TWEEDE BLAD VRIJDAG 6 NOVEMBER 1931 No. 86 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN WIERINGER COURANT RAAD VAN WIERINGEN. .Vergadering van den Gemeenteraad van Wieringen Vrijdag 6 November 1931 des na middags 2 uur. Aanwezig alle leden. De voorzitter herdenkt in zijn openingsre de het verschijden van den verdienstelijken ambtenaar, den heer A. Zomerdijk; spr. ge looft wel, dat Zomerdijk in aangename herin nering bij allen zal blijven voortleven. De notulen van een tweetal vergaderingen worden voorgelezen en onveranderd goedgek. De heer P. Kooij vraagt in verband met de omvangrijkheid van de agenda desnoods mor gen weer te vergaderen. Voorz. zegt, dat dit de bedoeling is; indien de Raad niet klaar komt, Zaterdagmorgen te 10 uur weer de Raad bijeen te roepen. Mededeelingen en ingekomen stukken. Ingekomen zijn de volgende stukken: dank betuiging voor het subsidie aan het comité in spectievergaderingen onderwijzers; procesver baal van kasopname Gemeente-ontvanger en kassier Zeegras - exploitatie; maandstaten zeegras - exploitatie over Augustus en Sep tember; verkocht resp. 240 en 200 pak; goed gekeurde 3e suppl. begrooting 1930; jaarver slagen A.N.W.B. en commissie Malariabestrij ding; van den Directeur-Generaal der Zuiderzee werken bericht, dat over den door den dienst der Z.Z.W. te Den Oèver aangelegde haventer reinen voorshands nog niet beschikt kan wor den ten behoeve van de industriën Na voltooi ing der afsluitingswerken zal dit in beperkte mate waarschijnlijk wel mogelijk zijn; De heer P. Kooij zegt dat het hem bekend is, dat een aanvraag reeds gedaan is om een vlschrookerij en zouterij te Den Oever te mo gen stichten. De Z.Z.W. wijzen dit nu maar voorloopig af, doch het zou wel wenschelijk zijn dat het Gem. bestuur er bij den Minister van Waterstaat op aandringt, dat wél terrein beschikbaar wordt gesteld. Het is toch niet onbelangrijk indien de industrie zich hier gaat vestigen. De voorz. zegt, dat er nog geen aanvraag is gedaan doch naar aanleiding van losse bespre kingen welke t en raadhuize zijn gevoerd, heb ben B. en W. een schrijven gericht tot Zuider zee werken. De Gemeente stelt het zeker op prijs dat hier industrie komt. De heer P. Kooij zegt dat toch in ieder ge val reeds een paar plaatsen zijn aangewezen, groot 700 M2. De hr. Kaan zegt, dat 't geen kwaad zou kun nen om eenige plaats aan de haven in te rui men. Zooveel steen zal er toch niet meer wor den aangevoerd. De Voorz. zegt met de besprekingen reke ning^ 2UllëT\ ttöVdèh. Ook Westerland wil van 't vuilnis af Van een aantal bewoners van Westerland is ingekomen een adres tot instelling van 'n vuilnisophaaldienst voor dat deel der gemeen te. (In handen gesteld van B. en W. om prae- advies. De heer P. Kooij vraagt of dit tevens ver band houdt met de reorganisatie van dezen dienst. (Voorz. beaambt zulks.) De heer M. de Haan Wz. wil niet aan bandeu Ingekomen van M. de Haan Wz. te Wester land een nader schrijven over de ruiling van grond bij het schoolplein aldaar. Adressant heeft bezwaar tegen de door de gemeente gevraagde prijs van f 3.- per M2. B. en W. stellen thans voor het ruilingsbesluit in te trekken. Het praeadvies van B. en W. luidt Ruiling van grond bij het schoolplein te Westerland. Tegen de voorwaarden, waarop een grondruiling met M. de Haan Wz., krachtens Raadsbesluit van 29 Augs. j.1. zou plaats hebben, n.l. dat op het door hem te ontvangen gedeelte van het schoolplein te YWesterland niet mag worden gebouwd of daarop andere op stallen mogen worden opgericht, is door belanghebbende bezwaar ge maakt, voornamelijk op grond, dat hij over het aan te koopen terrein vrij wenscht te beschikken. B. en W. hebben er op gewezen, dat gij bereid waren tot opheffing dier voorwaarde mede te werken, mits van zijn kant de prijs zou worden betaald van bouwgrond, n.l. een prijs van f 3,- per M2., gelijk ook voor uitbreiding van het nieuwe schoolplein aan dé overzij de was bedongen. Op dit voorstel werd echter niet in gegaan, zooals uit een overgelegd schrijven blijkt en waarin gezegd wordt dat het ook een belang der gemeente is, omdat een beter terrein voor de on derwijzerswoning wordt verkregen. Naar de meening van B. en W. kan hier van een gemeentebelang niet wor den gesproken het is voor de gemeen te geheel onverschillig of deze transac tie al dan niet tot stand komt. Het voorstel tot grondruiling is door hen om geen andere reden gedaan, dan al leen om belanghebbende terwille te zijn. Zij gelooven dan ook, dat de kwes tie door hem uit een verkeerde ge zichtshoek wordt bezien. Waar het redelijk is, dat M. de Haan denzelfden prijs betaalt als de gemeen te voor den grond, die zij aan den over kant van den weg aankoopt, moet vol doen, jmeenen B. en W. den Raad te moeten voorstellen voornoemd besluit van 29 Augustus j.1. in te .trekken^ Aldus besloten. Een adres van diverse organisatie's het drankmisbruik bestrijdende, in zake het niet verleenen van vergunningen in de W.-meer. In handen van B. en W. om praeadvies. Van de Heeren Jurrie Lont en J. Gielis te Den Oever, een schrijven betreffende het dra gen van de halve kosten voor de rioleering voor hun perceelen. Adressanten vragen hiervan vrijstelling. De Voorzitter zegt dat deze rioleering al leen de panden van Lont en Gielis betreft zoodat het alleszins billijk is dat zij hier in bijdragen. (Voor kennisgeving aangenomen.) van C. H. W. van Rossum du Chattel, voor heen onderwijzer aan de school te Westerland verzoek om ontslag wegens vertrek naar In- Voor kennisgeving aangenomen. Subsidie-aanvragen van Commissie voor Malaria bestrijdingafd. Wieringen Ned. Vereen, tot afschaffing van alcoholh. dran ken, ten behoeve der drankbestrijding afd. Wieringen Instituut voor Arbeiders-Ontwik keling afd. Wieringen Holl. Mij van Land bouw voor cursus in elementair landbouwon derwijs. B. en W. adviseeren tot het toestaan van bedragen resp. van f 54.-, f 20.-, f 25.-, en f 100.-. Verzoeken om verlaging der vergoeding voor het gebruik van gemeentegebouwen. Ingekomen een schrijven van de Gymna- stiekvereeniging „Wieringen" de Zangveree- niging „De Stem des Volks" de afd. Wierin gen van den J. V. O. verzoeken om verminde ring van huurbetaling voor het gebruik van gemeente-lokaliteiten. B. en W. wijzen er op dat bij de vaststelling van de huurbedragen rekening is gehouden met de kosten, die de gemeente moet maken, zoodat vermindering der bedragen neer zou komen op verkapte subsideering. Zij achten dit systeem onjuist en adviseeren daarom tot wijziging der verzoeken. Het praeadvies van B. en W. luidt Ingekomen zijn een tweetal verzoeken, n.l. van de gymnastiekvereen. Wieringen en van de Arbeiderszangvereeniging „De Stem des Volks" om vermindering van de door hen verschuldigde vergoeding voor het gebruik van het gymnastieklokaal en het oude school gebouw te Hippolytushoef. B. en W. hebben overwogen, welk standpunt ten aanzien daar van dient te worden ingenomen. Bij de vaststelling der desbetreffende ver ordening heeft de bedoeling voorgezeten de vele vereenigingen te hulp te komen bij de behoefte om over een plaats van samenkomst te beschikken, tegen voorwaarden, die reke ning houden, zoowel met de in den regel be scheiden geldmiddelen der vereenigingen als met de algemeene belangen, door de gemeente vertegenwoordigd. De in de verordening ge regelde vergoeding is dan ook zoodanig ge steld, dat de kosten nauwelijks gedekt kun nen worden. Extra-verlaging der vergoeding komt metterdaad neer op een verkapte sub- sidieering der betrokken vereenigingen. In verband hiermede brengen B. en W. in her innering, dat een vroeger verzoek om subsi- dieering door de gymnastiekvereniging met het oog op andere aanvragen door den Raad is afgewezen. Verder willen B. en W. er op wijzen, dat het toestaan der verlaging vrij zeker gevolgd zal worden door meerdere aan vragen van dien aard, welke, als de eenmaal aanvaarde financieele regeling over boord is geworpen, bezwaarlijk geweigerd kunnen worden. Op deze gronden stellen B. en W. voor de verzoeken van de hand te wijzen. De Heer D. Oden maakt uit het praeadvies op, dat B. en W. niet gunstig beschikken op de verzoeken. Uit de begrootingen blijkt van deze vereenigingen, dat zij de kosten niet op kunnen brengen. Spr. zou het niet zoo erg vinden als de verlaging werd toegestaan bij wijze van verkapte subsidie. De Heer P. Kooij maakt gelijke opmerkin gen en wijst er op dat de Holl. Mij van Land bouw er beter achter is die vragen meteen genoeg, dat zij de zaalhuur ook kunnen be talen. Weth. Kaan zegt dat in ieder geval de kosten van licht en verwarming gedekt zullen moeten worden. De Heer Lub vestigt in het bijzonder de aandacht op de J.V.O. Deze vereeniging heeft een groot aantal jonge leden welke geen hoo ge contributie kunnen betalen. Zij kan bovendien deze kinderen van den winter niet naar Hippo laten komen en moet dus naar meer lokalen omzien te Wester land en Den Oever. De Voorzitter brengt het voorstel van B. en W. in stemming, hetwelk wordt aangeno men met 6 tegen 5 stemmen. De heer M. Kooij motiveert zijn tegenstem men, op grond dat de voorzitter het gezegde nog niet terug heeft genomen, dat de school levensgevaarlijk is. Ik verwacht van deze vooraanstaande mijnheer dat hij dit eens doet. De vrije handel gehandhaafd. van een aantal plaatselijke groentenhande- laren een verzoek tot het weren van concur- reerende handelaren uit andere gemeenten. B. en W. meenen, dat het niet aangaat aan bonafide handelaren een vergunning te wei geren en stellen mitsdien voor geen maatre gelen te nemen (aldus besloten.) van W. de Weert een verzoek om tegemoet koming in de kosten van schoolbezoek, door zijn kinderen van de R. K. school. Wordt be slist in gelijke zin als de overige gelijksoorti ge verzoeken. (Te behandelen bij punt 20.) De Heer Lub vraagt of er geen schrijven van P. Veerdig van Westerland is binnenge komen in verband met de noodslachtplaats. Voorzitter zegt dat deze zaak nog in onder zoek is. 3. Nieuwe behandeling der voordracht tot vaststelling een ambtenaar. Het reglement wordt artikelsgewijs behan deld en zonder aanmerkingen van bijzonde- renaard vastgesteld. Vergoeding kosten instandhouding bijzondere scholen. Naar aanleiding van het verzoek van liet Roomsch Katholiek Kerkbestuur der parochie van den H. Hippolytus alhier, tot het verleenen van een voor schot op de vergoeding van de exploi-' tatiekosten voor de bijzondere lagere school te Hippolytushoef over het loo- pende jaar, stellen B. en YV. voor dit voorschot te bepalen op f 440,--. Z. h. st. aangenomen. Bijdrage in het te verwachten verlies op de exploitatie van den destructor te Schagen. Op de exploitatie van verwerkingsin richting te Schagen wordt een verlies ver wacht van f 6000,-, in hoofdzaak veroorzaakt door de sterke daling van de verkoopsprijzen der producten. Vet b.v. is van f 35,- tot f 15 per 100 Kg. en diermeel van f 21,- tot f 16,50 per 100 Kg. gedaald. Het tekort zal moeten worden omgeslagen over de gemeenten, die van den destructor gebruik maken. De gemeenten, die den kring Den Helder vormen zullen f 1000,- moeten bijdragen, te weten Den Helder f 600,-, Anna Paulowna en Wieringen elk f 200,-. Daar dit volgens B. en W. een billijke verdeeling is. stellen zij voor de bijdrage der gemeente Wieringen in het te verwachten verlies over 1932 vast te stellen op f 200,- of naar evenre digheid zooveel meer of minder, als het ver lies hooger of lager dan f 6000,- zal zijn. De te verstrekken bijdrage kan zonder bezwaar uit de opbrengst der keurloonen worden ge kweten. Z. h. st. aangenomen. Toelating van leerlingen tot de openbare la gere scholen te Alkmaar. Ten behoeve van een leerlinge uit deze gemeente was aanvraag gedaan om toelating tot een der openbare lagere scholen te Alk maar. Naar aanleiding daarvan deelde het Gemeentebestuur van Alkmaar mede, dac voor zoodanige toelating noodig is, dat beide gemeenten een gemeenschappelijke regeling aangaan, volgens het gebruikelijke model. Volgens deze regeling is de gemeente voor de richtige betaling van het schoolgeld en is verder verplicht aan de gemeente Alkmaar te voldoen een bijdrage gelijk aan de kosten van instandhouding der school na aftrek van het betaalde schoolgeld, berekend per leerling. B. en W. zijn van meening, dat het billijk is, dat laatstgenoemde kosten worden gedragen door dengene, die er de voorkeur aan geeft zijn kinderen elders gewoon lager onderwijs te doen genieten. Zij zijn dan ook voornemens aan aanvra gen o m toelating tot de O. L. scholen te Alkmaar slechts gevolg te geven, indien de aanvragers zich verbinden de verschuldigde bijdrage aan deze gemeente te restitueeren. B. en W. stellen voor op dien voet een ge meenschappelijke regeling met Alkmaar aan te gaan. Z. h. st. aangenomen. Vergoeding kosten van instandhou ding bijzondere scholen. Nu de gemeenterekening over 1929 door Gedeputeerde Staten is gesloten, behoort ingevolge art. 103, vierde lid, der Lager-Onderwijswet. 1920 het be drag te worden vastgesteld der ver goeding van de exploitatiekosten voor de bijzondere lagere school te Den Oever. Ingevolge de daarop betrekking heb bende aanvrage van het Bestuur dier vereeniging, stellen B. en W. voor de vergoeding te bepalen op f 277,30 en daartoe het overgelegde ontwerp-be- sluit vast te stellen. Zonder h. st. aangenomen. Opruimen van de Burenpomp. Na het in de vorige vergadering genomen besluit tot het doen opruimen van de Bu renpomp te Hippolytushoef, werd de aanJ dacht van B. en W. er op gevestigd, dat be houd van den zich ter plaatse bevindenden put van belang kan zijn voor eerste hulp bij brandblussching. De put heeft, blijkens de ondervinding een vrij groote capaciteit. B. en W. meenen daarom te moeten voorstellen den put te laten voortbestaan. De kosten van het .maken van een dekplaat van gewa pend beton raamt de gemeente-opzichter op f 300,-. Demping van de put zal circa f 150,- kosten. De Heer Lub vraagt waar het nu om gaat, om de put of om de pomp, en staat er wel voldoende water in de put dat men er bij brand voldoende aan heeft. Voorz. zegt dat het voorstel bedoelt, de put te doen behouden, doch de pomp weg te nemen. De Heer Kaan zegt dat de put voor drink water geen zin meer heeft, doch bij brand kan hij nog goede diensten bewijzen. De heer P. Kooij heeft gehoord dat de put in 10 minuten leeg gepompt is, en informeert of geen brandkranen ter plaatse aanwezig zijn. Indien dit het geval wel mocht zijn heeft het instandhouden van die put geen zin. Voorzitter zegt dat bij S. Jongkind een brandkraan is en bij N. Poel. Spr. maakt uit de besprekingen op dat men geen prijs stelt op het behouden van de put; B. en W. nemen hun voorstel terug, en zullen de put laten dempen. De Heer M. Kooijvoor dat het kalf verdronken is. Verhuur gemeentewoning Beltstraat No. 2. De reden, die o.a. indertijd aanleiding gaf de gemeentewoning Beltstr. No. 2 aan den den Brigadier der rljksveldwacht C. Witvliet te verhuren, n.l. de wenschelijkheid dat hij in het midden der kom van het dorp Hippo lytushoef woont, geldt evenzeer voor zijn opvolger A. Bergsma, welke hier sedert 1 Oc- tober j.1. gestationneerd is. B. en W. wen- schen echter, in afwijking van hetgeen vroe ger bepaald is, den huurprijs gesteld te zien op f 281,- per jaar. Zij stellen voor de wo ning tot wederopzegging voor dien prijs aan A. Bergsma voornoemd te verhuren. Z. h. st. aangenomen. Verificatie rekening zeegras-exgloi- tatie. Naar aanleiding van het door den Raad te kennen gegeven verlangen om prijsopgaaf te ontvangen ten aanzien van de controle der rekening van de zeegras-exploitatie, deelen B. en W. het volgende mede. Het centraal Bureau voor Verifica tie en Financieele Adviezen der Ver. van Nederl. Gemeenten berichtte B. en YV., dat de aan die controle verbon den kosten een bedrag van f 60,— niet zullen overschrijden, terwijl de Heer J. Blom, accountant te Alkmaar een aanbieding inzond, volgens welke de door hem in rekening te brengen ver goeding val varieeren tusschen f 25,— en f 35.— Hoewel dus de aanbieding van den Blom lager is, meenen B. en YV. niet temin de voorkeur te moeten geven aan het Vericatiebureau der Vereeni ging van Nederl. Gemeenten. Bij de controle van openbare diensten en be drijven kan niet volstaan worden met de eischen van bekwaamheid, welke men aan 'n particulier accountant kan stellen.. Het is dan ook opmerkelijk, dat voor de controle van openbare admi nistraties steeds minder van de dien sten der particuliere accountants wordt gebruik gemaakt. Op deze gronden meenen B. en YV, te imoeten aanbevelen, de opdracht tot het controleeren der rekening van de zeegras-exploitatie aan genoemd Veri ficatie-bureau op te dragen. Z. h. st. aangenomen. Verkoop van in onteigening begrepen, eigendommen der gemeente. Ten behoeve van den aanleg der spoorwegverbindingen met den af sluitdijk door de Zuiderzee, zullen van deze gemeente ter onteigening worden aangewezen 43 aren aan den Koningsweg bijna 67 aren water en riet van de Houwkes in den Stroeërkoog ruim |28 aren water en riet ter zelf- der plaatse. De betrokken hoofdingenieur stelt voor bovengenoemde perceelsgedeel ten in der minne aan het Rijk (Staats spoorwegen) over te dragen voor f 516. B. en YV. vinden deze aanbieding billijk. Ook de voorwaarden, waarop de overdracht zal geschieden ontmoe ten bij hen geen bezwaar. Slechts heb ben zij verzocht in art. 4 een redactie wijziging aan te brengen opdat duide lijk uitkome, dat het onderhoud der in den Koningsweg te maken brug niet ten laste der gemeente is. B. en YV. stellen daarom voor tot onderhand schen verkoop te besluiten. Z. h. st. aangenomen. Aanwijzing takken van dienst inge volge art. 252 der Gemeentewet. Ingevolge art. 252 der gewijzigde Ge meentewet moeten door den Raad wor den aangewezen de takken van dienst, welker geldmiddelen afzonderlijk, dus afgescheiden van de gelden der Ge meente, worden beheerd en ten aan zien waarvan dus een afzonderlijke be- grooting en rekening worden opge maakt. In overeenstemming met hetgeen tot nu toe regel was, zal dus het bedrijf der Zeegras-exploitatie als zoodanige diensttak moeten worden aangewezen, met terugwerkende kracht tot 15 Apr. 1931, zijnde het tijdstip, waarop de ge wijzigde Gemeentewet in werking is getreden. Op grond hiervan doen B. en YV. ter vaststelling toekomen een ontwerp verordening tot aanwijzing van de tak ken van dienst der gemeente Wierin gen voor de toepassing van art. 252 der Gemeentewet. t Z. h. st. aangenomen. Aanleg waterleiding in niet-rendabe- le gebieden. De directie van het Provinciaal Wa terleidingsbedrijf heeft een nader on derzoek doen instellen naar de geldelij ke gevolgen van aansluiting aan de waterleiding van die gebiedsdeelen der gemeente, waarvan volgens het door den Raad te kennen gegeven ver langen aansluiting gewenscht was. De directeur is van oordeel, dat de uitbreidingen Dam, Normei' en Noord- buren achterwege dienen te blijven, aangezien alle eigenaren van wonin gen aan den Dam geweigerd hebben eventueel water af te nemen. Wjat de Norm er en Noordburen aangaat, wordt de aanleg als gevolg van de groote lengte der leidingen en wegens het klein aantal eigenaren, dat wenscht aan te sluiten, te duur. Voor aanleg komen wel in aanmer king de volgende gedeelten A. SElingerweg-Elft-Stroeërdijk (on even nummers)- Burgerweg-Polder- weg-Oosterweg-Akkerweg B. Stroeërdijk (even nummer) C. Oosterklief D. YVesterklief-Hollebalg-Varkens- weg-Hoelmerdijk E. Waterweg F. Noordstroe. De totaal aan te leggen leiding be loopt 10790 Meter, waarmede een aan tal aansluitplichtige perceelen wordt bereikt van 126. Een niet onbelangrijk aantal van deze perceelen zal echter niet dadelijk aangesloten worden, we gens weigering van belanghebbenden. De jaarlijksche bijdrage voor de provincie zal bedragen f 697,62, voor de gemeente f 1357,58, nog te vermeer deren met de abonnementsgelden der weigerachtigen ad 660,—. Gelijk be kend is. heeft tusschentijdsche aanslui ting van hen, die aanvankelijk in gebre ke bleven, vermindering van de ver schuldigde bijdragen van provincie en gemeente tot gevolg. B. en YV. stellen voor hen te machti gen aan de Directie van het P.YV.N. mede te deelen, dat de gemeente met de vorenomschreven regeling accoord gaat. Z. h. st. aangenomen. Rekening van armvoogden behee- rende de Hervormde of Gereformeerde Armenkassen. B. en W. bieden den Raad aan de door Armvoogden over 1930 ingezon den rekening. i Naar aanleiding daarvan hebben zij Armvoogden de vraag gesteld of over genoemd jaar hunnerzijds rekening is gehouden met de naleving van artt. 23 en 26 der Armenwet inzake beleg ging van kapitaal en kasgelden, waar op namens den Raad ingevolge Raads besluit van 3 Mei 1930 was gewezen. Uit het antwoord van Armvoogden is op te maken, dat zij wenschen voort te gaan met de belegging van hunne gel den bij de plaatselijke Boerenleen bank. B. en YV. merken op, dat wat dit betreft zij daartegen nimmer van ee- nig bezwaar hebben doen blijken de bedoeling van de gemaakte opmerking is geen andere dan dat de aandacht is gevestigd op de eisch der wet dat voor bepaalde beleggingen de goedkeuring van Gedeputeerde Staten noodig is. Het behoeft volgens B. en W. geen be toog, dat ook het College van Armvoog den de wettelijke voorschriften niet kan ter zijde schuiven. De rekening heeft overigens niet tot liet maken van opmerkingen aanlei ding gegeven. B. en YV. stellen daarom voor m I. genoemde rekening goed te keu ren in ontvang op f 30417,68 in uitgaaf op f 26683,76 batig saldo f 3733,92 II. Armvoogden opnieuw te wijzen op de bepalingen van de artt. 23 en 26 der Armenwet, inzonderheid wat be treft de goedkeuring van Gedeputeerde Staten inzake de belegging van gel den III. genoemd College ter zake van de ze rekening te déchargeercn, onder dankbetuiging voor het deswege ge voerd beheer. Z. h. st. aangenomen. Wijziging bouw- en woningverordening. Ingevolge de laatste wijzigingswet der Wo ningwet, moeten vóór 19 November a.s. aan Ged. Staten ter goedkeuring worden aangebo den nieuwe voorschriften, regelende het be roep op den Gemeenteraad krachtens het eer ste lid van art. 7 der Woningwet. Tot dit doel bieden B. en W. aan een ont werp-verordening tot wijziging der bouw- en woningverordening. Vergeleken met de be staande bepalingen is de eenige wezenlijke verandering, dat voortaan ook in beroep kan worden gekomen ingeval een beslissing wordt aangehouden of wanneer besloten wordt tot weigering van een vrijstelling welke gevraagd is van sommige in de voorschriften bepaalde lijk omschreven eischen. Het advies der Gezondheidscommissie is ingewonnen. De Heer D. Oden, zegt een jaar geleden een voorstel te hebben gedaan, dat bij bebouwing van nieuwe straten de betrokken eigenaren eerst moeten zorgen voor bestrating en rio leering. Spr. vraagt of hiermede in de verordening rekening is gehouden. Voorz. zegt dat inderdaad het geval is. De Heer P. Kooij wijst nog op de rechte lijn welke zal moeten worden betracht bij het bouwen. De raad zal zich er tegen moeten verzetten, dat maar schots en scheef wordt gebouwd. Zal in B. en W. nader worden besproken. Z. h. st. aangenomen. Aankoop grond ter verbreeding van de Kliefstraat. B. en W. deelen mede, dat verbreeding van de Klieftstraat te Hippolytushoef door hen wenschelijk wordt geacht. Naar het zich laat aanzien, zal deze straat in de toekomst een belangrijke rol vervullen in het verkeer tusschen Hippolytushoef en Wieringermeer. Dit verkeer zal zich vrij ze ker richten naar den Westerklieverweg via een viaduct, dat over de aan te leggen spoor baan zal worden gebouwd even bezuiden het woonhuis van den Heer Van der Speek Obreen Weliswaar zou die verbreeding onder de tegenwoordige omstandigheden niet dadelijk noodig behoeven te zijn, maar het is naar de meening van B. en W. zeer gewenscht reeds nu op de noodige grondstrook de hand te leggen, omdat deze thans nog onbebouwd is en later vermoedelijk belangrijk meer zou kosten. B. en W. stellen daarom voor, met bestem ming tot openbaren weg, aan te koopen van Mw. A. Doves-Dijkshoorn ongeveer 282 M2 grond voor f 3,per M2 van Jn. Huijbers ongeveer 139 M2 eveneens voor f 3,per M2 van C. Visser Pz. ongeveer 46 M2 voor f 4.50 per M2. Van C. Brakenhoff ongeveer 10 M2 voor f 5per M2 van C. Hoogvorst ongeveer 5 M2 voor f 5.- per M2. Vervolg op de achter - pagina.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 3