HERMAN NYPELS KING WgÊ£*t GOEDE HEERENKLEEDING en - - MODEMAGAZIJNEN, DEN HELDER. Werkt als gorgelen i 25, en 65 ets. - het voorkomt verkoudheid. der het vaartuig. Onmiddellijk werd; jnet dreggen begonnen, terwijl zijn hel per zich te water begaf, eerst na ver loop van ongeveer acht minuten slaag de men er in den drenkeling boven te brengen, doch de dokter van het Mari ne Hospitaal kon toen al niet anders dan den dood constateeren. Het slacht offer was ongehuwd. VAN DB HELDBRSCHE JEUGDHERBERG. De eerste gast I. Toen de laatste genoodigden waren heengegaan, toen pas kreeg onze jeugd herberg zijn bestemming. Wjant toen begon het wachten op de jonge gasten, voor wie al het werk en alle moeite wa ren gedaan. En we verzekeren u, dat 't ons aan. het harte ging, toen na meer dan een week van ongeduldig uitzien nog geen enkele gast was komen opda gen. We gevoelden ons als de man, die van z'n overgespaarde duiten een win kel heeft ingericht en die verlangend wacht op z'n eersten klant. Onze eerste klant deugde niet, hij mocht er niet in, de stakker, omdat hij geen „papieren" had. Hij kon zich niet legitimeeren, had niet de kaart van de Centrale en met een sympathiek ge baar van het heusch niet te kunnen helpen, hebben de herbergouders hem toen weggestuurd. Zoo is nu eenmaal het consigne, dat opgevolgd moet wor- uen in het belang van onze goede zaak. Maar eindelijk kwam de eerste „goed gekeurde" klant. En die werd met open ar,men ontvangen. En groote kinderen die volwassen mënschen dikwijls zijn, we waren blij toen de blaag bij zijn vertrek ons het complimentje gaf „Ik heb fijn geslapen en 't is een reuze- herberg". Tientallen zijn na hem geko men. Over de ervaringen met hen en over al het andere, dat met ons werk verband houdt, in de volgende num mers van deze courant. HET CIRCUS SARRASANI. KOMT NAAR ALKMAAR. In alle opzichten toont het circus Sar- rasani een wereldonderneming te zijn. Gistermiddag bracht de reclame-au to, een wagen ter grootte van een ver huiswagen, waarboven een geweldige leeuw, een bezoek aan het Wiaagplein en een groote menigte volgde n^et groo te belangstelling de uitgezonden gramo foonmuziek en bewonderde de voorbij trekkende kleurbeelden, tafreelen uit het circus. Het inwendige van den wagen be stond uit een groote krachtversterker, waardoor het mogelijk is radio- en gra mofoonmuziek op elke gewcnschte sterkte uit te zenden. Wij zagen, aldus meldt de Alkjn. Crt., een gecompliceerde samenstelling van machines en verwonderden er ons vol strekt niet over te vernemen, dat deze wagen 75.000 Mark heeft gekost. Dit is dus de voorbode van Sarrasani, die half dezer maand te dezer stede komt. VLEESCHKEURINGSDIENST KRING BARSINGERHORN. Vernietiging van afgekeurde dieren en or ganen zal vanaf 1 Juli 1932 niet langer mo gen geschieden door begraving maar moet dan gebeuren in een destructor sprak de heer P. de Boer directeur van de verwerkingsin richting te Schagen in de vergadering van vertegenwoordigers van de keuringskringen Barsingerhorn, Schoorl, de gemeenten Den Helder, Anna Paulowna, Wieringen, Heerhu gowaard, Bergen, Schermerhorn en waarin mede aanwezig waren de directeuren van Den Helder, Alkmaar en Schoorl. Hët is niet denkbaar, dat de Minister van Arbeid, Han del en Nijverheid vergunning zal geven voor verlenging tot opheffing van deze verplich ting. Naast de inrichting van de N.V. Ther- mo-Chemische fabrieken te Bergum (Fr.) zijn een viertal destructors gesticht door keu ringskringen n.1. te Winterswijk, Midwoud Schagen en in voorbereiding Purmerend. Indien de inrichting te Purmerend gereed is, zal het mogelijk zijn al het materiaal in de provincie Noord-Holland boven het IJ te verwerken, waarvoor in overleg een drietal gebieden zijn vastgesteld. Tot het gebied van de inrichting te Schagen zal behooren onge veer de streek van Alkmaar tot Den Helder, met inbegrip van deze beide plaatsen.) De werkzaamheden van den Keuringsdienst kunnen gesplitst worden in drie onderdeelen, n.1. vleeschkeuringsdienst, noodslachtplaats en verwerkingsinrichting. Voor 1932 is de begrooting opgezet, gebaseerd op de resulta ten over het eerste halfjaar 1931. Deze be grooting geeft een verlies van f 6000. De Com missie acht het billijk, dat dit verlies door alle gemeenten, die van de destructor gebruik maken gedragen wordt. Na zeer ernstige overwegingen komt zij tot het volgende voorstel Kring den Helder f 1000 Schoorl f 500 kring Oudkarspel f 650 kring Alkmaar f 1500 kring Barsingerhorn f 1850 gemeente Schermerhorn f 200 gemeente Heer-Hugo- waard f 300. Totaal f 6000. De Commissie hoopt, dat dit cijfer niet al te zeer zal afschrikken. Het is zeer goed mo gelijk dat in betere tijden het verlies geheel of gedeeltelijk verdwijnt. De productie van het vet is begroot op 34000 Kg. a f 15 per 100 Kg. In begin 1930 was de prijs f 35 per 100 Kg. dat verschilt f 6800. De meelprijs bedraagt thans f 16.50 per 100 Kg. voorheen f 21, Elke cent stijging per Kg. meel geeft een meerdere opbrengst van f 800. Na levendige discussies is de Commissie tot het volgende voorstel gekomen. De maat staf van verdeeling van het begroote verlies ad f 6000 blijft gehandhaafd. Uitkeering van groote dieren kan voor de buitengemeenten plaats hebben, indien het uitbetaalde bedrag komt ten bate van het betrokken gemeente bestuur of van den kring en de uitbetaling per 3 maanden daarmede worden verrekend. Voor het geheele district wordt een gelijke uitbetaling vastgesteld van f 5 per groot dier of varken met een slachtgewicht van 250 pond, zonder aftrek van ophaalloon. Voor den kring Barsingerhorn is deze uit betaling opgenomen in het bedrag van f 1850. De duur van het contract wordt bepaald op 5 jaar. RECHTZAKEN. MEERVOUDIGE STRAFKAMER TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 6 October. De wonderdokter van Staphorst voor het voetlicht of eenvoud is het kenmerk van het ware De 63-jarige heer Lambertus St., de gene zer van zieken en lijdenden zonder diploma, die met succes in de voetstappen trad van zijn, zooal niet wereld- dan toch in ieder ge val nationaal beroemden vader Petrus „Het Staphorster Boertje", is zoo voor het uiterlijk een uiterst eenvoudig mensch en maakt niet dien minsten indruk, een man van weten- i&hap en ontwikkeling te zijn. Juist echter dit boersche aspect is zijn grootste kracht, omdat het vertrouwen schenkt aan de zieken, die op hem hun hoop gesteld hebben. Gemelde heer Lambertus St. was ook thans in persoon aanwezig, evenals mr. Buisman van Schagen, die als raadsman en verdediger opponeerde. Het betrof hier een voortgezette zaak ir hooger beroep ingesteld door den heer St. te gen een veroordeeling van den kantonrechter te Den Helder, ter zake een aldaar gepleegde onbevoegde uitoefening der geneeskunde. Op verzoek van verdediger werd gehoord mej. Poorter gehuwd met den heer Quak aan de Westgracht te Den Helder, ten wier haren huize door appellant zijn spreekuur werd ;ehouden. Deze dame verklaarde dat steeds een geneesheer bij de consulten tegenwoordig was. Indien er geen dokter was, moest zij de patiënten onherroepelijk wegzenden. De patiënte, waarover het ging, was door ippellant niet behandeld, doch naar de Kei zerstraat 33 gezonden, alwaar" zij de medicij nen kon halen, haar door den dokter voor geschreven. Een compromitteerend briefje, deze pa tiënte door appellant geschreven, kon niet door hem definitief herkend worden, althans herinnerde hij zich niet, dit briefje te hebben geschreven. De president, mr. Ledeboer, moedigde den wonderdokter krachtig aan, een royale hou ding aan te nemen die niet anders dan in zijn voordeel kon pleiten. Daarop verklaarde de diplomatieke heer S., dat het briefje er wel wat op leek. Dan weet de rechtbank wel, waaraan zij zich heeft te houden, concludeerde de presi dent. De getuige mej. van Zon geboren Schuite maker uit Anna Paulowna, kwam een half uur te laat de zaal binnenwandelen, maar glimlachte zóó lief, dat de strenge vermaning den president in de keel bleef steken. Haar verklaring klopte niet geheel met die van mej. Quak, welke disharmonie de gebruikelij ke bezwaren bij den president verwekte. Bij deze gelegenheid werd aan den heer St. op zijn verzoek een glas water uitgereikt. Vermoedelijk had hij vergeten zijn zakapo theek mede te nemen. Mej. Zon gaf verslag van het door appellant gehouden onderzoek, waarop haar een doos met poeders was uit gereikt. Dit doosje was helaas zoek geraakt en kon dus niet als s. v. o. (stuk van over tuiging) dienen. Bedoelde poeders (om in te nemen) kosten f 3, voorts ontving zij nog zalf tegen den civielen prijs van f 5 per por tie. De appellant bleef bij zijn ontkentenis. Hij had die juffrouw niets gegeven of ter hand gesteld. De heer G. den Haan, agent van politie te Den Helder, was speciaal belast om het spreekuur van den wonderdokter in de gaten te houden. Hij had mej. Zon destijds niet aangehouden, voor zoover hij zich kon herin neren. In het perceel Binnenhaven werkte het Staphorster Boertje zonder medisch toe zicht, verklaarde getuige nog. Een keer kwam het voor dat een patiënt werd teruggestuurd, omdat er geen dokter was. De appellant had successievelijk gewerkt met den stokouden dr. Taverne, dokter Ronge en dokter Barns. Vari- atio dilectat De officier hield een requistoir, dat niet bepaald in het voordeel van den appellant geacht kon worden en achtte het bekende briefje, dat in het proces een rol speelde, van veel beteekenis. Ten slotte vorderde spreker bevestiging van het gewezen vonnis, waarbij de wonderdokter was veroordeeld tot f 400 boete of 30 dagen hechtenis. Mr. Buiskool lanceerde daarop een van zijn bekende geestdriftige pleidooien, waarin hij zich veel moeite gaf om aan te toonen, dat appellant op geneeskundig gebied een zekere reputatie genoot en het in casu niet wettig en overtuigend was bewezen, dat verdachte zich aan het geïncrimineerde feit zou heb ben schuldig gemaakt en vroeg subsidair een belangrijke vermindering in de opgelegde boete. De wonderdokter was nog lang niet uitgepraat. De in de vorige zaak aangeduide heer Lambertus St. was nog niet klaar met zijn gerechtelijke besognes en kon dus voorloopig de door hem ingenomen plaats niet verlaten, zulks naar aanleiding van de omstandigheid dat hij thans nog in hooger beroep terecht stond ter zake het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde op verschillende tijdstippen ge pleegd in 1930 te Den Helder en Wieringen, waarvoor hij door den kantonrechter te Den Helder tot 1 maand principale hechte nis was veroordeeld. Het Staphorster boertje had bij die gelegen heid behandeld een dochter uit het gezin Bóls te Wieringen, Almanda, welk meisje leed aan Geelzucht en hij had haar voorge schreven poeders en druppeltjes, een en an der tegen den standaardprijs van 3 gulden nominaal. De druppeltjes kosten f 3.50. De heer St. had deze patiënte op eigen kracht, dus zonder doctoralen bijstand, be werkt, en als diagnose gesteld dat het meisje aan bloedarmoede leed. Hij keek het meisje steeds in de oogen, doch bleek, zooals later aan het licht kwam, zich bij deze patiënte toch leelijk te hebben „verkeken". Volgens apèllant was bij elk consult een dokter aanwezig, wat door mej. Böls, de moe der van de patiënte, heftig werd bestreden. Had je dien dokter dan in je vestjeszak zitten insinueerde de president sarcastisch! Het vérhoor van mej. Almanda zullen we uit een oogpunt van welvoegelijkheid liever maar uitschakelen.. Het meisje had poeders en druppels geslikt. Poeders voor de geelzucht en druppels voor de bloedarmoede, 's avonds voor het naar bed gaan. De getuigen verklaar den nog „Op het spreekuur liep wel een oude man rond in zijn hemdsmouwen." (Dr. Ronge had een burgerlijk voorkomen, rookte e en pijp en had een pet op Een lastige man, zei de agent de Haan zuchtend. Ook de getuige mej. de Groot, een gehuw de dame te Den Helder, had het Staphorster boertje geconsulteerd wegens hoofdpijn. Deze zou kruiden sturen, doch vergat zijn belofte. Had hij misschien een visioen van den speu- renden agent de Haan gezien Een andere dame, mej. Driesen, was be zocht met een ziekte aan de galblaas en had den wonderdokter geraadpleegd, doch ook hier werd de patiënt glad vergeten, misschien weer een visioen f Gerequireerd werd wegens een informali teit (de deurwaarder Biersteker was onbe voegd opgetreden als raadsman) vernietiging van het vonnis en opnieuw veroordeeling tot 2 maanden principale hechtenis. De officier wenschte nu aan die kwakzalverij definitief een eind te maken. Pleiter mr. Buiskool bestreed de waarde van sommige getuigen en concludeerde vrij spraak, subsidair een voorw. straf of geldboe te voor dezen reeds bejaarden man. Na afloop van deze vergadering werd in hotel „De Reijer" een bijeenkomst gehouden, teneinde te trachten een nieuwe coöperatie te stichten. Vele melkveehouders gaven zich onmiddel lijk op waardoor het niet onmogelijk is, dat de fabriek in werking zal kun- 'nen blijven. TEGEN LOONSVERLAGING. Woensdagavond werd vanwege de drie samenwerkende metaalarbeiders bonden een vergadering gehouden van leden van het personeel der N.V. Machi nefabriek Gebr. Stork en Co., der N.V: Heemaf en der N.V. G. Dikkers en Co. Besproken werd de door de afdeeling Hengelo van den Metaalbond aangekon digde loonsverlaging van 5 pCt., die 12 October zal ingaan. Met groote meerderheid van stemmen werd deze loonsverlaging verworpen. Men zal nog nader overleg plegen over een eventueele afkondiging van een staking. Als U goed gekleed wilt gaan en toch niet duur dan is Uw aangewezen adres Regenjas-, demi- of winterjas NAAR MAAT vanaf 28 gld. tot 75 gld. Gemaakt op eigen atelier onder lei ding van eigen coupeur. GEMAAKT (confectie) vanaf 15 tot 65 gld. Speciaal gesorteerd in JONGEHEEREN- en KINDERKLEEDING. Bijzonder mooie keuze in OVERHEMDEN, HOEDEN, HANDSCHOENEN, DASSEN, ON DERGOEDEREN enz. Vraagt reizigersbezoek (zonder verplichting tot koopen.) BUITENLANDSCH NIEUWS. BINNENLANDSCH NIEUWS. LOONS VERLAGING. De looncn van de arbeiders, werk zaam bij Burgers' rijwielfabrieken te Deventer, zullen met ingang van 9 de zer met 5 pCt. worden verlaagd. DE ONREGELMATIGHEDEN te OOSTERZEE. Uit Friesland wordt nader aan de N. R. Crt. gemeld De kassier der Boerenleenbank te Oos terzee heeft privé gelden opgenomen van personen, die hij de Boerenleen bank wilden inleggen. Hij gaf pCt.; de boerenleenbank maar 3 pCt. rente. Volgens de verklaring van den kas sier heeft hij ongeveer f 15.000 opge nomen; het bestuur van de Boerenleen bank schat dit echter op f 30.000. De zaken van de Boerenleenbank zijn waarschijnlijk geheel in orde HET DRAMA te WATERINGEN. De moeder moordenares in een vlaag van waanzin? Het onderzoek heeft uit gewezen, dat na den imoord op de beide kinderen van Dekker de inboedel met bijlslagen is vernield. Men heeft een sterk vermoeden -gekregen, dat de moe der in 'n vlaag van waanzin de hand aan haar kinderen heeft geslagen en later een verhaal heeft verzonnen om alle verdenking van zich af te werpen. Zij sprak wartaal en scheen de schuld te werpen op een bedelaar, die bedrei gingen zou hebben geuit. De vrouw kon ook gisteren nog niet worden ver hoord DOOR DEN TREIN GEDOOD. Gistermiddag om 10 uur is op de spoorbaan nabij Wormerveer een ern stig ongeluk gebeurd. Tijdens het ver richten van werkzaamheden op de spoorlijn werd de losse spoorwegarbei der v.d. Wel uit Assendelft door een uit Amsterdam komenden electrischen trein gegrepen en tegen den grond ge worpen. Met een zeer ernstige hoofd wonde werd de man per brancard naar het Gemeentelijk Ziekenhuis overge bracht, waar hij kort na aankomst is overleden. Het slachtoffer was gehuwd en 32 jaar oud. Groot tekort bij een coöperatie. Maandagmiddag is door de in hotel Funt te Fijnaart gehouden vergadering van de leden van de Coöp. fabriek voor Melkproducten besloten deze coöperatie te ontbinden. De advocaten mr. Besouw en mr. Van Leeuwen hebben een uitvoerig rapport uitgebracht waaruit de groote opper vlakkigheid in de controle van het be stuur bleek. i De totale schulden bedragen ongeveer 700.000 gulden. Op verschillende manieren is de fa briek voor groote bedragen benadeeld en voor het meerendeel moet volgens het rapport het bestuur daarvoor aan sprakelijk worden geacht. Tevens werd besloten een arbitrage commissie te benoemen, die zal trachten tot een min nelijke schikking te geraken. GOUDSCHAT ONTDEKT In onderaardsche kloostergang. Volgens aanwijzingen van eenige ge schiedkundigen moest een schat ver borgen zijn in de onderaardsche gang die het klooster van Cysoing (in Frank rijk) verbindt met het klooster van Her tain (in België). Men riep de hulp in van een priester die door middel van een wichelroede uitmaakte waar het zich bevond. Direct werd op die plaats gegraven en al gauw stiet men op de bergplaats van den schat. Naar schat ting ligt daar een waarde van een milli- ard gulden. De vraag zal zijn op welk grondgebied de schat is gevonden en aan wien hij toekomt. De opgravingen zijn verricht op een veld dat aan een Belg toebehoort, maar naar alle waar schijnlijkheid waren de goudstukken eigendom van Fransche priesters. WERKLOOZEN DRINGEN EEN HOTEL BINNEN. Door de politie uit de eetzaal verwijderd. Een troep werkloozen is een groot hotel in Madrid (Spanje) binnengedron gen. Zij namen plaats in de eetzaal en gaven order om op te dienen. Vóór dat zij echter wat hadden gekregen, wer den de indringers door de politie uit het hotel gezet. Verscheidenen werden gearresteerd. DOOR HAAI GEGREPEN Aneta seint uit SoekaboemieDe analist aan het Veeartsenijkundig La boratorium, de heer W. E. Schmidha- mer, is bij een uitstapje;naar Pelaboean Ratoe, terwijl hij in zee zwom, plotse ling verdwenen. Vermoedelijk is hij door 'n haai gegrepen. De heer Sclimid- liamer is niet teruggevonden. gewoonten vormen den grondslag voor een pret tig# regelmatig leven. Voor alle menschen zijn deze niet gelijk. Voor iedereen echter vormt het geregeld gebruik van King Pepermunt een zeer goede gewoonte. Want zou niet iedereen willen genieten van den fijnen smaak en zou niet iedereen de heilzame werking ervan willen ondervinden? Niet zoo nu en dan, maar geregeld PEPERMUNT xl/ GEMEENTE WIERINGEN. Volksonderwijs. Donderdagavond ver gaderde de Vereeniging „Volksonder wijs" Afd. Wieringen op de bovenzaal van den heer Veerdig te Hippolytushoef Aanwezig 18 leden. De voorzitter, de heer C. J. Bosker o- pendc de vergadering en noemde het 'n verheugend feit twee nieuwe leden ter vergadering te zien. Immers, hoe groo- ter het aantal, hoe meer kracht en dat juist heeft „Volksonderwijs" noodig. De notulen werden door den secreta ris, den heer C. Duijnker, voorgelezen, en daarna onveranderd goedgekeurd. Als afgevaardigde naar de algem. ver gadering te Arnhem op 7 en 8 Nov. a.s. werd benoemd de heer C. J. Bosker en als plaatsvervangster Mevr. G. de Haan- Bosker. Een bijdrage van 10 ct. per lid zal wor den afgestaan aan het Hoofdbestuur als bijdrage in de kosten voor de vervaardi ging van een propagandafilm voor Volks - onderwijs. Volgt bestuursverkiezing, wegens be danken van de heeren C. J. Bosker en C. Duijnker. De eerste stemming is o- ver de eerste vacature. De heer Van 't Hof zou gaarne zien, dat de voorzitter op zijn besluit terug kwam, verschillende aanwezigen uiten zich in gelijken zin. Voorz. zegt bij zijn besluit te blijven. De heer Sieseling zegt, dat als een der redenen is genoemd de weinige mede- jwerking van het onderwijzend perso neel. Spr. is zich daar niet van bewust. Voorz. antwoordt, dat hij zich zoo ook niet heeft uitgedrukt. Spr. heeft ge zegd: „er zijn er van 't onderwijzend per soneel, die van weinig belangstelling voor „Volksonderwijs" blijk geven. En waar spr. een zekere slapheid in de vereeniging constateerde, was hij van oordeel, dat wellicht een andere lei ding dit verbeteren kon. Ook politieke geschillen kwamen voor en die wenscht spr. in geen geval bin nen de deur van Volksonderwijs te zien Vele leden wenschen den heer Bos ker, ondanks zijn weigering om aan te blijven, toch te stemmen. Hierop wordt bij eerste stempiing de heer Bosker weder gekozen, die zich ten slotte laat overreden de benoeming te laten welgevallen. Vervolgens heeft stemming plaats o- ver vacature C. Duijnker. De heer Duijn ker verklaart in geen geval een func tie meer te zullen aanvaarden. Bij eerste en tweede vrije stemming wordt geen meerderheid verkregen. Volgt dan herstemming tusschen de heeren F. Nicolai en C. v.d. Slikke. De heer Nicolai wordt benoemd met 10 stemmen tegen 8 op den heer v.d. Slikke. De heer Nicolai neemt de func tie op zich. Voorz. dankt den heer Duijnker voor al hetgeen hij als secretaris voor de vereeniging heeft gedaan en hoopt dat hij ook als gewoon lid daadwerkelijke steun zal blijven verleenen. Bespreking van het winterprogram- ma is nu aan de orde. Voorz. zou tot uit voering hiervan een propagandaconiimis sie willen instellen; dat is ook regle mentair. Waar het moeilijk is hiervoor perso nen staande de vergadering te kiezen, neemt het bestuur op zich dit in een eerstvolgende bestuursvergadering te behandelen. Op voorstel van den heer P. Ivooij zal worden getracht de ouderavonden weer in het leven te roepon en dan daarmede contact te zoeken. Bij genoegzame deelname zullen cur sussen voor handwerken, houtsnij- en figuurzaagwerk te Hippolytushoef en Westerland worden gehouden. Met de leiding belasten zich Mej. Dito, en de heeren F. Nicolai, A. Nicolai en Siesling, terwijl daarbij nog zullen worden ge vraagd de dames M. Koorn-Berkemeyer M. Bosker-Koorn en de heer P. de Vries Sz. De cursus handwerken zal zoo mo gelijk Dinsdagsavonds en de cursus houtsnij- en figuurzaagwerk Woens dagsavonds worden gehouden. Ook wordt nog besloten een kinder- tooneelspel op te voeren, voor welker leiding zullen worden gevraagd de da mes Mej. Gr. Bosker en Mevr. v. 't Hof. Na nog eenige besprekingen van huis- houdelijken aard wordt de vergadering gesloten. Verbandtrommel. Voor eerste hulp bij verkeersongelukken is bij den heer O. J. Bosker vanwege het Boode Kruis een verbandtrommel geplaatst. Geslaagd. Onze plaatsgenoote, Mej. Gerarda Mostert, Evd., leerling der Eer ste Nederl. R.Iv. Vereeniging van Mo devakscholen slaagde j.1. Woensdag voor het te Schagen gehouden examen als costumiëre in alle vakken. SPORT. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelt Succes I haar 4e Comp.-wedstrijd en ontvangt daar voor Nieuwe Niedorp I. Dit belooft een span nende wedstrijd te worden, want N.N. kan onder de zwaarste tegenstanders uit de af deeling gerekend worden. De competitiestand in afdeeling 1 C is als volgt gesp. Succes 1 Texel 1 N. Niedorp 1 B. K. C. 1 H. R. C. 3 Wieringerw. Succes 2 Helder 3 6 punten. 5 4 3 2 0 0 0 Succes 2 gaat op bezoek naar Texel I en zooals te verwachten is zal het voor S. 2 wel een zware wedstrijd worden en wij twijfelen er ook niet aan of S. zal daar wel het onder spit moeten delven. Doch moed houden hoor jongens en nu eens met een volledig elftal er op af. Succes 3 speelt om 12 uur thuis tegen H.R. C. 5 van Den Helder. Succes IV speelt een uitwedstrijd tegen J.V.C. 2 te Julianadorp. De Succes adsp. hebben Zondag vrij. MARKTBERICHTEN. Schagen, 8 October 1931. Op de heden ge houden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 10 Paarden f 200 a 400 8 Stieren f 80 a 180 87 Geldekoeien (mag.) f 150 a 320 5 Kalfkoeien f 225 a 300 32 Vaarzen f 120 a 150 32 Graskalveren f 30 a 60 16 Nucht. kalveren f 10 a 18 52 Schapen (mag.) f 26 a 33 402 Schapen (vette) f 25 a 31 627 Overhouders f 22 a 29 5 Bokken en gei ten f 3 a 5 10 Varkens (mag.) f 22 56 Var kens (vette) per Kg. f 0.37 a 0.41 167 Biggen f 8 a 2 Konijnen f 0.50 a 2 129 Kippen f 0.70 a 3.25 Hanen f 0.50 a 0.70. Schagen, 8 October 1931. Aangevoerd 46.000 Kipeieren. Prijzen 52—54 Kg. f 5.00 58—60 Kg. f 5.70 a 6.60 61—63 Kg. f 6.10 a 6.60 6467 Kg. f 6.20 a 6.70 Ongewogen Wit f 5.80 a 6.00 Ongewogen Bruin f 6.20 a 6.50 Klein f 3.90 a 4.80 1061 Eendeieren f 4.00 a 4.10. Eierveiling Helder, 8 Oct. 1931. Aangevoerd 6680 Kipeieren Przij Bruin f 6.20 a 6.40 Wit f 5.80 a 6.70 Kleine eieren f 3.70 a 4.80 Aangevoerd 178 Eendeieren f 4.30 a 4.60 per 100.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2