C. HOOGVORST, Tuinier. LEVERT ALLE PLANTSOEN TEGEN VERMINDERDE PRIJZEN. FRANCO THUIS. eenigd met de vaststelling van een ge middeld weekloon van f 21 als grond slag voor de afsluiting van een nieuw collectief arbeidscontract. ZUIDERZEESTEUNWET. In de mededeelingen over het vierde kwar taal 1931 van de Generale Commissie voor de Zuiderzeesteunwet lezen wij Op 31 December 1931 bedroeg het aantal tewerkgestelden, aan wie de Generale Com missie hulp ter verkrijging van werk had ver leend, tezamen met het aantal belangheb benden, waarvan aan de Commissie bekend is geworden,- dat zij plaatsing gevonden had den buiten de Zuiderzeevisscherij, in totaal 890. Op dien datum stonden nog ingeschreven 758 belanghebbenden, aan wie op hun aan vragen hulp werd toegezegd ter verkrijging van een door hen verlangde betrekking. Aan credietverleening stond uit. Decem ber uit f 310.0.48. Over 1931 werd voor gelde lijke tegemoetkomingen uitbetaald f 244.719. Op 31 December waren 1173 belanghebben den in het genot van een geldelijke tegemoet koming. Hieronder zijn begrepen 230 vrou wen, welke öf belanghebbenden zijn öf daar mede zijn gelijkgesteld. STEUN AAN ZUIDERZEEVISSCHERS. De burgemeester van Enkhuizen, die aan de Generale Commissie telegrafisch een ver zoek om steun voor de Enkhuizer visschers en visschersknechts had verzonden, daar het bedrijf in den laatsten tijd niet meer voldoen de loonend was, heeft daarop het volgende antwoord ontvangen „Indien thans aan visschers en visschers knechts voldoende middelen tot levensonder houd gaan ontbreken, wordt in het algemeen aangenomen, dat dit een gevolg is van de afsluiting. Inkomende aanvragen, toepassing artikel 13, zullen omgaande worden afge daan." HET RAPPORT OVER DE METHODE- BENDIEN. Noch voor de herkenning van kanker, noch voor de bestrijding der ziekte waarde. Zooals men zich zal herinneren heeft in dertijd dr. Bendien, arts te Zeist, mededeelin gen gedaan over een door hem uitgevonden methode ter vroegtijdige herkenning en be strijding van kanker. Deze mededeelingen baarden groot opzien en veroorzaakten zoo wel onder leeken als onder deskundigen een levendige discussie. De strijd pro en contra de methode-Bendien nam zelfs een zoodani- gen omvang aan, dat de medische autoritei ten er zich mee gingen bemoeien en een serieus onderzoek instelden. Aanvankelijk kwam men in Leiden tot een negatief resul taat en ook uit Engeland, waar men aanvan kelijk zich zeer ingenomen met de methode- Bendien betoonde, kwamen minder gunstige uitkomsten. Tezelfder tijd werd echter een onderzoek ingesteld aan de Utrechtsche Universiteit, waar de methode in vollen omvang werd na gegaan en proeven werden genomen. Dit onderzoek werd verricht in het serolo- gisch laboratorium van prof. Aldershoff, waar dr. Timmermans de waarde van de methode- Bendien uit serologisch oogpunt bekeek. Voorts werd een spectrometrisch onderzoek verricht door dr. Julius in het laboratorium van prof. Wolff. Verscheidene deskundigen verleenden bij de genomen proeven hun medewerking. Na maandenlange onderzoekingen zijn de onderzoekers thans tot het resultaat geko men, dat de methode van dr. Bendien noch voor de herkenning van kanker noch voor de bestrijding der ziekte waarde heeft. BUITENLANDSCH NIEUWS. Nederlander in Duitschland verongelukt. Op den straatweg Kleef-Cranenburg reed mr. J. C. van Oordt, de directeur van het bijkantoor van de Geldersche Credietvereeniging te Nijmegen, jnet zijn auto tegen een boom. Tengevolge van de botsing vloog het portier van de auto open, waardoor mr. Van Oordt over de straat geslingerd en bewuste loos bleef liggen. Zwaar gewond werd hij naar het ziekenhuis te Cranenburg gebracht, waar hij kort daarna is overleden. Van gevangene tot gevangenisdirecteur Een oud gevangene, die zijn straftijd (3 jaar) heeft uitgezeten in de gevange nis van Harrisburg (Pennsylvanië) is benoemd tot directeur van die gevange nis. De nieuwe directeur, Henry G. Brook, werd in 1923 veroordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf wegens het ver oorzaken van den dood van drie per sonen, toen hij dronken achter het stuur van zijn auto zat. In 1926 kreeg hij gratie. Tijdens zijn verblijf in de gevangenis heeft hij met zorg het ge vangeniswezen bestudeerd en nage gaan wat kon worden gedaan ter ver betering van het lot van de gevange nen.. Toen hij weer in vrijheid was ge steld, bleef hij belang stellen in het lot der gevangenen. Thans staat hij aan het hoofd van de strafgevangenis, waarin hij zelf als gevangene had ver toefd. Twee vrouwenbeenen in een doos. Een spoorwegbediende van het sta tion te Weenen vond een groote kar tonnen doos, die hij overleverde aan de politie, daar de doos een luguberen inhoud had. De doos bevatte n.1. twee rouwenbeenen. Een dokter verklaarde dat de mis daad slechts enkele uren tevoren kon zijn geschied. VATICAANSTAD. De bom in de St. Pieter. Een aanslag beraamd op den paus Het geheimzinnige feit, dat in de St. Pieter een bom is gevonden, wordt thans gecompliceerd doordat de poli tie tijdens het naar aanleiding hier van ingestelde onderzoek buiten Rome een tvyeede bom heeft gevonden, waar bij haar tevens aanwijzingen in han den vielen, dat men hier mogelijk met een aanslag op den paus heeft te doen. Van politiezijde wordt medegedeeld, dat aan het Vaticaan is gerapporteerd, dat tijdens een razia, die verscheidene dagen geleden is gehouden in de wo ningen van een groep verdachte arbei ders, verscheiden bommen waren ont dekt ten huize van een man, die werk zaam was in de pauselijke villa Gastol Gondolfo. Ofschoon de in de St. Pieter gevon den bom klaarblijkelijk meer was be doeld om schrik aan te jagen, dan voor het plegen van een werkelijken aanslag, heeft de ontdekking in het Vaticaan groote opwinding veroor zaakt, aangezien dit de eerste maal is, dat de St. Pieter het tooneel is van dergelijke terroristische methoden, wanneer men het feit buiten beschou wing laat, dat 60 jaar geleden tijdens de wrijving tusschen staat en kerk in de kathedraal een bom werd gewor pen. De in de St. Pieter gevonden bom is door het artillerie-personeel onder zocht. Het is een oorlogsbom van het type Sipe, die slechts explodeert, wan neer zij tot' ontbranding wordt ge bracht. PROVINCIAAL NIEUWS. Aanbesteding Den Helder. Op Vrijdag 18 Maart 1932, des voor middags te 11.30 uur, zal, door of van wege den hoofd-ingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Noord-IIolland, in zijn bureel Zijhveg 24, te Haarlem, worden aanbesteed het onderhoud van de Heldersche Zee wering, gedurende de jaren 1932-1933 en 1934. Raming f 17.000.- per jaar. Contingenteering van Manufacturen en Schoenen. De Kamer van Koophandel te Alk maar maakt aan belanghebbenden be kend, dat bij bizondere machtiging van den Minister, verhooging van de per centage kan worden toegestaan voor goederen, die klaarblijkelijk alleen of grootendeels in den thans geldenden beperkingstermijn worden en werden ingevoerd. Bovendien zijn speciale re gelingen getroffen voor den import \an monsters zonder waarde en mon stercollecties. Nadere inlichtingen hier omtrent worden verstrekt door het secretariaat der Kamer, Oudegracht 182 te Alkmaar. Ter bespoediging van de inklaring van reeds aan de grens liggende goe deren, wordt men aangeraden de ori- gineele facturen op deze zendingen betrekking hebbende, bij de fabrikan ten aan te vragen, daar de vergunning, die thans door de Kamer van Koop handel wordt verstrekt, zonder over legging hiervan niet kan worden afge geven. i Winkel- en andere bedrijven in den Wieringermeerpolder. Na inschrijving zijn door de Wierin- germeerdiretie voor de navolgende be drijven en winkels vergunning ver leend tot stichting en de benoodigde gronden in erfpacht uitgegeven Bij Sluis I voor een café-restaurant aan den heer J. Klein te Wieringen voor een bakkerij aan den heer C. Koorn te Wieringen voor een winkel in kruidenierswaren en comestibles aan den heer A. Kruis man te Hoorn voor een groentenzaak aan den heer C. Zeeman te Wieringerwaard voor een winkel in zuivelproducten aan den heer G. Kistemaker te Wierin gerwaard voor een timmerzaak en aannemers bedrijf aan den heer M. Kool te War mond voor een rijwielzaak aan den heer H. J. Eichner te Nijverdal voor een smederij, annex reparatie-in richting voor machinerieën, benzine pompinstallatie, annex winkel, aan de Bataafsche Import Mij. te Den Haag. Bij Sluis III voor een café-restaurant, aan den heer J. Klein te Wieringen voor een winkel in kruidenierswaren aan den heer A. Kruisman te Hoorn voor een timmerzaak, annex aanne mersbedrijf, aan den heer A. C. van Oeveren te Goes voor een middenstandswoning aan den heer E. Kuvers te Voorburg. ZUIDSCHARWOUDE. De nieuw opgerichte afdeeling van den Neutralen Land- en Tuin- dersbond is wel actief. Het bestuur heeft reeds een ledenvergadering bijeengeroepen, waar besproken zal worden de steunregeling aan de tuinbouwers, een verzoek aan B. en W. om een deputatie aan den Minister te zen den, om den grooten nood der tuinders in deze gemeente te belichten verder het hou den van een demonstratie en het zenden van een deputatie aan den burgemeester. Het be stuur verzocht mede te deelen, dat zich al weer verschillende leden hebben aangemeld. GEMEENTE WIERINGEN. „KERK EN VREDE." Dinsdagavond belegde bovengenoemde organisatie een openbare samenkomst in de Doopsgezinde Kerk. Het feit dat op dezen avond als spreker op zou treden Ds. J. M. Leendertz, welke een reeks van jaren als predikant te Wieringen heeft gestaan, voorspelde een vol kerkgebouw. Hetgeen bewaarheid is geworden. Namens de Vredesjongerenkring en Doops gezinde Kerkeraad werd de avond geopend door den Heer J. de Wit, welke het een bui tengewoon genoegen deed. dat zoovelen wa ren opgekomen, om te luisteren naar hetgeen Ds. Leendertz zou hebben te zeggen over het belangwekkende onderwerp „De Kerk en de Vrede." Spr. dankte Ds. Leendertz en Mej. A. Le- guit voor hun bereidwilligheid om op Wie ringen te willen optreden mej. Leguit zou n.m. eenige anti-mil. gedichten declameeren. De bedoeling van dezen avond is tevens, aldus de Heer de Wit om een afdeeling „Kerk en Vrede" op te richten. Hierop werden een drietal gedichten gede clameerd door mej. LeguA n.m. „Neen" van Charivarius, „God zij met mis" en „Je Maintie drai" van Martien Beversluis. Mej. Leguit heeft een zeer welluidende item (waarin het Zaansche accent een tikje in doorschemert) en goede voordracht, waar mede zij. haar talrijke toehoorders wist te boeien. De sterk uitgesproken gedichten van Be versluis verplichten den lezer of hoorders tot denken. Hierna ving Ds. Leendertz zijn rede aan deze begon met te zeggen, dat het hem niet vreemd is om op deze plaats te spreken. Want hij heeft hier gestaan een aantaljaren, w.o. den geheelen oorlogstijd. Hier op Wieringen heb ik met de Wierin- gers dezen bangen tijd mee doorleefd, en ik heb hun angst en leed mee gevoeld, wanneer weer zonen opgeroepen werden om te worden gemobiliseerd. De echte hardheid van den oorlog hebben wij gelukkig niet moeten doorstaan, doch het was toch een bangen tijd. Nu wordt mij gevraagd, zooveel jaren na den oorlog, om hier te komen spreken, voor de Vredeszaak. Niet dat de Wieringers zoo oorlogszuchtig zijn, daar is het niet voor noodig Dan zou men evengoed water naar de zee kunnen dra gen, en wier naar Wieringen. De oorzaak dat ik vanavond spreek op Wie ringen is n.1. deze er zijn hier nog geen le den van de wereldorganisatie „Kerk en Vrede," en daaraan bestaat groote behoefte. De Hoofdredacteur van de Haarlemsche Courant Robert Peereboom welke het initia tief heeft genomen voor het petitionement van de Ned. Dagbladpers voor ontwapening, schreef in een hoofdartikel in zijn blad, dat nu evenals de pers, diverse andere groepen dit voorbeeld moesten volgen, om het mensch dom op te wekken zich tegen de oorlog te keeren. De doktoren hebben dit voorbeeld nu ge volgd en hebben in hun groep een wereld- petitionement opgesteld. Ook pleitte hij voor rechtskundigen, handelslieden, kortom uit alle groepen moet het verzet tegen het oor logsbedrijf komen. En in dit verband acht ik mij geroepen om op mijn terrein voor de zaak van de vrede te werken. Als er één groep is, die hier een taak heeft te verrichten, dan is het de kerk van Christus. Heel het oorlogsbedrijf is een tegenstelling van de tien geboden. Het vloekt tegen het „Onze Vader", wat ons naastenliefde en ver gelden van goed met kwaad leert. De oorlog is juist het omgekeerde. Hoe komt het dat de Kerk niet eerder het nobele vredeswerk ter hand heeft genomen Hoe komt het dat de nobel vredesprijs pas in 1928 aan iemand met een vooraanstaande plaats in het kerkelijk leven is toegewezen n.m. aan Nathan Sunderblom, Aartsbisschop van Zweden. Hoe komt dat Ik heb mij dit dikwijls afgevraagd, aldus spreker. Als er toch één groep is, die hierin voor moest gaan, dan is het de groep met vredesvorst Christus. De Kerk heeft dit vraagstuk echter altijd schuin aangezien. En dat komt, omdat de kerk in zich zelf zoo verbrokkeld is men kan geen eenheid van geluid laten hooren. In de Middeleeuwen was dit wel het geval. En in zekeren zin is dit bij de R. K. nog het geval. In den oorlog heeft meermalen de Paus zijn stem voor de vrede laten hooren, men heeft er niet naar geluisterd, doch waar is hetDit kan men van de Prot. Kerken niet zeggen. Dat komt, omdat de Prot. kerken, kerken geworden zijn van één land. Men is niet buiten de gezichtskring gegaan, en be paalt zich alleen maar tot eigen bodem. Dit heeft tengevolge gehad de verdeeldheid, waarin we nu leven. De kerk zag nog maar alleen naar eigen vroomheid, en van haar leden „een andere taak zag zij niet meer." Al het andere liet zij over aan de overheid zelve. De oorlog is gekomen en de kerk heeft hem niet tegengehouden hij is niet zonder sporen na te laten aan ons voorbijgegaan ook niet aan de kerken. Toch is het geweten wakker geschud. Nathan Sunderblom, de Zweedsche bis schop heeft diep geleden door den oorlog. Hij heeft zich tot levenstaak gesteld, en hier van de verantwoordelijkheid gevoeld te wer ken voor de zaak van de vrede. Hij is het geweest, die een wereldcongres bijéén heeft geroepen te Stokholm van ker ken Eén kerk ontbrak, dit was de R.K. kerk. Daar heeft hij de vertegenwoordigers van 250 millioen menschen hun taak voorgehou den. De Christen heeft de broederschaps ge dachte. De gelijkenis van de Barmhartige Sameritaan kennen we allemaal, en we voe len het allen ook wel zoo. Doch hoe weinig wordt er naar geleefd. Spr. heeft eens iemand gesproken die niet voor de Engelschman wilde bidden. Op een reis in Amerika sprak spr. een pre dikant die de oorlog veel te gauw voorbij was. Eerst hadden alle Duitschers vernietigd moeten worden, want Duitschers waren geen menschen, maar barbaren. Doch de Christelijke leer is die van de broederschap, in iedere kerk wordt dit ge leerd. Dat is echter niet in strijd met de liefde voor het vaderland. Spr. wenscht tenminste aan de liefde voor eigen bodem voor niemand onder te doen, doch wel aan de verafgoding van eigen land, want dat is on-christelijk. De Amerikanen hebben het b.v. over Gods eigen land. De Duitschers idem Zij zingen Deutsland Uber Alles. China is het midden punt der aarde. De Eskimo's noemen zich oppermenschen. En zelfs de Hottentotten hebben een eigen god in hun land. En wij Hollanders doen daar ook aan mee zingen wij niet, wie Neerlandsch bloed door de aderen vloeit, van vreemde smetten vrij. Alsof wij geen vreemd bloed dulden. Het vaderland wordt op die manier tot af god gemaakt, eik land krijgt zoo zijn eigen God, met voorbijzien van onzen oppersten God, de Allerhoogste. Het is de taak van de kerk de broeder schapsgedachte weer bij de mensch te bren gen. Van de zaak van de vrede komt niets terecht, als wij niet voelen voor de belangen van anderen. Als in Genéve ieder land voor zijn eigen belang pleit, komt er van het vredeswerk ook daar niets terecht. De eerste taak van de kerk is dan ook, één Almacht boven de volken. Wat blijft er van de Christelijkheid over op het slagveld. Niets totaal niets. Wat voor edele gevoelens, en lankmoedigheid kunt ge daar betoonen Immers niets. En wij moeten ons dat voor oogen durven stellen. Toen wij jong waren, hebben wij ons in boeken kunnen vergasten op de helden daden in den oorlog. Wij weten nu wel an ders de boeken „lm Westen Nicht Nues" vertellen het ons wel, wat voor roem daar is te halen. Millioenen hebben die hel moeten doorma ken laten wij niet zeggen „ik vind die boe ken te griezelig om te lezen." Het beestige van het oorlogsbedrijf is niet te loochenen. Het dood het beste in den mensch. Er is een uitspraak van een generaal, die zegtin den oorlog is geen plaats voor zacht moedigheid. De oorlog is dan ook niet te vereenigen met ons Christen zijn. De kerk heeft tot taak de mensch hier op te wijzen, en dan zullen zij weigeren zich te leenen voor het oorlogsbedrijf. Er zijn altijd menschen geweest, die deze Christentaak hebben begrepen. Zooals de Doopsgezinden in Rusland en Amerika en ook de Quakers in Engeland hebben altijd ge weigerd zich voor soldaat te laten africhten. En zij hebben zich niet minder verdienste lijk gemaakt voor hun vaderland. Zelfs onze regeering heeft begrepen, dat men rekening dient te houden met de redelijke gevoelens van den mensch, getuige de dienstweigerings- wet. Spr. doet een dringend beroep op de aanwezigen, om zich te scharen aan de zijde van de vredesvrienden, in naam van Chris tus. Van de gelegenheid tot het stellen van vra gen wordt gebruik gemaakt door den Heer J. de Haan, welke het verband wenscht te weten, tusschen de Doopsgezinde Broeder schap tegen de krijgsdienst en „Kerk en Vrede." Ds. Leendertz zegt, dat dit oude Doopsge zinde beginsel in enkele groote plaatsen weer is opgehaald. Plaatselijk is dit wel een door te voeren. Spr. prefereert, dat, er afdee- lingen gesticht worden van „Kerk en Vrede." Mej. Leguit declameerde hierop nog een drietal gedichten van M. Beversluis. Een kort slotwoord werd nog gesproken door de Heer J. de Wit, en de Heer P. Heij - mering. waarin dank werd gebracht aan Ds. Leendertz en Mej. Leguit. In de pauze werd lectuur gecolperteerd, en was gelegenheid zich op te geven als lid van Kerk en Vrede. Terwijl de organist eenige liederen bij het begin en einde ten beste gaf. Vergadering v.v. „Succes"'. Zaterdagavond j.. hield de voctbal- vereeniging „Succes" een algemeene vergadering in de zaal van den heer Bruul. Wegens een lichte ongesteldheid van den heer Oden, werd de vergade ring door den heer Nieuwbuurt geleid Een schrijven is binnengekomen van den heer P. L. Vroone, secretaris van het comité van Herwonnen Levens kracht, waarin wordt gevraagd of de vereeniging ook zoo bereidwillig is om met haar eerste elftal een wedstrijd te spelen tegen een nader te bepalen tegenstander in de maand Juni of Ju li op het Succes-terrein en dat de op brengst dien dag ten bate kojnt van genoemd comité. De bedoeling is om voor deze wedstrijd een mooien prijs beschikbaar te stellen, bijvoorbeeld een beker. Tevens werd gevraagd om dien dag speldjes op het terrein te mo gen verkoopen. Na een kleine opmer king van den heer Duinker, wordt ge noemd verzoek met algemeene stem men aangenomen. Een schrijven is binnengekomen van den secretaris van den N.H.V.B. Vooi zitter licht eerst aan de vergadering even toe, dat hij vorige week een ver zoek aan den N.H.V.B. heeft gericht, om den wedstrijd tusschen de proef- elftallen voor het samenstellen van 't N.H.V.B.-elftal, op het Succes-terrein te doen plaats vinden. Thans is hier over 'n schrijven binnengekomen, waar in wordt medegedeeld, dat het bestuur van den N.H.V.B. niet ongenegen is genoemden wedstrijd op het Succes- te rrein te doen plaats vinden, mits Succes garandeert dat een en ander zonder kosten van den N.H.V.B. zal geschieden. De kosten worden aan reiskosten ongeveer geraamd op f 65, terwijl het wenschelijk is, dat na af loop van den wedstrijd een eenvoudige lunch wordt aangeboden. De gezamen lijke kosten zouden dan zoo ongeveer J00 gulde bedragen. Voorzitter zegt, als het eenigszins mogelijk is, moest de ze wedstrijd toch op ons terrein ge speeld worden. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Nu komt het punt aan de orde waar het eigenlijk om gaat Bespreking terrein, hetwelk door de spoorwegen zal worden onteigend en de daaruit voortvloeiende gevolgen. Voorzitter zegt dat het bestuur deze week een be spreking heeft gehad met den heer Bruul. Het bestuur heeft toen een voorstel aan den heer Bruul gedaan, waarmede beiden accoord gingen. Voorzitter leest eerst een bestaand con tract voor, waarin de heer Bruul vei- klaart aan de vereeniging, de kosten voor het maken van het oude terrein, welke zijn gemaakt, zijnde 1450 gul den, aan de'vereeniging terug te beta len, waaruit voortvloeit dat de veree niging weer een ander terrein moet hebben, waar de heer Bruul niet me de accoord gaat. Voorzitter leest nu het bestuursvoorstel voor, wat toen aan den heer Bruul is gedaan. De heer Bruul betaalt aan de voetbalver- ecniging Succes 1000 gulden vergoe ding wegens gemaakte kosten aan het oude terrein en de heer Bruul zorgt voor een ander sportterrein, zulks naar genoegen der vereenigingmet af schutting voor den publieken weg, kleedkamers op het teirein en een overdekt gedeelte bij de zitplaatsen, hetwelk ook door den heer Bruul is aanvaard. Hierover loopen de meeningen nog al uiteen. De heer P. Kooij vraagt ,eerst het woord en vraagt of de vereeniging zelf niet bij machte is een terrein te exploitecren en vraagt of de vereeni ging niet aanspraak kan maken op meerdere vergoeding. Voorzitter antwoordt, dat hij vol doende informaties heeft ingewonnen en dat hem verteld is dat Succes ner gens anders aanspraak op kan maken. Door verschillende personen wordt hierover nog het woord gevoerd. Ten slotte stelt de voorzitter voor om liet bestuursvoorstel in stemming te brengen. De vergadering stelt voor een schrif lelijke stemming. De voorzitter zegt dat dit niet noodig is. De vergadering is er echter voor. De heeren Duinker en Halfweeg vormen het stembureau. Uitgbracht worden 32 geldige stemmer» waarvan 21 stemmen zijn voor het be stuursvoorstel, 10 tegen en 1 blanco, zoodat het bestuursvoorstel is aange nomen. t Voorzitter vraagt nu verder machti ging aan de vergadering, om de zaken nu verder met den heer Bruul af te wikkelen, hetwelk wordt verleend. De rondvraag levert niet veel óp en na enkele huishoudelijke besprekin gen, sluit de voorzitter met een woord van dank de vergadering. SUCCES-NIEUWS voor Zonda* 21 Febr. Succes 3—Oudesluis 2. Aanvang 2 uur. Voor het Gouden Kruis komt Succes I uit 28 Februari tegen Schagen 2, thuiswedstrijd Uitvoering „Zang en Vriendschap" De uitvoering van de „Zang" welke Zondag j.1. in Concordia voor een vol le zaal plaats had, is uitnemend ge slaagd. De zangnummers, uitgevoerd onder de bekwame leiding van den heer Ho venier getuigden weer van de goede ge schooldheid der werkende leden en V succes bleef dan ook niet uit. Een wel verdiend applaus klonk telkens weer. Er was voor goede variatie in het pro gi amma gezorgd. Zoo was 't komische gedeelte in de zangnummers „Een landelijke repetitie" een pracht afwis seling, wat geweldig insloeg. De na bootsing van instrumenten bracht 'it daverend gelach teweeg. Evenzoo was dit het geval met de dialoog van den heer J. C. de liaan „Naar het Con cours te Heiloo." Ook het kluchtspel sloeg in en we kunnen niet anders zeggen, als het was ..een zeer gezellige avond. ANNA PAULOWNA. Een Vredesavond. Alhier is een Vredesavond georganiseerd door de J. V. A. en de V.C.J.B. die door ruim 300 belangstellenden werd bijgewoond, en waar als spreker optrad de heer W. L. van Warmeloo. De gloedvolle rede werd vol aan dacht aangehoord. Spr. schetste diep aangrijpend de misdaad van den oor log Het nameloos leed dat de oorlog over duizenden en nog eens duizenden teweeg brengt.. Wij allen hebben onze beste krach ten in te spannen voor het vredeswerk. De muzikale verzorging van den a- vond was in handen van Jan Aij en Jeanne de Vos, die zich op uitnemende wijze van hun taak kweten. Loop der bevolking Ingekomen: J. C. Rooyakkers van Wassenaar; Mej. M. Bahlo van Bottrop (Duitschland); Mej. M. Koeten van Schagen; Mej. C. H. Lajneree van Den Helder; S. de Hoop en gezin van Wie ringerwaard; J. M. Fontijn van Am sterdam. Vertrokken H. Blaauboer naar Wie ringen; A. Boelen naar Wieringen; Mej. P. Oosthof naar Den Helder; S. J. Vin kei naar Den Helder; L. Vink en ge zin naar Winkel. Biljarten. Woensdag j.1. had alhier de wedstrijd plaats om het kampioen schap derde klassers klein biljart. De uitslag was als volgt: 1. De Boer, Hoogwoud, 4 gew. partij en, 110 beurten; 241 punten. 2. Bakker, Hoogwoud, 3 gew. partij en, 108 beurten; 241 punten. 3. Philipsen, Anna Paulowna, 3 gew. partijen, 121 beurten; 228 punten. 4. De Graaf, Barsingerhorn, 3 gew. partijen, 123 beurten; 207 punten. 5. Blaauboer, Anna Paulowna, 2 gew. partijen, 149 beurten; 213 punten. 6. Gevers, Anna Paulowna, 0 partijen gew., 130 beurten; 127 punten. De partijen bestonden uit 50 punten liber; het was zeer spannend; want er werd 1 partij verloren op 49 punten; 1 op 48 punten en nog 1 op 48 punten. Aan den heer De Boer werd na afloop de verguld zilveren kampioensmedail le uitgereikt. Do hoogste serie werd gc maakt door Philipsen met 16 punten.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2