J. R. HEUSS BLAKKE HUL Plffllï. 22E JAARGANG VRIJDAG iö JULI 1931. NO. 55 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN heerenbaai p0rt0ric0. buitenlandsch nieuws. DE VONDELING. provinciaal nieuws. HEERENBAM WIERINGER COURANTS VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG EN VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. BUREAU Hippolytushoef Wi erin gen. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. TABAKSFABRIEK „DE WAKENDE LEEUW" LAAT A, 135 ALKMAAR. Prima kwaliteit in alle prijzen. Spaart onze rebussen. hebben ook als punten groote waarde. 70 80 100 120 140 150 160 180 200 225 250 300 350 400 430 en 500 cent per pond. B1NNENL NIEUWS. ONWEER BOVEN GRONINGEN. Boerderij door het hemelvuur getroffen. Dinsdagmiddag heeft boven de stad en provincie Groningen een zwaar onweer ge woed. Vooral boven de provincie heeft het zeer lang aangehouden. Om kwam voor vier sloeg de bliksem in de kapitale boerderij van den heer H. Mellema te Winschoterzuider- veen. In korten tijd stond alles in lichterlaaie. Het vee, dat op stal stond, kon worden gered. De boerderij brandde totaal af. Verzekering dekt de schade. DOOR EEN KOE AANGEVALLEN. De dienstbode van den landbouwer A. W te Rijkevoort werd in de weide door een koe aangevallen. Het beest bewerkte het meisje ernstig met zijn horens en duwde haar met kracht in de prikkeldraad omrastering. In zeer zorgwekkenden toestand werd de getrof fene naar het Gasthuis te Boxmeer overge bracht. Men vreest voor haar leven. VERGIFTIGINGSGEVALLEN TE ERICA. 150 Personen ziek na het eten van worst. Zondagavond werd de hulp ingeroepen van dr. Stukje voor het gezin Sch. te Amster damscheveld, waar het geheele gezin op een der kinderen na, ziekteverschijnselen vertoon den, die wezen op vergiftiging. Er deden zich maag- en darmstoornissen voor, terwijl de arts hooge koorts constateerde. Het bleek, dat de vier personen hadden gegeten van worst, die Zaterdagavond bij den slager D. Erica was gekocht. Later meldden zich nieu- 1 we patiënten bij den dokter, die toen de po litie waarschuwde. Maandag waren twintig ge zinnen, ongeveer honderd personen, ziek. Bij een drietal kinderen werden de laatste Sac ramenten door den pastoor toegediend. In twee gezinnen zijn man en vrouw ernstig ziek. Dinsdagmorgen waren ongeveer 150 perso nen ziek. De burgemeester van Emmen heeft den slager D. een verhoor afgenomen. D. ver klaarde leverworst op de gewone wijze te hebben vervaardigd. Een gedeelte van de worst, zoomede braaksel van patiënten, zijn naar het Bacteriologisch Instituut te Ut recht en naar den Keuringsdienst van Wa ren te Assen ter onderzoek opgezonden. On der leiding van den directeur van den Vleeschkeuringsdienst is heden de slagerij van D. ontsmet. RECORDPRIJS VOOR BENZINE. In den Haag vijf cent per liter. Men schrijft uit Den Haag aan de Tel. Wat nog voor enkele maanden tot een on mogelijkheid werd gerekend, is nu toch waar heid geworden. De benzineprijs heeft den laagsten recordprijs van vijf cent per liter bereikt. De economische crisis, die zoo vele pi'ijsovereenkomsten deed verbreken, heeft ook op de benzinemarkt een ware ontwrich ting veroorzaakt. Langen tijd konden de groote benzinemaatschappijen het prijspaal handhaven, maar de steeds verder doorwer kende gevolgen van den conjunct uuromslag maakten het op den duur onmogelijk den prijs op de oude hoogte te handhaven. De benzinemarkt toonde daarbij hetzelfde ver loop als de kopermarkt. Toen het oude prijs niveau eenmaal verlaten moest worden, brok kelclen de prijzen steeds verder af. De z.g.n. vrije benzineleveranciers dwongen de groote trusts, den prijs telkens te verlagen. Van 13 ct. per liter lieten de benzinetrusts den prijs allengs via 16, 15 en 12 op 10 ct. per liter val len, terwijl hij aan het einde der vorige week bepaald werd op 8 ct. per liter. De „vrije'' benzine volgde deze dalende lijn, doch in dien zin, dat deze essence steeds een paar centen goedkooper werd gesteld dan de „offieieele." Op de vrije pompen staat de benzine dan ook sinds Zaterdag aangeplakt voor 6 ct. per liter. Maar goede klanten kun nen als gebruikelijk hier en daar nog goed kooper terecht. Op enkele plaatsen in de re sidentie kan men dan ook zijn benzinetank voor een stuiver per liter laten vullen. Het wordt vrijwel uitgesloten geacht, dat de prijs blijvend op een zoo laag niveau ge handhaafd zal kunnen worden, terwijl een verdere verlaging tot de onmogelijkheden moet worden gerekend. Immers het is niet denkbaar, dat de handelaars terwille der con currentie de benzine in eenigszins groote hoeveelheden met verlies zouden willen ver- koopen. WIERINGERMEER EEN GEMEENTE. Voorloopig echter een overgangs toestand. Een commissie, ingesteld door het Neder! Instituut voor Volkshuisvesting en Stede bouw en de Vereeniging van Ned. gemeenten, heeft 'n rapport uitgebracht over de vraag, welke maatregelen te bevorderen zouden zijn tot het treffen van een goede administratieve regeling ten aanzien van de Wieringermeer. De commissie was samengesteld als volgt prof. mr. G. A. van Poelje, 's-Gravenhage voorzitter H. de Bordes, Bussum prof. mr. dr. J. H. P. M. van der Grinten Nijmegen prof. dr. F. J. A. Huart Amsterdam A. Koel ma, Allernaar en J. J. Talsma, Kamerik en Zegveld, leden en C. van den Berg, secreta ris. Een overgangsperiode. De commissie is tot. de conclusie gekomen, dat zoo spoedig mogelijk een gemeente moet worden gesticht, die het geheele gebied van de Wieringermeer omvat. Zij erkent echter, dat tot deze stichting nog niet terstond kan worden overgegaan en dat gedurende een aantal jaren een overgangsregeling zal moe ten gelden. Gedurende deze overgangsperio de wenscht zij het gebied van de Wieringer meer ingedeeld te laten bij de vijf randge meenten waarbij dit gebied thans ingedeeld is n.1. de gemeenten Anna Paulowna, Wie- ringen, Barsingerhorn, Winkel en Medem- blik. Door deze randgemeenten wenscht zij echter slechts een klein deel der gemeentelij ke belangen binnen het gebied van de Wie ringermeer te laten behartigen. Zij wil aan die gemeenten geen andere functie opdi'agen dan het zijn van de wettelijke woonplaat- sexi van de nieuwe Wieringermeerbevolking met alle consequenties die daaruit voortvloei en ten aanzien van bevolkingsboekhouding, burgerlijke stand, kiesrecht, dienstplicht e.d. zaken. De behartiging van alle andere ge meentelijke belangen wenscht zij gedurende de overgangsperiode op te dragen aan een daarvoor te stichten afzonderlijk lichaam, genaamd „de Wieringermeer" waaraan zij overeenkomstig art. 194 der Grondwet veror denende bevoegdheid wenscht toe te kennen. De commissie heeft haar denkbeelden na der uitgewerkt in een ontwerp van wet met daarbij behoorende toelichting. DRAMA MET ARRESTANT TE NIJMEGEN. In den nacht van Dinsdag op Woensdag werd op den Voerweg te Nijmegen door de politie een Duitscher aangehouden, die niet in het bezit bleek te zijn van de vereischte papieren. Hij werd daarom overgebracht naar het hoofdbureau van politie. Onderweg zette hij zijn bril af en stak dien in den zak. Bij het bureau gekomen, bracht hij plotseling de rechterhand naar den rechterslaap en schoot zich dwars door het hoofd. De man zakte ineen en werd het politiebureau bin nengedragen, waar hij spoedig overleed. Bij fouilleering werd niets gevonden, waaruit zijn identiteit kon blijken. FEUILLETON. No. 40. Lionel ging tegenover zijn vader zitten, schonk zichzelven een glas wijn in, dat hij met één teug leegde, want hij had een dro ge keelmisschien moest hij ook eerst weer op krachten komen. Jij kunt het, jongen, riep de oude heer. Nu zal hun wijn ook wel niet zoo bijzonder wezen. En toch heeft dat een praats van be lang. Ik hoop, dat jé enkel maar een beetje onzin heb verkocht en dat er niet over zaken gesproken werd. Laat dat maar aan mij o - ver. Ik zal het contract ook wel heelemaal opstellen. Ik wil dat Saligneux in den bruids schat begrepen is anders komt er heele maal niets van in. Lionel keek zijn vader nu voor het eerst aan en sprak U kunt de moeite wel sparen om lang na te denken over de voorwaarden van het contract, dat zou maar tijd verspillen zijn. Tijd verspillen Hoe dat Lionel antwoordde kalm Omdat ik mademöiselle De Saligneux nooit trouwen zal. De heer Têterol had de onaangename ge waarwording van een jager, die op een haas aanlegt en die zijn geweer in zijn handen voelt springen. Hij geloofde zijn eigen ooren nieten moest eens even met de vingers voe len, of daar misschien ook iets in zat, wat het goede hooren belemmerde. Daarna keek hij naar het plafond, of dit toch mogelijk niet op zijn hoofd zou neerkomen en einde lijk keek hij zijn zoon er eens op aan, of die soms gek was geworden. Doe me het genoegen, nog eens even te herhalen wat je daar zooeven zei, vroeg hij. Ik zeg en herhaal, dat ik mademöiselle TERUG VAN DE HUWELIJKSREIS. Een koopman te Berlijn had van ee'n tante 2000 mark geleend om een huwelijksreis te kunnen doen. Juist was hij van de huwelijks reis teruggekeerd, of de tante kwam hem xnanen om het geld, dat hij 1 Juli terug zou betalen, af te geven. Er ontstond een woor denwisseling, waarin de man plotseling in een vlaag van razernij zijn tante doodschoot. De man heeft zich zelf bij de politie aange geven. VLIEGTUIG IN EEN ONWEERSBUI. Te Jelenioska bij de Poolsch-Russische grens raakte een Russisch vliegtuig in een onweersbui, stortte neer en kwam op het dak van een huis terecht. Dit brak door en de piloot en zijn begeleider werden meer dood dan leven naar een Poolsch ziekenhuis vexwoerd. HITTEGOLF OP SICILIë. Op Sicilië zijn 7 personen omgekomen als slachtoffers van een hittegolf. ERNSTIGE OVERSTROOMINGEN IN CHINA. In vei-schillende deelen van China hebben overstroomingen, veroorzaakt door hevige regens, die de rivieren buiten haar oevers deden treden, verwoestingen aangericht. Er zijn in Z.W. Mandsjoerije meer dan honderd nxenschen verdronken en duizenden zijn dak loos gewoi'den. WEER SNELLER KOGELS. Een Duitsch ingenieur zou er in geslaagd zijn de aanvangssnelheid van geweerkogels van 6 1/2 tot 8 m.m. welke tot nu toe 800 a 900 meter bedroeg, op 1400 tot 1740 per se conde te brengen. Een kogel zou daarbij zelfs een met beton overdekte pantserplaat van 12 m.m. kunnen doorboren. HET GEVOLG VAN EEN RADIO-VERSLAG. Te Rockaway in den staat Oregon is een oude winkelier tengevolge van hartverlam ming overleden. De man had zich te veel op gewonden naar aanleiding van de levendige x-adioverslagen van den boksmatch Schme- lingStribling. MISLUKTE ROOFOVERVAL. Bij den bankier Bom te Berlijn verscheen Zaterdagmorgen een jongeman, die een be drag van 18.500 mark eischte, om de Sparta- ciale te bestrijden. Toen de bankier hem verklaarde, dat deze reeds door de politie verboden was, trok de jongeman een revol ver en legde op den bankier aan. Deze, hoe wel een zwaar hartlijder, liet zich niet inti- mideeren doch stortte op zijn aanrander en, daar het personeel te hulp snelde, kon hij worden ontwapend en aqn de politie worden overgeleverd. De bankier is door de opwinding ernstig ziek geworden. Hij was juist hersteld eenige dagen geleden uit een sanatorium terugge keerd. HEVIGE REGENVAL IN DUITSCHLAND. Groote schade aangericht. Verschillende streken van het rijk hebben te lijden onder de gevolgen van hevigen re- geval. Woensdag heeft een wolkbreuk, die boven xksen losbarstte, groote schade aangericht in eenige dorpen, waar enkele huizen in stortten, een spoorwegdijk werd vernield en een schade werd aangericht, welke op 15 millioen wordt geschat. Hamburg werd geteisterd door stortregens, die eveneens groote schade aanrichtten. De brandweer werd niet minder dan 240 maal gealarmeerd om gebouwen, die dreigden in te vallen, te stutten en ondergeloopen kel ders leeg te pompen. Tijdens een hevig onweer, werden^eenige huizen in omliggende dorpen door den blik sem getroffen en dientengevolge in de asch gelegd. Ook boven Berlijn heeft een zwaar onweer gewoed, hetwelk gepaard ging met geweldige regenbixien, zoodat verschillende straten blank stonden. De Saligneux nooit trouwen zal, antwoordde Lionel met eennige verheffing van stem. En was is daarvan de reden, mijnheer Dat ze mij niet aanstaat. Dit antwoord was den heer Têterol een verluchting het kon Lionel immers geen ernst zijn Grappenmaker, dat je bent lachte hij. Ze zou je niet aanstaan En gisteren vond je haar nog zoo aardig Men kan wel eens veranderen van op vatting. Wel, wel dus mijnheer is veranderd van opvatting En mag ik ook weten waar om Misschien is hij tot de ontdekking ge komen, dat de freule valsch haar draagt Nu, beste jongen, je zult je er dan toch wel in moeten schikken, om een vrouw te trou wen, die je niet aanstaat Al droeg ze nu ook een pruik, mij staat ze wel aan en dat is voldoende, vat je Lionel sloeg de ax-men over elkaar en ant woordde Alles goed en wel, maar dit huwelijk zal niet plaats hebben Wel, wel, nu heeft hij het al drié maal gezegdriep de heer Têterol, terwijl hij zoo'n geweldigen slag met de vuist op tafel gaf, dat de glazen en flesschen er van rinkel den. En niet alleen de tafel, maar alles in de kamer was in trillende beweging de muren, de stoelen, de dienbak, met al wat er op stond, de laatste vliegen van het seizoen, die zich al verdekt hadden opgesteld in een plooi van het gordijn, tot zelfs de bulldog, toe, die voor den haard lag en die met één sprong bij de deur was, die hij zelf had lee- ren opendoen, waarna hij er uit vloog of de duivel hem op de hielen zat. De deur toe, die die lomperd daar laat openstaan klonk het op gebiedenden toon van den heer Têterol. Lionel deed, gelijk hem bevolen was en ging toen weer tegenover zijn vader zitten. Dus je wilt niet trouwen? hernam de oude heer. Wie ben je om te willen of niet te willen Verbeeld jij je misschien, dat ik de moeite zou hebben gedaan om een zoon op de wereld te brengen, als die niet precies wilde wat ik verlangde Wat kunnen mij jou kuren en nukken en grillen, beweringen en herroepingen schelen Maar jawel, mijn heer denkt dat hij heel wat is. Men heeft hem wijs gemaakt, dat hij talent bezat, dat een grootsche toekomst hem wachtte en nu heeft hij daar op voortgeborduurd, dat de hoogmoed hem de oogen uitstraalt. Goede hemel, wat zou» je wezen zonder mij Ik heb mijzelf gemaakt, ik weet niet eens of ik wel een vader heb gehad. Ik ben altijd alleen ge weest ik heb geleden en gestreden naar li chaam en ziel, zonder dat iemand zich om mij bekommerde. Op den dag, dat ik een kwartje aan mijn eten kon besteden, voelde ik mij den koning te rijk. Jij bent geboren in gouden luiers en dat is maar gelukkig ook, want je had er jezelf toch niet doorheen kimnen slaan. Kijk maar eens naar je han den. Echte dameshandjes Wie heeft je ge voed Wie heeft je laten leeren Wie heeft je overal laten rondreizen Ik. Je hebt mij heel wat gekost, mijnheerdat wijzen mijn boeken uit. Als je te eenigertijd staatsraad of gezant of minister wordt, wien zouden dan de eer en verdiensten daarvan toekomen Aan dengene, die dat alles heeft bekostigd, zou ik meenen Die betaalde, heeft ook het recht van bevelen de ontvanger heeft het xecht van gehoorzamen, dat zweer ik je bij alle pereboomen en bij alle baronnen De ligneux. Lionel bewaarde een strak stilzwijgen. De heer Têterol schoof nog wat dichter naar hem toe en keek hem recht in de oogen. Ik had onlangs toch maar wat goed ge zien je hebt daarginds een vriendinnetje, en nu hindert het je, dat mademöiselle De Saligneux niet even mooi is als die dame Is ze dan zóó lief Waar heb je haar ergens van daan gehaald Dus dien weg ging mijn ECHTE FRIESCHE SOct.ptroHS De Jeugdherberg „Panorama" van Texel. Een der prachtige vergezichten op het be koorlijke eiland Texel heeft men vanaf den zoogenaamden „Hoogen Berg", dat is een heuvelrug van 10 tot 15 M. boven A.P., gelegen ten Zuidoosten van den Burg, ruim een kwartier gaans van die plaats verwijderd. Vroeger liep over dien Hoogenberg de groo te verkeersweg tusschen Oudeschild en Den Burg. En op het hoogste punt aan dien weg staat een boerenhuis in den gewonen Noord- hollandschen bouwstijl met het pijramidaal opgetrokken rieten dak. Niet ver van die boe renwoning staat aan den weg een gewone simpele zitbank om even uit te rusten na de beklimming van de hoogte en tegelijk eens te kijken om zich heen, dat dan ook niemand verzuimt, vooral niet iemand, die een kijker bij de hand heeft. Dat boerenhuis heet „Panorama", welk woord beteekentalgezicht of gezicht naar alle kanten heen. i In een oud geschrift wordt van deze plaats ïzegd, dat den 24sten April 1807 Koning Lodewijk Napoleon bij zijn bezoek aan Den Helder en Texel, met zijn gevolg en de leden der commissie van Ontvangst hier halt ge houden heeft om te genieten van het heerlij ke vergezicht. En nog altijd is eene wande ling van uit Den Burg naar of over de Hoog te een gezocht uitstapje. Die boerenwoning „Panorama" nu met aaa gelegen erf is gekocht door de Vennootschap T.E.S.O. (verkorte naam voor Texelsche Ei gen Stoomboot Onderneming) met het doel, het gebouw in te richten voor Jeugdherberg J.l. Zaterdag, 4 Juli nu, is die inrichting, officieel geopend en den volgenden dag 5 Ju li, des namiddags, was zij ter bezichtiging o- pen voor belangstellenden, waax*van druk gebruik gemaakt is. Van buiten gezien is het gebouw, met uit zondering van een kleinen aanbouw beneden, en dakkapellen tegen de bovenverdieping, nagenoeg hetzelfde gebleven, maar van bin nen is het ingericht om wel een gezelschap van een 40 jongelui tegelijk te kuxxnen ont vangen. Beneden Is een flinke conversatiezaal ex een slaapzaal voor meisjes en boven voor jongens. Aan alle elschen die men mag stel len aan een eenvoudig, net en zindelijk nacht verblijf, met de noodige luchtverversching, is wel voldaan. Beneden is ruimschoots gele genheid voor wasschen, douche, enz. Op het terras rond om het gebouw is, zoo als boven is aangetoond, een heel aardig zit je te maken. Ongetwijfeld zal Panarama op Texel wel bezoek krijgen. TEXEL. Gedurende de kei'misweek was de bevolking van oxxze gemeente vermeerderd met een aantal personen, waarvoor men zich in acht moest nemen exi daar de bewoners van Texel niet gewoon zijn met feestelijke gelegenheden hun rijwielen secuur weg te zetten, doch deze maar ergens tegen hulzen aangooien, het dikwijls voorkomt, dat in danszalen enz. taschjes en poxtemonnaies oxibeheerd worden achtergelaten, moesten velen in de afgeloopen week ondervinden, dat dit met kermis gevaarlijker is. Verschillende portemonnaies werden gestolen, terwijl ook een paar fietsen werden meegenomen. Een der gestolen rijwielen werd echter later door den eigenaar terug gekregen op de andere wist de gemeenteveldwachter aan boord van de Texelsche boot nog beslag te leggen, zoo dat ook de eigenaar van dit rijwiel zijn fiets terug kx'eeg. Burgerlijke Stand der gemeente Sint-Maar ten, over de maand Juni 1931. Geboren Jan, z.v. Jan Harm Bloemen en van Geesje Zwols. OverledenHendrik Brak, oud 9 jaren, z.v. Arie Brak en Grietje de Graaf. goede geld uit Het diende slechts om jou vriendinnetje op kant en truffels en cham pagne te tracteeren. Maar, was ze nu een engel, je zult haar toch opgeven Als glas zal ik je breken, jullie allebei Lionel deed geen mond open. Hij dacht bij zichzelf, dat hij freule De Saligneixx toch veel meer duchtte dan zijn vader, want tegen over haar had hij niet geweten, wat hij zeg gen moest, terwijl hij op dit oogenblik heel goed wist, wat hij zou antwoorden. Als hij dus nog zweeg, dan was dit enkel, omdat hij zijn tijd afwachtte. Zijn vader vatte zijn stilzwijgen echter verkeerd op. Hij meende, dat Lionel's weer stand gebroken was dat de moed hem be gaf. Hij stoxid op, trad wat nader op het jongmensch toe en merkte, dat twee dikke tranen hem langs de wangen biggelden. De tranen gaven hem te denken, en, terwijl hij zich op het voorhoofd sloeg, zei hij met zach te stem Nu, zie ik, wat er aan scheelt. Die Salig neux zijn geweldig onbeschaamd en zoo aardig als ze er uit ziet is dat jonge ding ook al geen katje om zonder handschoenen aan te pakken Ze heeft je uit de hoogte be handeld ze hebben Je doen voelen, dat je maar van heel burger afkomst was en dat ze je dus een overgroote eer aandeed, door je wel te willen trouwen. Heb ik het niet goed Is 't niet zoo Misschien wel, antwoordde Lionel, nu met opgerichten hoofde. Daar was ik wel zeker van die kleine kat had je gevoelig beleedigd. Want je -bent trotsch, jij, en daar kan ik je geen verwijt van maken ik ben het zelf ook. Toen ik dien bewusten schop kreeg, heb ik wel drie uur rond geloopen met het plan om het kasteel in brand te steken maar ik heb me bedacht, zie je en ik ben liever aan het millioenen vex-dienen gegaan. Er zijn twee soorten van trots een die mokt en een die zich wreekt. Die laatste soort moet jij er BOEKBESPREKING. „DE WANDELAAR." Zooeven verscheen bij den uitgever A. G. Schoonderbeek, te Lax-en, onder leiding van Rinke Tolman, de Juli aflevering van „De Wandelaar", maandblad, gewijd aan natuur studie, natuurbescherming, heemschut, geo logie, folklore, buitenleven en toerisme. C.A. van der Gexi eindigt zijn artikel over camera's van klein formaat, waarin hij aan toont welke wonderen men kan verrichten ïxxet de Rolleiflex. A. C. de Koek wijdt een beschouwing aan de stex*rekunde bij onze voorouders, terwijl J. Bakker Niemeijer de wandelsport verheerlijkt. Henk Vink geeft een causerietje over den Nachtegaal ten beste en G. D. Duux-sma schetst het plantenleven van Klein Zwitser land, waarmee hij den Zuid-Oosthoek van Friesland bedoelt. De economische beteekenis van de spreeuwen wordt ixiteengezet door G. Wolda. A. Joman staat stil bij den schitteren den bloei van de Bern en H. F. Wiegman geeft, behartigenswaardige wenken over het ge bruik van water- en moerasplanten in onze tuinen. A. V. Fey tenslotte geeft zijn indruk ken weer van het jongste congres der Neder- landsche Natuurhistorische Vereeniging. Er is weer een uitgebreide rubriek „Van en voor de lezers" (natuurhistorisch allerlei,) waarin onder meer wox-dt uiteengezet welk een boosdoenster de dennelotrups is. De gevarieerde tekst wordt, als steeds, af gewisseld door een groote reeks illustraties. VAN WELK LAND IS AUTO- OF MOTOR NUMMER AZ 680 Men zou zoo zeggen het is een buiten- landsch nummer want wij kennen hier in Nederland alleen maar enkele letters b.v. A. Groningen, B. is Friesland enz. enz. Maar AZ. neen die letters kennen we hier niet. Maar als ik nu zeg dat dit teeken in het ge heel niet bestaat, dan gelooft U mij misschien ook niet. Toch is het zoo. Het wordt echter op na houden. Wel, wel, is ons freuletje zoo hooghartig Waarschijnlijk heeft men haar dan niet al te best ingelicht omtrent enkele bijzonderheden Wacht maar eens morgen zal ze wel zoo zacht als een lammetje zijn we hebben haar in onze macht. In onze macht vroeg Lioenel. En die twee actes dan Heeft haar va der je daar niet van gesproken Welke twee papieren Ik deed er misschien niet goed aan, ze je niet te laten lezen. Ik had je moeten waar schuwen, dat ik een paar schixldbekentenis- sen heb opgekochtdat de baron op het oogenblik ruim twee-honderd duizend francs schuldig is en dat hij op zich genomen heeft mij bij mijn eerste maning te voldoen in geval zijn dochter niet met je wilde trouwen. Want weet je, wat het is op de een of an dere manier moet je maken, dat je een hou vast krijgt aan die lui ze zijn zoo glad als een aal En dan heeft hij die promessen getee- kend Met naam en toenaam. Dat kan ik haast niet gelooven, zei Lio nel. Ja, jij gelooft ook niet anders, dan wat je ziet, antwoordde de oude heer met zijn ruwen lach. Je slagt mij watIk heb ook altijd willen zien en voelen. Maar dat zal wel komen, wacht maar Hij ging de beide papieren even halen uit de laden van zijn schrijftafel, hield ze zege vierend in de hoogte, toen hij de kamer weer binnentrad, en legde ze op tafel, waarna hij tot zijn zooo sprak Vooral niet blazen, hoor dan mochten ze eens wegvliegen 't Zijn dingen van waar de, moet je denken. Met aandacht las Lionel de stukken door, terwijl zijn oogen koortsachtig branden, zijn slapen klopten en zijn nagels langs de tafel schuurden. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1931 | | pagina 1