Van de drie en dertig leden waren er één en twintig aanwezig toen de Voor zitter de Heer Koorn, de vergadering met een woord van welkom opende. Spr. heet in het bijzonder den heer Joh. Glabeek, Directeur der vereeni ging hartelijk welkom, daar het de eer ste maal is dat de Heer Glabeek die in het voorjaar bij de vereeniging is geko men een vergadering bijwoont. De Secretaris de Heer Bakker leest het jaarverslag voor en daarna de no tulen, beide worden onveranderd goed gekeurd. De rekening en verantwording van de Penningmeester werden in orde bevon den. Daarna volgt een bespreking over den aankoop van nieuwe instrumenten besloten wordt indien de financiën het toe laten, hier toe over te gaan. Daarna wordt een aanvang gemaakt met de bestuursverkiezingen. De Heeren C. Koorn, M. Kalf en R. Bakker treden af. doch worden met algemeene stemmen herkozen, die hun benoemingen aanvaarden. Het bestuur bstaat uit den Heeren C. Koorn Voorz., D. Bakker Secr., D. Verfaille Penningm. Jac. Bakker Bibliothecaris; M. Kalf en M. Bakker, leden. Besloten werd in November op een nog nader te bepalen datum een uit voering te geven, opgevoerd zal wor den „Oom Kees" een operette in één bedrijf, terwijl de avond met een groot bal zal worden besloten. Deze uitvoe ring zal worden gehouden in de zaal van den Heer Lont. Ook met het St. Nicolaasfeest zal „Apollo" zoonoodig weer haar medewerking verleenen De Penningmeester de Heer Verfaille betreurt het dat er veel kunstlievende leden bedanken, de contributie die voor deze leden slechts f 1.50 per jaar bedraagt is toch niet te veel. Het is voor de vereeniging dan ook te hopen dat het ledenaantal dit jaar weei mag toenemen, voornamelijk de bewo ners van Oost-YVieringen, want de ver eeniging kan den steun van deze leden niet missen. Er volgen nog eenige besprekingen van huishoudelijken aard, en dan komt de rondvraag, waarvoor geen liefheb bers zijn. Dan sluit de Voorzitter met een woord van dank aan de aanwezigen voor de opkomst. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdagavond 8 uur Doopsgez. Jongerenkring. JONGEN VERDRONKEN. Het 13-jarig zoon tje van den Heer Klein, te Breezand, (afsluit dijk WieringenFriesland) geraakte Zondag middag bij het visschen te water. Het knaapje zonk onmiddellijk en werd vijf kwartier later levenloos opgehaald. SUCCES NIEUWS. Zondag speelde Succes I voor de competitie tegen Nieuwe Niedorp I. In een zeer fraaie wedstrijd, welke van beide kanten vol vuur werd gespeeld, bleef de eindstand 1—1. Succes II was naar Texel I op bezoek en werd wederom met een zware nederlaag van 9—0 naar huis gezonden. Succes 3 speelde thuis tegen H.R.C. 5 en verloor eveneens met 5—2. Succes 4 was op bezoek bij J.V.C. 2 en verloor net op het kantje af met 21. Zooals uit bovenstaande blijkt was er af- geloopen Zondag wederom niet veel winst te boeken. Onteigening. De verschillende eige naren van perceelen, waarover de "ont worpen spoorwegverbinding met den afsuitdijk zal loopen, hebben thans van het Rijkstoezicht op de Spoorwegen mededeeling ontvangen, dat hun per ceelen geheel of gedeeltelijk ter ontei gening aangewezen zullen worden, on der opgave van de aangeboden koop prijzen. Bouw. Voor rekening van den Heer J. W. Kossen wordt achter zijn woning aan de Hofstraat een smidswerkplaats gebouwd door den aannemer H. Juis- ting. J.V.O.-Berichten. Voor de leden Don derdag kwart over acht meisjeszang- clubje te Oosterland Vrijdag half acht precies gymnastiek Zondag half drie bijeenkomen in de Vonk, bij goed weer wandeltocht. Voor de ad spiranten Donderdag bijeenkomst zeven uur te H.-Hoef en te Oosterland Vrijdag gymnastiek, zie boven, Zondag half drie bijeenkomst in de Vonk. BURGERLIJKE STAND over de maand September. Geboren Simon Nan, z.v. S. Bakkei en M. MulderDirk Volkert, z.v. P. Kuut en T. Tijsen Asse, z.v. H. Brui nenberg en H. EefstingJan, z.v. C. Tijsen en E. M. de Jonge Riny Albert z.v. L. P. Cornelisse en C. C. J. de Heus Harmina, d.v. YV. Kuiper en M. Kui per Jan, z.v. P. Kistemaker en J. Kreij ger Thea Adriana, d.v. Jb. Lont en G. v. Heukelum Meint, z.v. H. Heide- ma en F. YVolters Jan, z.v. J. Metse laar en M. E. Mulder Jozina Adriana en Dirk, d. en z. van A. v.d. Haven en J. Kop. Overleden A. Kok, vr., 61 jr. P. As jes, m. 61 jr., echtg. van Tr. Klein. Ondertrouwd Jb. Gorter en A. Asjes C. Geervliet en D. A. LontJ. Tijsen en B. v. Heukelum J. Baijs en M. Schoon beek. Getrouwd D. de Jager en M. C. v. Aspercn J. Gorter en A. Asjes C. Geervliet en D. A. Lont. LOOP DER BEVOLKING. Ingeschreven personenA. Donker broek van Aduard H. Sap en gezin van Hoogezand G. Vlot en gezin van De Werken en Sleeuwijk; G. Hekman Mej. C. Knip van Alkmaar H. Hage- doom van Onstwedde H. Gerrits geb. Greven van Nw.-PekelaJ. Vlietland van Ouddorp J. Lambrechts van Wouw J. Faber en gezin van Tietjerk steradeel W!. Mulder ambtsh. ingeschr J. v.d. Ven van Den Haag P. Datthijn van Groede P. N. Nauta van Bedum C. Stom van Den Helder J. Koevoet en echtg. van Den Haag H. Jager van Eindhoven Mej. A. Postma van Tie- tjerksteradeel K. v.d. Laaan van Nw. PekelaJ. Hietkajmp, wed. Blom en ge zin van Emmen ;P. Schat en gezin van Het BildtC. M. Vink van Winkel J. P. Mol van Enkhuizen; F. L. P. van Linden van WoensdrechtJ. Addens ambtsh. ingeschr. J. H. v. Strien van YVolphaatsdijk M. Blom van Velsen Mej. M. Hunze van Oude Pekela M. v. Guilik van Wageningen ;A. Schipper van 't ZandtJ. C. Nijman van Den Haag Mej. M. Schoonbeek van Veen- dam M. Hilboezen en J. v. Seggeren van Ivollumerland S. Molema en B. Lutjeboer van Scheemda. A. Bergsjna en echtg. van Egmond aan Zee Vertrokken personen C. YVStvliet en gezin naar OostdongeradeelH. H. YVemmenhove naar A'dam D. v .Elk naar Gouda J. F. Kelch naar A'dam P. v. Rossum naar Alkmaar C. Dubbel dam, J. C. v. Eijk naar Ter Neuzen Y'. Orlik, M. Mats geb. Göbel naar Den Hel der ;1. de Jonge naar ZaajnslagR. Schouwvlieger, D. A. Geervliet geb. Lont naar Den Helder; J. v.d. YY'al naar Leeuwarderadeel; H. Moorlag naar Borger. MIDDENSTANDSVEREENIGING „WIE- RINGEN" Maandagavond hield bovengenoem de vereeniging een algem. ledenvergadering in de zaal van den Heer C. Scheltus te Hip- polytushoef. De opkomst der leden was niet groot. De Voorzitter den Heer Corn. J. Bosker o- pent de vergadering met een hartelijk woord van welkom, en hoopt dat de middenstand niet te veel van de crisis en melaise zal te lijden hebben. De notulen van de vorige vergadering, als mede een verslag van de gehouden prijsuit reiking der tentoonstelling worden gelezen door den Secretaris den Heer N. Koorn, wel ke onder dankzegging worden goedgekeurd. De Voorz. geeft hierna een uitvoerig verslag van een gehouden conferentie, welke het be stuur met het Heemraadschap in combinatie heeft gehad met het Dagel. bestuur van Wie- ringen en een Ingenieur van de Zuiderzee werken, betreffende een verkeersweg uit de W.-meer recht door de Dorperkoog op Hippo- lytushoef aan. Spr. liet hierin uitkomen dat Zuiderzeewer ken bereid zijn, als ook Wieringen zelf toont hiervoor wat over te hebbeneen tweetal wegen zijn reeds geprojecteerd doch zijn geen rechtstreeksche verbinding op Hippo aan. In verband met het te maken spoorweg etablissement, heeft een weg door de dorper koog nog al wat bezwaren. Toch heeft men bij Z.-zeewerken reeds al eenige rekening gehouden met de wen- schen van Wieringen, daar een stuk grond in de W.-meer niet in de verkaveling is opge nomen, en wat aansluit op een eventueel te maken weg. Een groote vraag is echter wat zal Wierin gen zelf doen. De leden voeren een breedvoerige discus sie en de meerderheid is van meening met de meeste klem er op aan moet worden ge drongen dat de weg er komt. Besloten wordt om nogmaals een conferen tie aan te vragenwaarvoor 5 leden van de middenstand zullen worden afgevaardigd, t.w. de Heeren C. J. Bosker, J. Klein, Br. Kat N. Kaan en B. H. Kraan. De Heer Kaan wijst er op dat dan tevens aan Z.-zeewerken verzocht zal moeten wor den, inplaats van duikers, vaste bruggen te maken over het kanaal gemaal Lemans naar 't gemaal van 't Heemraadschap, zoodat ook voor de kleine scheepvaart, de W.-meer is te bereiken. Tevens wordt de wekelijksche markt ter sprake gebracht. De Voorz. zegt dat de Middenstand natuur lijk gaarne wil medewerken om een markt hier te krijgen, docli de meest belanghebben den, in dit geval de boerenbevolking, zal deze pogingen eenparig moeten steunen. Besloten wordt Maandag 19 October a.s. wederom een ledenvergadering uit te schrij ven, waar dan tevens vooraanstaande land bouwers op uit genoodigd zullen worden, ten einde een regeling te treffen hoe men deze zaak het beste zal aanpakken. De rekening en verantwoording van den Penningmeester wordt hierop goedgekeurd, nadat bij monde vair den heer Joh. Klare namens de Commissie van onderzoek wordt verklaard dat boeken en bescheiden in de beste orde zijn. Er is een flink teliort doch aangezien er nog geen oplossing is inzake de tentoonstel ling wordt besloten de cijfers nog niet te publiceeren. Bestuursverkiezing. Periodiek moeten af treden de Heeren N_ Kaan, N. Koorn en D. Minnes, welke met meerderheid van stem men herbenoemd worden, de twee eerstge- noemden nemen hum herbenoeming aan, ter wijl de Heer D. Minnes bericht zal worden gezonden aangezien deze niet ter vergadering was. Aansluiting Advies-Bureau, Kamer van Koophandel. De Voorzitter zegt dat het al eens voor is gekomen, dat leden rechtskundig advies noo- dig hebben. Wanneer men dat privé doet, zijn de kosten nog al hoog, terwijl als men zich aansluit bij het bureau van de Kamer van Koophandel, dat per lid een geringe bijdrage vordert. Men krijgt dan gratis mondeling advies, en bespaart dan veel onkosten. Het belang van een dergelijk bureau wordt door de leden ingezien, zi oodat besloten wordt dat de vereeniging zich bij dit bureau aan sluit. De Winkelsluitingswet- De voorzitter zegt dat 1 Maart 1932 de wet- op winkelsluiting in werking zal treden. Wat of deze wet inh€:eft„ is reeds uitvoe rig in de couranten vernaeld, doch nu moeten de gemeenten oók 'n plaatselijke verordening maken aansluitend op cte wet, waarin be paalde plaatselijke omstandigheden in ken baar worden gemaakt, welke aanleiding kun nen zijn tot dispensatie voor meerdere vrij heden met de winkelsluitingswet. De verordening zal onderworpen worden aan de goedkeuring van de betreffende Mi nister. Besloten wordt aan het Gem.-bestuur te verzoeken, de thans geldende regeling te la ten voortbestaan, aangevuld met de bepaling dat de winkels Zondags tot twaalf uur voor de middag open mogen zijn, dit gezien de visschersbevolking, en ook de menschen, die in de W.-meer wonen, en juist dan op die dag naar het dorp kunnen komen om hun inkoo- pen te doen. Aangezien bij verschillende leden veel ani mo bestaat om een boekhoudcursus te volgen, zal uitgezien worden naar een bevoegd leer- aar. Hierna sluiting. School Westerland. Voor de vacant komen de betrekking van onderwijzer aan de O. L. school te Westerland hebben zich 10 sollici tanten aangemeld. Sluizen in gebruik genomen. Volgens be kendmaking van den directeur-generaal der Zuiderzeewerken zijn m.i.v. 7 October in ge bruik genomen de sluizen te Den Oever en Kornwerderzand. Autobusdienst WieringenAmsterdam. Door P. Koelemey te Purmerend is tot Ged. Staten van Noordholland een aanvrage gericht om concessie voor het in werking brengen van autobusdiensten van Wieringen naar Amsterdam en terug en van Medemblib naar Amsterdam en terug. De route der eer ste dienst zou loopen van Den Oever o.m. Wie ringerwaard, Schagen, Zijdewind, Niedorpcr Verlaat, Middenweg H.-Hugowaard, Ursem, Schermerhorn, Beemster, Purmerend, Ilpen- dam. Het aantal verbindingen zou per dag minsten acht zijn de eerste bus zou 's mor gens zes uur van Den Oever vertrekken, de laatste 's avonds acht uur uit Amsterdam de eerste 's morgens zeven uur, de laatste 's avonds half negen. Op Zondag zou er bo vendien een late verbinding vanaf Amster dam zijn, vandaar vertrekkende om 12 uur 's nachts. Dinsdag bovendien een extra ver binding met de markt te Purmerend, 's mor gens om vier uur van Den Oever. Volgens de ontwerp-tarieven zou een enkele reis Den Oever Amsterdam f 2.50 kosten een re tour f 4. POLITIE. Gevonden een f ietsplaat je in bruin etui en een gouden broche. Verloren een reserve wiel van een auto. Inl. bij de Gem. Bode te H.-hoef. ANNA PAULOWNA. RAAD OP VRIJDAG j.1. Afwezig de heer Lubbert. Na opening en notulen WORDT MEDEGE DEELD dat ofschoon zich voor de tuinbouwcursus te Breezand 50 leerlingen hadden aangemeld, deze is begonnen met 38, waar eenige leerlin gen nog te jong waren dat B. en W. maat regelen hebben beraamd voor werkverschaf fing en besprekingen heeft gevoerd met de besturen der arbeidersbondengetracht is steun te verkrijgen bij de bloembollenkwee kers en bij het polderbestuur. Echter 't alar- meerend bericht in de pers, zegt voorzitter, alszoude 200 werkloozen in deze gemeente zijn, is sterk overdreven in Augustus was 't slechts één week 71, in September was 't laag ste aantal 7. De Heer Raven Ja, maar in den .zome^ melden zich niet alle werkloozen 't aantal is, is dus niet te 7*- $V De heer Koorn had 't bei .✓yjy'Yw ook 't Polderbestuur tot de genwoordig ware geweest. De Heer Smit vindt 't een I- ee* ASMe> dat die bij de werkloosheidvei^v rs\ 'zijn aangesloten de voorkeur hebben arbeiders met een groot gezin kunnen soms niet bij machte zijn de contributie te betalen. De Heeren Dekker en Raven bestrijden dit motief, waarop de heer Smit antwoordt, dat Dekker daar niets van weet. De heer Dekker zou de ongeorganiseerden volgend jaar per circulaire willen opwekken zich aan te sluiten waar zij anders niet tot de werkverschaffing worden toegelaten. De heer Kuiken is tegen zulk een dwingend optreden. Intusschen komt de heer Lubbert ter ver gadering. Zuinigheid is het parool. Aan de Commissie voor den Legwedstrijd te Beemster wordt op advies van B. en W. geen subsidie meer verleend. Niet staan of hangen op trottoirs en bruggen. De concept verordening hieromtrent in ons vorig nummer reeds vermeld, werd aangeno- mefi. De Heer Smit acht 't zitten op brugleunin gen enz. nu niet zulk een bezwaarechter voorz., de heeren Stammes, Kuiken en Van den Berg achten 't wel een verkeersbelemme- ring, en 't voorstel B. en W. wordt vervolgens zonder wijziging aangenomen. Begrooting 1932. De S.D.A.P. in hevige gramschap. Met algemeene beschouwingen wordt inge zet. De Heer Raven is 't eerst aan 't woord en brengt naar voren dat bij Vrijz. Dem. 1 zetel verloren, de S.D.A.P. in percentage achteruit ging. Plaatselijk Belang boekte winst doch volgens spr. had de vereeniging haar naam reeds verspeeld door het drukwerk bui ten de gemeente te laten vervaardigen. Verder protesteert hij tegen 't „vuile kran tje" en tegen 't stuk onderteekend met Kui ken in de Sch. Crt. Inzake de wethoudersverkiezing, zegt spr. zocht PI. Belang contact met de S.D.A.P., na deze eerst als geldweggooi- ers te hebben betiteld. Op 't gebied van financiën heeft echter de S.D.A.P. geen lessen van PI. Bel. noodig; dat kunnen menschen als Wibout en Polak beter doen. Spr. ziet o.a. nog niet in, dat Ce- res een „stroppendorp" zal worden. Verder heeft de heer R. het over de Volkshuisvesting en zegt, dat vijf jaar terug vergunning is verleend i tot het bouwen van keeten. De meesten zijn nu weg. Spr. vraagt of het soms de bedoe ling is de vergunning voor de nog staan den te verlengen Dan breekt spr. 'n lans voor een tehuis voor ouden van dagen en dringt aan op de stichting van een school voor Uitgebreid Lager On derwijs. De heer Kuiken zegt dat de kiezers heb ben uitgemaakt welke positie Plaatse lijk Belang inneemt. YVat 't contact zoe ken inzake de YVethoudersverkiezing betreft; spr. was daar tegen, doch had zich bij de meerderheid neer te leggen. Spr. beaamt nu nog wat hij indertijd in de krant heeft geschreven. De S.D.A.P. stemde steeds voor dure voorstellen of kwam er zelf mee ter tafel. i Voorts vindt spr. dat de tijd veel te kort is geweest om de begrooting te kunnen bestudeeren. De heer Smit zegt, dat zijn partij aan de linkerkant staat, maar niette min strijd tegen de S.D.A.P. vanwege de hoogc uitgaven. De woning van den bur gemeester, aankoop Ceres en de geldlee ning aan de bloembollenverner.iging zijn allen dingen die spr. afkeurt. De be schuldiging dat PI. Bel. misleidend ge werkt heeft, werpt spr. terug op de S. D.A.P. en vindt 't een misleiding dat met de wethoudersverkiezing die sa menging met „donker-zwart Spr. pleit voor een tehuis voor ouden van dagen, dat noodzakelijk is. De heer Koorn zegt dat de S.D.A.P.- ers hier niet weten wat hun beginsel is; De democratie hangen ze aan de kap stok. Het niet samen willen werken met de wethoudersverkiezing toont de wrok die de S.D.A.P. heeft over het groot stemmencijfer dat PI. Bel. behaal de. De heer v.d. Berg licht ten aanzien van de wethoudersverkiezing toe, dat zijn partij meende, dat het zijn nut kon hebben, dat het dagelijksch bestuur kon steunen op een meerderheid in de Raad; en daarom is de S.D.A.P. uitge- noodigd. Men is tot een accoord geko men, omdat men niet wilde varen „on der elke vlag!" i De heer Kuiken: Varen zonder vlag zal hét wel worden! Voorz. zegt dat wat de keetwoningen aangaat het de bedoeling van B. en YYY is deze zoo gauw mogelijk weg te krij gen. Van de noodzaak van een Tehuis voor ouden van dagen is spr. nog niet overtuigd, indien men hem geen lijst kon overleggen van personen, die voor plaatsing in deze inrichting in aanmer king komen. Het gaat niet op in dezen tijd zoo maar 'n gebouw van f 50.000 te plaatsen. De heer Sinit zegt de menschen niet te kunnen dwingen in een Tehuis te gaan. maar wel is spr. overtuigd van het nut van 'n dergelijke inrichting. Spr. heeft verschillende tehuizen in andere gemeenten bezocht. Voorz. gelooft, wat een U.L.O.-school betreft, niet dat hier 'n dergelijke school gesticht kan worden. Men kan immers veel te gemakkelijk Den Hel der bereiken. De heer Keuris releveert ook nog eens de verkiezingscampagne en ver wijt Plaatselijk Belang, dat deze alle grenzen der welvoegelijkheid heeft o- verschredcn. Op 't laatste oogonblik kwam men met een pamflet, zoodat 'n wederwoord niet meer mogelijkjxas. Spr. noemt dit een minne v.JcAani reclame maken. Als dé S.D.A.E voor 'p, JBfffev de ar HPMreeniging te H^oJraugen van de minst .™daarbij 't eerst te verdedigen. Dat^Pe aankoop vi n Ceres ten koste van de gemeenschap zou zijn, wijst spr. af. Aan den Zwarten weg is nu toch ook nog grond verkocht tegen f 18.000. De heer Kuiken. Dat is alles politiek. De heer Keuris, 't Stond toch in de krant. Spr. w» s niet zoozeer tegen sa menwerking met PI. Belang, maar de meerderheid wees 't af; PI. Belang had te veel misleiding op haar kerfstok. De heer Koorn. Ja, 312 stemmen De heer Keuris zegt, dat er menschen zijn, die bij 'n nieuwe stemming an ders zouden kiezen; spr. zal 't afwach ten. Vele vuile dingen stonden er in 't verkiezingspamflet van PI. Belang, o.a. 't geval Naastepad. De heer Kuiken: YVe hebben tot het laatst gewacht om alles te kunnen weer spreken, dat ons naar 't hoofd werd ge slingerd. En als je schiet, moet je n ak schieten. En in ieder geval, als de be zuinigingsvoorstellen van PI. Belang worden gedwarsboomd dan kon het nog wel eens gebeuren dat onze partij er met 6 zetels inkomt, aldus spr. De heer Kuiken wil tevens nog verklaren, dat de naam van Mevrouw Lubbert ten onrechte in 't blaadje werd genoemd. De heer Koorn zegt dat PI. Belang met het verkiezingskrantje is gekomen, om de leugens v» n de S.D.A.P. te weer leggen. Men heeft met PI. Belang reke ning te houden en wil de S.D.A.P. het latén voorkomen of spr.'s partij een op raapt zoodje is- De heer Smit vraagt zich af, of het soms aan den heer Keuris moet worden verzocht een verkiezingsblaf dje uit te geven Spr. begrijpt tevens niet hoe Keuris één groote partij wil vormen met rood en zwart, terwijl vroeger de S.D.A.P. altijd dominee's en pastoors wilden uitzwiepen. i De heer Keuris zegt dat het groot aan tal stemmen op PI. Belang door mis leidende reclame verkregen is; men had dienen te zorgen voor tijd voor 'n we derwoord, anders is het een infame wij ze van reclame maken. Het is ook on waar beweert spr. dat de S.D.A.P. al tijd tegen pastoors en dominee's heb ben geageerd; het kunnen wellicht per sonen geweest zijn. De heer Smit. Och man, schei töcli uit met dat gelieg. j Na nog een vraag van den heer Stam mes aan den heer v.d. Berg, waarom de heer Lubbert gekozen is tot wethouder en deze antwoordde, dat de Chr. Hist. en de Katholieken hadden besloten één lijn te volgen, sluit de voorzitter nu de „algemeene beschouwingen" en zegt dat de heeren geen blad voor de mond hebben genomen. Behandeling van de Begrooting. Bij de post bezoldiging ambtenaren zegt voorz., dat hij als ambtenaar van den burgerlijken stand f50 per jaar ont ving en de andere ambtenaren f2.50 per voltrokken huwelijk; B. en YV. willen dit nu ook voor den burgemeester op f 2.50 per keer brengen. t De heer Kuiken vraagt, waar de amb tenaren toch hun salaris hebben, of zij dit werk niet voor niets kunnen doen. Voorz. Ged. St. zouden dit niet goed keuren. i Weg met de houten palen Naar aanleiding van de opmerking van den heer Raven, dat de houten pa len van de naamborden wel eens door ijzeren mochten worden vervangen, zegt voorz., dat mén te zuinig is ge weest; men had 't voorstel Komen om ijzeren palen te plaatsen moeten aanne men. Te laat. De post uitbreidingsplan ad. f 3300.- acht de heer Smit overbodig en hij zal dus tegen ste,mmen. Y'oorz. zegt dat de Raad er indertijd voor was en de post dus gehandhaafd dient te blijven. Tegen de vele kosten De heer Kuiken begrijpt niet dat er nu al een onderlioudspost van f254.50 voor de ambtswoning van den burge meester op de begrooting staat. Yroorz. licht toe, dat de kosten van lei dingwater ad. f 104.50 door den burge meester worden teruggestort. Ook maakt de heer Kuiken aanmer king op de dure telefoonaansluitingen van de politie en vraagt of daar geen paal en perk aangesteld kan worden. Y'oorz. Het is noodig. Meer voor Brand en Vleesch. Op voorstel van den heer Dekker wordt de post brandbluschmiddelcn ,rnet f 100 verhoogd. Bij de post Y'leeschkeuringswet deelt voorz. mede, dat YYTeringen, Den Hel der en Anna Paulowna tezamen f 1000.- moeten bijdragen voor de verwerkings inrichting en het aandeel van Anna Paulowna op f250 is bepaald. In de Polder wordt weinig gedronken De lieer Kuiken meent dat waar hier geen drinkebroers zijn de post van f50 voor drankbestrijding niet noodig is. De heer Lubbert verdedigt de post en deze blijft gehandhaafd. De oudwethouder gaat bezuinigen De heer Stammes wijst op de post: 'n kozijn in de doodgraverswoning. In het vorig college van B. en W. werd er al tijd de hand aan gehouden aan bijzon dere wenschen van de bewoners van ge .meentewoningen niet te voldoen. Voorz. De opzichter achtte het noodig De heer Stammes wijst ook op een an derc post tochtdeur in de woning bij school I. Hij stelt voor de posten te sciYi'appen. liet voorstel wordt verwor- pen/Xyoor stemden de heeren Smit, "voqjvJ, Kuiken en Stammes. 'od;k muziek te Van Ewijcsluis. "i 50 subsidie muziekkorps wil de heef Smit met f 15 verhoogen onder voorwaarde dat dan ook eens te Van Ewijcksluis wordt gespeeld. Voorz. zal hier op aandringen; de post blijft echter zooals ze is. De Advies - commissie onnoodig 1 De heer Kuiken acht de kosten voor bouwontwerpen van de Advies commis sie onnoodig. Spr. vindt de gebouwen niet mooier. (De post blijft gehandhaafd Het eindbedrag der Begrootingen De begrooting van het Electr. Be drijf sluit op 'n bedrag van f 66755.- voor den gewonen dienst; (bij de uit gaven staat 'n post van f2217 onvoorz.) Van het Grondbedrijf is het eindbe drag f f 5732.50. (de verliespost f3587.- uit de gewone middelen bij te passen.) De begrooting van het Bur^erl. Arm bestuur sluit op f 23321.72. De heer Koorn brengt naar voren dat 'n autoverhuurder f30 durft te vragen van arme menschen als zij plotseling per ziekenauto naar Alkmaar moeten worden gebracht. Spr. weet iemand die zijn auto voor ziekenvervoer wil inrich ten en dan voor f6.- naar Helder en voor f8 naar Alkmaar wil rijden. Y'oorz. zegt bedoelde autobestuurder er ook al op te hebben gwezen en deze belooft heeft billijker prijzen te bere kenen. De begrooting gewone Dienst: De heer Komen hoopt dat B. en YV. eerstdaags met een rioleeringsbelasting zullen komen. Y'oorz. gevoelt daar wel iets voor. De begrooting gewone dienst sluit met een eindcijfer van f 204627.55. De begrooting wordt goedgekeurd. RODVRAAG. De heer Stammes zou de oude brandspuit ter beschikking van de IJsclub willen stellen. Goedgek. De heer Smit brengt in het midden, dat het gras op Ceres dient gemaaid. De heer Lubbert pleit voor afrasterin gen met prikkeldraad op Ceres waar de jeugd alles voor speelterrein ge bruikt. Sluiting. Loop der bevolking. Ingekomen Mej. G. Buik van Zijpe F. Hoeve van Oostzaan J. Bas van Weststellingwerf wed. M. Koning van Arnhem mej. N. Dekker van Zijpe mej. E. van der Vlies van Den HelderA. Stoel- winder van Opsterland J. Mol van Wierin- gerwaard W. Oosting en gezin van Odoorn. Vertrokken N. D. M. Dekker naar Zijpe F. G. L. v. d. Berg en echtg. naar Den Helder mej. J. Simons naar Den Heldermej. M. Vader naar Schagen mej. C. Tijsen naar Zijpe W. Heuvelman naar Wieringen S. P. Schrijver naar HarenkarspelP. de Geus naar Noordscharwoude mej. G. J. Rosloot naar Limmen L. Rozema naar Dokkum. Bakfiets met brood in de sloot. Zater dag geraakte eeri bakfiets met brood van den heer Bruinsma te water in de Middenvliet. De fiets werd bestuurd

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2