doen B. en W. ter vervulling van deze vaca turen, na gepleegd overleg met de Commissie, de volgende aanbevelingen toekomen vacature-Bosker, (categorie niet tot de ouders van schoolgaande kinderen of tot het onderwijzend personeel behoorende meerder jarige inwoners) 1. de Heer C. J. Bosker, aftredend 2. de Heer Jb. Dekker vacature-Mw. Kolff-Van Heurn (categorie ouders van op een openbare lagere school ingeschreven leerlingen) 1. Mw. G. Kaan-Koorn 2. Mw. G. de Haan-Bosker. Mw. Kolff-Van Heurn, aan wie B. en W. hierbij een woord van dank brengen voor de bewezen diensten, heeft den wensch te ken nen gegeven, niet voor eene herbenoeming in aanmerking te komen. De heer C.,J. Bosker worcü met alge- meene stemmen herbenoemd Op Mevr. G. Kaan - Koorn worden 8 stemmen uitgebracht, tarwijl Mevr. G. de Haan - Bosker 3 stemmen verkreeg. RONDVRAAG. De heer .T. Doves zou gaarne zien dat de verhuring van ge- meentelanderijen met oog op aan koop van vee (spr. doelt op de Leg) zoo spoedig mogelijk wordt gehouden. Voorz. zegt, dat de notaris in overwe ging heeft gegeven dit gelijk te doen met de andere verhuringen. De heer Doves zou dit gaarne zoo spoedig mogelijk zien plaats hebben. De heer J. Lont vraagt toezicht op los loopende honden met de lommerentijd Zal op worden gelet. De heer P. Kooij heeft de vorige maal voorstellen gedaan betreffende de per- soneele belasting en hondenbelasting. Achteraf blijkt nu, dat het te laat was Eén en ander is het gevolg van de be grooting. Als wij hier maar zitten om besluiten te nemen welke toch niet worden uit gevoerd kunnen worden, geeft het werk van den Raad niet veel. Spr. heeft in de vorige vergadering verlof gevraagd voor een interpellatie te mogen houden over de bouw- en woning verordening. Spr. zou die nu gaarne houden. Voorz. heeft geen bezwaa£ds vele ;ma De heer Kooij z^SÈigedrongen op een len door h^Jftg van de bouw- en wo- goedev ^ordening. 7'Spr. heeft van B. en \S'. een schrijven ontvangen, waarin zij toegeven, dat na leving der verordening wel te wen- schcn overlaat. TTevens schrijven B. en W. dat zij den opzichter in overwe ging hebben gegeven om zich tot spr. te wenden om inlichtingen. Spr. bedankt daarvoor. B. en W. zijn voor de naleving der verordening ver antwoordelijk alsook verantwoordelijk voor den opzichter. Niettegenstaande dat B. en W. over tuigd zijn, dat de verordening niet goed jR nageleefd, bouwt men mara raak verguïming of geen vergunning B. en W. verschuilen zich steeds achter den opzichter, doch spr. stelt B. en W. Verant woordelijk. Spr. stelt dan ook de volgende motie voor. De raad der gemeente wicrïnSu.. gehoord de besprekingen in deze raad dat onvoldoende toezicht wordt gehouden op de bouw en verbouwing van woningen. Noodigt B. en W. uit de noodige maatrege len te nemen die tot verbetering kunnen leiden en de voorschriften daarop betrekking hebbende behoorlijk worden uitgevoerd. Spr. hoopt dat B. en W. de motie zullen overnemen, de feiten zijn overbekend, en B. n_W. geven volmondig toe dat de verorde- Po'* .goed wordt nageleefd. itter geeft toe dat hier niet wordt 3* >oals het behoort. aannemers is voor eenigen tijd te- eên schrijven gericht dat bij niet nale ving van de verordening maatregelen zou den worden genomen. Spr. meeent dat zoolang wij dezen op zichter hier hebben, er wel niet veel verbete ringen in de toestand komen zal. *B. en W. kunnen niet altijd controleeren of er gebouwd wordt met of zonder toestem ming. De klachten van den Heer Kooij zijn door- gegeven aan den opzichter om inlichtingen, doch nog nimmer heeft den opzichter ant woord gegeven-. Ten slotte hebben wij een opzichter voor toezicht. Spr. zou ook gaarne willen dat strenger toezicht werd uitgeoefend. De Heer p. Kooij zegt dat B. en W. de op zichter op zijn plicht moeten wijzen. De Heer Boersen meende dat voor wonin gen nooit gebouwd werd zonder toestemming. Mogelijk bij de bouw van een schuurtje. De Heer P. Kooij ik stel deze motie niet voor kleinigheden. Weth. Tijsen eeeft toe dat het voorkomt dat de woning er staat voor dat de vergun ning er is. De motie wordt aangenomen, met 9 voor, 1 tegen (die van den Heer Kaan) terwijl de Heer M. Bakker zich buiten stemming hield Vervolgens vraagt de Heer P. Kooij de toe zegging dat nu eens een voorstel komt inzake de rooilijn. De Heer Oden dringt aan op het plaatsen van een lichtpunt bij het pad naar de Lage Hai^kes te Westerland. Van dit pad wordt zeer veel gebruik gemaakt, (bedoeld wordt bij de woning van Ir. van Oppen.) De Heer M. Bakker bepleit hetzelfde voor Vartrop. (Zal onderzocht worden.) Hierna sluiting. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelt Succes 4 voor de competitie een wedstrijd tegen H.R. C. 6 te Den Helder. Aanvang der wedstrijd 12 uur. Bouwterrein verkocht. Naar men ons mede deelt heeft Mej. de Wed. D. N. Mulder wte- derom een perceel bouwterrein verkocht aan den Slingerweg en wel thans aan den Heer C. de Haan, welke alhier een woonhuis op zal laten bouwen.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 6