Over lassen: HEEREN GROOTE KEUZES e 22E JAARGANG DINSDAG 3 NOVEMBER 1931 No. 85 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN f DE WEES. O z ld N h voor ft ïfythg WIERINGER COURANT» VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG EN VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1.—. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. BUREAU: Hippolytushoef Wieringen. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1—5 regels Iedere regel meer f 0.50. 0.10. DE EXPORT NAAR ENGELAND BEDREIGD. In een correspondentie uit Londen aan de Telegraaf wordt de aandacht gevestigd op de moeilijkheden, die zijn te verwachten voor den Nederlandschen export op Engeland. In de eerste plaats wordt gewezen op een rondschrijven, dat de president van het Brit- sche tuinbouwkundig verbond aan kweekers en tuinders heeft gezonden en waarin het verzoek werd uitgesproken voortaan geen planten of bloembollen meer in het buiten land te koopen. Dit heeft ook buiten de krin gen der direct betrokkenen de aandacht ge trokken. De Times wijdde een artikel aan de kwes tie van den bloembolleninvoer, waarin de binnenlandsche producenten werden aange spoord, zich op de methoden hunner Neder - landsche concurrenten te inspireeren opdat het Engelsche. product de plaats van het bui- tenlandsche zal kunnen innemen. Dit nu is niet zulk een eenvoudige zaak. Engeland zelf produceert slechts 20 van de eigen behoeften en deze productie kan niet zoo maar worden opgedreven. Dit zal slechts geleidelijk mogelijk zijn en zelfs dan zal het niet gemakkelijk zijn het uitmuntend Neder- landsch product van de Engelsche markt te verdringen. Voor sommige soorten, zooals hyacinthen, zal het buitenland altijd in Nederland te recht moeten. Andere soorten, zooals gladio len, kan men in Engeland even goed telen. Deze omstandigheid, gevoegd aan het feit dat de valuta-verhouding voor onze telers ongunstig IS en hun een slechteren prijs kan doen bedingen zal ongetwijfeld in het komende seizoen haar terugslag voelbaar maken. De groothandel zal niet zoo grif tot belang rijke afsluitingen komen. De usantie is, om in Mei contracten af te sluiten voor levering in den laten zomer en vroegen herfst. Om trent de afwikkeling der laatste leveringen van dit jaar zijn tengevolge van de sterling- depreciatie moeilijkheden gerezen. Zoo zal in het algemeen ten gevolge van deze verschillende factoren in het komen de seizoen wel gerekend moeten worden op een verminderde vraag en op slechtere prij zen. De vrees dat de Nederlandsche bloembol len-export naar Groot-Brittannië ernstig wordt bedreigd, lijkt vooralsnog overdreven. Alleen wanneer hooge invoerrechten op bloembollen zouden worden geheven, zou een ernstige situatie ontstaan. Welke politiek de nieuwe regeering in dit opzicht zal volgen kan op het oogenblik moeilijk worden voor zien. Het ziet er evenwel naar uit, dat, als de tariefpolitiek zich zoover uitstrekt, er eerder een tarief op snijbloemen en heesters zal ko men dan op bloembollen, althans dat van bloembollen niet zulk een hoog recht geheven zal worden. Erger staat onze bacon- en eieren-export er voor. Eieren uit Nederland werden hier gemeenlijk in consignatie gegeven, doch we gens de koers-onzekerheid is het in consig natie geven voor den Nederlandschen expor teur thans vrijwel ondoenlijk en de handel in eieren op Engeland staat dan ook bijna stil. De beste bruine eieren brengen thans minder op dan de witte de concurrentie uit Denemarken en Ierland geeft den Nederland schen producent weinig hoop op loonende prijzen. Wat de bacon betreft is de sitiatie nog on gunstiger. Niet alleen wordt de marktpositie hier gedomineerd door het feit, dat Neder lands grootste concurrenten eveneens den gouden standdaard voor hun betaalmiddel hebben opgegeven, doch als gevolg van den grooten Deenschen aanvoer is, ondanks de daling van het pond, de bacon-prijs op de Engelsche markt, die reeds zulk een sterke FEUILLETON. 19. Ik zal dan in het geheele graafschap naar den wilddief laten zoeken. Ik zal op uw goeden naam om zijnentwille geen smet la ten kleven. Tot laat in den nacht bleven beiden nog druk in gesprek en toen de dokter het kas teel verliet, deed hij dat na de vaste belofte van Royal, dat deze in de zaak niets zou doen zonder hem nog eens te hebben gesproken. Doch met den nieuwen dag namen de za ken een zeer ernstig karakter aan, Het ge beurde was aan het gerecht van het naast- bijgelegen stadje door pachter Brown reeds op verdachtmakende wijze medegedeeld. Toch aarzelden de bevoegde autoriteiten nog om tegen den hooggeplaatsten baron een be vel tot aanhouding uit te vaardigen. De rech ters waren Van meening, dat zij zonder dui delijker aanwijzingen, op een bloot vermoe den alleen, niet tot zulk een arrestatie moch ten overgaan. Nadat dokter White het een en ander van die verdachtmaking had gehoord, liet hij zijn rijtuigje weer inspannen, om zijn dage lij ksche bezigheden aan te vangen, toen hem het was nog vroeg in den morgen, een brief uit Hilda-huis werd bezorgd, waarin zuster Ida hem verzocht, om zoo spoedig mogelijk, bij haar te willen komen, omdat zij hem spreken moest over een uiterst belangrijke zaak, die geen uitstel kon lijden. Over den inhoud van dien brief dacht dok ter White na, terwijl hij zich naar Hilda-huis begaf, want het was voor hem geen geheim, hoe zuster Ida in haar meisjesjaren met Roy al Carteris had gedweept. Was het uit oude liefde, dat zij zich thans bezorgd maakte om trent zijn lot of was de vrouw opgegaan in inzinking vertoonde door de gedeprecieerde sterling-noteeringen, toch nog aanzienlijk gedaald. Welke groote Nederlandsche belangen op het spel staan, moge blijken uit de export cijfers van 1930. In dat jaar voerde Neder land naar Groot-Brittannië uit Bacon bijna 42 1/2 millioen gulden ver- sche eieren bijna 17 millioen gulden koel huis-eieren ruim 2 1/2 millioen gulden bloembollen en planten ruim 18 millioen gul den. Gedurende de eerste negen maanden van 1931 nam de bacon-export naar Engeland nog aanzienlijk toe al was de totale opbrengst hiervan geringer tengevolge van de lage prij zen. De huidige situatie vormt voor den bacon- export een bedreiging, die wel de meest ern stige is waarvoor de Nederlandsche uitvoer handel is geplaatst. INVOERBELEMMERING IN FRANKRIJK. Ten aanzien van de invoerbeperking in Frankrijk van zuivelproducten en visch blijft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier diligent. Donderdag hadden eenige afgevaardigden der Kamer terzake eenige besprekingen waarbij is gebleken, dat het vrij zeker is. dat Frankrijk binnenkort ook zal overgaan om den invoer te beperken van kaas en zui velproducten. Bepleit zijn derhalve behoorlij ke contingenten voor ons land. Vermoedelijk zullen hiervoor de ingevoerde hoeveelheden der laatste jaren als norm gelden. Daar Frankrijk zich echter niet zal belasten met de verdeeling van de contingenten over de importeurs en er geen invoervergunningen verleend worden, ligt het blijkbaar in de be doeling in ons land te geraken tot oprichting van een exportcentrale, zoodat de exporteurs op grond van hun vorigen export uitvoerver gunningen bij een hier te lande op te rich ten Bureau zullen kunnen aanvragen. LANDBOUW. BACON. Van 22—28 Oct. j.1. zijn geslacht voor ba- conbereiding 2386 (voorafgaande zeven da gen 5521) varkens, terwijl werd uitgevoerd bacon, afkomstig van 10.055 (11.754) varkens. Volgens telegrafische mededeeling, ver strekt door het Deensche dep. van Land bouw, werden in Denemarken in dezelfde pe riode geslacht 122.0.29 (144.582) stuks. De totale invoer van bacon in Groot-Bri- tannië beliep in de week van 19—24 Oct. 222.341 (145.143) cwts. Te Parijs werden in de week van 2228 Oct. uit Nederland aangevoerd 1751 (2950) geslachte varkens. BINNENL NIEUWS. EEN GEVAL VAN POKKEN TE BEETSTERZWAAG. Verscheidene families in quarantaine. Te Beetsterzwaag op het buitengoed „Laus- wolt" heeft zich een geval van pokken voor gedaan. Verscheidene families te Beetsterzwaag en Leeuwarden, die met den patiënt in aanra king zijn geweest, zijn te Leeuwarden in quarantaine gesteld. Hieronder bevinden zich eenige leden van de Rechtbank te Leeuwar den. De stukken, die de heeren onder hun berusting hebben gehad, moeten alle worden ontsmet. Het verloop van de ziekte bij den patiënt is gunstig, hetgeen wordt toegeschreven aan het feit, dat zij zich twee jaar geleden heeft laten inenten tegen alastrim. haar beroep en had zij nu alleen om hem gestuurd, omdat de toestand van een patiënt ernstig was geworden Of en dit laatste denkbeeld hield den ouden man het meest bezig was het per slot van rekening dan toch mogelijk dat een der zusters of wellicht zijzelf getuige was geweest van het tooneel van den moord Als dat laatste het geval is, moge de he mel beiden genadig zijn, mompelde dokter White in zichzelf, want dan kan niets zijn leven redden. In weerwil van de helder stralende zomer zon scheen er over Hilda-huis een donkere wolk te drijven. Met tranen in de oogen o pende zuster Maria hem de poort, zeer be grijpelijk, daar zij een oude vriendin van den huize Charteris was geweest. O dokter, zei ze, doe toch wat ge kunt zij is nog veel te jong om nu al te moeten sterven Bedoelt ge zuster Ida Is zij gevaarlijk ziek Neen, zuster Ida is gelukkig gezond, ik spreek van juffrouw Fortescue. Men bracht haar gisteravond geheel bewusteloos in huis. Zuster Ida heeft den geheelen nacht bij haar gewaakt en nu zegt ze, dat Nel zóó zwak is, dat niemand bij haar mag worden toegela ten. Ik geloof, dat zij dooodziek is, want de directrice weende, zij, die ik nog nooit een traan heb zien vergieten. Die inlichting achtte de dokter reeds vol doende. Hij meende nu te weten, waarom zuster Ida hem zoo geheimzinnig geschreven had. De directrice ontving hem in haar eigen kamer en nadat zij de deur zorgvuldig geslo ten had, zag zij hem, zonder zelfs te spreken van de ziekte van een harer pensionnaires, smeekend aan, terwijl zij nauwelijks hoor baar vroeg Vertel mij alles, dokter Hebt ge hem gesproken Ja. Eerst in den loop van de volgende week zal blijken of nog anderen besmet zijn. Er zijn de laatste dagen ongeveer 450 vac cinaties verricht. SCHOENFABRIEK VAN SCHIJNDEL STOPGEZET. Uit Waalwijk meldt men aan het Hbld. dat de schoenfabriek Van Schijndel is stopgezet. Deze fabriek met ruim 200 arbeiders werken de, had er nog een tachtig tal. NED. HERV. GEM. TE ZUIDWOLDE (Dr.) De vacature van de herv. gem. te Zuid wol- de (Dr.), kortelings ontstaan door het ver trek van ds. D. J. van Dijk, zal voorloopig wel niet vervuld worden, daar de kerkvoog den de vereischte medewerking tot het beroe pen van een nieuwen predikant (n.1. het ge ven van een schriftelijke verklaring, dat zij te zijner tijd zijn verhuiskosten zullen beta len) niet willen verieenen, voordat het trac- tement, dat volgens de reglementen voor deze gemeente f 3500 moet bedragen, tot een lager peil is teruggebracht, daar het volgens hun meening de financieele draagkracht der gemeente te boven gaat. De kerkvoogdij de zer gemeente is vrijzinnig, het kiescollege vrij wel geheel rechtzinnig. De gemeente heeft 3000 leden. AUTO TE WATER. Bestuurder verdronken. Zondagnacht is een luxe-auto, gaande naar Hoogezand, waarin twee personen zaten, door tot nu toe onbekende oorzaak op het kruis punt Woltjerspoor in het Winschoterdiep Q Z H N vindt U In N 4 Spoorstraat DEN HELDER. Hij is onschuldig, ik weet het. Zij druk te de hand tegen het gejaagd kloppend hart. Ik gtvoel het, dat hij niet schuldig is Er is hier iets, dat mij zegt, dat hij Royal Charte ris het niet gedaan kan hebben en toch ge tuigt alles, wat ik hoor, zoo vreeselijk tegen hem. Hij is onschuldig, zuster Ida O, ik wist het wel. Maar hernam de dokter hoogst érnstig, zooals de zaken nu staan, zal zijn onschuld moeilijk te bewijzen zijn. Maar de toestand wordt nog gevaarlijker voor hem, als iemand getuige is geweest van het feit en in den dader een gelijkenis met Royal heeft ontdekt. Dokter, kan men gedwongen worden om getuigenis af te leggen Ja. Om al de gestelde vragen te beantwoor den Zeker. Zij is zeer ziek, hernam zuster Ida. Kunt gij niet een verklaring afgeven, waarin gij zegt, dat zij in haar toestand niet ge hoord mag worden Dat wel, maar het zal weinig baten. De behandeling der zaak zou eenvoudig worden uitgesteld, tot zij weer beter was. Ge spreekt immers van juffrouw Fortescue Ja. Wilt u mij bij haar brengen Bij het ziekbed gekomen, beschouwde het tweetal met bezorgde blikken het bleeke meis jesgelaat. Marion Delamere had volkomen gelijk ge had met te zeggen, dat haar nicht in Hilda- huis bijzonder in haar voordeel veranderd was. De oude dokter moest zichzelf beken nen, dat hij hog zelden een liever, zachter en innemender gezichtje had gezien dan van dit meisje, dat, zoo als hij vreesde, bestemd was om een beslissende stem te hebben in het lot van Royal Charteris. In het eerst zag Nel verward in het rond, doch reeds in het volgende oogenblik zag ze gereden. Een der inzittenden, de heer Kraai, uit Sappemeer, wist uit den auto te sprin gen. De bestuurder, de heer Hamming, even eens uit Sappemeer, is verdronken, Ruim drie uur later hebben politie en brandweer uit Groningen, die door K. waren gewaar schuwd, het lijk en den auto op den wal ge bracht. De politie stelt een onderzoek in. HUISELIJKE TWIST MET NOODLOTTIGEN AFLOOP TE DELFT. Zondagmorgen ontstond in de woning van de familie J. aan de Molenstraat te Delft een huiselijken twist. Deze liep, volgens De Crt., zoo hoog, dat de vader een mes trok, waar mede hij zijn zoon een steek in de borst toe bracht. De politie vervoerde den getroffene naar het gasthuis. Zijn toestand is niet di rect levensgevaarlijk. SURCEANCE VAN BETALING. Naar wij vernemen heeft mr. dr. P. A. Roeper Bosch heden namens de N. V. Spaar bank der algemeene Delftsche credietbank te 's-Gravenhage bij de Haagsche rechtbank een request ingediend om aan deze N. V. surcéance van betaling te verieenen. FLESSCHENTREKKERIJ. De dader en ook de heeler aangehouden. Acht handelaren van buiten Eindhoven hadden de laatste dagen bij de recherche te Eindhoven beklaagd, dat zij aan zekeren Don kers aldaar diverse auto-onderdeelen hadden geleverd, tot een gezamenlijk bedrag van meer dan f 10.000. Het bleek evenwel, dat nagenoeg al deze artikelen bij Donkers wa ren verdwenen. Hij beweerde het daarvoor ontvangen geld op onverklaarbare wijze te zijn kwijtgeraakt. Als verdacht van fles- schentrekkerij en valschheid in geschrifte is de man thans gearresteerd. De politie heeft bovendien aangehouden een zekeren P. Visscher, die verdacht wordt van heling. DE FINANCIEELE TOESTAND DER GEMEENTE ROTTERDAM. De moeilijkheden uit den weg geruimd Naar de „Maasbode" verneemt, heeft de bespreking tusschen de regeering en het da gelij ksch bestuur dezer gemeente een voor Rotterdam bevredigend verloop gehad. Er is een voorloopige regeling getroffen, welke na der zal worden omgezet in een definitieve, welke dan ook voor de andere gemeenten zal gelden. Al zal het, dank zij deze regeling voor Rot terdam mogelijk zijn zijn financieele ver plichtingen te voldoen, zoo volgt hieruit ech ter nog niet, dat nu ook alles op den ouden voet kan voortgaan. En zoo is het dan ook te verwachten, dat het met de uitvoering van openbare werken enz. zoo niet geheel, dan toch zoo een zeer belangrijk gedeelte tot stilstand, zal komen. In verband hiermede vernamen wij, dat, voorloopig althans, de regeling hierop neer komt, dat de gemeente de uitkeeringen van het Rijk, waar zij recht op heeft, op een vroe geren termijn zal ontvangen dan waarop zij recht heeft. Feitelijk dus verstrekking van voorschot op toekomstige betalingen. DE GEVONDEN 7 1/2 MILLE. Men zal zich herinneren, dat in het begin van October te Diemen in een tuin een doos je met f 7500 aan bankpapier gevonden was, welk bedrag vermoedelijk een Chineeschen venter toebehoorde. De nasporingén van de politie te Diemen en te Amsterdam hebben nog niet geleid tot de ontdekking van den ei genaar. Het geldt blijft derhalve nog onder berusting van den burgemeester van Diemen. DE DOOPSGEZINDE GEMEENTE TE ALKMAAR. Ds. F. Kuiper van Krommenie heeft het met haar groote smeekende oogen de direc trice vleiend aan. In kon niet anders, zei ze met eenvou dige verontschuldiging. Ik weet wel, dat ge mij bevolen hadt om rustig te blijven liggen, maar het was mij onmogelijk hier aan mijn bed gekluisterd te zijn, zonder te weten wat daar bulten verder is gebeurd. Er is niets verder gebeurd, kind. Je bent voor de tweede maal flauw gevallen, dat is alles. Het verwondert mij trouwens niets, want hetgeen je gisteravond hebt moeten zien, zou zelfs sterkere zenuwen dan de jou we vreeselijk hebben geschokt. Je moet je best doen, om in het geheel niet aan het gebeurde te denken, kindlief vermaande de dokter eindelijk. Dat is in elk geval te beproeven, nietwaar Nel zag hem met verbazing aan. Kunt u mij dan zeggen, wie het gedaan heeft dokter Neen kind, dat is onmogelijk. Sir Royal Charteris was het niet. Hoor eens, mijn kind, ik heb sir Royal van klein af gekend, dertig jaar lang en ik geef mijn hoofd er voor, dat hij onschuldig is Ik wist het, riep Nel. Al leek die man ook nog zooveel op hem, hij was het niet zoo kan sir Royal er niet hebben uitgezien Zulk een vreeselijk gezicht had ik nooit van mijn leven gezien, dokterHet was een dui vel. Ik wilde, dat u er niet bij was geweest, juffrouw Fortescue, zei de dokter ernstig. De hemel weet hoe gaarne ik dat wilde Het was een vreeselijke ontdekking voor u, een beteekenisvolle voor sir Royal, naar ik vrees. Zijn toestand kan daardoor ernstig worden bedreigd Denkt u dan, dat ik er met iemand an ders over zou durven spreken, dokter Zus ter Ida en u weten het nu, maar verder zal ik het niemand zeggen, dat beloof ik plech tig, want ik begrijp wel, dat, als ik zeg sir Royal was het niet, al leek hij ook nog zoo Gorgel ook op straat! natuurlijk droog met beroep naar Alkmaar aangenomen. In het begin van Februari zal hij zich hier vestigen. GEMEENTE WIERINGEN. Onderwijzer Westerland. Tot tijdelijk on derwijzer aan de O. L. school te Westerland f vacature Van Rossum) is benoemd de Heer P. Cornielje van Alkmaar. Overwerkvergunning. Aan de firma A. Kingma en Zoon te Schagen is ten behoeve van den woningbouw bij sluis I in den Wie- ringermeerpolder overwerkvergunning ver leend, geldende van 2 November tot en met 31 December 1931 voor 9 1/2 uur per dag en 53 uur per week. J.V.O. berichten. Voor de leden Vrijdag geen gymnastiek. Zondagavond bijeenkomst, half acht in de Vonk. Donderdag kwart over acht meisjeszanggroep, Oosterland. Voor de adspiranten Donderdagavond ze ven uur bijeenkomsten te H.-hoef voor groep 1 te Oosterland voor groep 2 te Wester land voor groep 3. Vrijdag half acht voor alle adsp. gymnastiek school H.-hoef. Zondag middag half drie bijeenkomst in de Vonk. Liedjesschriften meenemen. Opdracht onderwijzerswoning te H.-hoef. Men deelt ont mede dat de bouw van een onderwijzerswóning door het R.K. Par. Kerk bestuur is H.-hoef uit de hand is opgedragen aan Gebr. Boersen alhier. Benoemd. Naar wij vernemen is tot pastoor in den Wieringermeerpolder benoemd de Z.Eerw. heer Braak, voorheen kapelaan te Beverwijk en heeft deze j.1. Zondag de eerste dienst in een gebouw nabij Sluis I gehouden. Zanguitvoering te Den Oever. De zangver- eeniging „Sursum Corda" van Anna Paulow- na hoopt Woensdag 9 Dec. a.s. een uitvoering te geven in het Christ. Tehuis te Den Oever. Lichtbeelden te Den Oever. Op 12 Nov. en 19 Nov. a.s. zullen in het Christ. Tehuis te Den Oever lichtbeelden-avonden worden ge houden. Op de eerste avond over „Palestina" en op de 2e avond voor de kinderen over 't verhaal „Haar Bensig" en voor de grooteren over 't verhaal „Quo Vadis." Lager onderwijs in de Wieringermeer. Op 12 Nov. a.s. zal in de Wieringermeerpolder en het Kerndorp bij sluis I een begin worden gemaakt met het geven van Lager onderwijs in een der woningen aldaar, totdat binnen kort een schoollokaal aldaar zal worden ge sticht. UITSLAG VERLOTING „BOUWAT" in café Alb. Klein. Lotn. 101 kist sigaren 495 een boek 693 barometer 611 fietslantaarn 871 kalender 16 Zaklantaarn 469 vulpen 69 fiets 471 schemerlamp 90 fototoestel 999 boek 599 vloeirol364 Zaklantaarn 704 vulpotlood 839 idem. Propaganda-avond „T.O.V." De vereeni- ging van Zuiderzee personeel „Tot Ontspan ning Vereenigd", zet haar win terprogramma in met een propaganda-avond, welke zal worden gehouden Zaterdag 7 Nov. in de zaal van den Heer Jb. Bruul te H.-hoef. Op dezen avond zal Mr. A. W. Kamp, een zeer bekend voordracht-kunstenaar, met een varieerend programma optreden. veel op hem de menschen zullen zeggen, dat hij het toch was. Ik zelf zou het geloo- ven, als ik niet overtuigd was, tot in mijn ziel overtuigd dokter, dat het gelaat van sir Royal onmogelijk zulk een uitdrukking kan aannemen. O, kindlief, ik weet wel dat je er met geen sterveling over spreken zoudt, maar het gerecht zal je nochthans tot spreken dwin gen. Juffrouw Fortescue, indien u als getuige wordt opgeroepen in de zaak van Royal Charteris, vrees ik, dat zijn leven op het spel zal staan. Nel wendde zich tot zuster Ida. Kunt u mij niet hier of daar verber gen vroeg zij in vollen ernst, totdat de zaak is afgeloopen Wanneer ik zoodoende sir Royal kan redden, wil ik mij gaarne schuil houden. Met grooter belangstelling nog dan te vo ren zag de dokter het meisje aan. Den goe den ouden man schoten de tranen in de oo gen, toen hem plotseling een gedachte door het hoofd ging, een plan, waardoor dat meis je als het inderdaad kon verwezenlijkt wor den, het leven van zijn jongen vriend zou kunnen redden. Verbergen kunnen wij u niet, antwoord de hij hoofdschuddend. Het gerecht bezit de macht om overal naar u te laten zoeken en u bovendien weer onder de hoede te stellen van uw ouders, die misschien met uw edel moedige plannen geen vrede zouden hebben. Ik ben een wees, zei Nel gelaten, ik heb ook geen broeders of zusters. Tante Agnes en mijn nichten, de eenige bloedverwanten, die ik bezit zijn op het oogenblik in Zwitserland en laten zich bovendien weinig of niets aan mij gelegen liggen. Ik was hun nooit iets meer dan een last, dien zij maar het liefst op de schouders van anderen wierpen, Se dert den dood van mijn moeder ben ik ook nooit gelukkig geweest, totdatik hier bij zuster Ida kwam. (Wordt vervolgd^

Wieringer courant | 1931 | | pagina 1