HERMAN NYPELS HEERENKLEEDING en - - - - MODEMAGAZIJNEN, hoede spelers hadden moeite, hun rossen te beletten, het leder achterna te gaan, wan neer de voorhoede attaqueerde. De landelij ke ruiterswaren het meest in den aanval, maar de meesterlijke verdediging van de po litie belette scoren. Zoo vermoeiend is dit spel voor de paarden, dat het slechts 2 x 10 minuten duurde. De uitslag was 00. De ploegen waren Amsterdamsche politie: P. de Graaf, J. C. v. d. Berg, J. Buur, De Wit. L. de Snayer en G. H. Cuppens. Landelijke ruiters W. J. v. d. Water, A. J. Breuklink, M. Beker, J. Schoonman en H. A. Wassink, al len van de IJselruiters en J. Waiboer van Anna Paulowna. Patrouille-springen. Groot was de belangstelling voor het kam pioenschap patrouillespringen. Elke patrouil le bestond uit een commandant die voorop ging en drie ruiters, die behoorlijk afstand moesten houden en gelijk springen. Voor het afwerpen der hindernissen, het weigeren, het vallen, waren strafpunten aangegeven, terwijl op tijd gereden werd. Voor de stijl van rijden werden punten gegeven, waarvan de strafpunten werden afgetrokken. Daarna pas besliste de tijd. Westfriesland, aange voerd door de jeugdige J. Schoorl, 15 jaar oud, werd eerste met 14 p. in 58.1 sec. De Amstelruiters, Bovenkerk (N.H.) behaalden eveneens 14 p., maar hadden 64.1 sec. noodig. Derde werd Winsterswij ksche Ruiterclub met 12 p. in den den fraaien tijd van 55.4 sec. Nog sneller reed de R. V. Kapt. v. d. Wal (Hoofddorp) n.1. 53.2 sec., maar deze viel door te veel fouten voor afwerpen buiten de prijzen. Individueel springconcours. Een waarlijk belangwekkend nummer was het persoonlijk springconcours, waaraan 19 ruiters deelnemen. Er werd niet op tijd gere den. In spanning volgde het publiek den loop der paarden, sommigen sprongen zelfs mee en menig applaus, hoe streng ook door den omroeper verboden, klaterde op. Toen allen gereden hadden, kwamen vier ruiters in aanmerking voor de eerste plaats, allen met 0 fouten. Tot driemaal toe moest verlengd worden en toen waren J. Boer en J. Schoorl, de jeug dige aanvoerder van Westfriesland, nog aan. Eerst wilde de jury loten, maar zeer terecht weigerden de concurrenten eensgezind, hier toe hun medewerking te verleenen. Toen moest de jury wel besluiten tot een laatste rit over verhoogde hindernissen. Deze rit, na de historische quadrille gereden, ging over twee hindernissen van 1 m. 30. Eerst reed J. Boer en die wierp beide omver. Een schoone kans voor de jonge Schoorl. Nog in huzaren uniform 1831, wierp de jonge ruiter wel de eerste hindernis om„ maar over de tweede voerde hij zijn ros zonder fout. Daverend handgeklap begroette den 15-jarigen kampi oen van Nederland. Hij zal zijn paard Lady, zeker in zijn succes laten deelen. Dat wordt vandaag feest in Schagerbrug twee kampi oenschappen. Tweede werd J. Boer op Nelly, Hoeksche Ruiters (Z.H.) 3. A. D. Bolhuis op Nia, Veen dam 4. J. Klerk op Tilly, Heilo e. o.5. B. Mensinck, Winterswijk, R. Siebring, Stadska naal en Te Lintum, Winterswijk6. A. Hui- tink, Varsseveld, G. v. d. Perk, Alblasserdam, H. Mensinck, Winterswijk, G. de Gier, Gor- kum en J. Schoonman, Brammen. Er waren ook prijzen uitgeloofd voor de i beste provinciale equipe. Ook hier was de spanning groot en ten slotte bleek, dat alle deelnemende provinciënGelderland, Noord en Zuid-Holland, Noord-Brabant en Gronin gen elk 8 punten hadden en dus alle gelijk waren. Groote historische quadrillen. Wat jammer, dat de zon niet scheen, toen om haif zes de 64 huzaren, vier regimenten vertegenwoordigd uit 1831, de aerna binnen reden. Dan hadden we de kleurenmengeling van bruin, rood, blauw, wit en goud op zijn best kunnen zien. De ruiters behoorden tot de Amsterdamsche bereden politie en tot de rljvereeniging „Kp. v. d. Wal", Hoofddorp, „Ritm. de Krayff" Halfweg, de Amstelruiters, Bovenkerk, Anna Paulowna, Westfriesland, Schagerbrug en „Beyart", Purmerend. Daar het onmogelijk was gebleken al die ruiters vooraf samen te brengen, was slechts een maal geoefend. Dat was echter aan de uit voering der talrijke figuren, waaronder een zeer fraaie molen en een krachtig bewegend kruis, niet te merken. De leider H. J. Lijsen, instructeur der L. R. „Kap. v. d. Wal", Hoofd dorp, die de quadrille in officiers uniform 1931 aanvoerde, mag met trots terugzien op zijn werk. Nog volgde een ruiterattaque met getrokken sabel, in draf en galop, het saluut aan de officieele tribune en toen trok de kleurige stoet af. Precies zes uur was dit grootsche ruiterfeest geëindigd. De Neder- landsche Federatie van Landelijke Rijver- eenigingen heeft op waardige wijze haar eer ste lustrum gevierd en prachtige propagan da gemaakt voor het paard en den paarden sport. Het tekort bij de firma Siegers en Zn. te Vlissingen. Naar verluidt, bedraagt de schulden last der firma P. J. Siegers en Zoon te Vlissingen, aan wie voorloopige sursé ance van betaling is verleend, ongeveer f 1.778.040 en het vermoedelijke tekort ongeveer f 270.000 of ruijm 15.18 pCt. Wegen in de Wieringermeer. Wanneer dea fsluitdijk tusschcn W-leringen en Friesland gereed zal zijn is het voor de veiligheid van het verkeer gewenscht, dat langs den ge- heelen dijk een voor autoverkeer bruik baren weg zal zijn aangelegd. Dank zij de geringe zakking van 't dijklichaam kon veel spoediger dan verwacht werd overgegaan worden tot het aanbren gen van een definitieve verharding. Voor het aanleggen van den weg over het gedeelte afsluitdijk Vlieter-Middel- gronden wordt op de begrooting voor het Wegenfonds f 580.000 aangevraagd Voor den bouw van bruggen in de Wie ringermeer is 100.000 uitgetrokken Om een behoorlijken toegang tot den polder te verkrijgen, moet buiten den polder op het tegenwoordige voorland, aan het Z.O. van Wieringen, genaamd de Stontele, een weg worden aangelegd waarvoor f 280.000 is opgenomen. Krab geen puistje open. In het ziekenhuis te Winschoten is een 13-jarig meisje uit Blijham over leden, dat een puistje op haar gezicht had opengekrabd en daardoor een infec tie had opgeloopen. Een spoed-Raadsvergadering die niet doorging. Een niet alledaagsch geval heeft zich Vrijdagavond bij de raad der gemeente Goor voorgedaan. In de vergadering van 1 Sept. j.1. verwonderde het den heer A. Lobstein, dat niet op de agen da waren geplaatst een adres van den centralen Ned. ambtenarenbond en eenige andere adressen, welke zijns inziens op spoedige afdoening wach ten. Spr. vond hierin aanleiding den voorzitter hierop opmerkzaam te ma ken en eischte dat binnen 14 dagen een vergadering hiervoor bijeen zou wor den geroepen. Toen aan dit verzoek door den burgemeester binnen den ge stelden termijn niet was voldaan, heeft de fractie, waartoe de heer Lobstein be hoort, gebruik gemaakt van art. 46 der gemeentewet en een schriftelijke aan vrage ingediend tot het houden eener vergadering. In verband hiermede werd door den burgemeester een ver gadering uitgeschreven op gisteravond Behalve de voorzitter en de secretaris waren van de 11 raadsleden slechts drie leden van de fractie Lobstein aan wezig. zoodat de vergadering niet werd geopend. Als U goed gekleed wilt gaan en toch niet duur dan is Uw aangewezen adres DEN HELDER. Regenjas-, demi- of winterjas NAAR MAAT vanaf 28 gld. tot 75 gld. Gemaakt op eigen atelier onder lei ding van eigen coupeur. GEMAAKT (confectie) vanaf 15 tot 65 gld. Speciaal gesorteerd in JONGEHEEREN- en en KINDERKLEEDING. Bijzonder mooie keuze in OVERHEMDEN, HOEDEN, HANDSCHOENEN, DASSEN, ON DERGOEDEREN enz. Vraagt reizigersbezoek (zonder verplichting tot koopen.) WINKELSLUITINGSWET (Staatsblad 1930, No. 460.) door J. L. Lutjeharms te Schagen. No. 16. Als nu de gemeenteraad van een of andere gemeente afwijkingen, in den zin van uitzon deringen, op artikel 8 der Winkelsluitingswet zou willen toestaan, doet zich voor hen een bijzondere moeilijkheid voor. Want artikel 8 der Winkelsluitingswet en artikel twee van de Zondagswet, voor zoover betrekking heb bende op de straatverkoop, dekken elkaar. Als men een uitzondering wil geven op art. 8 van de Winkelsluitingswet dan geeft men automatisch de uitzondering op de Zondags wet. Een voorbeeld wil ik hier even geven. Als de gemeenteraad van Alkmaar b.v. het ven ten met bloemen bij een hunner ziekenhui zen wil toestaan dan raakt zij in de knel. Want straatverkoop van bloemen op Zondag is verboden volgens de Zondagswet Als de Gemeenteraad nu een verordening maakt dat men bloemen verkoopen mag op Zondag, zal dan de Kroon deze verordening goedkeu ren Want de verordening is in strijd met de weliswaar in vele gemeenten geenszins streng gehandhaafde, maar toch nog be staande en van kracht zijnde Zondagswet Hierover zijn in de Tweede Kamer heel wat woorden gewisseld en enkele leden dier Kamer stelde voor artikel twee der Zondags wet te schrappen. De Minister vond dit ech ter niet noodzakelijk en antwoordde in zijn Memorie van Antwoord, dat „inbreuken" op de Zondagswet in verband met afwijkingen van artikel 8 der Winkelsluitingswet niet tot het onthouden der Koninklijke goedkeuring van een verordening behoeven te leiden. Zoo zou in een verordening kunnen worden toe gestaan het venten op Zondag met dranken en andere geringe koopwaren, molentjes, bal lonnetjes, voor de kinderen, wanneer men maar kan aannemen dat die verkoop, op Zondag op plaatselijke gewoonten berust. Het derde lid van artikel negen geeft den Gemeenteraad bovendien nog, ongecontro leerd door hooger gezag op 21 dagen in het jaar de vrije hand ten aanzien van het slui tingsuur „Het is prettig voor een gemeente, om de sluitingsregeling een aantal dagen te kunnen veranderen, zonder dat daarbij zoo veel komt kijken" zeide de Minister. Men kan ze wel gebruiken voor bijzondere dagen. Ten toonstelling Kermis en dergelijke feest dagen. De Minister oordeelde verder dat de bevoegdheid moeilijk gebruikt zou kunnen worden om de verplichte Zondagssluiting af te breken, daar de wet geen „sluitingsuur" voor de Zondag kent. Het sluitingsuur kan alleen opgeheven of verlaat, niet vervroegd worden op grond van het derde lid. Ten slotte is er nog eenige vrijheid gegeven aan Burgemeester en Wethouders, dus niet voor de gemeenteraad. Dit is artikel 9 vijfde lid. „Bij plotseling opkomende bijzonderheden, welker regeling niet op een ingrijpen van den gemeentelijken wetgever krachtens het eerste lid kunnen worden gewacht, kunnen B. en W. ontheffing der verbodsbepalingen verleenen, eventueel onder stellen van voor waarden. Dit is ook mogelijk ten aanzien van stands die verkoopen op tentoonstellin gen, fancy-fairs, Winkelweek enz. van tijde lijke aard. Als deze bepaling in de gemeenteverorde ning wordt opgenomen zaL er nog wel wat over gepraat worden. Het geeft er trouwens genoeg aanleiding toe. Op zuivere tentoonstellingen heeft men geen winkels in de zin der winkelsluitings wet. Men stelt daar ten toon, laat de bezoe kers iets zien. Toch zal er wellicht ontheffing noodig zijn, als de tentoonstelling gehouden wordt in een localiteit waar anders verkocht, gekocht pleegt te worden. (Detailverkoop.) Op vele tentoonstellingen wordt tevens verkocht. Het is dan geen zuivere tentoon stelling meer maar een beurs. (De Jaarbeurs is er een groot voorbeeld van). Voor deze week eindig ik. Het andere arti kel zal bevatten de overige artikels en een slotpraatje over de wet in zijn geheel. Slot volgt. GEMEENTE WIERINGEN. VERKOOPING. Ten overstaan van notaris Obreen had op Zaterdag 19 Sept. 1931 des avonds 8 uur in 't hotel van den heer M. de Haan, ten verzoeke van de erven wijlen den heer Jb. Metselaar de openbare verkoo- ping plaats van de nali'^ende onroerende goederen. le. Een woonhuis a.d. Koningstraat te H.- hoef met erf en aanbehooren groot 342 M2. hoogste bieder Sijbr. Bakker f 4500 afge mijnd door M. de Haan voor f 4600 2e „De krocht achter M. P. Lont", groot 0.48.80 H.A., h.b. P. Lont Jr. Vet f 1400 af gemijnd door C. Metselaar Jbz. voor f 1530 3e. „De Weerom" groot 0.60.10 H.A. h.b. J. de Jongh voor f 960 afgem. door J. de Jongh voor f mo 4e. „Blauwboske" groot 0.57.90 H.A. h.b. J. de Jongh f 600 afgem. door J. de Jongh voor f 630 5e. „Bij de Kooij" groot 0.35.10 H.A. h.b. P. Metselaar f 245 6e. „Ventje van P. Maars", groot 0.21.00 H.A., h.b. D. Kort f 65 afgem. Tj. Buma voor f 67 7e. „Ventje a.d. Koogerweg" groot 0.36.80 H.A., h.b. B. H. Kraan f 530 afgem. door Jb. Dekker voor f 545 8e. „Ven van KI. Minnis", gr. 0.58.10 H.A., h.b. B. H. Kraan f 600 afgem. door H. C. Engel voor f 630 9e. „De Gare" groot 0.35.38 H.A., h.b. P. Metselaar Jbz., f 530, afgem. door J. Rotgans Johz. voor f 531 10e. „De Hooge Wal", groot 0.80.30 H.A., h.b. C. Metselaar Jz., voor f 1440 11e. „De Boetekrocht" (Westzijde) groot 0.30.20 H.A., h.b. Jb. Wagemaker f 510 12e. „De Boetenkrocht bij de tuin van de Haan," groot 0.21.90 H.A., h.b. T. Visser f 510: afgem. door T. Visser voor f 514 13e. „Zandventje aan Dijk", groot 0.22.81 H.A., h.b. Jn. Post voor f 170 14e. „Groote Ven" groot 0.98.70 H.A., h.b. Ant. Keizer f 1410 15e. „Bij de Kooy van Kooij man", groot 0.29.90 H.A., h.b. P. Metselaar f 320 afgem. door P. Metselaar voor f 325 16e „Ploegkrocht", Stroeër Koogerweg, groot 0.30.00 H.A., h.b. P. de Haan f 450 af gem. door C. Everts voor f 451 17e „De Bietrop" bij Frans Lont, groot 0.37.30 H.A., h.b. C. Vermeulen f 290 afgem. door D. Post Pz., voor f 300 18e. „Achter het havenhuis te De Hau- kes", groot 0.26.60 H.A., h.b. N. Kuiper f 100. Comb. 11 en 12 h.bod f 1024 afgem. door J. Scheltus voor f 1069 Comb. 9 en 15 h.b. hoogste bod f 856, af gem. door P. Metselaar voor f 861. Een Kinderzangkoor. Te Don Oever is met 38 jongens en meisjes j.1. Zater dagmiddag een kinderzangkoor opge richt, welke onder leiding van den heer Jb. I. Hovenier van N.-Niedorp de zang zal beoefenen. Een aanrijding. In de Hoofdstraat het bekende gevaarlijke Hoekje te Hip- polytushoef had j.1. Zondagmiddag een aanrijding plaats tusschen een luxe auto van den heer J. B. uit de Koning straat en een met paard bespannen melkwagen van de Gebr. D. komende uit de Hoofdstraat. De heer B. wist dor hevig remjnen een ongeluk te voor komen en kwam slechts even tegen de melkwagen aan, zoodat noch paard, noch wagen, noch auto, noch koet siers geblesseerd werden. Wie de schul dige der aanrijding is, is onbekend. Chauffeur gaf flinke signalen, welke door de Gebr. D. niet werden gehoord. Anderen beweren het komt door de groote opeenhoping van volk, welke zich dag in dag, uit op 't Hoekje bevin den tot behandeling van de heden- daagsche politiek en nieuwstijdingen welke opeenhoping soms een groote verkeersbelemmering geeft voor wan delaars, rijwielen, auto's enz. Wie maakt hier een eind aan Zou 't geen punt van overweging zijn in den raad dezer gemeente, om een gedeelte der oude O.L. School te Hipp. ter be schikking te stellen om deze mcnschen aldaar in toe te laten om dagelijksch haar jaarbeursnieuws er in te behande len, dan waren ze van den weg af. Concert O.K.K. Het concert van de Mandolineclub O.K.K., dir. de heer P. Jongkind, waarbij het „ConcordiaOr- kest" van den heer Bruul zijn gewaar deerde medewerking verleende en j.1. Zondagavond in .,Concordia" werd ge geven is naar wensch geslaagd en werd van het afwisselende bal naar harte lust genoten. Samenkomsten Ger. Kerk. Men deelt ons mede dat Voor het houden harer samenkomsten de Ger. Kerk te Wie- ringen van de Voorloopige Directie der Wr.-Meerpolder de beschikking heeft gekregen over Kamer 14 in Kamp I. De eerste samenkomst is bepaald op Woensdag 23 Sept. des avonds 7Yz uur Benoemd. Naar ons uit betrouwbare bron wordt medegedeeld is de heer J. Bosma, godsdienstonderwijzer alhier, benoemd in gelijk ambt bij de Ned. Herv. Gem. te St. Johannesga, Delfter- buizen, (Friesl.) „Bouwat - Nieuws." Zaterdagavond hield de leervereeniging „Bouwat" een ledenvergadering bij den heer Klein te Oosterland. De voorzitter opende de vergadering en heette allen hartelijk welkom en hoopte dat deze vergadering, die het begin der cursus weer aankondigde, een pleizierig en vlot verloop zou heb ben. Besloten werden de volgende punten le dat er 8 October weer begonnen zou worden met de cursus en wel in het lokaal van den heer Klein te Oos terland; 2e: een verloting te houden teneinde de buskosten, die dit jaar weer ge maakt zullen worden om de leerlingen te vervoeren, te dekken; verschillende prijzen zullen daarvoor aangekocht wor den, o.a. fiets, nordlichtlamp, fototoe stel, sigaren, luxe pijpen, boeken, baro meters, schemerlamp, electrische zak lantaarns, vulpennen, bloemvazen enz. terwijl er 1000 loten verkocht zullen worden tegen een prijs van f 0.25. 3e: dat de gehee^e cursus weer on der de voortreffelijke leiding zal staan van de heeren v. Meurs Steynmetz. Verscheidene nieuwe leden hadden zich al opgegeven. Het belooft dus dit jaar goed te worden. Jonge mannen, die vooruit willen komen in de maat schappij, geeft u tijdig op als lid van „Bouwat". Verscheidene goede resulta ten zijn er al geboekt. Vraagt inlich tingen bij de volgende heeren en geeft u bij hen op Chr. Guldemeester, Elft; J. Post, Oosterland, Jb. de Graaf, Den Oever (Zuid) en bij den secretaris J. H. Oudt, Gesterweg. Esperanto - Cursus te Wieringen. De Esperanto - club „Sutmaro Stelo" al hier zal evenals vorig jaar dit winter seizoen weder 'n cursus houden. Belangstellenden, die de lessen wil len volgen, kunnen zich wenden tot den secretaris der club, den lieer Schouwvlieger, Beltstr. 48, H.hoef. Politie. Verloren een huissleutel en een gouden broche. Inl. bij den Gem. Bode. V.J.B. Vergadering op Vrijdag 25 Sept a.s., 's avonds 8 uur. Ontslag gevraagd. De heer C. H. W. van Rossum du Chattel, onderwijzer aan de O L. school te Westerland, heeft tegen 26 October a.s. ontslag uit zijn betrekking aangevraagd wegens vertrek naar Ned. O. Indië. Bouwplannen. De aannemer J. D. Kooij zal aan den Poelweg een woonhuis bouwen voor rekening van den heer s. Rotgans en even eens aan den Poelweg een woonhuis voor ei gen rekening. De aannemer J. C. Klein zal twee woon huizen bouwen, een voor rekening van den Heer S. Dekker Az., aan den Koogerweg en een voor den Heer P. Verfaille in de Elft, op een perceel van den heer Jn. Snooij. J.V.O.-berichten. Voor de ledenDonder dagavond 24 Sept. kwart over acht meisjes- zangclubje te Oosterland Vrijdagavond 25 Sept. half acht gymnastiek nieuwe school H.-hoef Zondagmiddag 27 Sept. half drie bijeenkomst De Vonk. Voor de adspiranten. Donderdag 24 Septem bre 's avonds zeven uur bijeenkomst in de Vonk voor groep I, te Oosterland (catechisa tiegebouwtje Ned. Herv. Gem.), voor groep II. Nieuwelingen mogen altijd komen, mits zij minstens 12 jaar zijn. Vrijdag 25 Septem ber gymnastiek als boven. Zondagmiddag 27 September half drie bijeenkomst in de Vonk schrijfgereedschap voor liedjes over nemen meenemen. ANNA PAULOWNA. BREEZAND. Auto ongeval. Zondagnacht ongeveer half drie is een luxe auto in volle vaart aan de Zwarteweg, vlak bij de Balg- weg over de kop geslagen en te water. De bestuurder de heer G. Janson van Anna Paulowna kwam met de schrik vrij. De wagen die zoo goed als nieuw was, werd ernstig aan de kap en spatborden beschadigd en is door de kraanwagen van den heer Borg gelicht. Voor den Heer J. een dure nacht, daar deze de auto gehuurd had van een garage uit Den Helder. Muziekconcert in slecht weer. Zondag gaf de muziekvereeniging „Concordia" van Bree- zand voor de kerk aan de Kleine Sluis een openlucht-concert. Jammer voor de prachti ge nummers dat het weer zoo koud was. Daar er veel liefhebbers van muziek hierom thuis waren gebleven. PROVINCIAAL NIEUWS. WIERINGERWAARD. Zondagavond onge veer 9 uur brak er brand uit in de groote boerderij, eigendom van den heer Saai. De vlammen vonden gretig voedsel en alles brandde tot den grond af. De oorzaak is, zoo als wij vernamen, hooibroei. Schagen. overplaatsingen. In ver hand met de opheffing van het locomo tiefdepot alhier worden eveneens over geplaatst op 4 October a.s. naar Den Helder G. Lammen, candidaat machinist, Strijkert, locomotiefpoetser. Naar Hoorn A. v. d. Vlies, bank werker. Naar Hoek van Holland J. Wijnen, Ketel wasscher. De heer Th. van der Gracht wordt benoemd tot wagenmeester, stand plaats Schagen. Naar wij verder uit goede bron ver nemen wordt niet overgegaan tot in voering van motorwagens op den lijn Schagen-Van Ewijcksluis. Wel wordt ten behoeve van den lijn nachtdienst te Schagen op 4 October ingevoerd. Wieringerwaard. Zondagavond is de boerenplaats bewoond door den heer P. Saai, Barsingerweg, alhier en in eigendom toebehoorende aan Not H. de Boer te Hoogewoud, tot den grond toe afgebrand. De bewoners, die in de huiskamer za ten, werden door het vuur verrast, zoo dat niets kon worden gered. De oor zaak is onbekend, vermoed wordt kort sluiting. Verzekering dekt de schade. Schagen. Zaterdagmiddag! omstreeks 3 uur had in de meelfabriek Van de N.V. Schager fouragehandel v.h. P. Meurs Pz., een ongeval plaats, hetgeen nogthans goed is afgeloopen. De zijmuur van de tot den nok toe ge vulden zolder kon niet langer den druk van het graan weerstaan, waar door de bovenmuur buitenwaarts be zweek en circa 10 ton mais naar bene- stortte. De zich op de graanzolder bevindende knecht A. H. kon zich redden door zich zelf aan de balken vast te houden. De directeur, de heer Wardenaar, die zich juist in het schuurtje wilde be geven, doch het gevaar zag aankomen, kwam eveneens met den schrik vrij. HET KANALENPLAN. Ten aanzien van de bijdrage aan de provincie Noord-Holland in de kosten van aanleg van kanalen in het noorde lijk deel van Noord-Holland wordt in deMemorie van Toelichting op de be grooting van Waterstaat gepield, dat ten aanzien van de kanalen Huigendijk Oudkarspel Kolhorn en Kornwal- Huigendijk en Stopen-Schagen-Kol- horn met belanghebbenden overeen stemming is bereikt. Dientenbehoeve wordt nu een eerste post van f 100.000 aangevraagd. Als bijdrage aan de provincie Noord- Holland in de kosten van een verbete ring van den Vaarweg door de Alk- maardermeer wordt f 17.000 uitgetrok ken, zijnde een derde van de totale kosten. AANBESTEDING. Het afwerken van oevers en het ma ken van boordvoorzieningen langs het Oostelijk gedeelte van het Hoofdka naal van de Wïeringermeer-Kolhorn- Medemblik is voor f 77.100 opgedragen aan C. de Wit Pzn. te Kolhorn. Rijkslandbouwwinterschool te Schagen. -'■> Bij het op 16 September j.^.gehouden toelatingsexamen voor de eerste klas se slaagden D. Boontjes te Burgerbrug. S. van Eeten te Alkmaar. K. Hoornsman te Julianadorp. A. D. Kaan te Bergen. K. Kaan Azn. te Sloten. K. Kaan Vzn. te Anna-Paulowna. Jb. J. Kater te Wieringerwaard. W. Kraak te Echten (Fr.). G. Mosk te 't Zand. J. D. v.d/Oord te Oude-Niedorp. W. P. de Vries te Alkmaar. W. Zander te Wageningen. Tot de 2e klasse werden toegelaten J. Vermande te Hoorn, terwijl alsnog werd bevorderd tot de 2e klasse J. C. RezeLman, te Anna-Paulowna. De lessen vangen aan op, Woensdag 30 September a.s. De Directeur der Rijkslandbouwwinterschool Ir. G. VEENSTRA. A1HLETIEKDAG te Wieringerwaardï Zondag j.1. hebben te Wieringerwaard groote Provinciale Athletiek wedstrijden plaats gehad op het nieuwe sportterrein. Er Er waren ongeveer 300 menschen op het ter- ïein aanwezig. Er zijn goede prestaties gele verd. De uitslagen luiden als volgt r Polsstokhoogspringen le pr. D. v. Genne 3.30 M 2e pr. K. Schenk 3.25 M., 3e pr. J. H. Schuitema 3.15 M. 100 M. hardloopen heeren (klasse A.) le pr. W. Bleeker 11.8 sec.2e pr. J. v. d. Boo- ren 11.9 sec 3e pr. L. Oostveen, 12 sec. 100 M. hardloopen heeren (klasse C.) le pr. A. Blik 11.6 sec. 2e pr. P. v. 't Veer 11.9 sec.; 3e pr. J. Klinken 12.2 sec. 4e pr. H. van Wil- sem 12.6 sec.; 5e pr. F. L. Capel 12.8 sec. Versprinen m.a. (Dames N.H.A.B.) le pr. Ij. Buisma 5.19 M.; 2e pr. Ant. Smit 4.95 M.; 3e pr. J. v. d. Guugta 4.61 M.; 4e pr. T. Kleijn 4.58 M. 100 M. hardloopen (heeren (N.N.K.) le pr. G. Moolekamp 12.1 sec. 2e pr. J. Schellin- ger 12.2 sec. 3e pr. A. Nottelman 12.4 sec.; 4e pr. H. Nijpels sec. Kogelstoten heeren le pr. J. G. M. Nass 11.70 M.; 2e pr. A. Egmond 11.52 M.3e pr. B. J. Aoy 10.40 M. Verspringen m.a. C (Heeren N.H.A.B.) le pr. P. P. Zwikker 6.17 M.2e pr. P. v. 't Veer 6.12 M. 3e pr. L. Oostveen 6.01 M. 100 M. hardloopen (Dames N.H.A.B.) le pr. Ant. Smit 13.6 sec.2e pr. S. Buisma 14 sec. 3e pr. J. de Jong 14.3 sec.4e pr. J. v. d. Guugte 14.4 sec. Discuswerpen (dames) le pr. M. M. Honig 24.79 M. 2e pr. Ij. Buisma 24 M.3e pr. B. Bakker 22.73 M. Hink- Spap-sprong. (Kampioenschap N.H. A.B.) le pr. K. Schenk 13.70 M. 2e pr. C. v. d. Klinkenberg 13.10 M.3e pr. N. P. Zwik ker 12.63 M.4e pr. K. Evenleens 11.85 M. 400 M. Hardloopen (klasse C.) heeren le pr. Jac. de Jonge 57.6 sec.2e pr. M. Schenk 58.4 sec. 3e pr. A. v. d. Zadel 59.5. sec. Hoogspringen dames: le pr. Ij. Buisma 1.40 M.2e pr. B. Bakker 1.35 M.3e pr. J. v. d. Guugta M. 1500 M. hardloopen le pr. A. N. v."d. Boo- ren 4 min.44.8 sec. 2e pr. J. Pont 4 min. 48 sec.; 3e pr. E. Jongsma 4 min. 51 sec. Verspringen heeren le pr. C. Pronk 5.98 M. 2e pr. A. Nottelman 5.79 M. 3e pr. K. Kossen 5.55 M. En ten slotte de 4 x 100 M. Estafette (heeren) le pr. „H. A. V. I" Haarlem, 48.2 sec.2e pr. „Olympia" Wieringerwaard 49.4 sec. Nog verschillende wedstrijden gingen niet door n.1. 80 M. Hardloopen (dames H.N.K.) en verspringen (dames H.NJK.) Kpgelstp?- ten (dames H.N.K.); Hoogspringen heeren; Balwerpen dames400 M. Hardloopen hee ren, klasse B 5000 M. hardloopen en 4 x 100 M. estafette (dames) kampioenschap N.H.A.B. Na afloop werden de prijzen uitgereikt in de zaal van den heer Van der Woude, Goote droogte in Zuid-Oost Afrika. Kinderen geofferd. In den laatsten tijd lijden Zoeioeland en het Noorden van Natal in Zuid-Oost Afrika onder een vreeselijke' droogte. Sedert ruim een jaar heeft het in deze

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2