WINKELSLUITINGSWET (Staatsblad 1930, No. 460.) door J. L. Lutjeharms te Schagen. (Slot.) Door omstandigheden heb ik niet eerder dit slotartikel kunnen schrijven. Zooals in het vorig stukje is gezegd zou ik in het Slot- artikeltje de overige bepalingen behandelen. Als een opsporingsambtenaar een bediende in de winkel ziet helpen na sluitingstijd b.v. een uur daarna, dan is die winkelbediende niet strafbaar maar het hoofd of de bestuur der van den winkel of degene die hem gere- gelt vervangt. In het Voorloopig Verslag der Tweede Ka mer der Staten Generaal werd een wensch geuit, men wilde ook den kooper strafbaar stellen. Het antwoord van den Minister luid de afwijzend. Deze zeide, men kan moeilijk van het publiek vergen, dat dit nauwkeurig op de hoogte is van de bepalingen inzake de winkelsluiting, welke voor verschillende .winkels anders is. Bovendien, zoo zeide de Minister, zou het niet aangaan, om op een dergelijke wijze de hulp van het publiek in te roepen, ten einde den winkeliers, in wier belang de wet er zal zijn, de overtreding daar van te bemoeilijken." De aanhaling van den Minister „in wier belang de wet er zal zijn", doelende hier op de winkeliers is mij niet recht duidelijk. Is het wel in het belang van de winkeliers dat die wet gemaakt is. Ik zou haast durven beweren van niet. Weliswaar geeft het de winkelier wat rust, maar in de tegenwoordige tijd kan men gerust de winkel openlaten. Wat men nog verkoopt is dan ten minste binnen. Want gelooft U geachte le zer, dat als aanstonds deze wet in werkins treedt alles op rolletjes zal gaan. Niets min der waar. Het zal een troebel boeltje worden. Immers de opsporing van deze feiten is al even moeilijk als de controleering van de winkeliers. Men mag wel voor iedere winkel deur een opsporingsambtenaar neer zetten om zeker te zijn dat deze wet niet wordt ont doken. Er zijn heel wat gemeenten die be staan uit verschillende dorpjes. Er is maar één agent van politie. Hoe is voor hem een controle mogelijk Is hij in het dorp A dan verkoopen ze naar hartelust in dorp B. In grootere plaatsen is het wel even anders maar daar surveilleert om het uur weer een ander. Ook dus een goede controle niet moge lijk of men moet er verklikkers (oude geschie denis naam) hebben. Het le en het 2e lid van art. 10 behelzen de strafbepaling op overtreding der wet of de daaruit voortgevloeide verordeningen en op overtreding van een voorwaarde verbonden aan een door B. en W., krachtens art. 9 vijf de lid, verleende dispensatie. Wanneer de rechter meent, dat de maximum-boete, niet evenredig is aan den ernst der overtreding, zoodat hij, indien hij slechts art. 10 tot zijn beschikking had, zou overgaan tot het opleg gen van principieele hechtenis, dan kan hij niettemin geldboete opleggen tot een maxi mum van f 5000,- krachtens art..23 b. van het Wetb. van Strafrecht. De opsporingsambtenaren. Als opsporingsambtenaren worden ge noemd de in art. 141 W. v. Str. genoemde ambtenaren en de ambtenaren van de ar beidsinspectie. Hun bevoegdheid strekt zich mede uit tot het opsporen van overtredingen van gemeenteverordeningen, die op de win kelsluitingswet steunen. De ambtenaren genoemd in het Wetb. van Strafrecht zijn a. De kantonrechter in za ken welke niet aan zijn kennisname zijn on derworpen b. Officieren van justitie (niet de ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Kantongerecht. Deze bezit alleen na- sporingsbevoegdheid en geen opsporingsbe voegdheid c. De Commissarissen van Poli tie d. De Burgemeester in plaatsen waar geen C. v. P. is e. De Waterschouten f. De ®fficieren en onderofficieren der marechaus see g. De Rijks- en gemeente-veldwachters; h. De door de minister aangewezen man schappen der marechaussee beneden den rang van onderofficier. Zooals u dus ziet een heel rijtje wat tot opsporen van strafbare feiten betreffende deze wet bevoegd zijn. Het binnentreden. Dit is nog een gewichtig punt in ons straf recht. De grondwet heeft dit reeds in zich. Alle opsporingsambtenaren hebben te allen tijden vrijen toegang tot winkels in de zin van art. I van de winkelsluitingswet en an dere huizen als bedoeld in art. drie eerste lid onder c, koffiehuizen enz. Wordt hun (opsporingsambtenaren) de toegang gewei gerd tot een winkel in den zin van art. I en het is tevens niet tot bewoning ingericht dan maakt de werende winkelier zich schul dig aan overtreding van art. 184 W. v. Str. Wordt hun op aanmelding tot toelating niet geantwoord, dan verschaft zij zich desnoods met inroeping der sterken arm. Dat is ge bruikmaking van krachtsmaatregelen. Het raam van de winkeldeur stuk gooien en bin nenstappen of de winkeldeur openbreken enz. Maar zijn de genoemde ruimten, tevens woning „of alleen door een woning toegan kelijk" dan mag tegen den wil van den be woner in de woning slechts worden binnen getreden op vertoon van een last. Ik vestig hier even de aandacht op, dat als de binnen tredende ambtenaar geen weigering onder vindt hij geacht moet worden niet tegen den wil van de bewoner te zijn binnengetreden. Als de ambtenaar met de opsporing van die feiten belast een winkel, tevens woning moet binnenteden moet hij voorzien zijn van een bijzondere last, afgegeven door den Kan tonrechter of Burgemeester. Hier wordt al tijd een bijzondere last vereischt omdat het pand waarin binnengetreden moet worden kan worden aangewezen. Is dit niet zoo dan kan een alg. last worden verstrekt doch niet door de Burgemeester of Kantonrechter. Zooals men uit mijn vele stukjes kunt op merken kunt u mij niet als een bewonderaar der komende winkelsluitingswet aanmerken. Verder is nu het woord aan de practijk en die zal zich wel weer eens redden, omdat ze het nu eenmaal moet. EINDE. Het lid van het hoofdbestuur, de heer van Slingerland kreeg nu het woord en hield een gloedvolle rede, waarom zich zoowel werknemers als werkge vers dienden te organiseeren. Tien nieuwe leden werden tot slot tot de Afdeeling toegelaten. Brand te Den Oever. Donderdagmid dag brak brand uit in een hooischelf aan den Gesterweg en eigendom van den heer Jan Poppen. De motorbrand spuit was spoedig ter plaatse en wist men te zes uur 't vuur meester te wor den. De schelf was verzekerd. De Lichtbeeldenavond van Land in Zicht is Donderdag in de Kapel goed geslaagd. De avond werd door den Eer waarde Heer Frank geopend met ge bed en de heer Schotvanger gaf toen een vertolking van „Ben Hur", verdui delijkt met lichtbeelden. De vertolking was uitmuntend en alle aanwezigen kwamen onder den indruk van het boei en de verhaal. „HUISVERZORGING." De vereeniging Huisverzorging welke 160 leden telt en welke regelmatig verzorgsters als hulp in de huis houding, wegens ziekte der huisvrouw uit zendt, heeft in hare laatste bestuursvergade ring besloten een groote actie, tot aanwer ving van meerdere leden op touw te zetten. De dames-bezoeksters zullen in de eerstvol gende weken de niet-leden opzoeken, om hen van het nut der vereeniging op de hoogte te stellen. Dat velen zich alsdan tot lid zullen opgeven is aller wensch. Ernstige pogingen zullen dan worden aan gewend om vaste verzorgsters te bekomen. Nieuwbouw. Naar wij vernemen heeft de heer Jn. Huijberts aan de aannemers de Heeren Gebr. Boersen, de bouw van een dub bel woonhuis aan de Klieftstraat opgedragen. De Heer Jn. P. Lont (Vet) heeft van den Heer P. Post aan den Gemeenelandsweg een bouwterrein gekocht, waarop de aannemer, de heer Jn. C. Klein een woonhuis zal bou wen voor den heer Lont. Een nieuw Café te Den Oever. De heer S. Zomerdijk Sr. heeft aan den Gasthuisweg een perceel bouwterrein van den heer C. Jb. Tijsen van den Helder aangekocht voor den bouw van een woonhuis annex café verlof- zaak). Het tegenwoordige door hem aan de Voorstraat bewoonde pand waarin hij diver se zaken drijft, gaat over op zijn zoon S. Zo merdijk Jr., die, deze zaken gaat voortzetten. POLITIE. Gevonden een electrische Zaklan taarn. Inl. bij de Gem.-bode. SPORT PREDIKBEURTEN WIERINGEN. Zondag 25 October. NED. HERV. GEM. Hippolytushoef voorm. 10 uur Ds. Van Beek. Oosterland nam. 2 uur Ds. Van Beek. Kapel Den Oever vm. 10 u. de hr. Bosma. DOOPSGEZ. GEM. Doopsgez. Zusterkring Dinsdag 's av. 8 uur. KYANGILISATU H.-hoef v.m. 10 uur de heer Maarhuis van Andijk. GEREFORM. KERK. H.-hoef v.m. 10 Cand. Robbers. Voorber. H. Avondmaal. H.-hoef n.m. 3 uur Leesdiehst. Den Oever v.m. 10 uur Leesdienst. Den Oever nam.3uur Cand. Robbers. GEMEENTE WIERINGEN. Tooneel. De R.K. Volksbond zal op 21 Nov. een feestavond houden waarop de tooneelvereeniging St. Hippolytus zal opvoeren een tooneelspel in 4 be drijven ,,'t Verleden Spreekt.". De regisseur de heer Th. Rasch heeft bedankt; in zijn plaats is gekozen de heer Ant. Zwanink. R. K. Volksbond Af cl. Wieringen. In deze vergadering werd breedvoerig be sproken de propaganda voor de „Volks courant", het dagblad voor de arbeiders SUCCES-NIEUWS. Voor Zondag a.s. zijn de volgende wedstrijden vastgesteld H. R. C. 3Succes I, om 12 uur op het H.-terrein. Succes II speelt thuis en krijgt op bezoek B.K.C. I, welke wel net als vorige wedstrijden op een nederlaag vuur Succes zal uitloopen. Succes III is Zondag vrij. Succes IV gaat Zondag naar Wieringer- waard 2 en speelt om 2 uur. De Succes adspiranten zijn wederom vrij. Volgens 't „Algemeen Sportblad" is de stand op het oogenblik als volgtIn 1 C. Texel 1 Succes 1 B.K.C. 1 N. Niedorpl W.-waard 1 H.R.C. 3 Succes 2 Helder 3 In 3 E. Schagen 3 H.R.C. 5 D.E.S. 1 Succes 3 Kolhorn 1 Helder 5 Oudesluis 2 In 4 D H.R.C. 6 Helder 6 B.K.C. 3 Callantsoog 1 J.V.C. 2 W.waard 2 Succes 4 Kolhorn 2 5 gesp. 5 5 5 3 4 4 5 4 gesp. 4 9 punten 5 5 4 4 1 1 8 punten 7 5 2 2 0 0 punten GROOTE OPENBARE VERGADE RING op DONDERDAG j.I. IN HET N00RDH0LL. KOFFIEHUIS TE SCHAGEN TER BESPREKING VAN MAATREGELEN tegen den INVOER VAN DEENSCH VLEESCH. VERVOLG. Spr. hoopt, dat de veehouders dat ver staan; steunt uwe organisatie en toont eenheid van wil. (applaus). Voorz. dankt den heer Huisman voor zijn mooie inleiding- en vraagt wie thans het woord wenscht. De afgevaardigde van Assendelft dankt de Afd. Schagen voor het beleg gen dezer vergadering en moet consta- teeren dat de perspectieven, welke de heer Huisman heeft geopend, geen houvast geven. De hr. Huisman sprak niet als 'n boer. maar als de minister zelf. De boer moet perspectieven heb ben waar hij heen moet met zijn klach ten. De bestuurders van de Mij. van Landbouw zijn te zachte mannen. Spr. is geen bolsjewist, spreekt niet naar de rooie kant, maar is een eenvou dige boer, die alle politiek op zij zet. Spr. vindt de eenigste uitweg een pro testvergadering in Den Haag, waar duizenden boeren desnoods demonstree ren. Spr. vindt de opmerking van „de ezel" niet correct; hij zou dat anders hebben ingekleed. Als proff. Oortman Botjes 'n ezel als voorbeeld wilde stel len had hij de Holl. Regeering zoo moe ten noemen. Wij moeten eischen een invoerverbod van Deensch vleesch; hal ve maatregelen geven niet. Het is wen- schelijk dat de boeren de trom eens gaan roeren; maar wij blijven achter onze besturen, maar onze leiders moe ten van den toestand doordrongen zijn. Is de minister niet goed, dan moet hij in een hoek gezet worden en wij zet ten een ander neer. Spr. heeft nagegaan het stenogra fisch verslag der,vergadering te Hoorn en daar was de openingsrede van Dr. Lovink ook niet uit 't hart der boeren. Ze hebben 'n warm hart voor de Land bouw, maar spr. weet niet aan welke kant die warmte zit; wij voelen nooit als koude. De invoer van Deensch vleesch moet worden verboden en daar voor de groote trom geroerd en een groo te protestvergadering in Den Haag.. Het hoofdbestuur heeft geen oor, geen o- pen oog, of zij willen niet zien; alleen de boeren voelen. Wij moeten onze kie zen laten zien en op onze tanden bijten en spr. sluit met 'n opwekkend woord om verbinding te zoeken met verschil lende afdeelingen en en hechte grond slag te vormen. i Voorz. zegt dat de afgevaardigde nog al strenge verwijten richtte aan het adres van het hoofdbestuur. Spr. wil t bestuur niet in bescherming nemen, daar zijn ze zelf wel toe in staat,- maai op de groote vergadering in Hoorn acht te 't hoofdbestuur de genomen maatrege len voor dien tijd voldoende. Had men kunnen voorzien wat zich nu afspeelt, dan had men toen al dieper ingegrepen Het woord krijgt nu de heer Kroes, lid van het Hoofdbestuur, voor kort op vergadering in Hoorn gekozen. Spr. kan zich de toon van de Afgev. van Assen delft begrijpen. Men hoort inderdaad in Den Haag te weinig. Spr. is ook voorz. van het z.g. spoelingdistrict en kwam zoo met 'n regeeringspersoon in aanra king, die zeide: het is een groot deel ei gen schuld; de boeren moeten zich meer naar buiten laten hooren. Wij zouden dus te doen hebben als de bootwerkers en de communisten en te hoop moeten loopen Spr. weet wel. dat soms nog wel eens een gewillig oor wordt gevon den. Immers, toen van spr. 's district 't verzoek gedaan was, dat voor de mili- ANNA PAULOWNA. DE FABRIEKSBIETEN. De Bietencampagne in vollen gang. Een schip aan het laden. tairen binnenlandsch vleesch zou wor den gebruikt, was de minister van De fensie dadelijk bereid dit besluit to nemen en spr. wil daarvoor zijn dank betuigen. Spr. heeft zich steeds drie din gen voor oogen gesteld de militairen binnenl. vleesch; bestrijding mond- en klauwzeer; afschaffing van accijns. Spr. heeft, en zoo is het ook met de meeste andere boeren, van zijn jeugd tot zijn 40ste jaar gewerkt alle dagen van 'smorgens 3 tot 'savonds 7; dat is wel iets meer als 48 uur per week zoo als de arbeidswet aangeeft Onder de grootste slavernij mesten we onze bees ten en als we er dan 10 naar de markt brengen, wordt het 10e beest er afgeno men voor accijns. Zoo kan men met die gelden de controle weer betalen bij met selaars en bakkers of daar niet te lang wordt gewerkt Wat het Deensche vleesch aangaat, wij staan daar tegenover precies alsdat wij op deze vergadering een stemming zou den houden voor- of tegen oorlog. Wïj zouden zeker allen tegen oorlog stem men, maar als 'n vijand een inval deed, zouden wij ons toch venveeren. Zoo worden wij thans totaal vermoord door het Deensche vleesch en anbloc dient door ons een algeheel invoerverbod van Deensch vleesch te worden gevraagd. Laten we tegen geen reiskosten op zien om persoonlijk allen op een protest vergadering aanwezig te kunnen zijn. (applaus. De heer Jo d. Veer, secr. der Afd. Schagen alsook van het Veefonds gaf 'n blik hoe de toestand nu op de markt is. In Leeuwarden o.a. werden 2000 kalveren aangeboden en slechts 1000 geplaatst. Slechts eenvierde gedeelte wordt afgeslacht en de boeren zijn ge dwongen oncourant vee te houden. Wij moeten ons recht verzoeken en 'n zoo goed mogelijke bedrijfsuitoefening verlangen. (applaus.) De afgevaardigde van Krommenie zou ei' prijs op gesteld hebben als de oproep tot 'n vergadering van 't hoofdbestuur was uitgegaan. In het hoofdbestuur zit ten nette menschen maar eigenlijk wel wat te net. En ik zeg het met Assendelf, roept de zaak bijeen en schreeuw maar eens. Dan meent spr. dat de heer Huis man op een vergadering in Krommenie heeft gezegd, dat de accijns afgeschaft werd. Hoe zit dat nu i Tegen dat geklets in Den Haag is het .noodig, dat wij 'n keel opzetten. I (applaus. De heer Keutel Oudesluis. Nee, nu niet achter de bestuurstafel de jassen aantrekken en maar vertrekken; we hebben nog' meer Voorz. De afgevaardigde van Oude sluis valt te spoedig uit. Assendelft sprak van de kouwe kant, welnu mijn beer Michels voelt deze op het tooneel hier en trekt voor de tocht zijn jas aan. De heer de Jong (Heerhugowaard) heeft op de vergadering in Hoorn ge hoord, dat in Denemarken geen uit- voerpremie wordt gegeven. Doch Braai heeft ergens gezegd dat het wél zoo is. Spr. vraagt hierover inlichtingen. De heer Breugel St. Maarten ziet ii deze vergadering ook 'n propagandisti schen zin. Wij moeten allen als een man achter onze organisatie staan. De cijfers moeten in Den Haag spreken Ons bedrijf is te weinig beschermd e ons product gaat naar de vuilnisbelt, cmdat de consument te hoogen prijs moet betalen. Wüj moeten heftig tegen de "ketting springen; de invoerrechten zijn van te klein percentage. Wij zullen J er geen baat bij vinden als 5 procent van 't loon van den arbeider wordt afgetrok ken. Wij zijn van 4 tot 6 uur in het haam en kunnen ons bedrijf niet staan de houden. In de mobilisatie steunde men op de boeren; nu is het een plicht dat de regeering den veehouder steunt. I (applaus. De heer Huisman krijgt nu gelegen heid de sprekers te beantwoorden. De afgevaardigde van Assendelft heeft geen al te vriendelijke geluiden laten hooren, al heeft hij spr. den ministers- titel toegedacht. Het is gemakkelijk de regeering uit te schelden, en men be gaat dan tevens een domheid. Maar 't is hier, dat niet het verstand, maar het gevoel meer spreekt. Het is voor het be stuur, dat u zelf mee hebt gekozen geen gemakkelijke taak en spr. protesteert tegen de ongehoorde critiek op hei hoofdbestuur; het hoofdbestuur zou te netjes zijn; welnu netheid is de weer slag van den boerenstand. Wees daar trotsch op en wacht u voor te veel cri tiek en sta achter uwe organisatie. Spr. weet niet of deze streek rijp is voor organisatie; op vele andere plaat sen is veel lauwheid en beseft men nog niet het nut van vereenigen. Daarom, weest voorzichtig met een gToote de monstratie, als men er niet zeker van is, dat ze zal slagen. De vraag van Krommenie beantwoor dend zegt spr., dat men inderdaad van plan is geweest de accijns af te schaf fen; maar nu laten 'slands financiën 't weer niet toe, ondanks wij met ons ge hamer op afschaffing doorgaan. Wat de vraag van den heer de Jong betreft over de Deensche uitvoerpremie, het hoofdbestuur heeft van den Minis ter van Buitenl. Zaken mededeeling ge had, dat de Deensche regeering in geen enkel opzicht de uitvoer steunt. Spr. is het volkomen eens met den heer Breugel, dat de leden meer moe ten medeleven, waaruit de volksverte genwoordiging moet voelen, dat hier 'n machtige organisatie iets vraagt. Laten wij in één lijn tot de overheid spreken en naast de organisatie uit ons bedrijf nog halen wat er uit te halen is. (applaus. De heer Michels, lid van Ged. St. zegt .met genoegen deze vergadering te hebben medegemaakt; hij heeft van de sprkers gehoord hoe hoog de nood ge stegen is. In dit geval zal de Provincie weinig kunnen doen en moet het Rijk ingrijpen. Maar spr. is er zeker van dat krachtig moet worden aangepakt. Een krachtige stem moet worden gehoord Vergeten moet echter niet worden de groote zorgen der regeering en dat het geheele bedrijfsleven ziek is. Spr. heeft de heilige overtuiging dat we een overgangstijdprk doormaken op alle grondslagen, niet alleen op socia listisch gebied; men moet zich thans opmaken tot actie voeren voor de orga nisatie van de toekomst. De heer Stapel, hoofdbestuurslid wijst de onverdiende critiek op het hoofdbe stuur af. Dag en nacht is men in de weer om iets te bereiken en spr. weet dat de tuinbouwers nog veel erger in de knel zitten. Kleine tuinders vragen zelfs om steiln voor hun gezin. Wij heb ben bij de regeering aangeklopt en nog geen enkel antwoord; men blijft buiten gewoon in gebreke en het is om een dik woord te gebruiken 'n groot schandaal. De afgev. van Krommenie zegt naar aanleiding van het betoog van den heer Stapel, dat het bij de regeering een slappe boel is en wij niet stil kunnen houden maar roepen om verbetering. De heer Kuiper, vice-voorz. van het hoofdbest. beschouwt de scherpe critiek tegen het hoofdbestuur als een gevoels uitdrukking door den noodtoestand. Maar spr. geeft de verzekering, dat alles nauwkeurig door het hoofdbestuur onder de loup is genomen. Zeker stel len wij er prijs op, dat er aandrang van de boeren zelf komt, maar het hoofd bestuur zit geen moment stil om te trachten verbetering te krijgen. Voorzitter vraagt thans goedkeuring van de volgende motie: De afdeelingen Holl. Mij v. Landbouw en R.K. Land- en Tuinbouwbond in een groote vergadering te Schagen bijeen; van oordeel zijnde dat de zeer ernsti- 3 toestanden in het veehoudersbedrijf en de daling der veeprijzen mede veroor zaakt worden door de groote invoer van Deensch vleesch; overwegende dat daardoor het vee op de markt onverkoopbaar is; verzoeken dringend tot contingentee ren van invoer van rundvleesch over te gaan; en besluit deze' motie ter kennis te brengen van de regeering. De afgev. van Krommenie: Niet ver zoeken, maar „eischen!". De heer Wolmersted van den Bond van Melkveehouders te Amsterdam maakt een compliment voor de duide lijke stemming die hij hier mocht ver nemen. De motie moet echter naar 't bestuur van de Centrale landbouwor ganisatie; dan 'n geheel invoerverb van buitenlandsch vleesch; want waar om een gedeelte Verder voelt spr. voor een groote protestvergadering in Den Haag; het moet daar bulderen van de boeren. De arbeiders zijn veel ver der dan wij! Wjij moesten ons schamen, dat wij bij die arme kerels nog ver ten achter zijn (applaus) Voorz. Dus als ik u goed begrijp, de motie zenden aan de Centr. Landb. or ganisatie De hr. Wolmersted: Ja, en een af schrift aan de regeering en algeheel verbod van invoer. De motie wordt aangenomen. De heer Veerdig (Wieringen) vraagt wat het bestuur zal doen als de motie ter zijde gelegd wordt. Voorz. Volhouden en opnieuw een vergadering en een motie samenstellen De vraag wordt nog gesteld of de Ge meentebesturen door de Provincie de verplichting, niet kan worden opgelegd bij verordening de verkoop van Buiten landsch vleesch te verbieden. De heer Michels zegt van niet. Wel zou de provincie bij de Gem. Besturen er op kunnen wijzen. Hierna wordt deze goed georganiseer de en geleidde vergadering door den heer Schoor! gesloten. VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Zitting van Maandag 19 October. Een onpubliceerbaar compliment. De bloemist Hendr. Corn. den H., te Zijpe, stond terecht omdat hij aldaar op 20 Juli de bevallige .werkster, mej Trijntje Nienwenhuizcn, een kraamver zorgster, een complimentje had toege zwaaid van zoodanigen aard, dat we voor geen geld van de wereld daaraan meerdere bekendheid zouden willen ge ven. Deze belangwekkende scene had plaats onder het bollnpellen in de schuur van Zonneveld, een altijd opwin dende bezigheid. Mej. Trijntje scheen evenwel niet geflatteerd en draaide den heer H., zooals gewoonlijk gezegd wordt „de blauwe trap" op ter zake beleedi- ging. De officier bezag het gebeurde ook van dit standpunt en vorderde onder aanneming van verzachtende omstan digheden f 3 boete of 3 dagen hechtenis Het meisje had de insunuatie wel 'n beetje uitgelokt. Vonnis overeenkom stig den eisch. ANNA PAULOWNA. Bond v. Staatspensionneering. Ons werd medegedeeld twee mooie propaganda-avon- den zullen worden gehouden en wel op Za terdag 28 en Zondag 29 November a.s. We hopen voor deze nuttige vereeniging dat de komende uitvoeringen zullen slagen.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 4