Bescherm Uw keel Verzorg haar dagelijks - J^ll Gorgel droog met ki^all 45 en 65 ets.. door zekeren II., een landbouwer uit Someren. Een wachtmeester van de .marechaussee, Z. genaamd, die zich met liet geval bemoeide, werd door den blijkbaar in nogal prikkelbare stemming verkeerenden H. met een groot stuk bout geslagen. Daarna ging 11. op de vlucht, gevolgd door den wachtmeester. II. vluchtte liet hoiel van K. in. De wachtmeester loste een schot op den woesteling waardoor hij in het been werd getrolfen. Hierna kon de wachtmeester lot arreslaiie over gaan. Verkorte werkweek in de houtindu strie aan de Zaan. Met 112 stemmen voor, 8 tegen en 1 blanco, heeft, naar „Het Volk" meldt het personeel van Bruynzeel's deuren- fabriek te Zaandam besloten, de door de directie voorgestelde verkorte werk werk te aanvaarden. De directie had het personeel voor de keus gesteld 40 man ontslag of twee en dertig uur per week werken. VERDUISTERING. Door hoofd eener school. De penningmeester der vereeniging tot steunverleening bij ziekenhuisver- pleging en de vereeniging „Het Groene Kruis" te Nieuwe-Tonge heeft ten na- deele dezer beide vereenigingen een be drag van in totaal f 2000 verduisterd. De man is tevens hoofd der openbare- lagere school te Nieuwe-Tonge en is in die functie voor één maand geschorst. Tarwe-organisaties voor Noord- Holland en voor Zuid-Holland. Stopzetting van vervoer en verkoop De tarwe-organisatie in Noord-Hol en in Zuid-Holland hebben besloten de telers in de gelegenheid te stellen hun tarwe in de eerstkomende maanden (Maart, April en Mei) aan de organi satie zelf te verkoopen. De organisa tie betaalt den vollen prijs uit, welke in die maanden geldt en slaat de tar we verder voor eigen rekening bij be paalde erkende handelaars op, n.1. bij die handelaars, waarmede een desbe treffende overeenkomst zal worden afgesloten. De tarwe, welke reeds bij handelaars ligt opgeslagen, zal ook door de organisatie worden gekocht. Teneinde vast te kunnen stellen welke hoeveelheden voor opslag en aankoop door de organisatie in aanmerking ko men, is vanaf Maandag 7 Maart 1932 het vervoer en de verkoop van tarwe door de telers stopgezet. Verkoop- en vervoervergunningen worden nïei meer afgegeven. Men kan zich om nade re inlichtingen tot den distriissecre- taris wenden. Benzinebus uit elkaar gesprongen. Drie ernstig gewonden. Dinsdagmorgen is" brand ontstaan in de woning van de familie De Vries te Rottevalle, gemeente -Surhuisier- veen. De vrouw des huizes wilde de kachel aanmaken en gebruikte daarbij benzine inplaats van petroleum. Toen zij een lucifer aanstak, sprong de ben zinebus uit elkaar en in een ommezien stond het huis in brand. De vrouw, die met brandwonden over dekt was, wist nog haar beide kinde ren een jongen van 14 en een meisje van 7 jaar uit de bedsteden te halen en hier ,mede de straat op te vluchten Alle drie zijn ze, met zware brandwon den overdekt, naar het Academisch Ziekenhuis te Groingen gebracht. De toestand van de vrouw is redelijk wel, die van de beide kinderen zorgwek kend. Men vreest voor hun leven. PRINCIPIEELE DIENSTWEIGERING. De Krijgsraad te "s-Hertogenbosch heeft Woensdag veroordeeld ter zake van principi eele dienstweigering den 19-jarigen K. K. uit Zijpe, den 20-jarigen C. B. uit Noord- Scharwoude, den 19-jarigen C. J. H. uit Hoogwoud den 19-jarigen PJ. C. de G. uit Amsterdam, den 19-jarigen H. T. uit Am sterdam, den 22-jarigen H. v. V. uit Rotter dam, den 20-jarigen M. T. uit Velzen en den «19-jarigen J. B. uit Bergen (N.B.) ieder tot 10 maanden gevangenisstraf, met aftrek van voorloopige hechtenis en ontslag uit den dienst. NEKKRAMP. Bij twee kinderen van vijf jaar, een jongen en een meisje, die de kinderbewaarplaats aan den Sonsbeeksingel te Arnhem bezoch ten, is nekkramp vastgesteld. Zij zijn in het kinderziekenhuis opgenomen. Hun toestand is ernstig. De kinderbewaarplaats is in ver band met de ontsmetting gesloten Hbld. BÜITENLANDSCH NIEUWS. Twee landgenooten verdronken. Een slachtoffer van zijn poging, om zijn makker te redden. Een Wolf-telegram uit St. Goar aan den Rijn meldt, dat een machinist en een stoker van een daar voor anker lig gend Nederlandscli Rijnschip in den nacht van Maandag op Dinsdag in de rivier verdronken zijn. De 42-jarige machinist Van Trotsen- burg uit Vianen en de 49-jarige stoker Arie Rippc-1 uit Rotterdam waren dien avond aan land gegaan om inkoopen te doen. Bij hun terugkeer schijnt de machinist uitgegleden en in den Rijn gevallen te zijn. De stoker, die hem wilde redden, is daar niet in geslaagd niaar bij zijn pogingen eveneens om hot leven gekomen. DE SMOKKELOORLOG. Het succes van de lichtkogels. Na het aanleggen van prikkeldraadversper 'ringen in de beruchtste smokkelzones, heeft de Duitsche douane het noodig geacht om in het vervolg bij hun speurtochten van de be kende lichtkogels gebruik te maken. De smokkelaars, die van hun kant hierop niet bedacht waren, vlogen er natuurlijk bij tientallen in, daar bij het minste verdacht geluld de lichtkogels de lucht invlogen en die dan ruim een minuut den omtrek van de be wuste plek daghelder verlichten, zoodat door een haastige omsingeling elk ontkomen ver hinderd werd. Dat dit nieuw verkenningsmiddel succes behaalt, blijkt wel uit het feit, dat het de douane mocht gelukken een buit bijeen te brengen van een 250 kg. tabak, 300 kg. kof fie, enkele kg. cacao, een groot quantum ci- garetten e.ri. Of de smokkelaars nu ook een nieuw te kenmiddel tot hun beschikking hebben, moe ten we nog afwachten. Hbld Waar dc politiek al tsc leidt. Waartoe de politieke opwinding ir Duitschland kan leiden, bewijst liet volgende Te Breslau had een installateur voortdurend kwestie met een zoon, om dat deze lid was geworden van de na- tionaal-socialistische partij. Maandag avond ontstond er weer twist en de vader, die te veel had gedronken, nam een mes en gaf zijn 26-jarigen zoon eenige steken in borst en schou der. De jongeman verkeert in levens gevaar. De vader is gearresteerd. „Onze uren zijn geteld" Te Oberschrau bij Gorlitz is hetzelf de gebeurd als onlangs bij Dortmund. Terwijl hij een lijkrede hield, zakte de geestelijke juist na de woorden „On ze uren zijn geteld" door een beroerte getroffen dood ineen en viel in de rafkuil. Wraakneming, die eindigt met den dood van den wreker. Een krantenverkooper te Berlijn had een blauwtje geloopen bij de dochter van een bankbediende. Hij zwoer zich te zullen wreken en klauterde in den nacht op het dak van het huis, waar het meisje woont. Aan een om een schoorsteen gebonden touw liet hij zich zakken tot aan de derde verdie ping, waar de familie woont, sloeg een ruit in en klom in een kamer. Hier sliep de broer va de aangebedene de krantenverkooper schoot in het wilde weg, doch de broer vluchtte en deed de deur achter zich op slot. Over het balcon klom de familie naar de buren en waarschuwde de politie. De krantenverkooper trapte de deur open en liep recht in de arpnen van de politie, trachtte nog le vluchten, doch toen werd hij door een agent doodge schoten. Verdwenen geld teruggevonden Te Triest vond een huurder bij het betrekken van een nieuwe woning toen hij een spijker in den muur sloeg een holte in den muur. In deze holte bevonden zich spaarbankboekjes voor 'n gezamelijk bedrag van ruim 150.000 lire. Geconstateerd werd, dat een oude zonderling in 1919 uit vrees voor het bolsjewisme de spaarbankboekjes in den muur had verborgen en het gat had dichtgemetseld. Na zij dood was een neef van hem onder verdenking de spaarbankboekjes te hebben verduis terd, gearresteerd en tot langdurige gevangenisstraf veroordeeld. Dc jonge man zal worden vrijgelaten en in eer worden hersteld. Ernstig ongeluk op tandradbaan. Dinsdagmorgen is een ernstig onge luk gebeurd op een tandradbaan in de nabijheid van Nice, waar de wagen plotseling van een hoogte van 100 M. naar beneden vloog en met ontzagge lijke snelheid het punt van het ver trek naderde. De muur van het station werd door den doorrennenden wagen volkomen verwoest. Van de zes inzit tenden waren 3 op slag dood, dc overi gen werden levensgevaarlijk gewond. OUDE VROUW GESCHAAKT. Een ongewone schaking is te Dedei - stedt in Saksen voorgekomen. Bij een bakker verschenen vier bloedverwan ten in een auto en wilden zijn schoon moeder spreken. In verband mei een familietwist weigerde de bakker hen binnen te laten en zei, dat zij door een venster met de vrouw mochten spre ken. Plotseling sprongen drie van de mannen over de toonbank, ranselden den bakker af en twee vrouwen ijlden naar de kamer, waar zij de 83-jarige viouw uit haar bed haalden en met haar in de auto verdwenen. 19 JAAR DOOR HAAR FAMILIE OPGESLOTEN. Na den dood van een 64-jarige vrouw te Gers in den Eiffel constateerde men dat deze vrouw 19 jaar lang door haar bloedver wanten opgesloten was gehouden. Zij woog nog slechts 44 pond. GRIEP EPIDEMIE TE BRESLAU. Te Breslau is een ernstige griep-epidemie onder de schoolkinderen uitgebroken. Tot dusver moesten 14 heele scholen en 70 afzon derlijke klassen worden gesloten. GUMMISTOK MET GASPATROON. De communistische „Welt am Abend" ves tigt er de aandacht op, dat als nieuwste nieuwigheid op de Leipziger Messe een gum mi-knuppel wordt aangeboden die aan den bovenkant is voorzien van een gaspatroon, die bij den druk op een knop ontploft. Als men bij een tegenstander deze gaspatroon in het gezicht laat ontploffen, blijft hij gerui- men tijd bedwelmd. De gelukkige bezitter van den gummi-knuppel kan dan zijn weerloozen tegenstander met het rubber gedeelte van den knuppel afranselen zonder dat deze zich te weer kan stellen. REGELMATIGE ZEPPELINDIENST FKIEDRICHSHAFEN ZUID-AMERIKA. Den 21-sten Maart is voor de geschiedenis van de luchtvaart met Zeppelins een belang rijke dag. Ofschoon de Zeppelin reeds vele reizen over de aardbol heeft gemaakt, wordt 21 dezer met luchtschepen een regelmatige dienst gepend van Friedrichshafen naar Zuid-Amerika. De eerste afvaart is bepaald op 21 Maart en de volgende op 4 April, terwijl vervolgens om de veertien dagen een luchtschip zal ver trekken. De .Graf Zeppelin" waarmede deze dienst wordt onderhouden, kan bij een afstand van 10.000 k.m. een nuttige last van 10 ton ver- voeien. De lengte bedraagt 252 en de breed te 30.5 meter, terwijl 5 Maybach motoren elk i'an 550 P.K. het schiS. een gemiddelde sn^l- ïeid van 117 k.m. per verzekeren. Ofschoon het schip in hoofdzaak is ge jouwd voor het vervoer van vracht over ri'oote afstanden, beschik het eveneens over jen zeer comfortabele inrichting voor passa ders. Een gezellige salon, plaatsbiedend aan 10 personen, 12 twee-persoons hutten en spe- riale waschgelegenheid met stroomend warm en koud water, staan ter beschikking van de passagiers. Vanzelfsprekend bevindt zich een keuken aan boord. Bij tochten langer dan 24 uur zijn de maaltijden in den passa- geprijs begrepen. Op koude dagen zijn de passagiersruimten verwarmd. Het is geen waagstuk met een luchtschip een reis te maken, daar men met de „Graf Zeppelin" volkomen veilig reist, hetgeen reeds op de voorgaande reizen is bewezen Alles wordt in het werk gesteld, opdat men volkomen veilig is. Een speciale meteorolo gische dienst zorgt er voor, dat de leiding van het schip steeds op de hoogte blijft welk weer men kan verwachten. Niet alleen uit Hamburg worden deze berichten gezonden, doch een groot aantal schepen hebben vrij willig zich verplicht, het luchtschip tijdens zijn reis van de weersgesteldheid op de hoog te te houden. De reis naar Zuid-Amerika duurt drie da gen. zoodat vooral voor hen, die een korte en snelle zakenreis naar Zuid-Amerika moeten maken, de overtocht per Zeppelin een groo- te tijdbesparing geeft. Ook als pleizierreis naar Zuid-Amerika is een Zeppelinreis onge twijfeld ook aanbevelenswaardig. Opdat men in Europa en in Zuid-Amerika zich eveneens vlug kan verplaatsen en dus zoo weinig mogelijk tijdverlies heeft is een speciale vliegdienst ingesteld op den dag voor de afvaart van Berlijn naar Friedrichs hafen, terwijl bij aankomst te Pernambuco vliegtuigen vertrekken naar Bahia, Rio de Janeiro en Buenos Aires. Een eenzame „wandelaar" op den weg door de „Kooltuinen" in den Wieringermeerpol- der, een weg die zich tot ver aan den gezichtseinder uitstrekt. De laatste kantjes en kuiltjes worden nog c-ens onderhanden genomen. Dit werk werd uitgevoerd door de N.V. Zaandamsche Bazalt Mij. te Zaandam. BETALINGVERKEER OOSTENRIJK NEDERLAND. Bij de Kamer van Koophandel is bericht ontvangen, dat de Oostenrijksche National- bank zich bereid verklaart Schillingsaldi, af komstig van exporttransacties naar Oosten rijk,, aan Nederlandsche exporters vrij te ge ven met het doel, dat Nederlandsche impor teurs deze gelden kunnen bezigen ter beta ling. van goederen, welke uit Oostenrijk naar Nederland worden geëxporteerd. Nadere bij zonderheden hieromtrent worden verstrekt door de Kamer van Koophandel, Oudegracht 182, te Alkmaar. C. HOOGVORST, Tuinier. LEVERT ALLE PLANTSOEN TEGEN VERMINDERDE PRIJZEN. FRANCO THUIS. ANNA PAULOWNA. Loop der bevolking. Ingekomen H. Heet- kamp en gez. van Dinxperloo D. Braaf en gezin van Kolhorn H. van Regenmortel en gezin van St. Jansteen H. Landman en ge zin van Wieringerwaard M. Lobberoo en echtg. van Rilland Bath A. Bakker en gezin van Zijpe Mej. L. Tuinstra van Drachten Vertrokken G. Nannis en echtg. naar Hei- loo A. F. van de Veire naar Wielingen W. J. H. Lameree en gezin naar Schagen A Folkers en gezin naar Wielingen J. Mels en gezin naar Wieringerwaard K. Sloterdijk naar Wieringen B. Postma en gezin naar Zijpe J. W. Faase en gezin naar Hilversum; B. J. Glerum en gezin naar Barsingerhorn. Bouwvergunningen. B. en W. verleenden vergunning voor het bouwen van een woon huis voor Jb. Cornelissen aan den Stoomweg een woonhuis met bloembollenschuur aan den Zwarte weg, voor rekening van A. Ber- bee te Wassenaar een schuur voor G. Land man aan den Stoomweg. Droevig. De jongeheer R. Bas, die Zondag aan den Rijksweg door een vrachtauto werd aangereden, is aan de bekomen verwondingen overleden. Men begrijpt de diepe smart van de zoo zwaar getroffen ouders. Gezond en wel de deur uitgegaan en dan zulk 'n tijding. Om het Kampioenschap. Op 14 Maart, dus Maandag a.s., zal in Café Slikker alhier het kampioenschap groot bil jart van dc vereeniging „Holl. Noor derkwartier worden verspeeld. Aan deze belangrijke wedstrijd zal worden deelgenomen door de heeren: L. IIop, Noordscharwoude; J. Schenk Dz. Schagen; A. J. de Wit, Alkmaar; H. Hoogland, Hoorn, Jb. Rins, Sint Pancras en J. A. Schenk, Barsinger horn. Mocht onverhoopt een van de heeren verhinderd zijn, zal de heer C. Slikker meespelen, die dan aan de overige deel nemers een voorgift geeft. aanvoeren van ongeveer 1000 M3. zand, voor het nieuw aan te leggen voetbalterrein. Ingeschreven werd als volgtJn. de Wit f 3500 J. P. Beugel f 2775 P. Klein f 2318 C. Everts f 2193 A. Poel f 1950 C. de Haan f 1810 Gebr. Boerman, Anna Paulowna P. Mulder Jzn. f 1295 F. Brakenhof f 994 J. Bakker M.Jz. f 8.90. Het werk is gegund aan Fr. Brakenhof. Het zand wordt betrokken van land van den vee houder W. Mostert Sz. Succes-Nieuws. Zondag a.s. speelt Succes l thuis voor het gouden kruis en krijgt op bezoek Schagen II, een te genstander, waarmee geducht reke ning moet. worden gehouden. Schagen heeft de beide kampioens - candidaten M.L.D. I en Petten I een puntje afge snoept, waardoor een beslissingswed strijd noodig is geworden; dus Succes, weest op je hoede. De wedstrijd vangt aan om 2 uur. Succes II speelt een vriendschappelij ke wedstrijd in Oudesluis tegen DOS- KO I, een oude tegenstander. Aanvang 2 uur. Vertrek om 1 uur. Succes III speelt Zondag haar laat ste competitie wedstrijd uit legen de Kampioen HRC V. Een gelijk spc.1 is voor Succes reeds voldoende om ver zekerd te zijn van de tweede plaats, dus aangepakt jongens. Dc wedstrijd vangt aan om 10 uur, dus vertrekt de bus reeds om 9 uur. Voor de wedstrijd Holland - België op Zondag 17 April a.s. in het Stadion te Amsterdam kunnen kaarten besteld worden bij den heer Nieuwbuurt, sec retaris Succes, Kerkplein 10, II.hoef Men geve zich hiervoor op vóór 20 Maart. Indien alle .kaai ten niet wor den toegewezen, komen zij, die zich 't eerst opgaven, 't eerst voor een kaart, in aanmerking. Dus wie zich het eerst opgeeft, krijgt ook het eerst de kaan, indien alle kaarten niet komen. De kaarten moeten bij het bestellen voor uit betaald worden, daar ook de gel den voor de kaarten voorop gestort moeten worden. Men vrage inlichtin gen bij bovengenoemd adres. HENGST AFGEKEURD. Op de Rijks-voor jaarskeuring van Dekhengsten, gehouden te Anna Paulowna, is de dekhengst „Beppo" van mej. Wed. D. N. Mulder te de Elft alhier, afgekeurd. BRIEF UIT DE WIERINGERMEER. GEMEENTE WIERINGEN. Aanbesteding'. Dinsdagavond heeft de heer Jb. Bruul te Hippolytushoef aanbesteed, het Sluis I, Maart 1932. Beste oom Ilarm Niet zoo moppere, oompje, dat ik niet alle weke schrijf, onze handen staan nou eenmaal er beter naar om de schop vast te pakken, dan zoo'n sim pel penhoudertje. En U zult me moe ten toegeven, dat er in de polder toch heel wat door de schop terecht komme moet, al benne hier nou nog zooveul van die moderne machines Ik hoor U al vrage:-hou je dan nooit wat anders vast as 'n schop Och, oompje, ik wil alles niet zoo an de groote klok bange, maar gister bleef hier nog een jonge dame met heur schoentje in de modder steken en van zelf liet ik m'n schop los en pakte de juffrouw vast, en heb haar netjes op het begaanbare pad neergezet. Ziet U, zulke avontuurtjes beleven we aan Sluis I, en de ouwe pontwachter was razend jaloersch, dat hij niet als de red der had kuryicn optreden. Want ja, honderd maal per dag zoo'n pont heen en weer trekken, is ook reuk noch smaak an. Wel krijgt ie lange gezich ten, as ie autohouders naar vergun- ningskaarte vraagt om door de Wierin- germeer te tuffen en ze dan soms te vergeefs achter hun oor krabben. Maai de ouwe geeft geen pardon en ze kun ne rechts om keert make vóór de mu ren van onze veste. Dat begroot dan juffrouw Theunisse wel us, (tusschen twee haakjes de ega van de postkantoorhouder), want ze zegt: die mcnsche betale ook hun be lastingdubbeltjes, en wille daar ook wel wat voor zien Ja, zoo is ze nou eenmaal, ze heb een goed hart! En gerust, het is daar dan ook de zoete inval. Gister had ze nog ir. Roebroek en drie directrices van huishoudscholen te gast. En as je nou denkt, dat ze zich zenuwachtig mank', och dan heb je 't glad mis. As ze be gin Mei Prinses Juliana een kopje thee zal aanbieden, dan doet ze dat met hetzelfde gulle glimlachende gezicht), as ze '1 u en mij zou geven. Hei is hier 'n toonbeeld van gemoede lijkheid, en zoo zijn ze aan Sluis I al lemaal. Dominee Finkensieper, om zoo maar us te noemen, loopt evengoed met een kit met eierkolen ie sjouwen, om z'n barakkamer warm te houden, as ieder ander, die in ons nieuwe dorp gehuisvest is. Maar zie je, dat maakt ook, dat we het hier wel kunnen vin den, en de avonden bij 'n rossige gloed van 'n petroleumlamp .(want electrisch hebben we hier nog niet) in aangena me kout best kunnen omkrijgen. Overdag, dat begrijpt u wel, is het hier een gehamer, gezaag en geschaaf dat de spane om je oore vliege, want huize, kerke en schole kome tegelijk in dc hoogte, en zoo straks zul je zien, hoe 'n fijn dorp ons Sluis I wel is. Nou, tot kijk, uw neef HARM Junior PROVINCIAAL NIEUWS. EEN AFGEDREVEN JOL. Door den hevigen wind sloegen Dins iagochtend eenige luiken van een in de haven van Cocksdorp liggende tjalk Schipper I)a,mma begaf zich direct in de jol en trachtte de luiken weer op te visschen. Door den krachtigen wind dreef hij echter af in de richting van Wieringen. Van Texel waarschuwde men Den Helder vanwaar na eenigen tijd de „Dorus Rijkers)) op onderzoek uittoog. Onderwijl dobberde Damjne in zijn jol iceds eenige uren op zee. Zijn positie in het kleine vaartuigje was soms zeer hachelijk. Door het overkomede water werd hij doornat, en begon hij den toe stad donker in te zien. Om ongeveer half vier werd hij einde lijk opgemerkt door een botter, de Wie ringen no. 230, schipper N. Rotgans, die den uitgeputten schipbreukeling op pikte. Kort hierna kwam ook de „Do ms Rijkers" aangevaren, die hem over nam en hem veilig in de Heldersche haven bracht waar Damme weer op zijn verhaal kon komen. Tel. Dc Texelsche Ci t. schrijft meer uitvoe rig OOST. Dinsdagmorgen is de nog jon ge schipper van een Zecuwsch schip, dat aan de loswal vlas moest laden, bij zijn pogingen om een paai- weggeslagen luiken met een roeiboot aan boord te halen door de heftige wind en de ster ke stroom afgedreven. Hij had geen an kor aan boord en kon door roeien on mogelijk de wal ineer bereiken. Wel kon hij zich ongeveer een half uur vast houdeu aarf het roode baken op het Diep, maar toen knapte het af. Pogingen van visschers om hulp te verleenen, moesten falen. Door de ruk winden was zeilen levensgevaarlijk, terwijl men ook in de roeiriemen geen vertrouwen durfde stellen. Zoo dreef de schipper dus nog verder af. Men stelde zich toen echter in ver binding met de „Dorus Rijkers" met welke reddingboot men de man in de roeiboot, een speelbal van wind en gol ven, zou trachten op te pikken. (Toen ons Dinsdagmorgen dit be richt per telefoon bereikte, was de schipper van dc loswal te Oost af vrij wel niet meer te zien. Hij dreef af in de richting van Wieringen. --Red. Onze correspondent te Oudeschild meldt Naar Oudeschild werd om hulp gete iefoneerd. De motorsloep „Watertaxi" uit Amsterdahi, welke de „Marsdiep" slecpassistentie verleent, -- schipper G Peteren, met tevens aan boord de heer D. Krijnen Fz. Sr. -- verliet hierop de haven, maar kon de roeiboot niet ont dekken. Druipnat van het overkcimcnde buiswater keerde men terug. Ook de „Dorus Rijkers" was uitgevaren, en deed tc half drie de Texelsche haven aan. Later koerste ze weer om de Oost. Op Wieringen was toen van de sloep nog niets bekend. Laatste nieuwsVolgens Dinsdag avond uit Den Helder ontvangen be richt, is de schipper tegen den avond onder Wieringen door een Wieringcr visscher opgepikt. Door de „Dorus Rij kers" werd de visschersschuit en de roeiboot naar Den Helder op sleep touw genomen. De schipper is dus in veiligp haven. Gelukkig Hij moet het kwaad te verantwoorden hebben gehad. De man is 24 jaar en ongehuwd.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2