23e JAARGANG DINSDAG 2© MAART 1932. No. Sr. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN FRISO-BAAI HET DRIEMANSCHAP. J. PEUTE - ZANDVAART 78 - BREEZAND N.H. u WIERIHGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG EN VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. BUREAU Hippolytushoef Wieringen. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTI6N Van 1—5 regels Iedere regel meer f 0.5a f o.ia PER Vt POND 0 B39 GEEL. 30d. GROEN 35 ROOD 40 PER H PD. PARIJSCHE MODEBRIEF. DRIE JASJES EN DRIE ROKKEN De kunst om voor weinig geld steeds anders gekleed te zijn. Geef mij drie jasjes en drie bijpassen de rokken en ik verzeker je, dat ik keu rig en zelfs elegant gekleed zal zijn en voor alle soort gelegenheden die je maar bedenken kunt. Als Simone begint, weet ik, dat er geen ontkomen meer aan is. Dan heeft ze het noodig aan iemand haar toiletplannen mee te deelen. En, daar deze dikwijls heel aardig zijn en Simo ne soms werkelijk leuke ideetjes heeft vindt ze meestal nog een gretig ge hoor ook. Met drie jasjes dus en drie rokken wil FEUILLETON. No. 7. De sergeant liet zich met een gevoel van welbehagen in den stoel zinken. Ik moet over een half uur terug zijn op het bureau, zei hij. U neemt het me toch niet kwalijk Heelemaal niet, we zullen onze zaken best in een half uur kunnen afhandelen, maar voor we verder gaan, wil ik u nog eens hartelijk danken voor alles wat u al heeft gedaan. Uit zijn binnenzak haalde hij een porte feuille en toen legde hij twee bankjaoten op de tafel naar den sergeant. Deze protesteerde zwakjes, maar zijn oo- gen glinsterden, toen hij het papier hoorde ritselen. Ik zou niet weten, waaraan ik dat te danken heb, stamelde hij. Kolonel Black glimlachte. Kleine geschenken onderhouden de vriendschap, sergeant, zei hij. Ik heb vele vijanden, menschen, die mijn motieven niet begrijpen, en het is altijd prettig als ik tijdig word gewaarschuwd. Hij liep op en neer door het vertrek, met zijn handen in zijn broekzakken. Engeland is een moeilijk land voor men schen, die het ongeluk hebben in de geld- wereld verzeild te raken, zei hij. De sergeant mompelde eenige woorden van instemming. Het komt in onze zaken dikwijls voor, dat teleurgestelde menschen met de vreemd ste beschuldigingen komen tegen hen, die aansprakelijk zijn voor de leiding van de maatschappijen, waarbij zij hun geld heb ben belegd. Die menschen hebben dan ge dacht dat ze meer winst konden maken en Simone voor don zomer een hypermo dernen en eleganten uitzet samenstel len. Het eerste jasje dient van zwarte wollen stof te zijn, het tweede van stevige witte zijde en het derde mag in heel vroolijk, sprekend rood zijn. In de stad, als het weer een beetje somber is, gaat Sijnone stemmig geheel in het zwart gekleed. Maar zoodra glanst niet eifli vroolijk zonnetje door de Parijsche straten, of mijn vriendin, die zeer ge voelig is voor stemmingen, trekt vlug op haar donkeren rok het fleurige roode jasje aan. Dat ziet er dan heel an ders uit Buiten, aan het strand van Paris-Flage, doet hetzelfde manteltje dienst, maar nu bij een witten rok. Een ander maal wordt, ter afwisse ling, eens het zwarte jasje op den ge kleurden dok gedragen. Maar wan neer mijn vriendin nu eens heel chic voor den dag wil komen, 's middags in een mondain café, de thee gebruiken b.v. dan trekt ze bij haar zwarten rok het witte jasje aan. Een coquet zwarl hoedje op het donkere haar, met een paar witte bloemen onder tegen den rand, zwarte lakschoenen, en zwarte glacé's en ze zal er uitzien om te stelen, denk ik. Nu heb ik nog vergeten te vermel den, dat Simone ook geheel in het rood kan uitgaan en bovendien nog het witte jasje op den rooden rok kan dragen als ze daar zin in heeft. Wat al samenstellingen Simone verzekert mij, dat ze op deze wijze van den zo mer niet duur zal uit zijn en dat ze bovendien maar zeer weinig bijkom stigheden denkt noodig te hebben. Met de zwarte lakschoentjes, de dito gla cé's en het stroohoedje gelooft ze het best te kunnen doen. Ik hoop het voor dat valt dan tegen. Ik kreeg vandaag nog een brief waarin iemand mij ervan beschul digde, dat ik vroeger in het klein zou heb ben gespeculeerd. Ja zulke dingen slingeren zij dan naar je hoofd. En ik heb vrienden, ging Black voort, die ik wil beschermen tegen dergelijke be schuldigingen. Neem bijvoorbeeld mijn vriend Essley, dokter Essley. Hij spelde den naam. U hebt toch zeker wel eens van hem gehoord De sergeant had nog nooit van hem ge hoord, maar hij knikte maar van ja. Die man is een autoriteit in zijn be roep zie de kolonel, maar het zou me niet verwonderen, als ook hij zich tegen laster praatjes moest verdedigen. De sergeant vond dat niet onwaarschijn lijk en mompelde iets. - Hooge boomen vangen veel wind, ging de kolonel voort, en doordat ik weet dat u één van de eerste bent, die van dergelijke lasterpraatjes hooren en dat u me de gelegen heid verschaft om dergelijken onzin ineens met kracht den kop in te drukken, geeft me dat een veilig gevoel. Gurden was zeer onder den indruk. Ik begrijp uw positie volkomen en als ik iets voor u kan doen, doe ik dat omdat ik er trotsch op ben, iemand als u te kunnen hel pen, zei hij. - Mij of dokter Essley, antwoordde Black. Vergeet dan mijn naam niet. En nu zal ik u vertellen, waar ik u vanavond over wilde spreken. Ik heb u laten komen.... maar nu overdrijf ik, want hoe kan ik een politie-offi- cier laten komen, nietwaar? Sergeant Gurden zette een hooge borst op. Het is omdat ik weet dat u me een warm hart toedraagt, dat ik u om raad wil vragen. Hij bleef staan en ging tegenover den sergeant zitten. - Constabel Fellowe over wien ik mij be klaagd heb, had het geluk om de dochter van Theodore Sandford een dienst te kunnen haar en voor het welzijn van haar beursje. Maar als ik denk aan de snoe zige lichte toiletjes die men ons voor dezen zomer belooft, zoo gevoel ik toch een lichte twijfel rijzen of Simone aan zooveel verleiding zal kunnen weerstand bieden en of de goedkoope zomergarderobe dan niet met zooveel zal worden aangevuld, dat ze toch nog duur uitkomt. Bij taileur-costuums zullen veel hoe den en baretten van stof gedragen wor den. Sommige baretten zijn geheel uit biezen satijn of crêpe samengesteld en zagen hoedjes, vervaardigd van niets anders dan Schotsche galons, erg aar dig en niet zoo moeilijk zelf te fabri- ceeren. De kleeren voor dames en meisjes zullen in het komende seizoen bijna niet te onderscheiden zijn. Als de da mes zich allen gaan kleeden in ja ponnetjes, zoo jeugdig, alsof ze meis jes zijn „met vacantie van kostschool" wat jnoeten de meisjes dan wel aan trekken Ze kunnen zich moeilijk in babykleertjes steken. Er blijft niets anders over dan de rollen om te draai en en dat zij zich als de oudere dames gedragen. We zien tenminste voor de ineisjesgarderobe al stoffen die tot nu toe alleen voor de volwassenen gere serveerd bleven. Misschien zullen we de jonge dingen binnenkort zien voort schrijden in statige gewaden naast jeugdige mama's in bakvischjurken Bijna iedere huisvrouw zal ,met de groote schoonmaak wel hier of daar een stelletje oude, vergeten lapjes vinden. Werp ze dan vooral niet met een achteloos gebaar in de prullemand want ge kunt er alleraardigste kus sens van maken. Eerst knipt ge de lapjes, die van aller lei soort en kleur mogen zijn tot keu rige vier- en rechthoekjes. Deze veree- nigt ge, naar eigen smaak, lot een mooi ,mozaiekje, waarna ge ze met de vorstelsteek, in zijde of gouddraad, aan elkaar bevestigt. Onze eerste afbeel- dingr-het.-vierkante .kussen, geeft er een duidelijk voorbeeld van. Voor het ovale kussen gebruike men liefst sterk contrasteerende kleuren en zet de lapjes aan de achterzijde aan el kaar. Naar believen kan men de ver bindingsnaden schuil laten gaan ónder een smal galon of koordje. Bijzonder aardig staat het ook, de stukjes stof af te wisselen met kleine lapjes van kleurig haak- of breiwerk. WILHELMINA. Waarschuwing tegen liet gebruik van Hoogfrequentie-lampen Aangezien het gebruik van hoog frequent-apparaten (z.g. electriseer-ap paraten) op Wieringen en in het bij zonder te Den Oever, onrustbarend toe neemt, lijkt het ons niet ondienstig om in het bélang van de gebruikers dezer voor hen waardelooze toestellen en dat van de radioluisteraars, welke laatste categori grooten hinder onder vindt van het gebruik van bedoelde ap paraten, te wijzen op hetgeen de Direc teur van den Gemeentelijken Genees kundigen dienst te Amsterdam hier bewijzen. Kent u dien meneer soms De sergeant knikte. Zou hij Theodore Sandford niet kennen De millionnair be woonde een waar paleis in Hampstead en hij heeft nog pas een kostbaar schilderij van Velasquez aan het rijk cadeau gedaan. De agent, ging kolonel Black voort, sprong op een auto, die bestuurd werd door miss Sandford. De wagen ging juist een stei le helling af en de remmen weigerden, maar het gelukte hem om de auto veilig door het verkeer heen te loodsen, toen juffrouw Sand ford haar bezinning had verloren. O juist, zei de sergeant minachtend. En nu zijn die jonge menschen elkaar blijkbaar nog eens tegengekomen enen fin u begrijpt me. De sergeant begreep het niet, maar hij zei niets. Ik zal niet zeggen, zei Black, dat er iets achter steekt, maar een agent blijft tenslotte toch een agent Betreurenswaardig zeiden de oogen van den sergeant. - Om de een of andere reden die ik niet ken, ging Black voort, ontvangt de heer Sandford den jongemanhet is natuurlijk niet, dat ik me er mee bemoeien wil, maag, ik vind toch dat de naam van het corps daar niet mee gediend wordt als ehen fin u doet het beste uw invloed eens op Fel lowe aan te wenden. Sergeant Gurden stond op om heen te gaan. Invloed bezat hij niet, maar wel een beetje macht. Hij begreep er wel niet veel van, maar hij zou toch zien wat hij doen kon. - Als die jongeman in moeilijkheden raakt, dan zal ik het graag hooren, zei kolo nel Black die vriendschappelijk zijn hand uitstak. Het is een eigenaardige man, die Fello we, zei de sergeant op strengen toon. Hij schijnt in zeer aanzienlijke kringen te ko men, maar hoe hij zichzelf daar binnenge smokkeld heeft, dat begrijp ik niet. Als een Schilder en Behanger. Handel in Verf, Glas en Behangselpapieren. 1932 SCHOONMAAKTIJD IS SCHILDERSTIJD 1932. Ondergeteekende bericht U hiermede, dat hij met volle energie zal blijven voortgaan tegen de scherpst concurreerende prijzen U, in deze moeilijke tijd te gemoet te komen. Vooraf dienen we eerst de lasterlijke crietiek van m'n concur renten even de kop in te drukken, door het publiek eens een woordje te laten meespreken. Leest eens onderstaande tevredenheidsbetuigingen: O. G. C. Bakker, Zandvaart verklaart dat het schilderwerk van de voor mij gebouwde dubb. woning tot volle genoegen van mij en bewoners door den heer PEUTE is afgeleverd en kunnen wij hem ten zeerste aanbevelen. C. BAKKER, eigen., KOENS en HARTMAN, bewoners. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor het zeer goede schilder werk bij het bouwen van onze woning, geleverd door J. PEUTE, schilder te Breezand. v. d. HOEVEN, Molenvaart. Auto-garage Breezand. Het schilderwerk van ons nieuwe pand, opgedragen aan den Heer PEUTE, schilder alhier, is zoowel volgens eigenaar als publiek in één woord af. M. BROERS. Nog eenige tevredenheidsbetuigingen ter inzage. 1932. BEHANGSELPAPIEREN. 1932. Wij hebben voor U in voorraad eenige duizenden rollen uit meer dan honderd stalen van de nieuwste dessins uit de stalenboeken 1932. Dus geen rommel of restanten opruimingen. Prijzen vanaf 15 cent per rol. Met gratis bijlevering van prima plaksel. Behangsellinnen thans in ieders bereik, in prima kwaliteit, per meter 32 cent, 2 meter breed.) Grondpapier per boek 15 centZinkennaal den 20 ct.dubb. vertinde nageltjes 20 cent per pak, enz. enz. Verfwaren glansverf voor binnen en buiten, le soort f 1.10 per Kg. Idem 2e soort, beslist goede kwaliteit, alle kleuren f 0.85 per Kg. Grondverf, onover trefbaar f 0.55 per Kg. Lijnolie, rauwe f 0.35 per liter Carton in alle maten, extra zwaar vanaf f 0.18 per Meter. Waterverf voor gangen en keukens, in elke hoeveelheid, geen pondsprijzen, doch f 0.30 per Kg. Alle geleverde goederen zijn gegarandeerd zuiver, dus niet goed, geld terug. Speciaal adres voor uw glaswerk in elke combinatie en kleur. Onze leus is en blijft „Leven en laten leven." P.S. Woont gij te ver Zendt even briefkaart en wij staan U Beleefd aanbevelend J. PEUTE, gratis ten dienste. Schilder en behanger, Zandv. Breezand. over schrijft in de „Tel." 'Stelselmatig worden hoogfrequen- tieapparaten aangeboden en wordt ook met deze toestellen demonstralie gegeven van z.g. genezingen van pati ënten. lk acht het noodig ;mede te deelen, dat behandeling met hoogfrequentie door de artsen in enkele bepaalde ge vallen wordt toegepasl, doch dat zij volkomen ongeschikt is voor de behan deling van allerlei kwalen, waarvoor deze wordt aangeprezen, zooals kanker hartkwalen, rheumatiek, slapelooss heid, zenuwlijden, jicht en nog vele andere aiwijkingen. Genezende invloed voor al deze kwalen gaat van deze apparaten niet uit. Vele menschen. zijn reeds de dupe geworden van de suggestieve kracht, die uitgaat van het blauwe licht, en het vonken uitstralen, in zooverre, dat zij een koopcontract teekenen voor vrij belangrijke bedragen en reeds direct een zekere som storten, terwijl zij dan nog langen tijd moeten afbetalen op den koopsom van deze voor hen waar delooze toestellen." B1NNENLANDSCH NIEUWS. WREEDE VOGELVANGST. Blind gebrande vinken. In enkele dorpen van Oostelijk Noord Brabant is proces-verbaal opgemaakt politie-agent bij zulk soort menschen over den vloer komt, dan vind ik dat verdacht. Heel wat corruptie ontstaat uit Hij zweeg plotseling, want hij begreep dat hijzelf ook over den vloer kwam bij iemand uit betere kringen en dat corruptie een lee- lijk woord was. U begrijpt, sergeant, zei Black, terwijl hij zijn bezoeker uitgeleide deed, dat die Fel lowe een rapport zou kunnen inleveren zon der u daarin te kennen. Dat rapport zou ik echter graag even willen inzien. Ik houd niet van verrassingen en als er een beschuldiging tegen mij in voorkomt, dan wil ik daar al van te voren van op de hoogte gesteld wor den. Hij schudde den sergeant nogmaals de hand en deze ging terug naar het bureau met het prettige gevoel, dat hij den avond goed ge bruikt had. m. Een avontuur in Pimlico. Intusschen had Constabel Fellowe een klein kroegje bereikt in de buurt van de Re- gentstreet. Hij ging binnen, bestelde iets en nam plaats in den hoek van de ruime zaal. Er waren nog een paar menscheneenigen stonden te drinken en te praten aan de bar;, ze ware), gekleed in opzichtige costuums en wierpsn zoo nu en dan schichtige blikken op Fellcwe. Hij wist dat het gewone dieven en inbrekers waren, zoo als hij er al zooveel ke?' de. Hij trok zich niets van hen aan hij jaigde op ander wild. .fij zat in een krant te lezen en raakte zijn w;'iisky-soda nauwelijks aan. Het was niet voor de eerste maal, dat hij lier zat en het zou ook niet de eerste maal jn dat hij zonder resultaat naar huis zou erugkeeren, maar hij was geduldig en hij 'iet zijn doel niet los. Om kwart over tien kwamen er twee man nen binnen. Ze bleven ongeveer een half uur -->Dte stem praten en Frank tegen lieden die zich op het vangen van zangvogels toeleggen en daarbij wree- de methodes toepassen. Onder (meer wordt de vinkenvangst soms beoefend met behulp van lokvogels, die daartoe opzettelijk blind gebrand zijn. In de desbetreffende' landstreek hoopt men, dat door het de hand leg gen op verschillende dezer vogelvan gers aan hunne practijken een eind zal zijn gemaakt. Eerstens reeds om de daarbij aangewende lage dieren mishandeling, jmaar tevens om den toch reeds zoo gedunden zangvogel- stand in het Oost-Biabantsche land voor algeheele verdwijning te vrijwa ren. Hooge doktersrekeningen. Naar men uit Eindhoven aan de Mbde meldt, overwegen B. en W. van Eindhoven maatregelen tegen de schrik barend opgeloopen doktersrekeningen bij het Armbestuur. Een der geneeshee ren er bestaat vrije artsenkeuze declareerde I 11.D00 Het aloude Wilhelmus. Het aloude Wilhelmus is duizenden Nederlanders buitengewoon dierbaar, maar sinds Koning Alionso gedegra deerd is tot ex-koning kunnen zij het al minder met hun consciëntie overeen brengen vurig te zingen Den koning van Hispaniën, Heb ik altijd geëerd, herkende Sparks. Sparks was de jakhals van de bende van Black. Hij moest de vuilste zaakjes opknappen, maar hij diende zijn meester uitstekend. Frank wist, dat de ande re een zekere Jacobs was, een gewone dief, die zoo nu en dan ook wel eens iets te doen had voor den kolonel. Om kwart voor elf keek Sparks op zijn hor loge en de twee mannen stonden op en ver trokken Frank volgde hen. De twee bendeleden sloegen de Regent- street in en nadat zij een eindje hadden ge- loopen, riepen zij een taxi aan. Fellowe deed hetzelfde. Volg die gele taxi, zei hij tegen den chauffeur, maar kom niet te dicht bij als ze stoppen dan rijd je door en dan zet je mij een eindje verder af. De twee taxi's reden de richting van het Victoria -station uit, maar daar stopten ze niet. Sparks en zijn metgezel reden langs de Grosvenorroad naar het ladyrinth van stra ten, dat ieder Londenaar kent als Pimlico. De taxi stopte bij een groot, plomp huls in een straat, welke eens als zeer chic had ge golden, maar die thans minder goed bekend stond. Frank zag de beide mannen uitstap pen, maar hij reed zelf nog een honderd me ter door en verliet toen zijn taxi aan de an dere kant van de straat. Het viel hem niet moeilijk het huis terug te vinden op de deur zat een koperen plaat met de mededee- ling, dat het een arbeidsbureau was. De twee mannen waren al naar binnen gegaan en Fellowe ging aan den anderen kant van de straat staan wachten. Op de torenklok sloeg het al halfeen en nog was er niets gebeurd. Een politie-agent die de ronde deed, had Frank al een paar keer wantrouwend aangekeken en de weinige voetgangers, die op dit uur van den nacht voorbij kwamen, schenen ook niet veel met hem op te hebben. Maar om half een precies kwam er een luxe-auto aangereden. De wa gen stopte vlak voor het huis. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1932 | | pagina 1