J. R. KEUSS 22E JAARGANG VRIJDAG AUGUSTUS 1931 NO. eo NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN DE VONDELING. I tfi ÜlHEERENBAAI VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG EN VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. BUREAU Hippolytushoef Wieringen. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1—5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. HEERENBAAI P0RT0RIC0. TABAKSFABRIEK LAAT A, 125 „DE WAKENDE LEEUW" ALKMAAR. Prima kwaliteit in alle prijzen. Spaart onze rebussen hebben ook als punten groote waarde. 70 80 100 120 140 150 160 180 200 225 250 300 350 400 450 en 500 cent per pond. EEN MOOI AUGUSTUS? Ja volgens een oude Poolschc legende Maar EEN Poolsch meisje heeft het verteld en zij had het verhaal van haar oude grootmoeder Polen is rijk aan legenden en een ervan houdt in, dat de twaalf dagen van Kerstmis af tot Driekoningen een voorspelling inhou den voor het weer in de maanden van het nieuwe jaar. Het tellen begint op 25 December, eersten Kerstdag, en eindigt dan 5 Januari, den dag vóór Driekoningen. Elke dag van deze reeks van twaalf slaat op een maand in het nieu we jaar. Dus 25 December op Januari, enz. Zooals het weertype op een dier dagen was, zoo zal het in de correspondeerende maanden van het jaar overheerschen. De zevende dag uit de reeks is 31 Decem ber, welke tot Juli in betrekking staat, de achtste dag is 1 Januari 'en hij geeft vol gens de Poolsche overlevering het weer aan voor Augustus. Nu moet ik eerlijk bekennen, dat ik niet meer precies weet, hoe het weer op Nieuw jaarsdag was, maar men heeft mij verteld niet slecht, droog, doch niet al te veel zon en niet koud. Afgaande op de Poolsche legende mogen wij dus voor Augustus verwachten meestal droog weer, niet overmatig veel zon, behoor lijke temperatuur. Wij mogen tevreden zijn Als het uitkomt. .Want er is ook een Nederlandsch ge zegde „Als het op St. Margriet regent, hou den wij nog zes weken regenweer." St. Margriet valt op 20 Juli en op dien dag heeft het geregend. En stevig ook Afwachten wie gelijk heeftde Nederland- sche boeren of de Poolsche grootmoeder. Tot nu toe wint de oude dame het En zij die nog met vacantie moeten niet wanhopen BINNENLANDSCH NIEUWS. ZWAAR WEER. In het Oosten en midden van ons land. Dinsdag in den vooravond heeft in het oosten en het midden van ons land een zwaar onweer gewoed. Op verschillende plaatsen is de bliksem ingeslagen enkele personen werden doodelijk getroffen. Te Arnhem sloeg de bliksem in een gezelschap. Een militair gedood. Tijdens een ongekend zwaar onweer, dat FEUILLETON. 47. Vriend Hein antwoordde niet, hij hield steeds den hollen wezenloozen blik op Tête- rol gericht, die zich nu herinnerde, dat zijn bezoeker doof was. Het koude zweet brak hem uit. Met boven matige inspanning hief hij de handen om hoog, bekervormig, net zooals vroeger maar, terwijl hij er toen zooveel in gezien had velden, weiden, boomen, wijngaarden een kasteel en een huwelijksplechtigheid, kon hij er nu totaal niets in bespeuren ze waren leeg en riekten naar versch-omwoelde aarde als een pas gedolven grafkuil. Toen meende hij, dat zijn laatste oogen- blik geslagen was, dat zijn hart ophield met kloppen, dat hij ijskoud werd, ieder sprankje leven, ja, dus ook zijn idee, hem ontvlood, kortom, dat hij in het verschrikkelijk Niet verzonk. Hij sloot de oogen, trachtte den kostbaren sleutel te bemachtigen, dien hij om den hals droeg en die in waarheid de sleutel van zijn geluk was. Zijn krachtelooze vingers konden er niet bij en hij begreep, dat het met hem gedaan was, dat alles hem begaf, dat zijn wil gebroken was door een onverbiddelijk „neen." Toen dokter Lobineau eenige uren latei- kwam kijken naar zijn patiënt, dien hij ei genlijk al zoo goed als opgegeven had, lag die rustig te slapen. Na een heele tijd werd de zieke wakker en eer hij de oogen opsloeg moest hij zich eens even bezinnen waar hij washij moest als 't ware pools hoogte ne men van zichzelven en van zijn eigen toe stand en kwam zoo tot de ontdekking, dat de crisis voorbij en dat hij nog in leven was. Met veel moeite richtte hij zich overeind, rukte den zakdoek af, dien hij over het hoofd geknoopt had, wierp dien aan het voeteneinde en keek vervolgens den heer omstreeks halfzes tot halfzeven .Dinsdag avond boven Arnhem woedde, is in de Nieu we haven een noodlottig ongeluk gebeurd. Vier dames en een militair, die opgekomen was voor de herhalingsoefeningen te Arn hem, keerden ijlings met vier kano's van een tocht op den Rijn terug naar het Schuiten huis in de haven. Toen zij op het plankier van dit houten gebouwtje waren gestapt, wer den zij allen door den bliksem getroffen. Bij na allen geraakten bewusteloos en kregen brandwonden. De eenige man, de 26-jarige Van Altena uit Eindhoven, bleek, ofschoon terstond ge neeskundige hulp werd verleend, te zijn overleden. De vier dames werden naar het gemeente ziekenhuis, overgebracht. Twee van haar verkeerden nog in bewusteloozen toestand zij hadden ernstige brandwonden. De beide andere dames maakten het beter. Ook enkele andere personen in de nabij heid van het gebouwtje geraakten door het hemelvuur bedwelmd, doch kwamen spoedig bij. Te Doetinchem sloeg de bliksem in een woning. De vader gedood. Tijdens een zwaar onweer, dat Dinsdag bo ven Doetinchem en omgeving woedde, sloeg de bliksem in de woning van den fabrieks arbeider J. Cornelissen te Silvolde. De heele familie zat juist aan tafel. De een-en-vijf tig-jarige Cornelissen en drie kinderen werden door den bliksem ge troffen, terwijl in de kamer alles vernield werd. De man was direct dood. De kinderen waren bewusteloos, doch kwa men spoedig bij, waarna bleek dat ze slechts lichte verwondingen hadden bekome^. Cornelissen laat een vrouw met zeven kin deren na. Vissclier door den bliksem getroffen. Bij het noodweer dat Dinsdagavond boven Leiden en omgeving woedde, is in den Broek polder onder de gemeente Oegstgeest een 19- jarige man, die daar aan het visschen was, en waarschijnlijk onder een boom was gaan schuilen, door den bliksem getroffen en gedood. GOEDERENTRAM ONTSPOORD. Amslerdamsch meisje gegrepen en gedood. Dinsdagmiddag kwam een ledige goederen tram van de richting Oss door het dorp Uden gereden. Nabij het gasthuis stond een vrachtauto. Toen de machinist zag, dat de auto niet vrij van de rails stond, remde hij zeer sterk teneinde een aanrijding te voor komen. Hierdoor ontspoorde een" der goede renwagens, tengevolge waarvan een negen tienjarig meisje uit Amsterdam door den de- railleerenden wagen werd gegrepen. Zij raak te onder den wagen en bekwam zulke zware verwondingen, dat zij om vijf uur aan de gevolgen daarvan is overleden. Het officiee- le onderzoek heeft uitgewezen, dat den ma chinist van de tram geen schuld treft. DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Landbouwer zwaar gewond en zijn paard gedood. Bij den spoorwegovergang Veenklooster bij Kollum werd Dinsdagmorgen door den trein uit Buitenpost een boerenwagen gegre pen. De bestuurder, de ongeveer vijftigjarige H. Kempener, werd zwaar gewond en in ho- peloozen toestand naar Twijzel overgebracht. Het paard werd vermorzeld, terwijl de wagen werd vernield. De machinist deed pogingen den trein nog tot stilstand te brengen, doch tevergeefs. EEN HAND AFGEKNELD. Een 18-jarig meisje leunde Dinsdagmorgen Lobineau met spottenden glimlach aan Dat hadt u niet gedacht,' hè dokter Maar zoo dom ben ik niet, om er maar ge dwee tusschen uit te trekken Acht dagen later was hij op de been, frisch en vroolijk, weer in het volle bezit van zijn eetlust, van zijn landerijen, van zijn kasten en zijn papieren. Toch had hij niet ongestraft die proef door staan als men den heelen nacht door van aangezicht tot aangezicht met den dood is geweest, dan houdt men daar toch altijd ee nige herinnering aan men kan onmogelijk vergeten, al wat die gezegd heeft. De heer Têterol had dan ook minder zelf vertrou wen hij was niet meer zoo vast overtuigd, dat zijn wil sterker was dan al het andere. Zijn huis leek hem nu wat verlaten en hij was bang voor de eenzaamheidtoch dacht hij er niet over zich met zijn zoon te ver zoenen. Wel overlegde hij eens rijpelijk, het geen de heer Crépin hem zoo zeer aangera den had. Als hij nu een vrouw kon krijgen, die nog zachter dan de eerste was en veel minder scherp van geest, die al zijn ideeën overnam, dan zou het bij hem in huis veel aangenamer zijn, dan ?ou hij altijd iemand om en bij zich hebben, waar hij zijn kracht eens op beproeven en zijn woede op koelen kon. In ieder geval zou hij dan iemand heb ben, om tegen te praten, om zijn goed te on derhouden en om hem bij ziekte op te pas sen en hem zijn medicijnen toe te dienen zonder de helft op de sprei te morsen, zooals die onhandige Joseph altijd deed Twee dagen lang liep hij met dat denk beeld rond en won informaties in. Abt Mi- raud kende mademoiselle Crepin en zonder eenig vermoeden van het groote belang, dat de heer Têterol er bij had, deelde hij dien mee, dat zij bijzonder onbeduidend was dat zij niet alleen geen Oostersche, maar in het geheel geen verbeelding bezat, overi gens echter een uitstekende vrouw was,' on berispelijk van gedrag, van een gemakkelijk humeur en met goede manieren. Eén ding hield den heer Têterol nog terug; hij kon het idee niet goed verdragen, dat hij in de drukkerij van haar vader in de Nobel- straat te Haarlem tegen een bordpapieren bescherming van een machine. Het bordpa pier bezweek en het meisje kwam met een arm tusschen de raderen. De hand werd zoo goed als geheel afgekneld. Nadat geneeskun dige hulp was verleend, werd het meisje naar het ziekenhuis overgebracht. MALVERSATIES TE HOOFDPLAAT. Naar verluidt zijn malversaties gepleegd bij den Calamiteuzen Hoofdplaatpolder te Hoofdplaat. Reeds sedert geruimen tijd wor den de boeken van den secretaris-ontvanger van dezen polder onderzocht door een des kundige in polderzaken. De onregelmatighe den moeten loopen over verscheidene jaren en zich in hoofdzaak bepalen tot de door in gelanden betaalde, doch niet verantwoorde belastinggelden. Het tekort moet reeds f 24.000 beloopen. VERDEDIGINGSWERKEN ZUIDERZEE. De genie heeft aanbesteed het bouwen van verdedigingswerken als gevolg van de afslui ting van de Zuiderzee (tweede gedeelte het maken van twee granaatvrije werken van gewapend beton c.a. op het Kornwerder- zand en Den Oever). Laagste inschrijvers waren voor perceel IAannemersbedrijf C. van Leeuwen te Hilligersberg voor f 53,800 perceel II N.V. M.U.Z. te Wieringen voor f 54.800 perceel III N.V. Hollandsche Be- tonmij te 's-Gravenhage voor f 113.000. DE ONVERTEERBARE MELOEN. Donderdagavond, toen de familie W. in haar eetkamer aan den achterkant van de Adrianalaan te Schiebroek rondom den disch was geschaard, en zich te goed deed aan de spijzen, zorgvuldig door de kokkin bereid, weerklonk opeens het geraas van brekend glas en meteen vloog een groot donker voor werp de kamer binnen. Als het een heusche kogel of een bom was geweest, zou de fami lie W. niet erger hebben kunnen schrikken. Het groote donkere kogelronde voorwerp was midden in een schaal met zomerkrootjes te recht gekomen. De schaal was gebroken en de inhoud stroomde als bloed over het sneeuwblanke linnen. Glazen bier vielen om. Een bakje met ui-snippertjes werd gehal veerd. Hevige ontsteltenis. Was dat een bom, een meteoor of een meloen Neen, het was een voetbal. Eveneens bij wijlen Cornelis uit het gedicht van Hieronymus van Alphen, was door 't forsche spel der jeugd de bal in de woning van eerzame burgers terechtge- komen.Er werd niet, gelijk in Cornelis ge schiedenis, gekreten en evenmin verschoond. Toen even later een deputatie van de voet balvereniging „D.O.S." den baL kwam terug vragen, zeide de heer W. dat hij den verwoes tendenbal niet wilde afgeven. De jongelui wisten echter door schoone beloften, volko men schadeloosstelling enz., een wijziging in de gedachten des heeren W. te brengen. Zij kregen de onverteerbare meloen terug van den disch der familie W. Maar de zomerkroot jes waren niet meer te genieten. Er was bij alles slechts één troost, n.1. het weten, dat scherven geluk aanbrengen. Het is wèl een schrale troost. HET BREDASCHE AUTOPEDVERBOD. En de consequentie ervan. Naar aanleiding van het bericht over het verbod van gebruik van autopeds te Breda schrijft men van welingelichte zijde het vol gende aan het Hbld. Dit krasse besluit van den Brabantschen politie-autoriteiten komt ons vooral on der de huidige tijdsomstandigheden ge durfd voor. Om de eenvoudige reden dat, indien het gehandhaafd zou blijven en wel den heer Crépin het groote genoegen zou doen, door diens zuster te trouwen, hem de eer te bewijzen, zijn zwager te worden. En toch hoe zou hij het nu anders aanleggen Er zelf op uitgaan en de moeite nemen een vrouw te zoeken, dit achtte onze sultan een beetje beneden zijn waardigheid. Hij had wel gewild dat alle vrouwen, die zich candi- daat mochten stellen voor een huwelijk, op het Witte Huis de revue kwamen passeeren. Maar zelfs een sultan kan niet alles heb ben, zooals hij het verlangt Daarom moest hij wel het voorstel en de diensten aanne men van den man, dien hij verachtte. Hij nam zich evenwel voor, dat het eerste van de tien geboden, die hij zijn vrouw wilde in prenten, aldus luiden zou Bedenk altijd, dat je broer een sluwe vos is, die je uit eigenbelang aan den heer Têterol heeft uitgehuwelijktje zult hem nooit spreken over jou zaken, nóch over de mijne, en voor meerdere veiligheid moet je maar van de eerste, de beste gelegenheid profiteeren, om met hem te breken en hem dan eenvoudig de deur te wijzen. Op een dag, dat de heer Crépin hem- was komen opzoeken, hield hij dien te eten en zoo onder het dessert vroeg hij met een veel zeggend knipoogje Nu, vriendlief, heb je haar gevonden Wie dan De onvergelijkelijke vrouw, die je voor mij bestemde JaMaar neem mij niet kwalijk riep de heer Crépin, die blij was dat dit onder werp nu eindelijk ter sprake kwam, mijn voorstel werd laatst zóó slecht ontvangen....! Het was ook dwaas, viel de heer Tête rol hem in de rede, allerdwaasten dat is het nog Laten we dan over wat anders spreken, raadde de zaakwaarnemer. En dit deed men dan ook, maar na een paar minuten knipoogde de heer Têterol zijn gast weer toe ditmaal met het linkeroog en zei Als u wilt, schrijf haar dan, mijnheer Crépin. licht voor andere gemeenten aanleiding wor den tot het nemen van dergelijke maatrege len, een aantal Nederlandsche bedrijven daarvan ernstige schade zouden ondervin den. Immers, de autopeds, zoowel die van hout en op dunne wieltjes met massieve bandjes als die uit rijwiel-onderdeelen sa mengesteld en op luchtbanden gemonteerd, worden vrijwel voor 95 in eigen land ver vaardigd. Hier zou dus voor een eenvoudig besluit van een wellicht wat over-ijverig politie chef die van de periode van waarneming van de hoogste macht gebruik maakt om een heldendaad te verrichten, de reeds met zoo talrijke en veel verschillende moeilijkheden kampende nationale nijverheid een ernstige klap worden toegebracht. En dat juist op het moment dat men in Waddinxveen en van Groningen tot Maastricht, van Olden- zaal tot Den Helder overal in de gewoonlijk bescheiden fabriekjes op volle kracht werkt om vooral tegen het Sint-Nicolaasfeest en Kerstmis duizenden en nog eens duizenden autopeds via den winkelier aan den man te kunnen brengen. BLIKSEM IN EEN KERK GESLAGEN. Te Wagenberg bij Breda sloeg Dinsdagmor gen tijdens het onweer de bliksem in de R.K. kerk, tengevolge waarvan de electrische installatie van het uurwerk werd beschadigd. De heer Langenberg, die in de kerk werk zaam was, werd zoo door den schrik bevan gen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. SCHERMERHORN. De visscher K. Beets alhier haalde uit het water een paling van ongeveer 3 pond, welke gestikt was in een rat. De rat zat hem nog geheel in den bek. FAILLISSEMENTEN. Gedeponeerd is de slot uitdeelingslijst iu het faillissement van de N. V. Noord-Holland sche Bank, van der Stok, Kaan en Co., v d. Wolf Courrech te Nieuwe Niedorp, met een uitkeering van 6.65 In totaal hadden de schuldeischers te vor deren f 1.751.75. De ontvangsten hebben bedragen f 119607,18 de uitgaven f 20646,15 zoodat te verdeelen bleef f 98960.89. STRIJD TUSSCHEN MENSCH EN AUTO MAAT IN DEBEYERLANDSCHELAAN. Zondag heeft zich voor den sigarenwinkel van den heer A. Visser, aan de Beyerland- schelaan 27 te Rotterdam, een vreemd geval voorgedaan, dat levendig herinnert aan een vermakelijke periode uit de geschiedenis van Reinaert de Vos. In die geschiedenis wordt n.1. verteld van een beer, die door Reintje werd verschalkt. De beer hield veel van ho ning en om nu het groote beest zijn snoep lust af te leeren, werd het lekkere goedje in 'n wig van een omgevallen boomstam gede poneerd, en wel zóó, dat, wanneer de beer er veel van at zijn snuit vast zou zitten. Het wilde dier deed zich werkelijk zóó te goed aan het lekkers, dat het weldra met geen mogelijkheid meer uit den boomstam los kon komen. Deze geschiedenis van het fabelrijk naar de menschenwereld over te dragen is gemakkelijk genoeg. Hoeveel menschen krij gen niet hetzelfde lot als de arme beer Welnu dan, vannacht wenschte een wan delaar in de Beyerlandschelaan een sigaret op te steken. Hij tastte in al zijn zakken, maar tot zijn spijt vond hij geen enkel saf- fiaaantje meer. Gelukkig passeerde hij den winkel van den heer N. Visser. De winkel zelf was natuurlijk potdicht, maar voor den ingang stond een automaat. De man wierp een kwartje in het gleufje en trok aan de kleine lade om het gewenschte pakje sigaret ten in ontvangst te nemen. Waarschijnlijk ECHTE FRIESCHE 20-50ct.ptr ons Wie moet ik schrijven Kom, houd je nu niet zoo van den dom me Maar luister eens goed je moet haar vooral niet zeggen, wat je met haar voor hebt, want ik verbind mij tot niets. Ik ben geen man, om de kat in den zak te koopen en ik wil volkomen vrijheid van handelen houden. Verzin er het een of ander op om haar te laten overkomen, en, als het moet, zal ik de reiskosten wel betalen. Is ze dan eenmaal hier, dan zal ik weieens verder kij ken. Hij sprak van haar, als van een koe, die men op de markt koopt. Dien avond schreef de heer Crépin twee brieven één naar Londen en één naar Pa rijs. Abt Miraud, die het adres van den heer Pointal had weten uit te vinden, had dien de ziekte van den heer Têterol gemeld met het verzoek er Lionel van in kennis te stel len. Die maakte zich juist gereed om naar Saligneux te gaan, toen een tweede telegram van den pastoor hem meedeelde, dat de zie ke buiten gevaar was. Lionel was intusschen hevig ontroerd de gedachte, dat zijn vader had kunnen ster ven zonder dat er een verzoening tot stand was gekomen, leek hem onverdraaglijk. Hij besloot een brief te schrijven, waarin hij zijn verlangen zou te kennen geven, om zijn va der eens op te zoeken, en waarin bij onder andere schreef „Ik weigerde het huwelijk aan te gaan, dat u mij voorstelde, waarschijnlijk zal ik nu nooit trouwen in ieder geval zal ik het niet zonder uw toestemming doen. Ik smeek u, mij toch te willen vergeven al het leed, dat ik u mocht hebben aangedaan en mij weer opnieuw uw genegenheid te willen schenken. U is ziek geweest en vreemde ge huurde hulp heeft u opgepast. Ben ik dan niets meer voor u Beloof mij, dat u zich bij eventueel geval van ziekte door geen mensch anders dan door mij zult laten verplegen." De heer Têterol had zich niet verwaardigd persoonlijk eenig antwoord te geven op dien brief, maar hij had dit opgedragen aan den heer Crépin, die zich daar volgenderwij ze was hem dit eene pakje niet genoeg. Hij stak n.1. zijn hand nog eens diep in de lade. Daar bij heeft hij geen rekening gehouden met de venijnig-correcte mechaniek van het toestel. Er kwam niet alleen geen tweede pakje siga retten te voorschijn, maar de automaat zoo'n ding heeft toch iets menschelijks over zich zei: Ho, vrind,-nou laat ik je niet meer los. Hoe de sigarettenvriend ook rukte en trok, zijn hand bleef in de automaat vast zitten. Eerst probeerde hij met kalmte los te komen. Toen hem dat niet gelukte, toen het metalen ingewand van het monsterding zijn vingers ging pijnigen, werd hij er bijna wanhopig onder. Ruw geweld maakte het geval nog veel pijnlijker. Waren er nu maar veel voor bijgangers geweestMaar de Beyerlandsche laan was uitgestorven. Om kort te zijn, anderhalf a twee uur la ter heeft de man in stilte en eenzaamheid staan worstelen met de automaat, die, men zou haast zeggen, niet „dacht" aan loslaten, hij ging erbij op knieën zitten, bad en smeek te de lieve automaat om verlossing, schold dan weer en klaagde, probeerde van alles om los te komen en zag na langen tijd een paar menschen aankomen. In zulk een toestand een paar menschen te zien, die wellicht hulp konden bieden, moet hetzelfde gevoel zijn als een Poolreizi ger verheugt, die verdwaald geraakt is en die door een expeditie wordt gevonden. En nu is de Beijerlandschelaan nog heelemaai geen barre streek. Maar daaruit ziet men, zich in een groote stad volkomen eenzaam kan voelen. Er kwamen nog meer voorbijgangers. Die bleven allemaal staan, zonder een hand uit te steken. Maar één hunner belde aan bij den sigarenwinkelier. De heer Visser lag al in bed. Die vond het volstrekt niet "plezierig om in het holst van den nacht de heele auto maat uit elkaar te moeten halen. Maar de gevangene kon op geen andere wijze verlost worden. De heer Visser is naar buiten gekomen met een nijptang, een schroevendraaier, sleutels, sleuteltjes en wat dies meer zij. Een mensch kan men met geld en goede woorden over tuigen, maar een automaat en hier ligt het groote verschil tusschen een apparaat en een mensch met breekwerktuigen. In dit geval hielp geld geen zier. De breek werktuigen moesten dienst doen. Het geluk te den heer Visser om den stommen en star ren wil van de automaat met zijn kalm ver nuft te breken. Eenige oogenblikken later was de gevan gene bevrijd. Hij spoedde zich met rassclie schreden huiswaarts, met zijn pakje duur gekochte sigaretten. De gepereerde automaat stond daar wel dra in de diepste stilte, in de verschrikke lijkste verlatenheid. Zij stond daar, zij kon niet anders BUITENLANDSCH NIEUWS. VERSCHRIKKELIJK DRAMA IN FRANKRIJK. Man doodt zijn huisgezin en pleegt daarna zelfmoord. Een man, in het gehucht Lilerdy, die tot van gekweten had „Mijnheer. Tot mijn leedwezen moet ik u meedeelen, dat, na de heftige scène die er heeft plaats gegrepen tusschen u beiden, uw vader u voorloopig nog niet wenscht te zien. Ofschoon hij in beterschap toeneemt, moet hij op voorschrift van den dokter, alle pijn lijke aandoeningen vermijden en ongetwij feld zou dit weerzien hem te veel opwinden. Al heeft hij nu ook gegronde grieven tegen u, dan moet u nog niet denken dat het hem spijt, dat er van het huwelijk niets gekomen is daar zou hij niet meer van willen weten. Hij zal den heer De Saligneux en zijn doch ter nooit vergeven de trouwelooze wijze, waarop ze in deze gehandeld hebben. Voor de rest neemt hij goede nota van uw belofte niet te trouwen zonder zijn toestemming hij vindt dat u hem dit tenminste dan wel verplicht bent. Als belooning voor uw goede gevoelens jegens hem, heb ik last u mee te deelen, dat gij in het vervolg over hem niet meer ongerust behoeft te maken hij zal nooit meer aan vreemde hulp zijn overgela ten, want hij heeft het plan binnenkort te hertrouwen. Hij twijfelt niet, of dat besluit zal u hoogst aangenaam zijn en hij haast zich u daarvan kennis te geven, ter gerust stelling van uw kinderliefde, die hij wel zeer op prijs stelt. Geloof mij, mijnheer, steeds met de mees te hoogachting, Uw dienstw. dnr., NICOLAAS CRéPIN." XVII. Als de heer Têterol gemeend had dat hij zijn zoon wanhopig zou maken met de ken nisgeving, dat hij op het punt stond te her trouwen, dan was dit toch verre van de waar heid. In den gemoedstoestand, waarin Lionel op het oogenblïk verkeerde, was hij zoo dol verlangend naar zelfstandigheid, dat hij met genoegen afstand zou hebben gedaan van zijn rechten op een erfenis, die men hem 'van te voren als het ware betwist had. Wordt vervolgd-

Wieringer courant | 1931 | | pagina 1