Bovendien zal Mr. Kamp worden bijgestaan door den bekenden pianist Walther Matthies. Gezien de gunstige reputatie, welke dit tweetal bij hun optreden voor de radio ge nieten, spreken wij de verwachting uit dat dit een genotvolle avond zal worden. De avond is toegankelijk voor het Perso neel van Zuiderzeewerken met hun dames, benevens de donateurs der vereeniging. Bovendien kan men zich laten introducee- ren a f 0.50 per persoon. Het zal zeker weer een „T.O.V."-avond zijn Officieele Openstelling Nieuwe Hulp- Postkantoor te Den Oever. Voor den geschiedschrijver van Wie- ringen is het een gouden tijd. Tal van belangrijke gebeurtenissen hebben zoo nu en dan plaats. Wederomvalt een ge denkwaardige datum te noteeren, n.1. 2 November 1931 „Openstelling van èen nieuw hulppostkantoor te Den Oever. Of het noodig was, dat een nieuw gebouw te Den Oever kwam i Vraagt U dat maar aan hen, die er één- of meermalen 's daags te maken hadden. Het in tallooze gangetjes en hokjes verdeelde oude gebouwtje was volgens diegeene geheel uit den tijd. Van de straat naar het loket was daar vroeger maar één stap, en dat daar nog niet eens een Amerikaansche bank overval heeft plaats gehad, mag een wonder heeten. i Dat is nu anders. Nu een behoorlijke balie, waar men ruimte heeft om zijn zaken af te wikkelen; de ambtenaar staat achter rasterwerk, en kan zijn ad ministratie in een ruim licht kantoor lokaal verrichten. i De bewuste overgang van hel naai hemel is hier woordelijk op z'n plaats. Dé oude „schuttelekasT, welke de wijdsche naam van telefooncel droeg, is vervangen door een localiteit, wel ke deze naam thans waardig is. Kortom, hier is een verbetering voor 100 procent tot stand gekomen, en het valt dan ook niet te verwonderen, dat voor de ingebruikneming van het nieu we gebouw onverdeelde belangstelling bestond. i Maandagmorgen had de opening plaats; de driekleur waaide van de tinne, en een talrijk gezelschap had zich opgemaakt om het echtpaar Bruul zijn gelukwenschen te komen aanbie den met de tot stand gekomen verbete ring. Van de aanwezigen noemen wij aller eerst burgemeester L. C. Kolff, ir. J. C. N. Ringeling (namens de directie der Z.Zeewerken), ir. Vetter, ir. Alma en de heer v.d. Mark (namens de M.U.Z,). Voorts waren er tal van ambtenaren van Z.Zeewerken,' de heer Haanscho- ten, inspecteur der P.T.T. te Haarlem, de directeur van het postkantoor te Den Helder, de heer L. Noorden, kan toorhouder te Hippolytushoef, allen met hunne dames. Een schat van keurige bloemstukken stond in het kantoorlokaal opgesteld. Het is een heugelijke gebeurtenis vandaag^ aldus burgemeester Kqlff, die de rij der sprekers opende; Den Oe ver, wat vroeger min of meer als een uithoek werd beschouwd, doet heden ten dage van zich spreken. Niet alleen in ons land heeft Den Oever een bij zondere beteekenis, doch in het uitter- ste hoekje van Europa geniet Den Oe ver een vermaardheid. Het primitieve Den Oever bestaat niet meer; en dat er voor korten tijd nog een postkantoortje stond, wat bij lange na niet meer aan de behoefte vol deed, was een tekortkoming voor de standing van Den Oever. Het gezonde optimisme van Bruul en echtgenoote won het echter altoos van het pessimisme der bezoekers. Aan dit optimisme is het dan ook te danken dat de postzaken altijd nog zoo gere geld verliepen. Spr. heeft zich wel eens afgevraagd, hoe of men kans heeft ge zien om de. bergen werk, die hier wa ren te verzetten, door te komen. Er is indertijd heel veel over te doen geweest, toen in Hippo het postkan toor weer hulpkantoor moest worden; men vond dit zoo'n belangrijk kantoor; doch van de zijde der P.T.T. werd er op gewezen, dat Den Oever minstens zoo belangrijk was. Straks, als de Zuiderzeewerken ge daan zijn, zal hier natuurlijk weer een andere toestand intreden, doch spr. hoopt, dat dan op even correcte wijze de te vestigen industrie zal ontvangen worden door Bruul en zijn echtgenoote Spr. wenscht beiden veel geluk met dit nieuwe en mooie doelmatige kan toor. (applaus.) Neeltje en Simon, het is mij een buitengewoon genoegen namens de directie der Z.Z.W. jelui van harte geluk te wenschen, aldus ir. J. C. N. Ringeling. Ook mij is het een raadsel geweest, hoe of jelui het werk altijd voor elkaar hebt gekregen. Het werk van een groot kantoor in een A- kantoor-omgeving. Steeds stonden jelui klaar, bereid om te helpen, nimmer werd men hier wat men noemt ambtelijk behan deld. i j Altijd dezelfde opgeruimde gezich ten, en ook in dezen tijd, wat nu di rect geen gunstige mag heeten, weet je altijd de menschen weer met een kwinkslag op te wekken. Doch persoonlijk en namens mijn mijn vrouw moet ik je hartelijk dank zeggen voor je Locobdrgemeestersekap, te Wieringen Wij hebben natuurlijk een Burge meester op Wieringen, doch jij bent min of meer de Burgemeester van Den Oever. Zoo gek kon je niet iets gevraagd worden of je wist er raad op WHj danken je daar hartelijk voor. Ook de M.U.Z. heeft groote waardeering voor het vele werk, wat in het belang van deze Maatschappij is verricht door Neeltje en Simon. Hiervoor getuigde Ir. Vet ter wegens verhindering van Dr. Lely Bruul is voor ons altijd geweest een vraagbaak waar men nimmer tever geefs aanklopte. Namens de Dir.-Generaal der P.T.T. spreekt de Heer Haansch oten zijn voldoening er over uit met de tot stand gekomen verbetering. Je weet hoe of wij over je denken Bruul, en uit de aanwezigheid van je onmiddclllijke chef de Heer Jonker, Directeur van het postkantor Den Hel der, blijkt de waardeering voor je inauwgezet plichtsgevoel en accura tesse. i Toen ik hier voor het eerst op Wie ringen kwam vond ik nog veel verou derde toestanden. Een klein bekrompen kantoortje vol met papieren waaronder nog van het jaar 1895. Ik heb toen tegen je vrouw gezegd daar moet je maar als je man te vis- sehen is, eens een deel van in de ka chel stoppen. Want Bruul gooide niet gauw wat weg, je wist nooit eens hoe of het te pas kon komen. Post en telegram waren toen nog twee kantoren, later zijn ze beiden bij jelui ondergebracht, i eerst schoorvoe tend, vanwege het ongewone nieuwe. Er gebeurde in die tijd niet zooveel op het kantoor als tegenwoordig, en het is wel eens aardig om er een staatje over te lezen waar dit vrij1 nauwkeurig is bijgehouden wat of er voor werk gedaan wordt op dit hulp kantoor. i In 1922 werden behandeld 9900 post stukken, 2000 telegrammen, 3200 tele foongesprekken. In 1925 liep dit terug tot 4800 post stukken, 1200 telegrammen en 2600 telefoongespr. Doch in 1927 toen de M.U.Z. zich hier vestigde werden behandeld 12400 poststukken, 1700 telegrammen en 13600 telefoongespr. Terwijl dit het vorig jaar was 41000 poststukken, 2300 telegrammen en 33400 telefoongesprekken. De Dir.-Generaal heeft eens aan mij gevraagd toen ik hem sprak over het vele meerdere werk wat door jelui wordt gedaan, wat of ik daar tegen over heb gesteld. Ik heb toen gezegd dat ik jelui daar voor een hoogere belooning heb gege ven, doch dat je er niet om gevraagd hebt. En dat doet zoo prettig aan, dat er menschen zijn die niet eerst vragen wat krijg ik er meer voor. Dat plichtsgevoel strekt jelui tot eer. i En daarom heb ik volgaarne mijn me dewerking verleend bij de hooge on derscheiding welke je onlangs te beurt is gevallen van H. M. de Koningin, wees er zuinig op want lang niet ieder een komt hiervoor in aanmerking. En als eenmaal de tijd daar is dat je met penstoen gaat zul je in je zoon een waardig opvolger vinden, als hij zijn best blijft doen zooals hij dit tot nog toe heef gedaan. En thans verzoek ik Mevr. Kolf-van Heuren de laatste beletselen weg te ne men, die de ingebruikneming van het kantoor nog in de weg staan n,m. het doorknippen van het lint. De Heer Bruul dankte met een kort woord voor de hulde aan hem en zijn vrouw gebracht. Waarna Mevr. Kolf het lint door knipte en het gebouw geopend was. Eenige foto's werden nog; gemaakt, terwijl een telegram aan de Dir.-Gene raal werd verzonden. Onder het genot van een glaasje wijn bleef men nog een poosje bijeen. i Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling Afd. Wieringen. i Zaterdagavond werd vanwege boven genoemde afd. de Russische film Storm over Azië" in „Concordia" ver toond, van den bekenden regisseur Poedoskin. De zaal was geheel gevuld met be langstellenden, en hoewel over de strekking van deze film verschillend wordt geoordeeld, komt de afd. van het instituut een wooi'd van lof toe voor zijn prijzenswaardig streven, der gelijke avonden te organiseeren. De zeer groote belangstelling welke hiervoor was dezen avond, is een vin gerwijzing voor het bestuur, om meerdere van deze avonden te organi seeren, aldus de voorzitter van de afd. de» Heer J. de W)it, in zijn ope ningswoord. j „Storm over Azië" is geen film waar Jeen liefdesgeschiedenis doorheen is ge vlochten. Voor velen dus misschien reeds een motief om van zoo'n film niet te houdën. Deze film gaf echter te aanschouwen de harde levensstrijd van het volk in Mongolië, waarbij op de film de pelsja gers de hoofdrol spelen. i De aanraking met de beschaving hebben hun geen enkel voordeel ge bracht, integendeel onderdrukking en uitbuiting, vandaar dat zij zich op mo inenten met onbetembare woede als van een „oermensch" tegen de vijan den van hun levensbestaan te weer stellen. De film boeide van begin tot het ein de, en er kwamen voortreffelijke ge deelten in voor, wat „massa-regie be treft. Ook de prachtige typen van het Mongoolsche- en Russische ras op het witte doek gebracht, waren van zeld zame bekooring. Het zou ons te ver voeren de film in onderdeelen te beschrijven, doch wij kunnen niet anders dan zeer waardee- rend over deze prachtige film spreken, en er gaat zeer zeker meer van uit, dan van de in „liefde-gedrenkte" Hol lywood producten. i Uitslag van de heden Dinsdag in Hotel De Haan te H. Hoef gehouden aanbesteding voor de bouw van een R.K. School te Hippolytushoef. De begrooting was f 20500.- 16 biljetten werden ingeleverd W. Hermans, Wieringen f 21900. - J. Faus, Nieuwe Niedorp f 20300.- Hormans, Julianadorp f 24196.- E. Groot, Purmerend f 22200.- J. Wittebrood, Beemster f 21400.- G. en W'. Engel, Obdam v f21898.- J. C. Klein, Wieringen f21400.- Gebr. Boersen, Waringen f20980.- P. Buis, Oudorp f 19390.- D. Kaai, Den Helder f 23100.- P. Tuin, 't Zand f 22470.- Wd. J. Botteman Wervershoof f19235.- J. Ursem, Opmeer i f 18900.- Fa. F. Schouten, Blokker f 21700.- C. Hagenaars, Hoorn f 18181.- T. Dekker, Hoorn f 18939.- De gunning is nog niet bekend. Jongerenkring. Vrijdag 6 Nov. Doops gezinde Jongerenkring. ANNA PAULOWNA. Brandstichters aan het werk 1? Vrijdagavond brak er door onbeken de oorzaak brand uit in een hooiklamp van den heer Huisman; in den nacht van Zaterdag op Zondag stond eens klaps een partij stroo van den heer K. Meeldijk aan den Balgweg in brand en eveneens sloegen de vlammen uit een klampje stroo van den heer v.d. Meer aan den Balgweg. Deze onheilen, allen zoo vlak bij el kaar, geven stof tot denken, en onwille keurig vraagt men zich af, of hier niet iemand aan de gang is geweest, die de manie van brandstichten er op na houdt. Van Ewijcksluis. Vrijdag geraakte een span paarden van den heer R. Waiboer aan de Van Ewijcksluis op hol. De bestuurder wist er bijtijds af te springen en de beesten renden met de slingerende wagen achter zich aan in de richting Oostpolder. Door het schokken brak een wiel van het voertuig, dat nu over den weg sleepte en een helsch leven maakte. Bij den Middenweg was de draai te kort, waardoor de wagen omsloeg en een der paarden er onder geraakte. Dadelijk schoot hier hulp toe, die 't dier verloste, waarbij bleek, dat het geen letsel had bekomen. Spoorbujurt. Mooie Duivententoon- stelling in het zicht. Zaterdag 7 en Zondag 8 November wordt in de zaal „Vlas- en Korenbeurs" een groote Post- duivententoonstelling gehouden. Hier in Anna Paulowna is veel liefde voor de duivensport en de inzendingen beloven iets grootsch te worden. Trouwens, de vorige tentoonstellin gen waren hier immer een succes en wij twijfelen er dan ook niet aan, of ook nu zal de tentoonstelling een groo te belangstelling ten deel vallen. Een werker. Onze plaatsgenoot C. Borst kruide in twee dagen tijds een bietenschip van 140 ton aan de last. Een enorme prestatie om dit alléén in twee dagen te bewerkstelligen; nu moet er bij gezegd, dat die twee dagen wel dubbele dagen mochten heeten, als men in aanmerking neemt, dat Borst reeds 'smorgens te drie uur een begin maakte met zijn zwaren arbeid. Doch nog des te meer dwingt deze man daardoor bewondering af, om trent zijn geleverde arbeidsprestatie en wilskracht. com wordt genomen doch wordt achter ge zet. Ook probeert S. i het met verre schoten doch keeper Werelds is niet te verschalken. Toch moet hij het opgeven. De S. I linksbui ten geeft een eenigszins te harde voorzet, de toeloopende v.d. Wal vangt de bal op en heeft hem voor 't inloopen. 1-2. S. II zakt wat af en daarentegen komt S. I er steeds beter in en weet Kuiper zelfs nog voor rust de partij en op gelijke stand te brengen 22. Na de thee is Succes I al weer direct in den aanval en harde schoten gaan over het S. II doel heen of belanden in keeper zijn han den, welke echter; in zeer goede conditie was. De druk op het S. II doel wordt echter steeds grooter en het duurt niet lang of S. I weet de leiding te veroveren 32. Succes II raakt geheel uitgespeeld en hiervan weet S. I te profiteeren en voert de stand op tot 52. S. II legt het wat meer op verdedigen toe. Toen weet Kuiper de S. II keeper nogmaals te pas- seeren en maakt er een half dozen van 62. Het was een mooie wedstrijd vooral voor de rust werd er flink gespeeld. BKC - Nieuws. BKC I ging Zon dag op bezoek naar Nieuwe Niedorp en verloor volgens verwachting met 3-1. Tot rust was het 2-1 voor N.N. Daarna maakte N de stand op 3-0. Echter even voor het einde zorgde Tauber voor de eer van BKC en maakte een doelpunt, zoodat het einde kwam niet 3-1. BKC II - Texel II ging niet door, e venals BKC III - Callantsoog I De aspiranten hebben het niet kun nen bolwerken tegen het sterke Hel?' der C. Ze verloren n.m. met 6-1. Toch had dit wel iets minder kun nen wezen, jongens. Maar volgende keer beter. Zondag a.s. BKC I - Texel I om 12 u. Dit is de eenige wedstrijd. BINNENL NIEUWS. SPORT SUCCES-NIEUWS. Zondagmorgen om 10 uur stellen de eerste elftallen zich op en ver schijnen Succes 3 Helder 5. Succes 3 welke in deze wedstrijd steeds het sterkste was in het veld wist dan ook een reuze overwinning te behalen van 92. Om 12 uur zou de wedstrijd Succes 4Kol- horn 2 gespeeld worden doch Kolhorn was niet opgekomen. i Om 2 uur stellen Succes I Succes II zich op voor de competitie der eerste klasse N.H. V. B. Succes I telde eenige invallers en miste haar spil Rijkers wat een geduchte han dicap voor Succes I was. Daarente gen speelde Succes II met 10 man, wat voor ons 2e elftal ook een leelijke tegenvaller. (Waar waren de reserves Succes n trapt af en er ontwikkelt zich een vurig spel, vooral van de kant van S. II. S. I neemt het schijnbaar nog al gemoedelijk op doch S. II is direct geducht in actie en het duurt dan ook niét lang of S. II maakt door middel van de linksbuiten haar eerste goal onder groot gejuch van de supporteurs 01. Direct hierop wordt weer een corn óp S. I doel genomen weke op niets uitloopt. Even hierna breekt Succes II weer door en trekt op het S.-doel af. De S. I achterhoede denkt zeker aan buitenspel, blijft althans stil staan, doch de S. II voorhoede loopt door en Kroon maakt er 02 van. Nu begint S. I er ook wat beter in te komen. Eenigszins teleur gesteld door deze achterstand wordt er nu flink aangepakt en het duurt niet lang of een hard schot gaat over het S. II doel. Een BRUTALE OVERAL. Een man in zijn eigen woning gebon den en beroofd. Zaterdagnacht is te Heesch (N.-Br.) een brutale overval gebeurd. Een man uit Heesch had in den loop van de vorige week een paard verkocht. Het geld, dat hij daarvoor ontvangen had, droeg hij bij zich. Te omstreeks drie uur 's nachts werd deze man in zijn woning door drie personen overvallen en gebonden, waarna de personen zich van het geld, dat de man nog steeds bij zich had, meester maakten. Daarna bonden den zij hem en verlieten met medeneming van nog enkele voorwerpen, de woning. Eerst Zondagmorgen werd de beroofde door buren gevonden, die hem bevrijdden. De politie werd eerst Zondagmiddag met het voorgevallene in kennis gesteld. JONG BEGONNEN Waar luiheid toe voert De laatste dagen werd bij de Bredasche politie herhaaldelijk aangifte gedaan van vermissing van rijwielen: Later werden de rijwielen dan teruggevonden bij een school, waar ze onbeheerd waren neergezet. Het ver moeden leek niet ongewettigd, dat een school jongen zich ervan had meester gemaakt om zoodoende gemakkelijk naar school te ko men. Inderdaad is het de recherche gelukt den jongenaan te houden, omdat hij een hekel aan wandelen had. Hij werd bovendien nog in het bezit gevonden van een ontvreemd belastingmerk en een eveneens ontvreemd paar handbeschermers. Die hij van een paar fietsen afgehaald omdat hij gemerkt had, dat sommige fietsen die misten. Tegen den veelbelovenden knaap,die den aanvalligen leeftijd van tien jaren had, procesverbaal opgemaakt. OOK AL VERLAGING JAARWEDDEN Bij de behandeling der gemeentebe- grooting van de Gemeente Groote- broQk. kwamen allereerst in bespre king de jaarwedden van burgemeester, secretaris en ontvanger. Voorgesteld werd de jaarwedde van burgemeester en secretaris met 5 pCt, die van den ontvanger met 20 pCt. en die van de overige ambtenaren ;met Z'/z pCt. te verlagen, voorloopig voor één jaar. De aanbieding van burgemees ter en secretaris was vrijwillig. De heer Neuvel kom met deze vrijwil lige verlaging niet accoord gaan, om dat hier de salarisschaal niet door wordt aangetast. Spr. stelde voor de jaarwedden voor deze beide ambtena ren met 10 pCt. te verlagen, wat met 7 tegen 4 st. werd aangenomen. BEGROOTING TWEE MAAL VERWORPEN. De gemeenteraad van Jisp heef t de be grooting van de gemeente op 23 October ver worpen. In de jongste vergadering verwierp de raad de begrooting opnieuw. Verder werd besloten een jaar uitstel van den schuldenlast te vragen. SMOKKELHANDEL MET NEDERLAND. Voortdurende strijd in het „Aken sche" met troepen smokkelaars uit de werkloozen gerecruteerd In de „Vossische Zeitung" van 1 Nov. staat een artikel over den uitgebreiden smokkel handel Noord-West-Duitschland aan de Belgisch-Nederlandsché grens, waar tusschen grenswachters en georganiseerde smokke laars een geregelde smokkeloorlog gevoerd wordt. Het schijnt, dat alleen in de laatste zes maanden 2. 896.000 cigaretten, 2040 kg. koffie, 380 kg. tabak, elf auto's vier motor fietsen en een groot aantal gewone fietsen in beslag genomen zijn. Deze hoeveelheden zijn, volgens de optimistische schatting van de douane zelf, in het gunstigste geval 30 procent van de geheele hoeveelheid gesmok kelde waren. Oorzaak van het groote aantal smokkelaars is de werkloosheid, het bijna of geheel stil liggen van vele industriën in het district Aken. Gewoonlijk gaat het zoo, dat de een of an dere groot-smokkelaar, dien niemand kent en die ergens in het achterland woont, tien Mark biedt voor een nachtwandelin g over de grens. Behalve dat de adspirant-smokke- laar toch niets te verliezen heeft zijn er bovendien talrijke veiligheidsmaatregelen genomen men trekt op in militaire for matie, met een verkennerspatrouille op de fiets voorop en zij dekking door vrouwen en kinderen. Waarom zou de werkelooze zich tog bedenken Hij slaat toe en het eerzame gilde van beroepssmokkelaars is een lid rij ker geworden. In het voorjaar zijn alleen in in 't district Aken 5000 menschen, die zulk een bestaan leiden, veroordeeld. Brutaaal Staaltje te Amsterdam. Be daders spoorloos verdwenen. Het wordt hoe langer hoe Ameri- kaanscher En volgens Amerikaansch gebruik wordt bij de misdaad bij voor keur het bankwezen en de Post be trokken. De vorige maand was het 'n bankfiliaal, thans heeft weer de Post- de klandizie van de heeren hooswich ten gekregen. 0:m zeven uur tien minuten hield 'n postauto, bestemd voor het vervoer van brieven en drukwerken uit dë brie venbussen, voor het bijkantoor in de Van Eeghenstraat te Amsterdam stil". De chauffeur begaf zich naar de bus, die voor het bijkantoor staat en lichtte het bovenvak^ bestemd voor de brieven. Toen hij de zijklep had geo pend en juist de brieven in den zak deed, hoorde hij plotseling het geluid van zijn motor en omkijkende zag hij: eensklaps en tot zijn groote verbazing den wagen in pijlsnelle vaart wegrij den. De chauffeur, wiens eerste ge dachte was, zoo vlug mogelijk zijn au to achterna te loopen, kon niet dade lijk wegko;men, daar de sleutel, die in het slot van de brievenbus stak, met een ketting aan zijn uniform verbon den was. Toen hij zich vrij had gemaakt was de auto reeds in de richting van het Willemspark verdwenen. Onmiddellijk deed hij aangifte bij de politie. Daar kreeg men al spoedig be richt, dat er een onbemande en onbe waakte auto stond in de Jacob Jordaen straat, een zijstraat van de Mejmling- straat. 't Bleek inderdaad de gestolen auto te zijn. Het waren twee zoons van een aldaar wonende Mevr. Alma, die hadden ge zien, dat de postauto plotseling hard remde en dat twee mannen er uit wa ren gestapt en twee zakken er uit had den genomen. In een andere aujto werden de zakken overgeladen en ij lings waren ze daarmee weggereden. Daar het donker was konden de hee ren Alma geen signalement van de au to geven. De postzakken bevatten niets van waarde, dus de heeren hadden geen groote buit. INGEZONDEN STUKKEN. Het bestuur der Mandoline vereeniging „Oefening Kweekt Kunst" verzoekt ons, in verband met haar groot aantal leden, te willen meedeelen, dat voor haar intieme feestavond, waarop tevens het vaandel, aan geboden door de burgerij, zal worden uitge reikt, voor zoover geen uitnoodigingen zijn ontvangen deze, zoolang de voorraad strekt, nog zijn te bekomen, uitsluitend voor hen die aan het Vaandel hebben bijdragen, bij Hendr. Koorn BeltstraatM. Sluis Koningsweg, .en bij den Heer P. Jongkind Haukes. Genoemd bestuur vestigt er met nadruk de aandacht op dat uitnoodigingen strikt persoonlijk zijn. Het BESTUUR. MARKTBERICHTEN. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 30 Oct. 1931. Op de heden ge houden kaasmarkt waren in titaal 110 sta pels, wegende 131195 K.G. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgtFabriekskaas 73 stapels Kleine f 27 9 stapels Commissie f 33 1 stapel Kleine f 29 Boerenkaas 5 stapels Kleine f 31 23 stapels Commissie f 36.50. Alles met rijksmerk. Handel vlug. DE GRAANMARKT. A LKMAAR, 30 Oct. 1931. Op de heden ge houden Graanmarkt waren in totaal 740 H.L. aangevoerd als 10 H.L. tarwe f 4.50, 20 H.L. rogge f6; 122 H.L. gerst chev. f 6 a 7 247 H.L. haver f 6.25 a 7.60 105 H.L. boonen, w.o.: paardeboonen f 7.50; bruine bopnen f 12 a 20 citroenboonen f 25 a 28 duïven- boonen f 10 a 11.50 witte boonen f 23 a 30 9 H.L. kanariezaad f 9.25 21 H.L. geel mos - terdzaad f 18 6 H.L. karwijzaad f 20.50 2 H.L. Spinaziezaad1 DiversenTuinboonen f 35; 197 H.L. erwten w.o.: groene (kleine) f 12.50 a 15 groene (groote) f 13.50 a 33 grauwe f 20 a 40 vale f 26 a 38 alles per 100 Kg. Handel vlug. ALKMAAR, 2 Nov. 1931. Op de heden ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 65 Vette koeien f 180 a 320 han del matig 5 Kalveren, vette f 50 a 90 vet te kalveren per Kg. f 0.90 a 1.30 29 Nucht. kalv. slacht f 8 a 24 631 Varkens, vette per Kg. f 0.38 a 0.42 cent en Zouters 34 cent per Kg., handel goed. MARKTOVERZICHT der vorige week Inge zonden door Jac. Knoop, Makelaar in aard appelen, Groenten en Fruit, Nassaukade 15S, telef. 81431 Amsterdam. Eerste helft der afgeloopen week was er een willige stemming voor alle soorten aard appelen. Ook was er veel veel voor uien. Dit door het vorstige weder dat nu voorbij is. De. regen veroorzaakte weer een flauwe stem ming, maar de prijzen waren toch hooger. Eigenh. en Bluaew eigenh. werden gevraagd. Bonten en blauwen gingen vlug weg met iets hooger prijzen. Voor Spuische eigenh., Drie lingen blijft goede vraag. Bonten en blau we poters moeilijk te verkoopen. Drentsche- en Overijselsche zand alleen wanneer extra blank te verkoopen. en dan nog tegen lagere prijzen. Friesche Borgers gevraagd. Spuische, Flakkesche en Vlaamsche Eigenh. is goede vraag voor. Lezers van dit blad die hunne aardappelen naar Amsterdam ter verkoop willen zenden kunnen zonder eenige kosten of verbinding alle gewenschte inlichtingen krijgen bij Makelaar Jac. Knoop. Heden 2 No vember werden de volgende prijzen gemaakt. Zeeuwsche Bonten f f 3.40 a 3.75 Idem Blauwen f 3.40 a 3.60 Idem Eigenh. f 2.90 a 3.0 Idem Blauwe Eigenh. f 3 a 3.10 Idem Blauwe en Bontenpoters f 1.50 a 1.60 Flak- keesche Eigenh. f 3.00 a 3.10 Idem Poters f 2.30 a 2.40 Spuische Eigenh. f 3 a ,3.25 ld. Driel. f 2.40 a 2.50 Vlaamsche Eigenh. f 2.8(1.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2