22E JAARGANG DINSDAG 25 AUGUSTUS 1931 NO. 65 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN 1 u 1 DE VONDELING. WIERINGER COURA VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG EN VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3. maanden 1. BUREAU ADVERTENTIëN: UITGEVER Hippolytushoef Wieringen. Van 1—5 regels 0.50. CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. Telefoon Intercomm. No. 19. Iedere regel meer f 0.10. DE AFSLUITDIJK in de ZUIDERZEE. Als het volgend jaar de afsluitdijk in dc Zuiderzee gereed zal zijn gekomen, komt de aanleg van een spoorweg over dezen dijk, de verbinding van Noord-Holland met Fries land en Groningen vormend, nader aan de orde. Dat wil echter niet zeggen, aldus be toogt het „Handelsblad" dat in het jaar, waarin de dijk gereed komt, de treinen reeds over den afsluitdijk zullen rijden. Afgeschei den van de economische zijde, welke overi gens onafscheidelijk aan den aanleg van de zen spoorweg is verbonden, moet men er op rekenen, dat, alvorens tot den aanleg van den spoorweg kan worden overgegaan, de dijk zich eerst zal moeten „zetten". Hoewel de uitvoering van dit spoorwegwerk nog niet eens is vastgesteld zoo als we bij informa tie vernamen zou de aanleg eventueel toch zeker niet eerder dan 1934 kunnen gereed komen. De economische omstandigheden van thans geven echter grond aan het vermoeden, dat met den aanleg van dezen spoorweg waar schijnlijk nog wel eenige jaren zal worden gewacht. In den aanleg van dezen spoorweg toch gaat een belangrijk kapitaal zitten, waarvan het althans op het oogenblik niet zeker is, dat het beschikbaar is, laat staan beschikbaar gesteld kan worden. Echter is er nog een omstandigheid, welke grond aan het vermoeden geeft, dat met den aanleg van dezen nieuwen spoorweg nog ee nige jaren zal worden gewacht. De nieuwe spoorlijn, welke circa 30 K.M. lang zal wor den, omvat een traject, waarop geen plaatse lijk verkeer zal zijn, althans geruimen tijd niet, als gevolg van de afwezigheid van be volking in het aanliggende gebied. Uit exploitatie-oogpunt zal deze spoorlijn voorloopig dus zeker niet voordeelig zijn. Iets anders is evenwel, dat zich de nood zakelijkheid van den aanleg van dezen spoor weg zal kunnen gaan voordoen. Het treinver keer wordt tot op heden geleid over Zwolle. Veel expansie-gelegenheid voor de spoor wegen bestaat er daar niet meer, tenzij men er een zeer belangrijk bedrag aan wil beste den. Eenerzij ds is er dus het minder aanlokke lijke exploitatie-beeld van een spoorweg over den Zuiderzee-afsluitdijk in de eerstkomende jaren, anderzijds is er de moeilijkheid, dat het station Zwolle op den duur het verkeer van overig Nederland met de drie Noordelij ke provincies niet meer zal kunnen verwer ken, zonder uitbreiding van spoorwegcapaci teit. In de naaste toekomst zal dus de vraag onder de oogen moeten worden gezien of het uit economisch oogpunt meer verantwoord is over te gaan tot den aanleg van een nieuwen spoorweg over den afsluitdijk wat in de ver re toekomst toch zal gebeuren) dan wel, dat de spoorwegcapaciteit van het station Zwol le wordt vergroot. Als op het oogenblik een belangstellend bezoeker van de Zuiderzeewerken van den geleider te hooren krijgt, dat het wel 1940 zal worden, voordat de treinen over den affsluit- dijk rijden, dan is men de tegenwoordige economische omstandigheden in aanmerking genomen dichter bij de waarheid, dan hij die het jaar 1932 dezer dagen noemde. EEN DANSWEDSTRIJD TE BRUSSEL. Tusschen twee muzieknummers deelde Radio-Schaerbeek een dezer dagen mede „Hedenavond begint de zesde dag van den danswedstrijd, die zonder onderbreking dag en nacht wordt gehouden in den Cirque FEUILLETON. 52. Dat is juist de schoonste parel aan zijn kroon. Want wat is ook weer de reden ge weest van de breuk Dat is zijn zaak, niet de mijne en ik bemoei mij nooit met dingen die mij niet aangaan. Maar wat mij dan wel aangaat, is, dat. nu ja, ik zal het maar zeggendat ik hem liefheb. Kan je nu een jongeman liefhebben, -dien je haast niet kentdien je maar vijf -minuten gezien hebt Hoe komt u er bij Vijf minuten U kunt gerust rekenen drie of vier minuten in het Bols de Boulogne tien aan den oever van de rivier twintig of meer op een bank in den tuin en van avond op z'n minst zoo lang Dat wordt dus al heel wat meer. En bovendien hebt uzelf niet herhaaldelijk be tuigd, dat de liefde iets is dat op éénmaal komt, men weet niet hoe Geen woord meer riep hij, of ik word in ernst boos Dat zou ik wel eens willen zien, ant woordde zij lachende. De heer De Saligneux richtte zich op, wierp het hoofd in den nek en nam over het ge heel de plechtstatige houding aan, zooals hij dit twee- of driemaal per jaar deed. Hij leek op dat oogenblik wel een aartsvader, een Ro- meinsch senator, of een van de zeven Wij zen van Griekenland. Claire sprak hij, ik zie er van af om verder met je te redetwisten maar ik duld ook niet, dat je in mijn persoon de vaderlijke Royal te Brussel. Ongeveer dertig paren dan sen daar sedert vijf dagen en zien er nog frisch en opgewekt uit Frisch en opgewekt Dat willen we even zien. Negen uur 's avonds gaan we den Cir que binnen. Er is tamelijk veel publiek. Een opschrift„Zij hebben 121 uren ge danst." Zij, dat zijn een ca. zestig dansers en danseressen, zoo internationaal en kosmopo litisch mogelijk. Er zijn n.1. Engelschen, Fran schen, Armeniërs, Russen, Polen, Roeme nen, Spanjaarden en Belgen. Nederlanders doen aan die buitensporigheid niet mee. Slechts de helft van de paren dansen, de anderen wandelen met loome schreden op den parketvloer. Straks zullen de dansers van nu wandelen, de anderen dansen. Som migen zien er inderdaad frisch uit, doch de meesten zijn bleek, slaperig. Vijf dagen duurt de wedstrijd reeds. Hoe lang nog Misschien nog vijf, nog tien dagen, tot nog slechts een paar overblijft. Te Parijs duurde dit schouwspel 700 uren Aan de winnaars zal een prijs van 12000 francs worden toege kend, nog geen duizend gulden. Er zijn nog andere prijzen van 6000, 3000 en 1500 francs. Iedereen dag geven een of meer paren den strijd op. De wedstrijd begon met 110 dan sers. De conférencier is een handige kerel met radde tong. Zijn doel is het de belangstelling en het enthousiasme in de zaal op het ge- wenschte peil te houden en daarin slaagt hij volkomen. Tijdens ieder dansuur wordt een extra-nummer uitgevoerd door een beroeps danspaar een „danse apache acrobatique' pf zoo iets. De conférecier verzoekt aan het publiek toe te juichen en driemaal hoera te roepen, om de dansers aan te moedigen, want, zegt hij, ze zijn daar gevoelig voor. Hij voegt erbij, dat bij den laatsten wedstrijd te Parijs door toeschouwers honderden pr'emiën werden gegeven en wel tot een bedrag van 190.000 francs. Wat men te Parijs doet, moe ten de Brusselaars natuurlijk nadoen en na ieder extra nummer gaan steeds enkele han den omhoog met een bankbriefje erin 20, 40 of 50 francs. Gedurende de extra-num mers dansen de deelnemers aan den wed strijd niet. Volgens het reglement moeten 'de danser; ieder uur gedurende 45 minuten in beweging zijn steeds dansen is dus niet vereischt waarna een pauze begint van 15 minuten. De deelnemers spoeden zich dan naar hun kampeerbedden, waar zij na een minuut reeds diep inslapen. Om dit te vergemakkelijken leggen zij een servet op hun oogen en ooren. Na 15 minuten wordt de bel geschud. De dansers hebben drie minuten tijd om wakkq^te worden of liever wakker te wor den geschud om dan hun plaats op den dansvloer weer in te nemen. Degenen, die later komen, zijn gediskwalificeerd. Te elf uur kondigde de conférencier aan dat de directeur de in de zaal aanwezige jour nalisten wenscht te ontvangen, 't Was een Brit, die uitsluitend Engelsch sprak. Hij stel de ons een Amerikaan voor (we hebben na tuurlijk zijn identiteitskaart niet gevraagd die reeds aan zestien wedstrijden zou hebben deelgenomen en des ondanks nog gezond en normaal is In zestig seconden konden we de waarheid hiervan niet nagaan. Buitenge woon gezond leek hij ons niet. Men vertelde dat den vorigen dag een danser slapend zijn hoofd op den schouder van zijn partner had laten vallen. Men kreeg hem pas wakker na dat men hem duchtig had heen en weer geschud De journalisten werden tenslotte naar de loges geleid, waar de kampeerbedden zijn opgesteld. In de afdeeling van de dansers (er was een tweede afdeeling voor de dames) lag een deelnemer, die het den vorigen dag had op gegeven. Hij sliep reeds sedert meer dan 24 uren, onbeweeglijk als een steen. Een collega vertelde ons, dat de meeste dansers deel uitmaken van een troep, onder leiding van een Engelschman, die danswed strijden organiseert in verschillende steden. In ieder land worden dan nog plaatselijke dansers en danseressen geëngageerd. GEMEENTE WIERINGEN. waardigheid en het vaderlijk gezag onder mijnt. Jouw geluk is altijd mijn grootste en mijn eenige zorg geweest en het leven is een heel ernstig iets, al ziet zoo'n, jong ding dat nu nog misschien niet in. Ja, je bent nog maar een kind en zou je nu de les willen lezen aan een man van rijpen leeftijd en die al heel wat ondervonden en gedacht heeft Ik ver tegenwoordig de bezadigheid, jij de jeugdige grillige onbezonnenheid. Zóó zou je mij nu wel ineens willen overhalen, om maar toe te geven aan zoo'n oogenblikkelijke opwelling maar ik verkies niet overrompeld te worden. Daarvoor ben ik veel te diep doordrongen van mijn moreele verantwoordelijkheid. Dus zweer ik je bij mijn ervaring en bij mijn va derlijke waardigheid, dat je, zoolang ik leef niet in het huwelijk zult treden met den heer Lionel Têterol. Onder het spreken duwde hij haar zachtjes naar de deur. Op die laatste betuiging antwoordde zij En waar zou ik nu bij zweren Toen bleef ze opeens staan bij den stoel, waarop hij zijn servet had geworpen. Ik zweer, sprak ze, bij dezen stoel en bij hetgeen er op ligt Meer zei ze niet, maar vlug trok ze het servet weg en zie, daar kwam te voorschijn. een allerliefst, coquet, miniatuur dameshoed je. Ze liet het om en om draaien op éénen vingertop, zoo voor zich heen pratend Wat is die dokter Mussard toch ver strooid Daar heeft hij zoowaar zijn hoed vergeten Dit zeggende keek zij den baron recht in de oogen en met diens vaderlijke waardig heid was het toen gedaan De heer De Salig neux kon zich nu niet langer goedhouden, hij kreeg een kleur tot achter de ooren. Maar. daar zijn ergernis toch nog gfooter was dan zijn verlegenheid, riep hij Trouw dan met wien je wilt en voor Leger des Heils. Het Leger des Heils zal in October in deze gemeente een collecte hou den, de z.g. Nationale aanvrage. Keurmeester, Burg. en Weth. hebben tot tijdelijk assistent van den keurmeester der zeegras-exploitatie benoemd de Heer B. Kat alhier. Tijdelijk onderwijzer. Tot tijdelijk onder wijzer aan de O. L. school te Oosterland is benoemd, in verband met herhalingsoefenin gen van den Heer J. Boon, de Heer A. C. Mooij van Den Helder. Goedgekeurd. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben goedgekeurd het raadsbesluit tot aankoop van grondstrooken voor verbreeding van de Hoofdstraat. Woningbouw. De aannemer P. Portegijs zal aan den Westerlanderweg voor eigen re kening een woonhuis bouwen naast zijn tim merwerkplaats. De Heer S. P. de Vries is voornemens aan de Belterlaan een dubbel woonhuis te bouwen. Wijziging visschersvloot. Het vaartuig W. R. 27 van den Heer N. Metselaar Jz. te Den Oever is in eigendom overgegaan aan den Heer A. Duijnker Albz. te Westerland en blijft onder hetzelfde nummer in de vaart. Inlevering militaire goederen. De inleve ring van militaire goederen zal voor deze ge meente plaats vinden in het oude schoolge bouw te Hippolytushoef op 29 October a.s. te kwart voor elf. De levering en het rijden van rood zand voor het schoolplein te Westerland is opge dragen aan mej. Wed. J. Mulder aldaar. J.V.O.-NIEWS. Zondag 23 Augustus hield de afd. Wieringen van den Jeugdbond voor Onthouding (J. V. O.) in haar verenigings lokaal De Vonk haar jaarvergadering, die behalve door leden, adspiranten en vertegen woordigers van andere vereenigingen (N.V., J. G. O. B. en J.V.O.-afdeeling Anna Pau- lowna) ook bezocht was door een flink aan tal ouders en andere belangstellenden, zoo dat het lokaal bijna te klein was voor het aantal bezoekers. Uit de verschillende jaar verslagen bleek dat de vereeniging thans 30 leden telt en daarnaast een snel groeiende adspirantengroep (12-13-jarigen) met thans 20 leden. In het afgeloopen jaar is, blijkens de jaarverslagen, gekomen het vertrek van de leiders Ir. en Mw. Mazure, die de leiding hebben overgedragen aan de Heeren De Vries, Steijn en de Wit. Er is een stevige pro paganda gevoerd, o.a. een uitstekend ge slaagde openbare avond op 23 Maart, er is geregeld gecolporteerd en met naburige af- deelingen zijn vele uitstapjes gemaakt. De afdeeling ondervindt inzake de lokaliteiten alle medewerking van het gemeentebestuur. Er werd een nieuw bestuur gekozen, bestaan de, behalve uit den voorzitter, die door de N.V. afdeeling wordt aangewezen, uitMa- rie de Vries, secretaresse, Truus Kort, pen- ningmeesteresse, Reintje Rotgans, brochure - handelaarster, Piet Verbiest, 2e Voorzitter, Geertje Kuit, 2e secretaresse en Pietje Ba- relds, hoofdhuishouding. Mededeeling werd gedaan van tal van plannen voor het komen- de vereenigingsjaar. O.a. voor een propa- ganda-avond, voor verfraaiing van het ver- eenigingslokaal, voor ontwikkelingswerk, han denarbeid, zang- en dansclubje. Ook het werk met de adspiranten, waarvoor leidster is Mej. E. Groenland, bijgestaan door ver schillende N. V. en ondere J. V. O.-leden, zal nog flink worden uitgebreid. Na een korte pauze, waarin thee werd aangeboden, volgde nog een gezellig uurtje, waaraan tal van leden met zang en voor drachten meewerkten, waarna de Wieringer J.V.O. in de beste stemming een nieuw jaar van werken onder en voor de jeugd tegemoet Programma komende week. Donderdag 27 Augustus 's avonds 7 uur. adspirantengroep in de Vonk. Zondag 30 Augustus, 's middags half drie leden en adspiranten bijeenkomen in de Vonk. Visschersvereeniging D. E. T. V. Algemeene ledenvergadering op Zondag 23 Augustus 1931 des namiddags 3 uur in Hotel Lont. Voor deze vergadering bestond zeer veel belangstelling, waar het belangrijke agenda punt, de komvisscherij langs de afsluitdijk wel niet geheel vreemd aan zal zijn. De Voorzitter de heer J. J. Tijsen opent de vergadering met een hartelijk woord van welkom, waarin hij zijn vreugde er over uit spreekt dat de vergadering zoo goed bezet is. Spr. hoopt dat de besprekingen welke ge voerd zullen worden van aangenamen aard mogen zijn. Aangezien de notulen der vorige vergade ring nog al uitgebreid zijn, en de agenda nog al tamelijk veel tijd zal vorderen, wordt be sloten geen notulen te'lezen. Ingekomen stukken Ingekomen is een schrijven van de vissche- rij-inspectie, waarin wordt medegedeeld, dat eenige visscliers reeds een aanvraag hebben ingezonden, voor een vergunning voor Kom visscherij langs den afsluitdijk. Aanvragen om een dergelijke vergunning zullen moeten gedaan worden voor 1 Sep tember a.s. bij de Secretaris van D.E.T.V. In tegênwoordigheid van belanghebbenden zal dan ter plaatse één en ander geregeld worden. Dit schrijven zal behandeld worden bij punt 3. Een schrijven van den dienst der Zuider zeewerken vermeldt dat door het Ciologisch instituut, een onderzoek zal worden gedaan naar de vischstand in de Wieringermeer, het Amsteldiep en het kanaal bij Kolhorn. Ingekomen is nog een schrijven van den Heer F. Zegel wonende te Texel, waarin deze een groote partij stokken en palen te koop aanbiedt. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De komvisscherij langs den afsluitdijk. De Voorzitter zegt, dat de bedoeling is van de visscherij-Inspectie, eerst de gedupeerde visschers van de Zuiderzeevloot in aanmer king te laten komen voor deze vergunnin gen. Pas in laatste instantie zullen buiten staanders mee mogen dingen. Men moet zich echter zoo spoedig mogelijk bij den Secretaris opgeven, daar een opgave wordt verwacht voor 1 September. De Secretaris zegt dat niet ieder de Hel- dersche Courant leest, maar hij heeft in dit blad een stuk gelezen over deze aangelegen heid, wat de moeite om het voorlezen wel waard is. Spr. verzoekt dan ook eenige aan dacht, dan zal hij dit artikel even voorlezen. De schrijver laat in zijn stuk uitkomen dat hoewel Wieringen natuurlijk zeer gunstig ligt voor deze komvisscherij. er toch eenig gedrang zal komen om een plaats voor deze visscherij, aangezien de mechanische overstuwing der vaartuigen mijn part loop je naar de maan. Nu niet naar de maan, hernam ze kalm, maar naar de Rue Ponthieu, waar ik mada me De Juines zal meedeelen, dat de heer Lionel Têterol de schoonzoon van uw keuze is. Hij sloot de deur vlak achter haar maar terwijl hij ze toen ineens weer opendrukte, riep hij haar na Dan maar mijn schoonzoon maar niet, dan nadat hij zich eerst heeft verzoend met zijn vader Toen liet hij zoo gauV mogelijk „dokter Mussard" weer binnen. XVIII. Tevergeefs had de heer Têterol al getracht zijn zoon te vergeten, wel honderd maal per dag moest hij aan hem denken. Een zoo diepgaande liefde is immers niet op eenmaal te verdrijven men kan wel overhoop ligen, elkaar haten maar verge ten, dat gaat toch zoo gemakkelijk niet Hij bleef steeds maar den ondankbare ver vloeken hoofdzakelijk nam hij het hem kwalijk, dat hij schijnbaar buiten zijn vader kon. Hij had gehoopt, dat Lionel ondanks zijn weigering om hem te ontvan gen en de onvriendelijkheden, die hij hem door den heer Crépin had laten schrijven, wel heel gauw genoeg zou hebben gekregen van dat leven vol ontberingen en dat hij ne derig aan de deur van het Witte Huis zou zijn komen aankloppen. Een klein toeval, waar hij nu eenmaal zéér gevoelig voor was, stemde hem nog somber der. Op een dag na het eten, was hij weer, als gewoonlijk, aan het hazelnooten kraken tusschen de kiezen, toen één daarvan plot seling afbrak. Daar hij Joseph voor het gebeurde aan sprakelijk scheen te stellen, maakte hij dien een hevige scène. Het leek hem een zóó he vig treffend feit, dat hij haast verwonderd was, dat het den volgenden dag niet onder het gemengd nieuws in de krant vermeld stond. Van dat oogenblik af zuchtte hij heel dik wijls en als iemand hem bij geval had durven vragen wat er aan scheelde, zou hij geant woord hebben Ik denk aan de kies, die ik verloren heb en aan mijn zoon dien ik haatEn zoo kom ik hoe langer hoe meer tot het besluit, dac het nog maar de beste oplossing zal zijn als ik een vrouw neem. Dit was inderdaad dan ook het eenige middel, om tegelijk van het zoet der wrake te genieten en de overgroote verveling te be zweren. Korten tijd daarna meldde de heer Cré pin, dat zijn zuster te Bourg was aangeko men. Têterol antwoordde onmiddellijk Breng haar morgen maar mee, dan kun nen we gezamenlijk eten en eens kennis m ken. Maar nog eens bedenk, dat ik mij tot niets verbind. Den volgenden dag was hij bezig na te den ken over het menu van het maal, waar hij op mademoiselle Crépin wilde vergasten en tevens over een methodische volgorde, waar in hij de vragen zou rangschikken, die hij haar wilde doen, om haar gezond verstand en haar bescheidenheid op de proef te stel len, toen Joseph, zelf ten hoogste verbaasd, hem kwam aankondigen dat freule De Salig neux er was en hem wenschte te spreken. De verrassing van den heer Têterol kende geen grenzen. Wat wil die beronnendochter toch van mij riep hij. Zend haar eenvoudig weg Maar terwijl hij zich opeens weer bedacht, ging hij zelf haar tegemoet, liet haar bin nen en sprak op spottend beleefden toon Freule De Saligneux bij den heer Tête rol Wat een onbeschrijfelijke eer voor hem! Ze ging tegenover hem zitten en terwijl ze zich niet eens den tijd gunde om tot adem te komen, sprak ze Mijnheer Têterol, gisteren zijn we uit het bezwaar van grooten afstand zal op heffen. Er worden met deze wijze van visschen belangrijke resultaten bereikt, dus ook vanuit Den Helder zal men zeker zijn best doen om een plaats te bemachtigen. Er zullen dus veel gagadigden komen voor een vergunning en de visscherij - Inspectie en Waterstaat zullen dus niet aan ieders verlangen kunnen voldoen. Dit schrijven wijst er dan op, hoewel de Hollanders in den regel van individu- eelen aanleg zijn, niet aan'de geest van het Collectivisme zullen kunnen ontko men. Men zal dus in gezamenlijk over leg deze aangelegenheid 'moeten behan delen. De Secretaris zegt met de voorlezing te beoogen de leden er op attent te maken dat ook andere wolven - op een kluifje loeren." De Heer C. Wiegman zegt dat de tijd om zich aan te melden voor een vergunning veel te kort is, men had dit op 1 October moeten stellen. Voor deze visscherij komt men ongeveer op duizend, a vijftienhonderd gulden voor de aanschaffing van want. En stel je voor dat men niet een geschikte plaats treft dan kan men geen andere krijgen. Spr. vindt het nogal een groote risico. De Voorzitter zegt, dat wanneer men een plaats krijgt toegewezen men deze zal moeten bevisschen. Men kan zich echter als gegadigde opge ven, doch wanneer blijkt dat de toegewezen plaats niet wordt begeert, kan men zich na- natuurlijk weer terug trekken. De Heer Jn. Lont heeft iemand gesproken uit Den Helder, die zich een schuit en want heeft aangeschaft, en een aanvraag zal doen om daar de komvisscherij te beoefenen. Wan neer wij hier onze beurt voorbij laten gaan, daar gaan ze door De voorzitter zegt dat de aanvragers van buiten in ieder geval maar voor één jaar een plaats krijgen toegewezen. De Zuiderzeevloot gaat voor. Spr. wijst er nog eens op, dat al doet men een aanvraag naar een plaats, men er nog niet aan vast zit, indien men de toegewezen plaats niet geschikte acht. Heeft men echter een plaats gepacht, dan zal men deze moeten bevisschen. Verschillende aanwezigen zijn van oordeel dat de tijd veel te kort is om zich aan te melden. Bovendien is nog bepaald dat een gedeelte bij de Vlieter niet verpacht zal wor den. De Voorzitter wenscht nu maar van dit punt af te stappen, men kan zich bij den Secretaris aanmelden. Kruikels visschen met motoren De Voorzitter zegt dat over deze aangele genheid reeds veel woorden zijn gevallen en zou belanghebbenden willen aanraden om dit nu in onderling overleg met elkander te re gelen. Wanneer men het eens kan worden om niet met motoren de kruikelvisscherij te be oefenen, stelt het bestuur voor om dit op een gezegeld stukje papier vast te leggen, wat men met zijn handteekening bekachtigt. De Heer Luit de Jong is er sterk voor om zonder motoren op kruikels te visschen, en wil daar een flinke boete bij overtreding aan verbinden, aan de afslag in te houden. Maar het moeten alleen kruikelvisschers zijn die dit bespreken. De Heer C. Omis zegt, dat zij die geen mo tor hebben er natuurlijk wel op voor zijn om het visschen met motor te verbieden, doch spr. gelooft dat degeen die een motor hebben er eveneens voor zullen zijn. Er moet echter controle op zijn, b.v. men zou de schroef moeten wegnemen. De Heer Dirks zou de tijd, dat niet met mo toren op kruikels gevischt mag worden, zien Parijs gekomen, mijn vader en ik wij bren gen u van daar een tijding, die ik zoo gauw mogelijk kom mededeeleneen aangename tijding dan natuurlijk. Een aangename tijding, freule En dit komt u mij persoonlijk brengen Hoor u maar eens uw zoon, mijn va - der en ik, we hebben allen nog eens goed nagedacht, met dit gevolg dat uw zoon er in berust mijn hand te vragen dat ik erin be rust, ze hem te geven en dat ook mijn vader in ons huwelijk berust, mits u zelf geneigd is tot een verzoening met den berouwvollen lastpost. De Heer Têterol keek haar recht in de oogen om zich te overtuigen dat zij waarlijk in ernst sprak. 'Toen keerde zijn beminnelij ke opgewektheid terug en begon hij met een vergenoegd in-de-handen-wrijven Zoo zoo, het schijnt dat de zaken slecht staan en dat we dus maar weer on3 heil willen zoeken in een mésalliance. Hoe komt u er bij Een De Saligneux en een Têterol zouden een paar worden. Ga u gerust aan uw vader vertellen, freule, dat ik óók nog eens nagedacht heb eii dat er nooit wat zal inkomen van dit dwaze huwelijk Waarom niet vroeg ze. Omdat ik een heilige schrik heb voor alle mogelijke baronnen en alle mogelijke baronnendochters Nu maakt u zichzelven tot leugenaar, sprak ze. Ik heb u toch nooit schrik ingeboe zemd Den eersten keer, dat we elkaar ont moeten, geloof ik, dat ik juist nogal in uw smaak viel. Dit zeggende, boog ze zich wat naar hem toe en keek met haar vurige, bruine oogen in de grijze van den ouden Têterol en die kwam, ten tweede male, onweerstaanbaar onder haar bekoring. Ja, zij had iets bijzon ders. Wat kon dat nu wel zijn Inderdaad was het ditdat zij hem dwong rekening te houden met haar persoonlijkheid. Slot volgt.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 1