet ten om-echte begon te hoonen „Al die edelmoedigheid van Hoover is maar Quatsch Amerika wordt bang voor zijn milliarden dollars welke het gestoken heeft in de Duitsche gemeenteleeningen, enz. Die dollars gered, beteekentde Herstelbetalin gen gered. Men kan gemakkelijk de edel moedige spelen als men op den goudzak zit Waarop de Hearts-pers terugknauwde, „Frankrijk wil niet tóegeven omdat het van gestolen geld (sic bezig is een bewapenings actie te voeren zonder weerga en mét die oorlogsmachine Europa aan zich wil onder werpen. Frankrijk is bang voor den vrede het wil den oorlog, en bovenal de verdere vernietiging van Duitschland Het weloverwogen antwoord. Toen Frankrijk's antwoord eindelijk en ten leste kwam, zeide het niet „neen", en half „ja". Het was een kalm, waardig antwoord. Het zeide „Hulde aan Hoover voor zijn lumi- neuzen invalDe wereld heeft behoefte aan herademing, maar niet aan een herademing, die over een jaar wéér dezelfde benauwenis als van thans verwekt. Als Hoover even lan ger nagedacht had, zou hij gezien hebben, dat zijn voorstel eenvoudiger lijkt dan het is, want het gaat maar niet aan, het plan Young voor een jaar op te bergen alsof het er niet meer was en niet te vragen, wat er gebeuren moet met de enormè schade, welke enkele Europeesche landen te lijden krijgeu door Amerika's plotselinge bewogenheid zich helaas heeft geuit in een soort ultimatum. Maar om terzake te komen. Er bestaat se - dert Januari 1930 een plan-Young en dit kent hoe men het wendt of keert, geen moratori um voor de zoogenaamde onvoorwaardelijke betalingen. Aangezien parlementen het plan- Young heben bekrachtigd, mag buiten deze parlementen om geen geweld worden aan gedaan aan den inhoud van het plah-Young; terwijl gedachtelooze aanvaarding van het plan-Hoover negeering van den inhoud van het plan-Young en negeering van de parle menten zou beteekenen. Om echter aan de breede bedoelingen van Hoover tegemoet te komen, stelt Frankrijk een overbrugging voor laat Duitschland de onvoorwaardelijke betalingen alsnog verrich ten (zij vormen een derde van het totaal) laat dit bedrag gestort worden bij de Her- stelbank te Bazel, ook wel genaamd Bank voor de Internationale Betalingen. Dat te Bazel gestortte bedrag kan dan dienen, hoe wel het een deposite vormt voor Diiitschlands crediteuren, om leeningen te verstrekken aan die landen van Midden Europa, die in financieele moeilijkheden verkeeren, eventu eel dus ook aan Duitschland zelf." Hoover en Stimson zullen niet kunnen ont kennen dat dit antwoord bezadigd en inge nieus is, en dat de inhoud klopt met het mo ratorium, dat Duitschland zelf had moeten aanvragen, als Amerika niet met een ingrij pender plan ware gekomen. Bij - overwegingen. Als Hoover er het hoofd voorhoudt, hetgeen echter, gezien den toon van het Fransche te genvoorstel, te betwijfelen is, en als allen bukken voor zijn ja of neen, wat zijn dan de voordeelen en de offers aan het plan-Hoover verbonden Duitschlands voordeel zal zijn, dat het zijn uitgaven 1931/32 met 900 millioen ziet dalen, welke 900 millioen toch niet te putten waren geweest Grooter is misschien het voordeel van de politieke rust. Engeland betaalt aan Amerika vrijwel even veel als het van Duitschland ontvangt, dus dat heeft nog schade ep evenmin baat bij een plan-Hoover. Amerika zelf offert 600 millioen gulden op. Frankrijk offert zooveel op, dat het met recht politieke voordeelen mag bedingen, dus geen Duitsch-Oostenrijksche Anschlusz meer, geen Tarief-Unie, geen Corridor-problemen meer, enz. Ongetwijfeld zal het hiertoe ko men. Temeer daar Engeland reeds heeft aange kondigd voorloopig geen oorlogsschuldbeta lingen van zijn eigen schuldenaars te ver wachten en Mussoline heeft bekend ge maakt, dat Italië het moratorium, in den zin, gelijk Hoover bedoelde, van kracht zal laten worden. Frankrijk zal dus Hoover volgen en enkele tegenprectaties ontvangen en deze zullen wel neerkomen op de zooeven ge schetste. BINNENLANDSCH NIEUWS. dien vat u wel, dat ik u toch niet gelooven zou Gelukkig had Lionel nu weer de macht over zijn stem Als ik zei, freule, hoe ik nu al, sinds den dag, dat ik het geluk of het ongeluk had n te ontmoeten, er niet in geslaagd ben u te vergeten en dat ik twee maanden lang alle ochtenden teruggegaan ben naar de plek, waar ik u het eerst ontmoet had, in de hoop u daar weer te zien, zoudt u mij dan geloo ven Nu, dat is dan wel mooi bedachtzei ze, terwijl ze hem met minachtende ongeloo- vigheid aankeek. Niet dat zoo iets haar volstrekt onwaar schijnlijk voorkwam niet dat zij 't onmoge lijk achtte hoe mademoiselle De Saligneux bij haar eerste verschijnen al een hart vero verd zou hebben en niet dat zij het den jon geman nu kw'alijk nam, dat hij zoo op een maal verliefd op haar was geworden maar de omstandigheden brachten zoo mee, dat ze het in dit geval niet kon aannemen. Twee maanden lang riep ze. Dus zestig dagen aan één stuk En door alle weer en wind Dat is een aardig tijdje En als u dan eindelijk thuis kwam, zonder dat u mij gezien hadt, dan dacht u er toch zeker ern stig over, om u voor het hoofd te schieten Neen, antwoordde hij met een glimlach, dat is nooit bij mij opgekomen. In dien tijd had ik mijn arm hoofd juist te zeer noodig. Ik was aan mijn dissertatie bezig en ik nam het die onbekende uit het Bois de Bóulogne genoeg kwalijk, dat ze mij zoo van mijn werl< afhield. Als u eens wist, hoe ik het land aan mijzelf had, dat ik zoo bespottelijk deed. Tel kens nam ik mij voor u te vergeten en toch keerde ik geregeld den volgenden .ochtend weer naar het bosch terug. Van uw dissertatie is zeker niet veel te recht gekomen Tot mijn spijt moet ik u zeggen, dat men er mij nog een compliment over heefc gemaakt. EEN NIEUWE STEMMING VEREISCHT Naar men aan de „Tijd" meldt, moet zich bij de Woensdag te Smilde gehouden gemeen teraadsverkiezing een abuis hebben voorge daan, doordat een inwoner van Boven-Smil- de aan de stemming heeft deelgenomen, die niet bevoegd was. In verband met de stemmencijfers van de S.D.A.P. (432) en V.D. (431) kan deze stem invloed hebben gehad, daar de V.D. een zetel moesten afstaan aan de S.D.A.P. Het gevolg van dit abuis zal vermoedelijk een nieuwe stemming zijn. MOEDIGE REDDING. DE REDDER OVERLEDEN. Bij een poging tot redding van een dren kelinge uit de Louisesingel te Zutphen, is de heer Zwiers zelf het slachtoffer geworden. Toen de drenkelinge behouden op het droge was en de heer Zwiers zich op een bank zette om even uit te rusten, zakte hij ineen en stierf. DE LAGE AARDBEIENPRIJS. Door den. lagen aardbeienprijs van de laat ste dagèn.is het plukken, van deze vruchten waarvan zeer veel aanplantte Poortugaal wordt aangetroffen, bijna niet meer lopnend. Vooral de prijs van de vroege soorten is zoo ver gedaald," dat ze het plukken niet meer opbrengen en men de vruchten maar laat hangen. Niet vereerend voor mij Maar, mijn heer, vertel mij eens, hoe is u er toch eigen lijk achter gekomen, dat de onbekende, die u zoo leelijk van uw werk afhield, mademoi selle De Saligneux heette Dat weet ik eerst sinds gisteren. Dus vóór dien tijd hadt u de onbekende lief en mademoiselle De Saligneux wilde u trouwen Gode zij dank, dat mademoiselle De Sa ligneux en de onbekende één en dezelfde zijn. Als dit niet zoo was, freule, dan zou u mij hier niet zien. Andermaal keek ze hem aan en toen zei ze: Gisteren had ik u nog kunnen gelooven, maar vandaag niet. Hoe zoo Omdat ik gisteren niets en vandaag al les weet. i En wat weet u dan Alles, zei ik immers. Ik bid u, verklaar dit toch wat nader. Waartoe zou dat dienen antwoordde ze stroef. Wat zou u nu voor nieuws kunnen vertellen Na een korte pauze riep Lionel Maar voor wien en wat houdt u mij ei genlijk, mademoiselle Zij antwoordde Kijk eens hier, mijnheer, er zijn van die gehoorzame, onderworpen zoons, die „ja" en „amen" zeggen op al wat hun vader hun voorstelter zijn welopgevoede jongelui, die al van kind af hun hart aan ij delheid hebben leeren opofferen maar er zijn ook eerzuch- tigen, die er enkel hun voordeel in zien, een meisje te trouwen, dat ze niet liefhebben. Nu meent u zeker, dat een De Saligneux u misschien nog wel ergens voor zou kunnen dienen. Ongetwijfeld is dat vleiend voor mij en ik dank u wel voor die eer. Lionel stond op. Dus zoo'n voorstelling maakt u zich van mij en nog heeft u mij niet weggejaagd Ik u wegjagen Dat komt niet in mij op! Hoe nu, freule Zoudt u er in kunnen BURGERVADER IN DEN TAKEL. Te Benschop worden noodzakelijke herstel lingen verricht aan den dorpstoren. De vroe de vaderen wilden zich op de hoogte stellen en die dat aandurfden, klommen naar bo ven. Ook de burgemeester was van de partij, doch toen hij boven in den toren was, durfde hij niet meer naar beneden. Goede raad was duur. Met een takel liet men het hoofd van de gemeente naar beneden zakken. EEN DOOPKWESTIE. In het Hervormd Weekblad „De Gerefor meerde Kerk" bespreekt ds. C. A. Lingbeek een doopkwestie, die zich te Schagen voor deed. Volgens een inzender, wiens naam ver zwegen wordt, werden eenigen tijd geleden, n.1. Zondag 22 Maart 2 jongelieden te Scha gen door een Herv. predikant tot leden der Ned. Herv. Kerk bevestigd, waarbij de predi kant volgens den inzender aldus sprak Wij moeten aan de wet voldoen, doch wij begrijpen allen wel, dat wij er niets van ge looven, doch het moet wel. Johannes de Doo- per doopte wel met water, doch sprak Na mij komt één die met den Heiligen Geest zal doopen daarom ben ik maar zoo vrij den Heiligen Geest over u uit te roepen. Hiermede was de Doopplechtigheid afge- loopen (staande in den preekstoel had de predikant dit gezegd.) Ds. Lingbeek schrijft naar aanleiding hier van, dat deze wijze van doen in de Hervorm de Kerk stellig niet is geoorloofd. In dit ge val schijnt de doop volgens het bovenstaan de verhaal niet alleen in den Drie-eenigen Naam te zijn geschied, maar ook zonder wa ter, en is dus heelemaal geen doop geweest. Ds. Lingbeek adviseert het feit bij de kerke lijke besturen aan te geven. Dan ligt het voor rekening van de, besturen of zij dergelij ke ongeoorloofde dingen dulden zullen." ZESTIEN VARKENS VERBRAND. Te Sommeren (N.Brabant) is afgebrand de boerenhofstee van W. Hurkmans. Zestien varkens kwamen in de vlammen om. NA TWAALF JAAR SCHADEVERGOEDING. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft arrest gewezen in de zaak van een weduwe tegen de gemeente Amsterdam. In 1919 was een typhus-patiënt in het Binnengasthuis te Amsterdam, toen een Verpleger, die het toe zicht hield, even uit de zaal was gegaan om een anderen patiënt te helpen, naar een open staand raam geloopen en er uit gevallen. De man werd dood opgenomen. De weduwe heeft toen tegen de gemeente Amsterdam een eisch tot schadevedgoeding ingesteld, welke door de Rechtbank werd toe gewezen. De gemeente ging in hooger beroep en Zaterdag heeft het Gerechtshof, in hoo ger beroep uitspraak doende, het vonnis van de Rechtbank bevestigd en de gemeente ver oordeeld tot betaling van een schadevergoe ding aan bedoelde weduwe. TARWE-ORGANISATIES IN NOORD-HOL LAND EN ZUID-HOLLAND. De tarwe-organisaties in Noord- en Zuid- Holland maken hiermede bekend, dat zij een aantal personen bereid heeft gevonden, het zij als controleur, hetzij als hulpcontroleur op te treden. Zij hebben tot taak de partijen op kwaliteit te taxeeren en de leveringen me de te regelen en te controleeren. i De namen en adressen dezer personen zijn: Noord-Holland J. C. Rus, Schagen C. Bax, Halfweg H. Brands, Aalsmeer W. Plomp, Nieuwven D. van Geel, UtrechtIn dustrieweg 2 Bis U. G. van Dijk, Amstel veen, Julianapark 6 E. Koolhaas, Leimui- den H. Peters, Rijk (Haarlemmermeer) P. Habermehl, Nieuwveen O. J. W. v. Andel, Nieuw-Vennep. berusten, om een huwelijk aan te gaan met zoon onderworpen, ij delen zoon, die maar al les aan zijn eerzucht opoffert Hoe kunt u nu spreken van berusting Ik ben heusch niet een meisje om mij op te offeren Ik vind opofferen iets heel moois, maar zélf ben ik er niet voor aangelegd. Wij zullen samen een koop sluiten en die koop zal er twee gelukkig maken. En zal ik u nu eens in het diepst van mijn hart laten lezen Dan wil ik u wel met neergeslagen oogen bekennen, dat mijn meisjesdroom altijd was om een millioen te trouwen. Maar, omdat je toch nooit al te onbescheiden moet zijn en te veel moet vergen van de Voorzienigheid, was die millionnair van mijn droomen zoowat een zestig jaarhij was leelijk, ziekelijk, had geen haren meer op het hoofd en toch vond ik hem goed, zooals hij daar was. Maar ziet de hemel bedenkt mij dan wel ruimer, dan ik had durven hopen de millionnair dien hij mij zendt, heeft geen kaal hoofd. En nu weet ik wel niet goed, waartoe ik u zou kun nen dienen, mijnheer, dat ik ook uw zaak, maar ik weet heel goed, waartoe u mij die nen kunten daar u wel zoo goed wilt wezen, mij om mijn hand te vragen, wijs ik uw aan zoek niet af. O, freule, ik bid u, jaag mij dan liever weg herhaalde Lionel. Neen, dat zult u toch niet van mij ge daan krijgen, antwoordde mademoiselle De Saligneux. Én ze voegde er nog bij Voelt u zich misschien beleedigd door mijn openhartigheid Uw openhartigheid Beken liever, dat u comedie speelt en dat u zoowel als ik vind, dat dit spel beneden uw waardigheid is Zij keek hem aan met zoo'n naïeve verba zing, dat hij niet meer wist, wat hij er van denken moést. i U meent dus, dat ik comedie speel vroeg ze. Ik ben openhartig, mijnheer, bui tengewoon openhartig zelfs. Dat is mijn ee nige deugd. Op geen enkele andere maak ik Zuid-HollandA. van Schelven, Oude Tonge J. Kleykamp, Brielle M. Swemle, Brielle P. Blij dorp, Westmaas J. L. dè Zeeuw, Pernis J. v. Bentum, 's Gravendeel J. Pars, Zoetermeer. GEMEENTE WIERINGEN. SUCCES-NIEUWS. Succes I ging j.1. Zon dag vergezeld van een aantal supporters naar Medemblik om daar M. F. C. I te bekampen. Het is succes thans gelukt na een goed ge speelden wedstrijd over M. F. C. te zegevie ren, 41 was de uitslag, in het voordeel van Succes. Met rust was de stand 20. Na de thee maakte S. 4—0 en wist M. F. C. tegen het einde met een verdiende goal de eer te redden. Het was een prettige wedstrijd. Dit is thans de eerste keer, dat Succes van M. F. C. heeft kunnen winnen. Reeds eerder werd tweemaal tegen M. F. C. gespeeld, toen waren de uitslagen 11 en 2—2. Succes II was op bezoek bij B. K. C. 2 in Anna Paulowna voor de door B. uitgeschre ven nederlaagwedstrijden. S. kon het niet verder brengen dan een gelijkspel 3—3. Met rust was de stand 20 voor Succes. Jammer dat er weer enkele spelers stiekum thuis ble ven zonder afbericht. De Succes-aspi brachten het er beter af. De kleine B.-aspiranten wisten een mooie 4—-l overwinning te behalen tegen de b.-aspiran- ten van B.K.C. De A.-aspiranten speelden met de B. K. C.-aspiranten gelijk 4—4, Goed zoo jongens. Evenals vorig jaar heeft Succes I weer in geschreven op de te houden nederlaag-wed strijden van de sportvereeniging Zeemacht, Den Helder. Vorig jaar behaalde Succes na een beslissingswedstrijd tegen Helder II de tweede prijs, een groote zilveren plaquet. Vrijdagavond a.s. gaat Succes I naar Den Helder om daar Zeemacht te bekampen, voor genoemde wedstrijden. De vereeniging welke Zeemacht de grootste nederlaag toebrengt, ontvangt als eerste prijs een fraaie bekr. De opbrengst dezer wedstrijden worden afge staan aan het Marine Sanatoriumfonds en Herwonnen Levenskracht. De wedstrijd vangt aan om half acht, terrein Ankerpark. Vertrek per bus(sen) kwart voor zeven. Zij die van deze gelegenheid gebruik wenschen te maken gelieve zich zoo spoedig mogelijk op te geven- bij Nieuwbuurt, Secr. Succes, Kerkplein 10. Zonnestraal-Collecte. De gehouden Zonne straal collecte bracht alhier op ongeveer 290.Voorwaar een reuzen succes. Een vaandelcomité. Voor de inzameling van gelden tot aankoop van een vaandel om aan te bieden aan de Mandolineclub O. K. K„ voor hare prestatiën de laatste jaren behaald heeft zich alhier een comité gevormd bestaan de uit de heeren L. C. Kolff voorz., L. Noor den secr., N. Kaan penningm., en Notaris O- breen, M. Minnes, E. J. Baijs, Br. Kat en Jb. D. Koorn, leden. .NIEUWBOUW. Aan den aannemer den heer J. C. Klein is de bouw opgedragen van een woon- en winkelhuis voor den heer J. de Krijger te De Gest. Ontslag verleend. Bij Koninkl. besluit is aan Ir. W. A. A. Hupkens van der Eist op zijn verzoek eervol ontslag als zoodanig bij de dienst der Zuiderzeewerken verleend. Benoeming aangenomen. Cand. R. Robberts, theologisch student te Amsterdam heeft zij ne benoeming als leider van het Christ. te huis te Den Oever en geestelijke verzorger der Zuiderzeearbeiders alhier, aangenomen. aanspraak en ik heb ook niet graag dat an deren mij voor beter houden dan ik ben. Maar nu wilde ik u wel op mijn beurt vragen voor wie en wat houdt u mij Voor een meis je met romantische neigingen Laat ik u dan gauw uit den droom helpen. Een zeer positieven, zeer practischen geest heb ik. Misschien is dat een gevolg van .mijn op voeding. Men heeft niet gewacht tot ik lange rokken droeg om mij er van te doordringen dat er niets droevigers bestaat dan het lot van een meisje van hooge geboorte, die bij lange na de middelen niet bezit om te vol doen aan de eischen, die zij het leven stelt, want u weet toch wel, dat de eischen van dergelijke meisjes vele zijn. Men heeft mij geleerd de armoede te beschouwen als een groot kwaad, als iets belachelijks. Ja, het is een van die kwalen, die niet alleen pijnlijk zijn, maar die het leven ook zoodanig ontsie ren als een gelaat geschonden kan worden door de pokken. Ik zal u dan ook eerlijk be kennen, mijnheer, dat ik er in het eerst met kracht tegen opgekomen ben, toen mijn va der mij uw aanzoek meedeelde. Maar dat is een huwelijk beneden onzen stand begon ik. Jawel, maar het is zoo'n goede partij. Zou ik in onzen kring niet net zoo'n goede partij kunnen doen Dat betwijfel ik. Maar kunt u mij dan tenminste verze keren, dat het jongmensch in mijn smaak zal vallen Wees al blij, als hij je niet onsympathiek is. Nu, mijnheer, en daar dit het geval is en ik u voor een degelijk mensch houd, stem ik dus toe in uw aanzoek. Mijn hemel, wat is u goed riep Lionel. Mijn geluk is overweldigend. Zal ik mij op de knieën werpen, om er u voor te bedanken? Dat is volstrekt onnoodig. Die formali teit schenk ik u. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1931 | | pagina 1