«11 N. J. C. VAN GEELEN Gorgel zonder glas en water gorgel droog - 25, 45 en 65 ets. met ;r glas en e| den met een stuk bamboe, waarvan het an dere uiteinde is bevestigd aan een houten vlot, zoodat het altijd boven het' zeewater moet uitsteken. Zoo kan hij ademen. Zijn oo- gen beschermt hij door een bril met nauw sluitende randen, zoodat het zeewater ei niet bij kan komen en hij op zijn gemak on der water kan zien. Andere hulpmiddelen heeft hij niet noodig. Zoo zit hij in zijn gewone kleeren op een koraalrif. 10 M. onder de oppervlakte der zee en maakt schetsen van visschen en onder- zeesche landschappen. Af en toe vangt hij een bijzonder merkwaardig dier, dat hij thuis in een aquarium verder bestudeert. DE BELGISCHE KROONPRINS WEDEROM NAAR NEDERLANDSCH-INDIë Wij vernemen, dat de Kroonprins van Bel gië voornemens is, in het voorjaar wederom een reis te maken naar Nederlandsch-Indië, na eerst een bezoek aan Japan te hebben ge bracht. De hertog van Brabant zou van plan zijn de reis te doen per motorschip Christiaan Huijgens, dat den 12en Februari van Genua vertrekt. nings, de terecht beroemde Duitsche filmartist, een van de weinige filmster ren, die inderdaad de kunst van too- neelspelen verstaan, en die in deze rol volgens de beoordeelingen zijn glans punt heeft bereikt. Waar dit voor Den Oever de eerste maal is, dat het Instituut een proef neemt met een filmavond, zal het groo- tendeels van het bezoek afhangen, of, dit werk goede fil;mvertooningen met cultureele waarde en tegen lage prij zen aan de Oostkant in de toekomst kan worden voortgezet. i Te H.hoef draait a.s. Zaterdag (zaal Bruul) een gansch ander genre film, n.1. de „IJsbreker Krassin." Dit is een ver filming van de beroemde tocht, die de ze Russische ijsbreker heeft gemaakt ter redding van de Italiaansche lucht- vaarders (Nobile en metgezellen). Vrij wel geheel is de film ineengezet uit de tijdens de reis vervaardigde opnamen, zoodat een zeldzaam juist beeld is ver BUITENLANDSCH NIEUWS. UIT DE S. D. A. P. In de jongste vergadering van het partij bestuur der S.D.A.P. is, blijkens bericht in het Volk, besloten, te voldoen aan een ver zoek van het bestuur van het N.V.V. om me de te werken aan de samenstelling van een mogelijkheid van een betere arbeidsrecht- spraak. TEGEN DE SALARISKORTING. De r.k. Centrale van Burgerlijk Overheids personeel heeft aan de Tweede Kamer een adres doen toekomen, waarin wordt verzocht het wetsontwerp inzake tijdelijke korting op de rijksuitkeering aan de gemeenten en de provinciën niet te aanvaarden. Voorts is te Amsterdam een gecombineerde vergadering gehouden van de hoofdbesturen der bij de r.k. Centrale aangesloten organi saties, ter bespreking van dit onderwerp, waarbij als inleiders optraden de heeren mr. J. H. van Maarseveen, rechtskundig adviseur van het r.k. Werkliedenbond, en mr. G. C. J. D. Kropman, wethouder van Amsterdam. POGING TOT OPLICHTING MET EEN CHEC. Donderdag is een poging gedaan tot oplich ting van het Amsterdamsche gemeente-giro kantoor. Een bewoner van West was in het bezit gekomen van een chequeboekje. De ver leiding was hem te groot en hij ging naar de firma Gerzon in de Kalverstraat, waar een bijkantoor van de gemeentelijke giro is ge vestigd. Hij vulde een chec in met f 200. Te lefonisch werd ge-informeerd of dit bedrag kon worden uitbetaald. Het bleek, dat dit be drag van den waren houder van het cheque boekje niet aanwezig was. De aanbieder van de cheque, onraad bespeurende, verdween zonder op het antwoord te wachten. Vrijdag werd hij door de politie in zijn wo ning gearresteerd en zal zich te verantwoor den hebben wegens poging tot oplichting. VOORTVLUCHTIG GEDETINEERDE GEVAT. Op zijn vlucht in de knie geschoten. Eenigen tijd geleden wist de ongeveer 25- jarige P. Pelgrom, gedetineerd en op trans port gesteld van Roermond naar Dordrecht, door uit den trein te springen, te ontkomen. Sindsdien was de man voortvluchtig. Zater dag te half zes is door een aantal veldwach ters, den majoor van de rijksveldwacht te Gorinchem en den burgemeester van Herwij nen, een inval gedaan in den woning van P. te Herwijnen. Inderdaad bleek de man zich hier te bevinden. Op de nadering van de po litie ging hij opnieuw op de vlucht. Een ach tervolging ontstond, waarbij een der veldwach ters, toen de man een bosch invluchtte, een schot op hem loste. P. werd in de knie ge troffen en viel neer, waarna men tot de ar restatie over kon gaan. De man is overge bracht naar het ziekenhuis te Gorinchem. de uit te voeren nummers veel afbreuk deed. Bovendien is zooiets voor den di recteur een ondankbare taak. Teneinde dit te voorkomen, heeft men besloten om de ledenuitvoeringen week aan week op Zondag te geven. Wij schreven boven reeds: dit was 'n maatregel ten goede; het muzikale pro gramma is beide avonden een klinkend succes geworden. Als gewoonlijk werden de uitvoerin gen geopend met 'n hartelijk welkomst woord van den voorzitter, den heer C. J. Bosker. Ook de nieuwe directeur, de heer Krijger, werd met eenige welge kozen woorden aan de kunstlievendev leden voorgesteld. Tevens bracht voor zitter wanme hulde aan den afgetre den directekr, den heer P. Bruul, die, veertig ja?' de dirigeerstok han teerde en altijd de eer der vereoniging heeft hooggehouden. Harmonie bracht een 4-tal nummers ten gehoore, waarvan wij vooral wil- kregen van natuur en leven in de Poo? len noemen no. 2: de Ouverture Néron. streken en van de spannende gebeurte nissen, die destijds de heele wereld mot zooveel belangstelling heeft ge volgd. j De prijs van f 0.60 heeft voor niemand het bezoeken van deze belangrijke films in den weg te staan, terwijl op Woens dag de gelegenheid bestaat om per bus van H.hoef naar Den Oever, op Zater dag in omgekeerde richting te gaan. Op Zaterdag is er ook busverbinding voor Westerland. i De vorige film is zeer ingeslagen; ook de verslaggever y.d. W- Crt. was er uit kunstoogpunt bijzonder mee ingeno men. De nieuwe films zullen, naar het bestuur meent, voor de eerste niet om derdoen. GEMEENTE WIERINGEN. M.U.Z. - Film. Zooals onzen lezers bekend is, zal Donderdag 26 Nov. a.s. 's avonds 8 u. in het Chr. Tehuis voor Zuiderzeewerkers te Den Oever de nieu we M.U.Z.-film vertoond worden. Aangezien echter een groote toeloop, (de toegang is vrij) wordt verwacht, heeft men le. besloten, de film ook te vertoonen op Vrijdag, 27 Nov. 's av. 8 uur; 2e. terwille van de goede orde deze maatregelen getroffen, dat voor beide avonden telkens 175 toegangskaarten worden verstrekt, die gratis verkrijg baar zijn aan de volgende adressen: bij A. Terpstra, achter de Geref. kerk, te" Hippo, en in 't Tehuis te Den Oever. De toegangsbewijzen worden uitgege ven zoolang de voorraad strekt. Kinderen hebben beide avonden geen toegang. i Beide avonden om half acht bus dienst firma Boersen vanaf Kerkplein H. hoef, tegen billijk tarief. Na afloop weer terug naar Hippo. Filmvoorstellingen Instituut voor Ar beiders ontwikkelling. Het Instituutsbe stuur schrijft ons: Na de eerste, zeer goed geslaagde, filmavond in dit winterseizoen, hoopt het Instituut in de komende week op nieuw een paar belangrijke films te brengen, en wel één te Den Oever, één te Ilippolytushoef. Te Den Oever zal a.s. Woensdag in de nieuwe zaal van den Heer Jr. Lont draaien „De Patriot", een film i die speelt omstreeks 1800 in het Russische keizerrijk. Pfèt land is dan een stuk speelgoed in de handen van de kwaad aardige, half krankzinnige keizer Paul bekend als „de gekke Chaar." De hoofdrol in deze film, die van den R.K. Volksbond, Afd. Wielingen. Za-> terdag 21 Nov. gaf bovengenoemde Af- deeling op de bovenzaal van den heer Veerdig te H.hoef een feestavond voor hare leden. De zaal was geheel bezet. Nadat de voorzitter, de heer A. Zwa- nink, ;met den Christ. groet had geo pend, werd het Bondslied gezongen, begeleid op piano door den heer P. Glim Jz. Daarna werd door de Tooneelclub St. Hippolytushoef het Tooneelspel in 4. bedrijven van Jos. Smidt, ,,'t Verleden Spreekt" opgevoerd. t Het spel had veel succes en ofschoon het niet onze gewoonte is, willen wij, zonder hier sprake is van de anderen te passeeren, een extra compliment ma ken aan de 11-jarige jongejuffrouw N. Boersen Dd. die haar rol op zoo keuri ge wijze voor 't voetlicht bracht. De G. A. sprak nog een opwekkend woord voor het lezen van de Volkscou rant, wat toch het blad is voor de Ka tholieke arbeiders. Voor abonnementen kan men zich wenden tot den heer P. L. Vroone. Ook den tooneellisten bracht spr. 'n woord van dank en toen werd deze a- vond besloten met den Christ. groet. Onder de gezellige muziek van de Kleine Kapel bleef men nog geruimen tijd bijeen. Tevens zij nog vermeld dat de avond werd opgeluisterd door de versterkte gramofoonmuziek der Radi- o Centrale van den heer J. J. Bosker. 't Ging niet door. De too- heelavönd van de S.D.A.P. voor een te vormen eigen gebouwfonds, kon we gens te geringe publieke opkomst, j.1. Zaterdagavond in Concordia niet door gaan en werd tot later uitgesteld. Excelsior" Den Oever. Zondagavond gaf de Zangverecniging „Excelsior" te Den Oever een Zang- en Tooneelavond in de zaal van den heer D. Tijsen. De zaal was tot in alle hoeken met belangstellenden gevuld toen de voor zitter, de heer M. J. Bosker, de ope ningsrede uitsprak. i Nadat de zang ten gehoore had ge bracht: Daar liep een meisje, Serenade van een Landknecht en De Vesper, ga ven de directeur de heer J. Aij en Mej. de Vos, beiden van Anna Paulowna, 'n keurig muziekstuk op viool en piano. Daarna werd wederom gezongen, n.1.: Welkom, o schoon getijde en Bruids koor uit Lohengrin, het laatste met pi anobegeleiding van Mej. Vos. De zang was zeer verdienstelijk, doch het laatste nummer vooral was een succes, i Ter aanvulling van het pro-i gramma werd opgevoerd het blijspel: „Rajnon Tamello" in drie bedrijven. Er werd goed werk geleverd. Het war me applaus na ieder bedrijf getuigde, dat het publiek genoot. Een compliment aan directeur en le den is hier dan ook zeer zeker op zijn plaats. i Jammer, dat een paar bezoekers er behagen in schenen te scheppen om de aandacht te onderbreken, door, na eerst abnormaal veel bier te hebben verzwol gen, steeds boven alles uit te schreeu wen. Natuurlijk zal aan deze „heeren" in het vervolg de toegang worden ge weigerd. Een gezellig bal hield de aanwezigen nog geruimen tijd bijeen. Ledemtitvoeringen „Harmonie." De muziekvereeniging „Harmonie" heeft een traditie prijs moeten geven inzake de organisatie van haar ledenuitvoe ringen. Ditmaal hebben n.1. beide uit voeringen op Zondag plaats gehad. En voor het corps, én voor het weisla gen der uitvoeringen, is dit een goede maatregel gebleken. Immers, voor de vele zakenmenschen, welke Harmonie onder haar haar werkende leden heeft, gaf een uitvoering op Zaterdagavond tal van moeilijkheden. Het kwam dan ook veel voor, dat men maar met een Dit prachtige zware nummer, waar veel baswerk in voor komt (doch ook de andere partijen krijgen ruimschoots hun deel), werd keurig uitgevoerd. Na tuurlijk was het nog niet geheel vlekke loos, wat aan de waardeering echter niets af doet. Ook de andere nummers, hoewel eenvoudiger van gehalte, wer den verdiensteijk gespeeld. Ieder nummer is echter een getuige nis, dat er ernstig is gestudeerd en dat de heer Krijger zijn muzikanten niet spaart, blijkt duidelijk aan zijn stijl van dirigeeren; hij haalt er uit, wat er in zit. Dat ook het „luisterend" publiek de prestatie's van het corps waardeer de, bewees het luid applaus wat na ie der numjner klonk. En nt( de Afd. Tooneel. De tooneelclub had voor deze uitvoe ringen het tooneelspel „Gekocht en Be taald" van George Broadhurt in studie genomen. Dit tooneelspel in vier bedrij ven, waar betrekkelijk een eenvoudig gegeven in verwerkt is, eischt niette min de volle persoonlijkheid van iedere acteur .en actrice. In het geheel speleiv maar 6 personen in dit stuk, waarvan de vier eerstee rollen vrijwel tegen el kaar opwegen in omvang. Het stuk eischt ernstige studie, onher roepelijk, en de overigens zeer gerouti neerde club van Harmonie, heeft daar ,met met de eerste uitvoering te veel de hand mee gelicht. De opvoering van j.1. Zondag daaren tegen, stond stukken hooger, was af Nu een vlot spel en een werkelijk waardige vertolking. (Waar de verslaggever nu een uitvoe rige beschrijving van het stuk en de rol verdeeling geeft, en wij het verslag zeer laat in handen kregen, is het niet moge lijk dit nu te plaatsen en komt dit in ons volgend nummer. Red.) SPORT. SUCCES I—WIERINGERWAARD I 4—1. Zondag speelde Succes I haar 8e competi tie wedstrijd en had op bezoek Wieringer- waard I. Om 2 uur fluit scheidsrechter Snij ders van Alkmaar, welke zeer correct leidde, de elftallen in het veld en er ontwikkelt zich een vurig spel, welke zich verbazend vlug verplaatste. De W. aanvallen zijn al direct zeer gevaarlijk, doch de S.-verdediging is uiterst trapvast en zendt alles retour. Enkele mooie Succes-aanvallen gaan door pech ver loren. De Successers werken echter zeer goed samen, en na een mooie doorbraak wordt de W.-verdediging gepasseerd en de S.-linksbui- ten maakt 10 onder luid gejuich van de supporters. j Nauwelijks is W. bekomen van de schrik of Succes zit al weer voor haar doel en het is weer dezelfde speler die de W.-keeper voor de tweede maal het nakijken geeft 20. W. is niet ontmoedigd en speelt op geestdriftige wijze door doch haar aanvallen stranden steeds op de S.-verdediging, welke de W.- voorhoede geheel in bedwang houdt. Zelfs de snelle W.-rechtsbuiten Schreuder wordt op zeer strenge wijze bewaakt en kan hoege naamd niets uitrichten. Een keihard schot van W. komt net tegen de bovenlat en de bal spat in het veld terug en wordt opnieuw ingeschoten, doch gaat hoog over. Aan de anderen kant zijn de S.-aanvallen haast niet te betellen en na een prachtige voorzet van rechts weet Jb. Smit er 30 van te maken. Even hierna zendt Schreuder een keiharden schuiver in en de S-keeper trapt op het juis te moment de bal voor zijn doel weg en het gevaar is weer voor een oogènblik geweken. Nog enkele corners over weerskanten worden genomen, welke niets opleveren en de rust gaat in. In de tweede helft wijzigt W. haar opstel ling en gaat Schreuder midvoor, doch hierin kwam ook geen verbetering. Wel is W. in de tweede helft iets sterker in het veld dan Succes doch- kan niet door het S.-backstel heenkomen. S. weet zelfs haar voorsprong nog te vergrooten, doordat de W.-keeper on voldoende wegwerkt en wederom is het Jb. Smit die er 40 van maakt. W. zwoegt nog steeds door en ieder ooogenblik denken we aan een tégenpunt, welke ook niet uitblijft, doordat de S.-verdediging denkt aan buiten spel en blijft staan, en W. de eer weet te redden 41. Hierdoor aangemoedigd is W. nog gevaarlijker en raakt de S.-verdediging geducht in het nauw, zoo zelfs dat de S.back de bal met de hand wegslaat, wat scheids rechter echter ontgaat. Kort hierop fluit scheidsrechter voor 't laatst wat voor S. niet ongelukkig is en kwam een einde aan deze zeer spannende wedstrijd. Succes speelde zon der Rijkers, welke zonder kennisgeving stie- kum was weggebleven. Succes II werd weer niet zacht behandeld en verloor van B.K.C. I met 60. Succes III (de knokploeg) spande de kroon deze middag, maar niet in het voordeel van de goals, en verloor van Helder 5 met 42. Czaar wordt gespeeld door Emil Jan- balf corps kon concerteeren, wat aan ANNA PAULOWNA. De begrafenis der slachtoffers. Zater dag, onder enorme belangstelling, de begrafenis plaats van de drie kinde ren, die bij den brand zoo noodlottig aan hun einde waren gekomen. In on ze geheele gemeente heerschte groote verslagenheid. Slechts een enkel bloemstuk dekte de drie kistjes, welke gedragen werden door leden van de Chr. Jongelingsver- eeniging. De doodenakker zag zwart van menschen; o.a. waren daar de bur ge,meester, de gem. secretaris, de bei de wethouders en de herv. predikant. Alle drie lijkjes werden in één graf gelegd. Het woord werd gevoerd door Ds. Zuidema, geref. predikant en door den burgemeester, welke beiden den zwaar beproefden moeder kracht toe wen schten. De leerlingen der bijzonde re school zongen het achtste vers van Psalm 103. t De grootvader der kleinen, de heer Kruithof, dankte met een kort woord. BINNENL NIEUWS. EGMOND AAN ZEE. Schip aan den grond. Zondagavond omstreeks half ze ven werd aan de kustwacht te Egmond aan Zee gerapporteerd, dat even be zuiden hotel „Welgelegen" een schip aan den grond stond. Dooi' de mist kon men niet zien, met welk schip men te doen had. Oogenblikkelijk werd de sleepdienst Wijsmuller te IJmuiden hiervan in kennis gesteld, die in den loop van den avond 'n sleepboot zond. In,middels had een vijf-tal inwoners van Egmond aan Zee de „Prinses Juli- ana" te water gebracht om zoo noodig hulp te kunnen verleenen door een an ker uit te brengen. j t Het schip bleek te zijn een haringdrif ter uit Yarmouth, gemerkt Y. H. 479. Men had met eigen boot reeds een anker in zee gebracht, zoodat hulp niet werd aanvaard. De drifter is Zondag nacht o.m twaalf uur weer op eigen kracht vlot gekomen. BRUTALE OVERVAL te RAVESTEIN Zaterdagavond omstreeks 11 uur is te Ravestein een brutale roofoverval ge schied, waarvan de 70-jarige landbou wer Th. Koerten het'slachtoffer is ge worden. De oude man, die zich reeds, ter ruste had begeven, ontwaakte op dit tijdstip door gerucht in z'n woning. Tot zijn ontsteltenis ontwaarde hij drie gemaskerde mannen, die zich naar zijn legerstede begaven en hem onder het uiten van bedreigingen aangrepen en aan handen en voeten knevelden. D.e hevig geschrokken jman bood geen weerstand, waardoor hem geen li chamelijk letsel werd toegebracht.- Toen de man onschadelijk was ge maakt, begonnen de bandieten op hun gemak de woning van onder tot boven te doorzoeken, waarbij zij alles over hoop haalden. In een kast ontdekten zij, een geldzakje, dat een bedrag van on geveer f 1600.- inhield. Hiermede zijn de onverlaten verdwenen, hun slachtof fer gebonden op zijn bed achterlatende Nadat Koerten geen gerucht pi eer hoorde, heeft hij zich uit zijn bed laten glijden en zich naar zijn buren, die op' ongeveer 500 m. afstand wonen, ge sleept. Half kruipend, half strompe lend heeft hij den weg moeten afleg gen. De buren hebben toen de touwen doorgesneden en de politie gewaar schuwd. Het onderzoek is onmiddellijk aangevangen, doch tot heden zijn nog geen resultaten bereikt. Koerten leeft altijd uiterst sober en is een klein keuterboertje. Men verwon derde er zich dan ook over dat hij f1600 in huis had. Als min of meer bemid deld stond hij niet bekend. EEN JONG MEISJE BEROOFD. Eerst bewusteloos geslagen. Zaterdagavond ongeveer 10 uur werd langs den weg in voormalig Tongelre aan de Achterstraat een meisje gevon den, dat daar bewusteloos lag, meldt „Het Volk". Het bleek de 18-jarige doch ter van slager Roy te zijn. Het meisje werd naar huis gebracht, waar het tót bewustzijn kwam. Zij vertelde, dat zij met een hard voorwerp op het hoofd was geslagen, waarna zij bewusteloos neerviel. Uit haar taschje was een be drag van f 57.50 verdwenen. De twee meisjes die het beroofde meis je vonden, zijn dadelijk door de politie gehoord, doch hadden niets verdachts gezien. Het slachtoffer had een buil op het achterhoofd en inwendige verbloe ding. Haar toestand is redelijk. DRIE KWART MILLIOEN stelt de regeering beschikbaar voor het Nationaal Crisis Comité. Uit het comité werden drie afdeelin- gen benoemd, nl. afd. I. Land en Tuinbouw; afd. II Nijverheid en Middenstand, afd. III. Maatschappelijk werk. De regeering is bereid gedurende het eerste jaar f 750.000 ter beschikking van het comité te stellen, De koningin heeft een bedrag van f 10.000 geschonken aan hot Nationaal Crisis comité. DRIE AUTO's GESTOLEN. Het aantal diefstallen van auto's neemt hoe langer hoe meer toe. Zater dagavond werden te Amsterdam niet minder dan drie auto's gestolen. Een in de Marnixstraat bij het Leidsche plein, een in de Reguliersdwarsstraat en een in de Vijzelstraat. De laatste werd op de Heerengracht teruggevon den. De andere wagens zijn nog1 niet terecht. UIT HET RAAM GEVALLEN. Een 17-jarige meubelmaker stond Za terdag voor een raam op de derde ver dieping van een meubelfabriek aan de Rechtboomsloot te Amsterdam te kij ken naar een passeerende brandweer auto. Plotseling gleed de jongen uit en viel uit het venster. Hij liep ernstige wonden op en is ter verpleging in het Binnengasthuis opgenomen. ALKMAAR 23 Nov. 1931. Op de heden gehouden veemarkt wa MARKTBERICHTEN. ren aanvoer en prijzen als volgt: 72 vet te koeien f170 a 315; handel stug; 8 Vette kalveren f 70 a 110; Vette kal veren per KG. f 1 a 1.30; '20 Nuchtere kalv. slacht f 8 a 12.-; 711 Vette Var kens per KG. 36 a 40 cent. Hand. stug. Een blijvende herinnering is het altijd als U een St. Nicolaas-Cadeau ontvangt nit het magazijn van Mijn enorme voorraad geeft U een schitterende GOUDEN zegel-, fantasie, cachet, diamant RINGEN voor heer of dame BROCHES HALSKETTINKJES HANGERTJES SIERSPELDEN ARMBANDEN DAMESPOLSHORLOGE DASSPELDEN Heeren Horlogekettings Sigarenpijpjes m. barnsteen MANCHETKNOOPEN VULPOTLOODEN enz. enz. keuze ZILVEREN VULPOTLOODEN voor dames of heeren Broches, Colliers, Ringen met moderne steen enz. SIGARENAANSTEKERS Briefopeners Bladwijzers Papiersnijders Standaards v. Maggie flesch jes Servet- of Vingerdoek- ringen Kaasschaaf, Broodzaag, Jamlepels, Roomlepels, Thee- of Koffielepeltjes Suiker- en Theeschepjes, Taartprikken, Vorkjes, Groote Taart- of Cakevorken Bonbon lepels, Bonbon tangen, Soep-, Groente-, Saus-, Aardappel- of Pudding-lepel Tafellepels en -vorken, enz. enz. tegen LAAGZIJDE B 40, TELEFOON 26, SCHAGEN Diploma Rij kshorlogemakersvakschool. lage prijzen, welke zeer geschikt zijn voor Cadeaux UURWERKEN HANGKLOKKEN WEKKERS in hout, nikkel, gekleurd, op voetstuk, enz. KEUKEN KLOKKEN SLAAPKAMER KLOKKEN KOEKOEK KLOKKEN Heeren POLSHORLOGES Dames POLSHORLOGES KOPEREN PENDULE GARNITUREN. KLEINE FANTASIE KLOK JES of WEKKERTJES. BUREAU KLOKJES Heeren ZAKHORLOGES enz. enz. Alles prima Uurwerken Met degelijke GARANTIE. WAPENLEPELTJES Direct uit voorraad lever baar in verschillende mo dellen van Schagen, Zijpe, Winkel, Anna Paulowna, Nieuwe Niedorp, Callantsoog, Ha- rencarspel, St. Maarten, Barsingerhorn, Wieringer- waard, Helder, Texel, Noord Holland, Nederland, de ver schillende Provinciën. Ook lepeltjes met verschil lende voorstelling op het steeltje of in het bakje. uit 60 verschillende modellen. BAROMETERS keuze In ons Gero-magazijn een overweldigende keuze. Gero-tin, Boribonschaaltjes, Koekschalen,Fruitschalen, Bekers» Vazen, Waterstellen, groote en kleine Rookstellen, Sigaren- of Sigarettenbekers, Sigaretten-kistjes, Asbakken, Thee- of Koffieserviezen, Drijfschalen, Likeur- of wijnglazen met tin, Wijnflesschen, Elixerfleschjes, Eierdopjes, Tabakspotten, Kandelaars enz. enz. Gero Zilver-, Zilmeta-, Gromalca Aardappel-, Groente-, Saus_» of Soeplepels, Theelepeltjes, Suiker- of Theeschepjes, Jam lepels, Roomlepels, Broodzagen, Kaasschaven, enz. enz. Ook *n etuis of cassetes direct leverbaar. OP GRAVEEREN VAN LETTERS KAN WORDEN GEWACHT. In onze Kunstnijverheids-artikelen afdeeling Gebrandschilderde Zakkam-etui's, Bladwijzers, Barometers, Thermometers, Klokjes, Sigarenkistjes, Asbakken enz. enz. in zeer moderne uitvoering en lage prijzen. Alle artikelen welke ook nu reeds gekocht worden bij ons, worden op verlangen bewaard en 5 Dec. franco thuis bezorgd. ZONDAGS DEN GEHEF.LEN DAG GEOPEND.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2