HIEROP LETTEN lijke politiemacht, voorzien van doel treffende bewegingsmiddelen, die het werk van de plaatselijke politie zou moeten aanvullen en ondersteunen en die voorts door een net van radio-ver bindingen onderling in contact zou kun non blijven. Een ander voorstel betreft een wets wijziging, waarbij de helers gemakkelij ker zouden kunnen worden veroor deeld en verder het afsluiten van moto ren en deuren van de auto's, die op parkeerterreinen staan, teneinde het stelen van auto's te bemoeilijken. Op hoogen leeftijd gestorven. In het Spaansche dorpje Gélis is een vrouw gestorven die 111 jaar oud is ge worden. Zij heeft nooit een auto gezien want de laatste vijftig jaren heeft zij haar dorpje nooit verlaten en het dorp is hoog in de woeste bergen gelegen, zoodat men het slechts kan bereiken met muilezels. Tot aan haar dood is de vrouw steeds gezond geweest en zij verheugde zich nog in het bezit van een goed gehoor en een goed gezichts vermogen. PERSBERICHT. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier. Alkmaar. Bij het samenstellen van de dienstre geling van de Nederlandsche Spoorwe gen, aanvangende 22 Mei a.s. blijkt wederom rekening te zijn gehouden met enkele wenschen, die de kamer van Koophandel en Fabrieken naar voren heeft gebracht, en welke door den heer M. E. Kolster te Den Helder, die na mens voornoemde Kamer zitting heeft in den Spoorwegraad, krachtig werden ondersteund. De voornaamste verbeteringen zijn de volgende I. Bij de nieuwe dienstregeling zal trein 2812/1814 van Utrecht om 7.51 te Amsterdam C.S. aankomen en de van Amsterdam naar Alk maar nieuw ingelegde stoomtrein 931 om 8.14 van eerstgenoemde plaats naar Den Helder vertrek ken, zoodat aan het verzoek wordt voldaan. II. Door inlegging van de treinen 931 (Amsterdam v. 8.14) en 9.38 (Alkmaar v. 16.42) van Amster dam naar Alkmaar en terug wordt op werkdagen behalve des Zater dags een rechtstreeksche verbin ding heen en terug tussclien Am sterdam en Den Helder tot stand gebracht. III. De uitvoering van den starren- dienst verzet zich tegen verschui ving van trein 2489 Amsterdam CS (v. 21.59) Den Helder. Trein 2583 wordt echter op het baanvak Alkmaar (v. 21.48) Den Helder op werkdagen ingelegd met aansluiting van trein 2483 Amster dam C.S. (v. 20.59) Alkmaar (21.40), waardoor een nieuwe avondverbinding met Amsterdam t)en Helder tot stand komt. IV. liet verzoek om een grooteren druk voor den kleinen reisgids, werd in de aandacht van de Di rectie der Nederlandsche Spoor wegen aanbevolen. Op de baanvakken Amsterdam-Rotterdam D. P, Amsterdam C.S. - Zevenaar Utrecht -Eindhoven. Utrecht - Zwolle. Zwolle - Groningen Amsterdam C.S. - Oldenzaal grens word de snelheid van do daarvoor in aanmerking komende treinen opge voerd tot 90 K.M. per uur. Hoewel niet in even groote mate wordt op andere baanvakken der hooofdspoorwegen alsmede op eenige locaal spoorwegen de snelheid dei' trei nen eveneens verhoogd. BINNENLANDSCH NIEUWS. TWEE KINDEREN VERDRONKEN. Te Erika (Dr.) in het kanaal geloopen. Te Erika (Dr.) zijn Zaterdagmiddag twee tienjarige meisjes, dochtertjes van W. Vos en A. Schepers, nabij de woning van eerstge noemde tengevolge van een windvlaag in het kanaal geraakt. Beide kinderen verdronken. De lijkjes der kinderen zijn later opge haald. Het Hbld. meldt nader, dat de beide meis jes, die in het Baggeroosterveen verdronken zijn, de tien-jarige Willempje Vos op twee na het jongste van acht kinderen uit het arbei dersgezin Vos, en de achtjarige Aaltje Sche pers, de jongste van zes kinderen, eveneens uit een arbeidersgezin waren. Zij speelden samen buiten en werden over vallen door hevige windvlagen, gepaard gaan de met zwaren regenval. Om zich daartegen te beschermen sloegen de meisjes het mantel tje van één harer over haar hoofdjes. Waar schijnlijk doordat het kleedingstuk den kin deren voor de oogen is gewaaid, zijn zij in het kanaal geloopen. STEUN AAN ZUIDERZEEVISSCHERS INGETROKKEN. De prijs der haring daalde verleden week op verschillende afslagen aan de Zuiderzee tot 10 ets. per tal (20 stuks voor een cent), zoodat ook voor hen, die een ruimè vangst behalen, het seizoen teleurstellend is. Gedurende het tijdvak November tot Maart werd door de Zuiderzeevisschers nagenoeg niets verdiend. Velen hunner wendden zich daarom tot de Generale Commissie krachtens de Zuiderzee- steunwet om steun. Deze commissie stelde zich in verbinding met Maatschappelijken Steun, te Amsterdam. Het resultaat was, dat onlangs een aantal visschers die geen middel van bestaan hadden, met ingang van 14 Fe bruari een wekelijksche steun van 3 a f 5 per gezin werd toegezegd. Zij, wier kinderen inkomsten genoten, alsmede ongehuwde vis schers, werden daarvan uitgesloten. Voor de begunstigden was het echter een groote teleurstelling, dezer dagen de mede- deeling te ontvangen, dat de toegezegde steun met ingang van 3 April werd ingetrok ken. De Generale Commissie motiveerde deze beslissing met de opmerking, dat de haring- visscherij nog op normale wijze en in gewo nen omvang kan worden uitgeoefend, en dat, wanneer in de tegenwoordige omstandighe den aan Zuiderzeevisschers of hun gezinnen voldoende middelen tot onderhoud gaan ont breken, zulks redelijkerwijze niet kan geacht worden te zijn een gevolg van de afsluiting der Zuiderzee. VAN ALLES WAT. Om gezonder te slapen. Een zekere dokter T. Regnault heeft uit onderzoekingen de gevolgtrekking willen maken, dat bij het slapen, de richting, waarin men ligt niet van belang ontbloot is. Het slechtste zou zijn, met het hoofd naar het Oosten en de voeten naar het Westen te liggen. De houding „hoofd naar het Noorden en voeten naar het Zuiden" is een groot aantal personen het beste bekomen, die zeggen, dat zij in deze richting lig gend, het beste en het gezondst slapen Een adverteerder, die succes had. Een zeer vasthoudende adverteerder Robinson Crusoë geweest. Hij wist, wat hij hebben wilde, n.1. een schip, en hij plaatste daartoe een advertentie op het hoogste punt van het eiland in den Ivorm van zijn hemd aan een langen stok. In de taal der zee was deze ad ver itentie duidelijk voor iederen zeevaar der. Hem stond geen ander advertentie orgaan ter beschikking en de circula tie was klein, maar Crusoë hield vol, ondanks het feit, dat hij langen tijd geen enkele aanbieding ontving. Hij veranderde den tekst telkens als een kleedingstuk aan flarden was gewaaid maar tenslotte werd zijn vasthoudend heid beloond. Veronderstel dat Crusoë zijn adver tentie na een poosje eens had ingetrok- nke onder de bewering, dat „advertee- ren toch niet loont", waar zouden dan hij en zijn geschiedenis thans zijn Men begrijpe deze les en adverteere Robinson Crusoë adverteerde onder zeer ontmoedigende omstandigheden en had toch succes GEMEENTE WIERINGEN. Autobusdienst. Bij Kon. Besluit van 2 April j.1. is de beslissing gevallen op het beroep ingesteld door de Directie der Ned. Spoorwegen tegen de aan M. Geel verleende concessie voor een auto busdienst Wieringen-Schagen. Op grond van de concurrentie voor de stoomtram Schagen-Van Ewijcksluis is de concessieverleening vernietigd de busdienst zal tot uiterlijk 1 Juli 1932 mogen worden uitgeoefend. Aanneming benoeming. De heer B. Kat heeft zijn benoeming tot keurmees ter der gemeentelijke zeegras-exploita tie aangenomen. Bouwplannen. Voor rekening van de heeren J. Smid en P. Rotgans zal op het gemeentelijk terrein te Den Oever (Zwinstraat door de aannemers D. Bak kej- en Zoon een dubbel woonhuis wor den gebouwd. Hinderwet. Door den heer P. Porte- geijs is vergunning ingevolge de Hin derwet aangevraagd voor de plaatsing van een drietal electromotoren van 4]/2 4, 2 en 2 P.K., ter aandrijving van zaag machine e.d. in zijn timmerwerkplaats te Westerland. Visschersvloot. liet visschersvaartuig W'.R. 37 is in eigendom overgegaan van N. Scheltus op C. de Graaf Jr. Het zal onder hetzelfde nummer in de vaart blijven. Inlijving. De dienstpl. 1932 P. Sies- ling zal op 2 Mei a.s. te Den'Helder wor don ingelijfd bij 't reg. Kust-Atillerie Herhalingoefeningen. De dienstpl. J. Schepers, lichting 1926, is opgeroepen om op 1 September voor 17 dagen op te ko.men bij het le Reg. Veld-Artillerie te Utrecht. Circusvoorstellingen. Het hier van \roeger reeds bekende circus Amanda Roberti heeft ook voor 1932 vergun ning bekomen om te Wieringen voor stellingen te geven. Vermoedelijk zal het omstreeks de maand September komen. Schoolbevolking. Bij de aanvang van het nieuwe schooljaar zijn op de O.L. school te Hippolytuslioef 29 leerlingen toegelaten, op die te Westerland 15. op die te Oosterland 31. Zoeklicht-propaganda. Vanwege het propaganda-bureau van de bekende Zoeklicht-Auto (verspreiding Christe lijke lectuur, uitgaande van .Tohannes de Heer) zal in de loop van 1932 regel matig te Wieringen gewerkt worden. Deze week is de auto reeds voor de eer ste maal te Wieringen verschenen. Overwerkvergunning. Aan de N.V. Machinefabriek Jaffa v.h. Louis Smul ders en Co. is door den Hoofdinspecteur v.d. Arbeid overwerkvergunning ver leend ten behoeve van montagewerken bij de sluisbouw te Den Oever voor het tijdvak 11 t m 23 April. J.V.O.-berichten. Voor de leden Donderdagavond acht uur in de Vonk lezing over 't boek, „Droomkoninkje" van Ileijermans Vrijdagavond hall Poeders en tabletten zijn alléén echt, als de verpakking voorzien is van naam Mijnhardt. Let bij het koopen daar speciaal op, want dit alleen garandeert U de echtheid. acht voor de jongens gymnastiek Zon dagmiddag drie uur bijeenkomst in de Vonk. Voor de adspirantcn Donderdag avond bijeenkomst groep II (Wester land) Vrijdagavond half acht voor de jongens gymnastiek (gccomb. met le den) Zondagmiddag half drie bijeen komst voor jongens- en meisjeszang groepen in de Vonk. Verhuring genieeritoelanderijen. De op 9 April j.1. gehouden verhuring van gemeentelanderijen, heeft, de volgende uitslag gehad Dc Legh, aan P. F. de Maesschalck voor f 150.- (vorige verhu ring P. Lont Pz. voor f 340.-.); Het wegje in de Legh, aan P. F. de Maesschalck voor f 1.- (vorige maal f 1.-.) Gras en rietgewas De Haukes aan D. van Duin voor f 7.- Grasgewas be graafplaats, geen bod. DOOPSGEZ. GEM. Donderdag 14 April 's av. 8 uur Doopsgezin de Jongerenkring. FEESTAVOND V.V.M.P. Weken van te vo ren is over de te houden feestavond van de vereeniging van M.U.Z.-personeel gesproken; het zou een bijzondere avond worden, iets speciaals. „Men" had zich op dezen avond gespitst, en het had aanvragen om een uitnoodiging geregend zoo werd ons door een bestuurs lid van de „V.V.M.P." medegedeeld. Dat men niet karig is geweest met het zenden van uitnoodigingen bewees het tjok volle „Concordia" Zaterdagavond terdege. En dat de avond iets bijzonders is gewor den, zullen de velen, die dezen avond heb ben bijgewoond, gaarne met ons willen bea men. Daar was allereerst de zaalversiering, deze was bepaald „af" te noemen. De ontwerper(s) komt een compliment toe voor de smaakvol le wijze, waarop zij de aankleeding der zaal verhoogd hebben. Met het rood en groen (M.U.Z.-kleuren) werd warm effect verkre gen. Het typografisch zeer goed verzorgde pro gramma. wat bij de entrée der zaal werd aangeboden, gaf na inzage, de bevestiging dat een mooie avond ons te wachten stond. Niet alleen, dat men het volledige gezel schap van Frits Bouwmeester had geënga geerd, doch ook de „Van Dijk's origineelo Volendammer harmonica virtuozen zouden optreden, alsmede het beproefde orkest van den Heer der Kinderen. Na een kort woord van welkom van den Heer G. J. van Wely, wei*d onmiddellijk het scherm gehaald en werd de aandacht ge vraagd voor een hoogst vermakelijk blijspel, n.m. „van je vrienden moet je het hebben" te spelen door het gezelschap van „Frits Bouwmeester." Deze nonsicale, in vijf tafreelen verwerkte verwikkeling, heeft een vertolking gekregen voor honderd procent. Ware dit niet het ge val geweest, het stuk zou gevallen zijn als een baksteen. Doch het vlotte geroutineerde spel van deze troep heeft het stuk volkomen uitgebuit. Het werd geen oogenblik flauw of vervelend, het spontane applaus na ieder bedrijf was voor de artisten dan ook een be wijs, dat het gebodene op hoogen prijs werd gesteld. Lien de Jong, Frits Bouwmeester. Jo Koster en Ferd. Koolbergen als hoofdfigu ren hebben voorzeker het leeuwenaandeel in dit succes mee naar huis genomen, doch ook Paul. Storm als Daly, de Bütter, verdient ge noemd te worden voor de uiterst fijne sy- peering welke hij van deze rol gaf, waardig bijgestaan door Annie Brugman als de huis houdster Natalie. ..Van Dijk's Volendammers" waren hierna aan de beurt van optreden, en de wijze waar op zij het openingsnummer „La Traviata" speelden, veroorzaakte een ovatie van het publiek geen wonder dus dat een toetje werd gegeven. Het bal wat hierna aanving was zeer gezel lig, de balletmeester de Heer Bolten zag van het expirement om een polonaise te houden, wegens de volte, maar af, wat o.i. toch een van de attractie's van een bal is. De beide orkesten weerden zich geducht en menigeen" zal zijn flanelletje wel uit hebben kunnen wringen. Het was een zeer geslaagde avond (zou het heusch de laatste zijn waar de „V.V.M.P." zeer veel eer mee heeft ingelegd. GEDACHTEN GEWIJD AAN DE V.V.M.P.-AVOND VAN 9 APRIL 1932. Lange smalle mooie kaarten Werden bij ons thuis gebracht En wij wisten daardoor allen Weer iets moois ons toegedacht, Immers onze V.V.M.P. Weet telkens wat aparts te geven Wat ons zorgen doet vergeten En ons zegtmensch durf te leven. Ook nu, al is het zeer slecht weer En jaagt de regen om ons ooren Al blaast de wind met orkanen kracht Niets kan ons hoop op 't feest verstoren. Half acht precies, stopt onze auto Voor de bekende „Concordia"-zaal En na 't passeeren der „controle" Klinkt een „O, wat mooi" Der bezoekers allemaal 't Rood, 't wit, en 't mooie groen t Welk in deez' zaal is aangebracht Daartusschen keurige voorjaarsbloemen Vormen tezaam 'n ware pracht De tafels en stoelen, goed gerangschikt Zijn weldra allen ingenomen Alle genoodigde feestelingen Zijn voorzeker opgekomen. Bestuur en leden der V.V.M.P., In smoking allen uitgerust, Zijn zich, dat is volkomen zichtbaar, Van 't goedgaan van 't feest bewust De Voorzitter, met name Wely Loopt maar steeds te spionneeren Hier nog dit en daar nog dat Want, niets mag aan dit feest mankeeren. Acht forsche slagen der dorpsklok Klinken dreunend ons in d' ooren En weldra klinkt „der Kinderen" muziek En doet 'n frissche marsche ons hooren. Nieuwsgierig tui-en wij in de boekjes Die wij bij d' ingang kochten En ontwaarden weldra daarin Wat wij hier zien en hooren mochten ONS SLUIS I. Licht in Zicht. Met man en macht wordt hier aan het leggen van de kabel voor electrisch licht ge werkt. 2 Mei zal de datum zijn, dat stroom zal worden geleverd en wij on ze petroleujnlampen door electrische kunnen vervangen. Wel had hier het arbeiderskamp een eigen electrische in stallatie, maar men was dan ook ge dwongen met de kippen op stok te gaan waar de één-cylinder - motor op een be paald uur werd stop gezet, en degene die dan nog licht wilde hebben moest zich imaar met 'n kaarsje behelpen. 2 Mei hopen we dus het gansche dorp in een zee van licht te zien. De huis-in- siallaties zijn bijna allen geheel gereed dus komt de stroom hier aan men kan dan branden henen gaan. Gezellige Avonden. Aan kamp Hip polytuslioef (in de landbouwschuur) en aan Middenmeer (Sluis III) werden voor de arbeiders gezellige avonden ge houden, die uitnemend zijn geslaagd. Muziek, een goochelaar en voordrach ten vormden een zeer gevarieerd pro gramma. Dat dit voor de arbeiders, die zooveel dagen het huiselijk leven moe ten ontberen, een welkome afleiding is, laat zich begrijpen. SLUIS I. Naar wij vernamen is de Mandoline vereeniging Oefening Kweekt Kunst van Wieringen uitgenoo digd een concertavond hier in de can- tine te geven. Men heeft wel het ver moeden, dat de vereeniging het ver zoek zal inwilligen. Zware kloppen, hamerslagen 't Dempen der lichten in de zaal Veroorzaken 'n stille spanning Vol verwachting zijn w' allemaal. Immers 't gezelschap „Frits Bouwmeester" Zal voor 't voetlicht nu verschijnen Weten: „Van je vrienden moet je 't hebben" Te brengen in de rechte lijnen Vol bewondering slaan w' hun gade Hun spel dat is gewoonweg af, Voor zulk een vlot natuurlijk spelen Stonden wij voorzeker allen paf. Niet één. doch allen waren uitmuntend 'n Tien komt komt hun allen waarlijk toe Al was het stuk 'n vijf tafreelen Lang nog waren wij 't niet moe Davrend klonk dan het applaus Aan 't „halen" kwam haast geen end Frits „Bouwmeester's gezelschap" Heeft ons allen nu verwend. Doch stil het voordoek gaat weer open En wat er nu voor 't voetlicht kwam Is, (ja de V.V.M.P. weet wat zij doet) Het „Van Dijks accordion-gezelschap van Volendam. Drie spelen op de trek-piano ,-,De vierde, is de Jazz-band-man" Wie deez' vierde heeft aanschouwd Weet nu, hoe men 't publiek vermaken kan Met zijn fijn gesminkte toetje En zijn wipperige pet Heeft hij heel de zaak vermaakt („Ook achter zijn naam 'n tien gezet") Over 't werk der „Volendammers" Behoeven wij niets meer te schrijven Zij zijn toch alom beroemd En dat wel zonder overdrijven, .Het bal gaat nu een aanvang nemen, Bolten is de leiding toevertrouwd Doch al heeft Bruul een groote zaal Hij heeft nog „veel" te klein gebouwd. Wij werden op elkaar geschoven Aan warmte was er geen gebrek En nog maar was er om te dansèn Een al te nietig klein bestek. Doch Bolten weet „in deze raad" Eerst danst de V.V.M.P. En daarna steekt 't restant in zee. De V.V.M.P. kent de feesten En weet dat het er doorgaans tocht En heeft, om de griep de nek te drukken Prachtige mutsen en petten aangekocht, 't Wordt 'n echte jovele boel Een ieder heeft de grootste pret En ondanks een overvolle zaal Gaat alles even keurig net. De klok heeft lang reeds drie geslagen En nog gaat er maar niemand heen 't Bewijst, hoe dit feest marcheert En of 't publiek is goed tevrêen. Dat behoeven wij niet te melden Deez' regels zeggen reeds genoeg Daarom was het dat C. J. Bosker Aan v. Wely 't woord nog even vroeg. En hulde bracht aan V.V.M.P. En hun toewenschte nog 'n lang bestaan, Opdat wij nog menigmaal Samen mogen feesten gaan. En wij, wij zijn u dankbaar heeren Ook wij, wij roepen hulde uit V.V.M.P. „Nog zeer veel jaren" Waarmede ik deez' regels sluit. M. J. B. Oosterland, 10 April 1932. Een begin van brand. Zaterdagmid dag werd de brandspuit van Hippoly- (ushoef gerequireerd naar Westerklief, waar brand was uitgebroken in een boe renwoning (eigendom van den heer A. Peereboom te Ilpendam), waarin een drietal gezinnen zijn gehuisvest. Het bleek dat een kachelpijp, welke over de zolder lag, rood gloeiend stond, en zoo liet houtwerk had doen vlamvat ten. Met vereende krachten werd ech ter aan deze beginbrand spoedig een eind gemaakt. Politie: Gevonden een bruine porte- monnaie met eenig geld. Verloren: een hamer. Inlichtingen Gem. Bode. Stierenkeuring. Vanwege de Provinciale Commissie tot bevordering der Veehouderij in Noord-Holland en het Nederlandsch Rund vee Stamboek had j.1. Zaterdagmorgen de jaarlijksche stierenkeuring plaats. Aangeboden werden 7 éénjarige stieren, waarvan 3 voorloopig voor het Stamboek werden aangehouden, om bij de eerstvolgen de keuring in Mei a.s. opnieuw te worden gekeurd. De aangehoudene waren 2 stuks van den heer M. S. Bakker en 1 van den heer W. Cz. Mostert. Verder werden voor dekking van vee voor de fokvereeniging allen goed gekeurd. Ook werden nog 2 twee-jarige stie ren aangeboden n.1. door den heer M. S. Bak ker voor de fokvereeniging „Oost-Wieringen" Einde van de baggerwerken. Nog steeds waren eenige baggermachines aan het werk om de tochten en kanalen in onzen nieuwen polder op diepte te brengen. Door de gunstige weersom standigheden heeft men den geheelen winter en in dit voorjaar flink kunnen doorwerken. Zoo is nu dit werk dan ook grootendeels volbracht en nemen de baggermolens afscheid van een ter rein, waar zij dagen, maanden, ja ja ren het knarsen van hun emmers heb ben laten hooren. De vraag rijst hier ook al weer: waar moeten de aanne mers met hunne materialen nu heen, als verdere inpolderingen worden stop gezet. Stand der gewassen. Ondanks 'f koude voorjaar, staat het met de gewas sen op de in bouw gebrachtte velden er in eerste instantie goed voor Oók de gras- en klavervelden doen 't uitstekend. Met enorme zig-zag-eggen waarvoor een tractor worden die vel den thans bewerkt. Het is wel merk waardig dat men in de Wieringermeer bijna geen enkel paard op het veld aan het werk ziet. Alles machines; echt Amerikaansch Politie: Gevonden in den Wieringer- meerpolder twee briefjes van f 10.- Inlichtingen bij den Gem. Bode, Hip- polytushoef, Wieringen. Correspondentie. Ik hew de griep en kon mien brief dus dutmaal niet schrie- ve. 't Spiet me wel. Oo,m IIARM. C. HOOGVORST, Tuinier. LEVERT ALLE PLANTSOEN TEGEN VERMINDERDE PRIJZEN. FRANCO THUIS. en door den heer N. D. Mulder voor de fok- vereeeniging West-Wieringen. Beide stieren werden voor opname in het Stamboek goed gekeurd. De keuringscommissie bestond uit de heeren E. Koster te Berkhout en Bakker te Venhuizen. Voetbal Oosterland. De voor Zaterdagmid dag vastgestelden wedstrijd V.V.M.P.-comb.- Voorwaarts moest wegens de regen worden afgelascht. Uitvoering „Voorwaarts". Zondagavond had in de zaal van den Heer Alb. Klein te Ooster land een openbare uitvoering plaats van de voetbalvereeniging Voorwaarts. De belang stelling voor deze avond was vrij groot en de zaal was bijna geheel gevuld met belang stellenden toen de Secretaris van Voorwaarts de Heer Hekman het openingswoord uit spraak. In zijn openingswoord heet spr. de aanwezigen hartelijk welkom en spr. hoopt dat de aanwezigen zich vanavond op de uit voering van Voorwaarts zullen amuseeren. Vervolgens geeft spr. een kort overzicht van de oprichting van Voorwaarts, begonnen met negen leden telt de vereeniging thans vijf en twintig leden. Spr. brengt dank aan allen die hebben medegewerkt om Voorwaarts vooruit te krijgen en in het bijzonder de V.V.M.P. over wiens terrein Voorwaarts twee dagen per week mag beschikken. Als eerste nummer van het programma een tooneelstukje in één bedrijf „Het levende standbeeld". Dit stukje werd met een harte lijk applaus beloond. Vervolgens kregen we een paar voordrachten van de Heeren Ha verman en Hidden en tot slot nogmaals een stukje in één acte „De twee Vagebonden". Laatstgenoemd stukje heeft veel bijgedragen voor het succes van deze avond. De Heer Hekman, bedankt de aanwezigen voor de medewerking voor het doen slagen van dezen avond. Tevens deelt deze spr. me de dat zij. die lid willen worden van Voor waarts zich kunnen opgeven bij J. Hekman, Hofstraat 54, Den Oever. De avond werd met een gezellig bal besloten. Herwonnen Levenskracht." Het plaatselijk comité van „Herwonnen Levenskracht" afd. Wieringen heeft Zaterdag 9 April in het café van den heer Veerdig een propaganda-feest- avond gehouden. De Voorzitter F. Kiela opende met den Christelijken groet en sprak een woord van dank aan den R.K. Volksbond en hare on- derafd. voor den toegezegden steun, om zoo doende het Plaatselijk Comité in de gelegen heid te stellen dezen avond te houden. Verder heet de voorzitter den G. A. en den heer Haver, Hoofdbestuurslid, welkom en ten slotte al de aanwezigen, daarbij betreurende, dat er zoo weinig zijn opgekomen, waarvan het slechte weer wel de grootste schuld zal zijn. Hierna werd het woord gegeven aan den heer Haver, die op schitterende wijze de werkzaamheden van „Herwonnen Levens kracht" uiteenzette. Spr. gaf eenige cijfers te hooren, hoe velen er in ons land zijn die kampen met de verschrikkelijke vijand T.B.C. Maar om al deze menschen te verplegen is veel geld noodig en daarom spoor ik u allen aan zegt spr. om u op te geven voor de vrij- willigen 5 cents contributie. Helpt allen zoo veel gij kunt mee, opdat deze menschen al len zoo spoedig mogelijk opgenomen kun nen worden ter verpleging. Spr. eindigde zijn rede met den wensch uit te spreken, dat zijn woord hier op Wieringen vruchten mocht voortbrengen. De G. A. sprak tot den heer Haver een woord van dank dat zijn rede velen er toe mogen nopen zich op te geven voor de vrij willige contributie Toen was het de buurt aan de tooneelver- eeniging „St. Hippolytus" om het verdere ge deelte van den avond te vullen. Zij brachten voor het voetlicht een tooneel spel in drie bedrijven „Een offer" door P. A. Bruinsma. Dit stuk werd op keurige wijze weergegeven. Zeker fouten zijn er, maar het zijn nu ook geen beroepstooneellisten, en als er aanmerkingen gemaakt zouden worden zouden deze toch zeer gering zijn. De tooneel- listen hadden dan ook een aandachtig ge hoor en mochten een warm applaus in ont vangst nemen. De G. A. sloot deze bijeenkomst na eerst allen te hebben bedankt voor het doen wel*

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2