GEMEENTE ZIJPE. HET SUCCES van de RIJVEREENIGING ANNA PAULOWNA te Bergen. Wij naar een advertentie in dit nummer. SCHAGERBRUG. Aan de ijverige naspo ringen van den Gemeenteveldwachter Ho- man en den Rijksveldwachter Holema, is het gelukt den dader te vinden die met de ker mis te Oudesluis den persoon A. Slikker met een messteek ernstig verwondde. Zaterdag mocht het bovengenoemde politiemannen ge lukken een persoon aan te houden, welke verblijf hield te Wieringerwaard en afkom stig is uit Friesland, een persoon van 21 jaar, genaamd Bouke de Jong. Hij werd voor den Burgemeester alhier ge leid en na zeer veel moeite mocht het geluk ken dat hij bekende den daad gepleegd te hebben. Hij is toen direct in het arrestan ten lokaal en des Maansdag naar Alkmaar getransporteerd. PARIJSCHE MÖDÈBRIEF. BOLERO'S VESTEN EN KORTE JASJES. Hoe men aan een zomerjapon weer cachet geeft. Bij het woord bolero uitgesproken met den nadruk op de e en niet op den eerste o, zooals velen doen denken we aan vurige Spaansche muziek, aan castagnetten. En aan den wilden dans van mooie zwartoogigc meisjes, gekleed in de schilderachtige Anda- lusische volksdracht met het korte jakje dat tegenwoordig over de geheele wereld bekend is als bolero. Op het oogenblik is de bolero een belang rijk mode-artikel. Niet voor den eersten keer. Onder den invloed van den bekenden Spaan- schen schilder Goya is, naar ik meen reeds meer dan een eeuw geleden de bolero dooi de modieuse dameswereld gedragen. Men behoeft zich niet het hoofd te breken over de vraag bij welke gelegenheid en bij wat voor costuum men een bolero kan aan trekken, want men kan ze bij alles dragen. Ze maakt deel uit van het mantelcostuum, ze voltooit een luchtig avondtoilet, men draagt ze zoowel bij eenvoudige als meer ge- kleede japonnen, ja, zelfs bij een pyama en een nachthemd. Niet altijd is de bolero een los jakje, zooals het eigenlijk behoort. Soms wordt de indruk van bolero gewekt door een strookje of een opnaaisel. Soms wordt zelfs alleen maar, door biesjes of galons, de vorm van het Spaansche kleedingstuk aangegeven. Van de bolerotot het vest is t niet ver. Het is dikwijls zelfs moeilijk de grens te trek ken, want er bestaan tal van overgangsvor men tusschen beide soorten kleedingstukken. In elk geval wie niet van een bolero houdt, kan zich een vestje aanschaffen, precies waarin het verschil bestaat. Het vest is van mannelijke afkomst. Maar dat behoeft nog geheel niet te beduiden dat het streng en sober is. In vroeger jaren droe gen de heeren der schepping zeer elegante, met borduursel versierde vesten. De nieu wigheid van het moderne damesvest is, dat het er dikwijls uitziet als een mantel waar van men de mouwen heeft uitgesneden. In dat genre zagen we een vestje van roode wol op een wit japonnetje, van voren met drie witte knoopen gesloten en van een wit leeren ceintuurtje voorzien. Iets meer stof en het was een volledige mantel geweest. De overgang van vest tot mantel is al even min groot. En men weet soms werkelijk niet welken naam men zoo'n vlug kwiek kleeding stuk zal geven, vooral wanneer er mouwen aanwezig zijn. In elk geval zijn het echt zo- mersche fantasie-dingskes, zooals ge b.v. op onze afbeelding zien kunt: De eerste dame draagt een kort manteltje van donkerblauwe zijde met wit afgezet, op een witte japon. Het tweede jasje is wit met rood genopt en wordt eveneens op een wit toiletje gedragen hoewel het op effen rood ook heel goed zou staan. Kragen en Dassen. Een eenvoudig zomertoiletje is zeer gebaat door een frisch licht kraagje aan den hals, van linon, batist, crêpe georgette, linnen, piqué, beautHet staat vroolijk en flat teert en kan bovendien gamakkelijk onder houden worden. Het kraagje dat we hier af beelden, is van witte linon, met een ajour- werkje versierd, ever.als de manchetten. Een andere manier om aan een eenvoudi ge zomerjapon meer cachet te geven, is er een mooie zijden of kanten das op te dra gen. Deze wordt losjes om den hals gelegd en valt van voren als een jabot over de blou se. Deze dassen worden natuurlijk niet bij linnen, voile of katoen gedragen. Het toilet behoort wel iets gekleeder-te zijn, van zijde, mousseline, georgette b.v. We hebben hier een das voor u geteekend van zwart satijn eindigend in twee breede geplisseerde stroo - ken van crêpe georgette. In het midden wordt elke strook onderbroken door een en- tre-deux van zwarte kant. Deze das is bij zonder geschikt voor een oudere dame, die in een enkele japon wil uitgaan of ook om te dragen onder een zwart zijden mantelcos tuum. De tweede das is van crème kant, gezet op een ondergrond van mousseline in dezelfde kleur. De das is van boven met een orna mentje van zwart lint versierd. Vele dames zullen ongetwijfeld dergelijke dassen zelf kunnen maken en daardoor zonder groote kosten aan haar garderobe een weinig luis ter bijzetten. Een aardig idéé is het ook, een das te ma ken waarvan de beide geplisseerde strooken verschillend van kleur zijn, de een licht en de ander donker b.v. of in de twee tinten van de japon. WILHELMINA. BINNENL. NIEUWS. EEN ZIELIG VERHAAL. Het Hbld. vertelt In de Tweede Wittenburgerstraat te Am sterdam woonde een gezin, dat zou verhuizen De boel was reeds ingepakt en de oude wo ning was leeg. Buren hadden échter allerlei verteld over vuilhuid in het gezin en het re sultaat van die praatjes was, dat de eigenaar de vrouw en haar beide kinderen niet in de nieuwe woning wilde toelaten. (De man was niet thuis hij is werkzaam op een werkverschaffing in den Achterhoek.) De moeder ging daarna weer naar de oude, ledi ge woning, waar zij den nacht op den grond doorbracht. In den nacht van Donderdag op Vrijdag meenden buren gaslucht bij het huis' je te ruikenzij waarschuwden de politie, die op haar kloppen geen gehoor kreeg en daarom de deur openbrak. Van gasbedwelming was geen sprake. Wel bleek dat de vrouw op wat vodden lag. Een kindje van zeven maanden lag vervuild in een oud wiegje en voorts was er nog een mager, zielig ouder meisje, dat op den grond sliep. De agenten aanschouwden een tooneelje van diepe ellende. De vrouw en de kinderen zijn naar de kinderpolitie gebracht. De moe der zeide, dat zij aan toevallen leed, wat bij onderzoek juist bleek. Van opzettelijke verwaarloozing was geen sprake de vrouw was lichamelijk niet in staat voor haar kinderen te zorgen. Zij is nu in het Wilhelmina Gasthuis in verple ging opgenomen. De stakkerds van kinderen zijn thans in verpleging in een quarantaine inrichting. De man en vader is telegrafisch van de treurige ontdekking op de hoogte gesteld. MOTOR - ONGELUKKEN. Zondagmiddag botste een motorrij wiel bereden door G. Berends en M. Zeegers, beiden uit Empe, op den Loe nensche weg bij Eerbeek tegen een vrachtauto, waardoor de berijder zijn stuur kwijtraakte, tegen een boom op reed en over de kop sloeg. Zwaar ge wond werden de beide personen op genomen. Zaterdagmiddag is te Apeldoorn in een der bochten op den Amersfoort- schen straatweg een motorfiets over den kop geslagen. De berijder is in zorgwekkenden toestand per zieken auto overgebracht naar het ziekenhuis JONGEMAN VERDRONKEN. Zondagmiddag was een 17-jarige jon geman wonende te IJmuiden Oost in een kano gaan varen op het Noor der Buiten Spaarne bij Spaarndam, hoewel hij niet kon zwemmen. Door don sterken wind liep de kano vol en zonk. De jongeman verdween in de diepte en werd tien minuten later door opvarenden van een passeerenden mo torboot gevonden. Dezen brachten hem over naar Spaarndam, waar le den van een reddingsbrigade en een dokter geruïmen tijd kunstmatige a demhaling toepasten. De levensgeesten waren toen echter reeds geweken. Het lijk is per ziekenauto naar het zieken huis te Haarlem overgebracht. VAN DE TRAP GEVALLEN. Zondagavond is de ongeveer 6-jari- ge II. de Bok wonende in de Grofbaan tc Schiedam in de ouderlijke woning van de trap .gevallen. In bewusteloo- zen toestand werd hij opgenomen en ;naar het ziekenhuis gebracht, waar hij is overleden. TWEEJARIG KIND GESTIKT. Zondagochtend ontstond ten huize van don banketbakker Frehe aan de Nieuwestad te Leeuwarden een begin van brand, doordat een vierjarig zoon tje met lucifers had gespeeld. De brandweer beperkte het vuur tot de kamer, waarin de kinderen waren. Deze kinderen werden door twee door de moeder te hulp geroepen rijks veldwachters gered. Men verkeerde toen in de meening, dat alle kinderen buiten gevaar waren. Latei' ontstond er eenige verwarring totdat bleek, dat een tweejarig jongetje nog in het huis .moest zijn. Brandweer, politie, en andere hulpvaardige menschcn trok ken op onderzoek uit, maar de ver stikkende rook drong hen terug. Ook met gasmaskers was niets uit te rich ten. Toen het vuur was gebluscht drong een zwager van den heer Frehe door de verbrande kamer tot een an der vertrek door, waar hij tot de ont dekking kwam, dat het kind, gezeten in een kinderstoel, door den rook was gestikt. Geneeskundige hulp mocht niet meer baten. Deze kamer was van buiten af over een balcon gemakkelijk te bereiken geweest. Het Ruiterfeest te Bergen. Onze Rij- vereeniging heeft Zaterdag te Bergen wel een schitterend figuur geslagen. In een verslag in de Alkm. Crt. kopnt dit op verschillende plaatsen tot ui ting en wij zullen zoo vrij zijn er enke le gedeelten uit weer te geven. Ze schrijft dan: Niet minder dan 14 achttallen van de Federatie van Landelijke rijvereeni- gingen zouden met elkaar concurree- ren om het prov. kampioenschap van Noordholland. Te 2 uur zag men een stoet van 120 ruiters paradeeren met hun standaarden en trompetters. Reeds had de voorkeuring plaats ge had en de uitslag daarvan was: le pr. (f 100 en gouden medaille van het gemeentebestuur van Bergen „Kapt. v.d. Wal", te Hoofddorp; in structeur H. J. Lijsen, 139 p.; 2e pr. f75.- en bronzen medaille van den voorzitter der N.F.L.R.), „Anna Pau lowna" te Anna Paulowna; instuc- teur Vethman, 136 p.; 3e prijs f50, „De Amstelruiters", te Bovenkerk; instruc teur, W. Slob, 131 p., 4e pr. f 30 „West- Friesland", Schagerbrug, instructeur Vethman, 131 p.; 5e pr. f 25, „Bucepha- lus", Barsingerhorn, instructeur Aar sen, 129,2 p.; 6e pr. f 15, „Heiloo en Om streken' instructeur de Jager Pz., 116.6 p.; 7e pr. Heiloo en Omstreken", (da- ANNA PAULOWNA. Onze Kermis. Zondag trok onze ker mis weer veel bezoek, vooral ook van buiten. Jammer genoeg werd het weer al slechter en des avonds stortregende het bij wijlen, zoodat de kramerijen en vermakelijkheden het „stil" hadden. Drukker was het in de zalen en in de danstenten. Schinkel 's Bioscoop had pech, wegens kortslui ting, zoodat telkens de stroo;m onder broken werd, wat natuurlijk storend op de voorstelling werkte. Tot heden verloopt de kermis gezel lig en hebben zich nog geen wanklan ken voorgedaan. Maandag was er weder een groote en gezellige drukte aan de Sluis. Voor al in Veerburg, waar de Maskerspe lers van Bergen optraden, was het ei vol en hebben allen van het mooie spel zeer genoten. Zeer zeker heeft de heer Jonker met dit gezelschap een gelukkige keus ge daan. „Overschotje" sloeg geweldig in en vooral aan degene, die de titelrol vervulde mag een compliment niet wor den onthouden. Overgeplaatst. De heer D. Mets, com mies P. T. T., die jarenlang belast is geweest met de directie van het Post en Telegraafkantoor alhier, wordt 1 Augustus overgeplaatst naar het Post kantoor te Alkmaar. Benoemd. Tot kantoorhouder van het hulp-post-, telegraaf- en telefoon kantoor alhier is benoemd de heer C. Liefhebber voorheen kantoorbediende alhier. GEMEENTE WIERINGEN. BEKENDMAKING. ONTHEFFING WINKELSLUITING. Burgemeester en Wethouders van Wierin- gen brengen ter algemeene kennis, dat gedu rende de kermis 1931 ontheffing wórdt ver leend van de bepalingen der verordening op de winkelsluiting, in dier voege, dat de win kels vanaf Donderdag 30 Juli tot en met Maandag 3 Augustus geopend mogen zijn tot 's nachts 2 uur van den volgenden dag, Gelijke ontheffing wordt verleend van het verbod tot venten op of aan den openbaren weg, eveneens tot het nachtelijk uur, hier boven aangegeven. De ontheffing wordt slechts verleend voor de winkels en voor het venten binnen de kom van het dorp Hippolytushoef. Wieringen, 27 Juli 1931. J. BOSKER, l.B. De Secretaris, VAN DUIN. KERMIS TE WIERINGEN 1931. De Burgemeester van Wieringen maakt bekend, dat het sluitingsuur der tapperijen te Hippolytushoef gedurende de kermis 1931 vanaf Donderdag 30 Juli tot en met Maandag 3 Augustus voor alle dagen zal zijn 's nachts 2 uur van den volgenden dag. mes-achttal), instructeur de Jager Pz. 115 p.; De eereprijs bestaande uit 8 zil veren speldjes met hoefijzertjes werd tevens aan dit laatste achttal toege kend. Nadat de eerste prijswinnaars de ge heele dressuurproef hadden gedemon streerd, waardoor iedereen in de gele genheid was te zien, welke eischon er aan paard en ruiter worden gesteld, had een push-ball-demonstratie plaats door de L.R. Anna Paulowna. Deze de monstratie had buitengewoon veel succes en dwong aller bewondering ai. Vooral hier bleek, hoe prachtig een paard gedresseerd kan worden, maar tevens, hoeveel geduld men moet heb ben, om een paard zoover te brengen, dat het zonder vrees den bal met de voorbeenen wil voortduwen. Maanden zijn daarvoor noodig. De twee vijftal len van Anna Paulowna hebben een keurjge de,monst/ratie laten 'zien en verdeelden broederlijk de puntjes 1-1) Als belooning ontving de L.R. een prach tige teekening van Colnot, aangebo den door de redactie der „Badbode" Het springconcours. Wellicht is dit nummer het meest in de smaak van het publiek gevallen, omdat men hier meer actie zag van de deelnemers en zelf eenigszins kon beoordeelcn, wie De tenten, kramen, caroussels enz. moeten 's nachts op hetzelfde uur als boven is aan gegeven, gesloten zijn. Op Zondag 2 Augustus zullen tenten, kra men enz. tot 's namiddags half vier gesloten moeten zijn. In de tapperijen wordt dien dag tot dat uur geen dansmuziek gemaakt. Straatmuzikanten en liedjeszangers zullen Donderdagmorgen vergunning kunnen vra gen. Zij mogen 's middags na drie uur buiten de kom van Hippolytushoef en na zèk uur binnen die kom niet zingen of muziek maken. Wieringen, 27 Juli 1931. De Burgemeester van Wieringen, J. BOSKER, l.B. Winstuitkeering. De winstuitkeering van het zeegrasbedrijf, die ditmaal zal beloopeu ruim 0.53 per pak van 50 kg., zal geschieden op Woensdag 29 Juli. Aanbesteding dienst der genie. De chef van het technisch bureau van den inspecteur der genie te 's-Gravenhage zal op 4 Augustus a.s. in het openbaar in twee perceelen en in massa aanbesteden het bouwen van verde digingswerken als gevolg van de afsluiting der Zuiderzee (tweede gedeelte het maken van twee granaatvrije werken van gewapend beton c.a. op het Komwerderzand en bij Den Oever)Raming f 67100.voor per ceel één, f 67400.- voor perceel twee, f 134500 voor de massa. Dienstplicht. Van de dienstplichtigen der lichting 1932 zijn bestemd tot gewoon dienst pl. S. P. Bakker, W. Bakker, J. C. van Breu- gel, G. J. Th. Brouwer, A. Cornelissen, J. v. Duin, G. Hoekstra, M. Hoep, H. Hooiveld, C. N. Keijzer, S. Koster, A. I. Reijerse, A. A. Russelman, P. Ruijter, A. Siemons, P. Sies- ling, L. C. L. Theunisse, P. H. Verbiest, W. v. d. Wal. Inleveren. De dienstplichtigen van de lich ting 1916 zullen dit jaar hun uitrusting moe ten inleveren. J.V.O.-NIEUWS. Woensdag 29 Juli 's avonds 7 uur adspirantengroep. Regeling uitstapje Texel 1, 2, 3 Aug. Vertrek le groep Zaterdagmiddag kwart over twee van H.-hoef. Verzamelen hoek Beltstraat, Mekkenstuinweg. Vertrek 2e groep Zondagmorgen kwart o- ver zeven van hetzelfde punt. Meenemen lakens, sloop, toiletartikelen, badpak, brood voor één dag. Politie: Verloren een bruine dames portemonnaie met eenig geld. Inl. bij den Gem. Bode. Schagerbrug. Maandag had alhier de aangekondigde paardenkeuring plaats, uitgaande van de harddraverij- vereeniging „Voorwaarts" alhier. Voor deze deze keuring waren een dertigtal nummers ingeschreven. De prijzen wer den behaald als volgt Rubriek I 1-jarige Paarden (warmbl le prijs f 15, D. Sleutel, Schagen; 2e pr. f 10 L. K. Vader, Schagerbrug; 3e pr. f 5.- Jn. Brak, 't Zand. Rubriek II. 2-jarige Paarden (warm bloed. le prijs f 15, P. de Graaf; 2e pr. f 10, A. Blaauboer, Schagen; 3e pr. f 5.- G. Schuit, St. Maartensbrug. goed, wie minder goed reed. Aan dit concours namen ongeveer 35 ruiters deel, die allen acht hindernissen moes ten overwinnen. Vooral het parcours, door Verdegaal (Amstelruiters) en den jeugdigen Jac. Schoorl (W. Friesland) afgelegd, was fraai. De uitslag was als volgt le prijs f 60 en verg. zilv. med. van Alcmaria V.V.V. Verdegaal (De Am stelruiters) Bovenkerk; 2e pr. f 35 Jh. Gehrels (Ritm. de Kruijff) Halfweg; 3e pr. 25 Jac. Schoorl \V. Friesland) Scha gerbrug; 4e pr. f 15 J. Klerk (Heiloo en O.) Heiloo; 5e pr. f 10 P. Meerburg (Kt. v.d. Wfal) Hoofddorp; 6e pr. f 5, J. Saarloos (!De Amstelruiters) Bovenk. Tenslotte had nog het patrouille- springen plaats. Hieraan namen 9 4- tallen deel. In kleurige costuums re den de deelnemers door de arena, waar in vier hindernissen waren opgesteld. Geen enkele groep kwam foutloos aan de finish, en slechts twee groepen na men twee hindernissen goed. De jury kende tenslotte de volgende prijzen toe le pr. f 30 West Friesland, o.l.v. J. Schoorl (lange-jacht costuum); 2e pr. f 20 kapt. v.d. Wal, o.l.v. P. Meerburg, (Poolsch Costuum) 3e pr. f 10 De Amstelruiters, o.l.v. J. Saarloos (offi cieren v.d. lijfgarde van Napoleon. Rubriek III. 3-jarige Paarden warm bloed. le prijs f 15, P. D. Timmerman, Schagen; 2e pr. f 10.- Jb. Schilder Scha gen; 3e pr. f 5.- N. Bellis Koegras. Rubriek IV. Paarden van 4 jaar en ouder (warmbloed.) le pr. f 20, Jb. de Wlit, Burgerbrug; 2e pr. f15, H. Scher mer Oudesluis; 3e pr. f 10 P. de Graaf Schagen; 4e pr. f 5 K. Reijne, Barsin gerhorn. Rubriek V. 1-jarige paarden (koudbl. le pr. f 10 A. Filmer, Eenigenburg; 2e pr. f 7.50, Jb. Schilder, Schagen; 3e pr. f 2.50, C. Stoop, Schoorl. Jammer, dat het weer zoo ongunstig was, wat enkelen weerhield een bezoek aan deze keuring te brengen, alhoewel het bezoek bevredigend was. Als keur meesters fungeerden de heeren C. v. d. Sluijs te Sint Maartensbrug en P. de Boer en C. A. Waiboer te Schagen. Benevens nog een paar andere paai den, werd het paard, dat in de rubriek IV de eerste prijs behaalde door de verlotings-commissie aangekocht voor de op Zaterdag a.s. te houden verlo ting. Men hoopt, dat dit een aanlei ding ,mag zijn, dat velen nog eenige lo ten zullen koopen. SCHAGERBRUG. Met ingang van 1 Aug. a.s. wordt de standplaats van den Kommies der Dir. Belastingen ge wijzigd van Schagerbrug naar 't Zand. De heer H. Tor, assistent der Direc te Belastingen en accijnzen wordt met ingang van denzelfden datum overge plaatst van Zaandam naar 't Zand. SCHAGEN. De Vierdaagsche. De hee ren P. Molenaar alhier en M. T. Roep, vroeger alhier, thans te Hilversum vol brachten met succes de internationa le vierdaagsche 'afstandsmarsch, die dezer dagen te Nijmegen Is gehouden. De heer Molenaar liep als volledig bepakt milicien een parcours van 40 K.M. per dag, terwijl de heer Roep als onbelast burger een dagelijksche af stand van 55 KM. had af te leggen. Moge deze kranige prestatie een op wekking zijn voor vele wandelsport liefhebbers uit deze omgeving om het volgend jaar zoo mogelijk in clubver band ook te Nijmegen aan deze vier daagsche deel te nemen SCHAGEN. Proces-verbaal. Tegen L. H. alhier is proces-verbaal opge maakt wegens schennis van de open bare eerbaarheid De man is recidivist. MARKTOVERZICHT der vorige week inge zonden door Jac. Knoop, Makelaar in aard appelen, Groenten en Fruit, Nassaukade 158, telef. 81431 Amsterdam. De Prijsdaling voor Zeeuwsche Ei- genh. en Blauwe Eigenh. is deze week nog verder gegaan. Er was zeer wei nig kooplust. Anna Paulowna Zand- Muizcn waren erg ziek en moesten te gen alle prijzen opgeruimd worden. Zeeuwsche Eigenh. 3 a 4; Z. Blauwpit- ten 6.50 a 7; A.Paul, zand Muizen met ziek 2.-; zonder ziek 5 a 6; A. Paul. z. Muizen kleine met ziek 1.-; zonder ziek 3 a 4. I-Iilleg. zand 7 a 8.- N. Holl. Muizen 5 a 6.-; kleine 3 a 4.-

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2