J. R. KEUSS 22E JAARGANG VRIJDAG 24 JULI 1931. NO. 57 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN DE VONDELING. WIER8IVGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG EN VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1. BUREAU ADVERTENTIëN: UITGEVER Hippolytnshoef Wïeringen. Van 1—5 regels 0.50. CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. Telefoon Intercomm. No. 19. Iedere regel meer 0.10. HEERENBAAI PORTORICO. TABAKSFABRIEK „DE WAKENDE LEEUW" LAAT A, 125 ALKMAAR. Prima kwaliteit in alle prijzen. Spaart onze rebussen. hebben ook als ponten groote waarde. 70 80 100 120 140 150 160 180 200 225 250 300 350 400 450 en 500 cent per pond. ONZE NEDERLANDSCHE BANK. DE president van de Nederlandsche Bank staat in zijn verslag over het afgeloo- pen jaar uiteraard stil bij de gevolgen van de malaise. Zijn uitlatingen daarover hebben groote beteekenis, omdat het bedrijf van on ze centrale bankinstelling in velerlei opzicht, als een gevoelige plaat de indrukken van het internationale gebeuren op geld- en zaken- gebied opvangt en vastlegt. Niet in beelden maar in cijfers. Men denke aan de reusach tige kapitaalverplaatsingen, waarbij de in ternationale goudbeweging een groote rol speelt. Over dat alles bevat het dezer dagen gepubliceerde verslag interessante mededee- lingen. Verschillende overzeesche landen, welker betalingsbalansen in hoofdzaak af hankelijk zijn van den export van grondstof fen, waarvan de prijzen thans sterk zijn ge daald, zagen hun goudvoorraad aardig sliia - ken. Brazilië b.v. zag vrijwel zijn geheelen goudvoorraad wegvloeien. Nederland behoorde in dit opzicht tot de gelukkige uitzonderingen. Onze goudvoor raad vertoonde dit jaar per saldo een stijging van 14 millioen. „Het spreekt echter vanzelf, merkt Mr. Vissering in zijn verslag op, dat een land als het onze, dat door zijn buiten- landschen handel, zijn belangen in overzee sche gebieden en zijn positie als financieel centrum zoozeer op het internationale ver keer is aangewezen, niet gespaard is geble ven voor de gevolgen der economische de pressie. Geconstateerd kan echter worden, dat het economisch leven van Nederland een groote mate van weerstandsvermogen aan den dag heeft gelegd, en dat de terug gang der conjunctuur zich er later en in het algemeen ook minder scherp dan elders heeft doen gevoelen." Deze woorden van den president zijn niet bedoeld als pleister op de wonde. Wij mogen er ons echter wel degelijk rekenschap van geven, met de dankbare erkenning, dat ons land voor mogelijk nog ergere onheilen ge spaard is gebleven. Om welke redenen Neder land niet dieper in het moeras der depressie is weggezakt Het verslag van de Bank noemt daarvoor o.a. „het feit dat Nederland tot dusver aan het beginsel van den vrijhan del is blijven vasthouden." Mede aan dezen factor is het te danken, meent Mr. Vissering, dat b.v. de werkloosheid in Nederland, al is haar omvang tengevolge van de depressie aanmerkelijk gestegen, toch in de verste verte niet de afmetingen heeft aangenomen die zij in verschillende andere landen heeft bereikt. Nauwkeurige gegevens omtrent het aantal werkloozen ontbreken weliswaar, doch als hoogste schatting kan een totaal cijfer van 200.000 worden aangenomen. Zelfs met dit cijfer, dat bovendien geldt voor een tijd- stip, waarop de seizoen-invloeden op de werk FEUILLETON. Je lijkt meer op je vader dan je zelf wel weet en wat je eenmaal in je hoofd hebtVergeet dan tenminste niet, dat je vroeger de uitstekende gewoonte had om alle Maandagen bij mij te dineeren. Den volgen den Maandag wacht ik je dus. Ik weet wel dat er schrijvers zijn, bij wien het talent eerst spreekt als ze zich goed boos hebben ge maakt. Maar dat is met jou het geval niet je bent een geboren philosoof en de wijsgeer maakt zich nooit boos, zelfs al is hij ook nog zoo verliefd op de dochter van een baron. Lionel vatte hem bij beide 'armen, schudde die heftig en zei Nu ja, ik heb haar lief, van ganscher harte, met heel mijn zieldwaas is het, maar het is nu eenmaal zoo En belooft u mij daarom, dat u mij nooit meer van haar zult spreken of ik zie u van mijn leven niet weer! De heer Pointal keek hem aan met de diep ste verbazing en was getroffen door de smar telijke uitdrukking, die zich nu op het jeug dig gelaat vertoonde. Wel, beste jongen, zei hij eindelijk, ik dacht niet dat mijn onkiesche aardigheden zoo'n diepe wonde hadden geslagen. In 't vervolg zal ik je natuurlijk sparen. Maar be schik geheel over mij als ik je ergens mee van dienst kan zijn. Zou er niets op te vin den wezen Lionel legde zijn vriend de hand op den mond en riep Zwijg toch, mijnheer Pointal! Een'oude notaris mag nooit zulke dingen zeggen. En tóen maakte hij al gauw dat hij weg kwam. Twintig minuten later, toen hij den Cour du Carroussel overstak, bleef hij eenige loosheid zich het krachtigst deden gelden, maakt Nederland, vergeleken met de meeste andere landen, een gunstig figuur. Ook de cijfers van den büitenlandschen handel van ons land over het kalenderjaar 1930 geven blijk aldus het verslag van Mr. Vissering van het opmerkelijk weerstands vermogen dat Nederland tot dusver tegenover de depressie aan den dag heeft gelegd. Wel daalde, vergeleken bij het vorige kalender, de waarde van onzen uitvoer van 1989 milli oen op 1718 millioen en die van onzen invoer van 2752 millioen op 2418 millioen, doch deze verminderingen zijn betrekkelijk aanmerke lijk geringer dan die welke de meeste andere landen te zien geven. Bovendien zijn zij uit sluitend toe te schrijven aan de prijsdaling, want het gewicht zoowel van den export als van den import is nog gestegen. Ondanks de depressie was Nederland dus in 1930 in staat zijn büitenlandschen handel in vollen om vang te handhaven en bovendien een quan - titatief grooter invoer-overschot met een ge ringer bedrag f 699 millioen tegen, f 762 millioen in 1929) te betalen. Wij hebben deze regels uit het, verslag aan gehaald, niet alleen omdat zij getuigen van een ruimen kijk op het vraagstuk van den vrijhandel, maar tevens omdat zij komen van een volkomen tot oordeelen bevoegd au toriteit, wiens zienswijze nu eens niet door politieke bijbedoelingen wordt vertroebeld. Totnutoe is Nederland altijd den dans ont sprongen al heeft 't soms weinig gescheeld er is in 't kamp van de protectionisten hard gewerkt voor een zoogenaamd bescheiden tarief muurtje, maar de regeering is voor dien drang niet gezwicht. En thans, nu het aan den horizon begint te lichten ook het vraagstuk van de tariefmuren zal wel ter sprake komen bij de onderhandelingen over de herstelbetalingen is Nederland klaar om onmiddellijk van elke opleving te profiteeren. Wij hebben geen protectionistische nala tenschappen te liquideeren. Ons Lichaam en onze Gezondheid. GEVAREN VAN DEN ZOMER. Juist gedurende de heete zomermaanden, die in het algemeen als „gezond" gelden, treedt vaak een ziekte op, die gevaarlijke gevolgen met zich kan brengen. Bedoeld wor den de verschillende soorten van darmca- tari'h, di e vaak slechts als „z'omerdiarrhee" betiteld worden. Wanneer men het ontstaan nagaat, komt men vaak tot de conclusie, dat het snel drïn ken van een koelen drank de onaangename kwaal heeft veroorzaakt. Van belang is het voorts te weten of de drank uit bestanddee- len bestaat, die den groei der darmbacteriën helpen" bevorderen, waarvan bekend is dat zij in den zomer toch reeds beter gedijen dan in het koude jaargetijde. Uit de ontwikkeling van deze bacteriën spruit het gevaar voort dat zich spoedig ontstekingen voordoen. Gewoonlijk maakt men onderscheid tus- schen acute en chronische darmcatarrh. De laatste, die vaak jaren duurt, heeft natuur lijk niets met den zomer te maken, onze be spreking geldt dan ook alleen voor gevallen van acute darmcatarh, welke gewoonlijk in den dikken darm zetelt. Zij treedt vooral op na het gebfuik van on rijp ooft, jonge groenten, bedorven voedings middelen, slecht gereinigd water enz. In de meeste gevallen gaat het slechts om een o- verlading van den dikken darm waaraan zoo'n overvloed van spijzen is toegevoerd dat de gewone spijsverteringssappen niet in staat zijn de aanwezige voedingsmiddelen regelmatig te verwerken. Onmiddellijk dient te worden opgemerkt, dat sommige mensehen niet tegen spijzen oogenblikken gebogen staan over de leuning van de brug en zag daar het licht van de lantaarns als lange slangen in het water weerspiegelen. Aan het eind van iedere slang meende Lionel een donker kopje te zien, met fonkelende oogen, die hem spottend aankeken. Hoe is het toch mogelijk, dacht hij, moet ik nu altijd en eeuwig haar beeld zien opdoemen, tot aan de diepste diepten van de Seine En hij vervolgde zijn weg, woedend op zich- zeiven, om de hardnekkigheid van de her innering en de onmacht van zijn wil; maar de heer Pointal had toch verkeerd gezien het gouvernement had hij zijn zaak niet kwalijk genomen Toen dacht hij weer aan één, die heel on gelukkig was geweest en die een altaar voor den Tijd had opgericht. Ja, dat is wel waar, zei hij, de Tijd brengt vertroosting in alle gevallen. Toen hij in zijn woning was aangekomen, keek hij zijn kamer eens rond en het leek hem dat hij er niet meer alleen was. Er was namelijk iemand, die tijdens zijn afwezigheid aan hem gedacht had en die nu weer naast hem plaats nam. terwijl hij aan tafel ging zitten werken. Had hij mademoiselle De Sa- ligneux al niet getrouwd, dan was' de Armoe de toch zijn gezellin en die houdt ons altijd gezelschap, heeft overal de hand inzelfs tot in de kleinste bijzonderheden van ons bestaan. Ze vergeet ons nooit en maakt het ons onmogelijk, haar te vergeten. XVI. Men vertelt van Abbas-Pacha, onderkoning van Egypte, dat hij altijd alleen was. Daar hij onzichtbaar wenschte te blij ven voor zijn eigen volk en voor vreemdelingen, trok hij zich terug in de weelderigst ingerichte palei zen, die hij in de woestijn had laten bouwen. Hij sloot er zich in op met wilde dieren, die hij in een menagerie bijeen had en met een klein aantal kruipende bedienden, die rilden kunnen, die bij anderen niet de minste stoor nis verwerken, zoodat men zich moeilijk aan bepaalde voorschriften kan houden. Als regel kan men aannemen dat darmcatarrh het gevolg is van het gebruik van ongewone voe dingsmiddelen, waardoor ook andere ziekte verschijnselen worden veroorzaakt. Ook plot selinge afkoeling kan het ontstaan van darmcatarrh tengevolge hebben. Bijzonder ontvankelijk voor darmcatarrh zijn 'in de zomermaanden de zuigelingen, daar de melk bij hooge temperatuur zeer snel bederft en de daarbij ontstane stoffen op de reeds gevoelige darmslijmhuid der zui gelingen geweldige verwoestingen aan kun nen richten. Voorts komt het vaak voor, dat een zomer- catarrh voortvloeit uit de nawerking van een verbrande huid, alhoewel zij in dit geval te wijten is aan een storing van den bloeds omloop. i Ondanks de groote verscheidenheid der oorzaken kan men tenslotte toch alles weer terugbrengen tot de bacteriën, die de ziekte doen ontstaan. Het behoort tot de groote moeilijkheden na te gaan welke van deze bacteriën werkelijk schadelijk zijn, daar ook de gezonde mensch in zijn darmen vele van deze levende wezentjes herbergt. De dokter zal dan ook in den zomer, wan neer darmcatarrh veelvuldig optreedt, dege lijk moeten onderzoeken, of het hier wellicht ook typhus- of wel gewone diarrheebacillen betreft. Gelukkig behooren de gevaarlijke infectieziekten t§t de uitzonderingen. Waar deze darmcatarrh zeer onaangenaam is en bovendien de lichaamskrachten uitput* moeten wij uit den aard der zaak alles doen om het ontstaan daarvan te voorkomen. Daartoe moeten wij op warme dagen geen ongekookt water, ongekookte melk of onge- wasschen fruit gebruiken. Het is nog veel te weinig bekend, dat volgens nauwkeurige bac teriologische proeven op de oppervlakte van een kleine aalbes 5000 bacteriën zijn gevon den, op een kers 10.000 en op een pruim zelfs 34.000. Als de vruchten bij het vervoer een weinig vuil zijn geworden, moeten deze ge tallen vermenigvuldigd worden. Weliswaar zijn de bacteriën voor het grootste deel on schadelijk, doch met dat al kan men zich toch wel de kleine moeite getroosten om de vruchten vlak voor het gebruik over met water af te wasschen, omdat daardoor de bacteriën grootendeels worden verwijderd. Wij willen er ook nog op wijzen, dat men na het gebruik van vruchten geen groote hoe veelheden water moet drinken, omdat dat on aangename zwellingsverschijnselen kan ver oorzaken. Als men deze eenvoudige wenken opvolgt, vermindert men zeer sterk de kans op een ziekte, die misschien ernstig wordt en in aeder geval het ongestoord genieten van de mooie zomerdagen onmogelijk maakt. BINNENL. NIEUWS. VROUW BRANDEND UIT HET RAAM GESPRONGEN. Maandagochtend tegen het middaguur heeft zich in het bovenhuis van het café, hoek Heerlenersteenweg en Schaesberger- straat, te Onderspekholz, een vreeselijk dra ma afgespeeld, aldus meldt De Limb. Koer. Tusschen de nog niet zoo heel lang gehuwde echtelieden P. kwamen meermalen echtelijke twisten voor. De man, heeft zich Maandag morgen na een twist verwijderd en toen hij weer in huis kwam, zeide hij tegen zijn vrouw wat ben je nat. Nauwelijks had hij dit gezegd, of de vrouw stak een lucifer aan en stond in een minimum van tijd (haar kleeren waren in petroleum gedrenkt) in vlammen gehuld. Kermende en schreeuwende van pijn, sprong zij als een brandende fakkel uit het raam der woning. Zij kwam neer op een met steenen bedekte binnenplaats. Buren snelden toe om de vlammen te dooven. Spoedig was kapelaan Werry van de parochie te Terwinselen ter plaatse, om geestelijke hulp te verleenen, ook de politie deed weldra onderzoek en het slachtoffer, dat geheel o- verdekt was met brandwonden, werd aan stonds per ziekenauto naar het St. Jozefhos pitaal overgebracht. De vrouw is pas 24 jaren oud. Haar toestand is zorgwekkend. De politie heeft de woning verzekerd en P. een verhoor afgenomen. Het echtpaar P. pleegt de kermissen te bezoeken om als lied jeszangers den kost te verdienen. P. heeft bij pogingen om de vlammen te dooven, brandwonden, echter niet van ern- stigen aard, opgeloopen. LAND ARBEIDERSSTAKINGEN IN DRENTE. In de dorpen van de Drentsche Monden (Nieuw-Weerdinge, Eerste en Tweede Exloë- mond, Valtermond en Drouwenermond) zijn de landarbeiders en landarbeidsters, werk zaam bij het korenmaaien in staking gegaan. In enkele dorpen, o.m. Nieuw-Weerdinge en Drouwenermond, hebben de landbouwers aan de arbeidersorganisaties reeds te kennen gegeven, dat zij prijs stellen op de nieuwe besprekingen. Gestaakt wordt verder ook te Nieuw-Buinen. Te Buinen is op een nieuwe conferentie tusschen de besturen overeen stemming verkregen over een nieuw contract op grondslag van de oude uurloonen en een verlaging van de tarieven van de accoord- werkzaamheden met 7 a 8 pet. Te Emmer-Erfscheidenveen, Nieuw-Am- sterdam, Erica, Oranjedorp, Roswinkel en Nieuweroord is het bemiddelingsvoorstel van den Rijksbemiddelaar door de arbeiders slecht ontvangen, zoodat ook in die dorpen de ar beiders vermoedelijk in staking zullen gaan, alsmede te Exloo, Odoorn-Valte en Borger, waar van arbeiderszijde een ultimatum aan de landbouwersorganisaties is gesteld. UIT ARRESTANTENLOKAAL ONTSNAPT. Op klaarlichten dag. Maandagmiddag is te 's-Gravenhage ie mand van den Maasdijk, die voor diefstal in het arrestantenlokaal daar ter plaatse was ingesloten, ontsnapt. De arrestant was omstreeks half twee op gesloten en was het eerste uur zeer rustig. Het arrestantenlokaal is ingedeeld in een oud politiepost je, waarvan alle wanden van hout zijn opgetrokken. Voor den Maasdijker was het dan ook een klein kunstje om via het houten dak, dat gemakkelijk te vernielen was, naar buiten te klauteren. Toen een dienstdoende tegen vier uur naai den arrestant kwam kijken, constateerde hij tot zijn schrik, dat de vogel gevlogen was. Onmiddellijk heeft men de omgeving afge zocht, doch Maandagavond had men den vluggen arrestant nog niet geknipt.. EEN ROOVERSBENDE. Vier jongemannen te Zeist aangehouden. Het gelukte de politie te Zeist vier jonge menschen, inwoners van Zeist, aan te hou den, die zich reeds van Paschen af bij her haling schuldig maakten aan inbraak in een groot winkelmagazijn aan de Montanban- straat, dat alleen overdag wordt bewoond. Gebleken was, dat behalve zeven revolvers, buksen en flesschen wijn ook allerlei snuiste rijen als buit werden meegenomen. Ook te Arnhem vijf inbrekers aangehouden. De politie te Arnhem heeft Dinsdagmiddag vijf personen aangehouden, meldt de „Tel." allen in Arnhem woonachtig, in verband met op een blik uit zijn oogen. Zijn einde was dan ook even droevig, als zijn leven eenzaam was geweest twee van zijn slaven worgden hem in den slaap Sinds die heftige scène, die hij met zijn zoon hadsinds dat verscheuren en verbran den van den briefsinds het mislukken van het plan, dat hem lief was, leek het bestaan voor den heer Têterol in het Witte 'Huis op dat van Abbas-Pacha in zijn afgelegen palei zen. Hij hield er nu wel geen menagerie op na, maar zijn altijd waakzame honden bewe zen op zijn minst dezelfde diensten. Het liefst was hij nog in gezelschap van zijn dog, met de zwarte, lang-afhangende lip beurtelings gaf hij hem een stuk suiker of een pak slaag; het trouwe dier aanvaardde beide met de zelfde onderworpenheid. Het was dan ook het eenige wez dat den heer Têterol liefhad op de manier, zoo als die het verlangde. Die kluizenaar leefde bin nen zijn muren of liever opgesloten in zijn woeste smart, als in een vesting of in een ge vangenis. Daar hij van den ochtend tot den avond haast ongenaakbaar bleef voor het dienstpersoneel Steeds lag hij op loer om zijn ondergeschikten op de een of andere fout te betrappen lukte hem dit, dan voer hij geweldig tegen hem uit en dit scheen hem tijdelijk eenige verluchtig te schenken. Bij al wat hem overkwam, bracht hij zijn verstoordheid op zijn zoon te pas die proef de hij, terwijl hij zijn brood, at, zijn wijn dronk tegelijk met de lucht ademde hij ze in en in elk geval wilde hij ze verhalen op ieder, met wien hij in aanraking kwam. Voor al 's avonds na het eten, als dezelfde tijd na derde, waarop Lionel dat bewuste stuk voor zijn oogen verscheurd en verbrand had, was hij woedend en voelde hij behoefte, om iets te breken, eenige geweldadigheid te plegen, zoodat Joseph zich dan ook maar eerbiedig op een afstand hield. Zoo waren er eenige weken verloopen, zon der dat de heer Têterol zich nog aan iemand vergrepen had,maar zijn humeur was er niet beter op geworden. Het hart van- dien man was van steen evenals zijn hoofd en zijn ar men en de tijd scheen niet in staat, de scherpe kanten af te slijpen van zijn verdriet en ergernissen. Daar hij gelukkiger was dan Abbas-Pacha, werd hij niet in zijn slaap ge worgd, maar toch wenschtenzijn onderge schikten hem wel niet het beste toe en zeker zouden ze ook niet langer in zijn dienst ge bleven zijn als hij ze niet altijd ruim en pre cies op tijd betaalde. Op een morgen kreeg hij den volgenden brief van den heer Pointal, naar aanleidinj van Lionel „Waarde Vriend Hoe is het mogelijk, dat je gebroken hebt met je zoon, die nog al zoo'n goede jongen is,waar je je nooit over te beklagen hebt ge had en dien je nu, door je hardheid, leelijk tegenwerkt in zijn loopbaan, die immers schitterend beloofde te worden Onlangs heb ik Lionel gesproken. O maar als je eens wist, waar de „Prins van Wales" nu gelogeerd is en waar hij eet, dan zou je vaderhart toch bloeden! Kom, doe je best je ergernissen te overwinnen, die ik mij toch al niet begrijpen kan, maar al had je nu ook honderdmaal ge lijk de toorn gaat voorbij, de genegenheid blijft Schrijf mij. nu enkele regels, die ik Lionel kan laten zien, dan zal hij 'dadelijk bij je zijn en in vijf dagen is alles weer in orde. Na tuurlij k weet hij niet af van de pogingen, die ik bij je in het werk stel en ik vraag je, in naam van onze vriendschap, om ze goed op te nemen." De heer Têterol doopte onmiddellijk zijn pen in den inkt en met groote, dikke letters schreef hij het volgend antwoord „Beste vriend Al zou Lionel nu ook in het café Anglais of in een gaarkeuken, of in het geheel niet eten, en al woont hij nu ook in een hut of in een paleis al maakt hij plezier met zijn vriendin, of al heeft hij genoeg van haar, of steekt hij in de schulden die ik nooit betalen zal, of al doet hij in het geheel niets, dat de inbraak, welke in den nacht van Zaterdag op Zondag "gepleegd is in de woning van dr. Schoemaker, aan den Jansbinnensingel, waar. bij uit een geldkistje een bedrag van f 1200 werd gestolen. Van de vijf aangehoudenen heeft er één thans bekend. Het geld was in alle vroolijkheid door het vijftal in Kleef ver teerd. tmm?- VOOR DUIZENDEN GULDENS OPGELICHT. Zaterdag j.1. heeft de Grossierderij N.V. v./h. J. P. van Buuren, te Delfzijl bij de po litie aangegeven, dat de bij haar in dienst zijnde vertegenwoordiger F. B. te Delfzijl, zich schuldig had gemaakt aan verduistering van belangrijke bedragen. Genoemde B. was drie jaren bij de firma in dienst. Hij was een flinke verkooper en genoot steeds het volste vertrouwen. De firma had hem daarom mach tiging gegeven tot het innen der verschuldig de bedragen bij de cliënten, doch B. heeft hiervan misbruik gemaakt. Wel werden door hem verscheidene bedragen geïnd, doch deze werden niet aan de firma afgedragen. Op deze wijze wist B. zich duizenden guldens toe te eigenen. Het viel de firma den laatsten tijd op, dat diverse klanten nog al voor een hoog saldo te boek stonden. De vertegenwoordiger gaf echter steeds een aannemelijke verklaring omtrent de nog openstaande posten, terwijl de firma veronderstelde, dat misschien de heerschende malaise mede oorzaak was van het uitblijven van het geld. Intusschen werd geïnformeerd bij de cliënten, waarbij toen echter werd geconstateerd, dat de bedragen reeds lang aan B. - waren voldaan. Ontkennen was voor B. onmogelijk, want de bewijzen stapelden zich tegen hem op. Nog trachtte de grossiersfirma alles met B. in der minne te schikken, zoodat de politie buiten de zaak kon blijven, doch de firma had hiermede geen succes, zoodat haar niets anders overbleef dan aangifte doen bij de politie, waai'op B. Zaterdag j.1. werd gearres teerd. Hij is onder politiegeleide naar Gro ningen getransporteerd om ter beschikking- te worden gesteld van den Officier van Jus titie, aldaar. De duizenden guldens, die B. op deze wijze in een drietal jaren verduister de, werden alle ten eigen bate, n.1. om zijn vele schulden te betalen aangewend, zoodat van het geld niets meer over is. OPLEIDING TOT VERKEERSVLIEGER. Naar wij vernemen, zal de proef, welke de Regeering wenschelijk acht met betrekking tot het opleiden van bestuurders van ver keersvliegtuigen van enkele jongelieden aan een der zeevaartscholen, inderdaad nog in dit jaar worden genomen, aanvangende met September a.s. Het onderwijs zal dan worden gegeven door de Kweekschool voor de zeevaart te Amster dam, waar de candidaten, die tevens aan de ze school den tweejarigen cursus ter oplei ding van derden stuurman bij de groote vaart zullen volgen, als kweekeling zullen worden aangenomen. De opleidingstijd voor hen, die voor ver keersvlieger zullen worden opgeleid, zal dan tenminste 2 1/2 en ten hoogste 3 jaar bedra gen. Het practische en theoretische vliegonder- wijs zal door deskundigen op dat bijzondere kan mij allemaal niets schelen Ik heb de zwakheid gehad mijn jongen te vergoden hij heeft mij echter niet geëer biedigd, heeft geen acht geslagen op het geen ik wilde heeft mij getrotseerd, mij be- leedigd. Ik heb hem uit mijn hart gebannen hij zal er nu niet weer inkomen en ik wil zijn naam niet meer hooren. Hij zou niets afweten van uw brief aan mij Dat kan ik niet gelooven. Hij heeft nu spijt, dat hij zijn melkkoetje kwijt is, dat zich zoo gewillig liet melken. Het is wel eens goed, dat hij leert ontberen u weet immers wat een opofferingen ik mij voor hem ge troostte, maar nu zal hij geen stuiver meer van zijn vader hebben. Hij is mij verder vreemd, of liever dood U beweert nu wel, dat de toorn een voorbijgaand gevoelen is, maar ik weet dat de mijne eeuwig duurt. En ik weet ook, dat ik nooit anderen met mijn raad heb lastig gevallen, maar dat ik er evenmin op gesteld ben, raad te krijgen Wij zullen het dus daarbij laten. Intusschen blijf ik uw dienstwillige die naar." Den dag na het afzenden van dit antwoord ontving de heer Têterol bezoek van den heer Crépin, die zich in lange tijd niet op het Witte Huis vertoond had, daar er geen zaken voor hem meer te doen vielen. Maar nu had hij van een, die achter de schermen wensch te te blijven, vernomen, dat de heer Têterol overhoop lag met zijn zoon. En, van de eer ste de beste gelegenheid, dat hij kans zag een halven dag vrij te maken, had hij geprofi teerd om zich naar Saligneux te begeven. Hij kwam juist op het Witte Huis op het oogenblik dat de heer Têterol na het eten half-uitgestrekt op de sofa, zich met sombe re gedachten bezighield. Hij had wel wat van ouden, gewonden leeuw, zooals hij daar lag, maar de heer Crépin, nietig van gestalte als hij was, ging vertrouwelijk om met leeuwen hij duchtte geen krab, geen schram, zoolang er maar wat te verdienen viel (Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 1