D. WIERINGER COURANT STERILISEERKETELS. VANAF 6.50. TWEEDE BLAD VRIJDAG 14 AUGUSTUS No. 62 GEMEENTE WIERINGEN. ANNA PAULOWNA. Hippolytushoef. De Sachs-Motor. In don loop dezer week demonstreer de de heer A. Veltman, auto- en motor- handelaar voor ons de Sachsmotor. Wij hadden ook het genoegen zelf deze „Rijwielmotor" te mogen berijden en we mogen gerust zeggen, het was ons een waar genot. De motor is gemaakt van een versterkt rijwiel met ballon banden, dat door zijn van nature reeds veerenden gang, een zachten gelijkpia- tigen loop garandeert. Merkwaardig, zoo vast als dez,e motor op den weg ligt. En men behaalt op den vlakken weg graag een snelheid van 30 K.M., wat wel getuigt van de groote trek kracht van de Sachs-motor, die naar ons bij de demonstratie bleek, hoogst eenvoudig is en door een leek te bedie nen. Wij gelooven dat de heer Veltman met de verkoop van deze motor een groot succes zal boeken. Het concert van „Harmonie". Don deldagavond gaf de muziekvereeniging „Harmonie" haar eerste concert in dit zomerseizoen in de tent. Door verschil lende omstandigheden had dit con cert niet eerder kjirmen plaatsvinden. De avond was na al de regenachtige dagen als uitgezocht en een groot aan tal belangstellenden had zich dan ook rond de tent verzameld. Bij de twee eerste nummers voelden zich de mu zikanten zeker nog wat onwennig. Het klonk ietwat wijfelend en mat. Ook za gen wij, dat de bezetting niet volledig was. Bij het derde nu,mmer had men echter de „gang" er in. Het publiek ge noot en telkens weerklonk een harte lijk applaus. Wij hoorden de wensch uit spreken van velen in het publiek, dat „Harmonie" op dit concert nog vele an deren zal laten volgen. Wat ons ook opviel is, dat er thans nu de tent op een andere plaats staat, iets aan ontbreekt. Ze is n.1. aan alle zijden open en nu werd door de wind de klank der muziek van het publiek afgevoerd. Als de tent aan de achterzij de dicht wordt gemaakt, zal dit zeker een groote verbetering zijn. Nog een klein incident deed zich vooi toen een hier met vacantie vertoeven de mijnheer brutaalweg een voordracht tusschen de muzieknummers wilde ten beste geven. Zijn reciteer-capaciteiten schenen echter niet zoover te reiken, dat het publiek er van genoot. Althans, hij moest afbreken en we hebben hem niet weer gezien. Arm Knaapje. Toen Woensdagmid dag eonige kindéren4 te De Ilaukes bij een reeks stilstaande kipkarren van de Zuiderzeewerken aan het spelen waren kantelde eensklaps een ijzeren laadbak daarvan tengevolge waarvan de vijfja- rigé W. Pathhuis tusscheii de bak en 't ijzeren onderstel bekneld geraakte. Toen het arme kind door toegescho ten hulp werd bevrijd, bleek het reeds te zijn overleden. Men kan zich de smart der ouders voorstellen, die zoo hun zoontje thuiskregen. Het eerste brood van Wlieringermeer- roflge gebakken. De eerste rogge in de Wieringermeer - polder is gedorschen en aangekocht door den heer S. Half- weeg, bakker, De Haukes Wielingen, diè er Wieringer- en Groninger rogge brood van heeft gebakken. Het bak sel viel zeer goed uit en de smaak was voortreffelijk. Het brood is opgezonden naar verschillende ingenieurs en ande ren, die betrokken zijn bij liet in cul tuur brengen van den nieuwen pol der. J.V.O. - Nieuws, (verbetering.) De jaarvergadering is een week uitgesteld en wordt thans gehouden op 23 Aug. Zondag 16 Aug. leden en adspiranten bijeenkomen in de Vonk 'sm. half drie. FANCY FAIR HARMONIE. In een onzer vorige nummers hebben wij er melding van gemaakt, dat de muziekvereeniging „Harmo nie op 29, 30 en 31 Aug. a.s. een fancy-fair zal houden in Concordia te Hippolytushoef. De voorbereidende werkzaamheden worden thahs getroffen en de medewerking der bur gerij in de allereerste plaats verzocht. Jongedames zullen volgende week rond gaan en vragen of u wat voor de bazar wilt schenken. Zeg dan niet neen. Velen doen aan huisvlijt, houtzagen, houtsnijden, schablonee ren, schilderen, knoop- of vlechtwerk. Er is toch wel iets bij, dat u wilt afstaan Winkeliers Nog nimmer hebben we een te vergeefs beroep op u gedaan. Voor onze ten en vermakelijkheden hebben we veel noo dig, alsook voor onze verloting. Kijkt uwe voorraad eens na en wij zijn er van verzekerd dat de dames niet met ledige handen bij u weggaan. De leden van Harmonie zullen zorgen dat de zaal weer zoo aantrekkelijk mogelijk word: gemaakt. Een echte feestzaal waar cabaret muziek en dans zich zullen afwisselen. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. Zondag 16 Augustus. NED. HERV. GEM. Oosterland nam. 3 1/2 uur Ds. Van Beek. Westerland nam. 7 1/2 uur Ds. van Beek. DOOPSGEZ. GEM. H.hoef v.m. half elf Ds. Milatz v. IJmuiden EVANGELISATIE H.-hoef voorm. 10 uur de heer Bosma. GEREF. KERK H.-Hoef voorm. 10 uur Preeklezen. H.-hoef nam. 3 uur de heer Robbers. Den Oever voorm. 10 uur de heer Robbers. Den Oever nam. 3 uurPreeklezen. SUCCES-NIEUWS. Zondagmiddag a.s. na middags half drie zal Succes I haar tweede Nederlaagwedstrijd spelen en ontvangt daar voor H. R. C. II van Den Helder. Een hooiklamp vernietigd. Woensdag geraakte, doordat kinderen met luci fers hadden gespeeld, een hooiklamp van den heer G. Philipson in brand. De spoedig ter plaatse zijnde brand weer wist> de vlammen te blusschen. Echter is het hooi vanwege het vele water en de brandlucht niet meer voor veevoeder geschikt. Brand. Vrijdagmorgen te ongeveer half tien stond plotseling de boerenhof stede van den veehouder Bas aan den Stoomweg alhier in volle vlam. Onmiddellijk snelde men van alle kanten te hulp en arriveerde ook wel dra de motor-brandspuit. Maar tegen de geweldige vuurzee was niets uit te richten. Alles brandde tot den grond af. Vermoedelijke ooizaak is hooi- broei. Een en ander was verzekerd. De as begaf het. Woensdagmorgen brak een as van de auto van den heer C. Zwaag, melkhandel aan de Midden vliet. Gelukkig is de heer Z. een kalme rijder en hij stond dan ook onmiddel lijk toen het ongeval plaats greep, Per soonlijk kwam de heer Z. er zonder kleerscheuren af, terwijl het koppige vehikel per kraanwagen is weggehaald BRANDEN. Dinsdagavond ongeveei half twaalf bemerkte een voorbijganger dat er brand was ontstaan in de bollen schuur van den heer H. Pennekamp aan de Midden vliet. Dadelijk werd de motorbrandspuit ontboden, en met be hulp daarvan was men het Vuur spoedig meester. Echter was toen reeds de geheele voorraad bollen (on geveer 1500 bakken), verbrand. Het per ceel en de .bollen waren laag verzekerd. Voor den eigenaar dus 'n schadepost. Breezand. Een brute leverancier. In zake een bericht in een onzer vorige nummers van het faillisement Jr. Jon ker, verzoekt de heer Jonker ons mede te deelen, dat dit onmiddellijk werd, ingetrokken nadat gebleken was, dat de firma, die het faillissement *had aangevraagd zelf een abuis had ge maakt door wissels, die door den heer Jonker waren voldaan, niet af te boe ken. Deze firma kreeg dus de onkosten te betalen, maai' de heer Jonker, wiens goede naam in twijfel werd getrokken had er natuurlijk ook reeds schade van naai' rechts blijkbaar kwam er een verwarring, waardoor de chauffeur van de wijs geraakte. Hij reed althans met vrij groote snelheid het trottoir op Een 27-jarige man uit Heemstede, die daar liep, werd tegen den muur van een huis doodgedrukt een 40-jarige juffrouw werd ook geraakt, zij kreeg een beenwonde. Maar de kinderwagen die zij duwde en waarin een baby lag, kwam er nie|. zoo goed af. De wagen werd tegen den muur platgedrukt het kindje was er even tevoren uitgerold en kwam er wonderlijk genoeg met een paar schrammen af. Het lijk van den man en de gewonde vrouw wer den naar een ziekenhuis vervoerd. BINNENL NIEUWS. TEGEN OVERHEIDSSTEUN. Men schrijft uit Broek op Langendijk Terwijl de tuinbouworganisaties en de bur gemeesters van eenige gemeenten, waar de tuinbouw het voornaamste middel van be staan is, ijveren om de talrijke getroffenen door de aardappelziekte met overheidssteun geholpen te krijgen, zijn de voorzitters van de twee grootste tuinbouwvereenigingen, n.1. die van Gi-oentecultuur te Broek op Langen dijk en Tuinbouwbelang te Noord-Schar- woude, tegen deze steunbeweging te velde ge trokken zij keuren deze pogingen ten sterk ste af. EEN WILD-WEST AVONTUUR. De razende, gepantserde smokkelauto. De smokkelhandel in het Nederlandsch- Duitsche grensgebied, die eenige weken ge leden vrijwel tot stilstand was gekomen on der den invloed van dreigende inflatie, is de laatste dagen weer sterk opgeleefd. Met welk een driestheid de smokkelaars te werk gaan, bewijst de volgende geschiedenis, welke wij in het Hbld. aantroffen Een geheimzinnige smokkelauto maakte het Neder-Rijnsche grensgebied, vooraf in de na bijheid van Walbeek onveilig. De dolste ge ruchten deden de ronde. Menschen die het langs de wegen razende voertuig gezien hadden, wisten te vertellen, dat het een met stalen platen gepantserde personen aüto was, waarvan de bestuurder in Macro woon de. Zekerheid had men daaromtrent niet, maar de douaneambtenaren begonnen stel selmatig jacht op het voertuig te maken, dat groote hoeveelheden koffie en tabak uit Ne derland in Duitschland bracht en meestal bij nacht en ontij verscheen en met onge looflijke vaart over de wegen voortjoeg. Er werden barricaden op de wegen opgeworpen, greppels gegraven, salvo op salvo's op den ge blindeerden wagen afgevuurdniets hielp. De auto „nam" alle hindernissen zonder ee nige moeite. Toen heeft men de plaats opgespoord, waar de bestuurder zijn waar afleverde. Het bleek een boerenhofstede onder Ekingen te zijn en den eerstvolgenden keer, dat het geheimzin nige voertuig weer over de grens snorde, werden geen hindernissen in den weg gelegd doch zag de bestuurder zich op de plaats van bestemming plotseling omringd door de dou ane en de politie en werd de wagen met in houd in beslag genomen. De vermetele be stuurder moest natuurlijk kennis maken met de Duitsche gevangenissen. Bij onderzoek van den wagen bleek deze voor smokkeltochten speciaal ingericht te zijn. Aan alle kanten was hij gepantserd met staalplaten van 10 millimeter dik en daardoor absoluut kogelvrij gemaakt. De bestuurder droeg een stalen helm om zich tegen de revolver- en geweerkogels te be schermen, terwijl in de auto een vliegtuig motor gebouwd was, die de waanzinnige snel heid mogelijk maakte. Voorts bleek, dat het voertuig toebehoorde aan een georgani seerde bende, waarvan men sléchts één lid in handen gekregen heeft. Vrachtauto op Trottoir. Een man. doodgedrukt een vrouw gewond. Baby in een kinderwagen ternauwernood aan het gevaar ontsnapt. Gistermiddag reed in de Kennemer- straat te Haarlem een vrachtauto van Van Gend cnLoos. Toen de auto den hoek omzwaaide naar de Frans Hals straat kwam van daar een wielrijder, die dus in verboden richting reed. De auto week naar links uit de wielrijder Door een auto gegrepen. Vrouw levensgevaarlijk gewond. De 33-jarige echtgenoote van den heer J. de Kruif, Meikade te Eder- veen, is gisteravond, omstreeks zeven uur, bij het oversteken van den weg, door een passeerenden auto van den heer Hensen uit Eist bij Rhenen ge grepen. Zij was terstond bewusteloos. Na door dr. De Waard verbonden te zijn, is de vrouw in hopeloozen toe stand per ziekenauto naar haar wo ning gebracht. Men vreest voor haar leven. EEN EDELE DAAD. Dezer dagen, aldus lezen wij in de „Eind. Crt." kwam een marechaussee te paard A. L. Nagelkerke, gestationneerd te Tilburg, ter oore dat in het St. Elisabeth-Ziekenhuis te Tilburg, een moeder van drie kinderen ster vende lag, die alleen nog door een bloedtrans fusie kon gered worden. Zes verschillende per sonen, welke familie waren van deze moeder, waren volgens den dokter niet geschikt om deze transfusie te ondergaan, en werden hier voor afgekeurd. De echtgenoot was ten einde raad en wist niet meer waarheen hij zich thans moest begeven. Toen de marechaussee dit alles had verno men stelde hij zich disponibel voor deze ede le daad, ten einde een voor hem geheel onbe kende vrouw te kunnen redden. Een strenge keuring volgde, waarna dén marechaussee den volgenden dag werd bericht, dat zijn bloed was goedgekeurd. Om de vrouw te behouden, moest hij driekwart liter bloed af staan, hetwelk gebeurde. Dank zij deze bloedtransfusie slaagden de geneesheeren er in de vrouw in het leven te houden. Over enkele dagen mag zij het zieken huis verlaten. HET KRENTENMIKJE. Een onderzoek, dat een half uur duurde en geen resultaten opleverde. Een geval van nauwgezette plichtsvervul ling, dat niet van humor ontbloot was, lezen wij in de „Limb Kr." We laten hier een en ander volgen 't Gebeurt op een Zondagmorgen aan het Duitsche grenskantoor op een der groote wegen, die NoordLimburg met het naburige Duitschland verbindt. Een Nederlandsche fietser wordt door den groen-geuniformeerden grensbeambte ver zocht af te stappen met de vraag „Wat hebt u in dat pakje „Een kleine krentenmik", luidt het ant woord. De Duitsche douane informeert verder „Hoe zwaar is die „Weet ik niet precies, misschien twee pond. „Ja, dan zullen even nawegen. Het gaat volgens gewicht, ziet u." Nu wordt het Jcleine krentenmikje" gewo gen, hetgeen zoo nauwkeurig en angstvallig geschiedt, dat het ongeveer tien minuten in beslag neemt. Dan zegt de trouwe grensbewaker „onge veer 900 gram", welk resultaat wordt opge- teekend. Daarna wordt een zwaar boek opengesla- gen en na eenig zoeken mompelt hij „rozij nen". Volgt wederom een aanteekening. „Is er ook boter in „Weet ik niet," is 't antwoord. Andermaal wordt bladzijde na bladzijde omgeslagen. Volgt een korte aanteekening. Daarna de vraag „Zijn er ook eieren in „Weet ik ook niet," klinkt het ongeduldig terug. Nu na eenig zoeken begint de Duitscher te rekenen en te tellen en te cijferen. De Hollandsche fietser staat ongeduldig en in spanning te wachten op het resultaat van deze gewichtig-doenerij. Eindelijk klinkt het ernstig en met een tri omfantelijken glans in de oogen van de lip pen grensbeambte „Sie müssen genau 4 1/2 Prennig Zoll be- zahlen aber weil nicht weniger als 5 Pfen- nig erhoben werden darf, können Sie weiter- fahren. Gute Reise." Daar tijdens dit onderzoek' ook nog drie automobilisten geholpen waren, had de con trole juist een half uur geduurd. St. MAARTENSBRUG. Woensdagmiddag had alhier een ongeluk plaats dat twee jon getjes heeft getroffen. Het 10-jarig zoontje van E. Kooij en het 7-jarig zoontje van B. Slagter waren, zooals dat met vacantie nu eenmaal zoo gaat, aan het spelen op de boer derij van den heer G. Blaauboer en reden mee met de ierkar. Op een gegeven moment het noodlottig gevolg, dat die knaapjes van schrok het paard en sloeg op hol, met den kar tuimelden en de wielen over zich heen kregen. Deerlijk bezeerd werden de jongetjes opge nomen en bij Blaauboer binnengedragen. Het jongetje van Kooij was er het ergst aan tee; dokter Schmidt constateerde zware kneuzin gen van de ribben, den bovenarm en den rug. Hij mocht voorloopig niet vervoerd wor den en wordt verpleegd ten huize van den heer Blaauboer. Het ventje van Slagter was bezeerd aan hoofd en dijbeen, dit was niet zoo ernstig en het kereltje kon naar huis gebracht worden. Hij maakte het naar omstandigheden goed. Gelukkig was de ierkar leeg, anders had den de gevolgen nog ernstiger geweest, vyij willen voor de jongetjes en voor de ouders hopen, dat het ongeluk geen blijvende nadee len mag opleveren. Ons Lichaam en onze Gezondheid. GEMEENTE ZIJPE. BURGERLIJKEN STAND der gemeente Zijpe van 7t.m. 13 Aug. 1931. OndertrouwdComelis Helder, 24 jaar, timmerman en Hendrika Maria Vriesman, 22 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Zijpe. Overleden Ariën Portegijs, 67 jaar, echt genoot van Jansje Strooper Arie Eriks, 62 jaar, echtgenoot van Neeltje Pastoor. GEMEENTERAADSVERGADERING De Burgemeester der Gemeente ZIJPE, maakt bekend, dat een OPENBARE VERGA DERING van den RAAD dier Gemeente is belegd tegen Woensdag den 19 Augustus 1931, des voormiddags te 10 1/2 ure (nieuwe tijd.) ZIJPE, (N.H.) 14 Augustus 1931. De Burgemeester voornoemd, J. DE MOOR. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 14 Aug. 1931. Aangevoerd 101 Stapels, 158000 Kg. Fabriekskaas Kleine f 38 Commissie f 38 Boerenkaas Kleine f 36.50, Commissie f 41. Alles met Rijksmerk. Handel goed. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 14 Aug. 1931. Aangevoerd 249 H.L. Tarwe f 56 Gerst chev. f6.356.50 Haver f 6.257 Bruine Boonen f 1216 Citroen boonen f 17 Duiven boonen f 10 11.50 Wite boonen f 1216 Karweizaad f 19.80—21 Blauwmaanzaad f 20 Groene erw ten f 7.50 Grauwe erwten nieuw, f 5052 Vale f 2437 Alles per 100 Kg. Handel goed. ARTSENIJEN, VROEGER EN NU. De ontleedkunde is een zeer jonge weten schap. Den geneesheer der middeleeuwer, ontbrak een grondige kennis van het mensche lijk lichaam. Hij kon niet anders dan in het duister rondtasten bij zijn pogen om het lij den der menschen te lenigen, en om er nu zoo veel mogelijk verzekerd van te zijn, dat de lij der een voor zijn ziekte geschikt geneesmid del kreeg, werd enmixturen (mengsels) sa mengesteld, die uit de grootst mogelijke hoe veelheid zelfstandigheden bestonden. Men noemde het „het Mirkridaat", later „het Theriak". Dat mengsel bevatte, behalve eeni ge dierlijke zelfstandigheden, als het vleesch van vergiftige slangen, niet minder dan een zestigtal plantaardige bestanddeelen, waar van een, het „Magna hedrychoon" weder uit 18 verschillende stoffen bestond. Androma- chus, de samensteller van deze compositie, legde in de 4de eeuw een in verzen gesteld recept van het wondermiddel aan de voeten van den Romeinschen keizer Sedert dien werd het wondermiddel steeds onder groote open bare plechtigheden bereid, welk gebruik tot aan 1787 bleef bestaan. Behalve het Theriak werden ook enkelvou dige geneesmiddelen bereid, waarvoor somtijds ook weder de wonderlijkste ingrediënten wer den gebruikt o.a. 'addervet, olie, uit schor pioen bereid, enz. Meestal echter vormden planten de grondstof waarvan men een keus had uit 700 verschillende. Verreweg het grootste gedeelte van dezeu geneesmiddelenvoorraad is thans voor goed afgedankt en alleen datgene is behouden, dat door jarenlange wetenschappelijke onder zoekingen bewezen heeft werkelijke genees kracht te bezitten. Aan deze beproefde art senijen heeft de scheikunde een aantal nieu we toegevoegd, terwijl ook de plantkunde niet achterbleef. Van de planten benut men bladeren, bloe men, vruchten, hout, schors, wortels en ook verschillende andere voortbrengsels als hars balsem, gom, suiker, zetmeel, enz. Tal van geneeskrachtige planten worden hier te lande in het veld aangetroffen, o.a. de kalmoes, die in Utrecht langs de vecht veel vuldig voorkomt en daar jaarlijks ingezameld wordt. In de cultuurtuinen te Elburg, Noord- wijk, en te Delft worden een groot aantal kruiden en planten gekweekt, o.a. venkel, va leriaan, lavendel, salie, vlier, thijm, paarden- sla, zonnebloemen, stokrozen enz. Tot de uitheemsche boomen en planten die geneesmiddelen leveren, behooren o.a. de Cinchona, oorspronkelijk uit Peru afkom stig, thans ook op Java gekweekt, waarvan de bast de welbekende kina geeftverder de Ricinus, de wonderboom genoemd, o.a. in Afrika en Oost en West-Indië inheemsch en uit welks zaden de bekende wonderolie wordt gewonnen de Aloë, uit Afrika afkomstig de Kamferlaurier van Sumatra en uit Japan; de Crocus Lativus uit Spanje, waarvan de stampers de saffraan leverende Peru-bal- sem van een in Nieuw-Granada inheemschen boom enz. NERVOSITEIT EN OVERERVING. Eigenlijk is het onjuist om het haastig tem po van onzen tijd als de eenige oorzaak van vele storingen in het zenuwstelsel te beschou wen. De „struggle for life", die ons thans zoo sterk aangrijpt, is slechts de uiterlijke aan leiding de diepere oorzaak voor de nervosi teit moeten wij echter in de z.g. herediteit zoeken. Wij weten thans dat de ontvankelijkheid voor nervositeit overerfelijk is niets is ech ter verderfelijker dan wanneer de leek deze these meer waarde toedicht dan in werke lijkheid het geval is. De ontvankelijkheid voor nervositeit is overerfelijk, doch daarme de is niet gezegd dat deze erfelijkheid zich altijd in een bepaalde ziekte uit. Wanneer de omstandigheden gunstig zijn, bestaat er zelfs een groote kans dat deze erfelijkheid in het geheel niet tot uiting komt. Indien een erfelijke aanleg aanwezig is, moet er scherp op worden toegezien dat men niet door eigen gedachteloosheid het optre den der ziekte bevordert. Door een scherpe zelfcontrole kan men zelfs veel voorkomen. Wie bijvoorbeeld als gewoonte aanneemt om twee, drie of meer keeren te gaan controlee ren of de gaskraan wel afgesloten is, geeft zich als het ware weerloos over aan een ver derfelijke gewoonte, die in een zenuwziekte kan ontaarden. Vooral wanneer de heredi- teitskwestie in het spel is, behooren dergelij ke voorbeelden niet tot de uitzonderingen. De strengeste zelfcontrole op het gedachten- leven en de onmiddellijke uitroeiing van der gelijke verderfelijke gewoonten geven de beste verzekering voor het gezond houden van het zenuwstelsel Laat men de verderfe lijke gewoonten voortwoekeren, dan loopt men gevaar dat zij steeds meer en meer op het onderbewustzijn beslag leggen en spoe dig het zieleleven belasten. In de allermeeste gevallen heeft de nervo siteit een zielkundigen ondergrond en in dit geval is het noodig, dat zij langs zielkundi gen weg tot beterschap wordt gebracht. Het is echter uit den booze om de gedachte te aanvaarden, dat men een zenuwziekte door eigen wilskracht kan genezen, hoe sterk de wil tot beheerschen ook is, op het meest on verwachte oogenblik zal zij falen en een ge vaarlijke ineenstorting blijft dan vaak niet uit. Wanneer het innerlijk leven nog niet te sterk belast is zal de zieke echter door eigen wilskracht veel kunnen bereiken. Westlandsche druiven. Te Batavia verkocht. De „Saparoea" van de Stoomvaart Mij. Nederland bracht 100 kistjes West landsche druiven aan, welke na onder toezicht van den Wjageningschen prof. Sprenger te zijn verpakt en verzonden in uitmuntenden staat arriveerden. Binnen enkele uren was de voor raad uitverkocht. Per „Marnix" van. St Aldegionda" arriveert een tweede zending, welke wordt vergezeld door den tuinbouwconsulent Levie, die de handels- en transportmogelijkheden zal bestudeeren. AUTO TEGEN EEN BOOM GEBOTST. Een zwaar en twee lichtgewonden. Gistermorgen vroeg moest aan den Jacht- dijk op de grens van de gemeente Pernis, een auto, komende uit de richting Rotterdam en bestuurd door J. van den Ban, laftdbouwer te Nieuw-Helvoet, uitwijken voor een van tegenovergestelde richting komende auto. Waarschijnlijk is de bestuurder van eerstge noemde auto zijn stuur kwijt geraakt, waar door de auto in volle vaart tegen een boom reed. De wagen is aan éénzijde geheel ver nield. De bestuurder, de heer Van den Ban, bleek zeer zware wonden aan hoofd en ar men te hebben bekomen. Hij is naar het zie kenhuis Eudocia te Rotterdam overgebracht. De twee andere inzittenden bekwamen ee nige lichte verwondingen. BUITENLANDSCH NIEUWS. Een dwaze weddenschap. Te Walsum bij Hamborn ging de 30- jarige Leo Zdun een weddenschap aan dat men zijn hoofd niet omlaag zou kunnen drukken. Vier mannen, die aan hem gingen hangen, gelukte het inderdaad ook niet, het hoofd naar de borst omlaag te drukken. Eerst toen een vijfde en zesde man te hulp kwa men, kon Zdun zijn hoofd niet meer omhoog houden. Hij zeeg ineen en het bleek, dat zijn halswerfsels gebroken waren. Hij werd naar een ziekenhuis overgebracht, waar hij spoedig daarop is overleden. De iepziekte in Duitschland. De directie van de Berlijnsche par- ken heeft na de ampele onderzoekin gen vastgesteld, dat de uit Nederland Duitschland binnengeslopen iepen ziekte, bij een voortgeschreden sta dium van de ziekte ongeneeslijk is. Men rekent er op, dat alle iepen te Berlijn zullen uitsterven. EEN ONTAARDE VADER. De caféhouder Moser te Afritz bij Villach had dezer dagen aangifte ge daan dat zijn 17-jarige zoon Karl niét naar huis w;as teruggekeerd. Er wer den nasporingen gedaan in het ge bergte, waaraan Moser zef deelnam. In een moeiijk toegankelijke bergkloof werd tenslotte het lijk van den knaap gevonden. De gendarmes beschuldig den vader onmiddellijk daarop van moord, daar men reeds vroeger ach terdocht jegens Moser had gekoesterd De man bekende tenslotte, dat hij niet slechts dezen zoon, doch ook zijn zoon Andreas en twee jonge kinderen had vermoord- en in het bosch begra ven. Moser had zeven kinderen gehad, van wie hij er dus vier om het leven had gebracht. Een spoor van Cramer Woensdagavond heeft men aan het strand bij Hirtshals (Jutland) een aan gespoelden metalen cylinder gevon den. De cylinder schijnt niet lang in water te hebben gelegen. Het is niet uitgesloten, dat hij afkomstig is van den Amerikaanschen vlieger Cramer. MARKTBERICHTEN. SCHAGEN, 13 Aug. 1931. Op de heden ge houden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt12 Paarden f 100 a 400 3 Stie ren f 110 a 150 20 Geldekoeien (mag.) f 180 a 260 71 Geldekoeien (vette) f 250 a 390 8 Kalfkoeien f 300 a 360 52 Nuchtere kalve ren f 10 a 24 104 Schapen, vette f 32 a 36; 163 Lammeren f 16 a 22 3 Bokken en geiten f 3 a 10 19 Varkens (mag.) f 16 a 24 65 Varkens (vette) per K.g. f 0.48 a 0.52 265 Biggen f 8 a 14 Konijnen f 0.30 a 1 95 Kip pen f 0.60 a 1.10 Hanen f 0.10 a 0.45. Eierveiling Schagen, 13 Aug. 1931. Aangevoerd 98263 Kipeieren. Prijzen 52 54 Kg. f 3.60 55—57 Kg. f 3.90 a 4.10 58— 60 Kg. f 4.10 a 4.50 61—63 Kg. f 4.20 a 4.60; 6467 Kg. f 4.60 a 4.90 Ongewogen Wit f 4.00 a 4.40 Klein f 2.10. 1340 Eendeieren f 3.30 a 3-.50 14 Kalkoeneieren f 10.80. WIERINGEN. Bloemen uit de Wieringer meer. De eerste bouquet gladiolen uit de Wieringermeerpolder werd heden door een bloemenkweeker te H.-hoef aan H. M. de Koningin verzonden. Geen grooter ergernis als onso lide glazen en ringen. Wilt gij verzekerd zijn van goed materiaal wendt U dan tot p. DUIJNKER BELTSTRAAT 51 H.-hoef. Grootste verscheidenheid in WECK-, WELT- en BADE- DUPLEX GLAZEN. Profiteert van een opruiming MAGNEETGLAZEN Alle soorten le kwaliteit. GUMMI RINGEN. EMAILLE Aanbevelend P. DUIJNKER.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 3