22E JAARGANG DINSDAG 17 NOVEMBER 1931 No. 89 :ntieblad voor nieuws- en advertentieblad voor wieringen en omstreken DE WEES. WIERINGER COURAflÏH VERSCHIJNT ELKEN BUREAU ADVERTENTIëN DINSDAG EN VRIJDAG. UITGEVER Hippolytushoef Wieringen. Van 1—5 regels 0.50. ABONNEMENTSPRIJS CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. Telefoon Intercomm. No. 19. Iedere regel meer f 0.10. per 3 maanden 1. DE BEZUINIGING OP HET ONDERWIJS. Het. Utrechtsch Dagblad (Liberaal) noemt de bezuiniging, die het wetsontwerp -Terp stra op het lager onderwijs moet brengen, er een „met het domme potlood." „De Minister rekent uit dat 4 mill. zal wor den bezuinigd op een begrooting van 106 mil lioen. En nu zeggen wij diteen dergelijke betrekkelijk geringe bezuiniging weegt niet op tegen de belangen, die er door worden ge schaad. Wanneer de nood zoo hoog gestegen is, dat wij, in tegenstelling tot het nog veel noodlij dender Duitschland, dat zijn volksont wikkeling intact houdt, het onderwijs niet meer kunnen betalen, dan zou die nood dui delijker moeten spreken dan in de medege deelde cijfers tot uiting komt. En bovendien heeft de Minister de mogelijkheid van ande re onderwijsbezuinlgingen bijvoorbeeld op den schoolbouw uitgeput, alvorens hij komt tot deze bezuiniging op onderwij ssalarissen Het heeft er niets van. Tegelijk met de volksontwikkeling treft de Minister de onderwijzers-carière. De Minister rekent het in zijn memorie van toelichting keurig netjes uit, hoeveel onderwijzers hij kan afdanken. Veertienhonderd-drie na drie jaren, negenhonderd-drie-en-dertig na tien jaren. De belangstelling voor een in vele opzichten begeerensWaardige carrière zal af nemen door de afneming der plaaatsingsmo- gelijkheid. De vermindering toch van het aan tal onderwijzers zal, volgens des Ministers eigen woorden, voor een belangrijk deel plaats vinden door het niet-aanstellen van jonge onderwijzers, hetgeen een besparing medebrengt, niet van de gemiddelde jaarwed de, maar van de aanvangsjaarwedde. Voorts valt te bedenken, dat besparing door vermin dering van het aantal onderwijzers ten deele aanvankelijk wordt geneutraliseerd door de stijging van het aan wachtgelden te betalen bedrag. Wat gebeurt er dus De belastingbetaler zal de financiering der wachtgelden moeten opbrengen, waardoor de bezuiniging aanvan kelijk wordt^ geneutraliseerd. En voorts zullen de candidaat-onderwijzers afvloeien, eener zij ds om het leger van werklooze intellectu- eelen te versterken, anderzijds om het leger te versterken van werklooze arbeiders, waar voor de overheid weer moet bijspringen. Men vermoordt zoo een carrière uit bezui nigingsoverwegingen, maar men versterkt te gelijkertijd de algemeene verarming door jonge menschen de straat op te sturen." KOMT ER EEN KEER Ongetwijfeld zal menigeen met voldoening hebben geconstateerd, dat het vertrouwen terugkeerende is. Wat menigeen tot voor kor ten tijd voor onmogelijk had gehouden is thans geschiedtde graanmarkten hebben een aanzienlijke stijging te zien gegeven, waardoor ook sommige metalen hoogere no teeringen konden boeken. De sterke stijging van den zilverprijs moet evenwel in verband gebracht worden met de vijandelijkheden in Mandsjoerije. Zooals bekend mag worden verondersteld, heeft China den zilveren stan daard. Voor de in het veld staande troepen heeft men zilvergeld noodig om de soldij te betalen. Er zijn evenwel nog andere factoren welke de prijsstijging van zilver in de hand hebben gewerkt, o.a. de terugkeer van Mexico tot den zilveren standaard, de meerdere cir culatie van zilvergeld in Duitschland, alsme de speculatieve aankoopen. Een onloochen baar feit is het, dat landen als Britsch-Indië en China hun koopkracht zullen zien toene men bij een voortdurende stijging van zilver. Alzoo heeft de verbeterde stemming op de goederenbeurzen de speculatie doen herleven, FEUILLETON. No. 23. O, mijnheer Drake, zei ze lachend, wat hebben we nu weer voor kwaad bedreven Waarvoor moet die arme Nel een boetpredi katie hebben? Nergens voor verklaarde de geestelijke geruststellend. Van u is mij, bij wijze van uitzondering, volstrekt niets ter oore geko men. Nu, dat is wel een wonder Zuster Ida denkt altijd dat ik Nel ook op het pad dei- zonde terug breng, daarom dacht ik dat zij dit thema weer met u behandeld had. De goedhartige geestelijke moest even glim lachen, doch van dien glimlach was ieder spoor verdwenen, toen hij zich met Nel in den tuin bevond, buiten het bereik der on deugende blikken van de altijd vroolijke Phy- lis. Kindlief, begon hij, de directrice heeft mij daareven over je gesproken. Zij ertelde mij je edelmoedig besluit en verzocht mij nog vanavond het huwelijk te voltrekken. Nel beefde onwillekeurig. Moet het zoo gauw gebeuren vroeg zij. Het moet in het geheel niet gebeuren, juffrouw Fortescue, voor zoover de zaak van mij afhangt. Wanneer U niet volkomen uit vrijen wil handelt, kan en zal er niets ge schieden. Laat mij eens met je praten, alsof ik je eigen vader was, Nel. Is het je eigen vrijen wil, de vrouw van sir Royal Charteris te worden O, ik mag er niet aan denken, wat er gebeuren zou, als ik weigerde. Laat nu voor een oogenblik de mogelij ke gevolgen buiten beschouwing en zeg mij oprecht of je gelooft, als zijn vrouw gelukkig te kunnen worden ook op de effectenbeurzen, waartoe de be richten uit Amerika medewerkten. Immers, door de stijging van de graanprijzen is de po sitie van de boeren in Canada en Amerika belangrijk verbeterd, terwijl de bankinstel lingen eveneens meer liquide zijn geworden. Dit blijkt dan wel uit het feit, dat de laatste week geen berichten inkwamen, melding ma kende van de bankmoeilijkheden in Amerika. De toegenomen koopkracht in den landbouw is voor alle takken van handel en industrie van groot belang, doch zeker voor de waren huizen. In deze lichte verbetering behoeft men geen terugkeer te zien van de prosperi- teit van de jaren 1928 en 1929, maar de thans gesignaleerde stijging van sommige producten wettigt de hoop, dat het ergste ge leden is. Sommige spoorwegmaatschappijen hebben gedurende de maand October aan zienlijk meer vervoerd dan in September, ter wijl de activiteit bij de staalindustrie in het Y oungstown - district met 6 toenam. De producten, welke weinig of geen neiging tot herstel toonen, liggen evenwel goed prijshou dend, zoodat bij een blijvende verbetering ook deze producten w'el een betere tendenz zullen te zien geven. BINNENL NIEUWS. AUTO TE WATER. Een kind te water. Vrijdagavond is bij de Olden Dieversche- brug over de Drentsche Hoofdvaart, nabij Diever, een auto te water gereden. De inspecteur van politie, de heer J. dc Liefde uit Amsterdam, was met een auto op weg naar Loppersum. Toen hij om halfzeven Dieverbrug passeerde, kwam hij tengevolge van den dichten mist met de wielen van zijn auto op het gedeelte van den weg, dat een scheiding vormt tusschen den straatweg en de tramrails. Dit weggedeelte, dat vroeger een greppel vormde, is opgevuld met zachten grond. De wagen begon te slingeren schoot de rails over en reed het water in. De heer De L. verloor geen oogenblik zijn tegenwoordigheid van geest. Hij wist zich uit den wagen te werken en zijn vrouw en twee zijner nog jonge kinderen te bevrijden en op het droge te brengen. Zijn 3 a 4-jarig zoontje kon hij echter niet zoo spoedig vinden. Eerst met behulp van een chaffeur, die toevallig voorbij kwam, slaagde hij erin het kind uit de auto, die geheel onder de oppervlakte verdwenen was, te halen. De levensgeesten van het ventje bleken echter reeds te zijn geweken. Geneeskundige hulp was kort na het onge val ter plaatse. Deze werd verleend door de doktoren Van Nooten uit Diever en Huyser van Reenen uit Dwingelo. Nadat zij er in geslaagd waren mevrouw De L. en de twee andere kinderen tot bewust zijn te brengen, werden de drenkelingen ver voerd naar het Hotel Dieverbrug van den heer Joh. Blok. Mevrouw De L. bleek een sleutelbeen te hebben gebroken en werd voor loopig verbonden. De heer De L. had enkele ernstige snijwonden opgeloopen, welke wer den gehecht. Ook de chauffeur, die te hulp geschoten was, had door het intrappen van een ruit, een ernstige snij Wonde aan den voet. De beide kinderen hadden geen letsel bekomen. Het jongste kind heeft echter veel water binnen gekregen. Hun toestand is niet ernstig. De auto is later uit de Drentsche Hoofd vaart gehaSld. Het ongeval is op korten afstand geschied van de plaats, waar drie jaar geleden de fa milie Donkens uit Groningen te water is ge reden en verdronken. HET MERKEN VAN SCHAPEN. De heer E. Dz. Govers, secr. van de Ned. Als hij mij liefhad ja, fluisterde zij. Niemand heeft mij ooit in waarheid liefge had. De geestelijke gevoelde zich door dit ant woord merkbaar verlicht. Je denkt dus, hernam hij, dat de liefde van sir Royal je eigen liefde zou kunnen doen ontwaken Nel kreeg een kleur en zonder de haar ge dane vraag rechtstreeks te willen beant woorden, zeide zij op zachten toon Als hij mij lief kon hebben, zou ik zeer gelukkig wezen, ja maar Maar Een huwelijk is voor het leven, voor het geheele leven Denkt u niet dat er een dag kan komen, waarop de herinnering aan het gevaar bij hem zal zijn geweken en hij be rouw zal hebben Neen, antwoordde de geestelijke op vas ten toon. Wanneer hij het offer van je aan neemt, wees dan verzekerd, dat het hem nooit berouwen zal. Ik ken hem van kinds been af. Hij is een braaf mensch, met een hart van goud. Als de verbintenis langs een anderen weg tot stand was gekomen, ik be doel, als gij elkander na verloop van tijd had leeren kennen, zou ik gezegd hebben, dat nooit twee menschen beter bij elkaar pasten. Maar ik ben een wees zonder vrienden en hij is sir Royal Charteris Zelfs mijn bloedverwanten, mijnheer Drake, hebben mij altijd als een last beschouwd. Dat doet er niet toe, kindlief Sir Royal zal zijn vrouw zoo hoog vereeren, dat zij geen behoefte meer heeft aan de liefde van ande ren. U hebt mij met uw woorden een pak van het hart genomen, juffrouw Fortescue. Ik maakte mij ongerust, dat zuster Ida u had bepraat. Maar nu ben ik overtuigd, dat de ernstige stap volkomen uit vrijen wil door u wordt gedaan. Nel knikte toestemmend. Ja, uit vrijen wil, herhaalde zij op vas ten toon. Fed. tot Verbetering van de Wolhandel schrijft Wat reeds voor enkele jaren bij herhaling in verschillende Landbouwbladen met een klein artikeltje getiteld„Teer en verf ls Wolbederf" aangeduid hoe schadelijk gebruik van olieverf, doch meer nog dan deze van teerproducten is voor de wol, beter gezegd voor de wolindustrie, op de Internationale Wolconferentie welke dezer dagen te Bazel wordt gehouden, komt o.a. ook een rapport over het merken van schapen ter sprake. Hoe zorgvuldig ook bij uitsorteering voor wassching de met verf en teer besmeurde wol worden verwijderd, toch blijven er meest al nog stukjes over, welke in de bewerking oplossen en dan belangrijke schade opleve ren, vooral als dit' pas later wordt bemerkt. Reeds geheel gereed zijnde stoffen, moeten soms om blauwe of donkere vlekken afge keurd worden Meerdere procedurus zijn het gevolg geweest van kwestie over dergelij ke leveringen. Van de zijde der fabrikanten is er thans hoewel vooralsnog zonder succes, besloten, om niet alleen de fokkers (directe leveran ciers) bij gebruik of gewoonte aansprakelijk te stellen voor schade door in de wol aanwe zige schadelijke teer of verfdeelen ontstaan, tevens de tusschenhandel voor een dergelijk euvel in door hem verhandelde wol op te laten draaien. Mogelijk is vooral het onbillijke van de laatste wensch oorzaak geweest, waardoor het plan zooveel tegenkanting ondervond. Een ander motief voor de verwerping was terecht van de zijde van fokkers opgeworpen, n.1. het feit, dat tot nu toe nog geen prac- tisch bruikbaar merkmiddel bekend is, dat voldoende houdbaar is voor een geheel jaar. Een groote Duitsche industrie houdt zich met deze materie bezig. Intusschen zou het aanbeveling verdienen, wanneer ook van de zijde van schapenhouders meer dan tot nu toe de aandacht aan het te gebruiken merk- materiaal werd gewijd. In sommige fokgebie- den toch wordt vooral in de fokperiode, doch vaak het geheele jaar door, gebruik gemaakt van teer. Het zou aanbeveling verdienen dat in de eerste plaats voor de wolindustrie gevaar lijke goedje van de lijst van te gebruiken materaal te schrappen. Mogelijk ware voor het merken der schapen ter onderkenning van de dekperiode om later de werptijd vast te stellen een oplossing van een droge anali- ne-verfstof, b.v. purper of rood in kokend water of spiritus, een zeer goed, niet duur, en niet schadelijk materiaal. We herhalen TEER EN VERF, IS WOL - BEDERF. IN BRAND GERAAKT. Toen de zoon van den rijwielhandelaar H. v. d. Burgt, te Wannoy (N.-Brab.) een ben- zine-apparaat bijvulde, viel hij, waardoor de benzine over den grond stroomde. De vloei stof geraakte door het vuur van een fornuis in brand. Direct sloegen de vlammen hoog op en ook de kleeren van den jongeman vat ten vlam. In vlammen gehuld rende hij ge kleed naar buiten, waar een voorbijganger de tegenwoordigheid van geest had, den bran denden jongen op een pas omgeploegd en ak ker te werpen. Door den jongen met zand te bedekken slaagde de man erin spoedig het vuur te doo- ven. De jongeman had echter reeds zeer ern stige brandwonden bekomen. Zijn toestand is hoogst bedenkelijk. De geheele smederij en de aangrenzende keuken hebben door het vuur ernstig geleden. INBRAAK TE WERKHOVEN. Een buit van f 3000. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Werkhoven ingebroken in de R.-K. pastorie en in de villa Lingenda, bewoond door den heer A. van Es. De dieven hebben zich tot Er heerschte een ongewone bedrijvigheid in Hilda-huis. Allen behoefden natuurlijk niet van het geheim te weten, maar toch viel er genoeg voor, om in een huishouding, die anders uit den aard der zaak zoo bedaard en rustig mogelijk was, een buitengewone drukte te veroorzaken. In de nabijheid, op zeer kleinen afstand van den tuin, was een moord gebeurd, dit was op zichzelf reeds ge noeg om de gemoederen in ontroering te brengen en voor een maand lang stof tot dis cours op te leeren hierop was Nel's ziekte gevolgd, die een zichtbare ontroering bij de directrice had veroorzaakt en aanleiding had gegeven tot het min of meer geheimzin nig bezoek van den geestelijke. De bewoon sters van Hilda-huis beschouwden zichzelf als belangrijke personen en de vijf pension- nairessen zagen Nel met gespannen belang stelling aan, toen deze van haar onderhoud met mijnheer Drake alleen en diep naden kend terugkeerde. Wat zou hij toch tegen haar gezegd heb ben O, Nel zit nooit in angst, beweerde Est- her Stanhope. Ja, als hij jou apart geroepen had, Phylis, dan was het iets anders geweest! Ja, het is wel mogelijk, zuchtte Phylis, ik kan geen vinger in de asch steken, of het loopt verkeerd met mij af. Ik kreeg gisteren b.v. nog een geduchte reprimande van zuster Johanna. Ik dacht natuurlijk, dat, nu ieder een het hoofd vol heeft van die moordge schiedenis, er op kleinigheden minder zou worden gelet, maar jawel. Ha, daar komt Nel Maar Nel hield zich in de groote zaal niet op zij knikte alleen stilzwijgend haar vrien dinnen toe en ging verder, naar de kamer der directrice. Zuster Ida liet Nel het eten op haar kamer tje brengen door Phylis en stond deze toe, om bij Nel te blijven en haar gezelschap te houden, als zij dat wilde. Of Phylis dat wilde Toen Nel haar het ge de pastorie toegang verschaft door het for- ceeren van een raam aan den tuinkant. In den tuinkamer hebben zij alles overhoop ge haald en de brandkast geopend. Hieruit heb ben zij een bedrag van f 3000 meegenomen. Ook een buks en een revolver van den pas toor werden meegenomen. In de villa Lingen da viel den daders een bedrag van f 40 en een kistje sigaren in handen. De inbraak in de pastorie moet na één uur zijn geschied, daar de pastoor toen naar bed is gegaan. Van de daders geen spoor. PROVINCIAAL NIEUWS. DE WIERINGERMEERPOLDER. Plaatsing van landarbeidersgezinnen. Indien geen vertraging in den aanbouw van de arbeiderswoningen ontstaat, kunnen in het tijdvak 1 Februari1 September 1932 170 landarbeidersgezinnen in den Wieringer- meerpolder worden geplaatst. Gezinnen, die voor deze plaatsing in aan merking wenschen te komen, moeten een ge neeskundige verklaring omtrent den gezond heidstoestand van alle gezinsleden overleg gen. In aanmerking kunnen alleen komen ge zonde en physiek sterke menschen, die op de hoogte zijn van alle in het gemengde land bouwbedrijf voorkomende werkzaamheden, van een leeftijd tusschen omstreeks 30 en 45 jaar. De landarbeiders worden aanvankelijk geplaatst bij de cultuurmaatschappij De Wie- ringermeer. Het uurloon zal omstreeks 35 tot 40 cent bedragen. De woningen, die ter beschikking zullen worden gesteld, zullen den huur van rond f 3 tot f 3.50 per week moeten opbrengen. Zoodra de grond hiervoor geschikt is, zul len ook landarbeidersperceeltjes tegen nader overeen te komen voorwaarden beschikbaar worden gesteld. De woningen zijn van electrisch licht en waterleiding voorzien. In den polder zullen zich vestigen een medicus en een wijkver pleegster. In den loop van het volgende jaar zal waarschijnlijk ook de gelegenheid voor het volgen van onderwijs bestaan. Ook aan kerkbouw enz. wordt aandacht geschonken. Plaatsing geschiedt via de arbeidsbemid deling. DE STREEK. De aanvoer van bloemkool is overweldigend. Een dagelij ksche aanvoer van 4 a 500 schuiten met totaal 300.000 stuks is geen zeldzaamheid. Met den handel gaat het nog zeer slecht. De derde en een gedeelte van de tweede soort wordt op het land als waar deloos stukgeslagen. De eerste kwaliteit geldt f 3 a f 4.50 de tweede soort f 1.50 per 100 st. BO VENKARSPEL. Op de 5e gladiolen vei ling van de veilingsvereeniging „Westfries land" waren 9 millioen stuks aangevoerd. De prijzen, welke op de ochtendveiling als verle den week waren, konden zich in het begin op de middagveiling handhaven. In het mid den kwam een inzinking, welke zich later een weinig herstelde. BÜITËNLANDSCH NIEUWS. DON ALFONSO BIJ VERSTEK VEROORDEELD. Na de jongste Kamerzitting in Spanje werd voorlezing gedaan van de acte van be- schudiging tegen ex-koning Alfonso. Als het proces voor de Cortes komt, zal dit lichaam dienst doen als Gerechtshof en de commissie voor de verantwoordelijkheden als Openbaar Ministerie. Voorgesteld wordt „Don Alfonso van Bour bon" schuldig te verklaren aan schennis van de souvereiniteit van het Spaansche volk, heim van het voorgenomen huwelijk had toevertrouwd en haar gevraagd had, daarbij tegenwoordig te willen zijn, kende de verba zing van Phylis geen grenzen. En jij, die nooit zou trouwen riep zij. haar handen ineenslaande. Je ziet nu, dat je je vergist hebt, ik trouw. En nog wel met sir Royal Charteris O, maar nu word je meteen een lady En toch had ik het zelf nooit gedacht. Phylis kon niet nalaten Nel een klein, vriend schappelijk duwtje toe te dienen. En waaraan dacht je dan eigenlijk, an ders vroeg zij. Liefde kan het niet zijn, want ik ben zeker dat je hem nauwelijks een paar maal gesproken hebt. Vertel mij eens ronduit, Nel, waarom ga je eigenlijk met sir Royal trouwen Daar kan ik je geen antwoord op ge ven. O, Phylis, denk je niet, dat we gelukkig zullen wezen Phylis omhelsde haar hartelijk. Ik hoop het, NelWat sir Royal be treft, ik twijfel geen oogenblik daaraan. Hoe zou een man met jou niet gelukkig zijn En wanneer zal het plaats hebben, spoedig Vanavond. Dit antwoord bracht Phylis plotseling tot het toppunt van verbazing. Maar Nel, droom je nu of doe ik het riep zij uit. Je bent pas verloofd Dat gaat toch alles maar niet zoo hals over kop, in één dag We droomen geen van beiden Verkla ren kan ik het je niet, maar vanavond wordt het huwelijk in de kerk van Hildahuis vol trokken. Was daarom mijnheer Drake bij je Ja. En komt iedereen het te weten Behalve wij tweeën niemand anders dan zuster Ida en mijnheer Drake. Ik kan toch op je stilzwijgendheid rekenen, Phylis Natuurlijk kun je datverklaarde Phy- Zflm&ehJ- Werkt als gorgelen h 25, 45 en 65 c(b. bet voorkomt verkoudheid. wijl hij zich aan het hoofd gesteld heeft van. een militairen staatsgreep, welk ten doel had den vertegenwoordigenden regeerings- vorm om te zetten in een regeering met per soonlijke bevoegdheden. Door deze absolute machtsuiting heeft hij het Spaansche volk gedurende zeven jaren beroofd van alle vrijheden en fundamenteelé rechten. Den ex-koning worden daarom de volgen de straffen opgelegd Hij zal ontheven worden van al zijn rech ten op titels en waardigheden en deze noch in noch buiten Spanje meer kunnen laten gelden. Noch voor zichzelf, noch voor zijn nakome lingen zal hij ze meer kunnen opeischen. Hoewel de ernst der overtredingen hem de doodstraf doet verdienen, wil de commissie den geest van de Kamer weerspiegelen en le venslange gevangenisstraf eischen. In het geval hij op Spaansch grondgebied zou terugkeeren, is de doodstraf alleen van toepassing, indien hij voortgaat met zijn voor staat en republiek gevaarlijke actie. Alle bezittingen en goederen van den be-; schuldigde, welke zich op nationaal grondge bied bevinden, zullen worden geconfisqueerd. Na goedkeuring door de Cortes en bekrach tiging door de republikeinsche regeering, zal het vonnis aan alle raadhuizen in Spanje worden aangeplakt, medegedeeld aan de di- plomatike vertegenwoordigers van alle lan den, alsmede aan den Volkenbond. HUIS INGESTORT. Vier kinderen gedood. Te Napels zijn twee verdiepingen van een groot huis ingestort. In dit huis was o.a. een particuliere kinderbewaarplaats ingericht, waar zich veertig kinderen bevonden, vier kinderen werden gedood, vijf personen wer den zwaar en een groot aantal kinderen licht gewond. Tijdens de bergingswerkzaamheden had een tweede instorting plaats, waardoor eenige brandweerlieden ernstig werden ge wond. Men vermoedt, dat de instorting veroor zaakt is door den hevigen regenval van de laatste dagen. Het huis was reeds oud en bouwvallig. DE FORTENGORDEL ROND ANTWERPEN MOET VERDWIJNEN. De burgemeester van Antwerpen, de gouver neur van de provincie en andere afgevaar digden hebben Vrijdag bij den eersten minis ter erop aangedrongen dat de oude forten gordel rond Antwerpen verder zal worden af gebroken. Men zou daardoor over 400 H.A. grond de beschikking krijgen en werk hebben voor de werkloozen. TWEE TEEKENEN DES TIJDS. Men kan het als een teeken des tijds be schouwen, dat in de voorbije maand October 19.000 automobielen en motorrijwielen te Berlijn uit het verkeer zijn genomenhet is dus bijna 20 procent van het totaal dat ge schrapt is. Er loopen thans nog 106.000 door motoren bewogen voertuigen door Berlijn's straten. In Duitschland gaan dagelijks 1.900.000 menschen naar de Bioscoop dus ongeveer 60 millioen menschen in de maand, zoodat dus gemiddeld elke Duitscher een keer per maand een bioscoop bezoekt. lis, die maar niet van haar verbazing beko men kon. Nel, je bent op mijn woord de laat ste, van wie ik ooit een geheim huwelijk had verwacht Een geheim huwelijk is het ook niet Nu, dan voor het minst een merkwaar dig snel huwelijk En vanzelf kan niemand van je familie er bij zijn Wat of die er wel van zal zeggen De directrice denkt, dat mijn familie er niets tegen kan inbrengen. Nu, des te beter Maar Nel, weet je wat, goed beschouwd, het allermerkwaardigste van de geheele historie is De goedkeuring en de hulp van zuster ida Zoolang ik hier ben heb ik haar altijd hooren preeken dat ge trouwd zijn niets dan zorgen meebrengtik kan niet anders denken dan dat het lieve mensch begint te malen Tegen wil en dank glimlachend, schudde Nel bestraffend het hoofd. Welke japon zul je dragen vroeg Phy lis weer. Deze, antwoordde de bruid. Hoé Zou je in het zwart willen trou wen. Neen, dat mag niet, dat brengt onheid. Een jonge bruid vertoont zich in het wit. Maar ik heb geen witte japon, Phylis O, ga het mij nu niet moeilijk maken, want ik ben al zoo moe. Phylis kuste haar hartelijker dan ooit. Je moet ook alles niet zoo letterlijk van mij opnemen, daarvoor ken je mij immers veel te goed. Natuurlijk zul je gelukkig wor den, heel gelukkig en omdat je altijd en in alles zoo geheel anders geweest bent dan an dere meisjes, is het precies in orde, dat je ook een eigenaardige trouwplechtigheid hebt. Ik wou wel, dat ze de mijne was Weet je wel, dat je de rijkste vrouw uit het heele graafschap zult zijn Zij was het reeds, had zij slechts den in houd van het testament van haar grootva der gekend. _a (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1931 | | pagina 1