GEMEENTE ZIJPE. Hendriks bekend stond als een goed geoefend zwemmer. Naar men ons mededeelde had hij al eens van Den Helder naar Texel gezwommen. Een noodlottige samenloop van omstandighe den moet dus wel plaats hebben gehad. Het stoffelijk overschot van H. werd na gekist te zijn per sleepboot s.s. „Madoera" naar Den Helder vervoerd. Een krans van de M.U.Z. dekte de baar. In Den Helder werd het door een vertegen woordiger der directie van de M.U.Z. ontvan gen en naar de familie overgedragen. Hendriks was nog maar 25 jaar, en laat een vrouw met twee jeugdige kinderen ach ter. Vergadering van Wierdrogers. Zondagmid dag heeft in de O.L. School te Hippolytushoef een vergadering plaats gehad van wierdro gers, van de Noordkant van Wieringen. De vergadering vond zijn oorzaak in het feit, dat de uitkomsten van de wierdrogerij niet meer beantwoorden aan de verwachtin- gèn welke men bij het pachten van de per- ceelen heeft gehad. Ook verleden jaar is er geen of weinig wier aan de Noordkant aangekomen, zoodat men toen ook reeds vrijwel de pachtsom voor niets heeft betaald. De vele pachters welke een z.g. perk in pacht hebben kunnen nu bijna het gras er niet eens voor niets af krijgen, aangezien dit ook geen waarde heeft, gevolg van de over vloed aan hooi welke er de laatste twee jaar is geweest. Vroeger voor de droogleFgi^-s der Zuiderzee kreeg men rondom Wieringen de wier, wanneer de wind ongunstig was voor de noordkant, dan dreef de wier om het ei land heen, en ving men ze op aan de Zuid kant, nu echter drijft alles weg. De afsluitdijk naar Friesland is één van de oorzaken dat de stroomingen totaal veran derd zijn. Tijdens de Wieringer Kermis is de wind steeds Noord-Oost geweest, bij uitstek dus een wind om wier aan de noordkant op te vangen. Geen vork wier heeft men echter kunnen bemachtigen, daar de stroomingen totaal veranderd zijn. De Heer J. de Wit (onder wiens leiding deze vergadering stond), merkte op dat de directie der Zuiderzeewerken op deze stroom verandering in een persbericht wijzen. Bezoekers der Zuiderzeewerken worden er n.m. op attent gemaakt, dat de stroomingen er gedurig veranderen, zoodat voor onbeken den hiermede het bezoeken der werken met eigen motorboot lang niet zonder gevaar is. Wier is er echter altijd geweest, en is er nog, doch ze bereikt niet de kust van Wie ringen. De Heer P. Doesburg zegt dat groote velden wier de Vlieter door stroomen, dus er is wel wier. Bij het nieuwe werk komt men heel veel wier tegen, wat niet is te bemachtigen. Men was dan ook bijeengekomen, tenein de de mogelijkheid onder de oogen te zien, of de pachtsom niet belangrijk verminderd kon worden. De vraag was nu of men dit als wierdrogers alleen onder elkaar zou aan vragen, of dat men de medewerking van de groote visschersvereeniging D.E.T.V. zou in roepen. Aangezien vele wierdrogers reeds lid zijn van D.E.T.V. wordt besloten de mede werking in te roepen. Het toeval wilde dat er juist een vergade ring van bestuursleden van D.E.T.V. plaats heeft, zoodat men besluit om dén Heer J. de Wit te laten informeeren of men mede wil werken. D.E.T.V. blijkt hiertoe bereid, op voorwaar de dat allen lid worden van D.E.T.V. De vraag hoeveel of de vermindering van pacht zal moeten zijn geeft een druk debat. Velen zijn van oordeel, waar verleden jaar ook reeds te veel is betaald, voor dit jaar een algeheele kwijtschelding van de pachtsom noodig zal zijn. Deze zienswijze werd hoofdzakelijk verde digd door den heer D. van Duin, welke o.a. nog aanvoerde dat de Opzichter den Heer Schut, er van overtuigd was dat te veel be taald wordt. De meerderheid der vergadering was ech ter van oordeel dat een vermindering van de pachtsom dient te worden aangevraagd te worden van 75 procent. Ook het bestuur van D.E.T.V. adviseerde tot procentsgewijze vermindering, daar dit de meeste kans van slagen heeft. Besloten wordt dat een tweetal heeren een onderhoud zullen aanvragen met de ontvan ger der registratie, waarvoor wordt aangewe zen de Heer D. van Duin, welke zich in ver binding zal stellen met het Bestuur van D.E. T.V., welke ook uit hun midden een afgevaar digde zullen benoemen. Tevens zal de opzichter, den Heer Schut, kennis worden gegeven van de besprekingen en besluiten dezer vergadering. Hierna sluiting. J.V.O.-NIEUWS. De vergadering is een week uitgesteld en wordt thans gehouden op 23 Augustus. Donderdag 13 Augustus 's avonds 7 uur, adspirantengroep in de Vonk, o.a. voor in- studeeren liedjes. Zondag 6 Augustus, 's middags half drie, bijeenkomst voor leden en adspiranten in de Vonk. Vergunning verleend. Aan J. Hartog en D. C. Kooij, beiden alhier, is door den Com missaris der Koningin vergunning verleend tot het als woning gebruiken van woonsche pen. Wijzigingen visschersvloot. De heer P. Ka- leveld te Den Oever heeft zijn visschersvaar- tuig W.R. 8 verkocht aan den heer Eelman te Oosterend op Texel en daarvoor in de plaats aangekocht het vaartuig W.R. 74 van den Heer K. Dekker, dat thans onder num mer 8 zal komen te varen. Nederlaagwedstrijden „Succes." Zondag speelde Succes I haar eerste nederlaagwed strijd en had op bezoek D. T. S. van Oud- karspel. Het was voor Succes geen zware wedstrijd daar de gasten in het veld vooral niet zwaarder waren. Alleen de verdediging van D. was goed op dreef. De uitslag was een gelijk spel 3—3. Doopsgez. Jongerenkring. Vrijdagavond l uur Doopsgez. Jongerenkring. „FLORA"-FEESTEN te DEN OEVER. Men deeldt ons mede dat het programma voor de a.s. feesten van de bloemenvereeniging „Flora", ter herdenking van haar 25-jarig bestaan, als volgt is samengesteld Zaterdag 5 Sept. '3l des nam. 2 uur, ope ning der tentoonstelling in de Kapel, daar na kinderfeesten en 's av. 8 uur concert in de Kapel. Zondag 6 Sept. '31 n.m. 2 uur groote han dicap Harddraverij voor alle in Nederland geregistreerde paarden, baanlengte 275, om prijzen van f 300 f 150 f 75 en f 25. 's Avonds 8 uur concert Maandag 7 Sept. '31 n.m. 2 uur, Harddra verij voor Wieringer boerenpaarden, baan lengte 275 meter om prijzen van f 80, f 60, f 40.- en f 20. 's Avonds 8 uur uitvoeringen in de zalen van de heeren Jurrie Lont en D. Cz Tijsen. Dinsdag 8 Sept. '31 des n.m. 11/2 uur ring steken op fietsen om luxe prijzen, 'sav. 5 uur groote reclame optocht en 's av. 9 uur fak keloptocht met groot schitterend vuurwerk. Woensdag 9 Sept. '31 's av. 8 uur, concert in de Kapel. Het geheel wordt opgeluisterd door de muziekvereenigingen „Apollo" alhier en „De Eendracht" te Kolhorn, beiden onder directie van den heer Joh. v. Glabbeek van Den Helder. Gedurende de feestdagen wordt er ook nog een etalagewedstrijd gehouden. Dus voor elk wat wils. Bij goed weer staat Den Oever bin nenkort dus in het teeken van een vijf- daagschfeest en hoopt men de bloemetjes dan nog eens flink buiten te zetten. Trekhondenkeuring. Op 5 en 6 Aug. j.. is te Oosterland en Hippolytushoef de keuring van trekhonden gehouden, waarbij 38 honden zijn goedgekeurd en afgekeurd. Aansluiting waterleiding. Volgens opgave van de Directie van het Prov. Waterleidingbedrijf bedroeg het per centage aangeslotenen aansluitplich- tige perceelen in deze gemeente per 1 Aug. 91. Circus „Olympia". Het circus „Olym pia" is voornemens om van 12 tot 16 September a.s. alhier voorstellingen te geven. Politie. Verloren een paar auto lantaarns. Inl. bij den Gemeentebode. BURGERLIJKE STAND Burgerlijke Stand over Juli. GeborenAnthonius z.v. D.Anemaat en H. v. Gils Albert z.v. S. Wgigema- ker en A de WitGeertruida Marga- ïetha Antonia, d.v. Jac. Weidema en A. J. KramerJentje d.v. D. Dokter en E. de Jonge Augustus, z.v. J. Prui meboojn en C. de Bruyne Zwaantje, d.v. G. J. Veger en P. J. Brouwer Chris tiana, Antonia, d.v. A. Sins en P. de Ridder Cornelis, z.v. N. Tijsen en M. BakkerJansje Neli, d.v. P. Wieg man en J. Dokter Klaas, z .v. J. Sta dig en N. HalfweegJohannes Cor nelis, z.v.C. Delis en M. C. Nuij Maai ke, Thijsina, d.v. H. W. Sitser en J. G. Fierant. Overleden C. v. Schoorl, m., 80 jr., echtge. van A. Leen(te Den Hel der) D. Bais m., 68 jr., wed. v. A. Ver meulen. Ondertrouwd J. Hof en A. Boers J F. Kelch en G. Nieuwenburg. Getrouwd W. v. d. Kreke en A. de Jongh Th. E. Conijn en A. Poppen H. v.d. Waal enC. Bakker J. Hof en A. Boers. Loop der bevolking. Ingekomen per sonen M. Smit en gezin van Medepi- blik N. J. Schreur van Weststelling werf LI. Kruize van" Almelo A. Groo temaat en gezin van Dordrecht; P. Robbers van A'dam Mej. D. Bakker- van Enkhuizen J. P. J. Moerbeek van Rilland-Bath I. Cruson van Zuid- zande ;J. Francken van Arnemuiden A. IJpma en echtg. van Wonseradeel C. M. de Dreu en gezin van 's-Heer .irendskerke H. Timm van Hoens- broek C. Vos van Odoorn J. en L. P Schut van Oude-Pekela J. Kuntkes en gezin van Groningen Mej. M. Th. n v. Hulzen van Zwolle P. Braak- sVna van Bellingwolde H'. Braak- sma geb. Kleefman van Vlagtwedde k. Bakker van" Emmen W(. G. Huls man en echtg. van Bergen (L.) J. Geertts van Beverwijk A. Terpstra en gezin van Wonseradeel C. de Haan en echtg. van Wonseradeel Mej T. v. Stipriaan van Brsingerhorn Mw. G- Kok geb. Zeeman van Scha- gen Mw. Oedzes geb. van Bruggen en gezin van Rijswijk (Z.H.) M. K. Ensing en gezin van Wonseradeel L. Hoentjes en gezin van Lochem A. G. v. Eerden en gezin van Slochteren G. Garrelts en gezin van Sleen LI. G. Ras van HaarlemC. Hekman van Odoorn D. Meijers en gezin van Ber gen (N.H.) F. J. ter Borgh en gezin van Barsingerhorn L. J. Nieuwenhuis van WoerdenPh. Deijs van Anna- Paulowna ;J. F.M v. Erven van Chaam J. C. Toxopeus van LeensB. A. H. van Thiel van Almelo Mw. A. Hof geb. Boersv an Borne. Vertrokken personen G. A. Dethef naar Duitschland J. G. Kelch en echtg naar Spanje F. J. Oostdijk en echtg. naar Wonseradeel D. C. Kooij en ge zin naar TexelA. Jongman naar Den Helder N. Wams en -gezin naar Bar singerhorn J. Raad naar Emmen Mw. C. v.d. Waal geb. Bakker naar Sliedrecht J. Velseboer naar Zand- voortK. v.d. Waal naar Zijpe P. Schepel en gezin naar Delfzijl L. Doornbos naar Emmen A. Olijve (naar BarsingerhornMej. E. Kaan Z. en N. Schermer. Aanbesteding Zuiderzeewerken. Op Wpensdag 2 September a.s. zal door •den directeur-generaal der Zuider zeewerken te 's-Gravenhage worden aan besteed het afwerken van oevers en het maken van boordvoorzieningen langs het oostelijk gedeelte van het hoofdkanaal van de Wieringermeer Kolhorn-Medemblik is de raming, f 110.000.—. Inschrijving leerlingen. Volgens me- dedeeling van het gemeentebestuur van Den Ileder is weer de gelegenheid opengesteld tot inschrijving van leer lingen voor het met 1 September a.s. te openen schooljaar voor de school voor buitengewoon onderwijs aldaar. Bouw woonhuis Voor rekening van den Heer J. Bakker Jr., Gest, zal aan den Gemeenelandsweg een woonhuis worden gebouwd door de aannemers Gebr. Hegeman. ANNA PAULOWNA. 4 Maandagmiddag is onder groote belang stelling het 5-jarig zoontje van den Heer Waiboer van v. Ewijcksluis, dat Donderdag j.1. zoo noodlottig bij een duiker aan de Van Ewijcksluis te water viel en verdronk op de algemeene begraafplaats ter aarde besteld. Er was bij het graf veel belangstelling en een baar met bloemen tooide de kist waarin het stoffelijk overschot varn^e lieve jongen, die werd toegesproken door Ds. Vorstman, die het kind vergeleek met een mooie bloem, die men te jong aan de aarde moest toevertrou wen. Ook sprak Ds. Vorstman woorden van troost tot de zeer bedroefde ouders. BREEZAND. Naar ons werd medegedeeld is de varensgezel H. Kuipers, Zaterdag j.1. bij een ongeluk in Hamburg verdronken. Ds man was ongehuwd. BREEZAND. De eerste winkel op Cèrés. J.1. Zaterdag 8 Augustus had de opening plaats van de eerste winkel op Cèrés, geëx ploiteerd door den heer J. Veldman. Wat de opening betreft is voor den heer Veldman een succes geweest, den geheelen avond was het druk met bezoekers (sters), ook aangelokt door het cadeau, een doos bonbons bij aan koop van f 2 aan Winkelwaren. Wat de eta lage betreft merkt men direct op dat dit op vakkundig gebied was gedaan, de drie groo te etalagekasten aan voor- en zijgevel waren afzonderlijk geëtaleerd, een- voor de Koloni ale waren, een van alle soorten wijn- en li keuren en een van tabak- sigaren en sigaret ten enz. Wat de winkel betreft ziet er alles even keurig uit, dubbele toonbanken, alles met granietbedekking, zoowel vloer- als toonban ken. Een mooie ruime trap in de winkel biedt toegang naar de groote zolders waar allerlei klompen enz. uitgestald liggen. Alles bij el kaar genomen is Breezand weer een prachtige zaak rijker geworden. Een woord van lof aan aannemer A. Schouten en schilder Pieterse, die het geheel een keurig aanzien hebben gegeven, mag hier niet onthouden worden. Schagerbrug. Maandagmorgen hield de afd. Zijpe van de Holl. Maatschap pij van Landbouw, eene algemeene vergadering in het lokaal van Mej. J. Broer te Schagerbrug, welke vergade ring door slechts 7 personen werd bij gewoond. De Voorzitter, de heer H. Rezelman opende met een woord van welkom de vergadering en sprak zijn teleurstel ling er over uit dat zoo weinig personen aanwezig waren. De notulen der vorige vergadering werd'en door den secretaris, den heer Lindenbergh, gelezen en onder dank- zegging%goedgekeurd. Eenige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. De Vooorzitter deelde mede dat de indertijd ingestelde pluimvee-commis sie, nu eens teekenen van leven heeft gegeven. Besloten heeft men n.1. tot het collectief laten inspuiten van de kippen. Hieromtrent heeft men een overeenkomst getroffen met de rijksvee artsen, De Boer en Wester. De Voor zitter wenscht de pluimveehouders al le succes toe met hun pogingen. Verder deelde de Voorzitter mede, dat er een verkiezing moet plaats vin den voor een lid van het hoofdbestuur wegens het overlijden van den heer Breebaart te Wlinkel. Het Bestuur was van meening dat de afd. Zijpe nu eens met een candidaat uit hun .midden moest komen, vooral met het oog op de belangen der veehouderij. De heer De Moor acht het niet di rect gemakkelijk om voor een dei- gelijke functie een geschikt persoon te vinden. De Voorzitter is het hiermede eens, maar zegt dat het bestuur van oor deel is dat de afd. Zijpe met een eigen candidaat moet komen. De heer P. Vries deelde mede dat het bestuur voor deze candidatuur den heer H. Rezelman op 't oog had. Met algemeene stemmen werd be sloten een candidaat voor het hoofd bestuur te stellen en werd de heer H. Rezelman hiertoe aangewezen, welke de candidatuur wenschte te aanvaar den. De zuster-afdeelingen zullen met dit besluit in kennis worden gesteld en er zal op worden aangedrongen deze can didatuur te steunen. Hierna volgde de bespreking van het programma voor de tentoonstelling in Sept a.s. Eenige wijzigingen werden aange bracht, zoowel wat betreft inzendingen en prijzen, waarna het programma met algemeene stemmen werd goed gekeurd. Aan de orde was nu bespreking van eventueel te houden festiviteiten, na afloop der tentoonstellling. In den breede werd deze zaak besproken en tal van plannen werden naar voren ge bracht en weer deden zich telkens allerlei bezwaren voor, welke de plan nen in duigen deed vallen. Eenparig was men van oordeel dat er iets moest gebeuren om het publiek tevreden te stellen en belangstelling te wekken. De Voorzitter zegt dat de rijvereeni- ging heeft aangeboden gratis een de monstratie te willen geven. Na veel discussie werd besloten een concours-hipyque te organiseeren, met als eerste prijs f 60.-, tweede prijs f 30,— en derde prijs f 10.—. Verder zal de Voorzitter zich in ver binding stellen met de rijvereeniging, >,Wiêst-Fries'land", met verzoek dat deze na afloop van het concours nog een paar demonstratie-nummers zal geven. Hierna was aan de orde bestuursver kiezing. Aftredend waren de heeren H. Rezelman (herkiesbaar) en S. G. de Lange en W. Nieman (niet herkies baar.) De heer Rezelman werd met op één na algemeene stemmen herbenoemd, terwijl in de plaats van de aftredenden werden benoemd de heeren K. Winkel en C. Gutker. De rondvraag leverde geen bijzon ders op, zoodat de Voorzitter met een woord van dank de vergadering sloot. BINNENLANDSCH NIEUWS. OUDE MUNTEN GEVONDEN. Bij het verbeteren van den weg van Veere anar Middelburg zijn 25 zilveren oude Zeeuw sche munten gevonden, die door de directie van den weg aan de Oudheidskamer aldaar zijn geschonken. VERBORGEN SCHATTEN. Een grossier te Amsterdam heeft bij de politie aangifte gedaan, dat hij aan een koopman, wonende in de 2e Jan Steenstraat, een slaapkamerameublement heeft verkocht. Na aflevering hiervan kwam hij tot de ont dekking, dat een ijzeren geldkistje, inh. een bedrag aan geld van pl.m. f 80 en eenige voor werpen van waarde, dat hij in een waschta- fel geborgen had, daarin was achtergebleven. De nieuwe eigenaar ontkende echter iets van een geldkistje af te weten, terwijl een door een rechercheur in zijn woning ingesteld on derzoek geen resultaat opleverde. KIND VERBRAND. Vermoedelijk doordat het vierjarig kind van een familie te Noordbroek met lucifers speelde, is de ouderlijke woning afgebrand. Het verkoolde lijkje van het kind werd te voorschijn gehaald uit het puin. BEJAARDE MAN AANGEREDEN. Zondagmorgen werd de heer H. L. Lustig, oud 67 jaar, te Epe door een uit de richting Heerde komende auto in de nabijheid van het postkantoor aangereden. De getroffene werd met wonden aan hals en inwendige kneuzingen bij een der omwonenden binnen gedragen en later overgebracht naar zijn wo ning, waar hij na eenige uren is overleden. De bestuurder was niet bevoegd motorrijtui gen te besturen. De auto is in beslag geno men. Weer een geloofsbrievenkwestie. Te Cromvoirt. (N.B.) heeft de ge meenteraad met 4 tegen 3 stemmen besloten het nieuw gekozen lid, den heer Gebbing, niet toe te laten, omdat deze zijn geloofsbrieven niet tijdig had ingezonden. Naar aanleiding van dit besluit ont spon zich een heftige gedachtenwisse- ling. Een der leden, de heer van Mens voort, weet de schuld van het te laat inkomen der geloofsbrieven aan den gemeentesecretaris. Hij stelde voor den gemeentesecretaris te ontslaan, welk voorstel door twee leden werd ondersteund. Op de vraag van den voorzitter wanneer dit ontslag moet ingaan, antwoordt de heer Mensvoort: als we hem maar kwijt zijn. Bij de stemming over het voorstel staakten de stemmen, zoodat de zaak nogmaals in stemming zal komen. VROUW VERBRAND. De kleeren van een 63-jarige tuin mansvrouw te Hillegersberg zijn Maan dagmorgen in brand geraakt doordat zij in aanraking kwam met een thee lichtje. Huisgenoolen vonden later de vrouw die alleen thuis was, geheel verbrand op den vloer liggen. BOERDERIJ AFGEBRAND. Eigenaardige toestanden In den nacht van Donderdag op Vrijdag werd de brandweer te Akersloot (N.H.) ge waarschuwd voor een brand bij den landbou wer C. van Diepen aan de Zuidervaart in die gemeente. Er viel slechts weinig meer te red den een schuur en een klamp hooi bleven behouden. Gebleken is, dat om half acht des morgens reeds door de hooistekers was geconstateerd, dat het hooi broeide. Waarom toen direct geen maatregelen werden genomen, is een raadsel. Maar eigenaardiger nog wordt het geval, als men weet, dat aan de motorspuit van Z. en N.-Schermer die, gealarmeerd door ie mand uit de omgeving, geweigerd werd wa ter te geven. De brandmeester van Akersloot die als éénige autoriteit aanwezig was, zeide, dat hij geen hulp had gevraagd en die ook niet noodig had. En de boerderij brandde fel! Inmiddels waren ook de burgemeesters uit beide genoemde gemeenten verschenen en toen herhaalde de hr. De Groot het aanbod om te helpen, maar zijn ambtgenoot v. d. Heuvel schaarde zich aan de zijde van den brandmeester, die geen hulp wenschte. DE AUTOPED LANGS DEN WEG. Oude dame aangereden en gewond. Op den Rijswijkscheweg, hoek van Leeu wenhoekstraat te Den Haag is een op het trottoir wandelende 63-jarige dame gisteren aangereden door een onbekend gebleven jon gen met een autoped. De vrouw viel en kreeg een fractuur aan het rechter onderT.eent,ee daarbij een fractuur aan het rechter onder been, zoodat zij naar het gemeente-zieken huis moest worden gebracht. AUTOPEDS TE BREDA VERBODEN. De politie te Breda heeft de autopeds ver boden. Van Zondag af mag geen autoped meer in de stad bereden worden. In het begin zal de politie nog waarschuwen, doch zoo noodig zal procesverbaal worden opgemaakt en het speeltuig zal in beslag worden genomen. ONGELUK BIJ HET KAMPEEREN. Spiritus-toestel uit elkaar ge sprongen. Op het gemeentelijk kampeerterrein in de Zuidduinen te Katwijk aan Zee heeft Zater dag een ernstig ongeluk plaats gehad. Een zekere H. B., medisch student te Utrecht, wonende in de Vondelstraat, was bezig op een spiritus-toestel eten te bereiden. Daar het toestel uitgegaan was, trachtte B., terwijl het nog gloeiend was, het met spiritus bij te vullen. Hierbij explodeerde het echter en werd de student ernstig aan het gezicht ge wond. Na door dokter Lodder uit Katwijk aan Zee verbonden te zijn is hij per auto naar Utrecht vervoerd. MALVERSATIES. Een tekort van twee ton. Naar „Het Volk" verneemt zijn onregelma tigheden bij de strookartonfabriek „De Dol- lart" te Nieuweschans ontdekt. Men spreekt van een tekort van f 200.000. De malversaties schijnen te loopen over een tijd van vijftien jaar. Nader meldt men, dat het bedrag van de malversaties nog niet bepaald is, aangezien het onderzoek nog niet is afgeloopen. Totnog toe is de politie niet in de zaak gemengd, daar de directeur van de fabriek eenigen tijd ♦geleden plotseling is overleden. Kamer van Koophandel Alkmaar. De Kamer van Koophandel en Fa brieken brengt ter kennis van be langhebbenden, dat de groote tegen stand in Duitschland zelf er toe geleid beeft, dat de Regeering haar plannen betrefffende de regeling voor het ver krijgen van deviezen voor importeurs van Nederlandsche goederen hetgeen moeilijkheden voor onze exporteurs met zich mede zou brengen, heeft la ten vallen. BUITENLANDSCH NIEUWS. Roofoverval in Luxemburg. Twee ambtenaren, die loonen voor mijnwerkers van de mijn Froids de Gras aan de Luxemburgh-Belgische grens bij zich hadden, zijn door twee personen gedwongen, onder zware be dreigingen, deze gelden, ten bedrage van in Nederlandsch geld ongeveer 3000 gulden af te geven. Ofschoon, de roovers onmiddellijk werden achter volgd, zijn zij nog niet gearresteerd. Edison wil nog niet dood. Er wordt medegedeeld, dat de 84-ja- rige Edison, over wien de laatste dagen zulke ernstige berichten zijn ontvan gen, het wat beter maakt. Mag men den correspondent te New- York van de „News Chronicle geloo- ven, dan zou Edison er Maandag op ge staan hebben, zijn bed te verlaten. Hij bracht zijn familieleden tot verbazing door naar zijn bibliotheek te wandelen en daar de verslagen in de bladen leg gaan lezen over het ernstig ver loop van zijn ziekte. „Ik heb nog te veel dingen te doeh, om nu reeds te kunnen sterven", zei de bejaarde uitvinder, „en ik ga voort met mijn werk". Edison lijdt aan suikerziekte, Bright sche ziekte, een maagaandoening en algemeene zwakte, tengevolge van 't strikte melkdieet, waarop hij jaren lang geleefd heeft. Zijn dokters, die verklaard hadden, dat hij nimmer meer aan den arbeid zou kunnen gaan, waren stom ver baasd over zijn ongelooflijke vitaliteit. En zij moesten toegeven, dat het niet onmogelijk geacht behoeft te worden, dat hij binnenkort nog weer aan het werk kan gaan. Zij noemden zijn her stel een triomf van wilskracht over physfeke zwakte. EEN AUTO GESTOLEN EN WEER TERUGGEVONDEN. De dieven ontsprongen den dans. Zaterdagavond hebben onbekende perso nen een auto, toebehoorende aan den heer Jette, staande voor het het Luxor-theater op Marienburg te Nijmegen, ontvreemd. Latei- hielden marechaussee te venlo den wagen aan, ter controleering van het rijbewijs. Hec nummer op dit bewijs bleek niet te kloppen met het nummer op de auto, in verband waarmede proces-verbaal werd opgemaakt. Het was echter nog niet bekend, dat de auto gestolen was, waarom geen arrestatie van de inzittenden geschiedde en deze hun weg ver volgden. Zondagmorgen werd de auto defect en onbeheerd te Venlo aangetroffen en in beslag genomen, waarna bleek, dat de wageu te Nijmegen was ontvreemd. TRIBUNE INGESTORT. Vierhonderd dooden. Te Hankau is naar Reuter meldt een groo te tribune, ingestort waarop zich vele slacht offers der overstrooming bevonden, die op de renbaan kampeerden. Er werden vierhonderd menschen gedood. In de verwarring dacht men aanvankelijk dat het Zendingshospitaal ingestort was. EEN KRANKZINNIGE? Verpleegster schiet directeur ziekenhuis neer In den afgeloopen nacht is de directeur geneesheer van het St. Jacabsziekenhuis te Leipzig, dr. Lehmann, door een verpleegster neergeschoten, toen hij zich per fiets van het ziekenhuis naar zijn woning wilde bege ven. De verpleegster loste een schot, waardoor dr. Lehman doodelijk getroffen werd. Toen hij op den grond viel loste zij een tweede schot. De verpleegster werd gearresteerd. Het bleek iemand te zijn, die wegens geestessto- ringen ontslagen was zij schijnt tot haar daad te zijn gekomen, doordat dr. Lehmann een verzoek harerzijds om haar opnieuw aan te stellen, had afgewezen. NOODWEER BOVEN DE MIDDELLANDSCHE ZEE. Vele verdronken slachtoffers. Boven de omgeving van Toulon en de Mid- dellandsche Zee heeft Zondag een hevig nood weer gewoed, waardoor op zee verschillende bootjes zijn omgeslagen. Eenige direct uitge- loopen stoom- en motorbooten slaagden erin een groot aantal met de golven worstelende drenkelingen te redden. Men heeft echter ook zes lijken geborgen. Men vermoedt, dat. het aantal slachtoffers van den storm nog vermeerderd zal worden, aangezien men ver scheidene omgeslagen booten heeft gezien, van welker inzittenden men geen spoor heeft gevonden.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2