WWRlNUkU ÜUUUANT. GEMEENTE ZIJPE. RADIO PROGRAMMA TWEEDE BLAD. VRIJDAG 26 FEBRUARI No. 16. RAAD ANNA PAULOWNA. VERVOLG. Wat betreft de loondruk, merkt voor zitter op, dat de regeering er op wijst, dat we allemaal zuinig moeten zijn. liet is toch bedroevend, dat voor een varken van 400 pond slechts 10 ct. per pond gemaakt kan worden; het is een zeer slechte tijd. W at betreft de zickengeldpremie, is spr. het er mee eens, dat deze zeer hoog is. B. en W1. zullen probeeren daarvan ontslagen te worden, doch het zal wel niet veel opleveren. De heer Smit (spottend), Och ja, het bedrag kan ook gemakkelijk van het weekloon af; de menschen verdienen ook zoo veel Voorz. hoopt met de betreffende orga nisatics eenige besprekingen te hebben aangaande de te werkgestelden in de Wieringermeer. Men klaagt daar over de arbeiders uit Anna Paulowna, dat het zulke slechte werkers zijn. Spr. is met klem opgekomen voor de arbeiders uit A. Paulowna; hijj heeft hen gezegd, dat als er een slechte vver ker bij is, men deze met een briefje voor den burgemeester naai huis moet zenden, dan zou spr. er voor zorgen, dat men een beste kreeg. Volgende week gaat er door spr.'s be moeiingen weer een bus werkvolk heen, doch dit was alleen mogelijk, door dat er van deze zijde sterk op aan gedrongen is. Men was al van plan de arbeiders van A.-Paulowna uit tc sluiten dat kon natuurlijk zeer ge schikt want er is volk genoeg. Daar om is spr. van meening dat ov-erleg met de organisaties noodzakelijk is. De heer Dekker zegt, dat de arbei ders, waarop gedoeld wordt, de ar beiders zijn uit Bréezand. Deze menschen zijn het werk, dat ge daan moet worden* niet gewoon. Ze zijn gewend bloemen te snijden, vuil plukken, rooien enz. En als iraen dan iot de knieën in de modder koinl te staan, valt het niet mee. Het is den heelen dag martelen en opschieten doet men niet. Als de grondwerkers hun werk in de hollen zouden moeten doen, staan hun handen ook ver keerd. Maar vraagt spr., is het soms omdat de arbeiders uit A.Paulowna de mond open durven te doen. Voorz. zegt dat liet voor hem een onaangenaam gehoor is, als men zegt dat dc arbeiders uit A.Paulowna niet voldoen. Spr. heeft nog gevraagd of de arbeiders uil A. Paulowna soms kwaad waren. Nee, dat waren ze niet; het ging alleen om het werken. Spr. is er van overtuigd, dat de grondwerkers van A. Paulowna tot de beste van Ne derland behooren. Door een regeling te treffen mot de organisaties kunnen de menschen, die tot het werk in staa» zijn, aangewezen worden. liet doet den heer Kuiken, 'n genoegen dat voor de arbeiders van Anna Pau lowna wordt opgekomen. Hij weet nog wel van vroeger, dat de arbeiders hier tol de besten behoorden den dat zijn ze nog, maar door de bloembollenteelt zijn hier veel menschen van buiten geko men; ze hebben vanzelf heel ander werk als een grondwerker en als ze dan naar de Wieringermeer gestuurd w orden, kunnen ze niet zoo meekomen als een grondwerker. Voorz. merkt op, dat die menschen wel willen, maar niet kunnen. De lieer v.d. Borg li z€-gt. dat als de zaak met de organisaties besproken wordt, dit zijn nut wel zal liebben. Bij gelegenheid zal spr. daarover nog iets zeggen. De heer Dekker heeft opgemerkt dat deze week de arbeiders alreeds eenig- zins zijn uitgezocht, hetgeen juist blijk» De heer Keuris hoopt, dat mocht men 55 uur per week gaan werken, men des Zaterdags toch om 1 uur het. werk zal beëindigen, zoodat de vrije Zater dagmiddag gehandhaafd blijft. Voorz. zegt, dat dit wel zoo geregeld zal worden. Het voorstel wordt hierna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Pubt 4. Vaststelling van een steun regeling voor uitgetrokken werklooozen. Voorz. zegt dat de arbeiders die di rect na 1 Dcc. werkloos werden, nu spoedig uitgetrokken zullen zijn, en aangezien er geen voldoende werkge legenheid in de werkverschaffing is, komen deze menschen geheel zonder inkomen. Voorz. leest nu de circulaires van de Minister betreffende de steunregeling voor uitgetrokken werklooze arbei ders voor Een regeling zal aan den Minister ter goed keuring worden gezonden, waar wij het vol gende aan ontleenen. Steunregeling voor uitgetrokkenen De steun bedraagt ten hoogste a. voor gehuwden en ongehuwde kostwin ners f 10.50 per week, benevens f 1 per week per gezinslid boven de twee personen tot een maximum van 4 personen. Bovendien kan aan gehuwden en ongehuw de kostwinners een huurtoeslag worden ver strekt, overeenkomende met hetgeen de huur meer bedraagt dan f 3.per week, zulks tot een maximum van f 1.50 per week. b. voor kostgangers f 7 per week. Bij geheele werkloosheid mag de steun aan gehuwden en ongehuwde kostwinners nimmer meer bedragen dan 65 en aan kostgangers niet meer dan 55 van het loon, dat zij bij 48-urige arbeidsweek in het bedrijf, waartoe zij behooren, zouden kunnen verdienen. Voor gezinnen van zes en meer personen mag het percentage van 65 worden verhoogd tot 70. Geen uitkeering wordt verstrekt aan a. diegenen, wier gezinsinkomsten meer be dragen dan f 12 bij een gezin van 2 pers., f 13 bij een gezin van 3 pers., f 14 bij een ge zin van 4 pers., f 14.70 bij een gezin van 5 of meer personen. Aan de uitgetrokkenen kan op grond van deze regeling steun worden verleend geduren de ten hoogste a. 18 weken aan kostgangers; b. 24 weken aan gehuwden en ongehuwde kostwinners. Voor dc Reglementair nog niet rechtheb benden, Dubbel-uitgetrokkenen en Ongeor ganiseerden. Voor de hierboven genoemde groepen geld* het volgende tarief van steunverleening. De steun bedraagt ten hoogste a. voor gehuwden en ongehuwde kostwin ners f 8 per week, benevens f 1 per week per gezinslid boven de twee personen, tot een maximum van 4 personen Bovendien kan aan gehuwden en ongehuw de kostwinners een huurtoeslag worden ver sterkt, overeenkomende met hetgeen de huur meer bedraagt dan f 3 per week, zulks tot een maximum van f 1.50 per week. b. voor kostgangers f 4.50 per week. De heer Dekker vraagt of het mogelijk zal zijn, dat ook de Transportarbeiders onder deze regeling komen te vallen. Voorz. gelooft wel dat het mogelijk is, doch het zijn maar een 4 a 5 menschen en dat kunnen we altijd nog vragen. De heer Dekker zal eenige algemeene op merkingen maken. Deze regeling is niet zoo, dat een gezin er behoorlijk van kan komen. Maar we moeten het wel aannemen want de stok staat achter de deur. Als wij een gunsti ger regeling zullen treffen zal de minister daarin niet toestemmen. En als de gemeente het zelf kon financeeren zou de Kroon de regeling wel schrappen. Dat kan men maar altevaak lezen. Daarom zullen wij deze rege ling noodgedwongen moeten aanvaarden. De Voorzitter heeft bij het instellen van een Commissie de Voorzitter der Arb. Org. ge noemd doch spr. gelooft dat dit juist niet bindend is. Spr. b.v. moet 's avonds 11/2 uur fietsen voor hij thuis is en voor werk in een Commissie is er dan niet veel tijd. In de Wie ringermeer mag men niet met een autobus komen en zoodoende gaat het per fiets. Voorzitter zegt dat het geen bindende be paling is. Spr. heeft wel toestemming voor het rijden met een auto in de Wieringermeer, doch met niet meer dan 4 personen. De heer Smit zal zich bij de voorgestelde regeling neerleggen. Hij kan zich volkomen bij den heer Dekker aansluiten. Doch de be paling dat B. en W. niet te gauw tot steun verleening moeten overgaan wil spr. nog even onder de oogen zien. Als iemand uitgetrokken is kan nog wel van 't eventueel gespaard geld geleefd worden volgens den Minister. Nu is sparen een zaak voor de vrouw. De eene huisvrouw kan beter een huishouding beheeren, dan de andere en als geen steun verleend wordt zijn de kinderen daarvan de dupe. Spr. dringt er dan ook op aan de rege ling vooral soepel toe te passen. Verder de bepaling betreffende de onvolwaardige arbei ders hier zijn beste menschen onder, die graag willen werken, maar de kracht niet hebben. Hier in Anna Paulowna zijn we de menschen nogal sympathiek gezind, doch spr. dringt er op aan zooveel mogelijk te hel pen. Voorz. zegt dat hij dien aangaande gerust kan stellen, het is echter een kwestie van het orgaan. Aldus wordt besloten. RONDVRAAG De heer Smit meent te moeten vragen of het met het werk bij de R.K. kerk niet te ver gaat en of het bedrag van f 5200 wel toe kan. Het café komt daar geheel in een kuil te staan. Verder vindt hij f 3.50 per strekkende me ter rioleering tamelijk hoog Voorthuyzen is bij hem geweest en heeft gezegd dat hij het verd.... om de rioleering te laten leggen. Dat mocht spr. wel tegen Burgemeester ook zeggen. Voorthuijzen krijgt daar nu de vieze stankboel van de rioleering. Voorzitter dankt den heer Smit voor de boodschap betreffende Voorthuijzen. Het spijt mij dat V. er niet toe over wil gaan. Wat betreft het werk bij de R.K. kerk dat is door de Gem. Opzichter beraamd en dat zal wel in orde komen. Wat den caféhouder aangaat deze zou nog bij den Burgem. komen om een en ander te bespreken. Het terrein moest daar toch opge hoogd worden daar het zeer laag ligt. De rioleering is een mooi werk en Rijk en Provincie zien dat ook graag. De heer Smit wou verder nog iets vragen naar aanleiding van de Winkelsluiting. De Wet treedt 1 Mei in werking en dan zal er toch een regeling moeten zijn. Voorz. antwoordt hierop dat het al een be spreking in het College van B. en W. heeft uitgemaakt. B. en W. hebben zich in verbin ding gesteld met het bestuur van de plaatse lijke afd. der Middenstandsvereeniging doch tot heden is er nog geen antwoord binnen gekomen. Verder heeft de heer Smit nog iets te vra gen betreffende den administrateur Crum aangaande de verhooging. Voorz. staat er verbaasd van dat de heer Smit in eens zoo'n haast heeft. Smit weel toch dat het door de Raad goedgevonden is en B. en W. zich in verbinding hebben ge steld met de Directie van de Arbeidsbeurs van het district. De heer Smit heeft nu precies weer gevraagd, wat al besloten is. De heer Smit zegt, dat hij geen haast heeft, doch dat de man het wel verdiend en ook noodig heeft. De heer Koorn wil het nog even hebben o- vcr de winkelsluiting. Volgens de heer Koorn ligt de bevoegdheid bij den Burgemeester, verder hecht spr. niet veel waarde aan het advies van de Middenstandsvereeniging een ieder is daar geen lid van. Spr. zag liever dat de winkeliers ter vergadering bijeen werden geroepen. Verder bespreekt spr. de Automaten welke voor de winkels geplaatst worden. Reeds is er een procesverbaal gevallen, en het is dan ook niet billijk de een kan zoo'n apparaat aan schaffen en de ander niet. Voorz. zegt de Middenstandsvereeniging nog eens te zullen schrijven, dat is toch de aangewezen organisatie, maar de zaak komt toch nog eerst in den Raad. De heer Kuiken heeft een buurman bij zich gehad die hem de vraag deed of het ook mo gelijk is dat de huizen aan de Krommetocht van Waterleiding kunnen worden voorzien. Het gaat hier om 14 a 15 woningen, alleen de heer Egmond is er tegen. Voorz. zegt dat de menschen vroeger niet wilden thans kan de mogelijkheid nog eens onderzocht worden. De heer Lubbert merkt op dat het vroeger om de geheele Krommetocht ging en nu om een bepaald gedeelte. (Zal onderzocht worden.» De heer Stammes heeft nog iets voor een Comité-vergadering. Niets meer aan de orde zijnde sluit Voor zitter de openbare vergadering, waarna de raad in comité gaat. .Bioscoop zaal Hossen. Zondag zal weder een prachtvoorstelling worden gehouden. Twee spannende filmen komen op het wit te doek. De Schaduw van Parijs en ..IJzeren Klauwen, in welker laatste men kan genieten van het wonderlijk schoone spel van het kind en de hond Rin tin tin. Hetzelfde program ma wordt Zaterdag in zaal Waiboer vertoond GEMEENTE WIERINGEN. Jeugdavond. .1.1. Woensdagavond is is in het Xed. ♦llcrv! Ev. gebouw „Heoboth"' een f&ed geslaagde jougd- avond gehouden. De heer O. Deen opende met een wel kom en sprak zijn blijdschap uit over de grpöte belangstelling. Hij sprak een enkel woord over de vraag Wat zal ik met Jezus doen Dan sprak de heer C. Tabak, al gem. secretaris van het Ned. Jongl. Verhond te Amsterdam over Jeugd-leven, en Jeugd-vorming. Spreker loont aan, hoe teer de jeugd is en wanneer dat teere wat men jeugd noemt, vernield wordt, het gehele le ven stuk kan zijn. Hoe jeugd een gave van God is. De zonde vernield dat mooie, de blijdschap en maakt alles grauw, somber. En niets en niemand kan de jeugd vernieuwen; alleen God In Christus is blijdschap, door Hem verdwijnt het grauwe, in Hem is ver nieuwing, is dat mooie teere, dat heei lijke wat onze jeugd vernieuwd. Met groote belangstelling luisterde men naar deze spreker. De heer Franck beëindigde deze avond met een mooi woord Waakt, staat in het geloof, houdt u mannelijk, zijt sterk. Waarop deze eindigde met dankgebed. Het ge heel was een avond, wat ons doet ver langen naar een tweede. In de hoop dat de bijdragen der dames (die tijdens de pauze thee met koekjes presenteer den) ook dan niet zal ontbreken daar dit zeer in do smaak viel en de gezel ligheid verhoogde. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. Zondag 28 Februari. NED. HERV. GEMEENTE. Hippolytushoef v.m. 10 uur Ds. Van Beek. Oosterland n.m. 2 uur Ds. Van Beek. Na afloop stemming voor 2 notabelen wegens periodieke aftreding van de Heeren C. Kool Jbz. en C. Rotgans. Kapel Den Oever vm. 10 u. de hr. Franck. Kerkdiensten Wieringermeer Sluis I b Haukes 10.15 uur de hr. Finkensieper. EVANGELISATIE H.-hoef v.m. 10 uur de hr. O. Deen. GEREFORM. KERK. H.-hoef v.m. 10 en n.m. 3 uur dienst. Den Oever v.m. 10 en n.m. 3 uur dienst. BURGERLIJKE STAND ZIJPE van 19 t/m 25 Febr. 1932. Geboren Geene. Ondertrouwd Meijert Pieter van dei Oordt, 27 jr., pakhuisknecht en Anna Margaretha Smit, heiden wonende te Zijpe. Getrouwd Geene. Overleden Klaas Kreijger, 85 jr., weduwnaar van Grietje Kool. Anna Petronella Lanser, 57 jr., eclitgen. van Abraham Dirk van Balen Blanken. Levenloos aangegeven kind van Jo- l.annes Besteman en Guurtje Mekken Schagerbrug. Daar er dit jaar nog gen gelegenheid was voor actief werk \an de IJsclub „Algemeen Belang" al hier wilde men toch niet werkeloos blij ven en besloot men een Iiuisvlijtten- foonstelling te organiseeeren. Dit stre ven beloofd een waar succes te wor den, wat betreft de deelname, daar fussschen de 450 en 500 inzendingen zijn aangegeven. De tentoonstelling van al deze voor werpen wordt gehouden op Zaterdag 5 en Zondag (i Maart a.s., in het lokaal ,Ilet Wapen van de Zijpe" alhier. In dc Maandagavond gehouden ver gadering van verschillende personen, welke door het Bestuur warén uitge- noodigd, is een deskundige jury samen gesteld, bestaande uit dames en heeren welke de niet gemakkelijke taak is op gelegd hun oordeel uit te spreken om trent de ingezonden voorwerpen. Voor de inzenders w ijzen wij er voor al op, dat op Donderdag 3 Maart, van 9 tot 3 uur, de voorwerpen dienon te worden ingezonden. Van deze tentoonstelling is verbon den een loterij, waarvoor reeds vele ge schenken zijn ontvangen. De verkoop dezer loten gaat dan ook boven verwachting en w ij voorspel len dat al de loten zeer spoedig ge- ge plaatst zullen zijn. Voor verdere inlichtingen verwijzen w ij naar de advertentie in dit nummer Sb Maartensbrug. Woensdagavond j.1. hield de vereeniging „Ziekenhuis- verpleging" St. Maartensbrug en Om streken, een algemeene vergadering- in liet café van den heer Kossen al hier, welke bijeenkomst door 20 leden werd bijgewoond. De Voorzitter, de heer Keuris, riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe, in het bijzonder de leden van de financieele commissie en de vertegen woordigers van de Pers, maar drukte zijn spijt er over uit dat niet meer le den ter vergadering aanwezig waren om kennis te nemen met het werken dezer zoo nuttige vereeniging. Spr. deelde nog mede dat 24 gezin nen, met 70 a 80 leden toegetreden wa ren tot de Onderlinge Operatiekas waarvan dc leden op 1 April a.s. in hunnè rechten zullen treden. Hierna verklaarde de heer Keuris de vergade ring voor geopend en verzocht den secretaris, de heer C. van der Sluys, de notulen te willen lezen der vorige ver gadering, welke zonder aanmerking), onder dankzegging werden goedge keurd. Naar aanleiding van de notulen, vraagt de heer P. Breed even het woord en zegt dat hij informaties heeft ingewonnen betreffende de On- derl. Operatiekas, ondergebracht hij dc Maatschappij Gouda. De ontvangen inlichtingen over deze Maatschappij waren zeer gunstig, zegt spreker, wat de Voorzitter doet opmerken dat hem zulks zeer aangenaam is. Hierna werd door den Secretaris het jaarverslag uitgebracht, waaruit wij aanstippen dat het ledental in 1931 vermeerderde met 56 personen en nu 1256 bedraagt, waarvan 1160 betalen de». Deze leden-aanwinst is in hoofd zaak te danken aan de toetreding van de door het Armbestuur bedeelden en door de aansluiting van de verpleegden in het „Tehuis voor Ouden van Dagen" In het afgeloopen jaar waren 25 pati ënten opgenomen in een ziekenhuis, met totaal 517 vernleegdagen en was er 7 maal een omslag geheven. Aan vervoerkosten was een bedrag van f 78.31 uitgegeven. Aan de plaatselijke doktoren werd een woord van dank gebracht voor de van hen ondervon- de medewerking en ook ontving de ga ragehouder De Moor een woord van dank, voor zijne accurate bediening hij het vervoer van patiënten. Er wer den in 1931 vier Bestuurs- en één al gemeene vergadering gehouden. Aan de bode Jongsma werd een woord van dank gebracht voor het werk, door hom verricht in het belang- der veree niging. De Voorzitter dankt de lieer Van der Sluys voor zijn duidelijk overzicht, waarna het jaarverslag werd goedge- kuerd. Hierna verkreeg de heer Brouwer, welke met de heeren C. Schagen en W. dc Leeuw, de financieele commissie vorm den, het woord, voor uitbrenging •van het financieel verslag. Ontvangen was f 2360.271-», uitgegevcnf 1872.55'/fc, saldo f '487.72. De commissie had alles in volmaakte orde bevonden en advi seerde tot goedkeuring der rekening, wat met algemeene stemmen geschied de, onder dankzegging aan de commis sie voor hun werk* en. aan den Pen ningmeester voor zij goed beheer. Het spijt de Voorzitter dat de heer Brouwer, als lid der financieele com missie moet aftreden, daar deze steeds zijn werk met veel ambitie heeft ver licht. Hiervoor komt automatisch nu in de plaats de heer N". Hopman te Schagerbrug. De aftredende bestuursleden, dc hee ren J. Keuris en Mth. Zwarthof, wer den beiden met 18 stemmen herkozen en namen de benoeming aan. Onder dankzegging en met de beste wenschen voor de vereeniging sloot de Voorzitter de vergadering. PREDIKBEURTEN ZIJPE. Zondag 28 Februari. NED. HERV. GEM. Oudesluis en Schagerbrug geen dienst. St. Maartensbrug 's avonds 7 uur Ds. Witkop. Burgerbrug geen dienst. Collantsoog v.m. 10 uur Ds. Damsté. Barsingerhorn v.m. 10 uur Ds. Witkop. EVANGELISATIE Schagen v.m. 10.30 uur de hr. Prinsen van Amsterdam. Schagen nam. 5 uur de heer Prinsen. Breezand, voorm. 10 uur de heer Boon. Breezand nam. 3.30 uur de heer Boon. volksgeloof worden eerbare jonkvrouwen nooit door een bij gestoken. Bij gierige menschen gedijen zij niet, maar slaan spoedig aan het kwijnen. In Oldenburg zijn nog vreemde verhalen van de bijen in omloop. Ook daar moet de dood van den huisvader haar aangezegd worden. De bijen, die het was voor de altaar kaarsen leveren, schijnen, zoo vertelt men elkaar, in bijzondere betrekking tot de kerk te staan. Een treffende legende is de volgende Te Visbek was eens de kerk bestolen. Eeni- gen tijd daarna werden de schaapherders in de nabijheid getuige van een vreemd schouw spel Zij zagen een menigte bijen, ijverig be zig, om rond een hostie een omkleedsel van was te maken. De dieren hadden daar het ciborie opengebroken en er de hostie uit weg genomen en weggeworpen. Het gerucht van 't wonder was spoedig alom bekend en allen kwamen, om het te zien. Maar zoodra ie mand dichtbij kwam, werden de bijen woe dend en dreven hem door haar steken terug. Eindelijk kwam de priester de hostie met plechtige processie afhalen. Toen lieten de bijen hem rustig zijn gang gang en volgden in dichten zwerm den optocht tot aan de kerkdeur. KATTENLIEFDE. Een rijk grondeigenaar in Virginia is ook eigenaar van een kat, waaraan hij bijzonder gehecht is. Maar het dier w ordt oud en verliest ook zijn tanden. 1 ot groote wanhoop van haar baas, kan poes nu ook geen vast voedsel meer gebruiken en moet zij uitslui tend gevoed worden met melk. Haar baas zelf vond dit toch wel wat te eentonig en zoo besloot hij poes een kunst-gebit te bezorgen. Een tand arts heeft deze vrij lastige taak op zich genomen^ Of poes nu gewone of gouden tanden krijgt, dat verhaalt de geschiedenis niet. ALS DE MENSCHEN TROUWEN. De timmerman bouwt zich een huisje. De smid sticht zich een eigen haard. De vischboer neemt het echtelijk juk op de schouders. De ambtenaar van den burgerlijken stand teekent het huwelijkscontract. De scheikundige verbindt zich. De passementwerker knoopt een onver breekbaren band. De tuinier vlecht zijn aangebedene een krans van oranjebloesem. De goudsmid boeit haar met gouden ketenen aan zich. De speler doet vaak een schitterende partij. De schoenmaker komt onder de pantoffel. De schipper stuurt zijn hulk in Hymans haven. En de drukker drukt de huwelijksaankondi ging. DE BIJ EN HET VOLKSGELOOF. \/OOR den Normandischen boer vormt de bijenteelt een hoofdbron van bestaan; hij beschouwt de nijvere diertjes als gevoelige en verstandige schepseltjes. Hij houdt de bijen voor goede geesten, die met zijn huiselijk verkeer in nauw verband staan en aan lief en leed deelnemen. Als iemand in huis, vooral als de huisvader sterft, moet dit den bijen bekend gemaakt worden, die anders zouden omkomen. De rouwdragenden begeven zich naar den bijenstal, waar iedere korf met een zwarten doek overdekt wordt men neemt dit den rouw der bijen. Een der gelijk gebruik vindt men ook bij de bewoners op het platteland van Tsjecho-Slowakije, die de bijen als heilige dieren beschouwen. Als de huisvader sterft, wordt hiervan den bijen bericht gegeven, waartoe men met den huis sleutel driemaal op de korven tikt en daarbij zegt„Bijtjes, de huisvader is overleden." Indien men dit verzuimt, moeten alle bijen omkomen. Bij de begrafenis worden de kor ven met floers omhangen, als bewijs, dat de diertjes met de menschen treuren. Bij do bruiloft daarentegen versiert men de bijen korven met roode doeken, opdat zij aan de vreugde der menschen kunnen deelnemen. Volgens een ander daar te lande geldend Blauwe aardappelen. De nieuwste delicatesse, waarop de Engelsche fijnproevers zich laten ont halen, zijn blauwe aardappelen of Con go-aardappelenzij worden tegen woordig ook in Engeland zelf ge kweekt. Eigenlijk zijn de aardappelen niet zuiver blauw gekleurd er komt ook een donkerroode tint bij. De kleur strekt zich tot in hef harf van de aard appel uit, overigens verschillen zij wei nig met dc gewone aardappelen. Zij zijn echter kleiner. De blauwe aardap pelen moeten een zeer aangename» smaak hebben en worden dan ook zeer veel gevraagd. WINKEL. Door de bemoeiingen van het plaat selijk crisis comité is voorloopig een bedrag van f 291.45 ingezameld. Bovendien zijn ver schillende artikelen in den vorm van levens middelen en kleeding toegezegd. RECTIFICATIE BERICHT AUTO ONGEVAL. Tot onzen spijt hebben wij in het vorig nummer een bericht geplaatst over een auto- ongeval aan het Noordholl. kanaal, waarbij een zekere heer Mol uit Den Helder om het Ie ven zou zijn gekomen. Dit bericht is geheel onjuist Onze berichtgever zegt het van verschillen de zijden vernomen te hebben; echter bleek ons bij navraag, dat men wel vermoedt dat de jongeman, die al sinds eenige dagen uit Den Helder spoorloos met een auto is verdwenen, een ongeluk is overkomen, doch omtrent zijn lot is tot heden niets bekend. Red. ZATERDAG 27 FEBRUARI HILVERSUM Golflengte 1875 M. V. A. R. A. 6.457.00 Ochtend-Gymnastlek. 7.30—7.45 Ochtend Gymnastiek. V. P. R. O. 10 - 10.15 Morgenwijding. V. A. R. A. 10.15 Uitzending voor arbeiders ln de Coatl- ne bedrijven. 12.20 Middagconcert v.h. VARA-Septet o.l.v. Is. Eyl, afgew. door gramofoonmuzlek. 2.15 n.m.Kwartiert je voor het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. 3.10 Kamermuziek. 3.30 n.m. Dr. F. M. Wibaut „Het Vijfjaren plan in Rusland II. 4.00 n.m. Concert. 4.45 n.m. E. Kupers „De reis van de N.V.V.- delegatie naar Indonesië." 5.15 n.m. Beoefening der huismuziek. 5.45 n.m. Actueel allerlei uit de Arbeidersbe weging. 6.00 n.m. Volksliederen door de zanggroep „De Wielewaal." 6.15 n.m. Uit de roode jeugdbeweging. 6.30 Literair halfuurtje A. M. de Jong 7.00 n.m. Paedagogisch Concert. 7.45 n.m. ZaterdagavondprogrammaVARA- Septet o.l. van Is. Eyl. Teun de Klepper man. Het VARA-orkest o.l.v. Harry Wig- gelaar. WILLY DERBY, Humorist. VARA-Tooneel „Tien Minuten Spanning 11.00 n.m. Persberichten Vaz Dlas. 11.0012.00 Gramafoonmuzlek. HUIZEN Golflengte 298 M. K. R. O. 8.009.00 Concert. 10.00—11.00 Voortzetting Concert. 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje door pas toor L. H. Perquln. 12.00—1.30 Lunchmuzlek door K.R.O. trio. 2.002.30 Gramofoonmuzlek. 3.004/0 n.m. Kinderuurtje. 4.005.00 n.m. H.I.R.O. Uitzending voor den Bond voor Staatspensionneering. 5.15—^5.30 n.m. Esperanto-Nieuws. 5.45—6.05 Concert (vervolg) K.R.O. 6.05—6.25 Journal. Weekoverzicht, door Paul de Waart, redacteur van „De Tijd." 6.40—7.05 n.m. Cursus in Esperanto. 7.10—7.30 n.m. Ir. J. C. de Vries .Polen." 7.458.00 n.m. Sportpraatje R.K.F. 8.0011.00 Concert KJR.O.-Orkest. 11.0012.00 Gramofoonmuzlek. Vervolg Achterpagina.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 3