ls itfÊEDE BLAD. VRIJDAG 10 JULI 1931. No. 55. BRIEVEN UIT SCHAGEN. v. Mijne bedoeling is niet er een gewoonte van te maken, in mijn brieven te reageeren op het liefelijke geschrijf van den Trapper. We weten het allemaal wel, de Trapper heeft in zijn krant altijd nog gelijk gehad, en dat zal wel zoo blijven. Zooals hij één onzer ambtenaren eens zeide, die hem er op attent maakte dat hij volkomen onjuist en onheusch door de krant bejegend was ja, natuurlijk had je gelijk jongen, maar dat kan ik toch niet in mijn krant zetten De heele schrijverij van Trapman ter zake van mijn G.E.B.-brief is niet anders dan een doorloopende bevestiging van wat ik stelde, n.1. dat Piet Trapman, bijna dagelijks de door hem zelf gemaakte speruren-regeling over trad. Immers„onze machines draaiden lustig en vroolijk wij draaiden lustig en rustig door enz." Zeker, wij-Piet de Trap per doen dat, omdat ze in Schagen toch alle maal bang van ons zijndat wij-wet houder Trapman gezegd hebben „sperklok- ken zijn niet noodig in Schaggn, want de Schager Middenstanders zijn wel zoo fatsoen lijk niet te draaien in de lichturen als we dat vragen" is geen bezwaar, want wij-Piet de Trapper zijn geen middenstand, wij zijn baas Misselijk is, dat de Trapper nog durft schrijven „Van dat koddige intermezzo, waar bij gasdirecteur, wethouder etc. present wa ren". Dit is trouwens niet het eenige staal tje van 100 phantasie van de Schager Courant. Piet de aartsintrigant heeft zoo langzamerhand zooveel menschen het leven zuur gemaakt, dat hij moeilijk anders kan denken, dan dat op eiken straathoek, achter eiken boom een vijand op den loer ligt. Op een paar punten van des Trappers be toog moet ik even nader ingaan. I. Trapman schrijft „..bleek het alras, dat al die straffe middelen niet hielpen, de maximale belasting steeg evengoed. En het gekke van het geval was dat het G.E.B. van Schagen een harer beste klanten had verloren." De practijk heeft geleerd, dat in de groei- jaren van de Electriciteitsbedrijven de maxi male belasting jaarlijks met ongeveer 10 stijgt. Dat de maximale belasting evengoed bleef stijgen is volkomen normaal, gezien het feit dat juist in de laatste vier jaren de groei van ons G.E.B. het sterkst was. Of dit kwam, omdat er in deze 4 jaren „peuteraars" aan het hoofd van de gemeente staan weet ik nietwel weet ik, dat de meeste Schager Middenstanders geen oogenblik zouden aar zelen een lade-lichter de deur te wijzen, ook al gingen hun zaken goed. II. „waarom moest de firma Trapman en Co om 4 uur 's middags in den spertijd stoppen en mocht de bioscoop wel draaien in diezelfde uren terwijl die zaak de maximale belasting van beteekenis omhoog dreef Trapman is er hier geheel naast Het theater Royal draait nooit tusschen 4 en J uur, zelfs niet op den voor de maximale be lasting beruchten Veulenmarktdag. De eerste twee jaren van de directie Zwaag-Zonen heeft men het geprobeerd met doorloopende voor stelling, alleen op Veulenmarktdag, maar toen draaide men alleen nog maar den gas motor. Die doorloopende voorstelling liep echter niet, althans het publiek niet, zoodat men daarmede is opgehouden. Eerst later is de 2 1/2 P.K. electro motor aangeschaft aangezien echter deze nooit draait tusschen 4 en 8 uur, de periode waarin altijd de hoog ste belasting optreedt, is er geen sprake van dat „die zaak de maximale belasting van be teekenis omhoog dreef.' Maar de Trapper „leefde als God in Fran krijk", en draaide als het hem lustte, mis schien wel met al zijn 7 motoren van tezamen 17 1/4 P.K. tegelijk, immers „onze machines draaiden lustig en vroolijk." 17 1/4P.K. in bedrijf maakt 13,8 K.W. belas ting a f 90.f 1242—, welk bedrag in een kwartier vertrokken kan zijn. Geef mij dan maar liever een fatsoenlijke middenstander. Een Fancy-fair van Harmonie. 29, 30 en 31 Augustus a.s. denkt de Muziekvereeniging Harmonie te Hip polytushoef een Fancy-fair te houden. Men zal trachten hiervoor een comi té te formeeren, terwijl men op de steun der burgerij en handeldrijven- den rekent Laat ieder eens nagaan, of hij niet iets leuks heeft of kan vervaar digen, dat hij voor de Fancy-fair kan ai staan. NIEUWBOUW. Aan den timmerman J. C. de Vries is door den heer P. Jz. Luijt opgedra gen de bouw van een burgerwoonhuis aan den Poelweg. ONDER SLOOPERSHANDEN. Men deelt ons mede dat de oude wagenmakerij, afkom stig van de fam. de Haan aan de Nieuwstraat thans eigenaar de heer H. Rump te Den Helder, binnenkort zal worden afgebroken. Op het open te komen terrein zullen dan twee nieuwe woonhuizen worden gebouwd. GEGUND. Naar wij vernemen is de bouw van de Christelijke School te Den Oever ge gund aan den laagsten inschrijver de heer S. S. de Boer te Drachten en het schilderwerk aan den heer A. Kraak te Den Oever, zijnde op een na den laagsten inschrijver. J.V.O. Zondag 12 Juli 's middags geen bij eenkomst De aandacht van de leden wordt echter gevestigd op het bezoek van het Drankweer Museum, 's Avonds half acht le den en adspiranten bijeenkomen in de Vonk voor avondwandeling. Dinsdag 14 Juli 's avonds 7 uur adspiranten groep in de Vonk. POLITIE. Gevonden een boekje met pro cent zegels. Verloren een doos, inhoudende hoeden. Inl. bij den Gem. Bode. Plaatsing Kostgangers. Degene, die kost gangers landarbeiders voor de Wr.-meerpol- der kunnen plaatsen, gelieve dit ten spoedig ste op te geven bij den Corr. der Arbeidsbeurs te Hippolytushoef, onder vermelding van het aantal, met of zonder beddengoed, bedrag kostgeld per week en bovendien uit welke provincie men ze verlangd. De phantasie heeft den Trapper ditmaal wel parten gespeeld. We lezen „machteloos heid onzer gemeente - autoriteitjes al hun nijdige blikken en scheeve gezichten den noodigen druk op zijn krant en vrije meeningsuiting nekken zouden die gemeen te potentaatjes ons." Men zou zoo denken, dat op het gemeentehuis van Schagen dagelijks aan niet anders gedacht en over niets anders gesproken wordt dan over Zijne Majesteit Piet. Ajakkes neen, evenmin als over pest en melaatsheid, dat zijn allemaal begrippen waar men bij voorkeur over zwijgt. J. SCHOORL Pa. Benoemd. Bij Koninkl. besluit is benoemd tot Ir. van den Rijks Waterstaat de heer P. Ph. Jansen te Den Oever alhier. SSÊ 2e Opvoering „Jantje in Modderstad." Gevolg gevende aan de vele verzoeken wel ke zijn binnengekomen bij den Heer Jb. I. Hovenier om „Jantje in Modderstad" nog maals op te voeren, heeft hem doen beslui ten, de 2e opvoering te geven te Den Oever. Voor dien avond werd de beschikking ge kregen om het ontspanningslokaal van Zui derzeewerken. Het is aan geen twijfel onderhevig of deze avond zal evenals te Hippolytushoef weder om schitterend slagen. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij onze lezers naar de advertentie voorkomende in dit nummer. Reizend Drankweermuseum. Zondag a.s komt hier op Wieringen het R. D. M., welke haar standplaats zal innemen op het school plein te Hippolytushoef. De tentoonstelling geeft een goed inzicht omtrent de uitgebreidheid van het alcohol vraagstuk. Er zijn verschillende voorwerpen, platen en voorstellingen, die U inlichtingen geven over de volgende onderwerpen Alcoholisme en haar invloed op levensduur en gezondheid, op nageslacht, op sport- i arbeidsprestatie bereiding van alcoholhoudende dranken alcoholisme en misdadigheid het werk der drankbestrijding, o.a. hulp aan drankzuchtigen, jeugdbeweging, opvoe ding enz., bereiding alcoholvrije dranken. Voorts zijn verschillende brochures en boe ken daar te verkrijgen, terwijl de beheerder gaarne alle inlichtingen verstrekt, welke men wenscht. Het museum is een bezoek ten volle waard, de toegang is vrij. Woningbouwvereniging opgericht Donderdagavond is in de oude school te li.hoef een vergadering gehouden, welke ten doel had om tot oprichting te geraken van een woningbouwveree Op Wonen" te Wieringen. De Statuten worden hierna arti kelsgewijs behandeld. Aangezien deze echter door den Nat. Woningraad zoo danig zijn geredigeerd, dat zij zich ge heel aanpassen bij de Wloningwet, en dat tevens geen bewaren zullen zijn bij het verkrijgen van de Kon. goed keuring, worden zij ongewijzigd vast gesteld. Opgeteekpnd uit deze statuten zij, dat naasthet bestuur, een Raad van Commissarissen wordt benoemd, wel ke ook uit niet-leden kan bestaan, b.v. Notaris e.a. autoriteiten. De leden zijn verplicht een aan deel te .Riemen, hetwelk wordt be paald op," 10.— De wijze van volstor ting zal ovir 5 jaren loopen, dit zal echter bij ^huishoudelijk reglement nader vastgesteld worden. Benevens zal nog een kleine contributie worden geheven. Zij, die lid wenschen te worden zul len zich uitsluitend schriftelijk kun nen aanmelden. Ieder lid krijgt een volgnummer in het leden - register. Vervolgens wordt overgegaan tot het kiezen van een 5 tal bestuurs leden. Gekozen worden de navolgende Hee- ren C. van der Slikke, Th. J. van Vegten, F. Bontkes, H. Stubbe J. Besseling. Allen verklaarden hun benoeming te aanvaarden. Het Dagelijksch Bestuur wordt als volgt samengesteld de Heer C. van der Slikke, Voorzitter, de Heer Th. van Vegten, Secretaris, de Heer J. Besse ling, Penningmeester. Het bestuur zal zoo spoedig mogelijk een vergadering beleggen, waar het Huishoudelijk regle,ment zal worden behandeld. Tevens zal contact worden gezocht met de diverse instanties, waar de vereeniging mee te maken zal krijgen. Hierna sluiting. ANNA PAULOWNA. Vermoedelijk Zwijntjesjagers j.i Voensdag zijn aan de Molenvaar? door de politie een tweetal mannen in gerekend, die zich schuldig hadden ge maakt aan het meenemen van een rijwiel van den heer B. P. uit Breezand De politie wist de jnannen, zooals gezegd, te knippen, en nu Donderdag zijn ze naar Alkmaar op transport ge steld. SPORT. Woensdagavond speelde BKC een wedstrijd tegen het M.U.Z.- elftal van Wieringen. Na een spannen- den strijd wist BKC een 2-0 overwin ning te behalen. Nu a.s. Zondag zal op het BKC - ter rein een spannende wedstrijd plaats hebben tusschen West Frisia, Enkhui zen (le klas) en H.R.C., Den Helder (2e klas. Zwemmen van Den Helder naar Texel. Mej. Pietje Rezelman deelde •over haar voorgenomen zwemtocht aan de redactie van de Texelsche Crt. mede, dat men te Den Helder bezig is het geschikste moment uit te zoeken. De heer Kramer zal gelijk met haar de tocht ondernemen, terwijl een boot je met 5 a 6 personen bemand, hun zal vergezellen. Een dolle koe. Donderdagmiddag werd Kleine Sluis in rep en roer ge bracht door een losgebroken koe, die ernstige teekenen vertoonde van dol heid. Het beest was per auto vervoerd van de Schager markt en moest bij sla ger Rezelman gelost worden. Nauwelijks was het beest van de wa- meeste punten behaalde, behoorde aan den heer W. Blauboer. Het is NHB 29. Deze ver wierf 66 punten. Aan het einde van het wedstrijdseizoen voor oude duiven, kunnen we opmerken, dat „Altijd Verder" met vrij veel duiven aan de wedstrijden heeft deelgenomen en bijna geen verliezen heeft geleden. Vooral bij den wedstrijd vanaf Limoges werd een mooie prestatie geleverd. De afstand (825 K.M.) is zoo groot, dat het bijna onmogelijk is hem in één dag af te leggen. Toch kwamen van de 19 vogels, die aan dezen wedstrijd deelna men er 6 op den dag loslating aan. Ook de nationale bondsconcoursen zijn dit jaar goed geslaagd. De uitslagen liggen ter inzage bij den secretaris van bovengenoemde vereeniging. Met jonge duiven werd Zondag een wed vlucht gehouden vanaf Dordrecht (afstand 121 K.M.) De duiven werden om 7.30 uur ge lost. De eerste duif werd om 9 uur 3 min. 13 sec. geconstateerd, de laatste om 9 u. 6 m. 5 sec. De prijzen vielen als volgt Gebr. Van Steijn 1, 4, 5, 7, 11, 12 R. Geerings 2, 9 N. Spigt 3, 16, L. Hogewoning 6, 10, 17, 22 W. Blauboer 8, 14, 19, 25 Jb. Cornelissen 13, 15, 18, 20, 21, 23, 24. SPORT. Naar we vernemen zal de R.K.S.V. „Zwaluwen", die zooals we kort geleden meld den, tijdelijk het beoefenen van het voetbal spel had gestaakt, wegens gebrek aan leden, morgen (Zaterdag) bij Alkemade een verga dering houden, om tot reorganisatie der ver eeniging te komen. ■Installatie. Gisteren, Donderdag, heeft de installatie plaats gehad van den Zeer Eerw. Heer Pastoor M. van der Eem. BURGERLIJKEN STAND Geboren Jacobus, z.v. P. Schouten en H. A. Korstanje Trijntje, d.v. C. T. Polet en J SpigtTeunis, z.v. R. Koopman en B. Oving; Maria, d.v. P. v. Kooten en J. C. Slijkerman; Derk Lodewijk en Jan, zoons van D. L. Lud- weg en H. Wanningen Geertrudis Maria, d. v. E. Komen en C. JonkerPieter Frans, z.v. T. Pranger en T. A. v. d. Molen. Ondertrouwd J. Meeldijk en K. M. Vader. Overleden Jacoba Karelse, weduwe van S, Verbrugge, oud 72 jaar. Loop der bevolking Ingekomen J. van Diepen van Grootebroek D. van der Veen van Dantumadeel; W. C. E. Bruijn en gezin van Den Helder P. Kiek van Hengelo Tj. S. de Rhee van BolswardD. Doddema van Gieten. Vertrokken Mej. H. P. van Dijk naar Wie ringen Mej. B. Nobbe naar Wieringen Mej. G. de Boer naar Winkel. Schagerbrug. De héél' A. N. Nap alhier, slaagde Donderdag j.1. te 's—Gravenhage voor het examen ge meente-administratie. niging te Wieringen. Door een Commis f <?'het k™e» zcker in. Ie gaten dat Ons Lichaam en onze Gezondheid. Een kamferkuur voor verkouden menschen. Kamfer in haar verschillende vormen, is als middel tegen verkoudheid in het hoofd zeer aan te bevelen. In een Zwitsersch me disch tijdschrift vinden wij de volgende be handeling uiteengezet Men vult een pot half met kokend water, waarin een theelepeltje kamferpoeder is op gelost. Een glad stukje papier dient, om den rand van den pot af te dekken en in dat pa piertje maakt men een kleine opening. Nu haalt men, door den neus boven het open plekje in het papier te houden, den stoom, welke uit het kokende water opstijgt een goed kwartier lang in. Men doet eenige malen met tusschenpoozen van vier of vijf uren. Als de patiënt zich hieraan houdt, kan hij, het onpleizierige van de kuur ten spijt ervan verzekerd zijn, dat drie of vier herhalingen voldoende zijn, om de gevatte koude geheel kwijt te raken. GEMEENTE WIERINGEN. De muziektent te Hippolytushoef. Een groote moeilijkheid is het steeds geweest voor de muziektent van Har monie een geschikt terrein te vinden. Thans zal zij worden geplaatst voor de woning van den heer P. Engel in de Klieftstraat. Het verkeer is daar niet zoo druk, terwijl men tevens vol doende terrein hee t voor het publiek. Zoo spoedig mogelijk zal de tent worden opgebouwd en het openings concert plaatsvinden. sie waren reeds voorbereidende werk zaamheden verricht. Door den heer C. v.d. Slikke was o.m. reeds correspondentie gevoerd met de Nat. Woningraad, betreffende sta tuten, welke deze vereeniging noodig heeft en welke zoodanig moeten zijn, dat de Kon. goedkeuring er op kan worden verkregen. De leiding van de ze oprichtingsvergadering berustte bij den heer v.d. Slikke. Deze zeide o.a. in zijn inleidend woord, dat een groep menschen van verschillende richting in principe waren besloten te trachten een woningbouw - vereeniging op te lichten. Het is niet noodig, aldus de heer v.d. Slikke, dat het nut en de noodzakelijkheid van een dergelijke vereeniging hier wordt uiteengezet. Wij allen weten reeds dat aan wo ningen hier op W'ieringen een hope loos gebrek is. De woningen, welke nu worden verhuurd, zijn als gevolg van de omstandigheden, in doorsnee veel te duur voor arbeiders. Nu is het niet de bedoeling om hier maar eens even flink op de groote (rom te slaan; deze vereeniging zal geen politiek karakter dragon en het is evenmin de bedoeling om hier maar menschen heen te halen met de belofte, dat als men lid is van de bouwvereeniging, de woning wel komt. Leden kunnen alleen diegene worden, welke ingezetenen zijn van Wieringen, dat wil dus zeggen, indien zij hier met hun gezin wonen. Spr. vraagt of allen, die hier aanwe zig zijn, instemmen met het doel de zer vereeniging. Het meefendeel blijkt lid van de vereeniging te willen wor den, zoodat nu kan worden overgegaan tot het vaststellen van de statuten. Op advies van den Nat. Woningraad zal de vereeniging heeten Alge- meene Woningbouwvereniging „Beter PROVINCIAAL NIEUWS. BUITENLANDSCH NIEUWS. Schagen. De heer L. van Gastel Jr., 1.1. machinist Ned. Spoorwegen is over geplaatst naar Haarlem. Overgeplaatst naar Schagen de heer N. Gommers 11. machinist te Hoofddorp. Schagen. De heer B. Roep vroeger al hier, thans te Bandoeng N.O.I., is we derom herkozen tot lid van de com missie van Gedelegeerden in de Indi sche Volksraad. OPENING WATERLEIDING - GEBOUW te SCHAGEN. Woensdagmiddag is het nieuwe bij kantoor van het Provinciaal Water leidingbedrijf van Noordholland, te Schagen, officieel geopend. Een groot aantal genoodigden was bij deze opening tegenwoordig o.a. ve le burgemeesters en secretarissen der omliggende gemeenten, hoofdambte naren en ambtenaren van het bedrijf, lieeren van de Gezondheids - commis- enz. DE OLIEBRONNEN TE OKLAHAMA. Oklahoma is een stad van 200.000 inwoners en ligt in een streek, die bijzonder rijk 3s aan olie. Zij „drijft op de olie" om met de Amerikanen te spreken enhet is een feit, dat in de stad en haar voorsteden nog olie bronnen zijn, en wel 20 in totaal binnen de muren der stad. Het spreekt vanzelf, dat ve len schatrijk worden door dezen overvloed van olie, doch eenige bezwaren zijn er ook wel aan het wonen in zoo'n stad verbonden. De huizen worden besmeurd met de olie, die ui t de bronnen opspuit en de geheele lucht is verzadigd met oliedeeltjes. Hierdoor worde het gevaar voor brand aanmerkelijk vergroot terwijl dat voor ontploffingen niet denkbeel dig is. Men vreest bovendien, dat de boorto rens een soort van muur om de stad zullen vormen, waardoor haar verdere uitbreiding wordt tegengegaan. Deze boortorens worden n.1. bij voorkeur aan de grenzen der stad ge bouwd. Eenigen tijd geleden ontstond bij het bo ren in de stad een spuiter, dien men eerst- drie dagen meester kon worden. Deze stort vloed van olie was voor de bewoners der na- burige wijken niet alleen zeer onaangenaam doch zelfs levensgevaarlijk, hoe licht kon de oliezee niet in brand vliegen Men nam ah. w. een regen van olie waar, zelfs op 2 K.M. afstand van den spuiter. Men durfde geen licht te maken, geen eten te koken, kortom, men leefde in voortdurenden angst voor brand. Velen verlieten hun huizen en trok ken naar een ander stadsgedeelte, vooral toen de olielaag op een der rivieren begon te branden. Dit is niet het eerste geval, want in Maart' van dit jaar boorde men zoo'n spuiter aan, dien men eerst na elf dagen baas kon wor den. Gelukkig werden toen de oliegaswolken van de stad verdreven door den wind, anders. hadden ook daardoor ongelukken kunnen ontstaan. In Mei 1930 werden het zaken kwartier van de stad en een woonwijk ge plaagd door een mist van olie, die erheen ge- blazen werd door het draaien van de wind. In Augustus begon een reeds bestaande bron zooveel te produceeren, dat de installatie ver nield werd en de bron weer eenige dagen da gen naar hartelust olie uitspoot. Men wil nu het verder boren in de stad en haar grenzen verbieden, temeer waar er nu meer olie is dan men ooit gebruiken kan. De gemeente zelf bezit een oliebron op een van haar ter reinen terwijl op 15 September j.1. vanzelf een spuiter ontstond op het terrein van een school. VEEL TARWE AFGEKEURD IN HET OLDAMBT. De kwaliteit van den oogst van 1930, die die Oldambt zal worden geleverd volgens de Tarwewet, is blijkbaar van slechte kwaliteit, want den laatsten tijd werd ongeveer 45 pCt. afgekeurd. DERTIG HECTARE HOOILAND VERPACHT VOOR fl.— Wegens den grooten hooivoorraad zijn de hooiprijzen zoodanig gedaald, dat in de streek van Oud-Beijerland voor dijken en wegen en gronden, die moeilijk te bereiken zijn, geen bod te krijgen is. Door den ontvan ger der Registratie aldaar werd onlangs een aan het Rijk behoorend perceel hooiland, groot 30 H.A., bij inschrijving aangeboden, doch de inschrijvers lieten op zich wachten. Thans is het perceel, dat het vorige Jaar nog f 65 per H.A. deed, in massa verpacht voorf 1. WIERINGEN. Cirucs „Olympia." Naar wij vernemen heeft het groote tweemaster cir cus „Olympia" (Directeur Max Winter) voor al' lloopig toestemming verkregen voor het geven De directeur van het P.W.N., cle he van haar schitterende voorstellingen in het Van Oldenborgh sprak het welkom. begin September te Wieringen. Het circus Spr. memoreerde hoe 8 jaar geleden olympia is momenteel een der grootste cir- een bijkantoor te Schagen werd geves J cussen welke Nederland bereizen. Thans geeft liet einde nabij zou zijn in de slagerij. Althans met woeste sprong wist de koe zich los te rukken en rende den weg op. Een paar kinderen werden door het woeste dier omvergeloopen Wonder boven wonder hadden zij geen verwondingen bekomen. In woes te vaart rende het dier verder rich ting Spoorbuurt; dadelijk begon de achtervolging en bij de Driebruggen ongeveer wist de Gemeenteveldwach ter, de heer Teuteling het dier neer te schieten. Een en ander is dus nog goed afgeloopen. Geslaagd. Onze vroegere plaatsge noot, de heer J. Bruul Wz., thans te Rotterdam, slaagde voor het examen diploma gemeente - administratie. Bouwvergunningen. B. en W. verleenden bouwvergunningen aan Jh. v. d. Berg, Mo lenvaart, bollenschuurM. Broers, Zand- vaart, schuurT. Jongejan, Molenvaart, schuitenhuisJ. Hoogvorst, Van Ewijcks- vaart, woonhuis H. Meilink, Stoomweg, 2 broeikassen B. Leek, Molenvaart, schuur. POLITIE. Gevonden, een damestasch. „ALTIJD VERDER." Zaterdag j.1. hield de Postduivenvereeniging „Altijd Verder" haar laatste wedvlucht met oude duiven vanaf Limoges, afstand 825 K.M. De duiven werden om 8 uur 10 m. gelost. De eerste duif werd om 20 u. 48 m. 20 sec. geconstateerd, de laatste prijswinnaar om 21 u. 50 min. 2 sec. De prij zen vielen als volgt W. Blaauboer 1, 2, 3, Gebr. van Steijn 4, Spigt 5. Tevens is er wederom met de oude duiven om punten gevlogen voor het behalen van het kampioenschap. De stand tot en met den wedstrijd van Limoges voor hokkampioen luidt 1. W. Blaauboer 126 punten 2. Jb. Corne lissen 112 p. 3. G. de Boe 90 p. N. Spigt 77 p. 5. Gebr. van Steijn 7. R. Geerings 18 p. Ook is er gevlogen om het kampioenschap doffer of duif. De vogel, die op zich zelf de tigd in een oude loods van het P.E.N.: die bijna op instorten stond. In deze acht jaren begon de loods steeds meer voorover te zakken, en de heer Bel, nog a.1 confertabel van postuur, kon nauwelijks de deur meer binnenkomen Niettemin heeft het personeel in het oude gebouwtje hard gewerkt. De heer Bel heeft toch weten te bereiken, dat op 31 Mei 1931 94^ proc. van de aan- sluitplichtige perceelen was aangeslo ten. 'n Respectabel getal. Spr. wil nu bij de opening van dit nieuwe gebouw in de allereerste plaats dank brengen aan Ged. Staten en aan den Raad van Toezicht op de bedrijven dat zij toegestemd hebben voor de tot standkoming van dit gebouw. Vervol gens dankt hij allen, die tot de voltooi-, ing hebben medegewerkt. Tenslotte verklaart de heer Van Oldenborgh het nieuwe gebouw voor in gebruik gesteld. Vervolgens werd heti gebouw be zichtigd, dat zeer zeker aan alle mo derne eischcn voldoet. Een ruime ves tibule waarin loketten voor het pu bliek; een kantoor voor het hoofd van het bijkantoor, een groot kantoor vooi het administratieve personeel, 'n flin ke kluis, kortom, het is nu in orde. Bij het kantoor is nog een opslagruim te, terwijl aan elke zijde van het ge bouw woningen zijn gebouwd voor den heer Bel en voor den heer Van Ca.pel- len. Zeer zeker is dit gebouwencom plex een aanwinst voor de gemeente Schagen. Na de rondwandeling werden ver schillende gelukwenschen uitgespro ken, o.a. door burgemeester Cornelis sen van' Schagen, burgemeester Bree- baart van Barsingerhorn, de heer G. Nobel van Lutjewinkel en burgemees ter Koster van Winkel. Wethouder Schoorl van Schagen uit ten slotte nog het verzoek, dat, waar de gemeente heeft gezorgd voor een mooi plantsoen voor het gebouw, het waterleidingbedrijf nu voor een spuitende fontein moest zorgdragen. het voorstelling te Zandvoort Bad en heeft - enorm succes. MARKTBERICHTEN. Schagen, 9 Juli 1931. Op de heden gehou den weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt21 Paarden f 120 a 375 4 Stieren f 90 a 80 2 Geldekoeien (mag.) f 180 56 Gel dekoeien (vette) f 250 a 370 1 Kalfkoe f 300 58 Nuchtere kalveren f 8 a 20 38 Schapen (vette) 25 a 32 52 Lammeren 16 a 19 Varkens (mag.) f 16 a 20 66 Varkens (vette) per Kg. f 0.38 a 0.44 363 Biggen f 9 a 13 Konijnen f 0.50 a 1.50 44 Kippen f 0.50 a 1.50 Hanen f 0.15 a 0.55. Eierveiling, Schagen, 9 Juli 1931. Aange voerd 178.612 stuks kipeieren. Prijs 5254 Kg. f 3.30 55—57 Kg. f 3.30 a 3.60 58—60 Kg. f 3.50 a 4.50 61—63 Kg. f 3.70 a 4.20 6467 Kg. f 4.30 a 4.40 Ongewogen wit f 3.30 a 3.90 Bruin f 3.70 a 4.10 Klein f 2.60. 2880 Eendeieren f 3.50 a 3.60 54 Kalkoen eieren f 7.00 a 10.50. Eierenveiling Helder 9 Juli 1931. Aange voerd 19638 Kipeieren. Prijzen Bruin f 3.9CL" a 4.40 Wit f 3.60 a 4.50 Kleine eieren f 3.30 a 3.50 Aangevoerd 97 Eendeieren f 3.50 per 100. DE KAASMARKT. Alkmaar 10 Juli 1931. Aangevoerd 95 stapels; 165.000 KG. Fabriekskaas kleine f38; middelb. 37; Com missie f 36.50; Boerenkaas kleine 37.50 Commissie f 41. Handel goed. DE GRAANMARKT. Alkmaar 10 Juli 1931. Tarwe 5.50 a 6; Gerst chev. 6.50 a 7.90; ha— ver 6.50 a 7.25 Bruine Boonen 10; Citroenboo- nen 15; Groene erwten groote 7.90; Grauwe erwten 30; Handel goed ZAK - ATLASJES met kilometerafstanden vcor Automobilisten, Motor- en Fiets rijders bij K. VAN LOENEN en Zn. SCHAGERBRUG.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 3