GEMEENTE ZIJPL C. HOOGVORST, Tuinier, LEVERT ALLE PLANTSOEN TEGEN VERMINDERDE PRIJZEN. FRANCO THUIS. ZANGCONCOURS N.H.-ZANGERSBOND. Het zangconcours van den NJi.-Zangers- bond zal dit jaar te IJmuiden worden gehou den. In kokend water gevallen. Zaterdagmorgen is het 2-jarig doch tertje van F. de Bruyn te Eticn en L eur, in een pot kokend water gevallen De moeder, die zich in -hetzelfde ver trek bevond, had den pot op den grond geplaatst. Terwijl zij zich op richtte om een deksel op de kachel te doen, struikelde het kind en viel in de pot. liet lijfje werd deerlijk verbrand Zaterdagavoend is de kleine in het St. Elisabethziekenhuis aan de bekomen verwondingen overleden. De ruilhandel herleeft. Twee biggen als dagdoon. liet gebeulde onder Wijk hij Duur stede. Een landbouwer had gedurende één dag een daggelder aan hei werk gezet. Toen de betaaltijd aanbrak, deel de de landbouwer hem mede, dat het hem aan contanten ontbrak, doch gal hem als betaling twee biggen cadeau. Wel een bewijs, dat het met den var kenshandel slecht gaat. BUITENLANDSCH NIEUWS. De bliksem maakt elf slachtoffers. Te Breytens in Transvaal, werd tij dens een trouwplechtigheid een in- landsche hut door den bliksem getrof fen. Elf inlanders zijn levend verbrand Familie-tragedie. Als gevolg van een dringenden tele- fonischen oproep na middernacht, be gaf de politie zich onmiddellijk naar 'n appartement in Highgate,(Londen' be woond door een Fransche familie, Cha tenet, waar twee meisjes van 11 en 10 jaar met revolverschoten in het hoofd werden aangetroffen. Een jongetje van 3 jaar dat eveneens was gewond, stierf hij zijn aankomst in het ziekenhuis. De vader van de slachtoffertjes, op wieft oen revolver werd gevonden, werd eveneens ernstig gewond aangetroffen én naar een zie kenhuis vervoerd. Toen de moeder uit een theatei' terug kwam en de ver schrikkelijke ontdekking deed, waar schuwde zij de politie, die oogenblik- kelijk met het onderzoek begon. TWEE VLIEGTUIGEN BRANDEND IN ZEE GESTORT. Tusschen Malta en Cartagena zijn twee tot. het vliegtuigmoederschip „Courageous" be- hoorende Britsche gevechtsvliegtuigen op een hoogte van ongeveer 900 meter tegen el kaar gebotst. De botsing geschiedde boven zee. Beide machines stortten brandend om laag en verdwenen onmiddellijk in de diepte BOKSER VöLKNER DOOD GEBLEVEN. - Tijdens een wedstrijd tegen Sabottke. Naar uit Berlijn wordt gemeld is Zaterdag tijdens een bokswedstrijd aldaar de Berlijn- sche bokser Völkner door Sabottke knock-out geslagen. Tevergeefs probeerden zijn secon danten den man weer bij kennis te brengen Hij werd naar het ziekenhuis gebracht, waar de dood geconstateerd werd. V. D. meldt nog, dat de dood waarschijnlijk te wijten is aan een verbloeding in de herse nen. GEMEENTE WIERINGEN. DAVID WIJNKOOP TE WIERINGEN. Een groote advertentie en voorop versprei ding van strooibiljetten kondigde de komst aan, van het Communistisch lid van de Tweede Kamer, den politieke agitator, Daviö Wijnkoop, bij de meeste Wieringers slechts bekend uit couranten en van hooren zeggen. David Wijnkoop zou komen spreken op Wieringen over „De hongerpolitiek van de regeering Ruys en de strijd van de arbeiders en kleine boeren. Dat Wijnkoop een volle zaal zou trekken stond als een paal boven water niet dat Wieringen een groot bolwerk van het Com munisme is, doch het was iets nieuws en bovendien heeft de Heer Wijnkoop een zoo veel besproken politieke bekendheid dat ve len nieuwsgierig waren hem eens te hooren Een grootere zaal als .van den Heer Schei- tus was Zaterdagavond niet beschikbaar, doch circa 250 waren aanwezig. Voorop hadden wij den Heer W. van Boe- den gevraagd, namens wie of de vergadering was uitgeschreven, waarop wij ten antwoord kregen, dat dit namens hem zelf was. Een af deeling van de Communistische par tij bestaat niet op Wieringen. In zijn openingswoord deelde de Heer van Roeden mede dat deze avond is belegd uit protest tegen de gevangenzetting van een aantal arbeiders in Friesland van de werk verschaffing aldaar. De Heer van Roeden heeft hier tegen gea geerd, en was deswege in het blad de „Trans portarbeider" over aangevallen. Een tweede onderwerp dus, hoewel niet aangekondigd. Hierna verleende de Heer van Roeden het woord aan „kameraad" Wijnkoop. Dat de Heer Wijnkoop het niet al te nauw zou nemen met het aangekondigde onder werp, was één ding wat zeker was nooit heeft hij zich hier aan gehouden nog, men leze de Kamerverslagen maar in de bladen. Ook nu niet, en was zijn rede één en al lof zang op Rusland. De beide genoemde onder werpen werden maar terloops aangeroerd. En als aan alle debatavonden kwam ook hier weer geen eind want alle sprekers had den nog zeer veel te zeggen, doch gezien het late uur moest men maar ophouden. De Heer Wijnkoop ving zijn rede aan met te zeggen, dat hij sprak namens de Interna tionale Communistische partij, welke haar hoofdzetel heeft in Moskou, waarvan als on derdeel de Communistische partij Holland (C.P.H.t Met Paschen houdt de C.P.H. een groot Volkscongres te Utrecht, om tegen het loon- roofregiem van de regeering Ruys te protes teeren, en een gedelegeerde uit Wieringen zal zeker niet mogen ontbreken op dit Con-"" gres. Want deze regeering is er één van loonroof en oorlogsvoorbereiding. Spr. zal niet veel zeggen van de wereldcri sis. doch als wij het over de wereldcrisis heb ben dan valt 1/6 van de wereld hierbuiten. Namelijk het wereldrijk Rusland. Daar is geen crisis daar is geen loonroof daar is geen werkloosheid, geen gebrek, kort om er is geen ellende in Rusland. In dat land van 170 millioen menschen, wordt geen gebrek geleden, die het anders weet mag het straks komen zeggen. Spr. somt uitvoerig de zegeningen, welke het Communisme gebracht heeft in Rusland, op. En die vijanden, waarin hoofdzaak mee be doeld wordt de S.D.A.P.. worden geducht on derhanden genomen door den Heer Wijnkoop In Rusland heerscht een absolute gelijk heid, en men is daar blijvend van zijn be staan verzekerd, ook op zijn ouden dag. Het vijfjaren-plan wordt in vier jaar uit gevoerd, dit jaar loopt dit af, en kan als volledig geslaagd heeten. Men heeft in Rus land de zeven-uren dag en de 5-dagen werk week. De arbeiders en boeren hebben recht op 14 dagen vacantie op kosten van het bedrijf, zij betrekken dan de badplaatsen in de Krim en Kaukasus, en wonen dan in de villa's waar vroeger de kapitalisten in woonden. Het onderwijs is voor allen bevoorrechting in schouwburgen bestaat niet meer ieder kan hier aan deelnemen. Kunsten en weten schappen staan op het hoogste plan en zijn onmiddellijk voor allen bereikbaar. Hier zijn echter twee dingen voor noodig geweest n.m. de opheffing van het privaat bezit, en de invoering van proletarische dic tatuur. Dit waren twee noodzakelijke punten en beide zijn doorgevoerd. Spr. gaat hier uitvoerig op in, en verge lijkt de toestand dan met die van het andere deel van de wereld. De slotsom was dan ook, dat in alle landen de arbeiders de macht moeten veroveren, en het Communisme vestigen, zoonoodig door geweld tegenover geweld te stellen. Het Crisis-Comité, de reis van Minister Deckers naar Indië, de verraders politiek van de S.D.A.P. op alle gebied tegen de arbeiders gericht, kortom heel het wereldgebeuren, wordt geducht onder handen genomen. Alleen in Rusland is als koek en ei, daar kan je niets meer gebeuren. Spr. is er zelf reeds vele malen geweest, en heeft de feiten geconstateerd. Voor het debat gaven zich op de heeren R. Holtjer en G. Vergaai. De eerste stelt een paar vragen inzake het nog heerschende loonverschil van de ver schillende groepen van arbeiders in Rusland. De Heer Wijnkoop vindt dat echter niet erg als de arbeiders dit zelf uit maken het kan in bepaalde groepen wel eens noodig zijn De heer Vergaai is het op verschillende punten niet eens met den Heer Wijnkoop en constateert, dat Wijnkoop een beroerd figuur heeft geslagen. De Heer Vergaai twijfelt aan de absolute vrijheid in Rusland, want vele geestverwan ten (anarchisten) van spr. zijn verdwenen in Rusland. En als men het oneens is met Sovjet-politiek wordt men weggewerkt naar Siberië of op de eilanden in de Witte Zee. Ook hebben er velen die het oneens waren hun leven aan de galg gelaten. Spr. wijst te vens op het geval Trotsky. Het is spr. dan ook hetzelfde, of onze regeering de dienst weigeraars in de cel smijt, of dat de Sovjet - regeering sprekers geestverwanten wegwerkt. De vrij socialisten erkennen geen regeering. De heer Wijnkoop beantwoordt den Heer Vergaai uitvoerig, wat den Heer Sieseling aanleiding geeft tot interrumpeeren, aange zien de heer Wijnkoop volgens de Heer Sie seling onwaarheden staat te verkondigen. Wijnkoop heeft echter niet de minste moei te om over het rumoer heen te komen en vindt het laf van de S.D.A.P., dat zij niet in debat zijn gekomen men kon vooruit na gaan, dat de politiek van de leiders der Soc. Dem. aan kritiek zou worden onderworpen. Op de Heer Vergaai terugkomende zegt spr. dat hij zich best kan begrijpen dat men maatregelen genomen heeft tegen Trotsky, aangezien hij stelselmatig de Sovjet-regee ring heeft gesaboteerd. Vergaay heeft echter geen feiten en namen aan kunnen toonen dat men menschen heeft vermoord hiervoor. Spr. benut tevens de gelegenheid nog om het Japansch-Chineesch-conflict'fe bespre ken. Te half twaalf was de spreekavond afgeloo- pen. SUCCES-NIEUWS. Zondagmorgen speelde Succes 3 een vriendschappelijke wedstrijd te gen een H.R.C.-Combinatie en na een vinnige strijd is het S. III mogen gelukken een over winning van 21 te behalen. Succes II speelde voor het Gouden Kruis tegen Wieringerwaard I en wist het er af te brengen met een gelijk spel 11. Herbenoemd. In het college van notabelen in de Hervormde Gemeente te Oosterland c.a. zijn de Heeren C. Kool Jbz. en C. Rotgans herbenoemd. Uitslag openbare verkooping door nota ris Obreen j.1. Zaterdagavond in 't Hotel de Haan gehouden en ten verzoeke van mej. Trijntje Baijs, wed. van wijlen den heer C. Mostert, van een woon en winkelhuis met aanbehooren, groot 0.18.50 H.A., staande te De Haukes. Koopers werden de heeren B. H. Kraan, J. C. Klein en M. Minnis voor f 3425.-. Herhalingsoefeningen. Voor herha lingsoefeningen zullen in 1932 hebben op te komen P. Kieft, lichting 1926, op 30 Juni te Den Helder voor 17 dagen H. de Groot, lichting 1926, op 17 Mei te Leiden voor 17 dagen A. de Zwart, lichting 1924, op 15 Sept. te Urecht vooi 17 dagen J. Ludema, lichting 1926, op 1 Sept. voor 17 dagen te Amersfoort, Verkeersonderwijs. Op initiatief van het gemeentcbesuur van Den Helder zal op 3 Maart. a.s. aldaar een lezing worden gehouden voor onderwijzend personeel over Verkeersonderwijs, met demonstratie van leermiddelen op dit gebied. Voor deze lezing is ook het per soneel der openbare en bijzondere lage re scholen te Wieringen uitgenoodigd. Het gemeentebestuur van Wieringen verleent medewerking door het beschik baar stellen van een bus. J.V.O.-berichten. De eerstvolgende we ken is de gymnastiek stopgezet. De nieuwe indceling der adspiranten is 1 meisjesgroep II.-Hoef II meisjes- groep Westerland III jongensgroep. Agenda komende week Donderdag avond zeven uur bijenkomsten meis- jc-s-adsp. te H.-IIoef en Westerland. Zaterdagavond acht uur herhaling feestavond in de nieuwe zaal van den Heer Jr. Lont te Den Oever. Toegang gratis voor alle belangstellenden. Zondagmiddag half drie jongens- adsp. bijeenkomst in de Vonk. Drie uur bijeenkomst leden opgaven voor reis naar Texel moeten dan binnen komen. Aantal sollicitanten. Voor de functie van hoofd der O.L. school le Ooster land hebben zich zeven sollicitanten aangemeld. Automaat. Ook bij den heer J. Timmer man is thans een automaat geplaatst voor sigaren en sigaretten. Kunstmest crisis-comité. Van de 4800 K.G. zwavelzure ammoniak, die alhier door bemiddeling van het gemeente bestuur was besteld bij het Nat. Crisis comité, is volgens thans ontvangen be richt 2500 K.G. toegewezen Toelating openbare scholen. De aan vragen om plaatsing van nieuwe leer lingen op de openbare scholen voor het nieuwe schooljaar zullen ditmaal, in vel band met de Paaschvacantie, een week vroeger dan gewoonlijk moeten zijn gedaan, uiterlijk op 17 Maart. Tijdelijk onderwijzer. In verband met ziekte van den Heer J. H. Eden is aan de school te II.-Hoef tijdelijk in functie getreden (en ondertusschen weer ont slagen) de lieer J. J B. Groos van Haar lem. Feestavond „Landelijke Rijvereeniging Wieringen,, Deze Zaterdag j.1. gehou den feestavond in „Concordia" te Hip- polytushoef is uitmuntend geslaagd. Naast vele Wieringer genoodigden waren ook als gasten aanwezig leden van de Hijvereenigingen Den Helder, Anna-Paulowna en „West-Friesland". Burgemeester Kolft sprak als eere voorzitter het openingswoord, waarna het hoofdbest uurlid, de heer Slob, uit Haarlemmermeer een propaganda-be- toog hield voor de Landelijke ruiter sport. Toen werd het „Amazone-lied" (ver vaardigd door den heer P. Jongkink) gezongen en vervolgens een aanvang gemaakt met de afwerking van de tal- ijke programmanummers, telkens aangekondigd door den instructeur, den heer Witms, en welke geregeld werden afgewisseld door een dansje. Deze. afwisseling werd zeer geappre cieerd. Het bleek ons, dat de zang-voordracht en fooneelnummers goed waren in gestudeerd en ook aan de aankleeding goede zorgen waren besteed. liet kluchtspel „Bekroonde Kaatje" was een lachsucces en gaf tevens een les aan hen, die telkenjare weer voor den dag komen met de zotheid van de schoonheidswedstrijden. Innig mooi van inhoud en melodie waren het „Matrozenlied" en „Ik weet het niet" door enkele dames gezongen. Ons compliment tevens voor de keu rige verzorging der costumes en goede [mimiek. Ook de propaganda-voordracht „Op Stap" vervaardigd dooi den heer P. Bruul, waarin tevens een causerie over cenige gedeelten van Wieringen was vei werkt, verwierf een warm applaus en de heer Bruul werd met een bloe menmand vereerd. Als we nu nog vertellen, dat het ver over middernacht was, dat ein- lijk de gedachte bij enkelen opkwam om Ie moeten vertrekken, dan pleit dit wel voor de rechte' gezelligheid, welke op dezen feestavond heerschte. De uitslag van de verloting gehouden uoor de Landelijke Rijvereeniging „Wieringen" is als volgt. Op de hiervol- gende nummers is een prijs gevallen, welke afgehaald kunnen worden in „Concordia" van Jb. Bruul. No. 153 de hoofdprijs. 139-213-69-63-7 344 - 62 - 209 - 12 - 49 - 269 - 396 - 316—343 51 - 1 - 323 - 37 - 162 - 14- 255 - 207, 121, 363 - 314 - 347 - 392 - 174 - 245 - 129 - 101, 22 - 220 - 56 - 86 - 385 - 202 - 148 - 35E, 87, 311 - 16 - 219 - 17 - 361 - 185 - 253 - 120, 332 - 2 - 207 - 368 - 258 - 259 - 136 - 295 575 - 258 - 228 - 46 - 27 - 189 - 8 - 262, 333 89 - 166. Uitslag verloting ten bate der stich ting eigen gebouw moderne arbeiders beweging. le prijs Rijwiel no. 486 2 Fototoestel 734 3 Horloge 182 4 Boekenkastje 286 5 Groote schilderij 414 5 Boekwerk 607 Korte gesch. der wereld van H. G. Wels 7 Rijwiellamp 671 8 Tafelschuier mei blik 189 9 Boekwerk 833 Keizers Koelies. 10 Boekwerk, 385 De Katoenplukkers. 11 Boekwerk 76 V an het Westelijk front geen nieuws. 12 Etui met lepeltjes 699 13 Gebakschaal 303 14 Wandrek je lOil 15 Boekwerk 1033 Bloedige Internationale, 16 Boekwerk 238 Tusschen twee werelden. 17 Een doos messen 1045 18 Kistje sigaren 698 19 Wekker 223 20 Zaklantaarn 255 21 Boekwerk 624 Levensspel. 22 Een borstelgarnituur 1153 23 Boekwerk 960 Het Koloniale Gevaar. 24 Boekwerk 158 De Timjnerman vanOrra. 25 Boekwerk 909 Wedergebooi te. 26 Boekwerk 287 Massamensch. 27 Tliermogeenflesch 1016 28 Boekwerk 966 De Millionnair. 29 Boekwerk 992 Gevallenen. 30 Klein schilderijtje 87 Prijzen kunnen worden afgehaald bij P. Kooij, Mekkenstuinweg 2, H.-IIoef Chr. Recreatiegebouw in de Wieringer meerpolder. Door den architect den heer W. Dirkmaat te Broek op Langendijk, werd voor rekening der Gereformeerde Gemeente aanbesteed den bouw van 'n recreatiegebouw bij Sluis I. Laagste in schrijver was H. Juisting, Den Oever, met f 111.288.aan wien het werk werd gegund. Het werk moet ongeveer 1 Juni a.s. worden opgeleverd. Politie. Bij iemand aankcimen loopen een zwart gekleurde hond. Inl. bij den Gem.-bode. Past op uw zaak. Tevergeefs zien wij tot dusver uit naar voorstellen in het industrie en handel te bevorden. Gemeentebestuur, die ten doel hebben In Harlingen is men actiever. W'ij la zen daaromtrent HARLINGEN. In verband met het ge reed komen van den afsluitdijk in dit jaar en de daarmee verband houdende verplaatsing van het visscherijbedrijt naar andere streken, heeft de gemeen teraad op voorstel va B. en W. beslo ten een vischafslag in te stellen. Reeds eerder heeft de raad gelden bschikbaar gesteld om een gebouw aan de haven daarvoor in te richten. Berichten had den B. en W. bereikt, die er op wijzen, dat vele visschers en kooplieden van plan waren zich te Harlingen te vesti gen. Over het linancieeele bezwaar o.a. wat betreff het salaris van den direc teur, voert het gemeentebestuur onder handelingen met de generale commissie tot uitvoering van de Zuiderzeesteun wet te Amsterdam, van welke commis- sis echteh nog geen antwoord was bin nengekomen. Tot directeur van den vischafslag werd benoemd de lieer A. W'ostenberg, directeur van den ge meentelijken vischafslag te Enkhuizen. Wanneer zullen B. en W'. van Wie ringen nu eens actiever worden ANNA PAULOWNA. Propaganda-avond. Op Zaterdag en Zondag worden in de zaal van den heci Kossen, door den Bond voor Staats- pensionneering propaganda-avonden ge geven; en wel Zaterdag met als spreker den Heer Dorhout en het optreden Ier afwisseling van Max Laarhoven. Voor dezen avond die met gezellig samen zijn zal worden besloten, bestaat voor de ouden van dagen geegenheid deze bij te wonen als men zich even opgeeft aan de zaal van den Heer Kossen vóór Vrijdag. Dan wordt men netjes per luxe auto Zaterdag gehaald en .terug gebracht, geheel gratis. Zie verder recla me per strooibiljetten. Crisis-Comité. Aan het plaatselijk crisis-comité zijn toegewezen 55 ha len zwavelzure ammoniak, 1 wagon eierkolen en 25 dekens. Politie. Verloren een nummerplaat van en auto. Aankomen loopeneen hondje. „Helpt Elkander" ontbonden. „Helpt elkaar", de vereeniging die 34 jaar lang haar leden in tijden van ziekte of bij een ongeval steunde, is ontbonden Na een korte uiteenzetting van den voorzitter den heer H. Pennekamp, en van den secretaris, den heer J. ter Burg, werd Vrijdagavond j.1. met alge meene stemmen besloten de vereeni ging te ontbinden. Nadat de heeren P. Harder en O. Klein de bescheiden van den penning meester, den heer C. Wuis in orde hadden bevonden en de commissie en de beheerder der penningen bedankt waren voor de controle en het goed be heer, werd de vraag aan de orde ge steld Wat moet er met het kassaldo gebeuren Tenslotte werd met algemeene stem men, besloten het saldo beschikbaar te stellen voor de „autotocht voor ouden van dagen". Bij de rondvraag dankte de heer Har der namens de leden het bestuur en in zonderheid den voorzitter voor hetgeen zij voor de vereeniging deden. De heer Ter Burg Voorz. van de af- deeling van den Bond voor Staatspen- sionneering, die altijd de autoritten voor de ouden van dagen organiseert, sprak zijn erkentelijkheid uit aan leden en bestuur voor de gift en nadat, naar aanleiding van een vraag van den heer W. Kossen over achterstallige contri butie, nog wat nagepraat was, sloot de lieer Pennekamp de vergadering', be stuur en leden dankend voor de steeds ondervonden medewerking. Valsche toegangsbewijzen. Bij een voetbalwedstrijd te Beverwijk. De vorige week was den ontvanger der belastingen te Krommenie bericht dat niettegenstaande er aan één adres kaarten ^verkrijgbaar werden gesteld voor den voetbalwedstrijd V.S.V.— Feyenoord, deze kaarten toch op drie verschillende plaatsen verkrijgbaar wa ren. Naar aanleiding van deze mede- deeling is Zondag bij den wedstrijd te Beverwijk zeer scherpe controle uitge oefend. Er kon echter geen overtreding worden geconstateerd. Het bestuur van V.S.V. is thans echter tot de conclusie gekomen, dat er 8500 bezoekers op het terrein zijn geweest, terwijl het slechts 7000 kaarten had uitgegeven. De val sche kaarten waren zoo goed nage maakt, dat aan de controles geen af wijking is geconstateerd. Een nader onderzoek wordt ingesteld. Ontslag bij huwelijk. Gevolg gevend aap een reeds eerder opgevat plan stellen B. en W. van Vel- sen aan den gemeenteraad voor te be sluiten eervol ontslag te verleenon aan onderwijzeressen bij het openbaar on derwijs, die voor het bereiken van den 45-jarigen leeftijd in 't huwelijk treden. VASTSTELLING DER KIEZERSLIJST. Burgemeester van Zijpe <N.H.) maken be kend, dat de op heden door hen vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 19321933 van 23 Februari tot en met 16 Maart a.s. ter sec retarie der gemeente voor een ieder ter inza ge wordt nedergelegd en, tegen betaling der kosten, in afschrift, en stemdistrictgewijze in uittreksel, verkrijgbaar wordt gesteld. Tot en met 9 Maart a.s. is een ieder be voegd bij het gemeentebestuur verbetering van de vastgestelde kiezerslijst te vragen, op grond dat hij zelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt, niet behoorlijk voorkomt of al dan niet voor eenige verkiezing aangewezen is als bevoegd bij volmacht te stemmen. Het verzoekschrift kan op ongezegeld pa pier worden gesteld. Zijpe (N.HJ, 22 Februari 1932. Burgem. en Weth. voornoemd, J. DE MOOR. De Secretaris, J. A. DE BOER. INRICHTINGEN welke Gevaar, Schade of Hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van ZIJPE (N.H) brengen ter openbare kennis, dat 4er gemeentesecretarie ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van G. MOLENAAR te St. Maartensvlotbrug, om VERGUNNING tot de uitbreiding van zijn bakkerij door het plaatsen van een electro motor van 1 1/2 P. K. tot het in werking brengen van een mengmachine, welke bakkerij is gelegen te St. Maartensvlotbrug op het perceel, kadas traal bekend in Sectie D, no. 2008. Op Dinsdag 8 Maart a.s. des v.m. tien uur, zal ten gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit ver zoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake in gekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande ju risprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet op den bovenbepaalden dag voor het Gemeentebestuur zijn verschenen ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. Zijpe (N.H.), 22 Februari 1932. De Burgemeester van Zijpe (N.HA J. DE MOOR. De Burgemeester voornemd, J. DE MOOR. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 29 Febr. 1932 Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 41 Vette koeien f 140- f 280, handel matig 3 Vette kalveren f 60 - f 70; vette kalveren per K.G. 80- 95 cent 200 Nuchtere kalveren, slacht f 2 - f 7; 514 Vette varkens zware per K.G. 24 - 28 cent en Zouters per K.G. 21 cent. Varkens handel -matig. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 26 Febr. 1932. Op de Vrijdag gehouden Graanmarkt waren in totaal 704 H-L.'s aangevoerd als 26 H.L. tarwe f 3.50— 4-2$30 H.L. gerstzaaigerst f 7.758 chav. gerst f 6 a 7.50 391 H.L. haver f 6.25—8.25 80 H.L. boonen, w.o. bruine boonen f 12.50 —15 citroen boonen f 15—16 11 H.L. kar- wijzaad f 2021 85 H.L. blauwmaanzaad f 25.15026 81 H.L. erwten, w.o. groene erwten kleine f 8—11.50 groote f 30—32 grauwe erwten f 25—40 en vale erwten f 39 a 40 alles per 100 Kg. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 26 Febr. Op de Vrijdag gehou den kaasmarkt waren aangevoerd 44 stapels wegende 41000 Kg. kaas, waarvan de prijzen als volgtFabriekskaas 38 stapels Kleine f 31 3 stapels Commissie f 28 Boerenkaas: 1 stapel Kleine f 30 2 stapels Commissie f 29 Alles met rijksmerk. Handel vlug. MARKTOVERZICHT der vorige week Inge zonden door Jac. Knoop, Makelaar in aard appelen, Groenten en Fruit, Nassaukade 158, telef. 81431 Amsterdam. Afgeloopen week was de handel in aardap pelen zeer flauw met teruggaande prijzen. In Amsterdam wordt op heden meer brood dan aardappelen gegeten, vermoedelijk daar brood goedkooper is. Zeeuwsche Blauwen zijn haast niet te verkoopen. Hoofdzakelijk gaat

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2