C. HOOGVORST, Tuinier, LEVERT ALLE PLANTSOEN TEGEN VERMINDERDE PRIJZEN. FRANCO THUIS. ongeveer 300 M. en werd door den fei len Zuid-Oostenwind snel verbreid. Tegen acht uur stond een terrein van 300 H.A. in volle vlam wat een fantas- tischen aanblik opleverde. Van heinde en verre kwam het publiek toestroo- men, om het vlammenspel te zien. Door het maken van een brandgang slaagde men er tenslotte in, het vuur te stuiten. Tegen 9 uur was al wat brandbaar was door de vlammen ver teerd en was het vuur spoedig gedoofd Iluizen bevonden zich in het kaalge- brandc gedeelte niet, terwijl de omlig gende bosschen gespaard bleven. BRUGWACHTER GEDOOD. De wachter van de brug over het Apeldoomsche kanaal te Hattem, De Boer, had de gewoonte, zooals bij de meeste ophaalbruggen gebeurd, om als de klap weer grootendeels gedaald was, hiertegen op te loopen om de da ling te bevorderen en dan sneller bij de afsuitboomen te zijn. Dit deed hij Dinsdag ook, toen plotseling een wind vlaag de klap weer omhoog sloeg en De Boer tusschen het ijzerwerk werd geklemd. Hij was op slag dood. BOTTER GEZONKEN. Bemanning gered. Dinsdagmorgen is tusschen Lemmei en Schokland de „Yollenhovcn" botter V-H. 113, lek gestooten en gezonken. De bemanning is door een andere vis- schersboot opgenomen. Een boei zal op het wrak worden gelegd. Alarmeerend gerucht aan den Rijks afslag te IJmuiden. Maandagmorgen ging te IJmuiden het gerucht, dat de Fransche regee ring de grenzen had gesloten voor den invoer van versche zcevisch uit ons land. liet gevolg hiervan was, dat som mige vischsoorten onverkoopbaar waren. Inmiddels informeerde het bestuur der IJjnuider Vischhandclvereeniging naar de juistheid van dat gerucht Bij informatie vernam men dat voor de maanden Mrt. en Apr. nog ca. 1.000.000 K.G. visch naar Frankrijk kan worden uitgevoerd, vóórdat het contingent is uitgeput. De salarisverlaging in Haarlem* Burgemeester, Wethouders, Secretaris en Ontvanger. In de vergadering van de Haarlem- schen gemeenteraad, deelde mr. J. Slin genberg mede, dat het besluit van den Baad, dat ook de salarissen van bur gemeester, wethouders, secretaris en ontvanger met 7 dienen te worden verlaagd, door Ged. Staten aan de Kroon is doorgezonden, maar dat nog geen beslissing is ontvangen. Inmiddels hebben de wethouders reeds dit percentage van hun salaris laten staan. Voetballer stompt een scheidsrechter bewusteloos. Op een voetbalveld aan den Oude Weg te Haarlem speelden Zondag twee voetbalverenigingen, één uit Haarlem en één uit Beverwijk, een vriendschappelijken wedstrijd. Een der spelers, de 32-jarige H. kon zich met de leiding van den scheidsrechter niet vereenigen en toen deze zeven mi nuten voor het einde van den wed strijd een medespeler van H. van het veld zond, wond hij zich zoo op, dat hij den scheidsrechter een stomp tegen de kin gaf, waardoor de scheidsrechter eenige oogenblikken bewusteloos raak te. Een lid van den ongevallendicnst heeft hem behandeld en naar huis ge bracht. Tegen den sportieven voetbal ler is procesverbaal opgemaakt. UIT ONZE OOST. Zooals men weet heeft onze minister van defensie een reisje naar Indië ge maakt, en van zijn angstvallige bewa king en eerebet oon nemen wij onder staand resumé over: DE MINISTER VAN DEFENSIE PASSEERT! In een „Langs de straat" geeft het Soer. Hbld. een parodie op de buitengewone maat regelen, welke te Soerabaja werden getroffen tijdens het bezoek van een Minister van De fensie aan de marine-instellingen daar ter stede, teneinde den ministerieelen stoet een onafgebroken rit te waarborgen. Daaraan ontleenen wij het volgende De Minister slaapt Politie-agenten zwermen op de teenen over Simpang, bij elkanders nadering den vinger op de lippen leggend. Aflossende politie-opzie ners fluisteren .Alles is rustig in de stad. De Minister heeft zich om halfdrie omge keerd." Rondom het gouverneurshuis een cordon van politiemenschen. De wachten zijn versterkt. De Minister ontwaakt Op de hoeken van alle straten een waken de, wakkere politie-oppas. Een roode looper wordt voor het gouverneurshuis uitgerold. Simpang wordt afgezet. En ook in andera wijken worden heele straten voor het publiek verkeer afgesloten. Politie-opzieners met lange, blinkende sabels onwennig opzij, wit gehandschoende handen, monsteren de voor bijgangers, demonstreeren martiaal hun niets-doen. Surveilleerende, postende, fiet sende, motorrijdende politie allerwegen. De Minister zet zich aan het ontbijt. Vliegende colonnes van motoren met zij span meldden het groote nieuws langs de posten. Het consigne is Waakt De Minister staat van de ontbijttafel op.. Een schok start op een afgesproken teeken van den hoofd-djongos des gouverneurs door de versterkte wacht voor het gouverneurs huis. Bevelen worden gegeven, motoren aan geslagen. De schok plant zich voort over ge heel Simpang. De Minister begeeft zich echter eerst naar zijn kamer. De schok sterft een ontijdigen dood. Een meneer, die werd aangehouden en naar het trottoir werd gedirigeerd om daar het won der stilstaande te aanschouwen, mocht zijn weg vervolgen.» De auto rijdt voor Nieuwe ontroering, opschudding, nervosi teit. Nieuwe schok begint den langen weg. Een verdacht individu aan Simpang wordt onopvallend bij den kraag gepakt en opge bracht. Een dame uit toko Loo komend met een bus beschuit, wordt door den verkeers agent naar het Simpang Park gedirigeerd, waar men eerst onderzoekt of de bus geen bom is, alvorens zij haar weg mag vervolgen. De auto zet zich in beweging. De agenten staan stokstijf, de rechercheur en stille dienders gluren links en rechts naar verdachte individuen en bewegingen, terwijl ze onderwijl eerbiedig salueeren. Een heer, op wiens aangezicht eenige verbazing zich af teekent, wordt in stantelijk door een poli- tie-opziener geschaduwd De Minister rijdt over Simpang, Toend- joengan, Passar Besar. Soerabaja zwijgt verbaasd. De agenten evenaren Maurits Chevalier's Weensche film soldaten. Het groote wonder van 1932, ja van de twintigste eeuw, trekt in snelle vaart aan onze bewonderende oogen voorbij De Minis ter van Defensie passeert DE GLIBBERIGE OLIE. Honderden ontslagen. Van April 1930 tot December 1931 zijn bij de Bataafsche Petroleum Mij. in Ned. Indië ontslagen 833 employé's plus duizenden koe lies. De Europeanen werden voor het grootste gedeelte naar Nederland teruggezonden. De ontslagenen zijn afkomstig van de ad ministraties Balikpapan, Tarakan, Tjepoe, Pladioe en Pangkalan Brandan, benevens uit Djambi (N.I. Aardolie Mij.) BUITENLANDSCH NIEUWS. KIND TE KOOP. Het gebeurt in Indië gelukkig maar zeer zelden, dat gevallen van kinderverkoop wor den geconstateerd, doch te Soerabaja heeft er zich thans een voorgedaan. Een Chineesch meisje van een jaar of vier speelde 's middags voor de ouderlijke woning en werd in een onbewaakt oogenblik door een wat ouder kind meegetroond. Een paar uur later werd het wicht voor f 20 aan een Chinees aangeboden, die in een heel ander deel van de stad wbont. Deze voelde voor den koop niets, maar zijn medelijdend hart deed hem het kind in huis nemen. Later kwam hij echter tot de overtuiging, dat hij een onwettige daad had verricht en, bang geworden voor de gevolgen gaf hij het geval bij de politiesectie aan. Daar had men ook reeds bericht van het vermissen van het Chineesche meisje ontvangen, zoodat kort daarop het kind aan de wanhopige ouders kon worden teruggegeven. MEISJE VERMOORD. Suzanne Meyer, een 17-jarige typiste verliet een der laatste dagen van de vorige week te Straatsburg het kan toor, waar zij werkgaam was. Den vol genden dag was zij nog niet thuis ge komen. Men stelde een onderzoek in en Zaterdag j.1. kwam aan het licht, dat zij het slachtoffer is geweest van een misdaad. In een greppel buiten de stad vond jnen onder de sneeuw het lijk van hett meisje, dat met wonden overdekt was. Het bleek dat een hevl ge worsteling aan den moord was voorafgegaan. Het handtaschje van het meisje dat slechts ca. 40 francs be vatte, was verdwenen. ROEMEENSCHE BOEREN DOOR WOLVEN VERSCHEURD. Twee boeren, die naar de kermis te Ora- dea Mare gingen, werden onderweg aange vallen. Na te hebben gepoogd zich met hun stokken tegen de wolven te verdedigen, wer den de boeren door de roofdieren overwel digd eij vrijwel geheel verslonden. GEPANTSERDE AUTO NAAR DE DIAMANTMIJNEN. De autoriteiten in de Kaap-provincie (Zuid Afrika) zijn tot krachtige maatregelen over gegaan om een einde te maken aan het on wettige delven van diamanten. Een gepant serde auto, voorzien van een zeer sterk zoek licht en een machinegeweer, is er op uit ge zonden. Er wordt in de omgeving van de diamantmijnen, waar een aantal personen op onwettige wijze diamanten zoeken, druk gepatrouilleerd. Reeds 19 Europeanen zijn gearresteerd. KOEIEN IN EEN TUNNEL. Terwijl een transport van 8 koeien per spoor naar Keulen onderweg was, gleed tus schen twee stations de schuifdeur van den veewagen open. Toen men op het station Eutingen de deur weer wilde dichtmaken, bemerkte men, dat zeven van de acht koeien waren verdwenen. Een paar beambten gin gen op zoek en vonden niet ver van het sta tion een koe liggen, die den nek had gebro ken. Men dacht reeds, dat de overigen even eens waren omgekomen, doch vond ze kort daarop rustig in een tunnel staan. Even later zouden ze door een trein zijn overreden. HET ZOONTJE VAN KOLONEL LINDBERGH ONTVOERD. Dinsdagavond tusschen 7 en 10 uur is het zoontje van Amerika's popu lairste man, de bekende vileger kolo nel Charles Lindbergh, uit zijn slaap kamer in Lindbergh's villa te Ilope- well in den staat New-Yersay, ont voerd. De jongen Charles Augustus Jr., die 19 maanden oud is, heeft zijn slaapkamer op de eerste verdieping van het huis. Tegen half acht had mevr. Lindbergh hem toegedekt en zijn slaapkamer weer verlaten. Toen zij twee uur later toevallig even op de eerste étage moest zijn, ging zij nog even zijn kamer binnen, doch vond hem niet te bed. Zij riep haar echtge noot en nadat het echtpaar nog even had rondgekeken of de kleine mis schien uit bed was gekropen, ontdekte Lindbergh een openstaand raam en waarschuwde hij de politie. Terstond werden alle polititeposten gewaar schuwd en werd de ontvoering per radio bekend gemaakt. Alle automo bielen in den Staat New-Yersey wer den aangehouden en doorzocht, alle wegen worden bewaakt en in bijna al le steden zijn speciale detectives ge mobiliseerd om te trachten de daders op het spogr te komen en den kleine te ontdekken. Mevr. Lindbergh is een dochter van de voormalige ambassa deur der U. S. A. D^te Morrow. 50.000 Losgeld gevraagd. Voor het kind van Lindbergh. Reuter telegrafeert dat kolonel Lind bergh een briefkaart heeft ontvangen, dat voor zijn kind een losprijs van 50.000 geeischt wordt. De briefkaart was gepost in Newark dat in den Staat New-Yersey ligt en zij was met drukletters beschreven. Er was in te lezen, dat het kind ge zond en wel was en dat later nader instructies zouden volgen over de wij ze waarop het geld overhandigd moest worden. Die instructies moesden pre cies opgevolgd worden. De briefkaart werd opgemerkt door een postambte naar te Newark, die belast was met het sorteeron en die zich direct met de politie in verbinding stelde. De ouders van het ontvoerde kind zij bereid deze som te betalen. President Hoover heeft te Washing ton een conferentie gehad met den „attorney-general" over de ontvoering van Lindbergh's zoontje. Op de wegen, waarlangs de ontvoer ders kunnen gevlucht zijn en die lei den naar plaatsen, waar zij zich kun nen bevinden, wordt een scherpe be waking uitgeoefend. De staat New Yersey heeft een be looning van 10.000 uitgeloofd voor de arrestatie van de ontvoerders, maai- na eentelefoongesprek met Lind bergh heeft de gouverneur van New- Yrsey verklaard, dat deze uitgeloofde belooning weer is ingetrokken. f Neg een kind ontvoerd. Dinsdag is ook 't zoontje van James de Jute, een rijken aannemer te Niles (Oliio) ontvoerd toen het kind op weg was naar school, door mannen die daarna in een auto met het jongetje wegreden. DE SCHATTEN DER AARDE. Tweede afdeeling. ERTSEN EN METALEN. Als vervolg op dè reeks der bekende plaat jes-albums, die verkrijgbaar zijn tegen in zending der bonnen van Niemeijers Tabak is thans het vervolg verschenen op het eerste deeltje van „Schatten der Aarde", waarin steenkolen en zout behandeld werden. In deze leerrijke uitgave is de tekst op or- gineele wijze door Frits van Raalte verzorgd, die dwergen en kabouters in zijn verhaal laat optreden, welke het bestaan en de eigenschap pen van deze schatten aan de menschen bekend maken. Het lijkt ons de moeite waard bonnen pp te sparen om dit album met 120 plaatjes in bezit te krijgen. PROVINCIAAL NIEUWS. UITGEGLEDEN EN GEDOOD. ..Toen Dinsdagmorgen de 53-jarige tuinbouwer G. Kuiper te Koedijk in zijn schuit kool had geladen, had hij het ongeluk op den weg uit te glijden. Hij kwam met het hoofd op den weg cn was onmiddellijk dood. De man laat vrouw en kinderen achter. HET WERK IN DEN WIERINGERMEERPOLDER. Tengevolge van de vorst zijn gister morgen de ontginningswerken in den Wieringerrneer gestaakt. De arbeiders zijn naar huis gezonden. De kampar beiders zullen nu eerst na Paschen weer worden opgeroepen. KOEDIJK. Maandagavond, ruim half zes, toen een brandstoffenauto, eigendom en bestuurd door den heer Lugtigheid uit deze gemeente, op Huiswaard over den onbewaakten oveiweg reed, werd het achterste ge deelte door een van Alkmaar komen den trein gegrepen. Hei achterstuk van den auto werd zwaar beschadigd en een gedeelte van de brandstof ge raakte over den weg verspreid. De trein reed door en ook de bescha digde auto kon zijn weg vervolgen. GEMEENTE WIERINGEN. R.K. Volksbond afd. Wieringen. Zaterdagavond zal voor bovenge noemde bond in het café Veerdig des avonds 8 uur de heer G. van Slinger land uit Alkmaar een spreekbeurt ver vullen, als onderwerp heeft spreker gekozen Leo XIII en het Maatschap pelijk vraagstuk. Een en ander zal met lichtbeelden worden verduidelijkt. Deze avond is gratis toegankelijk voor alle Katholieken. De naam van dezen begaafden spre ker zal zeker ieder Katholiek opwek ken om deze vergadering te bezoeken. J.V.O.-berichten. Nadere mededeeling voor Zaterdag. In verband met de feestavond loopt er voor leden en adsp van Westerland, IJ.-Hoef en Stroe een speciale bus naar Den Oever, die van Westerland (hoek Poelweg) vertrekt om kwart over zeven. Een jubileuin. De muziekvereen. .,Apollo" te Den Oever, hoopt Zondag 27 Maart a.s. (Ie Paaschdag) haar 12V£ jarig bestaan te herdenken. Voor deze gelegenheid zal een in- intieme feestavond in de concertzaal van den heer Jurrie Lont gehouden worden. Onderhandsche verkoop. De heer C. Mz. Tijscn, broodbakker te Den Oever, heeft uit de hand gekocht het nieuwe woonhuis aan de Bakkerstraat aldaar en thans eigendom aan den heer Ev. Dz. Bakker. Java-Film. Op Woensdag 9 Maart zal in de Geref. Kerk te II.-Hoef en op Donderdag 10 Maart in het Recreatie gebouw te Den Oever, bovengenoem de film vertoond worden. Een ieder die belang stelt in het Zendingswerk op Java, wordt aange raden deze film te gaan zien. Beide dagen wordt deze film ver toond voor kinderen om 5 uur. Voor ouderen om 8 uur. ANNA PAULOWNA. Automaten voor den winkelier. Nu de winkelsluitingswet binnen kort in wer king treedt, worden er middelen aan de hand gedaan, dat, ondanks de zaak gesloten is, de w inkelier toch zijn pro ducten aan de man kan brengen. Dit geschiedt dan door middel van een au tomaat en hier en daar zien wij dat me chaniek al buiten aan de winkel beves tigd. De heer A. van Gijn te Kleine Sluis Anna Paulowna is importeur van deugdelijke en practische automaten en winkeliers, die zich er een willen aanschaffen, doen goed zich tot dit a- dres te wenden. Uitvoering „Excelsior" Anna Paulow na. Deze tooneelvereeniging brengt op Zondag 13 Maart in hotel „Vlas en Ko renbeurs" het drama De Wapens Neer naar het beroemde boek van Bertha von Suttner voor het voetlicht. Wij behoeven zeker niet te zeggen, dat dit een gelukkige keus is van „Ex celsior" en we willen een verkorte in- houdsweergave hier onder laten volgen DE WAPENS NEER Onder bovenstaande titel gaf Bertha von Süttner haar opzienbarend werk uit, dat in de loop der jaren een wereldvermaardheid kreeg. „De wapens neer smeekte deze groote schrijfster, en als motief voor deze smeekbede gaf ze een blik op het naamlooze leed, de onbeschrijfelijke ellende, die een oorlog met zich brengt. Niet alleen schetst zij het oorlogsleed op het slagveld, neen, zij laat zien het schrijnende leed van hen, die achterblijven. Zij maakt de leuze „Het is mooi, om het dierbaarste wat men bezit, te geven voor het Vaderland," tot een groote leugen, door de smart te teekenen der we duwen en weezen. Zij schreef, gedrongen door haar groote liefde voor de menschheid en haar streven naar rechtvaardigheid. Hans Engler heeft uit het boek van Bertha von Süttner een tooneelspel gehaald, dat een getrouwe weergave is van het boek zelf. Hij heeft kans gezien, om van het officiers- vrouwtje Martha Dotski te maken een fi guur, die niet meer smeekt, maar eischt „De wapens neer dwars tegen familietrots en conventie in. Martha Dotski spreekt in het stuk voor alle vrouwen, die in de oorlog man, broeder of geliefde verloren hebben en ver oordeelt scherp de harteloosheid, de valsche vaderlandsliefde, van hen, die de oorlog wil len en zelf buiten schot blijven. Zij houdt een warm pleidooi voor de massa, het Volk. „Zij wier leven geofferd worden, maken niet uit, of er oorlog, dan wel vrede zal zijn. Men vraagt het volk niet, of het wel wil ge offerd worden Het volk moet, wordt gekom mandeerd Naast haar staat de figuur van Dokter Sampers den idealist, die zijn ideaal nog ver en onzeker voor zich uitziet. Maar hij weet dat het komt. Tragisch is de ontgoocheling van Hans, den jongen, die meent zich in de oorlog te zullen onderscheiden en bij het zien van zoo veel ellende en bloed, deserteert. Hoeveel jon ge bravour en levenslust is in de oorlog '14'18 op zoo'n manier de kop ingedrukt Hoeveel gezinnen in rouw gedompeld Hoe veel krachtige lichamen voorgoed verminkt „De wapens neer," eischt het stuk. „De wapens neer eischen de volkeren. En die kreet groeit, over de heele aarde. En desondanks viert god Mars in het Oosten zijn bloedig feest, desondanks bewapenen de mogendheden zich. Wij willen hopen, dat het toch eens uit zal zijn, dat eens de kreet „De Wapens neerde aarde zal omsluiten als een band van Liefde en Kameraadschap. Dan pas zal het ideaal van Dr. Sampers, de Volkeren vrede, werkelijkheid geworden zijn Gij kunt bijdragen in dit groote werk, voor de Eeuwige Vrede, door het stuk te gaan zien en Bertha von Süttner's ideeën aan te voelen en uit te dragen in uw omgeving. „De wapens neer moet ons aller leuze -Worden. Ze moet het wapen worden in de strijd voor een blij der, zonniger wereld Verkooping. Dinsdag had ten over staan van Notaris Obreen te Wieringen de toeslag plaats van de boerenplaats van den heer C. Koopman Frz. aan den Zuiderweg. Het huis met toebehooren en 23.03.50 H.A. gras- en bouwland gemijnd door den heer C. Borst te Barsingerhorn op f 26.364.82. De 9.98.00 H.A. weiland, gemijnd door den heer Jb. Tol te St. Pancras op f 7387.20. Daarna werd het geheel gemijnd door den heer C. Borst voornoemd voor f 33.903.02. Verkooping. Woensdag had in de zaal van den heer Jb. Borst 'ten over staan van notaris F. J. M. Pinxter te Schoorldam een openbare verkooping plaats van: le. Een burgerwoonhuis met houten schuur, een houten bloembollenschuui op steonen voet en bloembollengrond, groot 4.82.80 H.A., gelegen aan den Meerweg en eigendom van den heer J. j Bogaards. Voor f 13.900 werd een en ander toegewezen aan den heer D. Lubbert. 2e Een houten woonhuis met erf en trek-kas en bloembollengrond te za- men groot J2.46.50 H.A., gelegen aan de Meerweg en eigendopi van den heer Joh. Zwarts te St. MaartensVloibrug. Voor f 6000 toegewezen aan D. Lubbert Verkooping. Uitslag openbare verkoo ping ten overstaan van notaris F. J. M. Pinxter te Schoorldam en notaris G. D. Boerlage te Velsen, van een woon huis met pakplaats, aangebouwde bloembollenschuur en teelland, gele gen aan den Middenweg en Kleiweg te Anna Paulowna, groot 3.26.80 H.A.,ei gendom van de erfgenamen Th. A. v. Zanten te A. Paulowna. Toegewezen voor f 11.100 aan den heer A. H. van Zanten te Heemskerk. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertruida, dochter van J. Langes en A. G. Spekken. Dymphna Ge I rarda, dochter van N. Koelewijn en M. Spruijt; Adrianus Hendrik Martinus Jacob, zoon van A. van Woesik en G. M. Hollander; Petrus Hendricus Anto nius, zoon van H. J. Tummers en C. M. A. Kroon. Overleden: G. van de Bijl, oud 74 jaar echtgenoot van D. Tiel. Politie: Gevonden een sleuteltje 'n portemonnaie en eenig losgeld. Loop der bevolking. Ingekomen: J. G. Joor en gezin van Alphen a.d. Rijn; Mej. N. Verhoef van Ajnsterdam; Mej. G. Pruissen van Am sterdam; E. Buijs en gezin van Axel; Mej. E. M. van Kampen van Helder. Vertrokken: W. M. Heijmans en echt genoote naar Alkmaar; J. J. Pijcke en gezin naar Amsterdam; J. Smit en ge zin naar Emmen; W. Oele en gezin naar St. Maartensbrug; J. H. Lips naar Wieringen; A. Blaauboer en gezin naar Oudesluis; T. Sloterdijk en gezin naar Schagen; A. Wisse en gezin naar Kolhorn; W. Sloterdijk naar Stompe- toren; J. A. Geense en gezin naar Kol horn; J. K. Keilij naar Ruinen; C. Lin deboom naar Kampen; Mej. C. de Wit naar Bodegraven. Begrafenisfonds 't Algemeen Belang Woensdag j.1. hield bovengenoemd begrafenisfonds zijn jaarvergadering in de zaal van den heer Kossen. Waar de voorzitter, de heer C. Tijsen door ziekte verhinderd was, werd het openingswoord gesproken en de verga dering verder geleid door den heer Kooijman. De notulen en het jaarverslag werden vervolgens gelezen door den secretaris den heer Kossen. Uit het jaarverslag blijkt dat hei le dental met 10 is gedaald; 5 overleden; 4 vertrokken; 3 geroyeerd, 1 bedankt; terwijl 3 nieuwe leden zijn toegetreden. Het ledental bedraagt thans 430. Aan den secretaris wordt dank ge bracht voor zijn keurige verslagen. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester den heer P. List bleek, dat de ontvangsten hebben bedragen f 756.76V1>, terwijl bovendien er nog een batig saldo van vorige jaren was van f 8733.34. De uitgaven bedroe gen over het verloopen jaar 425.76 Er was dus een batig saldo van i9064.141/^. De commissie, bestaande uit de heeren H. Cornelissen, G. Philipsen en C. Ligtendag, welke de rekening on dcrzocht, bevond alles in orde. Den heer List wordt dank gebracht voor zijn keurig beheer. Volgt bestuursverkiezing. De aftreden de heeren P. List en C. Raven worden bij acclamatie herkozen. Vervolgens kwam aan de orde be spreking geldbelegging, waar er van wege de Rekenkamer op aan is gedron gen een deel van het bezit der vereeni- ging uit te zetten op een Provinciale leening of hij een andere dan de Boe renleenbank. Het bestuur stelt voor hier nie» op in te gaan; de boerenleenbank is uiterst soliede, doch wat de Rekenkamer be doelt dat solied is, kan onsoliede wor den. Men besluit het geld te laten, waar het is. Bij de rondvraag vestigt de heer Kooijman er de aandacht op, dat het bezit der vereeniging steeds grooter I wordt, zoodat bijna alle onkosten door de renten worden gedekt. Hij wil dan voor de volgende jaarsvergadering (bij goedvinding der Rekenkamer) voorstel len de contributie, die nu 8 maanden is, jaarlijks 6 maanden te heffen. Hierna sluiting. Koppige driewielde fietsen. Door den hevigen wind ging de bakfiets van den heer A. Bakker (vischhandel) Dinsdag de Molenvaart opzoeken, terwijl het knechtje van Bakker Twerda met zijn kar dien dag hetzelfde ongeval over kwam. MARKTBERICHTEN. Eierveiling Schagen, 3 Maart 1932. Aange voerd 137000 Kipeieren. Prijzen als volgt 52—54 Kg. f 2.60 a 2.80 55—57 Kg. f 2.70 a 2.90 58—60 Kg. f 2.80 a 3.20 61—63 Kg. f 300 a 3.50 64—67 Kg. f 3.10 a 3.60 Onge- wogen Wit f 2.50 a 3.10 Ongewogen Bruin f 2.90 a 3.50. 2000 Eendeieren f 2.40 a 2.60. Eierveiling, Helder, 3 Maart 1932. Aange voerd 23738 Kipeieren. Prijzen als volgt48 51 Kg. f 2.60 52—54 Kg. f 2.80 a 2.90 55—57 Kg. 58—60 Kg. f 3.00—3.30 61—63 Kg. f 3.30 a 3.40 64—67 Kg. f 3.50 a 3.60. 4.70 Eendeieren. Prijs

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2