Bijenkorf Crisis-Prijzen. Voorjaars Mantels «Japonnen DERDE BLAD. VRIJDAG 18 MAART No. 22. WIERINGER COURANT. TWEEDE BLAD VRIJDAG 18 MAART No. 22. BRIEF UIT DE WIERINGERMEER. Sluis i datum postmerk Beste oom Iiarm Je zult wel raar op m'n brief afkijke, omdat de inkt er 'n beetske verdacht uitziet, wat roezemoezig, zoo tusschen rood-zwart-paars in. Dat komt m'n inkt was op en toe zei de kok: neem maar *n beetje krote-water, dat schrijft pro baat; nou, je moet roeie piet de rieme, die je heb, en ik an de gang, en nou kunt u de biete-inkt van Sluis I bewon- dere. Ja, onze barakke-kok is 'n uni cum, 'n Jantje van alles, die om zoo te zegge evengoed 'n kindje van 'n paar maande 'n sclioone luier om kan doen, als 'n grondwerker met de zwaar ste baard kan schere, dat ie 'n glad gezicht krijgt als de molligste jonge meid. Ovcvral weet ie raad op. Laatst stond onze postchef Theunisse met z'n motorkarretje toevallig hij de keuken te trappen op het ding, dat 't zweet van z'n gezicht droop. Op 't lest had ie in de ga te, dat z'n benzine op was. De kok was juist bezig de aardappele af te gie ten en recommandeerde nu dit water aan om de motortank te vullen; er zat misschien nog meer fut in, as in de ben zine, beweerde ie. Maar Theunisse gong op het gulle aanbod, niet in; hij kent zoo'n beetje de streken van kokkie Toch heb ieder op z'n tijd 'n kop vol zorge, al is men nog zoo'n vroolijk per- sonaadje, en onze kok is daar nou ook het slachtoffer van. Zie je, hij is zoo gewend om voor 'n honderd -magen het potje klaar te maken enne nou zijn er maar 'n veertig, en nou is ie z'n tel kwijt: hoeveel piepers, hoeveel zout, hoeveel groente, hoelang koke Ja, z'n groote ketels heeft ie buiTen werking gesteld, want daarin zag ie heelemaal geen kans iets goeds voor z'n „klein" huishouwen te brouwen. En goed moet 'i weze, al zal ie ck onderste s'een boven keere Zoo was ons kokkie zwartgallig en zoo heb ik 'm 'smorgens vroeg eens meegenomen de meer in. 't was erg frisch, wat vorstig, maar 't zonnetje kwam al zoo lekker op, de leeuwerik zong z'n hoogste lied, en ik gaf hem 'n schop in de hand en ik zei: nou werke en kijke en hoore en nou zul je zien hoe mooi of het hier in de meer is en hoe je opkikkert. Nou, oom, 't was '11 mirakel zooas kokkie genoot en na een uur grondgooie zei ie: morgen maar weer 's; ik ga nou naar de keuken en zal 'n potje klaar ma ke, zoo lekker, as er nog nooit ter we reld een is gekookt. Ja, oom Harm, as die nachtvorsten nou eens in hun schulp kropen, zou jc eens zien, hoe gauw 'n mooi groen bed hier in de meer over de akkers zou zijn gespreid. En dat de mensche daar nieuwsgierig naar worde En of U had Zondag eens moete zien hoe veel fietsers langs ons dorp gonge. En die lui kijke en babbele en de borst, vooruit, als woue ze daar,mee beduië: ja, wij Hollanders zijn niet zoo lekker! Dit. is nou 'n brok van onze twaalfde provincie, zoo maar uit zee opgetooverd. Ik schei er uit, oom; anders moet ik weer om krote-inkt. Ajuus, Harm Jr. Wieringermeer Sluis I. Bij 't lezen van Uw praatje I11 het nieuwe Meersche blad, Dat sinds Vrijdag is verschenen Dacht ik stiekum even wat Als 't me lukt, kan 'k aardig rijmen, 'k Plak veel rijmpjes in elkaar, 'k Dacht zoo, voor de nieuw. Meor che Rijm ik vast iets, reken maai 'k Breng tl eerst eerbiedig hulde Voor Uw ondernemingsgeest, 'k Hoop nu maar dat ieder spoedig. Onze Meersche-bode leest. Want dat U, ondanks de crisis en malaise, overal, :t Initiatief durft nemen, Daarvoor stond ik even pal. 'k Breng U dus, uiterst bescheiden, Hulde voor ons nieuwe blad, Ik beloof U, als 't me meeloopt, Stuur ik ieder weekje wat; 'n Klein verhaaltje, of 'n rijmpje, Een. schetsje of een leuk geval, 'k IIoop dan dat U, niet veel schrappend 't Pennevruchtje.plaatsen zal. k Help U zoo Uw taak verlichten, En we helpen allen mee, 't Is tot heil der Meersche-bode, 't Eerste blad der Zuiderzee, Uit het land, waar forsche kerels, Stoere werkers, nimmer moe, Streden tegen woeste golven, Vechtend, tot het einde toe. Jado-Déjo. BINNENLANDSCH NIEUWS. VAARTUIG der WYRINCK - LAND. Nadruk verboden. (Vervolg.) II. In Westelijke richting strekte Wyrinckland zich uit tot den duinvoet, d.w. de nollen in Annapaulowna en het Koegras. Bij de ingang van de Zijpe, de weg van de Boermans-weg naar het Zand, vinden wij de nollen nog in hunnen oorspronkelijken na tuurstaat. In den nieuwen Wieringenneer- polder-, worden er zelfs nog aangetroffen en beschermden er naar het Zuid-West „de Kooltuinen." De Romeinen lagen hierover een bemuurde kade aan, welks bestaan uit voerig is omschreven geworden (wij schreven hierover reeds eerder) door Dr. Paludanis, omstreeks 1776 secretaris van Zijpe. Welnu, in deze „Kooltuinen" zullen wij ons voor he den ophouden. Langs den weg, die voert van de Haukes naar den Oosthoek van Annapaulowna, gaan wij langs „de Kooltuinen". Een ouden boom stronk, die er ongeveer twee meter boven het maaiveld uitsteekt, is het eerste dat wij vin den van de overblijfselen eener vroegere ne derzetting. Tal van boomresten wijzen ons verder op het vroegere woud. Ook voor deze omstreken is de doorbreking van de duinenrij bij „Pet-hem" noodlottig geweest. Hooge vloeden overstroomden het gebied en de stroom schuurde de eens zoo vruchtbare bodem langzaam, maar zeker af. De houtsoort van de boomresten, wijst ons de afkomst aan, en brengt ons in gedachten naar de kern van het Romeinsche Rijk, naar Zuidelijk Europa. En dan komen wij verder tot de conclusie, dat op dezen plaats een Ro meinsche nederzetting is geweest. En zoo is het ook. In tegenstelling met de vroegere „kooltuinen," lees „kweek-tuinen", op Wie- ringen, die iederen landman, b.v. uit de om geving van Stroe, U nog kan aanwijzen, zijn hier de kooltuinen, zoo als gemeld, verzwol gen. Door de stormvloeden die bij Pethem binnenvielen en door de stroomgeulen van de Zijpe, het Oude Diep (later Oude Veer) en vandaar uit door het Razend Zwin, het geheele gebied van Wyrinckland ten slotte hebben overstroomd, is de bodem afgeschuurd geworden tot beneden het zeepeil, en ten slotte weder met een laag van meègevoerd duinzand en sliblagen bedekt geworden. Wij willen meer weten van de nederzetting, n.1. van het gedeelte van het Romeinsche leger, dat hier langen tijd verblijf hield ter bewaking van de zeegaten, tegen invallen van de Zuid-Schandinavische zeeschuimers (later meer bekend als de Noormannen) en hoe de eersten zich hier wisten in te burge ren. De tactiek van den Romeinschen Vloot voogd. kenmerkte zich door de wijze waarop hij bij de inheemsche bevolking vertrouwen wist te wekken. Het verschil in beschaving van de inheem sche bevolking eenerzijds en van de Romein sche schepelingen anderzijds, was uitermate groot. De Romeinsche beschaving stond n.1. in haar hoogte-punt die der inheemsche be volking op de allerlaagste trap van de be schaving der Friesche volksstammen. De be woners van de Zwinnen langs het Vlie (zie Sijthoff in „Kennis en Kunst"), Wyrinck land dus, hielden zich nog krampachtig, met Friesche nauwgezetheid vast aan de oud- heidensche geloofs-opvattingen, waarbij de meest barbaarsche lichaams-folteringen (de ordaliën) nog in eere werden gehouden. NOORMANNEN. Het is van deze zijde bezien, een heele pres tatie geweest van de Romeinen, het vertrou wen dezer menschen te winnen in betrekke lijk korten tijd en onder hen een dusdanige beschaving in tevoeren, zóó, dat mét hen en onder hen, op dragelijke wijze kon wor den geleefd. Het is ook de verdienste der Romeinen ge weest, de bedrijven der inheemsche bevol king, zoowel te land als te water, naar Zuid- Europischen trant van dien tijd, te moderni- seeren waterstaatswerken, als kade-, wegen- en bruggenbouw, waarin de Romeinen im mers bijzondere bekwaamheid bezaten, hier te doen uitvoeren. Het zal ook aan deze wer ken en het geven van leiding door deze Ro meinen, te danken zijn geweest, dat deze streken bewoonbaar zijn geweest, want over al in den omtrek, vindt men er sporen van. En in zooverre moest het later weder terug trekken der Romeinsche troepen als eene vamp voor de omgeving worden beschouwd, n.1. dat met hun wegtrekken ook weder re gelmaat en orde onder» de inheemsche bevol king verdween en de meeste aangelegde waterstaatswerken weder zoodanig in verval geraakten, dat geheel Wyrinckland (behalve de keileem-riffen, die met haar opgestoven heuvelruggen door alle eeuwen heen de zee met haar stormvloeden heeft kupnen we- derstaan) weder aan de golven moest wor den prijsgegeven. Zooals gezegd, gingen de Romeinen hier doen alsof zij thuis waren. Hunne vlakke galei-vaartuigen geleken, behalve de gebeeld-houwde steven, op Lan- gedijker koolpramen. En evenals" de Lange- dijker koolboeren brachten zij elk stukje grond, dat maar eenigszins geschikt bleek te zijn, in cultuur. De inheemsche gewassen werden veredeld en koren, groenten en vruch 1 ten, die men gewoon was in het verre zuiden j als dagelijksch voedsel te gebruiken ging men invoeren en kweeken, mede om de in- j heemsche bevolking hiermede van dienst te kunnen zijn en ook om dezen hierdoor meer voor zich en hun doel te kunnen winnen. Doch wanneer men denkt, dat de inheem sche bevolking over de door de Romeinen aangelegde werken en door de hen gewon nen voortbrengselen de vrije beschikking had, dan heeft men het mis. Iederen weg of iedere brug had zijne of hare „telle" (tol.) Iedere kweekerij en bijbehoorende instellin gen, had haar „Steen" als middenpunt der marktplaats, waar- een en ander tegen het verstrekken van ruilmiddelen, kon worden bekomen. En die steen moeten wij ook in onze „kooltuinen" in de Wieringermeer ont dekken. De nederzetting, het dorp of gehucht of het kamp, zooals men het noemen wil, droeg den naam van „Huus-loto", gelegen aan den Zuidelijken oever van „de Lotmeer" (Anna Paulownapolder.) De fundeerings-resten knarsen er nog tel kenmale tegen het loopijzer van den ploeg, wanneer de ploegenden landman jaarlijks weder terugkeert om hen in hunne rust te komen storen. Op Stroe is „de Kooltuin" en wat daarbij behoorde, of liever het kamp of de nederzet ting met bijbehoorende kweektuin, nog in tact. Althans de plaatsen van ieder onder deel dragen nog de verschillende benamin gen., aan de hand waarvan wij ons een vrij duidelijk beeld van een en ander kunnen vormen. O. J. B. Wordt vervolgd. Naar da Bijenkorf! DE BIJENKORF, Spoorstraat, hoek Koningstraat, brengt U een enorme keuze De nieuwste MODELLEN en PATRONEN, geheel met zijde gevoerd, vanaf - 12.75. IETS APARTS en toch GOEDKOOP vanaf f 2.75.1 LEUKE MODELLEN in nieuwe tinten vanaf f 3.50. Tevens toont de BIJENKORF een ongekende sorteering FANTASIE COSTUUMS vanaf f 11.90 BL. KAMGAREN COSTUUMS vanaf f 16.75 JONGENS COSTUUMS prima gemaakt vanaf f 5.50 HEEREN - JASSEN PANTALONS - HOEDEN enz. NOOIT KOCHT U ZOO VOORDEELIG. Gaat dus eerst naar de I SPOORSTRAAT hoek Koningstraat DEN HELDER. I ROMEINSCHE GALEI. DE ZOMERTIJD EN DE SPOORWEGEN. Een vraag van het Kamerlid Braat. Het Tweede Kamerlid Braat heeft den mi nister van binnenlandsche zaken en land bouw de volgende vraag gesteld Heeft de minister, zooals door hem is toe gezegd in de avondvergadering van de Twee de Kamer van 8 December j.1., een onderzoek ingesteld bij de directie van de Nederland- sche Spoorwegen, of afschaffing of verkor ting van den zomertijd ten aanzien van de dienstregeling der treinen bezwaren zou veroorzaken, indien men de plannen der re geering, dienaangaande weet vóór de samen stelling van de dienstregeling, en zoo ja, welk is het resultaat van dit onderzoek Schagen. Paaschtentoonstelling. Woensdag j.1. heeft alhier de jaariijksche Paaschtentoonstelling plaats gehad. Naast de inzendingen vee enz., welke ondanks dc malaise slechts weinig minder waren, dan vorige jaren, was wederom een groote collec tie automobielen, motoren, radio, landbouw werktuigen, meubelen, ijzerwaren enz. enz. ingezonden, die afgewisseld door de stand werkers aan de markt, Gedempte Gracht en Laan een gezellig en levendig geheel gaven Dit werd uit den aard aanmerkelijk verhoogd door de groote belangstelling van kooper en kijkers, die mede door het schitterend voor jaarsweer van heinde en ver naar Schagen waren gekomen. In zoover kan er dus van een goed geslaagde tentoonstelling worden gesproken. Bekroningen. Vetvee. Voor den besten, fijn sten en zwaarst gemesten os, met hoogstens zes breede tanden le pr. f 30, A. Spaans Kolhorn, eveneens kwaliteitsprijs 2e pr. f 20 niet toegekend. Voor den besten, fijnsten 2-jarigen Os, met. hoogstens twee breede tanden le pr. f 25, A. Spaan, Kolhorn, benevens kwaliteitsprijs. 2e pr. f 10, A. Spaans Kolhorn 3e pr. f 5 S. Stam, Schagen. Voor de beste en fijnst gemeste Koe, met acht breede tanden le pr. f 40, C. Zwaan, Hoorn, benevens kwaliteitsprijs 2e pr. f 30 S. Slot, Westwoud 3e pr. Jb. de Ridder, Pur- met 4e pr. f 10 Jb. de Wit,(fa. Brands) Alk maar. Voor de zwarst gemeste Koe, met acht breede tanden le pr. 40, Jb. Kaan Kz., Wie- ringerwaard 2e pr. f 30 Jn. Neefkes, Andijk West3e pr. f 20 A. Rot, Wieringerwaard. Voor de beste, fijnste en zwaarst gemeste Koe, met zes breede tanden le pr. f 40 A. Spaans Kolhorn, benevens kwaliteitsprijs 2e pr. f 30 H. Nobel, Barsingerhom 3e pr. f 20, C. Zwaan, Hoorn. Voor de beste, fijnste en zwaarst gemeste Koe, met vier breede tanden le pr. f 40.- Jb. Kramer Hz., Koedijk, benevens kampi- oensprijs, als het beste beest der Tentoom- stelling rubriek 110 (zilveren beker.) 2e pr. f 30 G. Poel, (fa. J. Vader Santpoort) 3e pr. f 20.- Jb. de Ridder, Purmer, benevens kwaliteitsprijs. Voor de beste, fijnste en zwaarst gemeste VAARS, rnet hoogstens twee breede tanden, gewicht boven 600 Kg. le pr. f 40 P. van Splunter en H. de Koek, Amsterdam 2e en 3e pr. niet toegekend. Voor de beste, fijnste en zwaarst gemeste VAARS, met hoogstens twee breede tanden, gewicht tot en met 600 Kg. le pr. f 40 A. Spaans Kolhorn, benevens kwaliteitsprijs 2e pr. f 30 H. J. E. van Hoorn, Wieringer waard 3e pr. f 20 en 4e pr. f 10 C. Zwaan, Hoorn. Voor de beste Vette KOE (melkgevend) le pr. f 30 Jn. Neefkes, Andijk-West2e pr. f 20 A. Schouten, Zwaagdijk 3e pr. f 10 C. Zwaan Hoorn, benevens kwaliteitsprijs 4e pr. f 5 G. Blokker, Opperdoes. Voor het beste Vette KALF le pr. f 20 J. M. Groot, Alkmaar, benevens kwaliteitsprijs 2e pr. f 10 W. Govers, Lutjewinkel. WOLVEE. Voor de beste OONSCHAPEN, van Texelsch ras, met of zonder lammeren. In te zenden 3 stuks, le pr. f 20 Wed. H. Lan- gedijk, Weere Abbekerk 2e pr. f 15 M. Kant Schagen 3e pr. f 5 M. Kant, Schagen. Voor de beste OVERHOUDERS in te zen den 10 stuks le pr. f 20 S. Borst, Schagen 2e pr. H. Limpers, Wieringerwaard3e pr. f 10 Jac. de Wit, Burgerbrug 4e pr. f 5 Jb. de Veer, Schagen. Voor den besten RAM, van Texelsch ras, geboren in 1930, of vroeger, le pr. f 10 D. P. Timmerman, Schagen2e pr. f 5 Wed. H. Langedijk, Weere, Abbekerk. Voor den besten jarigen RAM, van Texelsch ras le pr. f 10 C. Wijdens Pz., Sijbecarspel: 2e pr. f 5 M. Kant, Schagen. VARKENS. Voor de beste vette Varkens in te zenden twee stuks le pr. f 15 G. Ple vier, Schagen 2e pr. f 10 Joh. Visser, Scha gen 3e pr. f 5 P. Bruin, 't Zand. Voor de beste kwaliteit is beschikbaar een prijs van f 10 en f 5. le pr. f 10 P. Bruin 't Zand 2e pr. f 5 Joh. Visser, Schagen. Voor de beste FOKZEUG, met of zonder biggen le pr. f 15 Corn. Spaans, Barsinger hom 2e pr. f 10 P. Vries, Schagerbrug 3e pr. f 5 D. Jimmink, Schagen. Voor de beste FOKZEUG met biggen, in geschreven in het Noordhollandsch Groot Yorkshire-Varkensstamboek. le pr. f 20 A. Brak, Sint Maarten 2e pr. f 15 S. v. d. Wal, Winkel3e pr. f 10 H. Keesom, Nieuwe Nie- dorp. Voor de beste dragende FOKZEUG, inge schreven in het Noordhollandsch Groot Yorkshire-Varkensstamboek. le pr. f 20 D. Wit Cz., Nieuwe Niedorp 2e pr. f 15 S. v. d. Wal, Winkel 3e pr. f 10 Jac. de Wit, Burger- brug. Voor den besten DEKBEER, ingeschreven in het Noordhollandsch Groot Yorkshire- Varkensstamboek. le pr. f 20 Alb. de Wit 't Zand 2e pr. f 15 N. Bakker, Heiloo 3e pr. f 10 N. Bakker, Heiloo. PLUIMGEDIERTE. In te zenden 1 haan en 2 hennen. Prijzen f 3 en f 1.50. Wyandottes le pr. J. van Diepen, Alk maar 2e pr. niet toegekend. Leghorns (wit) le pr. P. Kok, Schagen 2e pr. C. Portegies, Noord, Schagen. Leghorns (andere kleuren) le pr. C. Korn, Alkmaar 2e pr. P. Kok, Schagen. Minorca's le pr. Keetman en Mijts, Nieu we Niedorp 2e pr. niet toegekend. Rhode Islands Reds le pr. J. Blaauboer 2e pr. G. Vos, Verlaat Oude Niedorp. Barnevelders le pr. C. Portegies, Scha gen 2e pr. P. Kok, Schagen. Andere rassen le pr. C. Kom, Alkmaar 2e pr. A. Keesman, Ruigeweg, Zijpe. KRIELEN. Hollandsche krielen le pr. C. Portegies, Schagen 2e pr. H. Slikker, Wie ringerwaard. Wyandotte krielen le pr. H. Michielse, Alkmaar 2e pr. niet toegekend. Andere Rassen Krielen, le pr. H. Michielse Alkmaar 2e pr. Idem. EENDEN. N.-hollandsche Spreeuwkoppen le pr. C. Kom, Alkmaar 2e pr. J. Borst, Schagen. Loopeenden, le pr. P. Mulder Dz., Elft Wieringen 2e pr. niet toegekend. Khaki Cambell Eenden le pr. A. Brak Az Jr. Sint Maarten 2e pr. niet toegekend. Diversen. Kalkoenen, Fazanten en Pau wen. le pr. J. Schaen, Nieuwe Niedorp. Toornen 14, 16 le pr. J. Blaauboer, Alk maar. KONIJNEN. Prijzen f 3 en f 1.50. Vlaam- sche reus, wit, Ram. le pr. N. Leijen, Scha gen 2e pr. J. v. d. Aakster, Alkmaar. Vlaamsche Reus, wit, Voedster le pr. J. v. d. Aakster, Alkmaar 2e pr. P. Kok, Scha gen. Vlaamsche Reus, andere kleur, Ram le pr. niet toegekend 2e pr. Gebr. Pennekamp, Anna Paulowna. Vlaamsche Reus, andere kleur, Voedster le pr. G. Jongejan, Sint Maartensbrug 2e pr. L. Kiezeling, Schagen. Angora, Voedster le pr. P. Bos, Tolke; 2e pr. P. Mulder Dz., Elft Wieringen. Lotharingers, Voedster, le pr. G. van Zoo- nen, Alkmaar 2e pr. A. Kiezeling, Schagen. Holanders, Ram. le pr. J. P. de Boer, Scha gen 2e pr. N. Leijen, Schagen. Hollanders, Voedster, le pr. en 2e pr. J. P. de Boer, Schagen. Chincilla, Ram. le pr. „de Zandhoeve" Ber gen 2e pr. P. Mulder Dz., Elft Wieringen. Chincilla, Voedster le pr. Th. Meereboer, Schagen 2e pr. P. Mulder Dz., Wieringen. Brandneuzen Ram le pr. „de Zandhoeve Bergen 2e pr. D. Wit Cz., Nieuwe Niedorp. Brandneuzen, Voedster le pr. D. Wit Cz:; Nieuwe Niedorp 2e pr. niet toegekend. Andere Rassen, Ram. le pr. P. Mulder Dz., Elft Wieringen 2e pr. „de Zandhoeve" Ber gen. Andere Rassen, Voedster le prJP. Mulder Dz., Elft Wieringen 2e pr. P. Kok, Schagen. Voedster met jongen, groote Rassen le prijs A. Hollenberg, Oude Niedorp 2c pr. Gebr. Pennekamp, Anna Paulowna. Nesten jongen, groote Rassenle pr. L. Amieveldt, Schagen 2e pr. Idem. Voedster met jongen, midden rassen le en 2e pr. niet toegekend. Voedster met jongen, kleine Rassen li&- pr. J. P. de Boer, Schagen 2e pr. A. Kieze ling, Schagen. Nesten jongen, kleine Rassen le pr. P. Mulder Dz., Elft Wieringen. Buitengewone prijzen No. 1. De belang rijkste collectieve inzending van voorwerpen', die tot den landbouw in betrekking staan. Drie bekroningen plus f 7.50 J. Tijsma, fa. Berends en Co., Schagen M. Wissekerke, Schagen ;e A. Peereboom, Nieuwe Niedorp. No. 2. Afzonderlijke voorwerpen, die tot den landbouw in betrekking staan. Drie bekroningen plus f 7.50 J. Jonk, Kol horn, Driewielde kar M. Wissekerke, Scha gen, Wanmolen P. W. Kwantes, Schager brug maaimachine met dubbele messen. No. 3. Andere inzendingen, ter beoordee ling aan de Jury. Drie bekroningen plus f 7.50 Ch. H. Th. Schmalz, Schagen J. H. Schene, Schagen C. Roggeveen Cz., Schagen. Voor de schoonste verzameling bloeiende planten enbadplanten voor de kamer, deco ratief opgesteld le pr. f 5 Alb. Lont, Wie ringen 2e pr. f 2.50 J. Denijs Kz. Schagen. De Commissie van Beoordeeling was sa mengesteld uit de navolgende Heeren Des kundigen A. Vet Rundvee A. Waiboer Haarlem, W. Roggeveen Heemstede, C. A. Waiboer Scha gen, C. van der Oord Wz. Schagen, D. A. Lui- ting Alkmaar, P. H. de Rover Alkmaar, J. Korver Den Helder, P. Wit Den Helder, P. Grin, Bergen, K. Jonker Alkmaar, C. C. de Jongh Hilversum. B. Wolvee. A. Schenk Dz. Schagen, K. Schuijt St. Maartensbrug, E. Govers Dz. Alk maar. C. Varkens. J. Blaauboer Gz. Alkmaar, W. Kooijman Jr. Haringhuizen, C. Oosterman Schagen, J. Sijp Jr. Alkmaar, Rijssenbeek Arnhem. D. en E. Pluimgedierte en Konijnen. J. Han nema Winkel, N. Jol Alkmaar. Bloemen en Planten. W. F. v. d. Ham Wie ringerwaard, J. Bijhouwer Winkel. Buit-jgewone prijzen A. de Heer Schagen, G. Veenstra Schagen, P. Sluis Barsingerhom, P. Wissekerke Anna Paulowna. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. Zondag 20 Maart 1932. NED. HERV. GEM. Oosterland v.m. 10 uur Ds. v. Beek. Bevestiging van n. Lidmaten. Extra collecte. Hippolytushoef 's av. 7 1/2 uur Ds. v. Beek. Avondmaalsviering. Vrijdag 25 Maart Oosterland 's av. 7 1/2 uur Ds. v. Beek. Avondmaalsviering. Kapel Den Oever vm. 10 u. de hr. Franck. DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef v.m. 10 uur Ds. v. d. Veen van Bar singerhom. EVANGELISATIE H.-hoef v.m. 10 uur de hr. O. Deen. GEREFORM. KERK. H.-hoef v.m. 10 en n.m. 3 uur dienst. Den Oever v.m. 10 en nam. 3 uur dienst.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 3