HEERENBAAI dusver nimmer blijk van waanzin had gege ven, heeft, blijkbaar, in een vlaag van krank zinnigheid' zijn vrouw van zes-en-dertig jaar en zijn twee dochtertjes, meisjes van 12 en 8 jaar, dood geschoten. Vervolgens heeft hij n^et een stok zijn hond doodge slagen en tenslotte door ophanging een ein de aan zijn eigen leven gemaakt. De omstan digheden, waaronder men den man heeft gevonden wijzen uit, dat hij tevens op het oogenblik waarop hij den stoel heeft omge- schopt, dien hij noodig had om zijn hoofd in de lus te kunnen steken zich een kogel door het voorhoofd heeft weggejaagd. De buren hebben van dit drama niets gemerkt. Het werd pas ontdekt toen Zater dag een vriend van de familie een bezoek kwam brengen. In het huis werd een papier gevonden, dat op 'n in het oog vallende plaats was neerge legd. Daarop stond, zooals de N.R.C. vertelt te lezen „Mijn vijanden kunnen aan het zoeken gaan ik heb alle dingen van waar- de en portretten verbrand. Ik ga nu naar 'het paradijs. Vaarwel, maatschappij, ik ben heel gelukkig. Ik heb al mijn vijanden ge dood ik kan nu sterven. Leve Frankrijk, leve de Republiek, leve Doumer Weg met (volgen eenige namen van particulieren) weg met hen, die mij altijd kwaad hebben ge daan. Ik zou hen ook willen dooden." GOUD OP NOVA ZEMBLA. Volgens een draadloos bericht van Nova Zembla hebben aldaar twee Russische geo logen goudafzettingen ontdekt. De Russische Academie van Wetenschappen is voorne mens een nieuwe expeditie naar Nova Zem bla te zenden, ten einde verdere onderzoe kingen te doen. NEW YORK's BANDIETENWEZEN. Volgens een bericht uit New York heeft het hoofd der politie aldaar scherpe maatre gelen getroffen om de misdadigers te bestrij - den. O.a. heeft de politie opdracht ontvangen om op iederen misdadiger, die gewapend is, terstond te vuren. Desniettegenstaande is Maandag te New York weer een rijke fabri kant, die geweigerd had een bedrag te be talen, dat de misdadigers van hem geëischt hadden, vermoord. In verband hiermede is thans een bijzondere bewakingsdienst inge steld. Zestien auto's die van machinegewe ren zijn voorzien, patrouilleeren thans voort durend in de geheele sad. LYNCH-JUSTITIE. In de gemeente Soeroeg, in de nabijheid van Presburg,- is een 17-jarige zigeuner, die betrapt was bij. het stelen van een geldbeurs met 18 kronen, door de bevolking van het dorp gelynchthij werd met handen en voe ten aan een boom gebonden en zoolang ge slagen tot hij geen teeken van leven meer gaf. Het slachtoffer werd toen aan zijn lot overgelaten en naderhand door de gendar merie naar een ziekenhuis vervoerd, waar hij twee dagen later aan de gevolgen van zijn verwondingen is overleden. Een aantal per sonen uit het dorp is gearresteerd. GEEN SCHADELIJKE BRAVOURE MEER. De Fransche militaire vlieger, die onlangs op een zoo geringe hoogte vloog, dat een auto door het vliegtuig werd geraakt, en twee inzittenden gedood en een andere ern stig gewond werden, is Woensdag tot 1 1/2 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De schade vergoeding, welke aan de nagelaten betrek kingen worden uitgekeerd, zal door de recht bank nader worden vastgesteld. AUTOBANDIETEN. Een postauto, welke van Dresden naar Altenberg reed, is op de heide van Dippol- diswalde door onbekende daders overvallen en geplunderd. Zij hadden een auto midden op den weg gezet, zoodat de postauto gedwon gen werd stil te houden. Daarop kwamen uit het bosch twee gemaskerde mannen te voor schijn, die den chauffeur van de postauto met hun revolvers in bedwang hielden en ver volgens den wagen plunderden, waarbij o.a. een bedrag van mk. 2000,. voor de uitbetaling van rentegelden bestemd, in htm handen vie len. De daders maakten zich vervolgens met hun eigen auto uit de voeten en zijn onbe kend gebleven. ONTHOOFD. Een bakkersknecht uit Krefeld, die met zijn vrouw en zijn kind een vacantie-reisie deed langs den Rijn, keek tusschen Oberwe- sel en St. Goar te ver uit het treinvenster. De windbeschermer van de locomotief van een uit de andere richting komenden trein sneed den man het hoofd glad van den romp. Het hoofdlooze lichaam viel achterover in de coupé voor de voeten van vrouw en kind. Het hoofd werd later op het station Oberwesel op de locomotief van den trein gevonden. BINNENL. NIEUWS. RUILVERKAVELING OP MARKEN. Onder voorzitterschap van den heer Mi- chels, lid van Ged. Staten van Noordholland is Zaterdag j.1. de stemming gehouden inza ke de aangevraagde ruilverkaveling op het eiland Marken. Met algemeene stemmen werd tot ruilver kaveling besloten. Het ruilverkavelingsblok beslaat vrijwel het geheele eiland, alleen de bebouwde kom men vallen niet in de ruilverkaveling. De oppervlakte bedraagt pl.m. 240 H.A. en het aantal rechthebbenden 361. Deze ruilverkaveling wijkt in zoover af van de tot dusver behandelde, dat geen bijzon dere voorzieningen getroffen behoeven te worden ten aanzien van wegen en waterloo- pen doch een groote verbetering zal tot stand komen met betrekking tot de eigen domsverhoudingen. Thans is zoo goed als elk perceel een onverdeelde boedel, waarin gemiddeld 10 tot 40 personen gerechtigd zijn Door de ruilverkaveling zal worden be reikt, dat iedere gerechtigde eerlang zijn ei gen gronden zal kunnen exploiteeren, zonder daarin te worden gehinderd door eventueele mede-eigenaren. VAN EEN KERKGEVEL GEVALLEN. Woensdagmiddag zijn, terwijl men bezig was met het plaatsen van eenige beelden op den voorgevel van de R. K. Kerk te Ouden bosch, de timmerman Wolf en de metselaar J. Willemse, toen zij op een hoogte van on geveer 20 a 30 meter stonden, naar omlaag gestort. De metselaar kwam daarbij in den tuin terecht, waarbij zijn val gebroken werd door eenige boschjes. De timmerman kwam op het dak van de kerk neer. Beiden zijn naar het St. Elisabeth Ziekenhuis te Ouden bosch overgebracht. Zij hebben inwendige kneuzingen bekomen. Hun toestand was hedenmorgen nog zorgelijk. HET MOTORONGELUK TE LIMMEN. Omtrent het motor-ongeluk te Limmen vernemen wij nog het volgende De toestand van het meisje, die zwaar ge wond naar het St. Elizabethziekenhuis te Alkmaar werd overgebracht, is nog steeds zeer ernstig. Zij is vrijwel voortdurend be wusteloos. Thans is bekend, dat zij is de 28-jarige mej. Willy Reinaard uit Den Haag, verloofde van het slachtoffer. Als tragische bizonderheid kan nog mee gedeeld worden, dat de vader van het slacht offer, die te Valkenburg logeerde, bij het ver nemen van het ongeluk een beroerte kreeg. Gisteravond is de man overleden. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Woensdagmorgen omstreeks half 9 is de 29-j. W. Zwart, Heiloo, door den bliksem ge dood. Hij zou het paard uit het land halen en werd zoodanig getroffen dat hij gedeelte lijk verbrand is. De dood trad spoedig in. VERDRONKEN. Te Zwartemeer (Drente) is het 8-jarige knaapje Sibam, toen hij voor zijn moeder een boodschap zou doen, onderweg met een jongen hond aan het spelen geraakt en in een kanaal gevallen. Toen zijn ouder broer tje, die hem vergezelde, hulp had gehaald, bleek het jongetje reeds te zijn verdronken. PARIJSCHE MODEBRIEF. PASTELKLEUREN ZIJN THANS ZEER GELIEFD. Wat op vacantie-uitstapjes wordt gedragen. Op het oogenblik geeft Mevrouw Mode den voorkeur aan pastelkleuren, aan teere, lichte tinten zooals roze, lichtgroen, chartreuse, vergeetmijniet, blauw, geel, lila, champagne. Hoewel we ook heel veel rood zien zien. oranje en het diepe blauw van de koren bloem. En verder legt de modevorstin 'n groote voorliefde aan den dag voor wit, hoe lang deze ook alreeds in de mode is, en hoe veel vuldig gebruikt, blijft zijn vogue behouden. Er is werkelijk geen bijeenkomst van elegan te vrouwen, zij het in een casinozaal, zij het in een restaurant, bij bridge- of cocktailpar- ties, of men ziet nog altijd japonnen dragen in zwart met wit ofwel in wit met zwart uit gevoerd. Effen zwarte toiletjes staan eigenlijk wei nig zomersch maar worden ze vrij veel genomen, van mousse line, van tule, kant of Engelsch borduursel. En deze laatste stof dan niet op een ge- kleurden ondergrond, zooals men allicht zou denken, maar op een fond van zwarte or- gandi of georgette. Op zoo'n zwarte japon draagt men dikwijls een wit manteltje, ter wijl men op een witf toilet dikwijls een zwarten mantel kiest. Roze en lichtblauw tezamen staan mis schien niet zoo gedis tingeerd, maar voor een jong meisje is een toiletje van roze toilc de soie, met blauwe biesjes afgezet, aller liefst. Ook blauw met roze afgemaakt en beige met groen doen goed. Over 't alge meen wordt veel mous seline gedragen, zoowel van zijde, als van katoen. Mousseline de soie is dikwijls zoo mooi dat ze nauwelijks te onderscheiden is van zuivere zijde. Ze is bedrukt met blade ren, bloemen, nopjes in diverse grootten, vierkantjes, exotische motieven enz. Chintz oftewel gewast katoen, met fanta sie-bloemen bedrukt, werd vroeger alleen ge bruikt ter vervaardiging van kussens, gordij nen, e.d. Op het oogenblik maakt men er tuin- en buitenjaponnetjes van. Het staat frisch en aardig. Een ander stofje dat heel leuke effecten geeft, is zijden piqué. We beelden er hier een costuumpje van af, in wit met smalle plis- seetjes versierd en met een kleurige sjaal om den hals. Japonnen van zijden piqué worden meestal zeer eenvoudig gemaakt, recht van lijn, met platte plooien, korte mouwtjes, een geborduurd monogram of een zakje, rechts op de borst, kristallen knoopen en een lak ceintuur. Ja, die lakceintuurs zijn op het oo genblik een race. Zeer breed en glanzend zwart, worden ze zelfs op avondjaponnen gedragen. Bij een smal, tenger figuurtje staan ze dikwijls heel elegant en, voorloopig nog, ongemeen. Tot het groote publiek zich deze nieuwigheid heeft toegeëigend Soms zijn deze ceintuurs met een gesp gesloten, soms met een groote strik van lakleer. Ande re zijn van voren in twee punten gesneden welke tegen de blouse opstaan. Behalve zwarte, zien we ook roode ceintuurs en ande re kleuren, die een contact dienen te vormen met de japon waarop waarop men ze draagt. Boxcalf en hertenleer dienen eveneens ter vervaardiging dezer gordels. Ceintuurs van japonstof worden met dicht aaneengesloten rijen stiksels bewerkt, waardoor een heel de coratieve garneering ontstaat. Het week-end dat oorspronkelijk alleen in Engeland bekend was, heeft langzamer hand bijna alle landen van het contiment veroverd. Ook hier genieten velen van deze wekelijksche vacantiedagen, waarvoor men den Engelschen naam behouden heeft. Daar men het woord echter in het Fransch uit spreekt, heeft men dikwijls de grootste moei te het te herkennen en begrijpt niet waar over de menschen 't hebben. Sommigen be ginnen hun week-end reeds op Vrijdag en komen eerst Maandagavond terug, waardoor de werktijd tot op de helft gereduceerd wordt Voor deze dagen, evenals voor de reis, zijn costuumpjes van dunne wollen stof of tricot het meest practisch. Ze zijn warm, poreus en kreukelen niet spoedig. De cassaque of blou se kan open en gesloten gedegen worden en is afgewerkt met lichten kfSag en manchet ten, waardoor het geheel er toch licht en zo mersch uitziet. Onze tweede afbeelding geeft een paar taschjes zooals ze op het oogenblik zeer in den smaak zijn. Het eerste, voor bij een zo merjaponnetje, is van gekleurde fafia met een beugel in afstekende tint. Het tweede exemplaar is van gewatteerde zijde, met pa troontjes doorstikt in *e kleur van de japon. Het hengsel wordt gevormd door houten kralen. WILHELM IN A. WINKELSLUITINGSWET. (Staatsblad 1930 No. 460). door J. L. Lutjeharms te Schagen. V. Wel de belangrijkste uitzondering op de wet is m.i. misschien wel de verkoop door middel van automaten. In het beginsel ver dient het aanbeveling, den verkoop door middel van automaten te bevorderen. Het belang van het publiek brengt mee, dat het op alle tijdstippen van den dag kan koopen. Het belang van de winkelier echter maar gedeeltelijk. De winkeliers zijn, terecht, niet meer genegen zichzelf en hun helpers- per soonlijk onafgebroken in dienst van het pu bliek te stellen. Wat betreft de helpers was reeds bij de Arbeidswet 1919 voorzien. Voor de winkelier persoonlijk niet en daar is nu de Winkelsluitingswet voor gemaakt. Er zijn nu reeds zaken die z.g. om 8 uur sluiten. Ik zeg zoogenaamd, omdat het meerendeel dier za ken nog na acht uur wel verkoopen, maar door een achter- of zij deurtje. Dit is dus maar schijn. Aanstonds is dit niet meer mogelijk, dan kan hij niet meer door het achterdeurtje verkoopen. Het conflict voor kleine artikelen, in het bijzon der sigaren, sigaretten en versnaperingen, kan worden opgelost door bij den verkoop gebruik te maken van een mechanisch hulp middel „de automaat." Het publiek is hier mede beholpen en de winkelier heeft de rust die hem nu wettelijk wordt toegewezen en dit niet kan veranderen. Toch zal men bij het inwerking treden dezer wet voor heel wat practische moeilijkheden komen te staan die men in de Staten - Generaal uit het oog heeft verloren. Hierover spreek ik misschien later nog eens. De wijze, waarop de mogelijkheid om gedu rende den tijd; dat de winkels gesloten moe' ten zijn, door automaten te verkoopen, in de wet is ingelascht, zal naar het mij voorkomt., eenigszins roekeloos, moeten heeten. Uit de over deze wet gewisselde stukken in de Sta ten generaal blijkt, dat de uitzonderingen in art. drie steeds ook artikel 2 ten deele buiten werking stellen. M.a.w. dat een winkelier, die in zijn winkel een automaat plaatst, zijn winkel niet voor het publiek heeft te sluiten, voozoover het gebruik wil maken van den automaat Een eenigszins typisch stelsel van de wet en een moeilijke controle van de bij de winkelsluitingswet genoemde opsporings ambtenaren. Onder de in de Winkelsluitingswet gegeven definitie varr winkels vallen ook café's, res taurants e.d. Het zou zeer moeilijk gaan de ze inrichtingen tegelijk met kruidenierswin kels te laten sluiten. Maar art. drie zondert ook hier in het eerste lid, onder c, van de toepasselijkheid der Winkelsluitingswet uit, te weten koffiehuizen, restaurants en ande - re inrichtingen, waar uitsluitend of in hoofd zaak spijzen of dranken voor gebruik ter plaatsen worden bereid of verkocht, voor zoover betreft den verkoop van spijzen of dranken voor gebruik ter plaatse." Deze uitzondering betreft niet alleen de café's en restaurants, doch ook foyers van schouwburgen, stationwachtkamers en aller lei winkels, waar maar gegeten en/of ge dronken wordt mits maar vaststaat dat in die localiteiten in hoofdzaak spijzen of dranken voor gebruik ter plaatse van verkoop, wor den verkocht of bereid. Die localiteiten mogen dus des avonds en des Zondags open blijven, doch de houders van dergelijke lokaliteiten mogen alleen spij zen of dranken verkoopen, die in hun locali- teit verbruikt worden. Een uitzondering kan natuurlijk plaats hebben als er bepalingen in de plaatselijke politieverordening zijn aan gebracht betreffende de sluiting van boven genoemde localiteiten. De caféhouder zal derhalve geen fleschjes bier, de eethuis- of eetsalonhouder geen broodje met vleesch uit zijn zaak mee mogen geven, tenzij de ver koop wellicht mocht geschieden ten behoeve van binnenkomende, uitgaande en doorgaan de schepen, maar dan mogen alle winkels leveren, geene uitgezonderd. De verkoop van sigaren, sigaretten, bloe men, e.d. in café's na winkelsluitingsuur is ook aan banden gelegd. Dit is wel goed ook want als een sigarenwinkelier moet sluiten en er zou na sluitingstijd nog iemand siga ren of sigaretten willen hebben, dan kon hij ze nog in een café gaan koopen. Dit is nu ook verboden. Men zal dan bij den caféhou der, zijn kellners, of bedieningsmeisjes, ol' den boy geen rookartikelen meer mogen koo pen. Heeft men verzuimd des avondsvóór 8 uur en des Zaterdags tevens voor den Zon dag sigaren te koopen, dan zal de kellner een vasten klant echter wel een sigaar cadeau willen doen, al of niet te verrekenen met de fooi (uitlating van een Kamerlid.) Veel eenvoudiger is echter het aanschaf fen van een automaat door een caféhouder. Er zijn er b.v. die drie a vier verschillende vakken hebben. In vak 1 doet hij sigaren van 8 cent, in het tweede van 10 cent. In het derde en vierde vak respectievelijk sigaretten en chocolade De stationsrestaurants hebben op dit punt een vrij groote voorsprong en wel op grond van het tweede lid van artikel drie mag daar aan reizigers alles (ook boe ken, tijdschriften) geleverd worden en die reizigers mogen dat gekochte ook meenemen. Dat met stations alleen stations van de Ne- derlandsche Spoorwegen bedoeld worden, blijkt nergens uit. Of de eventueele koopers inderdaad reizigers zijn, scheen den Minister in den regel niet moeilijk vast te stellen. De bepaling is opgenomen in het belang van het reizigersverkeer, evenals de andere uit zonderingen van lid twee betreffende leve ringen aan logeergasten in hotels en aan rei zigers, die vervoerd worden met openbare middelen van vervoer. Aan de uitdrukking openbare middelen van vervoer moet niet die enge betèekenis worden gegeven als de Wet Openbare middelen van vervoer hieraan geeft. Het moet in veel ruimere zin worden genomen. Elk voer- of vaartiug, waarmede in den regel publiek wordt vervoerd, zelfs veerpontjes e.d. vallen hier onder Openbaar vervoermiddel. Wordt vervolgd. BINNENLANDSCH NIEUWS. ECHTE FRIESCHE - 20-50 c/. per ons ''v&scJta/t TluwUzea van p&totrf DROEVIGE TOESTANDEN VOOR DE TUINDERS. Met de prijzen voor de tuinbouwproducten blijft het allerbedroevendst gaan. Moesten wij de vorige week melding van een landbouwer te Berkhout, die zijn kool poogde kwijt te komen door ze langs den weg te plaatsen met het opschrift dat een ieder ze gratis kon weghalen en van een ander te Hem die geen enkel bod op een hoeveelheid van 80.000 Kg. kon bekomen. Heden verne men wij, dat op de veiling te Noordschar- woude de geheele aanvoer onverkocht is ge bleven. Zendingen naar Amsterdam blijken meer te kosten aan vracht dan ze daar opbrengen. Wanneer de toestand zich niet wijzigt, dan staat een bangen winter te wachten. BOVENKARSPEL. Op de derde bloembol lenveiling van de vereeniging „De Tuinbouw" bedroeg de aanvoer 5 millioen stuks. Groote bollen zijn dit jaar hoegenaamd niet ge teeld. De prijzen der kleine bollen beant woorden niet aan de verwachtingen, zoodat ook de tulpenteelt over 't algemeen financi eel niet meevalt. ZWEMMEN. MEJ. N. DELWEL IN 7 UUR OVER DE ZUIDERZEE. Nu het water zoo lekker op temperatuur is, zijn de omstandigheden gunstig voor lange zwemtochten. Ondernemende juffrouwen trekken er overal op uit om trajecten te zwemmen. Zoo'n geslaagde reis is lang niet onaardig en spreekt tot de verbeelding. De verbeelding wordt verder geholpen door fo to's in de bladen en aardige artikelen. Als zoo'n tocht gelukt, wordt de geslaagde in eens tot candidate voor den KanaaltochL ver heven en als het mooie weer een beetje aan houdt staat er binnenkort te Calais een hee- le file gegadigden te wachten Woensdag heeft mej. N. Delwel een krani- gen tocht over de Zuiderzee volbracht, zoo vertelt de N.R.Crt. Zij vertrok om 9.41 uit Stavoren en arriveerde te Enkhuizen om 4.40 Zij zwom, zooals men bericht, 24 slagen in de minuut en arriveerde zoo frisch als de tradi- tioneele hoen. Mej. Delwel is iemand, die te Rotterdam een goeden naam als schoolslagzwemster ge niet. Zij stamt uit een familie van puike zwemmers. Haar broeder, W. Delwel, behoort tot de snelste sprinters en startte Zondag j.1. te Tilburg bij de kampioenschappen. Onze gelukwenschen aan juffrouw Delwel, maar wij maken andere liefhebsters er op attent, dat er toch ook nog een stoomboot gaat> tusschen Enkhuizen en Stavoren. DE VOORTDURENDE VOORUITGANG VAN HET CENTRAAL GENOOTSCHAP. Het aantal verpleegdagen is in het eerste halfjaar van 1931 wederom 19000 hooger, dan in hetzelfde tijdvak in 1930. De vooruitzichten zijn voor het tweede halfjaar eveneens gunstig. Het is zelfs niet geheel onmogelijk, dat alle tien koloniehui zen tot half December geopend zullen blij ven, althans als de afdeelingen met dezelfde loffelijke ijver blijven werken als tot heden. Het aantal afdeelingen bedroeg op 1 Juli j.1. 432. ONGEVAL TE NOORDWIJK. Twee menschen bij het baden om gekomen. Gisteren is te Noordwij kerhout een droe vig ongeluk gebeurd, dat het leven heeft ge kost aan den bekenden voorzitter van Am- stels Gymnastiek Vereeniging, den heer W. J. F. F. Lintz en aan Liesje Neuhaus, een 15- jarig aspirant je van deze vereeniging. Bij Noord wij kerhout, in de jeugdherberg „De Duinark" kampeerden een kleine dertig meisjes, meest leden van A. G. V., onder lei ding van vier dames en vier heeren. Uiter aard werd er nog al eens gebaad. Gistera vond baadden zij gezamenlijk de heer Lintz, wiens ega een der leidsters was, was juist per auto uit Amsterdam gekomen toen de zee sterk begon te trekken. Een al gemeen geroep en gegil volgde zelfs de goede zwemsters konden den stroom niet baas. Gelukkig was men niet ver van den kant zoodat vrij spoedig allen op het droge waren. Allen op eene na, een meiske van 15 jaren die zeewaarts gedreven was. De heer Lintz, die reeds twee meisjes aan land gebracht had, trachtte ook dit kind te redden de in spanning wachtenden op het strand zagen hem kampen met den golfslag en het kind bereiken. Wat daarna gebeurde Beiden verdwenen in de golven. En eerst een half uur latei- spoelde het lichaam van den heer Lintz aan. Met inderhaast telefonisch opgeroepen hulp er waren acht leden van de Reddingsbri gade en twee doktoren gekomen werd ge tracht den heer Lintz tot het leven terug te roepen. Het mocht, ondanks langdurige po gingen, echter niet gelukken. De doktoren moesten den dood constateeren. Het lichaam van Liesje Neuhaus werd een uur na Lintz door de Reddingsbrigade ge vonden. Niet onvermeld mag blijven de krachtige hulp van een Duitschen kanovaarder, die enkele kinderen redde en later meehielp bij het zoeken naar het verdronken meisje. De heer Lintz was zeer bekend in de gym- nastiekwereld. Sinds 1909 als bestuurslid van „Amstels" werkzaam, vervulde hij sinds een tiental jaren na het verscheiden van den heer Schages de functie van voorzitter van deze vereeniging. Ook in assuradeerskrin gen was de heer Lintz een bekende figuur. De overledene was 42 jaar oud. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Gisteravond te ongeveer 9 uur is bij het baden in den Eem verdronken zekere P. van Asch, woonachtig te Soest. ZWAARWEER BOVEN FRIESLAND. Eenboerderij afgebrand en eenige koeien getroffen en gedood. Woensdagavond en -nacht heeft boven Friesland, o.a. in de omgeving van Leeuwar den, een zwaar onweer gewoed, gepaard gaande met hevigen wind en zwaren regen val. Te Leeuwarden sloeg de bliksem in de wo ningvan den heer K. van der Werf aan de Boomgaardstraat. Er ontstond een begin van brand, dat echter spoedig kon worden ge- bluscht. In een weide aan den Dokkumertrekweg werden drie koeien door het hemelvuur ge troffen en gedood. Onder Tzum werd de kapitale boerderij van P. Andela door den bliksem getroffen. De boerderij brandde tot den grond toe af, van den inboedel werd vrijwel niets geborgen. Het vee bevond zich in de weide. Te Sneek werden eenige woningen aan den Leeuwarderweg door den bliksem getroffen, zonder dat evenwel eenige schade werd aan gericht. GEMEENTE WIERINGEN. De Kermis voorbij. Het is nu weer rus tig in de dorper straten; geen gedreun meer van de draaiorgels; geen geknal van ,,'t hoofd, van Jut", geen golvende menschenzee, het is voorbij Toch willen we nog een enkel woord aan dit ouderwetsche vermaak, dat op tal van plaatsen is afgeschaft, wijden Niet gaarne zou de oerechte Wierin- ger z'n Kermis missen! We zagen er weer velen, die anders nooit van feeste üjkheden houden, met de beste spullen aan door de straten wandelen, beken den ontmoetend, vroolijk lachend, echt genietend van de drukte en het prach tige kermisweer. Ja, druk was het, geweldig druk. En geen wonder De bevolking van Wie ringen is verdubbeld En dan de ve len die in de Wieringermeerpolder wer ken en ook 'n kijkje kwamen nemen en de honderden uit den omtrek, die door de bussen ieder oogenblik werden aangevoerd. Het was geweldig. Men kon in de straten over de hoofden wel loopen. Maar wat ons een onuitsprekelijk ge noegen doet neer te kunnen schrijven, is de voorbeeldige kermisstemming, de orde, die er alle dagen heerschte. Als men beseft, welk een gemengde be volking onze gemeente op het oogen blik heeft; dat men danig vreesde, dat het wel eens tot schermutselingen kon komen, daar voelen we ons nu ver plicht woorden van lof te uiten aan allen, die tot een ordelievend kermis- vieren hebben medegewerkt. Aan het publiek, maar inzonderheid ook aan de politie. Tactvol verrichtten briga dier Wïtvliet en zijn staf van helpers hun zware taak. Dag en nacht werd gesurveileerd en waar het .maar dreig de tot oneenigheid te komen, daar was de politic present en hun tegenwoordig hèid al deed het donkere wolkje voor bijdrijven. Wij gelooven dan ook na mens alle kermisbezoekers te spreken wanneer wij het politiecorps hartelijk* hartelijk dank zeggen voor de uitne mende ordebewaring. De kermis 1931 is een mooie, drukke en gezellige kermis geweest. SUCCES-NIEUWS. De voetbalvereeniging „Succes" heeft voor de maand Augustus Nederlaagwedstrijden georganiseerd. Voor deze wedstrijden zijn zware tegenstanders gevraagd. Ingeschreven hebben D. T. S. I uit Oudkarspel, welke 4e klasse K.N.V.B. speelt. H.R.C. 2 uit Den Helder, spelende Res. 2e klasse K.N.V.B., K.F.C. 2 uit Koog a. d. Zaan, spelende Res. 2e klasse K.N.V.B., en Helder 2 uit Den Helder, spelende Res. 3e klasse K.N.V.B. Dus 4 zware tegenstanders. Het elftal kan dan nog eens flink inspelen voor de a.s. competitie. Succes komt deze wedstrij den uit met het a.s. competitie-elftal. Voor deze wedstrijden zijn beschikbaar 5 prijzen le prijs een fraaie beker, beschik baar gesteld door den Heer J. Bakker Mzn. van Den Oever 2e prijs is een zilveren lauwer tak en 3e prijs verguld zilveren medaille. Het programma der Nederlaagwedstrijden is 9 Aug. komt D. T. S. I16 Aug. H.R.C. 2 23 Aug. K.F.C. 2 30 Aug. Helder 2. Zondag a.s. komt dus D.T.S. I Oudkarspel. Een prettige tegenstander een jaar terug ook hier op bezoek is geweest. Het is dus Zondag wel de loop naar het Succes-terrein waard. Aanvang half drie. Voor de algemeene vergadering welke Za terdagavond gehouden word bij den Heer Bruul zie men het advertentie in dit blad. Een ieder wordt verzocht aanwezig te zijn, daar op het agenda belangrijke punten staan. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. Zondag 9 Augustus. NED. HERV. GEMEENTE Den Oever nam halfdrie Ds. Van Beek. Hippolytushoef vjn. half elf Ds. Van Beek 13 Augustus 8 uur Hervormde Zusterkring in Den Oever. EVANGELISATIE H.-hoef voorm. 10 uur de heer Bosma. GEREFORM. KERK. H.-hoef, 10 en 3 uur Ds. Goedhuis van Haarlem. H. A. Den Oever 10 en 3 uur Preeklezen. MARKTBERICHTEN. EIERVEILING, SCHAGEN, 6 Aug. 1931. Aangevoerd96524 Kipeieren. Prijzen55 —57 Kg. f 3.60 a 4.30 58—60 Kg. f 3.80 a 4.60 61—63 Kg. f 4.20 a 4.80 64—67 Kg. f 4.50 a 5.00 Ongewogen Wit f 4.00 a 4.40 Ongewogen Bruin f 4.20 a 4.90 Klein f 3.30. 1367 Eendeieren f 3.50 a 3.70. EIER VEILING, HELDER, 6 Aug. 1931. Aan gevoerd 22139 Kipeieren. Bruin f 4.00 a 5.30 Wit f 3.80 a 4.70 Kleine eieren f 3.00 a 3.20. Eendeieren f 3.40 per 100. MMBM|

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2