FRIS0 BAAI WIERINGER COURANT 4 «I Crum TWEEDE BLAD. VRIJDAG 4 DECEMBER No. 94. GEMEENTE ZIJPE. Officieel. GEMEENTERAADSVERGADERING De Burgemeester der Gemeénte ZIJPE (N.H.) maakt bekend, dat een OPENBARE VERGADERING van den Raad dier Gemeen te is belegd tegen Donderdag, den 10 Dec. 1931, des voormiddags te 10 ure. ZIJPE, (N.H.), den 3 December 1931. De Burgemeester voornoemd, J. DE MOOR. Schagerbrug. De Toonee(lvereeniging „Onder Ons" alhier is voornejnens op 3 Jan. a.s. een uitvoering te geven in het lokaal van Mej. Wed. J. Broer. Op gevoerd zal worden „Plicht" tooneel- stuk in vier bedrijven. Het stuk staat onder regie van den heer P. Boon- acker. We raden een ieder jong en oud aan dit aangrijpende stuk te gaan zien, daar zij die thuisblijven zekei veel zullen missen. We hopen ook dat een ieder zal medewerken deze nog zoo jonge vereeniging te steunen en zooveel mogelijk op te werken. Nade re bijzonderheden zullen per adver tentie bekend gemaakt worden. BURGERLIJKEN STAND Gemeente ZIJPE van 28 Nov. tot en met 3 December 1931. Geboren Hendrika Maria, d.v. Pe trus Albertus Klaver en Maria Catha- rina Juurlink. Agatha Catharina, d.v. Mattheus Pieter Smit en Petronella Sneekes. Klasina, d.v. Jan Bood en Dieuwertje Kossen. Ondertrouwd: Cornelis Pieter Kalis, 25 jr., banketbakker, te De Rijp en Mar tha Glas, 22 jr., te Zijpe. Getrouwd: Geene. Overleden: Cornelis Raven, 66 jr. we duwnaar van Leentje Slotemaker. IJf Best, 91 jr., weduwnaar van Antje Pronk. Dirk Hille, 72 jr., ongehuwd PETTEN. Uitslag van de trekking van de verloting ten bate van de voetbalvereeniging „Petten" te Petten. Prijs Lotn. 1 464 Fiets 2 130 Boschlantaarn 3 356 Carbidlantaarn 4 141 Theelichtje 5 388 Fruitschaal 6 744 Aschbak 7 614 Bloempot 8 132 Waschketel 9 329 Fluitketel 10 174 Koektrommel 11 822 Gilletteapparaat 12 674 Wekker 13 810 Eierstel 14 575 Koekepan 15 781 Flacon Odeur 16 830 Fietspomp 17 638 Weegschaal 18 351 Kopjesrek 19 155 Schemerlamp. 20 168 Nest schalen. 21 248 Waters tel 22 619 Borstelgarnituur 23 381 Broodzaag 24 784 Bloempot 25 826 Pijp en tabaksdoos 26 46 Chocoladekan 27 443 Theebus 28 201 Portemonnaie 29 977 Mesenslijper. PREDIKBEURTEN ZIJPE. Zondag 6 December 1931. NED. HERV. GEM. Schagerbrug geen dienst. Oudesluis v.m. 10 uur Ds. Witkop. St. Maartensbrug, Callantsoog en Petten geen dienst. Burgerbrug, v.m. 10 uur Ds. Eikema. EVANGELISATIE Schagen, v.m. half elf, de hr. Nieuwstraten van Amsterdam. Maandcollecte. Nam. half zes de hr. Nieuwstraten. Bre*zand, voorm. 10 uur de heer Boon. Breezand nam. 3.30 uur de heer Boon. SCHAGERBRG. In de gehouden Kerke - raadsvergadering van Zijpe, zijn tot kerke- raadsleden herbenoemd voor Noord-Zij pe de heer K. Paarlberg als ouderling en de heer Jn. Brak Kz als diaken en voor Zuid- Zijpe, resp. de heeren H. Bregman en Jb. Gerrits. Voorts is in deze vergadering besloten de pachters van het Diaconie-land over het jaar 1931 15 reductie te verleenen. EEN SINT-NICOLAASAVOND. VERVOLG. Zoo juist. Waarom schrik je Waarom zoo bleek ineens Is er iets Mama, dit kussen bestelde ik voor u als Sint-Nicolaas verrassingmaar mij verrast het zoo hevig, dat ik er dadelijk heen moet. Waarom, Oscar? Omdat mamaach neen, ik zeg het u straks wel. Het herinnert mij aan iets Baron Van Heuvel tot Peukenstein reed in zijn prachtige Hudson snel naar de firma| Van Bueren en vernam daar naam en adres van mevrouw du Plot. De chef vermoedde dadelijk een soort schandaaltje. Baron van Heuvel was een voor naam en zeer bekend advocaatzéker iets op haar geweten of haar kerfstok meende de chef der firma Van Bueren, toen de baron zoo nauwkeurig naar de maakster van het kussen vroeg. Intusschen snelde de wagen voort naar de stille straat, waar mevrouw du Plot woonde... Sneller echter vlogen Oscar's gedachten den wagen vooruit. Wie was die mevrouw du plot Oud Jong Gehuwd In elk geval iemand, die zóó fijn en beschaafd, zoo vol komen gaaf een kinderzieltje wist te schil deren moest wel iemand zijn, die hoog genoeg stond, om te begrijpen, wat hem dreef tot een bezoek. Want niet alleen de uitvoering, het schil der- en naaldwerk van het kussen hadden hem zoo fel ontroerd. Niet de schoonheid alleen, maar daarbij de herinnering aan een eens gelukkig bezit. En nu wilde hij vragen, vragen als een1 man in zielsangst hoe het ter wereld mo gelijk was, dat een vreemde zóó fijne kunst PROVINCIAAL NIEUWS. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken is het faillissement van P. Bosstad te Westerblokker met benoeming van mr. Fruin tot rechter-commissaris en van mr. Eecen tot curator Door Pieter Gootjes Jr., bloembollenkwee- ker en handelaar te St. Pancras is ingediend een verzoekschrift tot het bekomen van sur séance van betaling. Bewindvoerder mr. P. Lange veld, Alkmaar. Verhoor Zaterdag 19 Dec. 1931 te 10.30 uur v.m. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. HEERHUGOWAARD De laatste dagen werden klachten vernomen dat de brievenbus aan het Kruis telkens met straatvuil werd verontreinigd. Heden heeft een onverlaat vermoede lijk een brandende sigaret in de bus gedeponeerd, wat tot gevolg had, dat .een der inliggende brieven zoodanig was beschadigd dat verzending was uitgesloten. i WEST-FRDESLANDS KANAALPLANNEN. Schagen en zijn financieele bijdrage. Voorbereidende werken voor twee kanalen. Ten aanzien van de uitvoering van het kanalenplan voor West-Friesland slaagden Ged. Staten er destijds, na langdurige bespre kingen, in, om de verdere belanghebbenden (gemeente- en polderbesturen) te bewegen, 1/6 van de kosten te betalen, te verdeelen over een zeker aantal jaren. Eenigen tijd ge leden is met de voorbereidende werken voor twee kanalen (Kolhorn—Alkmaar en Stolpen Kolhorn) een aanvang gemaakt en bin nenkort denkt men met den grondaankoop en de vergunningen gereed te komen. Over het derde kanaal (Hoorn—Medemblik) wordt thans nog met de belanghebbenden onder handeld. Enkele dagen geleden zijn nogmaals bezwa ren binnengekomen van een der belangheb bende partijen, nJ. de gemeente Schagen, die haar financieele bijdrage gaarne over een grooter aantal jaren wil verdeeld zien. Het is begrijpelijk dat onder de bestaande econo mische verhoudingen wel eens bedenkingen rijzen bij gemeenten of polderbesturen tegen de verplichtingen, die zij op zich genomen hebben. Hopelijk zal het kanalenplan door de nieuwe moeilijkheden echter geen verdere vertraging meer ondervinden. Het is immers voor de welvaart van West-Friesland van overwegend belang, dat het in de toekomst over goede waterwegen voor het vervoer van zijn tuinbouwproducten kan beschikken. Met belangstelling wordt dan ook de beslissing tegemoet gezien, die Ged. Staten ten opzichte van het verzoek der gemeente Schagen zal nemen. Het ligt in de bedoeling van Ged. Staten om, na het gereedkomen van het eerste ge deelte, ook de rest van het kanalenplan te verwezenlijken. Zij verwachten dat het Rijk ten aanzien van de verdere werken voor een zelfde bijdrage bereid zal worden gevonden. Daarom blijft het geheele kanalenplan, in zijn oorspronkelijken vorm, nog steeds een onderwerp, waaraan Ged. Staten hun volle belangstelling schenken. De totale kosten zullen omstreeks f 13 mil- lioen bedragen Het plan omvat in het geheel vertien verbindingen, n.1. Omval—Hoom HoornhuisMedemblik ZwaagdijkEnk huizen Oudkarspel—Kolhorn Stolpen— Schagen SchagenKolh <rn Rustenburg Obdam Oudkarspel—Dirkshom Groote broek—Andijk Purmerend—De Hulk A- venhornSpijkerboor Avenhorn—Ouden dijk. Tel. BURGERLIJKE STAND te Harenkarspel over de maand November. Geboren Anna Johanna, d.v. Gerardus Groen en Anthonia SchoutenGerardus Slmon, z.v. Simon Jonker en Aafje PlijterJohannes Hendricus z.v. Johannes Dekker en Selma Jonas Catharina Maria d.v. Sijmon Hendri- kus Kramer en Maria Anthonia Zijp Ondertrouwd Willem Broens en Maartje van Schoorl. Overleden Aafje Plijter, oud 37 jaren, echtgenoote van Simon JonkerKlaas Bak- kum, oud 71 jaren, echtgenoot van Antje Komen Willebrordus Groot, oud 24 jaren, ongehuwd. BURGERLIJKE STAND over de maand November 1931 in de gemeente Sint - Pancras. Geboren Anna Petronella, d.v. Anthonie Schram en Catharina Margaretha Hos Maartje d.v. Gijsbertus Schuur en Geertje Duif. Overleden Jantje Groen, 74 jaar, wed. van Cornelis Wielings. vermocht te geven,, dat het voor hem tot een werkelijkheid was. Mevrouw du Plot zat inzaam in haar ka mer. De menschen beneden, bij wie zij in woonde hadden een familiefeestje, zij was gevraagd, doch als gewoonlijk had zij hen vriendelijk dank gezegd. Zij zat bij den klei nen haard, de handen gevouwen, een boek op haar schoot, toen er een auto vlak onder haar raam, met knarsend remgeluid stilhield. Even flitste het door haar heenzou er iemand ziek geworden zijn, een ongeval misschien dat er nu een doktersauto zoo snel kwam aanrijden Misschien bij de bu ren hier in huis had zij toch niets verno men. Maar er werd gescheld. Zij hoorde stem men, geloop op de trap, getik aan haar ka merdeur. Iemand van de firma Van Bueren, voor u, zeide het meisje, een dochter van de be- nedenbewoners. Moe die mij hebben Ja mevrouw. Laat dan maar binnen. Wat nu weer Was het afgeleverde werk niet goed Allerlei vermoedens rezen in haar op,totdat een forsche tik op de deur haar deed opzien. In haar agitatie had zij vergeten, de groo- te lamp aan te knippen zij hield van sche meren en dus brandde, dicht bij haar laag stoeltje bij den schoorsteen een schemerlamp. De kamer was vol stille dwaze schaduwstre pen, die haar beletten scherp te zien, wie er binnentrad. Hb ik het genoegen mevrouw Du Plot te mogen begroeten vroeg baron Oscar van Heuvel tot Beukenstein. BURGERLIJKE STAND der gemeente St. Maarten over Nov. 1931. GeborenMarijtje, d.v. Gerrit Paarlberg en Maartje Schuijt. OverledenTrijntje Dieuwertje Jonker, oud 22 jaren, ongehuwd Grietje Raadgers, oud 68 jaren, echtgenoote van Petrus Borst. ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKE STAND Geboren Maartje, d.v. Jb. Wiggers en A. A. A. HeijligenbergHendricus Julius, z. v. H. B. A. Brinkman en M. Hauwert. Getrouwd C. D. Prins en T. Breedt O. .van der Weide en A. S. Walraven. Overleden A. Tiel, oud 90 jaar. Loop der bevolking. Ingekomen S. van Eeten van WieringerwaardA. Zuidema van Onstwedde C. A. Geep^ema van Alkmaar. Vertrokken G. Pra, "v, naar Dantuma- K. Boskma naar Dantu. <^kieelA. C. Geert- zema naar Alkmaar Mej. B. K. Bakelaar naar Zijpe G. Quist naar St. Philipsland M. v. d. Beep naar Lisse A. Beckering naar Rheine (Duitschland) R. Uitterdijk naar DantumadeelS. Kuiper en echtgenoote naar Den Helder. VACANTIE KRABBELS. Ik hew den de voerige keer jullie 't relaas geven van de rolderij van de Koeberg in het Ahrdal en hoe Mie an 'n puntige tak hangen bleef. Je be- griept hoe heur jak toetakelt was, van onger tot boven openscheurd. Teun op zoek naar 'n jurkewinkel, maar in heel 't plaaske was er gien ien te be kennen. Maar hangdig as ie was, had ie 'n twiedehangds bergpak opjut, 'n pilosche kuitebroek met halve gerute koese, 'n mooi borduurd fiksje jnet n jas met twie rijë vergulde knoope en 'n hoedje met een groote veer. Mie schold as 'n ouwe Turk, ze wou gien kirrels-pak anhewwe, en den, je wist ommers ok niet wat voer 'n vent hierin zeten had i Efein, ze kon toch ok niet halfnakend loopen blieve en op anreden van ongs allegaar zou ze den in de bus 't pakje antrekke. Op verzoek van Teun mosse we 't hoofd aars omdraoie*,, want hij had heel z'n leven de zederlukheid hoog houwen en deer wou ie nou ok niet van ofwieke. Nou, ze had gauw 't pak an, en 'n spul van 'n kirrel dat Mie worren was, miserabeld. 't leek er wel omgoten, zoo krek was alles pas en 'n mooie rongde kop d'r boven uut, nei maar, Teun was zoo zoo in de wolke, dat ie al zien zederlukheid op zij zette en Mie pardoes 'n klinkende zoen gaf en in grrestuutvoerihg uutriep: sapperde- kriek, Mie, je benne nou in je twiede jeugd, wat ben je 'n lekker hart De sjaffeur vong, dat 't tijd wier om op te stappen, want we hadde nog 'n heele rit voer de boeg. We hadden d'r niks op teugen, de stemjning was reu- zig en toe we onger de koeiekop deur rede, zonge we uut volle borst: Atju we jnoete, Mekander groete Atjuuu, vaaaarwééééllll Tot wee-eederzien W<eer gong 't berg op berg óf en we zage besaltbrokke, nou menschke, uls ters hoog. 'k Zeg, wat zitte ze bij ongs den toch te martelen met 'n schuutje besalt voer de weg. Hier hewwe ze meer as dat ze honderde jare gebruke kenne, ja, 't js wel wat ongliek ver deeld op ongs aardbol Weer kwame we in 'n durp; jonge nog toe, wat was 't deer drok; 't leek wel Poldersche kermis stotterde Teun, die erg bleek om zien neus zag, want de wijn begon deur 't op en neer gaan van de bus, in z'n maag wat te werken. Hij wupte den ook in Koningswinter 't eerst uut de kar en ging plat op 'n pleintje zitten om tot 'm zelf te komen. Ik zelf was al bij 'n kraamke, om mien bergstok betimjnere te leeten met plaatjes (heelekedal adelukke wa- penschilde, zei de koopman en roest vrij) maar oplest had die vent de stok van onger tot boven zoo voltimjnerd, dat ik 'm bijkans niet meer sjouwe kon Trui gooide me na m'n schene, dat ik gek was; 'k had net zoo goed dessel- kes van schoenepoesdooskes er op slaan leete kennen, meende ze, jnaar ik zeg, as ik thuus kom, moet ik toone kenne, dat 'k in Koningswinter van a del worren ben. Trui gooide me 'n hoop liileks naar mien hoofd, maar op iens hoorde we 'n geweldig lewaoi en we draoiden ongs Ojm, enne deer za ge we jandikke Mie op 'n ezel zitte en Teun met al z'n macht an heur biene trekke, ojn 'r deur óf te scheuren Wij op 'n hollentje d'r na toe en deer vertelde me Teun buten asem, dat je op zoo'n ezel de berg „Draggevel" be- klimme kon; d'r ging ok 'n spoor naai de top, maar Mie vong dat ze in d'r bergpak nou ok berg beklimjne most en dat ze in d'r kuitebroek ok 'n goed figuur op 'n ezel maakte. Krek dat Teun ongs vertelde, dat ie 't niet hew we wou, gaf Mie 't beest 'n klap ach ter zie'n oore en dat gong an de tippel niet zoo zoetjes; Teun had nog 'n brok steert weten te griepen en draafde mee en wij met de heele bende, zoo hard iwe loope konne er achter an. Menschke, menschke wat 'n paniek- Maar opiens duukt de ezel, zeker nij dig- dat Teun alsmaar an zien steert trok, voerover, Mie vliet er over de kop óf; en 't beest draoit 'm om en biet Teun nou toch in zien zitvlak, dat 'n heele rongde schief uut broek en on- gerbroek vandaan, 't Jonge, wat 'n peniek. Mie grabbelde weer overend, had 'n fiksche buul op hem- poed en Trui was dadeluk bij de hangd om Teun heur sjaal te geven, wat hij liep er van achter zoo miserabeld raar bij, dat je schaamde je d'r voer. t Mooi was wel 'n beetje van de gast dag óf; 't was nou krek 'n stel dat zoo uut de loopgrave kwajm, za'k maar zeg ge. en we ware allegaar bekóf toe we weer bij de otobus kwame. Ja aan alles is 'n grens, bromde Teun. As je met 'n lendedoek om begin te loopen wordt 't zeker toch tijd, dat je na huus toe gaan. Nou, we wouë allegaar wel vort en zoo gon- ge we den! We rede 'n heel end langs de Rijn 't Jonge, wat mooi, eigeluk te mooi om er niks van te vertelle. Maar dat doen ik den in 't are nommer HARM. BINNENL NIEUWS. Slachtoffer van de gladheid. Auto te Rhenen geslipt. Gistermiddag is te Rhenen een han delsreiziger uit Nijmegen ten gevolge van den gladheid van den weg met zijn auto op de Nudc geslipt. De wa gen vloog over de tramrails tegen een boom. De trajn, die juist aankwam, kon bijtijds stoppen. De auto werd zwaar beschadigd, terwijl de bestuur der met wonden aan het hoofd en aan arm naar „Ziekenzorg"' te Wagenin- gen is overgebracht. INBRAAK TE LEEUWARDEN. In den vorigen nacht heeft een in breker zich door openschuiving van een raam toegang verschaft tot de wo ning van c(en heer Voordewind aan de Rqmkeslaan te Leeuwarden. Uit een kast in een der kamers is een geld kistje met f 300 ontvreemd. SLEEPBOOT GESTRAND. Na een ander schip vlot gebracht te hebben. Door den storm is het sleepschip „Charles" uit Steendorp op weg van Hans weert naar Terneuzen, en ge trokken door een sleepboot, bij Hoe- dekeneskerke aan den grond geraakt. Twee ter assistentie uitgevaren sleep-, booten hebben de „Charles" weer vlot gesleept. Een der sleepbooten is zelf op de plaats gestrand. Contingenteeringswet aangenomen. Amedement Oud aanvaard. Geldigheidsduur. Bijr art. 10 licht de heer OUD V.D.) een amendement toe, dat de bedoe ling heeft te bepalen, dat de wet slechts zal gelden tot 1 Jan. 1934, be houdens ten aanzien van de begane strafbare feiten. De heer Heemskerk (A.R.) geeft in overweging om den ddlum te veran deren in 1 Jan. 1935, ook met het oog 30 35 40 ct perVfe pond op het feit, dat er in 1933 nieuwe ver kiezingen zullen .moeten worden ge houden. De Minister sluit zich daarbij aan. De heer Oud wijzigt zijn amende ment, zoodat de datum voor het ver vallen nu wordt 1 Jan. 1935. Het amendement wordt aangeno men met 74 tegen 10 stemmen (tegen acht Katholieken en de heeren Tila- nus (C.H.) en Braat (Plattelander). Het wetsontwerp wordt daarna in stemming gebracht. De heer Knojttenbellt (Liib.) wenscht op te merken, dat zijn fractie voor het ontwerp zal stemmen, maar van mee ning is, dat er slechts in eenige geval len gebruik van mag worden gemaakt Het wetsontwerp wordt zonder hoof delijke stemming aangenomen. De invoer van Deensch vleesch zal dus nu ook worden verminderd. GEMEENTE WIERINGEN. Geslaagd. Onze vroegere plaatsge- noote, Mej. Truus Berkemeyer, thans wijkverpleegster te Maastricht, is de zer dagen te Heerlen geslaagd voor 't examen enquatrice (diploma t.b.c.-be- strijding in de wijkverpleging.) PREDIKBEURTEN WIERINGEN. Zondag 6 December 1931. NED. HERV. GEM. Hippolytushoef v.m. 10 uur Ds. Van Beek. Doopsbediening Den Oever nam. 2 uur Ds. Van Beek. Dinsdag, 8 Dec. 's av. 8 uur, Hervormde Zus- terkring te Oosterland. Kapel Den Oever vm. 10 u. de hr. Franck. Kerkdiensten Wlerin ter meer Sluis I b/Haukes 10.15 uur de hr. Finkensieper. EVANGELISATIE H.-hoef v.m. 10 uur de Heer. L. Brasser. Na den dienst ledenvergadering. BOSKER's Boekhandel, Wieringen. HONDERDEN LEESBOEKEN HEBBEN WIJ IN VOORRAAD 1 Houdt gij van ernst I? Leest dan: De Weg terug f 2.90. „Asyl v. Elias Kraempier f4,90 De Weg naar het Licht 4.90 1 Alleen met U zelf Prof. Casimir 2.90 Langs de lijnen van 't leven f 1.90 Trader Horn, waarnaar de film is ge maakt. Er volgde geen antwoord. Niets werd ge hoord dan een snelle ademhaling als van ie mand in angst of pijn. Wat deed die vrouw vreemd dacht baron Oscar. Gewoon idioot. En dan dat schemer lichtstond zij nu nog maar in dat licht- kringetje, dan Ga weg heesch fluisterend stiet me vrouw Du Plot de woorden uit. Toe ga weg Pardon mevrouw, ik ben u weliswaar vreemd, maar daarom niet iemand, die u leed of wat ook doen zalmag ik me even voorstellen. Ga weg ga weg laat me alleen je bent immers baron Van Heuvel Zacht en toch hevig werden de woorden gezegder volgde weer een benauwende stilte. Baron Oscar overwon een gevoel van onwellevendheid, zocht bij de deur naar het knopje van den lichtschakelaar en knipte het licht op. Een gesmoorde kreet weerklonk, en baron Oscar stiet een naam uit. Emmyjij Drie jaren geleden was mevrouw du Plot de gevierde barones Van Heuvel tot Beuken stein, geboren freule De Jonghe van Wijck, het huis uitgegaan, waar zij als gelukkige echtgenoote en moeder zoo rijke dagen had genoten. Een ernstig feit was daarvan de oorzaak geweest. Tijdens een buitenlandsche reis van baron Oscar werd hun eenig kind ziek. Op een middag, dat ten huize van den Commissaris der Koningin, een thé was, had mevrouw de baronesse van Heuvel, na perti nent de toestemming van den geneesheei gevraagd en verkregen te hebben, er een be zoek gebracht. Zij was er toe verplicht om redenen van belang voor baron Oscar. Hoe kort het officieele bezoek ook geweest was, toch was er iets gebeurd dat noodlottig werd voor haar geluk. Toen zij thuiskwam moest zij vernemen, hoe de kleine patiënte een oogenblik na haar ontwaken een vreese- lijke benauwdheid te doorstaan had gehad engestorven was in.de arme der ver pleegster. Waanzinnig van smart, dof van verdriet wanhopig om het plotselinge was er radeloos heid gekomen in het hoofd en het hart van de jonge moeder. Toen baron Oscar telegrafisch ïèruggeroe pen thuiskwam, vertelde zij hem het ontzet tende van het feit, hoe het kindje gestorven was, zonder dat vader of moeder aanwezig waren. In stede dat het verdriet gemeenschappelijk werd gedragen, waren er harde woorden ge bruikt waren wonden geslagen in blinde, onberedeneerde drift, werden verwijten ge slingerd zóó fel, dat de jonge vrouw het be ter oordeelde, weg te gaan. Haar radeloosheid werd moeilijker door een redelooze opvatting, die eindelijk leidde tot reddeloos gedrag. Een zelfde derailleering van gevoelens vond bij baron Oscar plaats. Hij deed niet de min ste moeite de vrouw, die hij zielslief had, terug te houden, en zoo ging zij stil en onop gemerkt heen. Zonder eenig middel van be staan men fluisterde, dat zij op reis was ge gaan voor langen tijd. Na de eerste opwinding toen de emotie in rustiger banen gestuurd werd, kwam de drei gende en dwingende werkelijkheid op haar af. Maanden doorgebracht in volstrekte apa thie, gingen voorbij, en brachten een volko men verandering in alle opzichten bij de knappe verschijning. Leed en eenzaamheid I groefden trekken op en in het schoone ge- laat. Zij veranderde, als een mooie bloem ANNA PAULOWNA HEEFT VOORRADIG alle soorten SC HO E N W E RK Geen nuttiger geschenk voor St. NICOLAAS dan EEN PAAR GOEDE SCHOE NEN of PANTOFFELS. LAGE PRIJZEN. Tevens HOEDEN en PETTEN TEGEN VERMINDERDE PRIJZEN. Reparaties solied en billik. Jn. CRUM verandert bij gebrek aan de kussende zonne stralen. Zelfs haar naam een pensionaat vriendin heette Du plot veranderde zij, trok naar de verste buitenwijk der stad en huurde daar een paar kamers van het geld, dat zij kreeg door verkoop van haar juwee- len. Wat in vroeger tijd een liefhebberij was geweest, werd nu een bron van inkomsten. Borduren, teekenen en schilderen brachten uitkomst voor zorg en al te groote armoede. Haar trots verbood haar, terug te gaan naar haar man, die zich 'de moeite niet scheen te nemen, eenig spoorrVah haar te ontdekken. Nu, op dezen Sirit-Nicölaasavond stonden man en vrouw weëir tegenover elkaar Het was een merkwaardige samenloop van omstandigheden Baron Oscar voldeed niet aan het verzoek om heen te' gaan. Hij naderde Emmy, die doodsbleek Svas blijven staan op dezelfde plaats, nam haar ijskoude handjes in de zij ne en sprak met: diepe, bewogen stem -Emmy, wij beiden deden verkeerdIk had je niet mogen laten gaan, jij- ging; onze drift, onze smart maakten ons blind vanavond bij mama, toen ik het kussen zag, dat jij maakte, wist ik niet, wat mij dreef, om mevrouw Du- Plot op te zoeken, nu weet ik het, Emmy.ons kindje, Emmy, wil, dat wij weer samen zijn. Veel werd in dat uur gesproken woorden van begrip, van verzoening en toen mevrouw de douairière, de oude barones zich al af vroeg, waar haar zoon bleef, trad deze binnen met een stralend gezicht, de hand om die van Emmy en zeide Mamaatje, uw dochter is weergekeerd van haar verre en moeilijke reis en komt u, in ruil voor het kussen een cadeau brengen. Want voegde hij er aan toe dat kussen wordt van nu af de talisman van ons geluk.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 3