ERAFIIIilNSEN Crafinonunienten. anna paulowna. C. STEIGSTRA. DE HAUKES. Een twfistpartij. Op het werk van den heer Bosker kregen een paar arbeiders twist waar bij de arb. Kuiper van Zandburen zijn colle ga P. Rotgans in de Normer met een paal op zijn hoofd sloeg. Rotgans zijn hoofd niet te gen de klap bestand zijnde viel bewusteloos neer.. Ingeroepen hulp van Dr. Beeker con stateerde deze een lichte hersenschudding. Een rustkuur werd voorgeschreven. Aangifte van het geval werd gedaan, zoodat dit zaakje nog een nazaakje krijgt. VOOR EEN GOED DOEL. De Centrale Bond van Transportarbeiders besloot, op voorstel van een daarvoor benoemde commissie, om te stichten een Tuberculose Verplegingsfonds. Dit fonds hééft reeds nuttig werk verricht. Volgens de statuten kan, indien er in een jaar een overschot is, ook hulp aan de gezins leden worden verleend. Ondanks reeds vele leden in een sanatorium werden opgenomen voor rekening van het fonds, was het boven dien mogelijk een aantal gezinsleden te hel pen. De Centrale Bond geeft uit eigen midde len per jaar 5000.aan het T. B. C. fonds, terwijl de leden 10 ets. per maand betalen. Voorts -Wordt voor dit goede doel op bijzonde re wijze getracht geld bijeen te brengen en als zoodanig moet ook worden bezien de ba- zar die op Zondag 5 Juli te Hippolytushoef wordt gehouden. Vele neringdoenden stonden gratis geschen ken af, de leden van den Bond eveneens, ter wijl den Heer Bruul zijn zaal gratis beschik baar stelde met orchest. Deze geschenken zullen worden verloot met toestemming vau B. en W. Voorts is er gelegenheid om te dan sen. Moge de opbrengst, die geheel is voor de T. B. C.-bestrijding, goed zijn. NED. HERV. GEM. 1 Juli 's av. 8 uur Herv. Zusterkr. te H.-hoef 2 Juli 's av. 8 uur Herv. Zusterkr., Oosterland V.C.J.B. Vergadering op Vrijdag 3 Juli 'sa- vonds 8 uur te Oosterland. J.V.O. Zondag 5 Juli n.m. half drie bijeen komsten in de Vonk. Maandvergadering, waarin een paar belangrijke zaken, zoo mo gelijk buiten te houden. Daarna programma naar keuze. POLITIE. Verloreneen hul, een porte- temonnaie inhoudende eenig geld en een f ietsplaat je een portemonnaie inhoudende f 10.- van Z.Z.-werker. Gevonden een ijzeren hamer. Inl. bij den Gem.-bode. .SCHOOLREISJE. J.1. Vrijdag werd met de jongste kinderen der O. L. School te Wester- land een schoolfeestreisje naar Schoorl, Ber gen en Bergen aan Zee gemaakt per autobus sen. Dank zij het mooie weer werd in de ver schillende dorpen al het moois dat er te zien was bekeken en de speeltuin-vermaken alle eer aangedaan. Opgetogen en voldaan keer den allen dan ook 's avonds weer behouden terug van deze bij uitstek geslaagde feestreis. HARMONIE. Benoemd tot directeur der muziekvereen. „Harmonie" de heer P. Kreij- ger, onder kapelmeester van het stafmu ziek korps der K.N.M. te Den Helder, welke zijn benoeming aannam. Stekelvarken gevangen. De Heer S. Heij- blok te Hippolytushoef heeft Zaterdagmorgen in de vroegte een stekelvarken gevangen. Naar Concours. De Gemengde Zang- vereeniging „Zang- en Vriendschap", (Dir. Jb. Hovenier) neemt a.s. Zondag deel aan het concours van de N. H. Zangersbond te Heiloo. liet koor komt uit in de 3e afdeeling bekroond. Moge de uitkomst voor Z. en V. weer even succesvol zijn als het vorige jaar. OpenluchtuitvGering Gymnastickver ceniging Wieringen. Begunstigd door prachtig zomerweer heeft Zondag de Gymnastiekvereeniging „Wieringen e-en openluchtuitvoering gegeven op 't terrein van den heer Jb. Bruul. Voor de Vereeniging en haar sympha tieken directeur, don heer Pennekamp is deze uitvoering een buitengewoon succes geworden. Een groot aantal be zoekers was op het terrein aanwezig en volgde met belangstelling de presta ties van de turnsters en turners. Vooraf werd een slag rond om dorp gemaakt, met de .muziekverecniging „Harmonie" voorop, wat natuurlijk w eer een gezellige drukte in Hippo's straten gaf te zien. Op het terrein aangekomen werd on middellijk begonnen met de afwerking .van het. uitgebreide programma. Geopend werd jnet het nummer stok oefeningen voor meisjes welke keurig cn correct werden uitgevoerd. Vermakelijk was het te zien, hoe een kleuter van nog geen zes jaar haar best deed om mee te komen. De stok was nota bene nog een stuk langer als zij zelf. De meisjes afd. II en III werkten hier na bij verwisseling aan de toestellen paard en brug. De meisjes - afd. is een vrij groote groep zoodat de directeur zijn oefen stof naar leeftijd kan specialiseeren, wat aan de uitvoering een vlot ver loop geeft. Onder deze meisjes zijn er reeds ver schillende, die hun oefeningen „af" afwerken. Anders was dit bij, het nummer: brug voor dames; hier werden veel fouten gemaakt en slordig afgewerkt. Aan dit toestel hebben wij de dames wel eens beter gezien. De .meisjes afd. I werkten vervolgens aan paard, waarna wij keurige vrije oe leningen van de jongens te zien kregen Een goede afwisseling waren de wed strijden voor jongens en meisjes; het vooruitzicht op het winnen van een prijs verhoogt de animo. Voor de meisjes werden wedstrijden gehouden in hoog-pringen cn blokjes- rapen. Voor de jcr.gens Tremplin hoog springen en verspringen. De uitslagen zijn als volgt. Hoogspringen meisjes: le pr. M. de Vries 1.25 m.; 2e pr. A. Bruul 1.20 m.; 3e pr. B. Ruitenburg 1.15 m. en 4e pr. N. Kooij 1.15 m.; 5e pr. A. Ivlasens 1.15 m. en 6e pr. A. Dekker 1.15 m. Blokjesrapen meisjes le pr. G. Wigbout; 2e pr. J. Blaauboer 3e pr. L. Windsma; 4e pr. G. Jongkind en 5e pr. C. Duijnker. Tremplin hoogspringen jongens lc- pr. J. de Jong 2.00 m.; 2e pr. P. Ba- relds 1.95 m.; 3e pr. S. Lont Gzn. 1.80 ;m Verspringen Jongens 1e pr. D. Nicolai 2.72 m.; 2e pr. C. Asjes 2.70 m.; 3e pr. A. Oldersma 2.69 m. De afd. Heeren gaf aan hoogrek en tremplinpaardspringen heel mooi werk te zien. Het strekken kan nog wel wat beter. Jammer, dat deze afd. niet wat grooter is. Het werken van directeur Penne kamp aan deze toestellen was iet£ aparts; hij heeft keurige staaltjes van hocgrekturnen laten genieten. Aangezien verscheidene heeren af wezig: waren, was het nummor 100 ,m hardloopen gauw beslecht. Er werd geen tijd opgenopien De uitslag was als volgt: le pr. C. Posthumus; 2e pr. S. de Vries; 3e pr. P. de Vries. Het programma werd besloten met knotsoefeningen voor dames (nieuwe richting Voor deze oefeningen had- Jen de dames een apart turncostuum jntworpen in zwart en lichtblauw, het geen een heel mooi effect gaf bij de groene kleur van het gras. De oefeningen werden op sublieme wijze uitgevoerd. Harmonie zorgde voor de muzikale begeleiding ;het was met recht iets aparts. liet publiek genoot Trouwens, pien was den geheelen middag gul met ap plaus, wat dan ook ten volle verdiend was. Het programma werd vlot afge werkt, zoodat men steeds de aandacht van het publiek wist gaande te hou den. In Concordia werden de prij zen met een toepasselijk woord dooi den heer S. de Vries uitgereikt. De gymnastiekvereeniging heelt niet het organiseeren van deze opeu- ucht uitvoering: veel eer ingelegd. HET GROOTE WERK. Deze week zullen van den grooten afsluitdijk Wie ringen - Friesland, als alles meeloopt, weder twee dijkgedeelten tot elkaar worden gebracht. Het is het z.g. sluit gat „de Javaruggen, (waar voor kort het ongeluk met de „Veergat" gebeur de), dat ,men nu hoopt te dichten. BRIEVEN UIT SCHAGEN. Hl. De verkiezingen voor den Gemeenteraad. In verband met het geschrijf van Piet Trapman een korte nabetrachting van mijn kant. Te ontkennen valt niet, dat Trapman eenig succes heeft geboekt. Zijn vroegere aartsvij and v. Erp, thans een van zijn beproefde medewerkers heeft met zijn gevolg een aan tal stemmen op zich vereenigd dat klinkt als een klok. Arm Schagen zeg ik, waar mannen als Leguit v. Rijswijk, Timmerman tezamen in de verste verte het aantal stemmen van v. Erp niet kunnen halen. Een prachtig wroet-onderwerp is dadelijk na de verkiezing voor Piet Trapman de wet houderskeuze geworden „Den morgen na de verkiezingen toog Schoorl op het pad" zoo ongeveer schrijft hij. Dit is een van zijn be kende vieze insinuaties. Ik weet niet of Trap man Donderdagsmorgens tijd heeft voor excursies, ik niet. Op geen enkel pad ben ik Donderdagmorgen 18 Juni getogen, ik heb op Donderdagmorgen wel wat anders te doen, vooral in de maanden Mei en Juni. Trap- man's tweede vieze insinuatie komt in een volgende zinshede voor „Schooil wethouder en Blaauboer daarnaast." Het publiek moet immers vooral den indruk krijgen, dat Schoorl den baas wil spelen en zich op de eerste plaats wil dringen Laat ik hier even mededeelen, dat ik tot heden met niemand en met geen enkel woord over de nog zoo veraf zijnde wethouderskeu ze heb gesproken, en dat ook voorshands vol strekt niet voornemens ben uit mijzelf te doen. Heel wat beter ware het geweest, voor de rust van Schagen, wanneer Trapman zich neutraal had weten te houden, zooals hij als lid van de Kiesvereeniging „Schagen's Be lang" had behooren te zijn, en geen adver tenties had afgedrukt die den schijn wekten afkomstig te zijn van het bestuur van „Scha gen's Belang", doch in werkelijkheid afkom stig waren, öf van Trapman zelf öf van an dere vijanden van Leguit en Schoorl. Dat dikke rood, kiest nieuw bloed was van een intense gemeenheid, en moest verwarring stichten. Thans weet men dat het bestuur van „Schagens' Belang" daar geheel buiten stond, maar wie had daarover vóór de verkiezingen zekerheid Mijn Brief uit Schagen I, bestemd en ge schreven als eerste courantenartikel, zou niet vóór de verkiezingen en niet als circulaire verschenen zijn, wanneer de gemeene streek van de roode nieuwe bloed-advertentie ach terwege ware gebleven. Vergif en tegengif Voor Zaterdag hoop ik een en ander te schrijven over het G.E.B. van Schagen. J. SCHOORL Pz. BREEZAND Bollendrukte. In de bollen streek Breezand is het in het drukst van den tijd. Overal is men aan het rooien, pellen, sorteeren, inpakken en verzenden. In de Mo lenvaart heerscht een gezellige drukte van bollenschippers diedagelijksch de gepelde bollen naar de Zuid varen. Op den weg is het een gekrioel van vrachtauto's, die steeds de ze schepen volladen. Als de prijzen nu maar flink zijn dan is het voor ons Breezand weer een behoud. Ons Lichaam en onze Gezondheid. WAT IS „HOOIKOORTS" Bij het begin van het warmere jaargetijde worden steeds tal van menschen gekwaald door verkoudheid of „hooikoorts." De naam „hooikoorts" heeft zich jaren terug ingeburgerd, toen men van de oorzaak en het wezen van deze kwaal over het alge meen nog weinig wist. De hooikoorts heeft echter, zooals thans vaststaat22met hooi of hooioogst niets uit te staan. Men verstaat onder hooikoorts een ziekte complicatie met vele en uiteenloopende symp tomen. De kwaal wordt veroorzaakt door het stuifmeel, voornamelijk van de pluimen dei- bloeiende gras- en graansoorten. Mei is de maand waarin het ziekteverschijn sel begint. Het hoogtepunt wordt ongeveer begin Juli bereikt en duurt<bij minder vat bare personen tot Augustu" September. Men mag hooikoorts als eeó Vergiftiging be schouwen, welke ontstaat doordat het stuif meel zich vastzet op de slijmvliezen van den neus en de overige ademhalingsorganen, de oogen, de ooren, enz. Zij, die eens door deze ziekte bezocht zijn, worden telkenjare weer getroffen en wel van jaar tot jaar in ergere mate. De voornaamste symptomen zijn ver koudheid met zeer sterke afscheiding niezen (tot soms 100 keer), wekenlange totale ver stopping van den neus, ontstekingsverschijn- selen, gepaard gaande met zeer zwaren hoofd pijn, hinderlijke ontstekingen van de andere luchtwegen en de luchtpijptakken, ashtma van vaak heftigen aard, jeuken van de ooren en oorontsteking, hinderlijke jeuk aan de oogleden en binnen in het oog met hardnek kig optredende bindvliescatarrh en tenslotte hartaffectatie. In zeer ernstige gevallen worden niet slechts de slijmvliezen aangedaan, doch vormt zich cok eczeem op de huid, krijgt men steenpuis ten, gordelroos, e.d. Bij veel lijden aan hooi koorts treden oog- en neusaandoeningen en asthma tezamen op. Het komt echter ook vaak voor, dat iedere vorm afzonderlijk optreedt PROVINCIAAL NIEUWS. KERMISVOORSTELLINGEN IN CASINO DEN HELDER. Gedurende de kermis geeft Casino (Den Heldor) een zeer varieerend too- neelwerk. Zooals we reeds hebben mee gedeeld, zal ,de clou van deze serie, de cpvoeringen zijn van Vicky's Baum's meesterwerk „Menschen in 't Hotel", raar het veelgelezen boek van de be kende schrijfster. Deze voorstellingen er kunnen wegens de abnormaal hooge kosten hieraan verbonden, slechts twee opvoeringen worden gege ven door de Kon. Ver. "Het Ned. Too- neel", Dir. Saalborn en Verbeek zullen geheel gelijk zijn aan die in de groote steden. Voorts krijgen we de tra ditioneele Revue van het Revue-gezel schap Schakels. Evenals vorige jaren komt dit bekende ensemble met een geheel nieuwe Revue „Van klein tot groot". Ditmaal is de Revue van een bizonder schitterende monteering en ook het gezelschap weer met eerste rangs krachten uitgebreid, o.a. worden de hoofdrollen vervuld, behalve door Frits Schakels, nog door Willy Walden van de „Stapper-Revue" en den beroem den zanger Albert Heyneman. Deze buitengewoon geestdriftige Revue met haar wondermooie costumeerimg doet niet onder voor de groote Revue's van dezen tijd. Trouwens Schakel's Revue gezelschap heeft haar sporen hier in Den Helder verdiend. Tenslotte nog een tweetal opvoerin gen door Bouber's gezelschap van het successtuk „Frank *van Wezel's roem ruchte jaren", welk stuk hier reeds den afgeloopen winter voor een stamp volle zaal werd opgevoerd. A. M. de Tong's werk is veel gelezen en ook dit stuk zal niet nalaten twee volle zalen le trekken. Casino biedt dus in de kermisweek veel verscheidenheid. De groote Schlag-er van dit tooneel- seizoen komt met de kermis in „Casino". Na langdurige onderhande lingen heeft de .,Casino"-directie de Kon. Vereen. „Het Nederlandsch Too- neel", dir. Saalborn en Verbeek, be reid gevonden met 't grootsch opge- [zette tooneelwerk „Menschen in 't Ho tel", naar het veelgelezen boek van Vicky Baum, in Den Helder te komen. Dat dit een hooge uitzondering is, moge hieruit blijken, dat dit meester lijk gemonteerde tooneelspel tot nog toe alleen in de grootste steden als Am sterdam, Den Haag, Rotterdam en Haarlem is opgevoerd. Dit stuk kan dan ook maar alleen worden gegeven op groote tooneelen, want de clou er van is, dat het op een draaitooneel ge speeld wordt en de 14 tafereel en bijna zonder oponthoud achter elkaar afge speeld kunnen worden. Daarvoor wordt het draaitooneel van den Stadsschouw burg te Amsterdam medegebracht en 'op het „Casino"-tooneel geinstalleerd, waardoor de groote decorveranderin gen zonder oponthoud te geven, kun nen plaats vinden. Met dit schitterende stuk heeft het Nederl. Tooneel een enorm succes en tot nog toe steeds uitverkochte zalen gehad. Voorzeker is dit iets bijzonders op tooneelgebied, iets wat wij hier tot nog toe niet gehad hebben. DE STREEK. De hooge aardappelprijzen geduren de de laatste dagen der vorige week zijn oorzaak geweest, dat men met kracht aan het rooien is gegaan. Som mige aanvoeren bedroegen dan ook 10 a 13 duizend baal. BINNENL NIEUWS. TREINONTSPORING. Te Dordrecht is gistermiddag ruim hal? vier uit Rotterdam komende personentrein door onbekend eoorzaak gedeeltelijk ont spoord. Een tweede en derde klassewagon zijn gedeeltelijk gekanteld, waarbij een vierjarig meisje kleine verwondingen bekwam. De hoofdlijn was eenige uren versperd. VERKEERSONGEVALLEN. Militairen te water. Van een convooi militaire auto's, rijdende in de richting UitgeestLimmen, reeds één der wagens door tot dusver onbekende oor zaak bij de Limmerbrug te Castricum te wa ter. De inzittende manschappen wisten zich te redden, hoewel de wagen gekapseisd was. Twee der inzittenden werden evenwel gewond, van wie de ééne licht gewond werd, terwijl de ander moest worden overgebracht naar het militair hospitaal te Haarlem. Slachtoffer overleden. De heer A. E. Schoppert te Almelo, die met de fiets aan de hand op de Grootestraat liep, is gistermorgen door een met meel beladen vrachtauto aangereden. Hij kwam te vallen en kreeg daarbij het achterwiel van den zwa ren wagen over het lichaam. Zwaar gewond werd hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij 't middags is overleden. TWEE BOERDERIJEN EN VIER WOON HUIZEN AFGEBRAND. Gistermiddag tusschen twee uur is door tot nu toe onbekende oorzaak brand ontstaan in de boerderij van J. van Schijndel te Lith. In een oogwenk was het vuur overgeslagen op de boerderijen van de wed. De Jong en J. de Jong, waarna ook de nabij gelegen wonin gen van W. van Dijk, Van Nunen P. Jansen een prooi der vlammen werden. De plaatse lijke brandweer kon tegen deze vuurmassa niets uitrichten, zoodat hulp werd gereqqui- reerd uit Oss. De brandweer van deze gemeen te was spoedig ter plaatse, doch kon evenmin verhoeden dat de perceelen tot den grond toe afbrandden. De verzekering dekt de schade gedeeltelijk. AUTOBUS en AUTO in de SLOOT Zondagavond omstreeks half negen heeft te Nieuwebrug nabij Woerden 'n botsing plaats gehad tusschen een au tobus en een personenauto. Beide voer tuigen liepen dientengevolge in de langs den weg loopende sloot. Uit de personenauto werden vier personen en uit de bus twee personen gewond. Al len zijn naar het Algemeen Ziekenhuis te Woerden overgebracht. GEWEER UIT ELKAAR GESPRON GEN. Den 17-jarigen Ravestein te Geldermalsem werd een zijner handen afgerukt bij het uit elkander springen van een oud geweer, dat werd aange wend tot verdrijving van schadelijke vogels in den kersenboomgaard van den heer Witteveen. DOOR HOLLEND PAARD GEDOOD Een tragisch ongeval met doodelijkeri alloop heeft zich Zondagmiddag voor gedaan voor den ingang van het kerk hof Obergum, gemeente Winsum. Een familie uit Groningen was per rijtuig daar aangekomen om een be zoek te brengen aan de graftombe van ■een overleden bloedverwant. Plotse ling sloeg het paard op hol. De 26-jari- ge ongehuwde Zijl uit Groningen trach te het dier te grijpen, doch kwam onge lukkiger wijze onder den wagen te recht. Dr. Brons kon slechts den dood consta.teeren. De overige inzittenden liepen lichte verwondingen op. TEGEN EEN BOOM. Twee dooden. Zondagmiddag omstreeks half vier is de 39-jarige heer J. v.d. Veer uit Naar- den, piet zijn motor, waarop ook geze ten was de 25-jarige heer Majoor uit Bussum, in den bocht nabij Hotel Oud- Leusden, tegen een boom gereden. De duopassagier werd op slag gedood terwijl de heer v.d. Veer op weg naar 't ziekenhuis is overleden. DOOR EEN AUTO GEDOOD. Mevr. Lindhout - Balkenende is, toen zij Zondag uit de kerk kwam, op den Goorweg te Noordwijk door een auto aangereden en op slag gedond. KERSEN - CAMPAGNE. Dank zij het gunstige weer verloopt de kersencampagne vlot en kan de pluk van het gewas ononderbroken plaats hebben. In het begin waren de noteeringen op veilingen en markten vi ij hoog, maar sinds eenige dagen zijn de prijzen danig gezakt, zoodat er thans, gezien de hooge prijzen, die op het hout werden gegeven, door pach ters van boomgaarden verlies wordt geleden. De vrucht is dit jaar van zeer goede kwaliteit en lekker van smaak. Men hoopt, wanneer er meer rijpe kersen aan de markt komen en het rood wat zal zijn verdwenen, dat de prijzen door inlandsche consumptie zullen oploopen. Ook de aardbeien, waarvan groote partijen ter veilingen komen, zijn laag genoteerd. BUITENLANDSCH NIEUWS. ZOMER IN ITALIË. In Italië zijn de laatste dagen 21 per sonen overleden tengevolge van de bui tenjgewone hitte. VEREENIGDE STATEN. Hittegolf houdt aan. 145 slachtoffers Het Midden- Westen en Zuiden der Vereenigde Staten lijden onder een he vige hittegolf. De temperatuur be draagt bijna overal 40 gr. C. in de scha duw; in New York werd gisteren 33 gr. C. in de schaduw geregistreerd. Het aantal slachtoffers is buitenge woon hoog. Reeds zijn er 145 geteld, van wie 75 rechtstreeks ten gevolge van de hitte. De overigen kwamen bij 't zwemmen of de watersport o,m het le ven. Op verscheidene boerderijen is het vee gestorven; de oogsten hebben ernstig onder de tropische zon te lijden De meeste boeren werken 's nachts bij maanlicht. DE RAMP te VINCENNEs. Zooals onze lezers allen wel zullen weten is Zondag het kostbare Neder- landsche Paviljoen op de Koloniale tentoonstelling te Parijs door brand geheel verwoestl Talrijke kunstschat ten zijn mede een prooi der vlammen geworden. Men schat de schade op minstens anderhalf millioen. België biedt thans een gedeelte van zijn paviljoen aan, om daarin desge- wenscht een nieuwe Nederlandsche in zending in te richten. Als bewijs dat ons uitvoerend comi té niet verslagen is, spreekt wel de or der van den heer Moojen aan een mast op het terrein terstond de Nederland sche vlag te hijschen. Men is er thans van verzekerd dat 't geen kortsluiting is geweest, die de brand heeft veroorzaakt. Geen enkele zekering toch was doorgeslagen. Er blijft dus de mogelijkheid van 'n ongeluk (weggeworpen sigaretteneind je of zooiets) of kwaadwilligheid. Het is de bedoeling met onmiddellij ke nieuwbouw te beginnen. EERSTE SCHAGER GRAFSTEENHOUWERIJ van H J VOLTEN in GEPREPAREERDE en METALEN en Afcent voor WIERINGEN MARKTBERICHTEN. MARKTOVERZICHT der vorige week Inge zonden door Jac. Knoop, Makelaar in aard appelen, Groenten en Fruit, Nassaukade 158, telef. 81431 Amsterdam. De afgeloopen week begon met hooge prij zen voor Nieuwe Muizen en gingen de prijzen langzaam terug, ook voor drielingen. Kriel was bijna onverkoopbaar. De aanvoer van Nieuwe Malta was zeer groot, en liep ook hier voor de prijs terug alhoewel de kwaliteit van de Spring puik is en nog lang door de bevol king zal worden gegeten, vooral waar de kwaliteit der Nieuwe Muizen nog slecht is. Oude aardappelen bijna onverkoopbaar, er ligt nog een schip met 1000 H.L. Blauwen en Bonten en zijn te koop voor 70 ct. per H.L. Een lading werd verkocht voor veevoer. Jac. Knoop heeft nog circa 150 H.L. Z. Blauwen en Bonten, en is er kooper die 70 ct. per 70 Kg. wil geven, dan wil hij ze gaarne zenden. Volgende prijzen werden heden 29 Juni ge maakt. Zeeuwsche Bonten, idem Blauwen, idem Bevelanders, Ypolder, Bravo, idem Bevó landers f 0.50 a f 1.- per H.L. Noord Holl. Roodster f 1.25 a 1.50 per H.L.; Friesche Rood ster f 3 a 3.50 Portugeesche Nieuwe, Spaan- sche Nieuwe Italiaansche Nieuwe f 10 a 12.- per 100 Kg. Spring Malta f 16 a 17 per 100 Kg., Nieuwe Holl. Muizen f 7 a 8 Nieuwe Kleine Holl. Muizen f 3.60 a 5 Nieuwe Kriel zonder groen f 1 a 2 Westl. Muizen f 8 a 10 Westl. kleinen f 5 a 6 Westl. Kriel zonder groen f 1 a 2. Heden waren de eerste Zeeuw sche blauwe Eigenh. a.d. markt en Z. Eigenh. wat erg vroeg is, andere jaren eerst half Juli. Zeeuwsche bl. Eigenh. f 12.per 100 Kg. Zeeuwsche Eigenh. f 10.— per 100 Kg. ALKMAAR, 29 Juni 1931. Op de he den gehouden veemarkt waren aan voer en prijzen als volgt 66 Vette koeien 230 a 375; 7 Graskalveren 60 a 110; Vette kalveren 0.80 a lj20 per K.G.; 35 Nucht. kalv. --; 677 Vette var kens (zware per Kg. 0.35 a 0.42; Zou ters per Kg. 0.36 a 0.38. Handel matig. GEMEENTE ZIJPL Officieel. DIENSTPLICHT. Uitspraken in zake Vrijstelling. De Burgemeester van Zijpe (N.-H.) brengt ter algemeene kennis, dat omtrent aanvra gen om vrijstelling van den dienstplicht be treffende de hieronder genoemde personen de uitspraken zijn geschied, bij ieders naam vermeld Jan Vos, lichting 1931, kostwinnerschap, voor één jaar vrijgesteld, Tegen elke uitspraak kan uiterlijk den tien den dag na den dag dezer bekendmaking in beroep worden gekomen a. door den ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, of door diens wettigen vertegen woordiger b. door elk der overigen voor deze gemeen - te ingeschreven personen of door diens wet tigen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift, waarbij beroep wordt ingesteld, moet met redenen omkleed zijn. Het behoeft niet gezegeld te zijn. Het moet worden ingediend bij den burgemeester, ter secretarie van deze gemeente. De burgemees ter zorgt voor de doorzending van het ver zoekschrift aan de Koningin, die op het be roep beslist, na advies van den Raad van Sta te, afdeeling voor de geschillen van bestuur. Indien de ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, in het buitenland woonplaats heeft, kan, voor zoover het door dezen in te stellen beroep betreft, met overschrijding van den termijn 10 dagen genoegen kunnen worden genomen. Zoolang omtrent zoodanige over schrijding geen beslissing is genomen, wordt de uitspraak na het verloop van den termijn van 10 dagen als onherroepelijk beschouwd. ZIJPE, (N.H.), 27 Juni 1931. De Burgemeester, J. DE MOOR.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2