GEMEENTE ZIJPE. JAAP SNOR BREIT ALLES BEST TWEEDE BLAD VRIJDAG 7 AUGUSTUS No. 60. GEMEENTE WIERINGEN. Brigadier Witvliet naar Dokkum. Wel k\va,m het voor ons wat onver wacht, het bericlil, dat brgadier Wit vliet was bevorderd tot majoor briga-| de-commandant, te Dokkum. 'n Pracht! promotie, die wij echter met gemcng- de gevoelens vernamen; wij verheug den ons over de bevordering van den lieer Witvliet, maar daarnaast deed 't. ons leed een bekwaam politieman hier tc verliezen. Uiterst moeilijk was hier zijn taak. Uit het gansche land zijn) hier menschen saamgestroomd om behulpzaa,m te zijn bij de Zuiderzee werken. Ieder had zijn eigen gewoon te; er zijn vele nette hoogstaande men schen onder, maar ook ruwe elemen ten. Die geheele wisseling der bevol king, dat komen en gaan heelt de heer Witvliet meegemaakt en menige zure appel heeft hij moeten doorbijten. Zijn optreden was altijd tactvol ei\ wij zijn er dikwijls getuige van ge weest, hoe zijn persoonlijkheid, zijn moed en durf respect afdwong hij de ruwste polderwerker. Maar zijn taak was daarom niet min der zwaar. Wij weten ook, dat briga dier Witvliet nachten achtereen met zijn helpers op het pad was, om te wa ken voor de belangen der burgerij; 'n man met een zeldzame plichtsbetrach ting en een rechtschapen karakter. Naast zijn druk ambtenaarswerk had hij ook veel belangstelling voor 't opbouwend maatschappelijk leven en wist er tijd voor te vinden daaraan 'n daadwerkelijk aandeel te nemen. Wij zullen hem missen en wij hopen, dat de burgerij en het gemeentebestuur bij zijn afscheid blijk zal geven, dat Wüeringen zijn welk heeft gewaar deerd. Geneert Earmcnie. a.s. Donderdag avond zal de muziekvcrceniging „Har monie te Hippolytushoef een con cert in de tent geven. Oude belasiingplaatjes voor „Zonne straal". Gooit uw oude belastingplaat jes niet weg, maar wil de moeite doen ze te brengen bij S. P. de Vries, Belt, S. de Vries, kapper Hoofdstr. of D. Nieuwbuurt, Hoofdstraat. Ze worden verzameld ten bate van „Zonnestraal" de bekende stichting voor TBC-lijders. Politie: Gevonden een hengel, een vulpen en een fietsplaatje- met zwart handje. Verloren: een bontje, een portemonnaiê, twee fietsplaatjes, een autoslinger en oen achterdeksel van een bapdenkast. Inl. bij den Gem.bode J.V.O. Zondag 9 Augustus 's avonds half acht leden en adspiranten bijeenkomen in de Vonk. Programma naar keuze. Afsluitdijk WieringenFriesland. De werk zaamheden aan de betonweg en rijwielpaden op den afsluitdijk vanaf WieringenFries land maken flinke vorderingen. Dagelijks wordt 170 M2. weggelegd zoodat het eerste gedeelte van 1800 meter reeds spoedig klaar kan zijn. Ontspanningslokaal Den Oever. Zondag dagavond 9 Aug. a.s. zal in het Ontspannings lakaal te Den Oever een propaganda-feest- avond voor de Zuiderzeewerkers afd. bagger bedrijf plaats vinden. Als sprekers treden op de heeren R. Laan van Sliedrecht, Jan v. Zadelhoff, lid der 2e Kamer te Rotterdam en den heer Moolenaar, declamator. Geslaagd. Te Haarlem slaagde j.1. Maandag' voor de hoofdakte de heer C. H. W. van Ros- sum du Chatel, onderwijzer aan de O. L. School te Westerland. ..FLORA" DEN OEVER. De a.s. bloemen- feesten van „Flora" zijn bepaald op 5, 6, 7 en 8 Sept. Wegens het 25 jarig jubileum van Flora zullen er verschillende feestelijkheden aan verbonden worden n.1. harddraverijen voor le klas dravers en voor boerenpaarden, vuurwerk, enz. enz. In verschillende localiteiten wordt dans muziek gegeven terwijl er ook Kramerijen als v.d. Corputs gebakkraam uit den Haag, Gervers paling- en zuurkraam uit Hoorn, zweefmolen enz., aanwezig zullen zijn, zoodac men met recht de bloementjes eens buiten zal zetten. ANNA PAULOWNA. Arme kleine. Donderdagmiddag ge raakte spel onder wijze bet 5-jarig zoon tje van den heer W(. .Waiboer te Van Ewijckslujs bij de duiker aan den Balgweg te water. Dadelijk toegescho ten hulp wist het kind op het droge te brengen en bijna onmiddellijk was ook Di'. Olrce aanwezig, die bijna een uur- bezig is geweest te trachten dfc levens geesten weder op te wekken, doch he laas alles te vergeefs; hij moest ten slotte den dood constatceren. Wat 'n smartvol oogenblik voor de ouders zoo hun lieveling thuis te krijgen. Heel Van Ewijcksluis was onder den in druk van het dro;,? gebeuren, waar de kleine Wim een jongslee was, waar- ieder van hield. BREEZAND. Waar meet dat heen? Naar wij vernemen heerscht hier in Breezand al een groote werkloosheid. Het aantal werkloozen zou reeds bij de 150 zijn. En we zijn nu pas Augus tus. WIERINGERWAARD. Begrafenis! van het slachtoffer van ?t motorongeluk Dinsdag is op de Algem. Begraaf plaats de 24-jarig' G. Noorden ter aar de besteld, die Vrijdagnacht met zijn motor een ernstige val heeft gemaakt en Zaterdagmorgen door arbeiders dood aan den weg werd gevonden. Onder groote deelneming der burge rij werd de kist die geheel onder bloe-. men was bedekt, door leden der Motor club Wieringerwaard grafwaarts ge dragen en het stoffelijk overschot aan de schoot der aarde toevertrouwd. Een verloting. Door de N.V. Hucs- mann's Manufacturcnliandel werd bij aankoop van iedere f 2.50 een lot ca deau gegeven, ter gelegenheid van het weder openen van haar meer naar de eischen des tijds verbouwde zaak. De ze verloting had de firma ingesteld ge heel ten bate der Vereeniging, „Huis zorg" te Anna Paulowna. Een mooi doel dus. De volledige uitslag dezer verloting" laten we liier volgen le prijs Bedstel op lot no. 138 (bezit tel- van dit lot de heer P. Jonker An na Paulowna; 2e pr. Ledikant met st.aalmatras op lot no. 379 (de heer D. P. Lont, Wieringen); 3e pr. Pluche ta felkleed lot no. 356 (de heer W. Ra ven Anna Paulowna,; 4e pr. waschla- fel op lot no. 175 (Mej. A. Janson, An na. Paulowna,; 5e pr. Kapstok lot no. 360 (W. Raven Anna Paulowna)-6e pr. een bedsprei lot no. 343 (de heer D. Ta kes Johz. Wieringen.) Deze verloting was een zeer leuke reclame voor de firma en een mooi do- ceurtje voor „Huiszorg." Burgerlijke Stand Zijpe 31 Juli-3 Aug. Geboren, ondertrouwd of getrouwd: Geene. Overleden: Aldert Kater, 37 jr. echt- igonoot van Dirkje Hartman (ovcrle- don te Alkmaar. SCHAGERBRUG. In de gehouden algemeene vergadering van de Coop. Boerenleenbank alhier, werd met op twee na algemeene stemmen besloten tot den bouw van een eigen bankge bouw op het aangekochte terrein naast het perceel van den heer .1. .1. Bleek, al hier. De uitvoering van het werk staat onder leiding van den architect Do Boer te Alkmaar. Binnen enkele dagen zal het werk worden aanbe steed. SCHAGERBRUG. De heer Th. Kings- ma, onderwijzer aan de O.L. School alhier, slaagde dezer dagen voor het te Haarlem gehouden examen voor de hoofdacte. SCHAGERBRUG. Autotocht Ouden van Dagen. De voorgenomen auto tocht voor ouden van dagen uit de wijk Schagcrbrug, plus de verpleeg den uit het „Tehuis voor Ouden van Dagen" zall plaats vinden op Dins dag a.s. De vei pleegden uit het Tehuis zul len de reis maken in een moderne au tocar, teiwijl de overige personen ge plaatst zullen worden in auto's, wel ke door particulieren beschikbaar zijn gesteld. De reis zal gaan over Alkmaar Velsen, ,met als eindpunt Zandvoort waai gepauzeerd zal worden. Te 9 uur (nieuwe tijd) is het vertrek vastgesteld vanaf Schagerbrug. SCHAGERBRUG. Bij de alhier gehouden paardenverloting, werd de eerste prijs een zes-jarig paard, gewonnen door den heer G Abbenes, alhier, op nr. 4771, uit de lotencol- lectie van den heer F. Veul te 't Buurtje. De tweede prijs, een 1-jarig paard, viel ten deel aan den heer J. van Lente, te St. Maartens- vlotbrug, op nr. 2491, uit de collectie loten van den heer C. Brouwer alhier. De derde prijs, een 1-jarig paard, viel ten deel aan de houder van nr. 4997, een inwoner van Sint Pancras. SCHAGERBRUG. Onze plaatsgenoot, de heer P. Kroonenburg, leerling aan de R.H.B.S. te Alkmaar, is toegelaten tot de le klasse der Rijkskweekschool voor onderwijzers al daar. GEM. ZIJPE. In den loop der maand Juli 1.1. is het aantal inwoners der gemeente Zijpe gestegen tot boven de 5500. Wij heb ben niet vernomen of de 5500ste een cadeau is aangeboden Enfin, dan maar aan hem of haar die de 6000 vol maakt. voor Hollands Noorderkwartier bericht hier mede aan belanghebbenden, dat, zooals be kend is bij de laatste noodverordeningen door Duitschland ook bepalingen zijn vast gesteld voor de uitgifte van deviezen door de Duitsche Rijksbank. De uitgifte wordt af hankelijk gemaakt van de economische be- teekenis van betreffende transactie, waarvoor het bedrag noodig is. Zooals wij vernemen, is hierbij sprake van Opstelling van goederenlijsten, waarbij goe deren, welke tot lijst No. 1 behooren, den voorkeur genieten, goederen op lijst 2 ver meld ook in speciale gevallen in aanmerking komen, terwijl voor goederen, die op lijst No. 3 staan, geen buitenlandsche wissels wei den gegeven. Al schijnt men een en ander met soepelheid te willen toepassen, zoo be staat toch het gevaar, dat, al is het door de regeering niet bedoeld, de betreffende auto riteiten, die tenslotte moeten beslissen, een en ander zou zullen handha ven, dat het als een^oort van protectie uit werkt. De Kamer geeft, indien zich hier zulke ge vallen zouden mogen voordoen, belangheb benden in overweging zich tot haar te wen den. POLDERSCH TAFEREEL. ZOMERWEELDE De Familie Keuris aan de Molens te Anna Paulowna, genietend met haar vee van heer lijke zonneschijn. „DE WANDELAAR." Zooeven verscheen bij den. uitgever A. G. Schoonderbeek te Laren de Augustus-aflevering van „De Wandelaar", maandblad, gewijd aan natuurstudie, na tuurbescherming, heemschut, geologie, folk lore, buitenleven, en toerisme. J. Vijverberg is een prettig gids, die ons nader brengt tot de landschappelijke beko ringen van zijn geliefde Schouwen, terwijl J. Daalder Dz. ons voor gevaarlijke planten als bilzenkruid en bitterzoet waarschuwt. Dat er ook in onze Oost wandelmogelijkhe den zijn, wordt ons duidelijk gemaakt door S. Kalff. Jan Veldman drijft een beetje den spot met de excessen van sommige „back- to-nature-" menschen en Nico Tinbergen vertelt uitvoerig van zijn ervaringen op aan een prachtig gebied in Overijsel, dat verlo ren is gegaan de Weitemanslanden. Door W. A. P. Smit worden wij meegenomen naar Hollands duinrand, en A. C. de Koek vraagt onze aandacht voor astronomische verschijn selen in de Augustusmaand. B. V. Zwegers v/eet de lezers te suggereeren, dat het bosch in alle seizoenen aantrekkelijk is, terwijl D. van Sijn ons brengt naar de beroemde aal scholverkolonie in de eendenkooi bij Lekker- kerk.. De redacteur, Rinke Tolman, deelt ten slotte mede omtrent den interessante rouw- vlinder Zeuzera pyria. Uitvoerig is weer de afwisselden rubriek allerlei). Tientallen illustraties zijn ouder gewoonten tusschen. den tekst gestrooid. WAT NU? DE ALLES BEHEERSCHENDE VRAAG IN TUINDERSKRINGEN. Men schijft het volgende over de meer dan slechte toestanden in het tuindersbedrijf Wie de vorige week in „Kermemerland" de treurige cijfers heeft gelezen, die de uit komst van de aardbeiencampagne vermeldden zal zich hebben afgevraagd waar moet dit heen De tuinders zelf weten het niethet is nu zoo geworden dat nergens een licht punt te ontdekken valt. Met den moed der wanhoop, zoo is het niet overdreven juiste woord, hebben zij door al le krachten in te spannen, verleden jaar nog hun bedrijf in cultuur weten te brengen, de een met regeeringscrediet, de ander met crediet van de Boerenleenbanken, hopende dezen zomer door hard werken met vrouw en kinderen, op een gunstiger uitkomst. En nu is de slag gevallen, de bron van in komsten de aardbeienoogst is een totale mis lukking geworden. Van de nagewassen is de eenige cultuur waarvan nog iets te verwachten viel, de boo nencultuur, mede een algeheele mislukking. Boonen komen er uit deze streek niethet het gewas is meer dan slecht: De groenten zijn in laatste dagen het afsnijden of pluk ken niet waard. Wat nu In die vraag ligt een wereld van leed, van geweldige zorg opgesloten. Aan hun verplichtingen kunnen de tuinders ze ker niet voldoen dit valt hard als men een eerlijk hart bezit, maar het is buiten hun schuld dus om te dragen. Maar wat erger is, dat is dat velen straks geen brood meer zullen hebben en het allemoodigste voor het gezin zullen moeten' ontberen. En hoe zal men nogmaals het bedrijf bij zoo'n toestand in cultuur kunnen brengen Lapmiddelen helpen hen niet meer, want het is een gevolg van een economischën we reldtoestand, die zonder een algeheele ver andering, geen vooruitzichten meer biedt. Naar de oorzaken wordt gezocht en een ie der weet een antwoord tot verbetering tc geven er wordt veel gepraat maar niets ge daan. En zooals de tuinder zich de vraag steltwat nu en geen antwoord weet, zoo staan straks de zakenman en de arbeiders er eveneens voor en onherroepelijk sleept de een de ander mee. Er mag nu nog een kleine groep zijn die van deze treurige toestanden profiteert, maar ook daar zal straks de slag vallen. Als een paal staat bijv. boven water dat tuin der en landbouwer niet meer kunnen, en het is toch de schakel die het minst gemist kan worden.Sprak Salomo de oude wijsgeer al niet, en welk een rijkdom van gedachten ligt in dat woord opgesloten „de koning zelf wordt van het veld gediend." Droevig is het dat in de menschenwereld de zelfzucht alles vernielt. Alles wordt in de natuur gedragen door de eéwige wet van het dienen de zon dient de plant en groeitwas die wet er niet, dan bestond niets, en storte alles in elkaar. Het zijn geen voorspellingen waaraan wij ons wagen, maar vaststaande feiten n.1. dat wij thans voor een wereld crisis, waarvan de gevolgen niet zijn te overl zien als de thans heerschende zelfzucht niets plaats maakt voor het „dienen." Voor de tuinbouw-, boeren- en landbouw bedrijven loopt het, zoowel hier als elders, vasteen ieder weet dat het zoo niet langer kan gaan. En zooals wij reeds opmerkten, lapmiddelen helpen niet meer, want het ge heel is versleten. Slechts nieuwe toestanden kunnen redding brengen deze verhoudingen kunnen niet bestendigd blijven. Maar hoe zullen die komen Niemand zal daar wel een juist antwoord op kunnen geven. Ook de tuinders in deze streek wachten op de komende dingen, maar vergeten wij niet, dat hun leven moeilijk is en de ernst dei- tijden zwaarder op hen drukt, dan menigeen denkt. Het is althans te hopen 'dat dit van over heidswege in alle landen wordt ingezien en dat alleen door de wet van „dienen" er ver andering te brengen valt, daar wij anders voor een wereldcatastrophe komen te staan, waarvan het eind niet is te overzien. der, waar de man in het marinehospi taal werd opgenomen. Zijn toestand is redelijk wel. BURGERLIJKEN STAND te HARENKARSPEL over de maand Juli 1931 Geboren Elizabeth Anna d.v. Petrus Molenaar en Dieuwera Hof. Nicolaas Anna, d.v. Petrus Kruijer en Guurtje Blankendaal. Maria Engelina, d.v. Joliannes Petrus Pronk en Aagje BlankendaalCornelis Johannes, z.v. Cornelis Dekker en Aaltje Buter Petrus Wilhelmus, z.v. Simon Petrus Stevers en Adri ana Clasina Maria Rijnen Anna d.v. Pieter Danenberg en Sigaberta Jong Anna Johan- na d.v. Johannes Bernardus Jaspers en Anna Bruin Elizabet Catharine Anna d.v. Pieter Smit en Martha Anna Botman Klazina d.v. Pieter Wit en Guurtje de VetCatharina E- lizabeth, d.v. Jan Groothuizen en Catharina Commandeur. Ondertrouwd en Gehuwd Jacobus* Gerar dus Jongkind en Margaretha Maria Jaspers. BINNENLANDSCH NIEUWS. PREDIKBEURTEN ZIJPE. Zondag 9 Aug. 1931. NED. HERV. GEM. Schagerbrug geen dienst. Oudesluis v.m. 10 uur ds. Witkop (Doop.) St. Maartensbrug en Burgerbrug geen dienst. Petten v.m. half elf Ds. Damsté. Callantsoog: Geen Dienst. EVANGELISATIE Schagen voorm. half elf uur, de heer Hof meester v. A.dam. 'sAovnds geen dienst. Breezand, voorm. 10 uur de heer Boon. BLIKSEM INGESLAGEN. Donderdagmorgen te half vijf sloeg tijdens een zwaar onweder do bliksem in de woning Van den arbeider J. Vlies, Le Oldenboorn. De vader en de oudste dochter konden met moeite de vijf overige kinderen redden. Alles werd een plooi der vlammen. Een paar hooischelven bleven behouden. Verze kering dekt de schade. MAN OVERREDEN en GEBOOD. Donderdagmiddag is te I-lil lego,m 'n werkman vlak voor een vrachtauto van zijn rijwiel gevallen doordat een der trappers van zijn fiets dc-n trot toirband raakte. De man werd overre den en was onmiddellijk dood. WAARDELOOZE KOMKOMMERS Dezer dagen werden op de Delftsche Groentenveiling op één dag 1600 kis ten komkommers, dus pl.m. 30.000 st- als zijnde onverkoopbaar vernietigd. Dit geschiedt in een put, welke daar voor is ingericht. BOOR DE WARMTE BEZWEKEN. Dc 56-jarige M.V., wonende te Hoog vliet is Woensdagmiddag in een weif land onder de gemeente Pernis waar hij aan het hooien was tengevolge van de warmte onwel geworden en eeni ge oogenblikken later overleden. MARKTBERICHTEN. PROVINCIAAL NIEUWS. PERSBERICHT. De Kamer van Koophandel en Fabrieken DE GEVAARLIJKE ZEE. Door den stroom gegrepen. Dinsdagavond was de 27-jarige typo graaf D. v. Boven aan het strand te Iiuisduinep, aan het zwemmen. Hij zwom bij een der golfbrekers, waar steeds een sterke stroom staat, en het zwemmen dan ook uiterst gevaarlijk is. De stroom kreeg ook dezen zwem mer tc pakken en trok hem naar bui ten. Van het strand af trachtte men hem nog met een lijn en een boei te be reiken. Tevergeefs echter, de man dreef steeds verder van den wal en riep Iuicl om hulp. Hij werd opgemerkt door een passeerenden vissclicrsbotter de H.D. 5. De schipper zwenkte oogen- blikkelijk bij en juist op het oogenblik dat de krachten den zwemmer bega ven en hij zou zinken, kon men hem grijpen en binnen boord brengen. Dc botter zette direct koers naar Den Hol SCHAGEN, 6 Aug. 1931. Op de heden gehou den veemarkt waren aangevoerd 17 stuks paarden f 225410 5 veulens f 140 a 180 14 gelde koeien (mag.) f 200 a 275 73 id. (vette) f 250—380 12 kalf koeien f 300—375 2 Pinken f 140170 45 nuchtere kalveren f 8 a 26 20 schapen (mag.) f 22—26 67 id. (vette) f 3035 105 lammeren f 1626 5 varkens (magere)vf 1417; 67 idem (vette) per Kg. f 0.46—0.51 265 biggen f 9 a 13 6 konijnen f 0.40 a 1.25 74 kippen f 0.75 a 1.50 haantjes f 0.10 a 90. MARKTOVERZICHT der vorige week inge zonden door Jac. Knoop, Makelaar in aard appelen, Groenten en Fruit, Nassaukade 158, telef. 81431 Amsterdam. De afgcloopcn week was de aanvoer van Zeeuwsche aardappelen niet zoo groot als vorige weken. De oorzaak w as de ziekte De groothandel wa^r voorzichtig Toch kwam er in de Zeeuwsche aardappelen geen zieken voor; hoofdzaak was de vlugge lossing- Einde dezer week was er voor blau we en blanke eigenheimers goede vraag, maar niet tegen hoogere prij zen. Oorzaak dat op de veilingen om Amsterdam deze soorten voor f3.00 a 3.20 per 100 KG. werden verkocht. Mui zen is afgeloopcn; oorzaak: dat in dit soort veel ziekte voorkomt en an dere soorten meer gevraagd zijn. Ex tra blanke zandaardappelcn, eigenhei mers en Ypolder en Haarl.meer blau wen en blanke gevraagd. Heden 3 Augustus werden de volgende prijzen gemaakt per 100 KG. Zeeuwsche Eigenheimers 3.50 a 4.20; Z. BI. Eigenh. 3.80 a 4.|20; Z. Drielin gen 2.50 a 3.00; Z. Blauwpitten 6.50 a 7.00; Ypolder en Haarl.meer Eigenh. 3.00 a 4.00; Hillegommerzand 7 a. 8; Flakkeesche Eigenh. 3.50 a 4.00; Fl. BI. eigenh. 3.80 a 4.20; -Drieling 2.50 a 3.00; N.II.-Muizen 5 a 6; N.H. KI. Muizen 2.50 a 3.00; Rijnsburger Eigen heimers 3 a 3.50; Friesche borgers 2.4Q a 2.50 per II.L. VATICAANSTAD. De Paus vergadert met de kardinalen. Nieuwe Ballingschap te wachten Paus Pius XI heeft de 22 kardinalen, die al len te Rome resideeren tot een geheime ver gadering op het Vaticaan uitgenoodigd. Mis schien heeft de Paus gemeend, dat dit feit verborgen zou blijven, maar hoe is dit moge lijk in een stad als Rome, waar ooren en oo- gen wijd open staan en dan vooral wanneer het een dusdanig groot aantal kardinalen be treft De meest fantastische geruchten doen de ronde. De Paus zou zich met kardi naal Gasparri hebben verzoend. Pacelli zou ontslag nemen; Gasparri zou zijn plaats weer innemen. Dit en veel meer is in alle richtingen der wereld getelegrafeerd. De waarheid is echter, dat de Paus onder het groote gewicht der verantwoordelijkheid en den ernst der gebeurtennissen, heeft ge meend de leden van het College met den alge meenen toestand op de hoogte te moeten hou den. Onder die kwesties is de toestand in Spanje, de strijd op het eiland Malta en ein delijk ook het conflict met het Fascisme. Wat het conflict met het Fascisme betreft deelde de Paus mede, dat deze staat der za ken niet voortduren kon; hij wilde nog eens alle krachten jgspannen en pogingen doen, om tot overeenstemming te komen, die niet indruischen zal tegen de rechten van het Va ticaan. Zou hij hierin niet slagen, dan zou slechts een weg open staan; n.1. terugkeer tot den vroegeren toestand, d.w.z. vrijwillige gevangenschap in het Vaticaan, teruggave van de sommen die Italië als schadevergoe- uitbetaalde en opzegging van beide verdra gen. De Paus voegde hier nog aan toe, dat hij zal handelen in volstrekt verzoenenden geest met geduld en zonder overhaasting, in de hoop, dat de fascistische regeering intus- schen van meening veranderen zal. Als historische bijzonderheid kan worden medegedeeld, dat twee in Rome resideerende kardinalen niet tegenwoordig waren bij de conferentie daar zij verhinderd waren, n.1. de Fransche kardinaal Lépicier en de Hol- landsche kardinaal Van Rossum. ZONDERLING VLIEGONGELUK. Een Tsjechisch bommenvliegtuig vloog op een hoogte van 2000 meter boven een spiritus branderij van Chroedim en raakte plotseling in brand. De piloot kon met de parachute af springen en behouden landen. De waarnemer een luitenant, bleef met zijn parachute aan het stuur van het vliegtuig hangen, zoodat h ijnog vier minuten hangende aan het bran dende vliegtuig door de lucht vloog. Toen had den de vlammen de touwen van de parachute doorgebrand en de luitenant stortte van 'n hoogte van 200 M. op de spiritusbranderij. Hij was op slag dood. Het vliegtuig viel even eens op de branderij en ontplofte. Een maga zijn raakte in brand, doch de brandweer slaagde er in den brand te blusschen GEMEENTE ZIJPE. Officieel. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van ZIJPE (N.H.) brengen ter openbare kennis, dat op 6 Augustus 1931 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van JAN MODDER, van be roep kaasmaker, wonende te Purmerend (Ilpendam), om vergunning voor den ver koop van sterken drank in het klein in de navolgende localiteiten gelagkamer en ach terzaal van het perceel bekend gemeente Zijpe, Sectie D, no. 1872, plaatselijk gemerkt E 49, en gelegen aan den Schagerweg te Schagerbrug. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het ver- leenen van deze vergunning schriftelijk be zwaren bij Burgemeester en Wethouders in brengen. ZIJPE, (N.H.) 6 Augustus 1931. Burg. en Weth. voornoemd, J. DE MOOR. De Secretaris, J. A. DE BOER. DEN HELDER,, Zuidstraat 19. (Let op den Gelen Winkel.) Depots voor Wieringen Hlppolytushoef Wed. J. dc Beurs Den Oever Jb. Kaleveld.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 3