Wybert cu- Hier begint het! VoorkomGorgel droog met beid, Handel en Nijverheid met het ver zoek die jnaatregelen te willen treffen, die er toe kunnen leiden, dat de visch- exporteurs weder versche haring naar Danzig en Polen kunnen verzenden al waar thans de invoer verboden is. EEN BEDRIEGER. Een vertegenwoordiger, die f 25.000 ten eigen bate incasseert. Woensdag is ter beschikking van de justi tie te Leeuwarden gesteld iemand uit Appel scha, die daar enkele jaren geleden voor ei gen rekening een graanmalerij en fourage- handel begon. Deze zaak, een pakhuis en malerij, brandden daarna af. Eenigen tijd daarna werd de man failliet verklaard. Gehol pen door de familie, kon hij een behoorlijk accoord aanbieden. Nadien kreeg hij de verte genwoordiging van enkele firma's, welke hij. naar thans gebleken is, heeft benadeeld, naar wij vernamen voor een bedrag van 1 25.000. Gebleken is, dat hij van de klanten, aan wie door zijn tusschenkomst werd gele verd, geld invorderde en dit niet aan de fir ma's afleverde. Twee afnemers zijn er bij betrokken. Van het faillissement moet hij een schuld van f 30.000 hebben overgehou den. - DE MOEILIJKHEDEN IN DE TULPENTEELT. Zooals bekend verkeeren momenteel veel tulpen trekkers, vooral in het Westland, moeilijkheden, doordat veeral niet volledig kan worden voldaan aan den eisch, dat per 1 Maart een gedeelte van de geleverde bollen in het najaar betaald moesten worden. Reeds heeft een commissie, gevormd uit de drie bloemen-veilingsbesturen in het Westland getracht met de schuldeischers een regeling te treffen. Thans worden pogingen gedaan om, teineinde de tulpentrekkers te hulp te komen, een Regeeringstoeslag te verkrijgen per 100 stuks getrokken bollen, zoodat op die wijze dan aan de accepten zou kunnen wor den voldaan. PRIJSSTIJGING VAN TULPEN. In de laatste dagen is de prijs van de tul pen in het Westland plotseling vrij beteeke- nend gestegen. Ook Maandag werden aan de bloemenveiling te Honselersdijk behoorlijke prijzen besteed, terwijl de aanvoer, toch zeer groot was. De export naar het buitenland is ook wat ruimer geworden, en vooral in Engeland worden de tulpen, die daar pl.m. 65 cent per dozijn moeten opbrengen, vlot verhandeld. Overigens is deze prijsstijging niet geheel verklaarbaar. Ook voor ons land worden dit jaar 'n groote hoeveelheid tulpen verhandeld. IN EEN TOBBE KOKEND WATER GEVALLEN. Een tweejarig kind van den heer H. C. te Budel is in een tobbe met kokend water ge vallen. Het bekwam deerlijke brandwonden over het geheele lichaam. In zeer zorgelijken toestand werd de kleine naar het Gasthuis te Eindhoven overgebracht. Mond- en klauwzeer begint weer. Naar wij vernemen, is onder het vee- beslag van een veehouder in het Gein, gemeente Weesperkarspoi, mond- en klauwzeer geconstateerd. Ook in de Betuwe en in Noord-Lim burg komt deze gevreesde ziekte al weer voor. ,Ormenio". De tooneelvereeniging „Örmenio" zal den tweeden Paaschdag opvoeren „Vlindertje" van Henri Bo- rel en Jaap van der Poll, een tooneel- spel in 4 bedrijven. Het moderne stuk is reeds eerder met succes in andere plaatsen opgevoerd. De trouwe bezoe kers van Ormenio's uitvoeringen, zul len dus weer een mooien avond mogen verwachten. Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. T. Keizer van Hillegersberg J. Rouw- kema en gez. van Oude-Niedorp mej. J .1. Bakker van WSeringerwaard; A. de Dreu en gez.van^Sorinchem P. J. voorthuijzen en gez. van Texel. Vertrokken .1. van der Veen naar Emmen P. F. d'Hooghe naar Oter- leek C. Hollander naai- Den Helder mej. II. B. Huber naar Den Helder C. Westmaas naar Amsterdam Mej. M. C. Bronkhorst, J. en J. A. Bronk- horst naar Heemstede W. J. Koopman naar Wijk aan Zee en Duin. BUITENLANDSCH NIEUWS. DE KLEINE LINDBERGH DOOD? De vrees, dat de kleine van Lindbergh den dood heeft gevonden, neemt toe, daar de po litie een rondschrijven heeft gericht aan al le hotelhouders en kamerverhuurders, ten einde hen te verzoeken alvorens hun vuilnis te verbranden of weg te werpen, dit gced na te zien of er geen kinderkleertjes bij zijn. HET MANNA. Een manna-regen in Zuid-Afrika Natuurverschijnsel en theorie. Uit Durban in Zuid-Afrika heeft men aan de „Daily Telegraph" geseind, dat het op een akker te Vrijheid bij een wolkenloozen hemel „manna" geregend heeft, dat wil zeggen men vond den grond bedekt met een als sneeuw uitziende stof, die als honing smaakt. De korrels hadden de groote van mais-kor- rels, verpoederden gemakkelijk en smolten op de tong. Er zijn monsters van naar Dur ban gezonden ter onderzoek. Men weet, dat in Exodus 16 het manna, het voedsel dat de Israëlieten in de woestijn plotseling vonden, aldus beschreven wordt En toen de dauw optrok, daar lag o ver de oppervlakte der woestijn iets fijns en korreligs, als rijm, op den grond.... En Mo zes zeide tot hen dit is het brood hetwelk Jahwe u tot spijs gegeven heeftNiemand late er iets van over tot den volgenden mor gen. Toen kwamen er wormen in en stonk het.Zoo gaarden zij eiken morgen op, en als de zon heet werd, smolt het weg De Israëlieten nu noemden die stof manna. Het was wit als korianderzaad en smaakte als honingkoek(Leidsche Vert.). Natuurlijk bestaan er allerlei gissingen en meeningen over den eigenlijken aard van de stof, waarop de bijbel hier doelt. In 1930 heeft de Hebreeuwsche Universiteit te Jeruzalem speciaal voor deze quaestie een expeditie naar Sinaï gezonden, en volgens buitenland- sche bladen zou de conclusie deze geweest zijn, dat het manna, gelijk men eerder al wel had vermoed, uit het sap van de tamarisk zou zijn ontstaan, na eerst het lichaam van zekere insecten, die op de tamarisken huizen, te hebben gepasseerd. Uit het lichaam van deze dieren zou de stof zich, met het zweet, hebben afgescheiden als een suikerachtige stof in vrij groote korrels en in drie varian ten van samenstelling. Aldus de commissie van de Hebreeuwsche Universiteit. De eerste vraag, die nu bij ons rijst, is of er te Vrijheid tamarisken bestaan en de vondst dus klopt met de jongste theorie der geleerden. De theorie kan foutief zijn, maar of de vondst iets bijzonders is, is ook nog een vraag. De ontvoeringszaak-Lindbergh. Een nieuw spoor Reuter verneemt, dat de New-York- sclie politie van eenige personen, die in" verband met de ontvoeringszaak-Lind bergh werden gearresteerd, gehoord heeft, dat eenige maanden geleden een gevangene tegen een andere gedetineer de in de New-Yorksche gevangenis zou gezegd hebben ,„W!ij moeten eens e«-n slag slaan door de kleine Lindbergh te ontvoeren". Hierdoor is de politie op een nieuw spoor gekomen waarvan zij goede ver- jwachtingen koestert. Mevrouw Lindbergh overspannen. Zenuwspecialist geraadpleegd. Een zenuwspecialiteit is naar Hope- well New-Jersey) geroepen, om, naar men vermoedt, mevrouw Lindbergh bijstand te bieden. Zij lijdt aan slape loosheid tengevolge van de zenuwspan ning gedurende de laatste veertien smartelijke dagen. Geen enkel der nieuwe sporen die bij het zoeken naar het kind zijn ge volgd, hebben resultaat opgeleverd. Twee vliegtuigen verongelukt. Bij Liegnitz stortte een pas gekocht vliegtuig van de Liegnitzer Vliegclub neer, waarbij de twee inzittenden geluk kig ongedeerd bleven. Terwijl de politie uit Breslau de zaak onderzocht, start te een vliegtuig van de nationaal-soci alisten voor een propagandatocht. Kort na het vertrek moest het vliegtuig we gens een motordefect dalen. De machi ne sloeg over den kop, waarbij de pi loot en de passagier licht werden ge wond. Men vermoedt, dat men hier met een sabotage van communistische zijde te doen heeft, waarbij echter niet alleen nationaal-socialistische doch ook andere vliegers het slachtoffer zijn geworden. BRUTALE OVERVAL OP EEN BANK. Te Clinton in den staat Iowa hebben, naar V.D. meldt, vijf bandieten een brutale over val op een bank gepleegd. Vijf gemaskerde bandieten overweldigden 's ochtends vroeg den portier van de City National Bank. Toen tegen acht uur de bankbedienden geleidelijk binnen kwamen, werden zij stuk voor stuk door de bandieten, die rustig afwachtend stonden te rooken, opgevangen, vastgehou den en in een hoek neergezet. Te half negen precies, het tijdstip waarop de automatische regelaar het mogelijk maakt de kluis te ope nen, waarna zij met een bedrag van 106.000 dollar in een auto ontvluchten. Door de groote activiteit der politie slaagde men ei reeds drie uur later in, vier van de vijf ban dieten te arresteeren. Van het gestolene had den zij in totaal nog een bedrag van 100.500 in hun bezit. De vijfde bandiet kon nog niet gepakt worden. HUURSTAKING TE NEW YORK. Een menigte van 3000 mannen en vrouwen, die het eens waren met een aantal huursta- kers aan de Longfellow Avenue te Bronx ii New York, deden een aanval op een aantal politieagenten, die belast waren met de be waking van de straat, waar vijftien gezinnen wegens huurstaking uit hun woning werden gezet. De politie stond bloot aan een waar bombardement van steenen, flesschen en stukken hout. Zij slaagde er ten slotte in de menigte te verspreiden, waarbij een aantal personen werd gewond. De huurstaking in Bronx is begonnen met het doel de huiseige naren te dwingen de huren te verlagen. HOE DE VROUWEN STEMDEN. Vóór Hindenburg Uit de opgaven van een groot aantal steden van Duitschland blijkt, dat de vrouwen in groot er getale dan de man nen voor von Hindenburg gestemd heb ben. Zoo blijkt, dat b.v. in Wiesbaden de vrouwen drie vijfden der op Hinden burg uitgebrachte stemmen uitbrach ten, terwijl op Thalman slechts 2836 vrouwen ste.mden tegen 3925 mannen. Een dergelijke stemverhouding komt in tal van andere districten voor, zoo dat Hindenburg zijn waarschijnlijke verkiezing op 10 April a.s. voor een goed gedeelte aan zijn vrouwelijke land genooten zal hebben te danken. KINDERROOVERS GESTRAFT IN AMERIKA. Met levenslange opsluiting. Dowell en Hargraves, die op den zelfden dag dat Lindbergh's zoontje werd ontvoerd, een kind van den rij ken aannemer James de Jute in Young stovvn hebben ontvoerd, zijn tot levens lange gevangenisstraf veroordeeld. BRUTALE POSTDIEFSTAL IN EEN TREIN. Dinsdagavond ongeveer 7 uur zijn twee gemaskerde en met revolvers ge wapende bandieten, terwijl de baeniel- trein Willebroek-Antvvorp-m ter hoog te van het station Hoboken kwam, in een bagagewagen gedrongen. Zij over meesterden de drie postbeambten, waarna zij de vlucht namen rnet twee postzakken, waarvan de e^n e-. ii waai de inhield van 183.000 francs en de an der van 200.000 francs, alles in mun ten en bankbiljetten. Het waren de ont vangsten van verschillende op de lijn Willebroek-Antwerpen gelegen postkan toren. Het merkwaardige van het geval is, dat de postbeambten eerst van mee ning waren, dat er een grapje werd ge maakt. Zij lachten hartelijk ojn de ver meende poets, die hun werd gebakken, doch waren spoedig gedwongen den ernst van het geval in te zien, toen er eenige malen op hen werd geschoten, gelukking werd niemand geraakt. De bandieten van wie elk spoor ontbreekt, spraken uitsluitend Duitsch. Vier mijnwerkers levend verbrand. Op de naast elkaar gelegen mijnen Mariahilf en Mattias te Zwotau (Tsje- cho Slowakije) is Dinsdag een brand uitgebroken. Vier mijnwerkers zijn in de vlammen omgekomen. ANNA PAULOWNA. Een dure dag. In het voorst van deze week is van een motorschip van de Firma Muntjewerf en Co. tijdens 't varen door de Molenvaart, de schroef van de as losgeraakt en verdwenen. Hoe men ook heeft gedregd, het is niet mogen gelukken het kostbaar stukje materiaal terug te vinden. Ons Lichaam en onze Gezondheid. BURGERLIJKEN STAND Geboren Maria, d.v. A. v.d. Stelt en \Y. Jeeninga. Jan z.v. C. Hooimeijer en M. van Bestelen. Guurtje, d.v. J. H. Noorden en A. Meeldijk. Johannes Bar Iholomous z.v. H. R. Smakman en G. A. Prins. Adrianus Jozef Gerardus, z.v. J. J. v.d. Berg en C. Wïnnubst. OverledenR. Bas, oud 16 jr., z.v. J. Bas. Politie. Gevonden Een rijwiel (uit de Zandvaart opgehaald.) Toegelaten. H. Webeling, leerling van school I, is toegelaten tot de Ambachls school te Den Helder. Vergadering Middenstand. De Mid- denstandsvereeniging vergaderde j.1. Woensdagavond in de zaal van den heer W. Kossen. De voorz. de heer H. Jonker, heette allen, in het bijzonder de nieuwe le-1 den, namens het bestuur welkom. De groote opkepnst stemde, aldus spr. tot tevredenheid. Deze tijd van de pressie is misschien wel de gunstigste om de organisatie sterk te maken Juist nu er een inzinking is in het zakenle ven, nu men allerlei moeilijkheden on dervindt, de koopkracht verminderd,- zal men gevoelen, dat men alleen on machtig is en dat ook de middenstan ders naast hun individueele-, genoeg lgemeenschappelijke belangen hebben om zich te organiseeren en voor die be langen op te komen. De contributie kan en ,mag niet als een zwaar offer ge voeld worden, want wanneer ooit, dan is juist in dezen tijd, dat samenwer king geboden is, die uitgave gewettigd en noodzakelijk, nu de vereeniging op de bres moet staan voor de midden standers. Spr. noemde vergadering jen buitengewone vergadering, omdat slechts één punt op de agenda stond de Winkelsluitingswet. Het bestuur heeft moeite gedaan een deskundige als spreker te krijgen, maar toen dat niet lukte heeft ,men zelf de wet bestu deerd en daarbij voorlichting gehad van den heer Schmalz uit Schagen, wien voorz. daarvoor namens de veree niging dank zegde. Daar de Winkelslui tingswet aan de gemeentebesturen hel recht geeft enkele zaken plaatselijk te regelen, heeft het bestuur de leden bij eengeroepen om gezamenlijk te be raadslagen over de verzoeken die men aan het gemeentebestuur zal richten en waarmee men hoopt te bereiken, dat de schade in de zaken zoo gering mogelijk zal zijn. De wet werd nu artikelsgewijze nage gaan, waarbij het bestuur de gestelde vragen beantwoordde, naar aanleiding waarvan ten slotte besloten werd de volgende verzoeken aan den raad te richten le. Gedurende den zomertijd het sluitingsuur niet op 8 maar op 9 te be palen. 2e. Ook andere winkels dan die aan genomen zijn in de wet in het bijzon der van 15 Mei tot en met 15 November (seizoentijd) van de vreemde arbeiders en bloeitijd van de bloembollen) gele genheid te geven des Zondags 4 uur open te blijven. 3e. Artikel 6 (halve dag sluiting in de week) niet toe te passen. 4e. Het art. dat handelt over de 21 dagen van vrijstelling toe te passen op de drie kermisdagen, sportfeesten, ko- ninginnefeesten, enz. Er werd hij nadere bespreking op ge wezen, dat in bijzondere gevallen B. en W. verlof tot openblijven kunnen geven. Voorz. deelde mede, dat de bedoeling is aan de R.K. Middenstandsvereeni- ging te vragen adhaesie aan de verzoe ken te betuigen. Het bestuur zal daar toe in nader overleg met deze vereeni ging treden. Bij de rondvraag werd de vraag ge sleld of een boer, die volgens voor schrift ten hoogste 20 L. melk per dag aan particulieren mag verkoopen ook onder de winkelsluitingswet valt. Dit zal worden onderzocht. De heer Swaerts heeft bij geruchten gehoord over het afschaffen of het al thans dit jaar niet laten doorgaan van de kermis. Waar het echter nog maar losse geruchten waren, maakte deze vraag geen verder punt van bespre king uit. De heer Harder bracht nog naar vo ren de moeilijkheid, die hij dagelijks ondervond door de afsluiting van den Kerk weg. Hem werd geadviseerd eens 'n onderhoud aan te vragen bij den Dijkgraaf. Hierna sluiting Moeilijkheden bij het tandjes krijgen Bij het tandjes krijgen treedt zeer dikwijls koorts op, gepaard gaande met een roode verkleuring van een der wangetjes van het kind. Is bovendien het tandvleesch gezwollen, dan bestaat er gevaar, dat de zwelling zich tot aan het strottenhoofd uifbreidl. In dat ge val wordt de ademhaling ernstig be lemmerd en doen zich zelfs hevige be nauwdheden voor. Aan den anderen kant wordt de koorts echter niet altijd veroorzaakt door het tandjes krijgen, integendeel, de tandjes breken juist door tijdens of na geheel andere ziek ten, die met koorts gepaard gaan. Whnneer het tandjes krijgen moeilijk gaat of zich daarbij storingen voor doen, mag het kind in geen geval de zelfde hoeveelheid voedsel krijgen als tevoren. Men vergete ook niet, dat hef zuigen veel pijn doet. Het beste is daar om, de melk met een theelepeltje in te gieten. Van groot belang bij dit alles is een geregelde stoelgang, vooral omdat de kinderen in deze periode hun best doen niet te drukken, aangezien de daardoor veroorzaakte bloedaandrang naar het hoofdje de pijn in de kaak ver meerdert. Bovendien moet bijzonder gelet worden op een geregelden stoel- Igang, omdat de koorts op zichzelf het gevaar voor constipatie vergroot. De keuze der voedingsmiddelen dient met zorg te geschieden, ook omdat door verkeerd voedsel de stoelgang bemoei lijkt kan worden. Versche vruchten, vooral geraspte appels, zijn ten zeerste aan te bevelen. C. HOOGVORST, Tuinier. LEVERT ALLE PLANTSOEN TEGEN VERMINDERDE PRIJZEN. FRANCO THUIS. verlies van den handel op gemaaid zeegras hoogstens op fl. 1500.Dat moet door alle handelaren te zamen gedragen worden. Dat is vervelend, ik maakte zelf ook liever winst. Maar 't is toch veel beter dan dat wij zoo blijven doorsukkelen. Nu verdient toch niemand en als de ge meente zou moeten besluiten geen zeegras te laten maaien, dan is de crisis werkelijk daar. Ik geloof dat dan de maaiers met ernstige verwijten zouden komen. Intusschen, zoo besloot de Heer Gelder, wij hebben af te wachten. Ik meen te weten dat velen denken als ik, de gemeenteraad heeft de beslissing en die zal het algemeen belang het zwaarst laten wegen. Met dank aan den Heer Gelder voor zijne inlichtingen besluit Uw verslaggever dit in- tervie^w. De Haukes. Uitbreiding bedrijf. Men deelt ons mede dat de heeren KI. Half- weeg en zoon in hun Electr. brood-, koek- en beschuitbakkerij een oven la ten bouwen welke speciaal in inge richt voor het bakken van het bekende Groninger roggebrood. Vele Groninger en Friesche arbeiders, welke dit brood uit Groningen laten komen, kunnen dus voortaan bij bovenvermelde bak ker terecht. GEMEENTE WIERINGEN. HET ZEEGRAS BEDRIJF EN DE MALAISE. Van de gelegenheid, dat de Heer Gelder, Directeur van de N.V. Nederlandsche Zeegras Industrie te Amsterdam hier vertoefde, heb ben wij gebruik gemaakt om ons bericht van de vorige week te kunnen aanvullen. De Heer Gelder noemde in dit intervieuw onze mededeelingen volkomen juist. Deze sluiten trouwens aan op het vermelde in het jaarverslag van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Holland's Noorderkwartier Maai-, zoo beweerde de Heer Gelder, ma laise is nog geen crisis. Het is een slechte tijd voor de handelaren. Een handelaar kan ech ter niet altijd winnen en moet tegen verlies kunnen. Erger zou zijn als de producenten, de zeegrasvisschers het zeegras niet kwijt kunnen tegen een prijs die loonend is, zoodat de visschers het bedrijf zouden moeten sta ken. Daar moet tegen worden gewaakt en door de prijsdaling is nu de kans op verkoop grooter. Is U nog al optimistisch gestemd vroegen wij. Optimistisch is niet het woord. De prijs is nog te hoog voor een groote afzet. Dat is niet zóó erg, want komt er deze zomer een groote oogst dan zal de prijs wel dalen en is de sprong niet te groot geweest en houden do visschers een flinke verdienste. Wat wèl erg is, is dat er niet voldoende zorg aan de kwaliteit wordt besteed. De zee grasvlsschers zullen heel wat betere kwaliteit moeten gaan leveren, willen zij de kostwin ning houden. Anders wordt zeegras geheel verdrongen door ander vulmateriaal en gaat het onherroepelijk mis. En wat dunkt U van het gemaaid, zoo vroegen wij verder. 't Gaat daarmee als met het gevischt, dus het antwoord. De prijs zal naar beneden moeten, wil de oogst tijdig geruimd. Veel Matig, gemaaid zeegras kan iets meer lij den, doch dan moet het ook werkelijk goed zijn. En dat heeft de laatste tijden wel te wenschen overgelaten. Er zal veel strenger cp de kwaliteit moeten worden gelet. Intusschen wij zitten met te groote onver kochte voorraden, de honderden balen onge- perst zeegras moeten ook nog geruimd. Daartoe moet ieder zijn best doen. Er hangt te veel van af. U denke in de eerste plaats aan de maaiers zelf. Maar dan zijn er nog de boeren die land verhuren en rijden, de vrachtrijders, de persers, beurtdienst eq schippers. Buiten de pacht aan het Rijk is al wat voor zeegras wordt besteed, loon. De toestand van thans is veroorzaakt door dat niet genoeg zorg aan de kwaliteit is be steed en de prijs te hoog is gesteld. De kwa liteit van het voorradige gemaaid is niet te verbeteren, dat is een zorg van later. Een ernstige zorg, maar ik geloof dat de maaiers het zelf wel inzien en de gemeentelijke ex ploitatie eveneens. Dat kan in orde komen als ieder zijn plicht begrijpt. En wat de prijs betreft Wel de maaiers verwachten geen dividend, zij zullen tevreden zijn als de voorraad van thans zoo geruimd is, dat er met frissche moed weer kan worden begonnen. De ge meente zou dus de prijs kunnen verlagen met 50 ets. per baal van 50 Kg. zonder dat het reservefonds aangesproken behoeft te worden. Zou dat baat brengen zoo informeerden wij. Mijn inziens ja. Ik geloof, aldus de Heer Gelder, dat er dan heel wat gekocht zou worden. De verbruikers in binnen- en bui tenland vinden het gemaaid te duur. Zij vragen altijd om lagere prijs. De handelaar kan niet lager, kan hij straks den kooper wel tegemoet komen dan zal dat een gunsti- gen indruk maken. Dan zal zeker de verkoop vlotter gaan. Ik ben overtuigd dat dan het overgroote deel van de voorraad wordt ver kocht. U bedenke, wij hebben nog een half jaar voor de boeg, het half jaar waarin den tijd van de schoonmaak valt. Maar het verlies op de gekochte voorra den Wel verlies wordt geleden, maar lang zoo veel niet als op het gevischte. Ik schat bij eene vermindering van 50 ets. per baal het ZUIDERZEEWERKEN. Aanbesteding. Op Woensdag 20 April 193&, des voor middags te 11 uur, zal door den direc teur-genei aal der Zuiderzeewerken, onder goedkeuring van den Minister van Waterstaat, in het gebouw der Zuiderzeewerken te 's Gravenhage, Zee straat 102, worden aanbesteed: bet bouwen van 15 bruggen in ge wapend beton in de Wieringermeer, met bijkomende werken. Raming f 200.000. Het bestek no. 151 Z.W. ligt na 30 Maart 1932 ter lezing aan het Ministe rie van Waterstaat en aan het bureel der Zuiderzeewerken te 's Gravenhage, Zeestraat 102, en is voorts op franco aanvrage, tegen betaling der aan den voet daarvan vermelde kosten, te beko men bij de Alge,meene Landsdrukke rij, te 's Gravenhage. Behalve voor gegadigden, te 's Gra venhage woonachtig, zal de toezending van gewenschte exemplaren geschieden door tusschenkomst van de kantoren der posterijen ter plaatse, tot welke men zich eveneens kan wenden voor bestelling daarvan. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den ingenieur bij de Zuiderzeewer ken, ingenieur J. Postma, te 's Graven hage. De nota van inlichtingen ligt op 6 April 1932 ter inzage aan voornoemd bureel der Zuiderzeewerken. WIERINGERMEERPOLDER. GEMEENTE ZIJPE. Burgerlijke Stand gem. Zijpe van 11 tot en met 17 Maart. Geboren: Elisabeth Johanna, d.v. Ge rardus Lenting en Elizabeth Mettes; Hilbert, z.v. Pieter Otten en Fenna Brands; Clara, d.v. Erich Karl Wurms en Franziska Friederika Winter; Jo hannes Hermanus, z.v. Johannes Grif fioen en Johanna Antonia Wilhelmina Kooijman; Hendrik Simon, z.v. Hendrik Dirk de Vries en Maria Bergers. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Meijert Pieter van der Oordt, &7 jr., pakhuisknecht en Anna Margaretha Smit, 22 jr., zonder beroep, beiden wonende te Zijpe. Overleden Elisabeth Delver, 9 maan den, d.v. Heertje Delver en Aaftje Bak ker. Levenloos aangegeven kind van Theodorus Nanne en Cornelia Maria Heddes. Schagerbrug. Het burgerwoonhuis aan den Schagerweg alhier, eigendom van de familie Marees, is uit de hand vrkocht aan den heer D. Kuiper alhier. Oudesluis. Naar we vernemen is aan den Heer D. van Duiken, bakker te Oudesluis een diploma uitgereikt door de N.V. „Coop. Meelfabrieken in Ne derland", naar aanleiding van de in September j.1. te Schagen gehouden tentoonstelling op bakkerijgebied. MARKTBERICHTEN. Eierveiling Helder, 17 Maart. Aangevoerd 29047 Kipeleren. Prijzen 52—54 Kg. f 2.70 a 2.80 55—57 Kg. f 2.80 a 3.00 58—00 Kg. f 3.00 a 3.20 61—63 Kg. f 3.20 a 3.50 1057 Eendeieren f 2.40 a 2.70. Eierveiling Schagen, 17 Maart 1932. Aange voerd 153000 Kipeieren. Prijzen 5254 Kg. f 2.70 a 2.80 55—57 Kg. f 2.60 a 2.80 58—60 Kg. f 2.80 a 3.10 61—63 Kg. f 3.00 a 3.30 64—67 Kg. f 3.30 a 3.50 Ongewogen Wit f 2.50 a 3.10 Ongewogen Bruin f 2.80 a 3.40. 4800 Eendeieren f 2.20 a 2.40. Kaasmarkt Hoorn, 17 Maart 1932. Aange voerd 10 stapels kleine fabriekskaas wegende 13192 Kg. Prijs f 25 en handel goed. Schagen, 17 Maart 1932. Op de heden ge houden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt20 Paarden f 150 a 450 10 Geldekoeien (mag.) f 130 a 260 26 Kalf koei en f 175 a 240 394 Nucht. kalveren f 4 a 10 61 Overhouders f 14 a 20 34 Varkens (mag.) f 9 a 13 6 Varkens (vette) per Kg. 24—26 cent118 Biggen f 5 a 8 6 Konijnen f 1 a 2 6 Kippen f 1.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2