m 22E JAARGANG DINSDAG 20 OCTOBER 1931 No. 81 NIEUWS- EN WIERINGEN ENTIEBLAD VOOR OMSTREKEN DE WEES. BRUTALE BANKOVERVAL OP DEN G0UDSCHENS1NGEL TE ROTTERDAM. WASSCHERIJ S. KROM, ALKMAAR. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELK EN DINSDAG EN VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. BUREAU Hippolytushoef Wieringen. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1—5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. Dit jaar geen catarrh - wanneer U neemt. Doorcn 25, 45 co 65 ets. HOE UIT HET WERELDMOERAS TE GERAKEN? De afgeloopen week heeft zich gekenmerkt door een afwachtende houding op de conti nentale beurzen. Alle aandacht, maar ook alle hoop is gevestigd op de reis van den den Franschen minister-president Laval naar de Vereenigde Staten van Noord-Amerika, waar hij ongeveer een week zal blijven om in overleg met president Hoover na te gaan, wat er zal moeten geschieden om uit het wereldmoeras te geraken, waar in nagenoeg alle landen terecht zijn gekomen. Betreurenswaardig is het, dat, waar de ge- heele wereld gebukt gaat onder een ongeken de depressie-periode, de werkloosheid schrik barende afemetingen heeft aangenomen en de begrootingen van de meeste landen tekor ten aanwijzen, die in de tientallen millioenen loopen (waarvan men niet weet hoe ze te dekken, aangezien de belastingen reeds zoo opgeschroefd zijn) de geest van verbittering en rancune niet plaats maakt voor den geest van wederzijdsch begrijpen. Is het eigenlijk niet belachelijk en tegelij kertijd afschuwelijk, dat, terwijl de wereld met spanning uitziet naar een internationale ontwapeningsconferentie, de oorlogsbegroo- ting in Frankrijk een vermeerdering van uit gaven vraagt van zeggeéén milliard francs, oftewel honderd millioen gulden Hoe ter wereld durft men het bestaan te spreken van vredelievendheid tegenover andere naties, terwijl de daden juist het te genovergestelde doen zien door de enorme vermeerdering van de kosten der bewape ning, terwijl de wereld schreit om verminde ring van de oorlogsuitgavén, opdat die gelden zouden kunnen worden aangewend voor con structieve doeleinden Indien één der voornaamste leden van den Volkenbond zoodanige besluiten neemt, hoe weinig vertrouwen moeten dan de kleinere landen wel niet hebben in de zeggenschap van den Volkenbond als instituut. De scher mutselingen tusschen China en Japan doen ook het ergste voor het prestige van den Vol kenbond vreezen. De raad van de gedele geerden is in een spoedvergadering bijeenge komen, teneinde het China-Japanconflict on der de oogen te zien en en eventueel waar schuwend en adviseerend op te treden. Of deze twee landen zich daaraan zullen storen? Het is echter te hopen, dat China en Japan eventueel zullen zwichten voor de argumen ten door den Uitvoerenden Raad van den Volkenbond aangevoerd. De vijandelijkheden tusschen deze hiervo- ren genoemde Oostersche staten vormen echter niet het eenige punt van bezorgdheid. De politieke toestand in Duitschland vraagt eveneens aller aandacht. In de Rijksdag is de vertrouwenskwestie gesteld. Rijkskanselier Brüning heeft de meerderheid kunnen beha len. Brüning geniet in het buitenland veel ver trouwen, hetwelk hij gewekt heeft door zijn optreden gedurende de laatste drie maanden, waarin hij getoond heeft te beschikken over den moed en vastberadenheid. Het buitenland zal ook zijn aanblijven toe juichen, vooral met het oog op de rust in het toch al zoo ontwrichte Europa. Wanneer men echter de koersen van de meeste Duitsche obligatiën gadeslaat, dan vraagt men zich onwillekeurig af, of er van FEUILLETON. Hier werd aan alle verdere veronderstellin gen een einde gemaakt door het binnenko men van den huismeester, die de boodschap bracht, dat mijnheer Wharton was terugge keerd en dringend verlangde sir Royal te spreken. Royal Charterls was geenszins laf van aard en toch zag hij onwillekeurig tegen het ver langde onderhoud op. Laat mijnheer in de spreekkamer, zei hij en toen hij weer met de oude huishoud ster alleen was, vroeg hij ernstig Weet je 't wel zeker, Sarah, dat die man mijnheer Daly is O, ja, sir RoyalGij kunt u trouwens gemakkelijk daarvan overtuigen, als hij zijn handschoen uittrekt. Mijnheer Daly heefl zich eens, terwijl hij hier was, deerlijk in de hand gesneden en de dokter vertelde toen, dat hij daarvan altijd een litteeken zou blij ven houden, 't Is de linkerhand, sir Royal, let maar op, een lange streep dwars over de palm van de hand. Goed, ik zal het onthouden. Reeds als knaap had Royal Charteris zich altijd bijzonder kalm voorgedaan en ook in den laatsten tijd had geen der bedienden hem ooit anders dan bedaard gezien. Men kon zich derhalve de verbazing voorstellen van den huisknecht en ook van den eersten rijknecht, die bij de deur stonden, toen hun heer na verloop van een half uur met mijn heer Wharton te voorschijn trad, bleek van toorn, met opgeheven hand, als wilde hij den ander een slag geven en met een stem, die bijna onherkenbaar was geworden van drift. al die ondernemingen nog iets terecht zal komen. In de bladen werd reeds gepubliceerd, dat o.m. in New York tusschen Laval en Hoo ver zullen worden besproken de gedeeltelijke schrapping van de oorlogsschulden en de ei- schen om tot beperking der bewapening te komen. Het is niet van beteekenis ontbloot, dat ook Grandi, de Italiaansche minister van buitenlandsche zaken naar New York gaat om aan de besprekingen deel te nemen. Italië is voor vermindering van de bewapening, evenals Amerikazeer waarschijnlijk zal Frankrijk dan gedwongen worden om mee te doen. Het is de laatste weken wel gebleken, dat opeenhooping van goud geen privilege is voor een goeden gang van zaken, of voor een uitstekende monetaire situatie. Het in moei lijkheden-geraken van de Eanque Nationale de Crédit, zoomede van de Union Parisienne heeft dat overduidelijk bewezen. Ook in Frankrijk neemt de werkloosheid thans toe. Al deze factoren kunnen aanleiding geven om tot overeenstemming te Washington te komen, want mocht geen overeenstemming worden bereikt, dan is het leed nog niet te overzien. Welk een ontzaglijke moeite zal het toch al niet kosten om uit de misère te komen en hoe langer men met afdoende maatregelen wacht, des te grooter zullen de te overwin nen moeilijkheden worden. Van ganscher harte hopen wij, dat de staatslieden dit bij hun besprekingen ter harte zullen nemen. VLEERMUISKWEEKERIJ. 1JEEDS een twintigtal jaren geleden zijn in N. Amerika speciale torens opge richt, die tot doel hadden om tot schuilplaats te dienen voor vleermuizen, zonder dat deze door diverse roofdieren (zoowel katten, als wezels en roofvogels) belaagd konden wor den. De vleermuizen namen door die torens sterk in aantal toe en hielden het aantal muskieten, die in verschillende streken een gevaar vormden voor de inwoners, in be dwang, hetgeen den gezondheidstoestand der bevolking sterk ten goede kwam. Het oprichten dier torens vond plaats na een uitvoerig onderzoek van de uitwerpselen van vleermuizen. De geleerde, die het micro scopisch onderzoek deed, had geconstateerd, dat het voedsel der vleermuizen voor min stens 90 uit muskieten bestond, terwijl verdere onderzoekingen leerden, dat de die ren van 10 tot 12 uren in het donker op jacht waren en dan en dan ruim 500 muskieten verorberden. De vleermuistorens (bat-roosts") werden zoo geconstrueerd, dat niet alleen geen roofdieren erin konden komen (de vleer muizen konden door de spleten van jaloezie achtige wanden binnen komen en grootere dieren niet), maar dat bovendien de bodem naar beneden geopend kon worden, op de manier van een valluik. De faecaliën der vleermuizen bevatten n.1, veel fosfor en stik stof en waar de groote torens soms 500.000 vleermuizen herbergen, was jaarlijks de verkregen hoeveelheid mest zeer groot, zoodat het loonde die in wagens te doen vallen en te gebruiken als een soort guano. Over de geheele wereld vindt men trou wens grotten, die sinds honderden jaren, of nog veel langer, als schuilplaats voor vleer muisachtige dieren gediend hebben en die tegenwoordig menigmaal geëxploiteerd wor den wegens de groote hoeveelheid guano, die ze bevatten. Ook in Duitschland heeft men een vleer muistoren gemaakt en wel uit een oude en verlaten steenfabriek. In den schoorsteen heeft men enkele vensters gemaakt met o peningen voor het binnenkomen. Verder wer den er talrijke balkjes in aangebracht, ten ainde den dieren gelegenheid te geven eraan te gaan hangen (vleermuizen hechten zich met hun scherpe klauwen in het hout met den kop naar beneden en de vleugels om het lichaam gevouwen.) Bovenaan werd de schoorsteen afgesloten ook de bijbehooren- de oven werd voorzien van „hangbalkjes teneinde hem als overwinteringsruimte te doen gebruiken. Het geheel is ingericht als onderdeel van een „Vogelwarte" en de direc teur ervan vraagt toezending van gevangen vleermuizen (per post in kleine kistjes met ademgaten.) Men hoopt hierdoor de vleer muis voor uitroeiing te bewaren en tegelijk het aantal muskieten te doen afnemen. Ook in het Roergebied heeft men een „muizentoren" gekregen, doordat toevallig een oud stalgebouw beschikbaar was, dat midden in een kunstmatig meer is blijven staan, zoodat het gebouw geen ander doel meer had dan verhooging van de schoonheid van de omgeving en nu meteen nuttig bruik baar werd. Of in die gebouwen in Duitschland ook guano gewonnen wordt, is niet bekend. Mis schien komt dat later nog wel, terwijl men als eerste doel voor oogen heeft het in stand houden dier nuttige dieren, die overal vrijwel vervolgd worden. Zouden ook hier te landen geen gebouwen gevonden kunnen worden, (b.v. oude molens), die wel waarde hebben voor het natuur schoon en overigens geen ander nut kunnen doen, dan dienen tot instandhouding van vleermuizen, waarvan het nut ter bestrijding van muskieten en dus van malaria ook voor ons belang kan zijn Ge weet dus wél wat ge doet vroeg de bezoeker op beleedigenden, sarrenden toon. Gelooft ge niet, dat het veel verstandiger zou zijn, om van inzicht te veranderen, nu het daarvoor nog tijd is Ik waarschuw u, dat de gevolgen voor u niet al te aangenaam kunnen zijn. Ge hebt mijn antwoord en daarbij blijft het, riep Royal woedend. En nu gij de verme telheid hebt, mij te waarschuwen, zal ik u ook een waarschuwing geven, n.1. om den drempel van dit huis nooit weer te betreden. Als gij u ooit weer hier durft vertoonen, op mijn grondgebied, laat ik u, zonder verdere aanmaningen, wegjagen, als een hond. Ha zoo Oorlog dus op leven en dood Alles goed beschouwd, schijnt ge mij toe nogal overijld te handelen, sir Royal Char teris De lord greep naar een karwats en had die gewis het volgend oogenblik langs den rug van zijn bezoeker gestriemd, als de oude huis meester niet tusschenbeide was getreden. Om 's hemels wil riep hij uit, bezoedel uw hand niet door zulk een aanraking, sir Royal Laat dan dien man heengaan en draag zorg, dat hij hier nooit weer een voet zet. Ik waarschuw hem voor 't laatsteen ander maal zou hij er niet zoo gemakkelijk afko men. Ge hoort hetzei Wharton op tarten- den toon tegen de twee bedienden. Ik heb bijna lust, het er op aan te laten komen. Maar reeds hadden de huismeester en de rijknecht hem in den midden genomen en ze drongen hem in weerwil van zijn levendig protest, met zacht geweld de trappen af. Na de vuist dreigend tegen het kasteel te hebben opgeheven, spoedde de aldus verdre ven bezoeker zich door de olmenlaan. Dat is nu de vreemdste historie, die ik in langen tijd niet heb bijgewoond, zei Ward, de huismeester een poosje daarna. Wat de kerel toch wel gezegd mag hebben tegen mijnheer, om hem zoo woedend te maken Het is een lompe vlegel, daar kun je van op aan, meende Giles. de rijknecht. Op een BINNENL NIEUWS. Rotterdam heeft thans ook zijn sensatie van een bankoverval met masker, revolvers, hands-up enz. gehad. Het bijkantoor van de Incassa Bank aan den Goudschesingel229b is daar Vrijdagmid dag het tooneel geweest. De bandieten heb ben echter pech gehad, zoodat hun avontuur falikant voor hen afliep. Niettemin zijn er nog eenige menschen bij gewond. De heer Schut de procuratiehouder der bank vertelde 't volgende over de overval Naar gewoonte was om half vier de Bank gesloten voor uitbetalingen enz. De voordeur bleef echter geopend voor de safehouders, die tot vijf uu terecht kunnen. De situatie in dit bijkantoor van de Incassobank is als volgt Door de buitendeur, welke links van de banklocaliteiten ligt, die weer met twee door traliewerk geblinderde ramen aan de voor zijde uitkomen, komt men in een kort voor portaal. Het openen van een tweede deur verleent dan toegang tot de balie, welke tot achterin het loket doorloopt. Komend van buiten heeft men dus rechts het groote kantoor met de lessenaars van het bedienend personeel, waartusschen zich de balie met de loketten bevindt. Aan de achterzijde van het lokaal bevindt zich het privé-kantoor van den directeur. Het zal omstreeks acht minuten voor vijf zijn geweest aldus het verhaal van den heer Schut toen de deur werd geopend en twe mannen binnentraden, van wie één, die een donkeren bril droeg, voor een loket ging staan en zijn beide armen er door heen ste kend commandeerde afstand rook hij al naar sterken drank en slechte tabak. 't Is maar te wenschen, dat hij zich nu voorgoed uit de voeten maakt en niet hier of daar in de buurt blijft rondzwalken, zei Ward nadenkend. Als mylord hem nog op zijn grond en erf aantrof, zou ik nergens voor instaan. Voor geen geld zou ik een twee de ontmoeting tusschen hem en sir Royal willen bijwonen. Ik moest maar eens aan Mary gaan vragen, of zij voor dien vreemden snuiter het parkhek weer geopend heeft, meende Giles. Doe datantwoordde Ward. Dat is het verstandigst. Het antwoord dat Giles ontving, was niet zeer geruststellend. Mary Ward, de portierster, die in een klein huisje bij het parkhek woonde, was Giles' vrouw en de nicht van den ouden huismees ter. Zij verklaarde uitdrukkelijk, dat de vreemdeling het hek niet gepasseerd was. Zij had hem wel binnen gelaten, maar niet weer zien heengaan daarentegen had een van de kinderen haar gezegd, dat ze hem aan den anderen kant van 't park bij de rivier had zien op en neer loopen. Zij meende, dat sir Royal hem had toegestaan, om daar te visschen. Hoe kon je nu zooiets denken vroeg Giles. Je weet immers wel, dat de baron zoo- iets nooit toestaat, als was 't maar alleen om de zusters van den overkant. Wel gaat hij zelf dikwijls, en daarom bevreemdt mij zijn redeneering wel een beetje, naar het pavil joen, dat de oude heer heeft laten zetten, vlak bij het water. Dat javiljoen is ook geheel en al achter groote boomen verborgen, verklaarde zijn vrouw. Ja, mijnheer gaat daar dikwijls heen; ik denk om te zitten lezen en te rooken. Gilies zei maar niets meer, om zijn vrouw niet ongerust te maken, maar hij haastte zich, om den ouden huismeester haar ant woord te gaan brengen. Die mijnheer Wharton scheen den weg te hebben ingeslagen naar den oeverrand een gedeelte van het park, waar hun heer, gelijk Allemaal naar achteren, niet bewegen, blijven staan, vlug wat Twee revolvers richtte hij dreigend op het aanwezige personeel. De tweede man, die hem op den voet was gevolgd, had een lap zwart doek voor zijn gezicht hangen bij wijze van masker en had in zijn rechterhand eveneens een revolver. Deze bleef achter de balie staan en maakte voorloopig geen aanstalten verder te komen. De eerste man klom, toen het personeel ontsteld naar de achterzijde van het loket retireerde, op de balie, werkte zich over het hek en sprong zoo achter de balie. Op diï moment grëep de heer Schut naar de Tele foon, die op een der lessenaars staat en die een rechtstreeksche verbinding geeft met het hoofdkantoor op de Leuvehaven, met het doel alarm te maken. De bedoeling van den heer Schut was met een enkel haastig woord het personeel op de Leuvehaven opmerkzaam te doen maken, dat het in het bijkantoor op den Goudschesingel niet pluis was, zoodat men van daaruit maatregelen zou nemen. De man, die over de balie was geklom men, bedreigde de heer Schut echter met zijn revolvers, zoodat hij gedwongen was den hoorn neer te leggen om voorloopig althans geen kans te loopen te worden neergescho ten. Met een vlugge beweging richtte de over valler zich toen tot zijn handlanger, die met de revolvers in de vuist nog steeds achter de balie stond en commandeerde Vooruit doe je werk. Klaarblijkelijk was afgesproken, dat ter wijl één het personeel in bedwang hield, de ander over de balie zou klimmen en zijn slag zou slaan in de in het lokaal staande geld- kooi. Toen de tweede man echter aanstalten maakte om over de balie te klimmen, kwam de spoedige ontknooping, welke den geheelen overval in duigen deed vallen. In enkele seconden speelde de scène zich af. Juist op het moment, toen de tweede man zijn „werk" zou gaan doen, ging de buiten dein: open en kwam de looper van het bijkan toor het portaal binnen. De overvallers, die bij hun binnenkomst de buitendeur hadden gesloten om zich zoo doende in den rug tegen eventueel late be zoekers te dekken, hoorden het geluid van de opengaande deur en zagen tot hun schrik ie mand binnenkomen. De looper was voor de gesloten deur geko men zoo vertelde hij later maar daar het bijna vijf uur was, had hij aan de geslo ten deur niets vreemds gevonden. Hij had den sleutel, welke hij altijd in zijn bezit heeft, voor den dag gehaald, de deur geopend, maar in het portaal plotseling be merkt, dat er iets bijzonders aan de hand was. Hun plan verder door te voeren, vonden de beide roovers toen blijkbaar te riskant. De handlanger die in de gunstigste positie ver keerde, snelde naar de buitendeur, liep langs den looper en stond weldra op den Goud schesingel. Hij vluchtte in de richting van de Heerenstraat. De man, die nog in het lokaal stond, wist niet beter te doen dan over de balie te klim men en eveneens zijn heil in de vlucht te zoeken. Steeds met zijn revolvers dreigend, trok hij zich terug naar het portaal, dreef daar eerst den banklooper tusschen de half-open- staande buitendeur tegen den muur, keerde zich toen om en dwong den banklooper weer het kantoor binnen te gaan. Toen vluchtte hij eveneens naar buiten. Voordat hij echter buiten stond en het per soneel zich bevrijd gevoelde van de dreigende revolvers, greep de directeur een melkflesch, beiden wel wisten, des avonds bij voorkeur placht te wandelen. Het was intusschen reeds acht uur gewor den, maar de huismeester hoopte toch den man, die sir Royal zoo buiten zichzelf van drift had gemaakt, in het park te zullen ontmoeten en hem, hetzij dan goedschiks of kwaadschiks van het grondgebied van Mar ton te kunnen verwijderen. Om zeven uur was sir Royal klaar met eten en naar buiten gegaan. Zeer waarschijnlijk had hij als gewoonlijk zijn weg naar het pa viljoen genomen en de gevreesde ontmoeting kon derhalve reeds hebben plaats gehad. Zoo niet, bestond er dan nog de kans om ze te voorkomen Zoo snel zijn oude beenen hem dragen kon den, ijlde Ward, door Giles vergezeld, naai de aangeduide richting. In zijn hand had hij een flinken stok, voor het geval de indringer niet goedschiks aan zijn verlangen wilde vol doen. Het tweetal was nog slechts enkele passen van hun doel verwijderd, toen zij door schrik als aan den grond genageld bleven staan. Een pistoolschot klonk hun in de ooren. Slechts een oogenblik bleven zij doodelijk verschrikt staan, om in het volgend oogen blik met meer dan verdubbelde snelheid voort te loopen. Zij bereikten een open plek in het park, waar de river zóó smal was, dat het niet onmogelijk scheen, om van daar met een stouten sprong naar de overzijde te ko men, dat is van het landgoud der Charteris in den tuin van Hildahuis. De harten der beide mannen stonden na genoeg stil. Daar lag James Wharton voor hen uitge strekt op den grond, badend in zijn bloed en op eenigen afstand zagen zij de gestalte van een breed geschouderden man ijlings tus schen het kreupelhout verdwijnen. Groote hemel Giles, en de stem van den ouden man beefde, dat kan niet zijn Zoover kan het niet met hem komen Ik vrees, dat hij het toch deed, maar alleen uit noodweer. Zoo is het zeker niet Onze zaak staat vanaf heden onder voortdurende controle van Dr. Ir. H. J. WIJS. Scheikundig Ingenieur. en slingerde die in de richteng van een der ramen aan de straatzijde. Kletterend viel de ruit in scherven. Ook andere voorwerpen werden nog naar de rui ten geslingerd. Inmiddels was de heer Schut, gevolgd door twee bedienden en den looper, naar buiten gesneld, waar zij den laatst ge- vluchten overvaller nog in de richting van het boschje zagen wegloopen. Zij zetten onmiddellijk de vervolging in onder het roepen Houdt hem, houdt den dief De vluchteling verdween om den hoek van het Boschje met zijn achtervolgers dicht op de hielen. Hij rende vervolgens de Bosch laan in om daarna de Kortebrantstraat in te loopen. Toen klonken verscheidene schoten. De vluchteling zag dat hij terrein verloor en trachtte zijn achtervolgers onschadelijk te maken. Deze gaven echter de achtervolging niet op. Een wielrijder, die den vluchteling den weg wilde versperren, ontsnapte aan een groot gevaar. De overvaller richtte zijn wa pen op hem en vuurde. Men zag den man vallen, maar later bleek, dat hij niet was getroffen. Door de Kortebrantstraat bereikte de bank roover de Linker Rottekade, waar hij in de cabine van een vrachtauto sprong. Op hetzelfde moment verschenen zijn ach tervolgers om den hoek. Zij hoorden hem reeds den motor aanzet ten, maar met behulp van eenige kaaiwer kers, die op het tumult waren toegesneld, smeet de heer Schut een leege pakkist voor de auto, terwijl een particuliere auto, die juist kwam aanzetten zich dwars over den weg zette. De heer Schut sprong met een ijzeren staaf gewapend op de treeplank en sloeg de ruiten va nde cabine in. Ook aan de andere zijde sprong men op de treeplank, maar toen daar een hoofd voor de ruit verscheen, vuurde de vluchteling drie maal door de ruit naar buiten. Toen scheen hij de zaak als verloren te be schouwen. Met de ijzeren staaf sloeg de heer Schut hem op de polsen. De man trachtte aan de andere zijde uit de cabine te ontsnappen, maar viel toen in handen van een woedende menigte. Het was een geluk, dat spoedig de politie kwam opdagen. Met had den over valler zeker gelyncht, zoo eindigde de heer Schut zijn mededeelingen. DE CRISIS IN DEN TUINBOW. De Nederlandsche Vakcentrale dringt bij de Regeering op steun aan den tuinbouw. Het bestuur van de Nederlandsche Vakcen trale vestigde dezer dagen de aandacht van de Regeering op den nood in het West-Frie- bedoeld geweest, we moeten hem zien te red den Ward zuchtte en hijgde naar adem. Daar riep hij. Kijk daar Aan den overkant der rivier, in den stillen eenzamen tuin, was een donkere roerlooze gestalte zichtbaar. Een meisje lag, naar het scheen, bewusteloos op het vochtige gras. Een vreeselijk tooneel door haar aanschouwd, had haar ongetwijfeld het bewustzijn doen verliezen. Kijk daar zei Ward in de grootste ont steltenis. Hoe kunnen wij hem redden? Zij heeft het gezien IV. Toen Nel weer tot bewustzijn kwam, lag zij in Hildahuis te bed en het ernstig gelaat van zuster Ida, waarop groote angst te lezen stond, boog zich over haar heen. Nel verzamelde al haar gedachten, om na te gaan, wat er gebeurd was, hoe het kwam, dat zij op haar bed lag, terwijl de heldere zomerzon reeds hoog aan den hemel stond en alles in het huis reeds druk bezig moest zijn. Het druk bezoek van sir Royal schoot haat te binnen en de blik door haar op den held harer droomen geworpen. Daarop, zoo herin nerde zij zich, was zij naar den tuin gegaan, om een handwerkje af te maken, dat zij voor Marion's verjaardag bestemd had. En toen was was er toen gebeurd als in een droom kwam haar alles weer voor den geesthet verschijnen van den vreemden man, met een eenigszins verdacht voorkomen, dan van een tweeden persoon, die met den eersten sprak. Nel wist als bij ingeving, dat die twee twist hadden, dat er iets gewichtigs tusschen hen behandeld moest zijn. Nel was, ondanks zichzelf, gebleven waar zij was, door een na- meloozen angst overmeesterd, machteloos en roerloos. (Wordt tarvolgd.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 1