GEMEENTERAAD WIERINGEN. i VVXJblMHUUlV VWlVrtll DERDE BLAD. VRIJDAG 18 MAART No. 22. Vergadering van den Gemeenteraad op j Vrijdag 18 Maart 1932, des namiddags 2 uur. Aanwezig alle leden. Na opening van de vergadering door den Voorzitter L. C. Kolff, besluit de raad op voorstel van den voorzitter geen notulen te lezen. Mededeelingen en ingekomen stukken Ingekomen zijn de volgende stukken van P. Cornielje bericht van aanneming van zijn benoeming tot onderwijzer te Westerland verslag van de achtste pluimveelegwedstrijd te Beemstermaandstaat der zeegras-ex ploitatie over Januari in die maand zijn verkocht 1236 pakken van 50 kg. diverse goedgekeurde raadsbesluiten (geldleening, vleeschkeuringstarieven, verkoop bouwter rein aan S. Zomerdijk) van het gemeente bestuur van Alkmaar toezending van gemeen schappelijke regeling voor toelating van leer lingen tot de openbare scholen aldaar ver slag over 1931 van de commissie van toezicht op het lager onderwijs van den Heer L. Spaander verzoek om ont slag als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. B. en W. stellen voor het ont slag onder dankbetuiging eervol te verlee- nen. Voor kennisgeving aangenomen. Van het Ned. Instituut van Architecten een verzoek om concurrentie van gemeente-amb tenaren te weren door hen bij instructie het doen van particulier werk te verbieden. De voorz. deelt mee, dat voor den gemeente opzichter van Wielingen een dergelijk verbod reeds bij instructie bestaat. Van het gemeen tebestuur van Wehl verzoek om adhaesie aan een adres inzake instelling van een mi nisterie van landbouw. B. en W. wijzen er op. dat het moeilijk is om over deze zaak een po sitief oordeel uit te spreken, terwijl zij een beoordeeling hiervan door den raad niet juist achten, omdat het een algemeen lande lijk, niet een gemeentelijk belang betreft. Verschillende leden zijn het niet met B. en W. eens en zijn wel voor adhaesiebetuiging. Het voorstel van B. en W. wordt verwor pen met 9 tegen 2 stemmen. Voor stemden de Heeren Kaan en Tijsen. Het voorstel om wel adhaesie te betuigen wordt met algemeene stemmen aangenomen. van den Heer D. Lont, waagmeester H.-hoef het P.W.N. Van P. Veerdig een nader schrijven over het gebruik van de noodslachtplaats. Naar aanleiding' daarvan schrijven B. en W., dat zij ook van meening zijn, dat indien er onre gelmatigheden plaats hebben, deze niet ge duld kunnen worden. Zij wijzen er echter op, dat in het geval, door de Heer Veerdig mede gedeeld, door de politie een onderzoek is in gesteld, en dat daarbij is gebleken, dat voor een strafvervolging geen voldoende termen aanwezig waren. Van het instellen eener Commissie van onderzoek vernachten B. en W. ook weinig resultaat, al ware het slechts, omdat deze commissie niet over bevoegdhe den beschikt, of althans niet over de bevoegd heden, welke de politie heeft. Het lijkt B. en W. daarom het meest ge- wenscht de overeenkomst met den tegenwoor digen contractant te beëindigen en van ge meentewege tot stichting van een noodslacht plaats over te gaan. Al zullen daardoor de kosten voor de gemeente vermoedelijk hoo- ger worden, zoo heeft men dan ten minste de zaak beter in de hand, dan wanneer men opnieuw met een particulier contracteert. B. en W. stellen daarom voor hen te mach tigen een plan voor die stichting bij den raad in te dienen. ging om de controle der administra tie van den gemeente-ontvanger op te dragen aan iiet Centraal Bureau voor Verificatie en financieele adviezen der Vereeniging' van Nederlandsche Ge meenten, moet door den Raad nog een formeel besluit worden genomen, waai bij, ingevolge art. 124, tweede lid, der Gemeentewet aan B. en YV. de be voegdheid wordt gegeven, het opnemen van de boeken en de kas van den ont vanger aan genoemd bureau als des kundige op te dragen. B. en \Y. stellen voor hun die be voegdheid, bé houden s .woed keu ring van (tod. Staten, te verlêéftén. Aangenomen. Aanvulling ve»ordening op de vee markten. \_j Gedeputeerde*.-jiatcii hebben aan de Gemeentebesturen medegedeeld, vaststelling eener ïegeling, volgens wel I adressant hierin ter wille te zijn. De weg is kc van belanghebbenden In do kosten ldaar voldoende breed en de Inrichting zal er ecu bijdrage zal worden gevorderd. De Heer Jn. Lont vraagt wat de beloo tiing van Van Duin is. Voorzitter zegt van f 1150.-. De Heer P. Kooij is over deze voor dracht maar matig tevreden, spr. mist. een kostenberekening wat een georganiseerde dienst zou moeten kos ten van 1 man met een auto., Ook mist spr. gegevens van andere gemeenten. Spr. wil niet beweren dat dit nu niet de goedkoopste manier zou zijn. De lieer Oden vraagt of bet niet be zwaarlijk is om aan W esterland om de 14 dagen te laten ophalen. Vooral in den zo,mer lijkt spr. dit on- gewenscht. En zou die f 100 per jaar er dat Imaar bij willen doen, om het ook daar In een uitvoerig schrijven zet de Heer Veer hebben. volgens het oordeel van den Minister Vi-mBinnenlandsehe Zaken en Land bouw, hoewel de in 1925 opgerichte R und erhorze 1 b e s tr i j d i ngscomm i sslè ngetwijfeld in verschillende streken land met dié Uitéén dat het geen eigenbelang geweest goweos(> nochtans niet hebben geleid tot eene goed hare gevolg werk- bemoeienissen is om zelf die noodslachtplaats te Hij trekt zijn aanbod dan ook in. Bekend is bij de Burgemeester de legio ialgemeene bestrijding van dé milder- klachten welke reeds zijn ingebracht tegen horzel, wier larven direct en indirect, de tegenwoordige beheerders. Igroote economische schade veroorza- Adressant somt verscheidene gevallen op, ken. met naam en toenamen van menschen, wel-J ><aar genoemden minister wil ke benadeeld zouden zijn. Ivoorkomen, ware het wenschelijk, dal De Heer Lub zegt het toe te juichen dat|in de veomarktverordcningen een be- B. en W. met dit voorstel zijn gekomen. Te vens weet nu de geheele gemeente waar wij aan toe zijn. Het voorstel van B. en W. wordt met alge meene stemmen aangenomen. Van bewoners van het Lage pad te Wester land en van de z.g. Boven-Elft verzoeken om aanleg van waterleiding; idem van H. Wie- markten van niet groot belang Kan ring in decaan in het Oosten 'zijn, zien B. en YV. er geen. enkel be- van de Directie van het Prov. Waterlei- ^.waar in, aan den wensch van den Mi- dingbedrijf prijsberekeningen voor uitbrei- 'nister legemoct te komen, waarom zij dingen in Boven-Elft en op Dam i voorstellen de veroi dening op do vee- De Voorzitter leest het schrijven voor van lmirkl,.M dienovereenkomstig aan te paling wordt opgenomen, tengevolge waarvan de aanvoer van runderen, met z.g. „wórmbultim" bezet, verbo den is. Ofschoon zoodanige bepaling voor de ze gemeente met haar kwijnende vee- verzoek om herziening van zijn jaarwedde. B. en W. achten hiervoor -termen aanwezig en stellen voor, de bezoldiging te brengen van f 100 op f 150 per jaar. De Heer Bakker vraagt of er werkelijk zoo veel werk aan is. Voorzitter zegt van ja. Deverhooging wordt toegestaan. waarin opgenomen de kostenbe- SÜchting Zeegraspakhuis. Van G. Dirks en 33 andere zeegras- maaiers is een verzoek ingekomen om vanwege de zeegras-exploitatie een pakhuis te doen bouwen met een me chanisch gedreven persinstallatie. B. en achten liet op hot oogenblik licel moeilijk op het verzoek een beslis sing te nemen. Over de kansen op bet voortbestaan van de Wieringer zeegras industrie wordt dooi- deskundigen zeer verschillend geoordeeld. Er zijn er die meenen, dat de zeograswinning geen stoornis van den afsluitdijk zal onder vinden; doch weer anderen zijn van meening, dat de afsluiting grootc scha de zal brengen aan het zeegras wegens verzoeting en vervuiling van het fva ter". Dat het -zoutgehalte, van he* wak' een factor van beteckenis is, blijkt wel uit de omstandigheid* dat de wierwaar den in hoofdzaak in het Noordelijk doel der Zuiderzee worden aangetroffen. liet lijkt B. en YV. daarom voorzichtig vóór tot den gevraagden stap over te gaan eerst af te wachten, hoe de toe stand zich zal ontwikkelen om latei- zoo noodig op de zaak terug te komen. Zij geven in overweging dit antwoord aan adressanten te doen zenden. De Heer Oden, meent dat het verzoek var. die visschers wel gerechtvaardigd is. Een beroep op de slechte tijd van de wier gaat niet, we hebben het wel r- r iege- maakt dat de wier niet weggeweikon wor den. De Heer Tijsen gaat met den Heer Oden accoord, doch zal het met het zeegras goed blijven als de afsluitdijk dicht is. De Heer P. Kooij zou er voor zijn om hel verzoek aan te houden, over een jaar kunnen we de toestand beter overzien, en volgend jaar loopt toch ook de pacht voor de gemeen te af. Besloten wordt de ontwikkeling van de toe stand inzake de wier af te wachten. Van de voor kort opgeheven af deeling van de J. G. O. B. verzoek om ontheffing van huurbetaling voor het oude schoolgebouw te H.-hoef. B. en W. wijzen er op, dat deze ver eeniging een soortgelijk doel nastreefde als de gesubsideerde J.V.O. en stellen daarom voor op het verzoek gunstig te beschikken. Wordt goedgevonden. Van den Wieringer Bestuursdersbond een verzoek om aandrang uit te oefenen bij de regeering om de bouwvakarbeiders onder de erisiswerkloozen te rangschikken. B. en W. merken hierbij op, dat te Wieringen onder de arbeiders van deze bedrijfsgroep geen werkloosheid van beteekenis heerscht, dan meenen zij toch, dat de raad zich moet be palen tot de eigen gemeente. In verband hiermee stellen zij voor niet aan het verzoek te voldoen. Aldus besloten. Van hetzelfde bestuur een verzoek om werk looze arbeiders van gemeentewege ingevolge de Ziektewet te verzekeren. B. en W. schrij ven hierover „Erkennende, dat het in vele gevallen voor deze personen bezwaarlijk is zelf de premie voor de verzekering te beta len, meenen wij toch inwilliging van het ver zoek te moeten ontraden. Het zijn niet alleen de arbeiders, wien, van den financieelen kant bekeken, ziekte ongelegen komt. Zou men voor al deze menschen de openbare kassen met de geldelijke gevolgen van ziekte willen belasten, dan weet men wel waar het begin maar niet waar het eind van een dergelijken maatregel is." Zij stellen daarom voor op het verzoek afwijzend te beschikken. Met 8 tegen 3 stemmen wordt voorstel van B. en W. aangenomen. Tegen stemden de Heeren P. Kooij, Oden en Lub. van het gemeentebestuur van Bloemendaal verzoek om adhaesie met een adres aan de regeering inzake onmatigen scholenbouw. Met algemeene stemmen wordt besloten adhaesie te betuigen, De noodslachtplaats. rekening voor boven-Elft en op Dam Hieruit blijkt dat het voor Boven-Elft f 21.- per jaar zou kosten doch voor Dam f 144.-. Verschillende leden zijn van meening dat dit nog al uitéén loopt. De Heer M. Kooij zou gaarne uitgesproken zien in de raad dat ieder recht heeft op wa ter. De Voorzitter zegt dat men dit wel eens zal v/orden, doch de Gemeente kan hiervoor niet alles opbrengen: De mogelijkheid is er ook om op een cen traal punt een kraan te plaatsen, waar men dan zijn water kan weghalen. Besloten wordt om niet meer in onderdee- len te besluiten voor een bepaalde wijk of buurt. Doch om een geheel plan te maken waarin de verschillende mogelijkheden de watervoorziening zullen worden ondeizocht. van het plaatselijk comité van actie tegen het wetsontwerp-Terpstra verzoek om bij de regeering te protesteeren tegen de voorgestel de leerlingenschaal. Na toelichting van den Voorzitter wordt besloten dat de raad zal protesteeren. Ingekomen is nog een verzoek van de' mu- ziekvereeniging ..Harmonie" voor het beschik baar stellen van een prijs voor het a.s. mu ziekconcours. B. en W. vragen en verkrijgen een blanco crediet op de zelfde basis als dit bij vorige gelegenheid is geschied. Vergoeding kosten van instandhou ding van Bijzondere scholen. In het jaar 1929, ten aanzien waar van hel laatst de gemeente - rekening door Ged. Staten is vastgesteld, belie pen de exploitatiekosten der opehbare scholen alhier gemiddeld per leerling f 12.50. Volgens de Lager-onderwijswet 1920 kunnen de besturen der bijzonde- lagere scholen toekenning vragen van een voorschot over hel loopende jaar naar 80 proc. van dezen grondslag. Voor de Roomseh Katholieke school te II.hoef zal dus, bij een gemiddeld aan tal leerlingen over 1931 van 89, het voor schot moeten bedragen 80 proc. van 89 maal f 12.50 is f890.-; en voor de Christelijke school te Den Oever, bij 'n gemiddeld aantal leerlingen over 1931 van 193 3,4, 80 proc. van 193 3 4 maai 12 50 is f 1937.50. Naai aanleiding van de desbetreffen- verzoeken van de schoolbesturen stellen B. en YV. daarom voor de voor- •chotten over 1932 op deze bedragen te bepalen. Belegging van gelden bij de Boeren leenbank. Voor het plaatsen van gemeentegel- len a deposito bij de Boerenleenbank, verleenon Ged. Staten slechts goedkeu ring, indien de bewaarnemer een on dei pand geeft, ten minste ter waaarde van liet in bewaring gegeven bedrag. De Boerenleenbank is echter niet ge negen aan deze voorwaarde tc voldoen. Inlusschen hebben Gedeputeerde Sta len te kennen gegeven, liet vragen van zoodanig onderpand niet noodig te achten, wanneer de in bewaring gege ven som blijft beneden een bedrag, be rekend naar f 1,— per inwoner, naar boven afgerond in honderdtallen van guldens., Aangezien B. én YV. het gewenscht achten, de relaties met de plaatselijke Coöperatieve Boerenleenbank aan te houden, hetgeen in verschillende op zichten gemak oplevert, stellen zij voor een nieuw besluit te nemen, waarin machtiging wordt verleend op de bij de Boerenleenbank algemeen geldende voorwaarden bij deze bank gelden der gemeente deposito te plaatsen tot ten hoogsle een bedrag, hetwelk wordl berekend naar f 1 per inwoner volgens liet laatstelijk vast gesteld bevolkingscijfer op 1 Januari, naar boven afgerond in honderdtallen van guldens. Aangenomen Aanwijzing deskundige voor opne ming boeken en kas van. den gemeente ontvanger. In verband met de verleende mach ieder week op te halen. De Heer Kaan zegt dat Van Duin van oordeel is dat om de 14 dagen daar voldoende is, het is nog niet dicht be-| volkt. Del-Ieer P. Kooij is nog niet overtuigd dat dit de voordceligste manier is. Den Oever staat er buiten en kost toch ook f 400 per jaar. liet voorstel van B. en \V. wordt hierop aangenomen met de stem van den Heer P. Kooij tegen. Vervoer van schoolkinderen. Ingevolge het door M. Benne inge diend verzoek tot het bekomen van eene tegemoetkoming uit de gemeente kas in de kosten, verbonden aan het bezoeken van zijn dochtertje Adriana van de O.L. school te Hippolytushoef, deelen B. en YV. mede, dat de woning van dit kind op meer dan 4 K.M. van de school verwijderd is. Adressant beHt voor dit vervoer een ■ijwiel aangeschaft, kostende f 38, met een lantaarn ten bedrage van 11.50. B. en stellen voor het verzoek te willigen en de tegemoetkoming te! bepalen op een bedrag in eens, groot I f 49.50 De Heer Bakker zou het bedrag van de lantaarn niet willen toestaan, dal is nu toch niet noodig, we gaan de zo mer tegemoet. Besloten wordt dit bedrag' voorloopig te staan, mogelijk dal de kin- tieren van het najaar aan Sluis I school gaan. Aanleg rioleering. Met verwijzing naar hetgeen daarom landsche Bank over het debetsaldo en (rent in een vorige vergadering is ver niet minder dam 1!o beneden dat pro handeld, kunnen B. en YV. mcdedeelon •nesse-disconto over het credit-saldo, dat de Heeren Jr. Lont en J.Gielis zich Eerstgenoemde bank heelt zich ver-jlhans bereid hebben verklaard de {•iicht gezien de rente in debet vanaf ihelft van do kosten te dragen van den 19 Januari jl. te verhoogen tot 4 3 4 pCt. (aanleg van een gedeelte rioleering sjaars, clit is 1 14 pCt. boven het pro- langs de YVestzijde der Voorstraat te messe-disconto der Ned. Bank en in Don Oever.. •band daarmede verzocht het voor- Dit gedeelte z::l bestaan uit 30 Meier melde Raadsbesluit zoodanig te wijzi- betonriool met een bctongtr&atkolk gen, dat de marge voor deze rente van waarvan de kosten wórden geraamd op i op 12 pCi. boven dat disconto wordt'f 115.- B. en YV uilen door vaststelling"van de aange boden ontwerp-verordening. Aangenomen. Rekening-courant overeenkomst met de Bank voer Nederlandsche Gemeen ten. In art. 1 der voorwaarden van de re koning-courant overeenkomst, met de niet toe N.Y'. Bank voor Nederlandsche Gemeen taat vermeld, dat de rente hiel ten, i. meer zal mogen bedragen dan 1% ho ven het promesse-disconto der Neder ^urachL B. en \Y. hebben tegen inwilliging van dit vtu-xeakt. «xuui-bezwaaj- en stol len voor dienovereenkomstig te beslui ten. Aangenomen. Gpbaien van huisvuil. Naar aanleiding van het om prae-ad vies in handen van B. en gesteld ver zoek van J. Haazelager en 43 andere bewoners van hel Westelijk deel van W ieringen om ook bij ben hét huisvuil te doen ophalen, hebben B. en YV. te vens onderzocht, in hoeverre wijziging diende te worden gebracht in de be slaande regeling van den ophaaldienst met na*me of het gewenscht is daar voor een persoon in vasten dienst te nemen en tegelijkertijd een speciale uto voor dit vervoer aan te schaffen, B. en YV'. zijn tót de slotsom gekomen dat dit niet wenschelijk is. Vooreerst is liet niet mogelijk, dat één (man het werk, verbonden aan het ophalen ir W est- en Oostdecl van Wieringen, al leen kan doen, omdat daarmede veel tijd gemoeid is, zelfs niet, indien van een auto gebruik gemaakt wordt. Het is voorts zeer de vraag of het bezigen van een auto in de dorpskommen met de aaneengesloten bebouwing wel prac tisch is, al zal daarbij het vervoer naar stortplaatsen veel vlugger kunnen.j geschieden. Waar blijkens onderzoek één man niet de. geheele gemeente kan bedienen, zou liet dus noodig zijn twee auto's in dienst te stellen, één voor West- en één vóór Oost-Wieringen. B. en YV. geloovcn niet, dat dit goed- kooper zou uitkomen dan bij den te- genwoordigen toestand en achten trou wens de bezwaren tegen de huidige re geling weinig gegrond. Aan den ophaler D. van Duin hebben zij verzocht te willen opgeven, welke vergoeding hij verlangt indien aan don dienst vorenbedoelde uitbreiding wordt gegeven. Het ophalen zou dan moeten geschieden op den hestaanden voet, |waarbij komen de Slingerweg, Poelweg Westerlanderweg en Koningsweg (van Poelweg tot Hollebalg). Hij is bereid dit werk te verrichten voor f 1350 per jaar, mits De I-Iaukes, Poelweg, Wester land er weg en Koningsweg om de veer tien dagen bediend kunnen worden. Zou ook daar het ophalen wekelijks dienen plaats te hebben, dan wordt de vergoeding f 100 liooger. In deze bedra gen is begrepen de verplichtig van hem tot beschikbaarstelling van paarden en wagens. e Resumé erende stellen B. en YV. voor het bovenvermeld verzoek van de be woners van YVest-Wïeringn in te wil ligen en D. van Duin het. vuilophalen weder op te dragen met inachtneming van vorenomschreven uitbreidingen voor de som van f 1350 per jaar. In de volgende vergadering zullen B. en W. een voorstel indienen tot stellen voor aan het ver langen te voldoen en een crediet te verlooft en tot do helft van genoemd be drag. Aangenomen. Verkoop Bouwterreinen. ►Bij B. en W. zijn verzoeken ingeko men tot het koopen van gedeelten van het bouwterrein te Den Oever en wel j von. G. Smid voor perceel '2, van C. Zo merdijk voor perceel 3, van P. Lont Dz. voor perceel 4, von C. Kaan voor per- celo 5, van P. Rotgans voor perceel G en van J. Smid Gz., voor perceel 7 het laatste, alle aan de Noordzijde van de nieuwe straat. Wordt voorgesteld de perceelen resp. groot 173, 183, 194, 204, 215 en 225 M2 te gen f 3.25 per Ml2 te verkoopen. Aangenomen. Wijziging motor- en rijwielverord. Naar aanleiding van een adres van M. van der Linden en 105 andere inwo ners van het Oostelijk deel der gemeen te omtrent het tegengaan van het snel le rijden van motorrijtuigen, hebben B. en \Y. aan de politie verzocht zoo cherp mogelijk controle te houden. B. en YV. stellen tevens voor een maxi mum snelheid voor het dorp Ooster- land vast te stellen en de verordening in dien geest te wijzigen. De voorzitter voegt hier nog aan toe, dat hij de pers verzoekt hiervan nota te willen nemen dat reeds enkele be keuringen zijn gemaakt cn dat streng al worden toegezien op overtreding. Aangenomen. {Bezoldiging agent arbeidsbemiddeling Door den betreffenclen Minister is er op gewezen dat een gedeelte van de clooning welke de agent geniet, moet worden geacht een tijdelijke toelage te zijn voor extra werkzaamheden in vel band met de Z.Zeewerken. In verband met de pensioenwet moet dit duidelijk uitkomen. B. en W. kunnen zich met dezen ge- lachtengang geheel vereenigen cn stel len daaro,m voor, met terugwerkende kracht tot 16 Jan. 1928 te bepalen, dat krachtens Raadsbesluiten van 30 Au gustus 1927 en 30 Mei 1930 door den a- gent der arb. bemiddeling genoten en te genieten bezoldiging, hiervan een bedrag van f 250.- per jaar zal worden aangemerkt als vaste jaarwedde cn het meerdere als tijdelijke toelage. Aangenomen. In gebruik geven van een gedeelte van den Gasthuisweg te Den Oever. Door den Heer W. Verkerk alhier is aan B. en W. het verzoek gedaan, tijdelijk van de gemeente de beschikking te mogen krijgen over een strook grond, deel uitmakende gelegen langs de Westzijde van den Gasthuis weg te Den Oever, ter groote van ongeveer 5 x 30 Meter, ten einde daarop eene inrich ting te plaatsen voor den verkoop van alco holvrije dranken e.d. annex inlichtingenbu reau voor bezoekers der Zuiderzeewerken, een en ander voorloopig tot 1 November e.k. B. en W. hebben er geen bezwaar tegen slechts tijdelijk verblijven. Zij stellen daarom voor bedoelde strook van den Gasthuisweg tot 1 November 1932 aan den Heer Verkerk tot het aangeduide doel In gebruik te geven tegen een vergoe ding van f 25,-, te voldoen ten kantore van den gemeente-ontvanger vóór 1 Juli a.s. en op de door B. en W. noodig te stellen voor waarden. Aangenomen. Wijziging Verordening Winkelsluiting. Volgens art. 1, tweede lid, der vastgestelde verordening op de winkelsluiting in deze ge meente, is het verboden een winkel geopend te hebben des Zondags gedurende de kermis vóór 3.30 uur des namiddags. De minister van Arbeid, Handel en Nijver heid vestigt er terecht de aandacht op, dat deze bepaling met zich zou brengen, dat de winkels ook niet open mogen zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag van 12 tot 2 uur hetgeen niet de bedoeling zal zijn. B. en W. de juistheid hiervan erkennende, stellen daarom voor genoemd 2e lid van arti. 1 te wijzigen en de woorden „voor des namid dags 3.30 uur" te vervangen door: „tusschen 2 uur des voormiddags en 3.30 uur des namid Tevens geven zij in overweging de al dus gewijzigde verordening opnieuw in haar geheel vast te stellen. Aangenomen. Herziening Waagloon. Het is B. en W. gebleken, dat wordt ge klaagd over te hoog waagloon. Over 1931 be droeg de opbrengst van het waagloon f 369.18 waartegen een uitgaaf staat van f 100 (voor gesteld wordt dit op f 150.- te brengen) aan salaris van den waagmeester en 107.50 voor rente en aflossing van het gedeelte van het gebouw dat als waaglokaal wordt gebezigd. B. en W. stellen voor het waagloon aldus te wijzigen: a. voor de weging van wol 5 cent per 10 kg of gedeelte van 10 kg. met een minimum van 20 ct. (thans beloopt dit 10 ct. met minim. 20 b. voor de weging van varkens en al het geen verder mocht worden aangeboden 3 ct. per 10 kg. of gedeelte van 10 kg. (thans 2 ct per 5 kg.) Aangenomen. Benoeming Keurmeester Zeegras Exploita tie. De aanbeveling luidt: 1. B. Kat; 2. S. Heij blOK iü;.; Jb. Lont Dz. Voorgesteld *"dt de benoeming te doen ingaan op 1 April a.s. Met het oog op de on zekere vooruitzichten wat betreft de zeegras maaierij geven B. en W. verder in overweging te bepalen, dat de benoeming geschiedt voor - een tijdvak, loopende tot 1 Juni 1933, zijnde het tijdstip waarop het contract inzake de pacht der wiei-waarden eindigt. De lieer P. Kooij verzoekt voorlezing der namen van cle overige sollicitanten Er blijken 31 sollicitanten te zijn.. Bij eerste stemming verkrijgt Br. Kat 4, S. Heijblok 3, Jb. Lont 1, C. Bakker MJz. 1, en T. Kort 2 stemmen. Een nieuwe vrije stemming moet dus plaats hebben, met als gevolg Br. Kat 5, S. Heijblok 3 en T. Kort 3 stemmen. Volgt een tusschenstemming t.uft- schou S. Heijblok 'en T. Kort met-als re sultaatS. Heijblok 7 en T. Kort 4 stemmen. Een herstemming tuschen .Br. Kut 5. Heijblok gaf do beslissing. Met vi-erd de Heer "Br. be- uoemd tégen 3 stemmen op S. Heijblok De'Hoer M. Kooij vraagt nog hoe of het staat met de zaak van Kat. Voorz. zegt dat Kat zijn winkel op- uimt, Iïet staat echter in de instruc tie omschreven. Benoeming onderwijzer aan de school te Hippolytushoef. Het is gewenscht voorgekomen in de vaca ture Dito aan de school te Hippolytushoef te voorzien door de benoeming van een manne- lijken leerkracht. - B. en W. bieden de volgende aan 1. J. J. R- Groos te Haarlem, v. ook reeds tijdelijk werkzaam is gewé 2. C. Tjalkens te Schagen 3. H. J. M. Krij- nen te Ede. De noodige stukken en adviezen worden overlegd. B. en W. stellen voor de benoeming te doen ingaan op een nader door hen te bepalen datum. De Heer R. Kooij zegt dat hem bij het nazien der statuten is gebleken dat er nog een sollicitant uit Broek in YViater land bij was en wel van B. Kok. De burgemeester P. Peereboom heeft in zijn schrijven over deze sollicitant o.a. geschreven dat genoemde Kok on der invloed van de S.D.A.P. stond. Spr. protesteert tegen dergelijke han delingen, an verzoekt de pers die uit lating te vermeiden, die burgemeester; zeker een rcvolutiebezweerder. Benoejnd wordt hierop de heer J. J- Groos met 8 stemmen. (3 stemmen wa ren van onwaarde. Commissie van advies voor werkloosheids verzekering en arbeidsbemiddeling. Wegens periodieke aftreding op 1 Januari 1932 van alle leden, moet deze commissie opnieuw worden samengesteld. Krachtens de op 1 Januari j.1. in werking getreden Arbeidsbemiddelingswet 1930 moet thans, in afwijking van de bestaande veror dening die daarvoor B. en W. aanwijst, ook de Voorzitter door den Raad worden be noemd. Voor een herbenoeming kan niet in aanmerking komen de Heer J. P. Wigb^ut, die naar elders is vertrokken. Ter benoeming bevelen B. en W. aan als lid-voorzitter den wethouder, den heer J. Tijsen Jz. als leden-werkgevers de Heeren O. Bos- ker Jz., J. Klein Cz. en M. Bakker Sz., allen aftredend. als leden-werknemers de Heeren T. Bak ker, aftredend, A. Vroone, aftredend en E. Jager. De vereenigingen van werkgevers en werk nemers zijn in de gelegenheid gesteld aan bevelingen voor de te benoemen personen in te dienen. Alle voorgedragen")) worden met meerderheid van stemmen herkozen, en nemen hun benoeming voor zoovel aanwezig aan. Commissie van toezicht op het lager-on- derwijs. T Wegens periodieke aftreding op 1 Januari 1932 van den Heer C. J. Bosker en van Mevr. C M Kolff-Van Heurn als leden der Com- missie van loezicht op het lager onderwijs

Wieringer courant | 1932 | | pagina 5