m naderde. Hierdoor bemerkte de bestuur dei' niet, dat voor hem een handkar ging. en hij reed den bestuurder hier van in den rug aan. Het ongeluk liet zich aanvankelijk niet ernstig aanzien, maar in het ziekenhuis bleek, dat de 50-jarige turfventer G. Smit zoo zwaar in den rug was gewond, dat, hij denzelf den nacht aan de verwondingen is o- verleden. j <t HET NATIONAAL CRISISCOMITé. Een circulaire aan de burgemees ters gezonden. De Minister van Binnenlandsche Zakeii heeft een circulaire aan de burgemeesters gezonden, waarin wordt medegedeeld, dat het Nationaal Crisiscomité zich voorstelt, teneinde het noodige contact te verkrijgen met d& plaatselijke organisaties, een rond schrijven te richten tot alle burgemeesters. De Minister zegt verder in zijn circulaire, dat de Regeering het zeer zal waardeeren, indien van de zijde dei burgemeesters aan het comité volle medewerking zal worden verleend, opdat de werkzaamheden van dit Comité een zoo groot mogelijk resultaat mo gen hebben. DE ONVEILIGHEID TEN PLATTELANDE. De onveiligheid op het platteland neemt bij den dag toe. Weer moeten we melding maken van twee aanrandingen. Te Veldhoven werd zekere S.„ toen hij met de fiets des avonds huiswaarts keerde, door twee onbekenden overvallen. De man kreeg een paar rake klappen op het hoofd, waarop de kerels hem van zijn geld beroofden. De politie heeft de daders nog niet kunnen ach terhalen. Te Baardwijk, onder Waalwijk, hadden aan randers niet zoo'n gemakkelijke taak, toen zij den arbeider J. S., die per fiets was, over vielen. J. S. werd plotseling aangehouden door een hem onbekend persoon, die het stuur van zijn fiets vastgreep, S. was van geen geruchtje vervaard en 't volgend oogen blik beet de aanrander dan ook letterlijk in het zand, tengevolge van een fermen opstop per, dien S. hem gaf. Voordat de kerel weer was opgestaan had S. zich reeds op hem ge worpen. Toen kwam echter een medeplichti ge den aanrander helpen en van deze kreeg S. verscheidene messteken in de hand. Daar na kozen de twee individuen het hazenpad. STOKER DOOR LOCOMOTIEF GEGREPEN. Te Spijkenisse is de 17-jarige stoker H. K. uit Strijen, werkzaam bij den aanleg van den Groenen Kruisweg HeenvlietSpijke nisse, tijdens het rangeeren van een der lo comotieven van de zandtreinen, bij een po ging op de machine te springen, gevallen. De baanschuiver van de locomotief wierp den stoker in den diepen put. Hij liep hierbij een ernstige bloeduitstor ting op en brak het rechterbeen op een twee tal plaatsen. De geneeskundige J. T. Rademacker, ver leende eerste hulp en zette voorloopig het been. Hij is eenigen tijd later per ziekenauto naar een der Rotterdamsche ziekeninrich- tingen vervoerd. PHILIPS EN DE ENGELSCHE INVOERRECHTEN. Naar aanleiding van verschillende aan de directie van de N.V. Philips' Gloeilampenfa brieken te Eindhoven gestelde vragen, om trent den invloed, welken de sterke verhoo ging van de invoerrechten in Engeland voor Philips zal hebben, deelt zij het volgende mede Onze omzet van gloeilampen in Engeland werd reeds voor ongeveer 70 daar te lande gefabriceerd. Door thans getroffen maatre gelen zal binnenkort ook het overige gedeel te van dezen omzet in Engeland worden ver vaardigd. Wat de radio-artikelen betreft, kun nen onze fabrieken op het oogenblik reeds in het grootste gedeelte van de behoefte voo de Engelsehe markt voorzien, terwijl zij bin nen zeer korten tijd aan de geheele vraag zullen kunnen voldoen. LANDBOUWER AANGEREDEN. Automobilist reed door. Be man dood Onder Helvoirt bij Tilburg werd Dins dag op den Rijksstraatweg een voet ganger door een auto aangereden. De automobilist is doorgereden. Voorbij gangers zagen het ongeluk gebeuren en telefoneerden onmiddellijk naar 'n verderop gelegen café, waar men het, nummer van de auto kon opnemen. Het slachtoffer is ongeveer een vijftig jarige landbouwer. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen. Het slachtoffer had een onder- en boven- kaakfractuur en een diepe snede aan de hals, waardoor hij groot bloedverlies leed. In zorgwekkenden toestand is hij naar zijn woning vervoerd, waar hij is overleden. HELLENDE TOREN HINDELOOPEN. Per jaar 'n halve cm. scheever. De heer Baart, architect te Leeuwar den heeft in den gemeenteraad van Hin deloopen gerapporteerd over de scheef- te van. den Westertoren. Gewenscht is, dat de fundeering wordt onderzocht. Volgens de opmetingen helt de toren per jaar 'n halve cm. over. GRONDVERZAKKING ie OUDER KERK aan den IJSSEL. Frie arbeiders in een put bedolven. Dinsdagavond te,ongeveer half tien 1 relt zich in Ouderkerk aan den IJs- sel een ernstig drama afgespeeld. Terwijl conige werklieden bezig wa- ern een ondeigrondsche buis te leg gen voor de motorinstallatic van de graan malerij der gebroeders Baas, had bij den diep geg.aven put een grond verzakking plaat waardoor drie werk lieden werden bedolven. Door onmiddellijk in het werk gestel de pogingen mocht het gelukken, den 45-jarigen metselaar G. Spek levend te voorschijn te brengen. Helaas bleken de 37-jarige werkman A. Bos en de 39- jarige werkman L. Krijgsman beiden geheel onder de aarde bedolven te zijn. Toen zij te voorschijn waren gebracht waren zij reeds gestikt. Langdurige po gingen om de levensgeesten op te wek ken, mochten niet meer baten. Beide slachtoffers laten elk een vrouw en drie kinderen achter. den veehouder J. Jonge jans te winkel. i BUITENLANDSCH NIEUWS. Lutje- VERWOEST FAMILIELEVEN. Een paar maanden geleden speelde het zoontje van den onderwijzer Ziehm te Ken- zundorf in Brandenburg met zijn zusje met een huisbioscoop. Plotseling brak brand uit., die zoo snel om zich heen greep, dat het jon getje zich slechts door uit venster te sprin gen kon redden. Zijn zusje kwam in de vlam men om. De bevolking van het plaatsje ge loofde niet aan een ongeluk en hardnekkij ging het gerucht, dat de ouders zich van hun kinderen hadden willen ontdoen. De on derwij zer werd daarom overgeplaatst naar Furstenberg aan den Oder. Woensdag kwam het zoontje uit het.ziekenhuis, doch hij stierf weldra onder vreeselijke krampen. Een ge neesheer weigerde een verklaring omtrent de doodsoorzaak af te leggen. Hij waarschuwde de justitie, daar hij vermoedde, dat het kind was vergiftigd. De stiefmoeder is gevlucht. Waarschijnlijk heeft zij de misdaad gepleegd. EEN GOEDE, RIJKE BISSCHOP. De Berlijnsche bisschop, Schreiber spijzigt uit eigen middelen dagelijks 150 behoeftigen. Soms verschijnt de bisschop in eigen persoon in de gaarkeuken en eet met zijn gasten mee om te onderzoeken of het eten, dat hun wordt voorgezet, wel goed is. EEN GOEDE VANGST. In de haven van Brooklyn zijn 60 smokke laars gearresteerd en 6000 kisten alcoholhou dende dranken ter waarde van ca. 1.000.000 dollar in beslag genomen, op het oogenblik, dat de smokkelaars de kisten van een vracht schip aan land brachten. EEN OPWINDEND DINER Terwijl een der firmanten van het bankiers huis Mitchell, Hutchins en Co. te New York, William, Mitchell, in zijn villa te Lake Forest, een voorstad van Chicago, een diner gaf waaraan een negental gasten aanzat, werd de villa overvallen door een zestal bandieten die het personeel in bedwang hielden en de gasten onder bedreiging met revolvers be roofden van honderdvijftigduizend dollar aan juweelen. De chauffeur van den heer Mit chell zag echter kan§ aan de aandacht der bandieten te ontsnappen en waarschuwde de politie. Deze verraste de roovers terwijl zij nog aan het werk waren. Er ontstond een schietpartij, waarbij drie bandieten konden ontsnappen en drie gearresteerd werden. Juist deze drie waren in het bezit van den buit, zoodat geen der gasten eenige schade leed. EEN BANGE NACHT. SCHEEPSJONGEN DOODGEVROREN. Eerst heden werd bekend, dat Zaterdag avond het Deensche motorschip „Helene" bij Wulf en in de Féhrmansond is gestrand. Het schip stootte lek en doordat water in de machinekamer drong, kon het niet langer worden bestuurd. Weldra stonden de schip per en zijn 18-jarige scheepsjongen tot aan de knieën in het water. Toen men den vol genden morgen het schip ontdekte en het wrak met een roeiboot naderde, bleek, dat de scheepsjongen was doodgevroren, terwijl de schipper in half bevroren toestand kon worden gered. FRANSCHE GEDEPORTEERDEN IN NEDERLANDSCH- GUAYANA. Een vreeselijke tocht door de oerwouden. Uit een boschkolonie nabij Cayenne zijn 200 gedeporteerden uit een Fransch gevan genkamp ontvlucht. Zij hadden vernomen dat een Amerikaansche onderneming in Ne- derlandsch-Guayana begonnen was met den aanleg van een spoorweg. Zich verbergende in de wouden bereikten zij de grens van Fransch-Guayana. trokken over de Maroni- rivier en kwamen op Nederlandsch grondge bied. Hier raakten zij hun koers kwijt verdwaalden in het oerwoud. Het werd een vreeselijke tocht. Velen hunner werden door koortsen aangetast en urenlang waadden zij tot aan het middel door het water in de moe rassige gedeelten van het oerwoud. Na dagen lange ontberingen bereikten zij eenige neger dorpen en kwamen toen op meer beschaafd gebied, waar zij vernamen dat het gerucht van den aanleg van een spoorweg onjuist was. Een aantal hunner hebben zich overge geven aan de Nederlandsche autoriteiten, terwijl velen gedwongen werden, naar Fransch-Guayana terug te keeren, waar som mige werden gestraft met eenzame opsluiting en anderen met verbanning naar het Dui- velscheiland. TEXEL. In een aandeelhoudersver gadering van de N. V. Zuivelfabriek „De Onderneming" te den Hoorn is Vrijdagavond besloten, niet in te gaan op het voorstel van de beide an dere Texelsche Zuivelfabrieken, om sa menvoeging hiermede, ten einde te ko men tot een groote Zuivelfabriek voor geheel Texel. 25 Aandeelhouders stem den tegen dit voorstel, 15 vóór en drie onthielden zich van-, stepiming. DE STREEK. Hoewel de bloemkool- prijzen sommige dagen voor eerste soort tot f 6 a f zijn opgeloopen, blijft het met den Mnjlel op Duischland tob ben. Men hoQjCdat, wanneer straks bij kouder weer.de aanvoer flink L gint in te krimpen, de prijzen wat zul len oploopen. BERGEN. Zonder Badmantel op het strand. Eenigen tijd geleden heeft een ingenieur uit Schiedam zich voor den kantonrechter te Alkmaar te verant woorden gehad, omdat hij zich op het strand te Bergen aan Zee had vertoond terwijl zijn badpak niet gedekt was door een badmantel. De gedaagde beweerde, dat hij wel „voorzien" was van een badmantel, maar deze op 't strand had uitgespreid. De ambtenaar van het O-M. meende, dat het desbetreffende artikel der ge meenteverordening in strijd was met •art. 135 der gemeentewet en vroeg ont- we er niet op verdacht ware en de 180 slag van rechtsvervolging Je kantonrechter heeft nu schriftelijk uitspraak gedaan en den ingenieur vrij gesproken, omdat het wettig en overtui gend bewijs niet geleverd was. DEN HELDER. Een knalpot-plaag- geest. De kantonrechter te Den Helder veroordeelde een motorrijder wegens met open knalpot hard rijden door de drukste winkelstraten in Den Helder tot f 40 boete subs. 10 dagen hechtenis, benevens ontneming van zijn rijbewijs voor den tijd van één jaar. i Het bleek dat de man er aardigheid in had herhaaldelijk voor zijn eigen ge noegen, doch tot groote ergernis der omwonenden, rondritjes door enkele straten te maken i wordt, en voer 'n beetje. Dat past me, gooide Teun er tuscliken in, want ik hew deur die dure koffie nog maar 'n pieske marke over. Nou jong, nou jong, wat was die wijn lekker. Wel 'n beetje koppig vong' Mie, die de maat sloeg as de piano speul de en er niks op teugen had, dat Teun op 't lest met de bongte kat 'n boere— schos dangste. Toe op lest 't heele zaakje na buten, want we zouë de „Koe berg" beklimme. M'n erme schepsels, wat is dat er langs gaan. We hadde "n lang touw en deer zate we allegaar, zoowat 10 el vanmekaar on vast. Rolde er den ien naar beneden den hielde toch de are weer teugen. Mie was voerop, want die was nog 't beste bij d'r poesetieve, docht ze, enne deer gong den de karrevaan. Al gauw liepe we zoo voerover te hijgen, met ongs neus bijkangs op de grongd en -ongs kuite in 'n pieleboog. Er wier „rust" kommendeerd. De bongte kat kon niet meer, zei ze, maar .ja, ze. zat an 't touw vast, dat mee móst ze Maar an de top kwame we niet, hoor, •o jemig nei, an de top kwame we niet, jonge nei, want opiens riep Mie, dat ze ok van de klimmerij d'r Luuk vol had, en weerom wou, en ze draoide 'n slag en ze deed het ok. Had,ze nou 't. slinger pad maar houën, den was er niks te doen kommen, maar nei, ze wou recht naar beneden, dat gong gauw en dat kon best, meende ze. Nou, nou, ze zou 't gewaar worre. Eerst gong 't best maar opiens glees Mie uut, en omdat Dit jaar geen catarrh I - wanneer U W. neemt. Dooien A 25, en 65 ct». Een zeer slechte berm en 't gevolg. Bij het uitwijken voor een auto zak ten paard en wagen van den heer G. v. Dijk uit Breezand, weg in de berm van den Stoomweg nabij Van Ewijcksluis. Paard en wagen geraakten te water, en daar de wagen geladen was met porceléin en aardewerk, enz., vreesde men, dat er wel veel gebroken moest zijn. Echter, dit viel erg mee. Alleen de wagen bekwam veel schade bij het op liet droge brengen. En zoo was het voor den heer v. Dijk een dure dag. Loop der bevolking: Ingekomen: Mej. Joh. J. M. Zeebregts van Eindhoven. Vertrokken: H. Viersen naar Tietjerk steradeel; mej. M. Veenstra naar Lei den; G. II. Weinans naar Vlagtwedde; S. v.d. Oosterkamp naar Rhencn; F. Mensma naar Dantlijnadeel; mej. Joh. de Ridder naar Den Helder; D. A. Huijs man naar Groesbeek. LANDBOUW KOLONISATIE IN ARGENTINIË. Reeds eerder is in de pers mededee- ling gedaan omtrent een te stichten ko lonie voor Nederlandsche landbouwers in Argentinië. Wij brengen in herinne ring, dat het hier betreft een complex van 10 bedrijven van 30 II.A., welke met een modelboerderij van 80 H.A. 'n aaneengesloten geheel vormen. De be drijven worden geheel in cultuur ge bracht, met de gebouwen, het vee, de ge reedschappen, het huisraad enz. op af betaling aangeboden, terwijl de boeren met raad en daad ter zijde gestaan worden door een Hollandschen land bouwingenieur, welke op de modelboer derij is gevestigd. De boerderijen waren alle reeds ver geven, doch hebben enkele landbou wers op het laatste oogenblik van ver trek moeten afzien, doordat zij hun be drijf tengevolge van de voortgeschre den daling der prijzen- van den grond in ons land, voor geen redelijken prijs van de hand konden doen. Degenen, welke het opnemen van een boerderij in deze kolonie in overwe ging willen nemen, gelieven zich om uitvoerige inlichtingen te wenden tot: Stichting Landverhuizing Nederl. Dep. van Arbeid, Handel en Nijverh. i Bezuidenhoutscheweg 97, 's Gravenhage. pongd van Mie an hongs hing, raakte we allegaar van de bien en koegelde 't zaakje naar beneden. Mie was nog al tijd voorop, maar 't toeval wou, dat 'n punt van 'n dikke tak onger heur jak haakte en ze zoo bleef hangen. Wij rol den veself Mie voerbij, maar bleve op ongs beurt ien voer ien weer an Mie en an mekaar hangen, 't Was krek zoo'n rist schreeuwende knakworste. Efein, de sjaffeur kreeg deur 't ge jank in de gate wat er loos was en wist ongs veilig beneden te kriegen. Toe was Mie weer de branie en riep: as ik gien zoutzak-jak an had had, den ware jullie allegaar om 'n hoekje weest! An mij hewwe jullie 't leven te danken. Nou, je mos maar zoo rekenen, ze was niet wiezer, maar dat de lol er niet enger leden het zei je de volgende keer leze HARM. VACANTIE KRABBELS. PROVINCIAAL NIEUWS. DE STREEK. Door de zeer lage prij zen der bloemkool neemt de vraag voor. het binnenland nog steeds toe. Een fi le van vracht-auto's van heinde en ver komen hier naar de veiling om inkoo- pen te doen. Jammer, dat het door den enormen aanvoer geen merkbaren in vloed op de prijzen heeft. HOORN. Op de zoogenaamde Schei- markt bedroeg de aanvoer 386 stuks vee. De volgende prijzen werden be steed: melkkoeien f 160 a 220; varen of gelde koeien 140 a 230; stieren 60 a 90 pinken 110 a 130; graskalveren 40 a 80. De handel was matig. LIMMEN De werkloosheid begint ook hier bedenkelijke afmetingen aan te nemen. Reeds hebben meerdere bol- lenkweekers hun los personeel gedaan gegeven, wat de werkloosheid nog ver groot. Momenteel zijn 70 personen werk loos. Een Commissie uit de Vereeni- ging Landarbeidersbond heeft verga derd en zal de noodige stappen doen. WINKEL. In deze gemeente doet zich thans een geval van mond- en klauwzeer voor, n.1. onder het vee van XV. Het was of er de heele dag gien wolk je aan de lucht weest was, zoo'n schik hadde we in de otobus toe we na de wijnberge gonge. De sjaffeur had de kap van de wagen ofdeen, want den konne we beter na boven kieke, want dat was zoo'n miserabeld mooi gezicht zei-ie, en we zonge allegaar as liesters, behalve den de geelbongte kat en d'r man en Hans, die nog zoo'n beetje dorst mee te gapen, en.de sjaffeur liet al- tijden z'n toeter maar gaan „tier-la-toe." Teun, die nog al muzekaal anleid is, kon er ';m niet loovig na luustere; 't was ok 'n drie-tonige, zei de sjaffeur, die alle karre hier in de berge hewwe mos te. „Tier-le-toe; tier-le-toe." Maar op lest begon 't gezang vanzelf of te zakken, maar ongs mongd bleef o- pen staan, omdat we 'm vergate bij al moois, dat we nou.zage. Ja, m'n lieve menschke, dat ken ik je met mien pot loodje niet beschrieve, zoo verlegenste mooi. We moste ongs trouwens met hangde en biene steune, want zoo kroop de kar bijkans loodrecht 'n berg op en en zoo gong ie weer in spirale na bene den, en niet zoo zoetjes. Je begriepe wel dat ongs hart wel d'r 's in ongs keel sloeg, en dat 't gien wonder was, dat al de beleine van Mie's kusjet borsten ware. 'k Schaam me -d'r voer, zei ze. mien jak hangt er nou o,m as 'n zout zak. 'k Zeg mensch, maak je niet dik wie kiekt er nou naar jou! Kiek er 's in de hoogte. En zoo weer as ik dut nou vertel, deer in de lucht boven ongs, wel duzend meter hoog, hing 'n rots blok, dwars over de weg, en net had 't de vurm van 'n koeiekop. We benne hier in 't Alirdal, en dut is de koeberg, zei de sjaffeur en en 'n ink- je de berg op is 'n herberg, deer ken je wijn drinke, die hier uut de druve parst G. ANNA PAULOWNA Vertrouwen in de goede toekomst van Breezand t heeft de Firma M. Broers en Co. ge toond te bezitten door het openen van een modern winkelpand annex garage, met naar de eischen des tijds ingerich- ten reperatie - inrichting aan den Meer weg te Breezand. De Firma heeft de zaak flink aange pakt en zich beijvert om door ruime c- talages, moderne beschildering, alsme de een uitstekende verlichting de aan dacht op zich te vestigen. De garage is voorzien van eerste klas gereedschap, waarmede door een gedi plomeerd en ervaren monteur alle re- peraties aan auto's en motoren kunnen worden verricht. De Firma vertegen woordigt voorts de G.M.C., die de be kende CHEVROLET automobielen le vert. In den winkel vindt men een ruime keuze in rijwielen en alle onderdeelen, electrische benoodigdheden, wasehma- chines stofzuigers, naaimachines, radi- o, enz., enz. Een en ander is een geweldige aan winst voor Breezand en men mag de firma Broers en Co. dankbaar zijn voor het door haar in dezen tijd geno men initiatief, te meer, waar sinds de opheffing der garage van den heer Borg aan de Zandvaart, de nieuwe zaak, die gelegen is in den kom van Breezand, in een dringende behoefte voorziet. i Het inderdaad fraaie pand werd ge bouwd naar het ontwerp van den heer J. Geervliet te Den Helder door den aannemer A. Schouten te Anna Paulow na, terwijl het metselwerk werd vol bracht door den heer P. Broers, de e- lectrische installatie werd aangelegd door den heer Jr. Jonker en het schil derwerk op uitnemende wijze werd verzorgd door den heer J. Peute, allen van Breezand. Burgerlijke Stand: Geboren Nicolaas Johannes, z.v. W. Kfuijs en M. Meijne; Grietje, d.v. J. Mosk en N. J. Kooij. Getrouwd J. M. Aarnoudse en Blaauboer. Overleden: Maria Kruithof oud 7 jr.;. Hendrik Kruihof, oud 5 jr. en Maarten Kruithof, oud V/z jr., kinderen van Wed G. Kruithof - Schouten. Politie: Gev. een rijwiel. Verl. kraagje Sinterklaas is op reis en zal a.s Don derdag te Anna Paulowna aiTiveeren en dan ook een bezoek brengen aan de kinderen van school I en Zaterdag aaii de kinderen van school II en III. Ouders, past op uw kinderen. Maan dagavond heeft een man, gekleed in. \a erkmanskleeding met mooie beloften het kleine zoontje van den heer J. Mosk aan den Balgweg, meegelokt en heeft het op zijn fiets meegenomen naar den Balgdijk en daar met het ventje niet nader te noemen handelingen gepleegd Hevig overstuur kwam 't ventje la ter thuis; z'n kleeding was gescheurd. De politie stelt thans alle pogingen in het werk om het lage individu op te sporen. Moge zij daarin spoedig slagen! Uitvoering in Veerburg. Zondag a.s. geeft „de Zang" een uitvoering in Veer burg met medewerking duo Lobo van Amsterdam. Zie advertentie. MARKTBERICHTEN. Eierveiling Helder. 26 Nov. Aanvoer: 5454 kipeieren. Bruin 6.60 a 7.90 per 100 Wlit 6.60 a 7.70; Kleine 4.50 a 6.40. 100 Eendeieren 3 a 3.90 Eierveiling Schagen. Aanvoer 40.000 kipeieren. Prijs 45-51 kg. 3.80 a 4.80 per 100; 52 - 54 kg. 4.70 a 5.00; 55-57 kg. 5.30 a 6.-; 58-60 kg. 6.30 a 7.(20; 61-63 kg. 7.20 a. 7.50; 64-67 kg. 7.30 a 7.50. Ongewogen wit 6.40 a 7.40; Klein 4.90 a 5.40. 450 Eendeieren 3.70 a 4.- Schagen, 26 Nov. 1931. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer ,en prijzen als volgt: 100 Paarden f 100 a f300; 20 Geldekoeien mag. 160 a 230; 70 Gelde koeien (vette) 200 a 320; 15 Ivalfkoeien 210 a 340; 33 Vaarzen 130 a 180; 44 Graskalveren (25 a 65; 23 Nuch tere kalveren 8 a 26; 25 Schapen mage re 24 a 32; 20 Schapen vette 27 a 28; 1280 Overhouders 20 a 26; 5 Bokken en geiten 4 a 7; 30 Varkens mag. 16 a 22; 53 Varkens vette per kg. 34 a 38 ct.; 133 Biggen 6 a 9; 14 Konijnen 0.50 a 2.- 108 ippen 1 a 2.25. EEN DOCHTER VAN FRITZ EBERT GESTORVEN. In een Berlijnsche kliniek is, 31 jaar oud, overleden de vrouw van den landraad dr. Jaenicke, een dochter van den eersten Duit- schen rijkspresident Ebert. De doodsoorzaak is dezelfde als bij haar vader geweest, n.1. een ernstige leverziekte, die in atropie over ging. EEN VERKEERS - OFFER ANNA PAULOWNA. Ook al een verkeersoffer. Het uitstekend winkelhuis (met witte ,muur) zal 6 meter afgesloopt worden, ten einde de gevaarlijke bocht bij het Raadhuis kwijt te raken. Een schitterende verbetering voor het verkeer, echter ook weer ten nadeele van het natuurschoon

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2