Sche tuinbouwbedrijf. Na de mislukking van den aardappeloogst wordt het bedrijf op nieuw getroffen, doordat de oogst van bloem kool en andere stapelgroenten ten deele on verkoopbaar blijkt, ten deele zoo lage prijzen opbrengt, dat de kosten niet meer behoorlijk worden gedekt. Desondanks blijven de prijzen in den klein handel op een te hoog peil. Het Bestuur van de Ned. Vakcentrale is van oordeel dat een regeling tot stand moer komen, waarbij de aangevoerde groenten ter veiling in opdracht van de Regeering te gen een redelijken prijs worden aangekocht. Wanneer de Regeering met de Directie der Ned. Spoorwegen overeenkomt dat het ver voer naar de groote gemeenten geschiedt te gen zeer sterk verlaagde vervoerkosten, kun nen de gemeentebesturen maatregelen ne men om een goedkoope distributie ter plaat se te bevorderen. Hoewel de voorgestelde regeling herinnert aan het distributiesysteem uit de oorlogsja ren, meent het bestuur dat de bijzondere tijdsomstandigheden deze maatregelen wet tigen, waarbij gebaat en een belangrijke tak van landbouw voor ondergang wordt behoed. SLECHTE AARDAPPELEN- EN SUIKER BIETENOOG ST. Begunstigd door het fraaie weer der laat ste weken is men in de Tielerwaard met het rooien van aardappelen gereed gekomen. Zelden was de oogst zoo slecht als dit jaar; er zijn tal van akkers, welke de kosten van het rooien niet opbrachten. Men schat de opbrengst in doorsnee op 1/3 van een norma len oogst. Met de suikerbieten is het niet beter ge steld. De natte koude zomer was voor den groei van dit gewas niet bevorderlijk. In jaren, als de maand Augustus warm en droog is, kan men verzekerd zijn van een flinken oogstditmaal bracht Augustus ons slechts koude en regen. In den drogen, warmen zomer van 1921 liep de opbrengst per H.A. tot 55.000 K.G., dit jaar zal vermoedelijk niet meer worden ge oogst dan 20.000 Kg. per H.A. Met deze cijfers voor oogen is het te begrij pen, dat niemand toeschietelijk is de afge- loopen huurcontracten te vernieuwen, zelfs niet tegen beduidend lageren prijs. RUZIE OVER DE 100.000 Eenige dagen geleden kwam de f 100.000 uit de Staatsloterij Een loterij club te Hil versum, bestaande uit 30 leden, waren de gelukkige bezitters van het halve lot, zoodat de buit voor de club pl.m. f 40.000 bedroeg. Het bleek echter, dat de verdeeling kwesties met zich mede bracht. Twee leden waren ee- nigen tijd in gebreke gebleven om hun con tributie te betalen, dus, zoo oordeelde de club, deelen de twee wanbetalers niet mee.. Dezen voerden echter aan, dat zij in den tijd, toen het lot werd gekocht, trouwe betalers waren. De zaak werd in handen gegeven van een advocaat en een request om op het geld be slag te leggen, zal worden ingediend, indien de twee uitgeslotenen geen aandeel krijgen uitgekeerd. De gelden worden beheerd door een her bergier in Hilversum, waar de club zijn stam lokaal heeft. NOODLANDING. Vrijdagmiddag heeft het jachtvliegtuig D 26, bestuurder de luit. ter zee der 2e kl. ma rine-reserve J. M. Uitenhout, een noodlan ding moeten maken wegens het afslaan van den motor, tusschen vliegkamp De Kooy en de onderzeekazerne te Den Helder. Bij het dalen moest het vliegtuig uitwijken voor eenige koeien en kwam hierdoor met het rechterwiel in een greppel terecht, zoodat het toestel op den neus kwam te staan. De vlieger bleef ongedeerd, zoodat de medische hulp, die direct van vliegkamp De Kooy en de onderzeedienstkazerne was gearriveerd, niet noodig was. Van het toestel geraakte het landingsgestel defect, terwijl bovendien schroef en vleugel werden beschadigd. DE VARKENSHANDEL. Men meldt uit de Betuwe De prijzen van de varkens zijn hier afgeloo pen week zeer sterk gedaald. Voor export zou ters is de noteering thans 16 cent per pond levend, zware slachtvarkens gaan tot 18 et., bij uitzondering 19 ct., per pond levend. De handel is zeer slap. Ook de prijs van de big gen is minnetjes,, tot f 9.50 per stuk. EEN ONDANKBARE. De heer C. O. te Zoeterwoude, bemerkte Donderdag, dat een reiger tusschen het struikgewas verward was geraakt. Toen hij het dier wilde helpen, pikte het hem met zijn snavel in het linkeroog. De heer O. werd naar het Academisch Ziekenhuis gebracht, waar bleek, dat hij het oog zal moeten mis sen. BUITENLANDSCH NIEUWS. THOMAS ALVA EDISON, f Een groot man, die bij alles wat hij deed, een bizondere volharding toon de en voor geen moeilijkheden terug deinsde. Van krantenjongen tot millionenair. New-York 18 October. De wereldbe kende Amerikaansche uitvinder Tho mas Alva Edison is in den leeftijd van 84 jaren, zonder tot bewustzijn te zijn weergekeerd, hedenmorgen oin 9 uur te West Orange overleden. Het overlijden van den grooten uit vinder komt niet onverwachts. Reeds eenige maanden lang heeft Edison ge worsteld met den dood, die steeds uit eindelijk overwinnaar blijft. Eigenlijk ziek was Edison niet, maar de ouder dom sloopte la ngzamerhand zijn krachten. Toen de eerste instorting kwam, vreesde men reeds, dat de dood nabij was. Evenwel, Edison's gestel kon toen nog zegevieren, al was het slechts voor korten tijd. Een paar we ken later viel de grijsaard opnieuw in, en dat beteekende het naderende einde. Nog een kleine opleving kwam een paar dagen geleden, maar dat is het laatste geweest. De dood naderde en veroverde ook het lichaam van den man, die voor de gansche wereld groo te zegeningen heeft gebracht. Edison werd in 1847 te Melan in O- hio geboren. Zijn schoolsche kennis was gering, toen hij als krantenjongen aan den Grand Trunk-Spoorweg, het leven inging. Maar reeds als kranten jongen voelde hij de lust naar onder zoek, niet alleen om het onderzoek al leen, maar ook om geld te verdienen. En terwijl hij zoo reisde van de eene plaats naar de andere, al rijdende zijn kranten verkoopende, richtte hij in een der bagage-wagens een drukkerij een een chemisch laboratorium in. Daar zette hij en drukte hij zijn „Weekly Herold", waarvan hij, behalve zetter, en drukker en verkooper, ook uitgever en redacteur was. Dat ging goed, tot in zijn laboratorium in den bagagewagen een geweldige ontplof fing plaats had, die de oorzaak was, dat bijna de geheele trein in brand ge raakte. De zaak werd de trein uitgewor pen. Van krantenjongen werd hij tele grafist, maar tegelijkertijd deed hij proeven en zoo vond hij de automatic repator uit, een toestel om automatisch een telegram van de eene leiding op de andere over te brengen. Dikwerf werk te hij in zijn werkplaats meer dan acht tien uur per dag. Toen kwam hij door zijn uitvinding in dienst van de Goldin- dicator Company, die van een enkel centraal punt uit, aan honderden koop lieden elk kwartier een telegrafisch be- riclit zond omtrent het dalen en rij zen der goudkoersen. i Hij werd superintendant van ge noemde maatschappij en begon met te zoeken naar een goede electrisclie lamp Hij vond haar na vele mislukte proe ven en 21 October 1870 brandde zijn eerste gloeilamp. Een belangrijke da tum in de geschiedenis der menschheid Wjat de gloeilamp in de wereld betee- kent, behoeft hier niet te worden uit eengezet. Reeds voor hij de gloeilamp had uitgevonden, had hij de phonograaf vervaardigd. Meer dan 800 patenten stonden op zijn naam, waarvan vele ei genlijk va n weinig practisch nut zijn. Behalve als uitvinder van de gloei lamp en van den phonograaf kan Edi son genoemd worden, als uitvinder van den microfoon, de electrische accumu lator, de kinematograaf, enz. Men geeft een beschrijving van den persoon van Edison als volgt: Krachtige kop met sneeuwwit haar, hoog, met groeven doorploegd voor-' hoofd, met heldere rustige trekken op zijn baardeloos gelaat. i Edison was doof. Maar dat belette hem niet scherp te hooren en te luiste ren. In alles, wat hij aanpakte was i di- son de Amerikaan, die bij alles wat hij deed een bijzondere volharding toonde en voor geen moeilijkheden terugdeins de. Hij was vegetariër en geheelonthou der en hij was de meening toegedaan, dat de mensch over het algemeen veel te veel eet en veel te weinig werkt. Aan de uitvinding van den nieuwen alcalischen accumulator heeft hij tien jaar besteed; aan de uitvinding van de magnetische ziftmachine acht jaar zon der onderbreking. i Eén zijner laatste interviews. Telkens en telkens is Edison geinter viewd. Het laatste vraaggesprek toeval lig met een Nederlander, was aldus: Hoe is 't met uw gezondheid Een pijnlijke trek kwam over Edi- sons' gelaat. Mijn maag doet haar plicht niet, zei hij en hij wees op de geincrimineerde plek. i -- Wat is de beste manier om oud te worden en fit te blijven —Melk drinken, zei Edison, wijzend naar een naburige tafel, waarop een thermosflesch en een glas voor zijn vol genden „maaltijd" gereed stonden. En met een weemoedige gelaatsuitdruk king vervolgde hij Men gaat met melk het leven in en met melk besluit men het i De levensgeschrijvingen van Edison vermelden, dat hij van Nederlandsche afkomst is. Ik vroeg hem hierover na dere inlichting: Ja, zei hij, mijn overgroot'vader kwam omstreeks 1730 naar Amerika. Hij was de zoon van een molenaar er gens aan de Zuiderzee en trouwde met een dochter van den Amsterdamschen bankier Hope. Iemand mengde zich even in het on derhoud en zeide: i De moeder van Edison was van Schotsche afkomst en nu zegt hij al tijd, dat zijn bovenste helft Hollandsch en zijn onderste helft Schotsch is Edison wordt publiek opgebaard. Thomas Alva Edison zal in zijn aan de hoofdstraat van West Orange gele gen laboratorium in het openbaai' zijn opgebaard. De rouwplechtigheid en de bijzetting is op heden. Woensdag en heeft plaats op zijn landgoed te Clen- mont, Llewellyn Park. TURKSCHE WIJSHEID. Een vrij armoedig uitziende Turk stapt in Konstantinopel een badinrichting binnen, waar het personeel hem allesbehalve beleefd ontvangt. De ruwste handdoek, het meest versleten laken zijn voor hem goed genoeg. Niemand informeert of de temperatuur van het water hem bevalt, en geen van de oppas sers neemt ook maar de minste notitie van zijn eventueele wenschen. De bezoeker laat alles kalm langs zich heen glijden en als hij klaar is, legt hij tien piasters op tafel. De oppassers, ten zeerste verbaasd over deze enorme fooi, buigen als knipmessen en stortten hun beste heilwen- schen over hem uit. Als de bezoeker de volgende week opnieuw in de inrichting verschijnt, put het personeel zich uit in vriendelijkheden. Men geeft hem een schitterend laken en een handdoek die zacht is als zijde. De een helpt hem bij het uitkleeden, de ander masseert hem en iedere wensch wordt vervuld nog voor de bezoeker hem heeft uitgesproken. Deze vriendelijke attenties aanvaardt de Turk even onverschillig als de onheusche bejegening van den" vorigen keer en als hij de inrichting verlaat wordt dit keer slechts één piaster op tafel gelegd. „Weet meneer wel," vraagt iemand van het personeel aarzelend, „dat deze fooi al héél klein is, vergeleken bij wat meneer zoo vrien delijk was ons den vorigen keer te geven „Zeker," antwoordde de onbekende, „ik weet het en de zaak is volkomen in orde, aan gezien het geld dat ik vandaag neerlegde als fooi voor den vorigen keer is bedoeld, met wat ik toen gaf, is dit bad betaald. GEMEENTE WIERINGEN. ZAL ER OP WIERINGEN EEN WEEKMARKT KOMEN Deze vraag wo^dt reeds eenigen tijd gesteld door hen, die de toekomst voor Wieringen op het oog hebben. In de vorige week gehouden vergadering van de Middenstandsvereeniging is deze vraag wederom aan de orde gesteld en men was unaniem van oordeel, dat dit vraagstuk op heden ten nauwste samenhangt met de toekomst van Wieringen. In deze vergadering werd dan ook beslo ten, eenige vooraanstaande veehouders uit te noodigen ten einde eens voeling te krijgen met hetgeen er leeft onder den boerenstand, waarvoor men Maandagavond weder bijeen kwam in Hotel Lont te Hippolytushoef. De Heer Corn. J. Bosker, welke als Voorzit ter, van de middenstandsvereeniging de inlei ding over deze aangelegenheid hield, begon met er zijn vreugde over uit te spreken dat het grootste gedeelte van de genoodigde vee houders aanwezig was, hetgeen een belofte inhoudtniet dat spreker direct durft ho pen, dat allen voorstanders van een markt zullen zijn, doch uit hun aanwezigheid, al dus spr. kunnen wij opmaken, dat u er be lang in stelt. Wij hebben, aldus spr. reeds vele malen vergaderd en gesproken over een markt op Wieringen, doch het is nimmer tot daadza ken gekomen wel hebben we hier zoo nu en dan eens geprobeerd een markt te hou den, doch in den regel waren er meer hok ken als vee. Wij meenen echter, althans de Middenstand is van zulke gédachten, dat de tijd gekomen is, dat nu een goed georganiseerd marktwe zen op Wieringen bestaansrecht heeft, en daar hebben wij de Wieringermeer mede mee op het oog. Men mag gerust zeggen dat de Midden stand voor eigen belang strijdt, dat wenschen wij gaarne toe te geven, doch wij willen er de boerenstand tevens op wijzen, dat zij het meeste belang bij een markt op Wierin gen hebben. Zoo goed als men nu in een andere .plaats zijn zaken gaat doen, een boer gaat nu eenmaal niet alleen naar Alkmaar of Scha- gen om zijn vee te verkoopen, doch heeft ook meerdere zaken te doen, wij nemen b.v. alleen het bankwezen maar, het koopen van landbouwwerktuigen, zaaigranen, kunst mest, kortom tal van zaken worden gecombi neerd op zoo'n marktdag, kan men het dan plaatselijk doen. Dus kan men gezamenlijk voor elkanders belangen werken, en wordt op die manier een groot gemeentebelang gediend. Ik noemde daar straks de Wieringermeer, aldus spr. Er is ons herhaalde malen door de leidende krachten van Z.Zeewerken en Wie ringermeer Directie gevraagd, wat voor be lang heeft de W.-meer bij Wieringen. Wij hebben daarop geantwoord, indien wij goede verbindingswegen naar Wieringen krij gen, voornamelijk naar Hippolytushoef, dan zullen de bewoners van de Wieringermeer hun inkoopen gaan doen op Wieringen. Daar komt in zekeren zin natuurlijk een groeps belang om de hoek kijken, doch daar staat tegenover dat indien een dichtsbijzijnde ge meente alles biedt wat aan behoeften zich voordoet, men niet naar een verder gelegen plaats zal gaan om zijn inkoopen te doen. En zoo staat het ook met een markt pre cies het zelfde, wanneer wij hier een goed ge organiseerd marktwezen hebben, dan zullen de a.s. bewoners van de Wieringermeer zeker naar deze markt komen. Wij krijgen hier een station, wat direct op een uitgebreid achterland kan wijzen, niet alleen op Nederland doch ook op het bui tenland staan wij bij andere plaatsen een stuk voor, indien de toestand zich zal ont wikkelen, zooals zoovelen hem zien. Wij moeten echter de veehouders mee hebbendeze zullen huis aan huis bezocht moeten worden en op de noodzakelijkheid gewezen moeten worden. Zij zullen in zekeren zin moeten beloven geen vee aan huis te verkoopen, doch dit naar de markt moeten brengen. Dit zal na tuurlijk eenige opoffering kosten, doch men zal zich spoedig bij den nieuwen toestand aanpassen, en dan komen de handelaars vanzelf. Uit een brief van het Gemeentebe stuur, welke is binnengekomen na onze eer ste vergadering blijkt dat men sympathiek tegenover onze pogingen staat, en zullen de ze pogingen op de volledige steun van het Gem. bestuur kunnen rekenen. In overweging wordt gegeven met de Afd. van de Holl. Mij. van Landbouw samen te werken, hetgeen ook in onze bedoeling ligt. Ook het bestuur van het Heemraadschap staat gedurig op de bres voor de belangen van Wieringen, hetgeen nu weer is gebleken uit een uitspraak van de Commissie van den Spoorwegraad, dat een overweg in de Koo- gerweg bij het te maken spoorweg amplace- ment gewenscht is. Wij moeten met alle mogelijke corporaties samenwerken in ons aller belang. Nu is het de tijd om tot daden over te gaan er is genoeg vergaderd zonder resul taat. Wanneer wij onze beurt niet voorbij wil len laten gaan, dan zullen wij door een markt te stichten, reeds veel bereiken, voor de toekomst van Wieringen. Spr. zal voorloopig eindigen en zou gaarne de meening van de aanwezigen hooren. De Heer B. H. Kraan (handelaar) zegt natuurlijk er uit zakelijk oogpunt eigenlijk niet voor te kunnen zijn het is voor hem voordeeliger aan huis bij de boeren te koo pen. Maar dat neemt niet weg dat hij het groote belang van een markt te Wieringen inziet. Men zal echter de veehouder moeten bewer ken en ook vooral de pluimveehouders, dit is voor een weekmarkt een belangrijke factor. Spr. zou eerst deze menschen ook eens willen polsen. De Heer C. J. Bosker zegt, dat deze men schen bewerkt zullen moeten worden, doch wij moeten eerst een aanknoopingspunt heb ben. Wij kunnen nu wel weer een vergadering beleggen, doch dit blijft zoo. Wij hebben contact gezocht met veehou ders van Oost en West, waarvan wij meen den, dat zij vooruitstrevend zijn. Wanneer wij nu een kern hebben die er voor werken wil dan komen de anderen die de kat uit de boom willen kijken vanzelf wel. Er kan natuurlijk op de vergaderingen van de kaasfabrieken niet genoeg over gesproken worden, doch wij moeten nu handelend op treden er is genoeg vergaderd zonder resul taat spr. noemt in dit verband de zoetfa- briek. Over de oprichting van een markt is alles voor, en niets tegen. Wij moeten de veehou ders trachten te bewegen hun handteekening te' zetten dat zij geen vee aan huis huis zul len verkoopen. De Heer Wrt. Mostert (veehouder) zegt vóór een markt te zijn, het groote belang voor Wieringen ziet spr. hiervan in, doch is niet voor verplichtingmet fokvee zou dit tenminste slecht gaan. De Heer B. H. Kraan geeft toe dat dit een moeilijkheid isdoch men heeft ook niet veel aan fokvee voor den handelmaar bij de verkoop van dit vee zou dan bedongen kunnen worden, dat het op de markt geleverd wordt. Op die manier steunt men dan toch de markt. De voorzitter vraagt of behoudens fokvee, dan voor alle ander vee wel de verplichting op zich kan worden genomen 't naar de markt te zenden. De heer N. Mulder Dz. licht toe, dat er geen bezwaren kunnen zijn en van verschil lende zijden wordt dit toegestemd. De voorzitter zegt nog dat een eventueee premiestelsel zou kunnen worden ingesteld, of dat een fonds gevormd zou kunnen wor den, waardoor het verkoopen op de markt zou kunnen worden bevorderd. De heer N. Kaan is van meening dat, voor dat verder wordt gegaan met al deze plannen eerst de pluimveehouders gevraagd zullen moeten worden om mede te werken, waarna men met deze belanghebbenden een vergade ring zal moeten worden belegd. De Heer C. J. Bosker zegt, dat dit geen be zwaar is, doch wij kunnen nu evengoed door gaan. Spr.'s bedoeling is, verschillende voor standers ter vergadering aanwezig, te ver zoeken, zich eenige tijd en moeite te getroos ten, om ieder in zijn wijk op propaganda uit te gaan, zoodat men de menschen persoonlijk aan huis spreektindien we daar steeds groo te vergaderingen voor moeten houden komen we toch niet verderde besluiteloosheid treedt dan dikwijls het meest naar voren. Spr. vraagt vervolgens den Heer D. Doves, (pluimveehandelaar) wat deze van een markt denkt. De Heer Doves is er voor, dat een markt te Wieringen komt, hoewel er evenals met het fokvee, door Mostert ter sprake gebracht, wel eenige moeilijkheden zullen zijn b.v. met piepkuikens, doch er hangt veel van af, op wat voor dag men de markt zal houden. De Heer P. Krijger vraagt den Heer Bos ker, wat hij zich van een premiestelsel denkt. De heer Bosker zegt dat hij zich nog niet geheel een voorstelling hiervan heeft ge maakt, doch er zijn tal van mogelijkheden. Spr. denkt b.v. aan voorloopig vrij mark ten het is natuurlijk maar een voorbeeld. Spr. sprak deze week een zakenman die er wel wat voor over had als er een markt zou komen, en zoo zullen er nog wel meer derzulken zijn. Spr. zou nu gaarne over willen gaan tot het vormen van diverse Commissie's die zul len werken onder de veehouders en pluimvee houders, om hun steun en medewerking voor 't marktwezen te verkrijgen. Vrijwel alle aan wezigen geven zich hiervoor op. Besloten wordt om deze week te benutten voor het verzamelen van gegevens, en dan Maandag 26 October wederom te vergaderen, waarbij dan zullen worden uitgenoodigd het bestuur van de Holl. Mtpij. v. Landbouw en Pluimveehouders tevens zal dan tot oprich ting van een vereeniging worden overgegaan. Hierna sloot de Heer Corn. J. Bosker met een woord van dank de vergadering, tevens de wensch uitsprekende dat de resultaten gunstig mogen zijn. OP VOOR DE VEEMARKT. Ofschoon het verslag duidelijk weergeeft welke medewer king van de Wieringer veehouders wordt ver zocht, lijkt ons goed toe er op te wijzen, wel ke hooge belangen er voor de veehouders op het spel staan. Een goede markt ter plaatse beteekent wel vaart voor de streek, een gewilder handel en derhalve hoogere kapitaalswaarde van het bedrijf. Gij blijft beter op de hoogte van de markt prijzen en zult meer dan eens iets aan de markt zien wat u past en uw bedrijf ten goede kan komen. Daarom als U Collega tot u komt en u vraagt om uw woord uw vee naar de Wieringer markt te zenden en der halve om uwe medewerking verzoekt, zeg dan geen nee zeg ook niet ze zullen 't buiten mij wel redden of mijn bedrijfje legt geen gewicht in de schaalneen aller mede werking is noodig, allen op voor de markt en allen Maandag aanwezig op de vergadering in Hotel Lont te H.hoef. Op de voordracht voor onderwijzeres aan de O. L. School IV te Den Helder staat als No. 2 op voordracht mej. C. A. Dito, onderwij t zeres te H.-hoef alhier. Ophaaldienst voor huisvuil te Westerland. Door een aantal ingezetenen van Wester land is tot het gemeentebestuur een verzoek gericht, om ook voor dat deel van Wieringen een ophaaldienst voor huisvuil in te stellen. Overwerkvergunning. Ten behoeve van den bouw der Chr. school te Den Oever is aan den uitvoerder S. de Boer vergunning ver leend, om de daarbij werkzame arbeiders 9 uur per dag en 50 uur per week arbeid te la ten verrichten. Tegen het Alcoholisme. Naar wij vernemen worden door de N.C.A., (Nationale Commis- missie tegen het Alcoholisme), waarin de drankbestrijdersvereenigingen van alle rich tingen vereenigd zijn, voorbereidingen ge troffen tot cultureel werk onder de arbeiders in de kampen in den Wieringermeer. Op 22 October zal vanwege de Christelijke vereeni ging N.C.G.O.V. een avond worden georgani seerd in het kamp bezuiden Hippolytushoef onder leiding van Ds. Barger van Hoorn, met muziek en den declamator Van Woestenburg. Een filmavond uitgaande van de N.V., kon nog niet doorgaan wegens gebrek aan elec- triciteit, doch zal begin November worden gehouden. Ook van Katholieke zijde zal aan dit werk worden deelgenomen, terwijl het ook de bedoeling is andere kampen te be werken. J.V.O.-berichten. Voor de ledenDonder dag kwart over acht meisjeszanggroep je te Oosterland Vrijdag half acht gymnastiek, Zondag half drie bestuursvergadering, half vier bijeenkomst voor dansrepetitie. Voor de adspiranten Donderdag bijeen komsten te H.-hoef voor groep 1, te Ooster land voor groep 2, te Westerland (school) voor groep 3, alles van 7 tot half 9. Vrijdag geen gymastiek. Zondag half drie bijeenkomst in de Vonk. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes I voor de Competitie een thuiswedstrijd te gen het zware elftal Texel I. Succes wist lan gen tijd een gelijk spel te houden, doch door middel van een penalty wist ten slotte T. haar 2e doelpunt te scoren en won zoodoen de met 21. Succes H heeft zich Zondag j.1. kranig ge houden. Hoewel er geen overwinning is be haald wisten zij het toch tot een gelijk spel te brengen van 44. Er werd gespeeld tegen Helder III. Succes 3 kwam er minder goed af. Deze heeren waren op bezoek in Schagen bij Scha- gen 3 en werden met een 84 nederlaag naar huis gezonden. DEN OEVER. Nieuwe zaak. J.1. Zaterdag heeft de heer J. de Krijger te Den Oever zijn naar de eischen des tijds gebouwde nieuwe zaak in rijwielen, kachels, huishoudelijke ar tikelen enz. geopend. Deze nieuwe zaak met twee groote etalage's ziet er keurig uit en geeft de bouwmeester de heer J. C. Klein alle eer van zijn werk, waarbij niet minder de schilder de heer Kraak 't gebouw schitte rend in kleurenpracht doet uitkomen. Bij de opening was veel belangstelling en prijkten een viertal mooie bloemstukken den winkel. I.ïet deze groote onderneming, waaraan te vens een groote reparatiewerkplaats voor rij wielen en motoren is verbonden, wenschen wij den heer de Krijger veel succes. Lichtbeelden. Donderdag 22 Oct. a.s. wordt vanwege „Land in Zicht" in de Kapalkerk een lichtbeeldenavond gehouden. Christ. Landarbeidersbond. Naar wij verne men is alhier een afdeeling van den Neder landsche Christelijken Landarbeidersbond opgericht met als secretaris de heer P. Jaars- ma te de Poelweg. Ger. Kerk. Voor de samenkomsten vanwe ge Ger. Kerk in kamer 14 van Kamp I in de Wieringermeerpolder, voorganger cand. P. Robbers, is van de directie der Wieringer meerpolder bericht ontvangen dat zij zullen zorgen voor een kachel en brandstoffen, plus een aantal stoelen, voorwaar van die zijde alzoo schitterende medewerking en hoopt men a.s. Woensdagavond bij de samenkomst op veel publiek. V.C.J.B. Vrijdag <23 Oct. av\ 8 uur bijeenkomst te Hippolytushoef. Politie: Verloren een rieten koffertje, inhoudende een regenjas en een blau we werbroek; Gevonden 3 kachelzeil tjes. Inl. bij den Gem. Bode. Biljart-seance. De Nederlandsche Kampioene op het biljart Mej. L. Schrier, speelde j.1. Zaterdagavond in 't Café van den heer G. de Haan te Den Oever tegen den Heer D. Het is haar ge lukt o,m voor de geleden nederlaag re vanche te nemén. Veertien dagen gele den moest Mej. Schrier in de Cantine op de afsluitdijk het tegen den heer D. afleggen. In verband hiermede was de belangstelling van de zijde der biljart- liefhebbers groot. Reeds van begin af loonde Mej. S. zich sterker en ze wist dan ook met 500 carombals tegen 60 de overwinning te behalen. De hoogste serie van Mej. S. was 67 carombaLs. De heer D. wist het niet verder dan 13 carombals als hoogste serie te brengen. ANNA PAULOWNA. Waar is de fiets In den nacht van Zaterdag op Zondag is van den heer B. een rijwiel, 't welk men vergeten had in huis te halen, verdwenen i Heeft iemand het bij vergissing mede genomen of zijn er zwijntjesjagers op de kust? B.K.C.-Nieuws: De Zondag van 18 October is voor de V.V. BKC een zeer goede voetbalzondag geweest. 's Morgens 11 uur werd ingezet door de aspiranten, die een 4 —3 overwinning wisten te behalen tegen JVC-aspiranten Vermelding verdient de kleinste spe ler van JVC. (zijn naam is ons helaas onbekend, die flink spel leverde, en bij BKC de kleine Jantje van Wees, die 2 van de 4 doelpunten voor zijn reke- hing nam. v Te ruim 12 uur had BKC III een match tegen JVC II van Julianadörp, die door BKC met 3 - 0 werd verloren. We vinden deze uitslag verdiend. Hoe wel BKC in het veld niet minder was, werden de kansen der JVC-ers beter benut; nog komt er bij, dat onze voor hoede te licht bleek tegen de zwaarde re spelers van JVC in de achterhoede. B.K.C. I—NIEUWE NIEDORP I 3—2. B.K.C. is er buiten alle verwachting -in ge slaagd een overwinning te behalen op het sterke Nieuwe Niedorp. Reeds voor de rust wist B.K.C. door Huis man de leiding te nemen 10. Doch voor rust wist de snelle linkervleugel van N.N. door te breken met gevolg dat toen er ge draaid werd de stand was 11. Na de rust nam N.N. het spel in handen en door een misverstand in de achterhoede van B.K.C. wist, een der actieve voorhoedespelers van N. met een vliegend schot de stand op 21 te brengen. We vreesden voor B.K.C. het ergste en dachten aan een inzinking. Doch het bleek echter anders. De hardwerkende B.K.C. middenlinie met Wiggers aan 't hoofd, goed bijgestaan door beide kanthalfs Van Teulin- gen en Hoep wisten alle verdere aanvallen van N.N. te onderbreken en het spel verplaat ste zich snel. B.K.C. wist dan ook spoedig door Tauber de partijen op gelijke voet te brengen 2—2, en zelfs kort daarop wist B.K. C. door een mooie doorbraak der linkervleu gel de stand op 3—2 te brengen. Welke tot het einde zoo werd behouden. Zooals reeds genoemd was de middenlinie van B.K.C. het sterkste deel van het elftal. De achterhoede Blaauboer en Gebr. Pijnak ker was goed.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2