J. E. HEUSS BH KRUL. PRUIMTABAK. NO. 62 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN DE VONDELING. WIERINGER COURA VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG EN VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. BUREAU Hippolytushoef Wieringen. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1—5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. HEERENBAAI P0RT0RIC0. TABAKSFABRIEK ,.DE WAKENDE LEEUW" LAAT A, 125 ALKMAAR. Prima kwaliteit in alle prijzen. Spaart onze rebussen. hebben ook als punten groote waarde. 70 80 100 120 140 150 160 180 200 225 250 300 350 400 450 en 500 cent per pond. PARIJSCHE MODEBRIEF. Een voordeel van den grooten en van den kleinen hoed. Bloemen en andere garneeringen. Ik stem voor den grooten hoed uit est hetisch oogpunt. Een breede, golvende rand staat zoo flatteus. En een weinig schaduw in het gezicht kan zoo iets liefs en zachts geven Rimpeltjes en scherpe trekken worden min der opvallend, oogen en mond sprekender met een grooten hoed kan zelfs een leelijke vrouw mooi, of tenminste interessant zijn. Verder is de groote hoed ook volkomen in stijl met het meer gekleede zomertoilet. De japon met den langen, ruimen rok vraagt als het ware om een groot hoofddeksel. Ik stem echter voor den kleinen hoed uit practisch oogpunt. Wanneer ik boodschap pen moet doen of een stevige wandeling ga maken, vind ik niets zoo gemakkelijk als mijn klein, licht dopje. En op dagen dat het waait, is het werkelijk onbetaalbaar. Nu waait 't hier gelukkig niet zoo heel dik wijls. Maar in Holland, het land van den eeuwigen wind moet de klei ne hoed de meeste dames wel bijzonder dierbaar zijn. Hoe prettig is het eigenlijk, dat de tegen woordige mode zoo ruim van opvattingen is, dat ze ons beide vormen te dragen toe staat, den grooten en den kleinen. Naar weersgesteldheid en gelegenheid kunen we dan zelf afwisselen. Een afwisseling is niet alleen nuttig, maar ook bijzonder prettig. Voelt u zich niet een heel ander mensch-, wan neer u in een eenvoudig, correct tailleur pak je uitgaat met klein, aangesloten dopje of in een lange, soepele japon met grooten, gol- venden hoed Het aardige is, dat ook voor den grooten hoed geen vaste vorm bestaat. „Wat heeft trouwens nog vaste vorm tegen woordig?" zucht mijn pessimistisch aange legde vriendin. En van een luchtig mode praatje over de hoeden komen we dan soms tot de meest diepzinnige gesprekken. Het is dan ook een feit, dat de mode nooit op zich zelf staat, maar ten innigste verband houdt met zeden, gedachten en opvattingen van een tijdperk. Nooit zullen we een mode wer kelijk begrijpen, wanneer we ook niet tegelij kertijd de geschiedenis kennen van het tijd perk. Nooit zullen we een mode werkelijk be grijpen, wanneer we ook niet tegelijkertijd de geschiedenis kennen van het tijdvak waar in ze is ontstaan. De meeste groote hoeden zijn van heel soepel, luchtig materiaal vervaardigd, van fijn Italiaansch- of integendeel van zeer grof stroo, piqué, paardehaar, van tussor, Engelsch borduursel, linnen, kantstroo, enz. Op deze wijze werken ze nooit zwaar, zelfs al is de vorm, zooals b.v. van sommige strandhoeden, wel eens bijzonder groot. De kleine hoeden zijn bijna alle in den vorm van mutsjes of kapjes. Mutsjes van stroo, van leer, van zijnden tricot en allerhande haaksels, kantstroo en een net werk van zijden stroo zijn meer gekleed. Op één oor een trosje kleine vruchten of een korte guirlande van bloemen in één kleur, maar con- trasteerend met het mutsje. Van faille zagen we snoezige mutsjes met; opgeslagen rand, deze laatste in iets lichtere tint, lichtblauw, b.v. bij marine, rose op bruin, enz. Uit esthetisch oogpunt protesteeren sommigen zeer tegen het gebruik van bloemen op den hoed. Men vindt kunst bloemen een wansmaak die niet meer in onzen tijd thuis hoort. En daai in heeft men gelijk, in zooverre het de angst vallige nauwkeurige imi tatie van de bloemen betreft. Maar de mo derne gestyleerde bloemen of de fantastische scheppingen die nog alleen maar den grond vorm met de echte bloem gemeen hebben, kan men o.i. niet als een imitatie beschou wen, maar als een mooie en goede versiering, waarvan het motief aan de natuur ontleend is. Op deze wijze vindt men ook op de klee ding heel veel bloemgameering toegepast, Niet alleen als knoopgatbouquetjes of ter af werking van een fichu maar soms als een geheele krans rondom de halsopening, zoo- als de vrouwen van Hawaï dragen. Aardig doen ze ook als een breede rand onder langs een pelerine of cape. BINNENL. NIEUWS. FEUILLETON. No. 49. Ongelukkig wil mademoiselle De Saligneux niets van hem weten. Als allereerste voor waarde heeft ze gesteld, dat men haar drie maanden met rust liet na den dood van haar oudoom, aan wien zij wel zeer gehecht was. Die rouwtijd is nu voorbij. Graaf De Préval heeft zijn aanzoek herhaald, en, daar hij het er zeker voor hield, dat ik wel eenigen in vloed had op mijn cliënte, heeft hij getracht mij voor zich te winnen. Je begrijpt, dat ik daar niet voor te vinden was, maar den ba ron heeft hij op zijn hand. Het arme kind wordt dus voortdurend gekweld, achtervolgd, berispt en vermaand voor die laatste wijze van onderhouden zorgt voornamelijk haar tante. Ken je gravin De Juinis Neen, en ik kan ook niet zeggen, dat ik bijzonder op kennismaking gesteld ben Daar heb je gelijk in. 't-Is een vrouw, die het leven als een boetedoening beschouwt en zich kastijdt op den rug van anderen. Ze kan haar nichtje niet goed uitstaan en maakt die nu op alle mogelijke manieren het leven onaangenaam. Zij heeft zich vast en ze ker voorgenomen, dat ze haar zal uithuwelij ken aan den heer De Préval, met wien ze erg veel op heeft, zonder dat zij hem ooit nog zag, want ze was niet op Saligneux, toen hij zich daar kwam voorstellen. Zij verwijt den baron, dat hij niet doortas tend genoeg is in die zaakdat hij zich niet weet te laten gehoorzamen. Ik kan die kat niet uitstaan en met genoegen zou ik haar eens een leelijke poets bakken. Wat verbeeldt zij zich welZij is mij laatst komen vragen, den graaf een dezer dagen mee te brengen in de hoop dat haar nichtje, aldus in 't nauw gedreven, niet „neen" zou durven zeggen, Dikwijls is het eenige bijzondere van een toiletje de coupe van de mouwen. Het effect kan geheel veranderen door een paar apar te mouwen. De smaak van een andersge- kleurd benedengedeelte kan ons hierbij goed van dienst zijn. Door de japon verder met de ze kleur te garneeren, verkrijgt men een goed geheel waarin tevens de mouwen op genomen zijn. Onze middelste afbeelding geeft een beige zijden japon, die met zacht- rose crêpe georgette is afgewerkt aan den rok, de tuniek en de pelerine welke de schou ders bedekt. De benedenmouwen zijn van rose, evenals het lint van den hoed. WILHELMINA. TOEN DE ZIEKENAUTO KWAM, STOND HIJ OP Op de stille zijde van het Rokin te Am sterdam een oploopje. Menschen kijken naar den grond, een agent teekent wat op en een bestuurder van een vrachtauto legt verkla ringen af. „Hij begon toen zeker over den weg heen èn weer te zwalken vroeg de a- gent. „Ja", antwoordde de bestuurder. „En toen pakte de auto hem „Ja", antwoordde de bestuurder. Na nog eenige van dergelijke vragen is het procesverbaal klaar. Op de straatsteenen ligt een jongen. Aan de druk ke zijde van het Rokin rijdt de ziekenauto, die getelefoneerd is. Waarom de auto eerst naar gebouw „Industria" rijdt, en daarna weer de stille zijde af tot vlak bij de Lange- brugsteeg, begrijpt niemand. De ziekenauto stopt bij het oploopje. Vermoedelijk is door al het gepraat om hem heen het „slachtof fer" genezen. Ten minste de aangereden jon gen staat plotseling op en wandelt met den agent naar de zaak, waar hij in dienst is. terwijl de ziekenauto onverrichterzake, zoo als het heet, wegrijdt. ZAANDAMSCHE WERKLOOZEN NAAR GIETHOORN. Maandag 17 dezer vertrekt de eerste groep van 24 werkloozen uit Zaandam naar de werkverschaffing te Giethoorn. Woensdag hebben de wethouder, J. C. Kamphuys en de directeur van de arbeidsbeurs Jac. Groen een reis naar Giethoorn gemaakt om zich per soonlijk te overtuigen van de plaats waar en den toestand waaronder de Zaandamsche werkloozen te werk gesteld zullen worden. Het plan om Maandag a.s. reeds een begin te maken met de uitzending levert het bewijs, dat men de regeering in dit opzicht geheel ter wille tracht te zijn van de zijde van het gemeentebestuur. NACHTELIJKE TROUWPARTIJ. Toen Maandagmiddag een paartje te Oos- ter-Nijkerk, dat ondertrouwd was, zich vol gens afspraak met den ambtenaar van den burgerlijken stand naar het gemeentehuis te Metslawier zou begeven, en gereed stond om in de auto's te stappen, kwam ijlings een bo de van het gemeentehuis met de boodschap, dat het huwelijk niet kon worden voltrok ken, daar het paar den door de wet gestelden termijn nog niet in ondertrouw had gestaan. Pas den volgenden dag was deze termijn ver streken en niet eerder dan die dag kon het huwelijk worden voltrokken. De bruigom was hiermee niet tevreden. Familie was van heinde en ver saamgekomen om de blijde gebeurtenis mee te vieren en den volgenden dag riepen de dagelij ksche werkzaamheden weer. De trouwstoet trok naar het gemeentehuis. Wat de bruidegom ook echter beproefde, de ambtenaar van den burgerlijken stand was niet te bewegen de wet te overtreden en weigerde pertinent het huwelijk te voltrek ken. Men wist echter een onderlinge schikking te treffen. Zoo werd met den verstoorden bruidegom afgesproken, dat hij eerst met zijn familie maar bruiloft zou vieren en dan des nachts om twaalf uur weer terugkomen waarna het huwelijk zou worden voltrokken, Aldus geschiedde. Te middernacht, zegt het Hbld., werd het feest onderbroken en begaf men zich naar Metslawier, waar de secretaris der gemeent- Oost-Dongeradeel om ruim middernacht het jonge paartje wettelijk aan elkaar verbond, Nadat dit was geschied, werd weer naar Ooster-Nijkerk teruggereden, echter niet naar de bruilofstzaal, maar naar de gereformeerde waardoor zij die dan haar toestemming als het ware zou afpersen. Houdt zij mij soms voor een huwelijksmakelaar Bovendien heb ik mijn heele loopbaan door altijd partij ge trokken voor de jeugd en de onschuld. Dus ben ik ook zoo gauw mogelijk mademoiselk De Saligneux gaan waarschuwen voor den strik, dien men haar spande. Daar hebt u toch niet goed aan gedaan, mijnheer Pointal. U moet niet zoo licht aan de onschuld en de' jeugd gelooven.^Ik ben overtuigd, dat graaf De Préval juist de ge schikte partij is voor modemoiselle De Salig neux. Help u nog maar een handje, dat dit huwelijk gauw tot stand komtze zal er u zeker heel dankbaar voor zijn. Kalm aan wat Hoewel ze mij volstrekt niet in haar vertrouwen genomen heeft, kwam het mij toch zoo voor, dat iemand in haar hart een teedere herinnering en gehei me voorkeur heeft achtergelaten. Heb je mij zelf vroeger al eens niet van een zekeren Thé odore gesproken, die zoo goed bij haar moest aangeschreven staan Zoowaar, dien Theodore had ik heelemaal vergeten Laat ze hem nu ook trouwen, hoe eer hoe beter, dan is 't uit En nog ééns vraag ik u spreekt u liever over de koers- noteering. Dit zeggende nam hij zijn sigaar uit den mond en wierp die weg ze smaakte hem bit ter en aan den rook vond hij een onaangena- men geur. Ze waren nu in de Rue Ponthieu. De heer Pointal hield stil voor de deur van een klein, in alle deelen zeer bescheiden uitziend hee renhuis, dat nu al achttien jaren lang aan wijlen markies De Virevielle had behoord. We zijn erjiernam de notaris. Ik moet hier even binnengaan, om een antwoord te brengen aan een oude dame, die nu lang nier altijd even genietbaar is. Wandel maar een oogenblikje op en neer ik zal gauw weer bij je zijn. En, terwijl hij zich toen opeens bedacht, zei hij kerk, waar ds. A. H. Piersma van Anjum dit op een eigenaardige wijze voltrokken huwe lijk op niet minder origineele wijze kerkelijk bevestigde. Een trouwdag, of liever trouwnacht, was het om niet spoedig te vergeten. HONDENTROUW. Dezer dagen verkocht een bewoner van Randwijk een Iersche Setter aan een inwoner van Alkmaar. Het dier werd per auto naar zijn nieuwen baas vervoerd en bleef daar ruim een week. Dinsdagmorgen in de vroegte was het dier bij zijn ouden eigenaar terugge keerd hij werd in uitgeputten toestand in een schuurtje achter het huis gevonden. DOODELIJKE VAL. Maandagavond had de 74-jarige landbou- er C. Deneer te Wessem het ongeluk in de kelder van zijn woning te vallen. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen is hij Woensdag middag in het Ziekenhuis te Roermond over leden. DE WERKSTER, DIE DE GELDTROMMEL VOND. f 3000 gestolen. Een inwoner van Rotterdam had aan zijn ouders, die te Hillegersberg wonen, ongeveer f 4000 in bewaring gegeven, die daar in een trommel werden opgeborgen. Dezer dagen bleek, dat f 3000 van dat geld verdwenen waren. De politie, bij wie aangifte werd gedaan, nam de 19-jarige werkster der familie in verhopr. Deze jonge dame en haar eveneens 19-jarige verloofde, bleken met f 3000, die de eerste, nadat zij den sleutel gevonden had, uit de trommel genomen had, goede sier te hebben gemaakt. Een motor-' fiets en andere begeerlijke zaken werden met het gestolen geld aangekocht. Al die zaken bevinden zich nu ten politie-bureele te Hille gersberg tezamen met het verloofde paar. ONDER EEN AUTO. Jongen gedood. Een 10-jarige jongen, uit Rotterdam, H. Bakker, die Dinsdag te Hillegersberg, toen hij de straat overstak door een vrachtauto is overreden, is in het ziekenhuis te Rotterdam, waarheen hij vervoerd was, bezweken aan de gevolgen der bekomen verwondingen. ONDER EEN MAST GEDOOD. Dinsdagmiddag halftwee is de 33-jarige schipper A. Osinga uit Rotterdam, die met zijn schip voor de scheepswerf in de Hij mans wetering te Alphen aan den Rijn lag, ge dood door het vallen van den mast van zijn vaartuig tengevolge van het breken van een staaldraad. De man laat een weduwe met vier jeugdige kinderen achter. TIMMERMAN VAN EEN STELLING GEVALLEN. Het slachtoffer overleden. Dinsdagmiddag half vijf is de 31-jarige timmerman W. Lubbers uit Vreeswijk, die werkzaam was te Hilversum aan den bouw eener school in de Snelliuslaan bij het leggen van ijzeren buizen, doordat hij het evenwicht verloor van een zes meter hooge stelling ge vallen en daarbij met het hoofd op een sta len balk terecht gekomen. Hij werd met een zware hersenschudding naar de R.-K. Zieken huisverpleging gebracht, waar hij na korten tijd is overleden. De man was gehuwd en va der van drie kinderen. VENTER ONDER DE TRAM GERAAKT. Het slachtoffer zwaar gewond. Dinsdagmiddag te half zes is onder Heel- sum een Japansche venter met galanteriën wonende in de Oeverstraat te Arnhem, die te dicht langs de electrische tram liep, door een tram, gaande in de richting Arnhem, ge grepen en onder een der wagens geraakt. De k«™0ptPevon5 man werd zwaar gewond. Nadat voorloopige geneeskundige hulp was verleend, is hij naar Arnhem vervoerd. EEN INGEWIKKELD VERKEERSONGEVAL. Het gevolg van slippen. Maandagmorgen omstreeks halftien stond op den Bredascheweg te Tilburg, ter hoogte van het gesticht „De Goede Herder", een met paard en wagen gespannen wagen ter rechterzijde van den weg. Uit de richting Til burg naderde een vrachtauto, bestuurd door F. G. uit Heerlen, terwijl uit de richting Bre da een Engelsche luxe auto, bestuurd door A. A. uit Lancashire kwam aanrijden. De be stuurder van de vrachtauto zag, dat hij niet tusschen de Engelsche auto en den stilstaan den wagen door kon, waarom hij krachtig remde. Het gevolg hiervan was, dat hij op den gladden betonweg slipte en tegen den stilstaanden wagen schoot, die geheel werd gekraakt. Tot overmaat van ramp reed ach ter deze vrachtauto een luxe auto, bestuurd door F. K. uit Dordrecht. De bestuurder van deze auto remde, doch zijn wagen onderging het zelfde lot van de vrachtauto. Hij slipte eveneens en wel zoo danig, dat de wagen een kwart slag omsloeg met de rechterzijde met een harden smak tegen den achterkant van de vrachtauto op botste. De carosserie van de Dordtsche auto wérd geheel in elkaar gedrukt. Intusschen passeerde de Engelsche auto en deze reed, om het geval nog wat gecompli ceerder te maken, tegen de voorzijde van de Dordtsche auto, zoodat deze auto ook daar ernstig beschadigd werd. Gelukkig waren de persoonlijke ongeluk ken niet van ernstigen aard. Een dame, die in de Dordtsche auto zat, kreeg snij wonden aan den rechterbovenarm, terwijl een vrouw, die in de vrachtauto uit Heerlen meereed een niet ernstige hoofdwonde bekwam. Na door personeel van den Geneeskundige Dienst te zijn verbonden, konden zij hun reis vervolgen De auto uit Dordt moest worden wegge sleept. STEEKPARTIJ IN DANSTENT BIJ RUINEN. Aan de grens der gemeente Hoogeveen on der-Ruinen, over over de spoorlijn was weer eens een amusementsgelegenheid (zweefmo len) opgericht met toestemming van het ge meentebestuur van Ruinen, welke inrichting dan bezoekers trekt van allerlei windstre ken, omdat in Hoogeveen dergelijke „attrac ties" worden geweerd. Zaterdagavond is, naar de Telgr. meldt, al daar een zekere Casper Vermaning, paraplui- maker, liggende met een scheepje in deze buurt, door twee personen uitgenoodigd naar de aldaar aanwezige danstent te komen en zoodanig met messen bewerkt, dat de hulp van dr. P. Kooiman te Hoogeveen moest wor den ingeroepen. Deze achtte den toestand ernstig en gelastte opname in het ziekenhuis Neen, weet je watga even mee naar binnen, 't Loopt over een tamelijk ingewik kelde rechtskwestie en jij kunt ons misschien nog van advies dienen, mijnheer de rechtsge leerde Lionel had eerst niet veel lust, maar gaf eindelijk wel toe op herhaald aandringen van den heer Pointal, die nu belde, waarop een oude gedienstige hen kwam opendoen Zijn de dames thuis vroeg de heer Pointal. Je hoeft ons niet aan te dienen ik ken den weg en wij worden verwacht. Terwijl hij opnieuw den arm van Lionel nam, dien hij ditmaal niet meer zou loslaten, ging hij met hem een steenen trap op, waar van de treden uitgesleten en hier en daar af gebrokkeld waren. Het volgend oogenblik duwde hij hem een salon binnen, waar een ovale tafel stond, met een lamp er op en waaraan twee dames zaten, tegenover elkaar; de een met een borduurwerk, de ander met een boek. Een paar dagen te voren had Lio nel die beide dames in een handschoenwin kel ontmoet. Wel, daar doet u goed aan, mijnheer Pointal riep gravin De Juines, terwijl zij onmiddellijk opstond om hem te begroeten. Gravin, antwoordde hij, u laat mij van avond een zeer vreemde, zeer kiesche en voor een notaris zelfs een eenigszins gewaagde rol spelen Weet u dan niet, dat het ons ten eenenmale verboden is iets te ondernemen, wat buiten onze bevoegdheid gaat, op straf fe van drie maanden geschorst, ja zelfs hee lemaal van ons ambt ontzet te worden, in geval dit nog eens voorkomt. Gelukkig heb ik al grijze haren en ben ik dan ook aan het onderhandelen om mijn notariaat over te doen. Dus heb ik het er maar op gewaagd, wat er dan ook van komen moge Hij boog eerbiedig, ging naar de deur en verdween. Lionel, die door dit avontuur zóó verbaasd was, dat hij niet wist of hij waak te of droomde, dacht er niet aan hem te volgen. Zijn blik was als beneveld maar door dien nevel heen zag hij twee groote, bruine oogen, die hem aan de plek genageld hielden. Blijf, freule, sprak de gravin op gebie denden toon. Je tegenwoordigheid hier is ge- wenscht. En terwijl zij zich toen tot Lionel wendde, voegde zij er met een minzamen glimlach bij Welkom, waarde graaf Ik verlang wel zéér, eens kennis met u te maken. U vergist zich, gravin, antwoordde Lio nel. Ik ben niet graaf De Préval. Andermaal lachte zij hem nog minzamer toe hij had niet hard genoeg gesproken, om door het onwillige oor van de gravin ver staan te worden. Dus was hij op het punt zijn antwoord te herhalen, toen freule De Saligneux, die wat naderbij gekomen was zoo oogenschijnlijk om hem een stoel te ge ven nu heel zacht en vlucht sprak Mijnheer, ik neem de gevolgen op mij trouwens u is in mijn huis en bovendien ben ik zoo ongelukkig, dat alles mij geoorloofd is. Laat madame De Juines in haar waan zij zal u dingen vertellen, die ik u niet zeggen kan en die u misschien toch belangwekkend vindt. Lionel wist met recht niet meer, hoe hij het had, maar de groote bruine oogen betoo- verden hem. Hij zag er dus verder vanaf de gravin uit haar droom te helpen, maar ging zitten en wachtte de dingen, die komen zou den. Waarde graaf, hernam gravin De Juines met vorstelijke minzaamheid, mijn broer heeft mij in kennis gesteld met het aanzoek, dat gij hem deedt en het draagt zijn goed keuring weg en ook de mijne. Dat is niet voldoende, schreeuwde made moiselle De Saligneux haar in 't oor. Wees zoo goed, mijnheer, niet de min ste aandacht te schenken aan hetgeen mijn nichtje aanvoerthet is nog een kind. Maar houdt u intusschen verzekerd van haar toe> stemming zij zal eindigen met er zich heel gewillig in te schikken. Ja zeker, dat zal ik ook, riep mademoi- WIJ BREIENen repareeren alle soorten wollen kleeding, kousen en sokken, ook de allerfijnste. Voor NIEUWWERK ZIJN WIJ No. 1 JAAP SNOR, DEN HELDER, Zuidstraat 19. (Let op den Gelen Winkel.) Depots voor Wieringen Hippolytushoef Wed. J. de Beurs Den Oever Jb. Kaleveld. selle De Saligneux. Maar op één voorwaarde... En die is Dat u duidelijk voor mijnheer de rede nen zult uiteenzetten, die ik heb, om graaf De Preval niet te willen trouwen. Wat nu, Claire Denk je, dat ik hem vertel Dat eisch ik, viel zij haar in de rede. Ik wil dat hij ervan op de hoogte zij, daar heeft hij recht op Nietwaar mijnheer Lionel zet als versteend. Mijnheer verklaart, dat hij daar recht op heeft, schreeuwde ze verder haar tante in 't oor. Hij wil alles weten. Men legt mij dan wel een zware taak op, beste graaf. Nu ben ik verplicht, u te zeg gen, dat er een zekere Jean Teterol bestaat ik geloof wel, dat dit zoo zijn naam is een man van niets, die millionnair is gewor den en zich nu verbeeldt dat hij met zijn millioenen alles bemachtigen kan, zelfs de sterren aan het uitspanselMaar wat er aan te doen, nietwaar Er zullen immers al tijd van die Têterols bestaan en misschien hebt u er zelf ook wel eens ontmoet. Lionel maakte een diepe buiging, ten tee- ken dat dit werkelijk het geval was. Die, waarvan ik sprak, ging madame De Juines voort, had het meest ongerijmde plan opgevat, waar ik ooit van gehoord heb Stel u voor, dat hij nog een zoon heeft, die ellen deling, en dat mijn arme broer in dien tijd in geldelijke verlegenheid verkeerde. Die Têterol profiteerde daarvan en perste hem een geschreven bekentennis af. Spaar mij de restO, als ik had kunnen denken Maar ik ben alles pas later te weten geko men. Daar komt me dat jongmensch, in ei gen persoon zijn hart aanbieden aan mijn nichtje, wie ik het recht moet laten weder varen, dat ze hem niet al te zacht de waar heid heeft gezegd. Want het kind heeft wel veel goeds, maar ze heeft zulke slechte ma nieren u zult haar zeker wel betere leeren. (Wordt vervolgd,

Wieringer courant | 1931 | | pagina 1