S. Coltof PERMANENT WAVE MET PRIMA WATERGOLF fa 5.00 KANAALWEG f 112.50 ff 12.50 ALS RECLAME bieden wij tijdelijk aan C. DE BOER, Dames- en Heerenkapper. ANNA PAULOWNA der, terwijl een sleutelbeen bleek te zijn ge broken. Hij werd door een lid van E.H.B.O. verbonden en is daarop naar huis vervoerd. Ondanks het feit, dat de communisten ovei de geheele stad waren verspreid, bleef het tot ruim 1 uur op straat rumoerig. Zekere S., die den politiepost passeerde, waar enkele agenten van politie en een paar marechaussée's stonden, gereed om uit te trekken, maakte hen eenige opmerkingen en weigerde aan het bevel door te loopen gevolg te geven, waarop de man eenige klappen kreeg op rug en armen, zoodat hij zich onder dokters behandeling moest stellen. Den geheelen nacht door is er verder scherp gesurveilleerd. De politie heeft niemand ge arresteerd. De leiders van de communisten C. F. en W. C., hebben zich buiten schot gehouden. W. C. begaf zich na afloop der vergadering met den meesten spoed en langs den kort- sten weg naar zijn woning aan de Maria- straat, terwijl C. F., toen hij zag aankomen, dat het vechten zou worden, met den heer L. de Visser in een autobus sprong, welke reed in de richting van het station. Bij de straatgevechten werd hij niet gezien en eersl tegen 1 uur zag de politie hem in snellen pas zich naar zijn woning aan de Hoofdstraat begeven. Tijdens de vergadering stond een duizend koppige menigte, belust op sensatie en op straatgevechten, opgesteld in de Plantage, maar de massa werd, voordat de vergadering was afgeloopen, door een tiental marechaus- sé's over de stad verspreid. UIT DE GEHEIME RAADSZITTING GEKLAPT. De rechtbank te Maastricht heeft een raadslid te Eijsden, wegens schenden van het geheim eener besloten vergadering ver oordeeld tot f 3000 boete of twee maanden hechtenis. De eisch was 500 boete óf 100 dagen hechtenis. JONGEMAN DOCDSEVONBEN Maandagavond verliet een 21-jarige jongeman te Bovenkerk, nadat de ou ders zich ter ruste hadden begeven, de ouderlijke woning. Des morgens von den de buren den jongenman dood op den openharen weg liggen, met een flesch gortepap in de hand gekneld. Vermoedelijk is hartverlamming de oorzaak. ARME KLEINE. Gistermiddag was te Haarlem het 7- jarig dochtertje der familie van Rix- tel met haar 2-jarig broertje, dat in 'n kinderwagen gezeten was, uitgegaan. Bij het spelen op een steigertje viel 't 2-jarige jongetje in de Zuid - Willems vaart en verdronk. Zijn zusje die nog pogingen in het werk stelde haar broer tje te redden, moest door anderen op het droge gebracht worden. BUITENLANDSCH NIEUWS. VREESELIJK ONGELUK DOOR ONVOOR ZICHTIG VLIEGER. Tengevolge van den overmoed van een Fransch militair vlieger is in de nabijheid van Chateauroux een vreeselijk ongeluk ge beurd. De vlieger was met een jagervliegtuig opgestegen, toen hij op den straatweg een auto zag, waarin zijn zwager, diens vrouw en nog twee personen gezeten waren. Uit pu ren overmoed ging hij vlak boven den auto cirkelen. Op een gegeven moment kwam hij iets te laag. Een der wielen van zijn toestel sloeg tegen de hoofden van de inzittenden van de auto. De zwager van den vrouw wer den opslag gedood, een derde zwaar gewond. DE HITTEGOLF IN DE VEREENIGDE STATEN HOUDT AAN. Reeds zeshonderd slachtoffers. Reeds acht dagen duurt thans de buiten gewoon hooge temperatuur in de oostelijke staten van Amerika, en zij maakt voortdu rend nieuwe slachtoffers. Deze slachtoffers zijn echter niet allen veroorzaakt door de hitte, maar de hooge temperatuur doet een ieder verkoeling zoeken in het water, ook ve len, die niet kunnen zwemmen en die door de warmte verleid worden tot roekeloosheid, welke hun het leven kost. In de afgeloopen dagen aldus V. D. is dan ook aan de Oostkust een zeer groot aan tal personen bij het zwemmen verdronken. Tezamen met de slachtoffers van de hitte zijn in de laatste week zeshonderd menschen om het leven gekomen. Te New York bereik te men Woensdag met 92 graden C den warmsten dag van het jaar en nog steeds toont het weer geen verandering. Ook de materieele schade is zeer groot, want de oogst op de meeste velden in het oosten is door de hitte totaal vernield. Som mige velden zijn door de zonnehitte geheel bruin gebrand en op vele plaatsen hebben tengevolge van de droogte groote branden gewoed. Vooral de haver- en de tarweoogst heeft van de hitte te lijden gehad. ACHT KLEINE KINDEREN VERBRAND. Te Jonquières in Canada zijn 8 kinderen van 1 tot 11 jaar bij een brand in een slaap kamer om het leven gekomen. Het reddings werk werd onmogelijk gemaakt door de moei lijke ligging van de kamer en den verstik- kenden rood. HIJ SCHREEF AAN MUSOLINI. De zoon van een ambtenaar uit Sagan in Silezië, zag bij een kennis, die uit Italië was teruggekeerd, een stukje lava. Het kind wilde nu ook lava hebben en zeurde zijn ouders de ooren doof, om hem dit te verschaffen. Schertsend zeide de vader„Schrijf toch aan Mussolini." De jonden ging inderdaad aan tafel zitten en schreef aan Mussolini. DE AARDBEIEN - CAMPAGNE IN ANNA PAULOWNA In onze gemeente is op het gebied van land- en tuinbouw schier alles vertegenwoordigd. Naast bloembollen ook glascultuur en tuinbouw. Hier bo ven een aardig hoekje in het mooie bedrijf van den heer Slijker,man. De aard beien - campagne in vollen gang. Het gewas is goed; de prijzen matigjes De Italiaansche consul in het plaatsje Sa gan heeft thans aan den kleinen jongen de mededeeling overhandigd, dat Mussolini hem voor begin Juli uitnoodigt tot een bezoek te Fano aan de Adriatische zee, waar hij hem lava zal laten zien. DE WALVISCHVAART. Aangezien de margarinefabrieken den prijs van walvischtraan zoodanig verlaagd hebben, dat het bedrijf niet langer rendeert, zal het grootste deel der Noorsche wal- visch-vloot dit jaar niet uitvaren. BRIEVEN UIT HET POLDERTJE. Een van de genoegelijkste sporten, die ik in m'n niet onzondig leven met al de harts tocht van m'n wat ongedresseerd gemoed be dreven heb, is de sport van het krantlezen. De Engelschen hebben hun „hobby." De Beieren slikken potten bier ter grootte van het soort roemers, dat alleen in het duister leeft, en ze slikken ze zoodanig bij dozijnen, dat wij, overbezadigde Nederlanders, ons met een schuchter doch bepaald sidderen afvra gen, of deze menschen nooit, maar dan ook nooit, te vullen zouden kunnen zijn Zoo heeft ieder diertje zijn pleziertje en gij en een ander, die lichtelijk uit het lood gesla gen zijt uit ooi-zake het kommervolle feit, dat ik mijn sportief hart lediggeef aan de vrij onvaderlandsche sport van het krantenlezen, ge moge bedenken, dat belangrijker men schen aan minder belangrijke kwalen zacht en kalm zijn overleden. De Krant, Zijne Majesteit de Krant Hij is de spiegel van al onze maatschappe lijke en onmaatschappelijke deugden en ge breken, hij is de spiegel van wat de wereld in de schittering van haar ach-en-dertig-dui zend facetten te aanschouwen en te schitte ren geeft. Zijne Majesteit de Krant. Hij is de trouwe en onbaatzuchtige metgezel aan Uw ontbijt tafel, in Uw coupé, aan Uw morgenlijke bit tertafel. Niet alzoo mijn krant. Hij, want hij is mannelijk voor dag is de vertrouweling de goedgezinde, de groothartige. Hij absor beert mijn morgenziekte door zijn uitgespro ken gezelligheid, hij brengt Doch ter zake. Aanschouwt allereerst de koppen. Ja, ik be doel niet de koppen vande verbouwereede nachtredacteuren, die schorpioenen, werken de bij de lantaarn. Neen, ik bedoel, de headlines, het bericht, de berichten, welker belangrijkheid even redig moet zijn en door het publiek afgeme ten moet worden aan de kopletters, waar mede zij gcheadlined werden. „De Duitsche socialisten en de pantserkruisers," Frankrijk m de Tolunie". „Mijnheer van Dit en Dat over den komenden laatste oorlog." Er gaat stuwing uit van deze en dergelijke titels, het stimuleert. Het is de sju a la crème, het is de crème a la crème, het is de „gang" de frou-frou van Uw blad, mijn lezer Gij, verstokte krantenverguizer, gij haarpij- ige, naar geestige doorgefourneerde leider aan courantophobie, ik zal U leeren krantle zen, tot uw haar in krullekens gaat. Treedt met mij in het oerwoud der Finan ciën en Economie. Uw ongeoefend oog ziet voor duisternis aan, wat licht is. Wat U licht schijnt, zal U nader blijken gekristaliseerde duisternis te zijn. Maar dat ligt aan u en niet aan de Financiën. Komt mee en volgt mij. Dit door. lianen omslingerde pad is de plavuizenweg der Winstsaldo's. Die scheme ring van bladerverschieten daar aan den overkant, het is de vallei der Beursberichten. Daar zijn de Rubbers, de Suikers, de duizend en-een vaderlandsche en onvaderlandsche In dustrieelen, de duizend-en-een-nacht-sproken voor den heer Geldbelegger. En hier vindt ge de Financieele Berichten. Leest en geniet, doch met mate. Het zijn de improvisaties voor den vuist van subalterne, hoofd- en op pergoden der haute finance, lansflitsen» in modern toernooiveld van een modern ridder schap. De schoone vrouwelijke schim, die ver heven vrouwelijke vrouw daar, het is de da me, met wie de wereld gedurende tal van ja ren samengeleefd heeft, haar naam is Hoog conjunctuur, maar ze was een dure en onde gelijke vrouw en schande is over haar. Ze dc-olt thans verguisd en vervloekt langs deze aarde, gevolgd door heur keffertje, keffertje, dat haar omcirkelt, zooals hij het een boom doet, en welks naam is Lijst van Faillisse menten Doch we willen in dit schoone woud niet langer toeven. Want nieuwe vergezichten lok ken U reeds. Even vermeit ge U nog in den speligen wind, welke is de redevoering van den heer Jaarverslagen, en we zijn op weg naar nieuwen horizon. Want het schoonste landschap in de Woes tijn genaamd Krant, de schoon- en appetij- telijkste schotel op het menu van den dag is de compote genoemd Advertentiën. Heer don dert de exaltatie des menschelijken geestes, hier stroomt het vloedlicht der menschelijke fantdsie in zijn volle schoonheid over den gevel van Uw schichtig brein. Want, hoe groot, o Lezer, Uw terecht, geroemde lezerlijke fan tasie ware, hoe meesterlijk men verwachtte den bouw van Uw denkmozaiek, de broodkost van het Ware Doorgronden hebt ge aan deze compote niet gegeten. Weet U wel recht, wat er zooal in zit, in dezen aanlokkelijken scho tel Geen dag zonder stofzuiger. Grondig bridgeles Bestrijdt de malaise, door op crediet te koopen Pekingeesjes aangeboden. Jetty, kom morgen niet Schilderstukken van kunstschilder f 10. Opruiming door afstel huwelijk. Doophoed te huur. Koopt geen onzindelijke hond wij hebben kanaries in soorten. Dame vraagt reisgenoot. Clairvoyance, helderziend medium. (de derde schuit van de wal af. verzoeke niet bij de buren te bellen.) We ruilen Uw radio voor een clubsessel. Onder Rembrandt, Minny, acht uur. Ik vraag U, is een park schilderachtiger Is een zee liefelijker hij zij dan blauw als een vrouwenoog of groen als een pot Texel- sche smeerkaas. Is een lucht onei/idiger, maagdelij ker, ongerepter, uit gepuurder, die per, hartstochtelijker (bij moderne schrijvers is keus zat Gij onnoozele vriend lezer, substraat, voe dingbodem, op welke de Koningin der Aarde stoelt, reik me de nog eenigszins klamme en bevende hand en geef U getrouwelijk over. Langs de heuvelen van Vraag en Aanbod langs de nijd-gele, hoop-groene, liefderoode en wellust-zwarte water der Kunst en dei- Letteren, der Muziek, der Boekbesprekingen der wat al niet, zal ik U leiden, de woestijn, die Krant heet, zal voor U geen woestijn meer zijn, maar een liefelijk dal, waar elan den weiden, en op een verloren morgen zult ge ontwaken aan de stranden van een einde lijk thuis, het heerlijke, door ons allen afge beden thuis van het Juiste Oordeel Dit nu zal een blijde dag zijn voor JAN VAN DE BIERSTAL. GEMEENTE WIER1NGEN. Een groot aantal gasten. Heden Vrijdag wordt de Wieringermeerpolder door 250 stu denten der Polytechnische Hoogeschool te Delft bezocht. Per salonboot van N.V. Gebr. Kaan's Vervoer Mij zal door den nieuwen polder een tocht worden gemaakt, terwijl een lunch zal worden aangeboden in de Cantine aan Sluis I. Een mooie aanwinst voor 't bedrijf. Door N.V. Gebr. Kaan's Vervoer Mij zal Maandag a.s. een nieuwe salonboot voor pleiziervaar- ten in de Wieringermeer in bedrijf worden gesteld. De boot is genaamd „Gawijzend", de naam van een verdronken dorp in de na bijheid van Aartswoud, van welk plaatsje nu met de droogmaking weer overblijfselen voor den dag zijn gekomen, o.a. het kerkhof. Opening R.K. school op Woensdag 1 Juli. Des* morgens 9 uur werd door den Zeer- Eerw. heer pastoor H. C. Koppers een H. Mis opgedragen ter eere van den H. Geest om Gods zegen te vragen voor de nieuw te ope> nen R.K.-School, waarbij alle kinderen aan wezig waren, onder leiding van het onderwij zend personeel, een hoofdonderwijzer en twee onderwijzeressen. Daarna ging men in optocht naar de voormalige Openbare School welke voorloopig in gebruik zal worden geno men tot dat er een nieuwe R. K. School ge bouwd zal worden. Ongeveer half 11 werd door den Z.Eerw. heer Pastoor de school officiëel geopend, Hierbij waren o.a. aanwezig burgemeester L. C. Kolff, het R.K.- Kerkbestuur, het R.K.- Armbestuur en de ZeerEerw. heer M. J. v. d. Burg, Bisschoppelijke Inspecteur van onder wijs. Eerst werd door den ZeerEerw. heer Pas toor H. C. Koppers de drie in gebruik te ne men lokalen ingewijd op de gebruikelijke wij ze en werden de kruisbeelden door Z.Eerw. op de daartoe bestemde plaatsen opgehan gen. Hiema sprak Z.Eerw. een woord van wel kom tot de aanwezigen. Het is voor spreker een dag van blijdschap hier op Wieringen een R.K. school te mogen openen. Waarom een katholieke school zal men misschien vra gen De school is de natuurlijke aanvulling van het gezin en de kerk bij het opvoedingswerk. De opvoeding is allereerst de taak voor de kerk en het gezin maar voor onderricht en leering is het huisgezin, hoezeer ook door Schepper tot natuurlijk en noodzakelijk mid delpunt der opvoeding bestemd, niet vol doende. Daarom, zoo zegt Z. H. de Paus 1n zijn laatste Encycliek over de opvoeding, is het sociale instituut van de school geboren. Nu spreekt het wel vanzelf, wij katholie ken weten het trouwens uit ondervinding „aan den lijve" en het wordt bovendien >n genoemde Encycliek nog eens breedvoerig aangetoond, dat de school voor onze katholie ke jeugd juist de katholieke school moet zijn. Wij zouden in een soort van overmoed wellicht geneigd zijn, dit zoo vanzelfsprekend Aid. Meubelen Geheel complete eiken SLAAP KAMER met SPIEGELKAST en Marmer waschtaiel, te zamen Deventer AUPING Staaldraad matrassen met garantie LEDIKANTEN en MATRASSEN. te vinden, dat daar niet verder over behoeft te worden gesproken. Het feit, dat niemand minder dan de Paus 't wel noodig vond er over te spreken, gelijk hij in zijn Encycliek deed, overtuigt ons echter van het tegendeel Daarom kan het nuttig zijn, te verwijzen naar de schoone bladzijden in de opvoedings encycliek, waarin Z. H. de Paus zegt, dat de school met het gezin en de kerk tezamen één heiligdom, gewijd aan de christelijke opvoe ding, moet vormen, „op straffe, dat de school anders haar doel verloren ziet gaan en veel eer in werk van vernietiging ontaardt." Niet alleen door het feit, dat er op de school godsdienstonderwijs wordt gegeven, is zij katholiek. Neen, wil de school overeen stemmen met de rechten voor de kerk en van het christelijk gezin en waardig worden, door katholieke kinderen te worden bezocht, „dan moet het geheele onderwijs, en de ge heele uitrusting van de school, onderwijzers, programs en boeken, voor elk onderdeel, ge leid worden door den christelijken geest on der de moederlijke leiding en waakzaamheid der kerk zoodanig, dat de godsdienst werke lijk het fundament, de grondslag, en de be kroning is van het geheele onderwijs, in alle graden." In de school, waar dit ideaal bestaat, is het eigenlijk en onmiddellijk doel der christelijke opvoeding erkent, n.1. mede te werken met de Goddelijke genade in het vormen van den volmaakten en waren christen. Op 12 December 1917 is de financieele ge lijkstelling afgekondigd. Daarmede was het ideaal verwezenlijkt, waarvoor onze vaderen 100 jaar hebben gestreden. In bijna alle lan den van de wereld zien duizenden katholieke ouders smachtend uit naar dat ideaal, dat ook zij katholieke scholen voor katholieke kinderen bezitten. In ons land is dat ideaal bereikt- Op den Katholiekendag te Maastricht in 1928 zette dr. Verhoeven, de directeur van het Centraal Bureau voor Onderwijs en Op voeding, in een magistrale rede uiteen, dat wij Katholieken in Nederland met deze vrij heid voor ons onderwijs en de financieele ge lijkstelling „een gave Gods" hebben bekomen, hetgeen ons tot daadwerkelijke waardeering en dankbaarheid verplicht, vooral als wij letten op het verleden uit ons eigen vader land en de tegenwoordige toestanden in tal van andere landen. In de eerste plaats wil Z.Eerw. dan ook dank brengen aan God voor de groote gunst dat hier katholiek onderwijs kan worden ge geven dan dank aan het gemeentebestuur van Wieringen voor de toezegging om de ou de school hiervoor in gebruik te mogen ne men, in 't bijzonder een woord van dank aan den burgemeester die spr. te allen tijde zoo bereidwillig heeft te woord gestaan en zoo veel in zijn vermogen was heeft geholpen, en verzoekt burgemeester ook namens Kerkbe stuur dezen dank te willen overbrengen aan Secretaris, Wethouders en Raadsleden. Dank brengt spr. aan den Rijks-Inspecteur van Onderwijs die verhinderd was hier tegenwoor dig te zijn, alsmede aan den Z.Eerw. heer M. J. v. d. Burg, Bisschoppelijke Inspecteur van Onderwijs, hier tegenwoordig. Dan richt Z. Eerw. persoonlijk nog een woord van dank aan het Kerk- en Armbe stuur, die hem steeds terzijde hebben ge staan spreekt nog een woord van welkom tot onderwijzers en onderwijzeressen en zegt, dat zij een zware taak op zich hebben geno men, maar hij hoopt, dat het vertrouwen in hen gesteld niet beschaamd moge worden. Spr. spoort de kinderen aan dat zij flink hun best moeten doen en dat zij eerbied, liefde en gehoorzaamheid aan onderwijzers moeten betuigen en hoopt, dat allen, onderwijzers, kinderen en ouders, tevreden moge zijn. Spr. deelt mede dat als patroonheilige van deze school is aangesteld de H. Henrikes. Hierna brengt burgemeester dank aan den Pastoor, Kerk- en Armbestuur voor de uit- noodiging, en zegt, dat het een gewichtige dag is voor Wieringen. Was voorheen het aan tal katholieke kinderen te klein om een ei gen school te stichten, thans zijn er meer dan voldoende, en spr. meent, dat we ons niet ongerust behoeven te maken over het voortbestaan dezer school, omdat als de nieu we R.-K. school eenmaal gereed zal zijn, dit zeker zal bijdragen dat ook hier, zooals o- veral elders, vele katholieken zullen komen wonen. Spr. zegt dank voor de woorden van waardeering door den Pastoor uitgesproken aan Burgemeester en Gemeentébestuur, maar wijst'er op, dat het hoofdwerk ligt bij den pastoor, daar deze hier veel en moeilijk werk heeft verricht. De Z.Eerw. heer M. J. v. Burg spreekt ook een woord van dank tot Pastoor Koppen. De hoofdonderwijzer, de heer Geerts, zegt zijn benoeming met vreugde te hebben aan genomen en zegt dank voor het vertrouwen in hem gesteld en zal trachten het onderwijs zoo goed mogelijk te verzorgen en hoopt, dat kerkelijke en burgerlijke overheden tevreden zullen zijn. Pastoor Koppens spreekt nog een woord van dank tot de aanwezigen en voor de woor den tot hem gesproken, waarna de plechtig heid is afgeloopen. Nader vernamen wij, dat de school door 88 kmderen zal worden bezocht. PROVINCIAAL NIEUWS. TEXEL. Paardenpushbalwedstrijd. Voor het houden van een paardenpushbalwedstrijd waren 12 leden der Rijvereeniging Anna Pau- lowna naar hier gekomen. Eén der deelneem sters kwam echter voor den wedstrijd op den Westerweg te vallen waardoor ze in be- wustelooze toestand in een nabijzijnde wo ning werd binnen gebracht. Gelukkig bleek haar toestand niet ernstig hoewei van deel name aan den wedstrijd geen sprake kon zijn. De wedstrijd moest daarom met 10 leden gehouden worden. De belangstelling voor den wedstrijd was buitengewoon groot, ruim 1300 personen waren op het sportterrein aanwezig en de alleraardigste manier, waarop de bal door de paarden werd vooruitgewerkt, werd met de grootste belangstelling gevolgd. Ook gaf de Rijvereeniging nog een demon stratie in schoonrijden. VERLENGD. We vernemen dat door den Minister de datum, waarop de visscherij naar ansjovis mag worden uitgeoefend, verlengd tot 9 Juli a.s. WESTWOUD. Door de directie van de Coop. Zuivelfabriek „Eureka" te Binnenwijzend werd over de maand Mei aan de leveranciers, uitbetaald f 5.60 per 100 Kg. geleverde melk of f 5.77 per 100 L. gemiddelde noteering. ZWAAG. Aan de veiling Bangert e.o. werden door den heer J. Saai Cz. de eerste pruimen aangevoerd. De prijs bedroeg 14 cent per stuk. TEXEL. De landbouwer R. viel te De Cockx dorp van een hoog met hooi opgeladen wa gen af kwam hierbij tegen een luik te vallen, waardoor hij een pols brak en een zijner beenen kneusde. Directe overbrenging naar het ziekenhuis te Den Helder werd noodza kelijk geacht. OLFENINGSREIS VAN OORLOGS - SCHEPEN. H.M. pantserschip „Jacob van ITeems kerek", de torpedobooton Z 7 en Z 8 en de onderzeebooten O 9 en O 10 zijn Woensdagmorgen voor een oefenings- eis uit Den Helder naar Kopenhagen vertrokken. MARKTBERICHTEN. Eierveiling Den Helder, 2 Juli 1931 Aanvoer 20052 kipeieren; Bruin 3.90 a 4.50 per 100; wit 3.50 a 4.40; Kleine kipeieren 3.00 a 3.40. Aangevoerd 262 Eendeieren 3.00 a 3.70 p. 100 Schagen. Eierveiling 2 Juli 1931. Aanvoer 119795 kipeieren. Prijs 52-54 Kg. 3.40 p. 100; 55 - 57 Kg. 3.30 a 3.80; C8 - 60 Kg. 3.50 a 4.-; 61- 63 Kg. 3.90 a 4.20; 64 - 67 Kg. 4,20 a 4.60; Ongewogen wit 3.20 a 4.00; Bruin 3X0 a 4.20. 3419 Eendeieren 3.40 a 3.50 p. 100 Schagen, 2 Juli 1931. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 11 Paarden 200 a 400; 4 Stieren 150 a 275; 3 Gelde koeien mag. 200 a 280.-; 81 Gelde koe-i en vette 250 a 390; 3 Kalf koeien 310 a 350; 3 Pinken 125 a 160; 40 Nuch tere kalveren 9 a 18; 39 Schapen vet te 0.28 a 0.32; 47 Lammeren 18 a 20; 13 Bokken en Geiten 2 a 18; 34 Varkens mag. 15 a 20; 55 Varkens vette per Kg. 36 a 41 cent; 166 Biggen 8 a 16; 10 Ko nen 0.35 a 2.-; 83 Kippen 0.75 a 1.50. N. V. HUESMANN's MANUFACTURENHANDEL; ANNA PAULOWNA Onze Gemeente is weder een prachtzaak rijker geworden Zaterdag 27 Ju in i.l. heropende Huesmann's marufacturenhandel onder groote belangstel ling hare nieuwe zaak aan de Molen vaart. Een mooie ruime winkel met boven een magazijn. Den Directeur, de heer Brinkmann onze gelukwenschen.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2