St. Nicolaas idvirteoti m 32 DINSDAG 10 NOVEMBER 1931 No. 87 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN DE WEES. Gij kunt ni@i beter! Gij kunt niet beter! WIERINGER COURANT 5 VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG EN VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. Dit jaar geen catarrh I wanneer U Doom ft 21, «5 «65 ets. neemt. KOMT ER EEN KEER De vrij gunstige tendenz, welke gedurende de afgeloopen week op de verschillende beur zen geheerscht heeft, was voornamelijk het gevolg van de aanhoudende vaste stemming op de graan- en maismarkten. Reeds de vo rige week viel voor de productenmarkten een betere tendenz te constateeren, doch gedu rende deze overzichtsperiode werd de stijging nog geaccentueerd ook de zilverprijs trok wat aan. De oorzaak van de verbeterde houding der graanbeurzen ligt voornamelijk in de haus se-gunstige berichten uit Rusland, welke mei ding maakten van stopzetting van den uit voer van graan later werden die berichten weer tegengesproken. Waar dus het Russisch aanbod ontbrak en bovendien aankoopen door het buitenland gesignaleerd werden, kon het niet anders of de baissiers gingen tot dekking van hun blanco posities over, terwijl anderzijds ook de geslonken voorra den bij de tusschenhandelaren eenigermate werden aangevuld. Aangezien velen de meening toegedaan zijn, dat een herstel in de economische ver houdingen alleen dan mag worden verwacht, wanneer de goederenprijzen omhoog gaan, ligt het voor de hand, dat de effectenbeur zen met bijzondere interesse het verloop op de goederenmarkten hebben gadegeslagen. Ofschoon de politieke berichten niet ongun stig luiden, waren zij toch niet van zooda- nigen aard, dat een stijging op de fondsen- markten gewettigd zou zijn. Het waren dus alleen de betere prijzen voor tarwe, mais, etc. die de hooge koersen teweeg brachten. Echter ook de betere stemming voor obli- gatiën maakte een goeden indruk, inzonder heid de hoogere waardeering voor de Young- en Dawes-obligatiën. Vrijwel alle Duitsche obligatiën konden belangrijk in koers stijgen. Om de hierboven genoemde redenen kon het gebeuren, dat aandeelen Koninklijke avanceerden, niettegenstaande de directie de mededeeling deed, dat het interim-divi dend zou worden gepasseerd. Het bestuur der Koninklijke deed dit bericht vergezeld gaan van een mededeeling omtrent den gang van zaken bij het concern, neerkomende op de onaantastbare positie van de Koninklijke Shell-combinatie. Wel waren de olieprijzen aanzienlijk lager, doch deze konden grooten - deels worden gecompenseerd door streng doorgevoerde bezuinigingen. De gepubliceer de cijfers van de grootste dochteronderne ming, de Shell Union Corporation, wijzen dan ook in die richting. Over het derde kwar taal van dit jaar werd een verlies van ruim 2 millioen geleden tegen 11 millioen over het tweede kwartaal. Ook de kaspositie bleek aanmerkelijk te zijn verbeterd. De uit Amerika komende berichten luiden wat optimistischer, o.a. uit de staalnijver- heid. De activiteit zou momenteel 30 van de capaciteit bedragen, hetgeen 28 gedu rende de vorige week. Tevens zou in den kleinhandel eveneens eenige opleving te be merken zijn,hetgeen ongetwijfeld verband houdt met de betere positie, waarin de graan boeren gekomen zijn. De stemming ter beurze van Amsterdam viel dus mede. Op de afdeeling der „Indus- trieelen" viel de stemming van kunstzijde waarden op,zoowel voor de locale als voor de kleinere Amerikaansche aandeelen. Naar ver luidt, zou de situatie in dien tak van bedrijf FEUILLETON. No. 21. Geef mij drie maanden tijd en ik zal zien, wat er gedaan kan worden, was zijn eenig antwoord geweest en lord Delamere, die wel inzag, dat hij zonder hulp geen stap verder kon komen, had, hoewel niet zonder tegenzin, in het geëischte uitstel berust. Intusschen was Posy geheel hersteld uit het ziekenhuis ontslagen maar zij bleef toch altijd een bleek schepseltje, wier gezichtje haar veel ouder deed schijnen dan zij was. De genegenheid voor dat kind was wel de eenige goede hoedanigheid, waarvan het hart van Jack blijk gaf. Hij stelde Posy voor zijn verbeterde positie met hem te deelen. Ruimte was er genoeg in de gemakkelijke wo ning, die hij nu had gehuurd. Posy schudde evenwel ontkennend het hoofd. Er ontstond bij die kleine landloop ster een onbedwingbare zin tot zelfstandig heid. Daarbij was zij een persoontje, dat ook haar vooroordeelen bezat. Evenzeer als zij gehecht was aan mijnheer Jack, haatte zij diens vriend en bondgenoot. Zij was ver standig genoeg om te begrijpen dat de ver beterde omstandigheden van haar bescher mer in verband stonden met het bezoek van den man, die haar op den dag van het onge luk met zooveel hardnekkigheid achterna was blijven loopen en zij wilde met dien man niets te doen hebben. Ik mag hem niet, verklaarde Posy onbe wimpeld, toen Jack voor de laatste maal bij haar aandrong om zijn voorstel aan te ne men. Al zegt ge nu ook honderdmaal dat hij uw vriend is, ik geloof het toch niet. Maar Posy UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. BUREAU Hippolytushoef Wieringen. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN: Van 1—5 regels Iedere regel meer f 0.50. f 0.10. veel beter zijn, ofschoon de winsten gering blijven. Evenwel kon de gunstige stemming voor deze waarden niet gehandhaafd blijven. Unilevers konden het betaalbaar gestelde interim-dividend ad 4 inhalen. Van Ber- kel's Patent waren een viertal punten hoo- ger. Zeer vast getendencieerd waren Philips lampen, die ongeveer 12 konden montee- ren. Ook de 5 obligatiën waren belangrijk hooger op 90 Naar beweerd wordt, zou de bedrijvigheid bij Philips toenemende zijn, waardoor nieuwe werkkrachten moesten wor den aangenomen. Het behoeft geen betoog, dat, waar deze onderneming in buitengewoon hevige mate de gevolgen der depressie en malaise ondervond, het thans te meer de aandacht trekt, dat reeds een keer schijnt te zijn gekomen. BINNENLANDSCH NIEUWS. SECRETARIS VAN EEN ARMBESTUUR MISHANDELD. In de wekelijksche vergadering van het Burgerlijk Armbestuur te Weesp kwam j.1. Donderdagavond een verzoek aan de orde van een inwoner der gemeente, die thans zonder werk is, om mogelijk te maken, dat een zijner kinderen behoorlijk gekleed kon worden, om uitgezonden te worden naar een der vacantiekolonie's. Besloten werd, dat een der leden van het Armbestuur Vrijdagoch tend een onderzoek zou instellen in begin sel werd gunstig op het verzoek beschikt. Toen Vrijdagochtend dengene, die het on derzoek instelde, bleek, dat het kind, waar voor de hulp gevraagd was, dien ochtend vroeg reeds vertrokken was, achtte hij het beter, de aanvrage nog even aan te houden, waarvan hij den secretaris, den heer P. v. A., die als hoofdambtenaren der gemeente bedrijven en secretaris der Arbeidsbemidde ling op zijn kantoor was, in kennis ging stel len. Hij kwam op bedoeld kantoor aan, te ge lijk met dengene, die het verzoek tot het Arm bestuur had gericht en die dien ochtend, als werklooze moest laten stempelen, hetgeen eveneens door voornoemden heer v. A. ge schiedt. Toen de heer v. A. even later in de gang kwam ontstond tusschen beide personen een handgemeen, waarbij de heer v. A. van den ander verschillende vuistslagen in het gelaat kreeg, waardoor een ernstige neusbloeding ontstond. Daarop nam de werklooze de beenen. DE DE ZUIDERZEE. Adressen van de visschers. Aan de leden der Staten-Generaal is door het landelijk Comité tot behoud van de Zuiderzee een adres gericht, waarin in naam van tienduizend gezinnen van visschers en houders van nevenbedrijven gevraagd wordt, om zooiand de verdere inpoldering geen voortgang heeft, de Zuiderzee open te laten. Te Harderwijk hebben een 40-tal visschers besloten een adres aan den Minister van Wa terstaat te richten met het verzoek om de Vlieter open te laten. Zij zeiden het lie ver te wagen met een open Vlieter van 2700 Meter dan met de Steunwet. Met goedkeuring en onder bekrachtiging van Z. H. Exc. den Bischop van Haarlem is opgericht de R.K. Zuiderzee-Stichting waar van het doel is om, .onder goedkeuring van Z. H. Exc. den Bischop van Haarlem, werk zaam te zijn ter behartiging van de katholie ke belangen der bewoners in het droog te leggen Zuiderzeegebied, voor zoover dit be hoort tot het Roomsch-Katholiek Bisdom van Haarlem. Tot bestuursleden van bovengenoemde Stichting zijn door Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem benoemd de volgende Z. Z. en Het kleine meisje bleef bij haar besluit. Het gesprek had plaats den dag vóór Po sy's definitief ontslag uit het ziekenhuis. In zijn oogen ligt iets, wat mij niet bevalt, zei Posy nadenkend en ik had zoo gaarne, dat u ook geen vertrouwen in hem steldet. Uit zijn zoogenaamde vriendschap kan nooit iets goeds voortkomen, wees daar verzekerd van Maar John Daly was niet van plan zijn goudmijn den rug toe te keeren op het smee ken van het meisje, hoe gaarne hij haar an ders ook mocht lijden. Hij keerde dus naar zijn beter ingerichte kamers en Posy naar haar kleinen bloemen handel terug en slechts een zeer scherp op merker had de ontdekking kunnen doen, dat het wegblijven van mijnheer Jack uit het ou de huis het kind leed deed. Posy had nu geen mensch meer, aan wien zij met haar liefhebbend hartje gehecht was, niemand, dien zij dankbaar kon zijn voor een vriendelijk woord of een weiwillenden blik. Maar hoe hard zij ook voort moest, ze vond nog altoos den tijd na te gaan hoe hij het maakte. Ze hield haar verstandige oogen steeds open, liep door de straat, waar hij woonde, bleef hier en daar staan luisteren, maakte met deze en gene een praatje en stelde uit alles, een geschiedenis je tezamen, dat niet ver van de waarheid verwijderd was. Zij kwam tot de slotsom, dat mijnheer Ha kins, zij kende hem niet onder een anderen naam, iets gedaan wilde hebben, waartoe hij zelf te trotsch was en dat hij daarvoor haar vriend in betaalden dienst had genomen. Al de schande, de straf misschien, zou op Jack vallen, terwijl de lastgever alleen partij zou trekken van het voordeel. Ik haat hem, ja, ja, dat doe ik zei de kleine bloemenvekoopster in zichzelf, toen zij tot die slotsom gekomen was. Ik wou, dat hij mij maar niet naar het ziekenhuis had gebracht en daar had gehoord, waar Jack woonde. Had ik toen mijn mond maar gehou den, waar hij bij was W.W. Eerwaarde heeren A. Guilonard, J. Huibers, N. Bakker, H. Koppert, J. Kok én P. Braak, terwijl tevens tot voorzitter is be noemd de Z. E. Deken A. Guilonard. GASVERGIFTIGING IN DE KERK. Tijdens den dankavond, welke Donderdag is gehouden in de gereformeerde kerk te St. Annaparochie, voelden verscheidene kerkgan gers zich onwel worden. Enkelen geraakten buiten kennis. De voorganger, ds. Koster, zag zich genoodzaakt den dienst te onderbreken. De bedwelmden heeft men naar buiten ge bracht. Vermoedelijk is dq bedwelming het gevolg geweest van het ontsnappen van gas uit de lichtleiding. Nadeelige gevolgen voor de betrokkenen zijn uitgebleven. HET GEVAAR VAN VUURWAPENS.. Een vrouw door het onverwachts afgaan van een revolver gedood. In een café in de omgeving van de Bemuur de Weerd te Utrecht was Donderdagavond omstreeks acht uur een groepje jongelui in de gelagkamer, waaronder een 26-jarlg werk man, die kort geleden in Amsterdam een browning had gekocht. Toen het gesprek eensklaps op vuurwapenen kwam, toonde de jongeman zijn vrienden vol trots zijn nieuwe aanwinst, een klein model browning. In het gesprek werden ook de waard en zijn 34-ja rige vrouw betrokken, toen eensklaps tot aller ontzetting het wapen afging en de ko gel de waardin in de borst trof. De vrouw was vrijwel onmiddellijk dood. Na aankomst van de politie werd het geval gereconstrueerd en werden eenige opnamen gemaakt. De dader, die zeer verslagen het verhoor onderging, is in voorloopige hechtenis gesteld. LANGEDIJK. In de kringen van de bollen- kweekers wordt er sterk voor geijverd, dat eenals bij den groentenhandel, ook bij de bol lenhandel de contante betaling wordt inge voerd. Tegenwoordig is de toestand zoo, dat bollen, die in September verkocht worden, eerst in Mei van het volgend jaar worden betaald. In den tegenwoordigen tijd, is het risico, dat in niet-contate betaling ligt opge sloten, als bijzonder groot. Wel kan men één voorschot van 75 van de veiling krijgen, doch daarvoor moet 6 rente worden be taald. In de korting, welke door de veilingen wordt toegepast, is ook verdisconteerd aan afschrijving op dubieuse debiteuren. De usances echter bij het betalingssysteem in den bollenhandel zitten voor een deel vast, of anders gezegd, zijn ook afhankelijk van internationale gebruiken en toestanden, zoo- dat het niet gemakkelijk valt, in den gegroei den toestand wijziging te brengen. BUITENLANDSCH NIEUWS. AFWEER - KOFFIE. Het cadeaustelsel ad absurdum. Gelijk hier te lande, zoo is het ook bij onze oostelijke buren sinds lang gebruikelijk, dat in verschillende ondernemingen porcelein- waren worden geëtaleerd en dat de huismoe ders worden aangespoord, ijverig rabatze- gels te verzamelen, om geleidelijk in 't bezit te komen van een mooi koffieservies. De hier bedoelde rabatzegels konden tot dusverre eveneens tegen contant geld worden ingewisseld. Sinds eenigen tijd evenwel, is een koffie handelaar te Dusseldorf er toe overgegaan, aan zijn klanten zonder voorafgaande bijeenzameling van rabatzegels porcelei- nen goederen tegen contante betaling te koop aan te bieden. Wat als gevolg daarvan komen moest, is metterdaad gekomen, t.w. de „afweerkoffie." In de onderscheidene Dusseldorpsche por- Het was nog vroeg op den dag en toch had Posy reeds al haar bloemen van de hand ge daan, een buitenkansje, dat haar slechts zel den te buurt viel. Bovendien was er een me delijdende ziel geweest, die haar een tien stuiverstuk voor een van haar ruikertjes had gegeven, een heel tien stuiverstuk Posy vond, dat zij dien dag verder vrij af mocht nemen, om de uitstallingen van de groote winkels te bewonderen. Maar eerst wilde zij toch nog de straat opzoeken, waar in haar vriend woonde. Zij vond hem met den knop van de deur in de hand, gereed om te vertrekken. Hij was keurig gekleed, zooals Posy hem nog nooit had gezien. Hij had een klein relstaschje bij zich. Je komt op het goede oogenblik om mij vaarwel te zeggen, Posy, zei hij tot het meis je. Ik ga op reis, zooals je ziet Waarheen.? vroeg Posy. Naar het land, naar bultenZou je niet mee willen Neen. En Posy schudde beslist het hoofd. Wie zou daar bloemen van mij koopen Ik heb hooren vertellen, dat men er op het land genoeg voor niemandal kan krijgen, men behoeft ze maar te plukken. En zou je dat zelf niet gaarne eens wil len doen Posy zuchtte. Ze had wel eens een gesprek gehad met een meisje, dat van buiten geko men was en dat had haar wonderen verteld van den grooten blauwen hemel en de groe ne weiden. Zooiets zelf te kunnen zien, dat moet veel hebben van een blik in het para dijs te slaan dacht zij. John Daly hoorde den zucht en hij gevoel de oprecht medelijden met het arme stum pertje. Ze was zoo'n vreemd, zoo'n eigenaar dig ontwikkeld klein ding, dat meer van des levens ruwe werkelijkheid kende dan menige oudere vrouw en nochtans was zij in ande re opzichten zoo geheel en al kind gebleven. Je moet toch ook eens naar buiten, Posy, zei hij goedhartig. Ik wil je meenemen. Wannear, gij onze administratie uwe opgeeft wordt deze tegen éénmaal regelprijsberekenlng geplaatst in DRIE bladen WIERINGER COURANT DE POLDERBODE ZIJPER COURANT. celeinwinkels kan men n.1. tegenwoordig plak katen zien, omkranst met mooie koffie-ver- pakkingen en dragende de volgende mede deeling. „1/2 pond=250 gr. Rijksmark 1. Afweerkoffie. Ter bestrijding van het cadeaustelsel bij vele koffiehandelaren hebben wij een bijzon der goede zuivere koffie rechtstreeks van den importeur betrokken en bieden wij die onzen klanten tegen eigen kost prijs aan. De speciale winkels in glas, porce- lein en kristal van Dusseldorf en om geving." Een nadere mededeeling kondigt voorts aan, dat bij aankoop telkens van twee mark een half pond afweerkoffie wordt verstrekt voor den prijs van 1 mark. DE NADERENDE MAZELEN-EPIDEMIE IN LONDEN. De regelmaat van het herhalen der maze len te Londen is zóó absoluut, dat de zieken huizen in Londen er op rekenen in den a.s. winter meer dan 50.000 patiënten te zullen moeten verplegen. Deze ziekte treedt sedert decennia iedere 2 jaren op, zoodat men er voor het komende ziekte seizoen rekening mede zal houden. Bij de vorige periode in den winter van '29'30 waren er ongeveer 50.000 kinderen ziek en hoewel men het aan tal sterfgevallen in vergelijking met vóór den oorlog tot de helft heeft teruggebracht, is het telkens weer een strijd voor deze tame lijk ongevaarlijk aanziende epidemie. De epi demie heeft ruim een half jaar noodig om geheel Londen te circuleeren, waarbij het hoogtepunt verwacht wordt in Maart '32. Zooveel mogelijk zal men de verpleging thuis moeten doen, daar er plaatsen in de zieken huizen tekort zijn. M1LIONNAIRS IN DUITSCHLAND. Het aantal millionnairs in Duitschland is volgens de belastingopgave 3174. 50 Van hen bezitten 900 millioen mark, wat gemiddeld 18 millioen mark per persoon is. U, zoo mooi gekleed als u bentriep Posy. Wat zouden de menschen wel zeggen Zeker dat ge uw reisgezelschap van de straat hadt opgeraapt. Dat komt er niets op aan, Posy Voor mij ben je mooi genoeg gekleed en wie je niet zien wil, moet zijn oogen maar dichtdoen Ik neem een retourbiljet voor je, je gaat met mij in denzelfden trein, ziet de mooie natuur, zoolang als je wilt, en reist dan weer terug. Maar ik heb thuis nog groene kransen, die moest ik eigenlijk vandaar nog zien te ver koopen ze zijn al zoo heel frisch niet meer en Komaan, laat voor vandaag die kransen nu maar met rust. Daar heb je twee kwartjes, veel meer zullen ze wel niet waard zijn, maar dan moet je ook voor korten tijd Londen ver geten. Het geld, dat hij voor Posy's pleizierreisje zou moeten uitgeven was voldoende geweest om haar drie, vier weken onbezorgd te doen leven, maar hij dacht er niet aan, dat het misschien beter was het aan haar te geven. Of was hij overtuigd, dat zij zulk een gift toch niet zou aannemen Een dag, bij heerlijk warm zomerweer op het land doorgebracht, zou Posy zoo verrukkelijk vinden dacht hij en bovendien deed het hem leed, het kleine gezichtje zoo van dag tot dag smaller en blee ker te zien worden. Waarom zou Posy ook niet eens een blijden dag hebben Hij bracht haar eerst in een banketwinkel en kocht voor haar een grooten zak met lek kernijen. Toen gingen zij tezamen naar het station, waar hij haar veilig en wel in een der gereedstaande wagons bracht en den con ducteur op het hart drukte om te zorgen, dat het meisje te Blakefield uitstapte. Om met hem in dezelfde coupé te reizen, het was hem niet mogelijk geweest Posy daartoe te bepraten. John Daly was bijgeloovig van aard. De zaak, die hij nu ging ondernemen, achtte hij min of meer gewaagder was een stem in zijn binnenste, die van onheil sprak. Mis SNEL TOENEMENDE WERKLOOSHEID IN FRANKRIJK. Vooral in het scheepsbouwbedrijf. Te veel buitenlandsche arbeids krachten. Frankrijk, dat nog niet zoo lang geleden kon bogen op een minimum-aantal werkloo- zen, wordt thans ook meer en meer in de economische crisis meegesleurd. De toestand in de schepswerven van Saint-Nazaire o.a. heeft zich in de laatste dagen eensklaps ern stig verscherpt, voornamelijk bij deLoire- werf waar van de 25000 arbeiders er bijna 1000 zijn ontslagen. Op de werven van Pen- hoët is de toestand iets minder critiek, doch de opdrachten, welke er in uitvoering zijn, zijn binnenkort voltooid en er wachten geen nieuwe, zoodat het ontslag van 5000 arbei ders dreigt. Te Chaville hebben de moeilijkheden reeds aanleiding tot relletjes gegeven. Een hon derdtal werkloozen drong de rioolwerken bin nen, welke op het oogenblik in het stadje worden uitgevoerd, om te protesteeren tegen het groote aantal buitenlanders, die door den werkgever daar zijn te werk gesteld. De maire heeft den werkloozen beloofd hun klachten aan een onderzoek te onderwerpen. Het nog steeds zeer sterke contingent bui tenlandsche arbeidskrachten, die in Frank rijk te werk zijn gesteld is de oorzaak van voortdurende protesten. Het Kamerlid Jac- ques Dolor heeft een brief gericht tot alle Kamerafgevaardigden, waarin hij o.a. zegt, dat de werkloosheid, waaronder Frankrijk thans lijdt, vóór alles te wijten is aan de te groote gastvrijheid, welke wordt verleend aan buitenlanders, die in tal van beroepen de plaats innemen, welke Franschen toe komt. Het is geen xenophobie of chauvinisme zoo zegt hij om een recht van voorkeur op te eisehen voor onze landgenooten, een recht, dat in alle landen der wereld is erkend en daar met onverzwakte gestrengheid wordt toegepast. Hij dring bij de kamerleden aan op het aannemen van een wet, welke voor elke ar- schien zal hij in den kleinen vriendschaps dienst, dien hij nu een arm kind bewees, een soort van tegenwicht voor een andere daad, die waarlijk niet van vriendschappelijken aard mocht heeten. De trein bereikte Blakefield, het kleine bij Hilda-huis gelegen stadje, waar Jack en zijn beschermelinge uitstapten. Op het perron zag hij Posy weer en wilde haar aanspreken, maar het kleine ding schud de weer het hoofd. U bent nu op en top een heer, zei ze, en dan is het niet noodig, dat men u met mij ziet praten. Onderweg sprak ik met een vrouw, die mij vertelde, dat hier overal, in Marton, de mooiste bloemen staan, ik ga dus maar mijn eigen weg en als ik tijd heb, kom ik morgen bij u, om u alles te zeggen, wat ik heb gezien. Zij behandelde de zaak met een ernst, als of zij over de gewichtigste dingen sprak. Daarna zag ze om zich heen, wierp een lan gen, bewonderenden blik naar den blauwen hemel en naar de in vollen zomerdos prijken de boomen. Zij keek naar den spitsen toren van de kerk, hoorde het ruischen van het ri viertje dat zich tusschen de heuvels slinger de en vond alles zoo prachtig, zoo wonder schoon, dat zij met kinderlijke overtuiging tegen Jack zeide Hier wonen zeker alleen goede en brave menschen De hemel is hier veel te mooi blauw voor slecht volk. Het was slechts een kinderlijke, eenvoudige gedachte en toch trof ze het hart van John Daly als een verwijt. Als hier slechts goede menschen woonden, wat deed hij er dan Twee jaren waren verstreken, sinds hij voor het laatst in Marton was geweest en toch, welk een afgrond tusschen toen en nu Toen hij de vorige maal op ditzelfde, lan delijke perron stond, was hij een lichtzinni ge, luchthartige jongeman, maar er kleefde nog geen smet op zijn naam, geen bittere rouw knaagde aan zijn hart, terwijl nu (Wordt vervolgd.2

Wieringer courant | 1931 | | pagina 1