Zondagmiddag lialf drie bijeenkom sten voor jongens- en meisjes-adsp. in de Vonk drie uur bijeenkomst voor de leden. Bij gunstig weer een wandel tocht De werkgelegenheid bij de Zuiderzee werken. Burgemeester- en Wethouders van Wieringen hebben zich met een adres gewend tot den minister van waterstaat, waarin er op gewezen wordt, dat de uitvoering der Zuiderzee werken, voor zoover Wieringen en naaste omgeving betreft, haar vol tooiing begint te naderen. Een vraag stuk van dringenden aard zal dan de landaeht vragen en wel dit wat moet er gebeuren met de duizenden arbeids krachten, die de laatste jaren te Wie lingen werk hebben gevonden. Voor de gemeente is deze vraag van het hoog ste belang, daar in de huidige moeilij ke omstandigheden de kans op werk el ders zeer gering is. Het moet uitgeslo ten worden geacht, dat de gemeente Wieringen dan in staat zal zijn om al deze menschen te ondersteunen. Dit zou stellig leiden tot den financieelen ondergang der gemeente. De gevreesde gevolgen zouden ten deele te voorkomen zijn door voortzet ting van de Zuiderzeewerken en droog making van de Noord-Oostelijke polder Daarom wordt een dringend beroep ge daan op de regeering om bij de over weging van al- of niet-voortzetting der Zuiderzeewerken met de belangen Ier gemeente ernstig rekening* te hou den. In een adres aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw wordt er verder op gewezen, dat ook bij voortzetting der Zuiderzeewerken alle moeilijkheden voor de gemeente niet zijn verdwenen. Er zal in elk geval een overgangstijd ontstaan, waarin de werkloosheid zal toenemen. Reeds thans, nu alle werken nog volop in gang zijn, staan een 80-tal werkloozen ingeschreven de dichting van den af sluitdijk is een kwestie van korten tijd en het is te voorzien, dat het aantal werkloozen geregeld zal stijgen om in het najaar een hoogtepunt te bereiken De medewerking van de regeering wordt daarom ingeroepen om een regel matige afvloeiing der arbeiders te bevoi deren. Niet alleen mag het een ïcdelijk verlangen heeten, dat de arbei ders, die vocrr het groote rijkswerk hier heen zijn gekomen, met rijkshulp weer vertrekken, doch de regeering alleen ook beschikt over de noodige middelen en bevoegdheden om dit doel te berei ken. Schietoefeningen. Op 21 en 22 April en van 25,{29 April zal met luchtdoel geschut geschoten worden van een standplaats nabij de verdedigingswer ken Kaaphoofd en Kijkduin. De secto ren, waarin geschoten wordt, strekken zich uil tusschen de peilingen Kaap hoofd 90 o en 150 o en Kijkduin 60 o en 120 o tot op een afstand van 15 K.M. uit de kust. Tijdelijk onderwijzer. In verband met ongesteldheid van den Heer .J. Geerts is tot tijdelijk onderwijzer aan de R.K school te H.-Iloef aangesteld de neer J. J. Out te Beverwijk. FILM-AVOND „T. O. V." De verceniging van Zuiderzee-perso neel „Tot Ontspanning Vereenigd' iieeft Vrijdag j.1. voor leden donateurs en genoodigden wederom een film avond gehouden. Vertoond werden een drietal films, n.in. de bedrijfsfilm van het Cijnservee- ren van hout door middel van creosoot welwillend afgestaan door de firma Gips. Tevens een tweetal geluidsfilms van Philips. Voor de pauze werd vertoond de crco- sootfilm, na eerst te zijn ingeleid met een enkel woord door een vertegenwoor diger van de firma Gips, de Heer Richel De film is vervaardigd door Joris IvonS (voor de buitenopnamen) het wetenschappelijke en binnengedeelte door de Duitsche filmonderneming „Ufa". Op duidelijke wijze laat de film zien de voordcelen die het geeft wanneer men door z.g. bouwhout gebruikt, dat, wat geprepareerd is met creosoot. Achtereenvolgend laat de film zien het kappen van het hout, de verzending per boot, spoor en vlot, het winnen van steenkool waaraan het creosoot wordt onttrokken, met z.g. trichopamen wordt een beeld gegeven van het dista- latieproces, voordat goede creosoot is verkregen ondergaat deze een heele behandeling. Ook de micro-copische opnamen van het bederf, waaraan hout onderhevig is, wapneer het niet met creosoot is be handeld, zijn duidelijk weergegeven. De diverse parasieten welke op hout leven zijn legio, en de proeven welke werden genomen met bereid en onbe reid hout, waren een doorslaand be wijs, dat de levensduur van hout be langrijk wordt verlengd indien behan deld met creosoot. Voor insiders was dit dan ook een buitengewoon leerzame film welke aan duidelijkheid niet te wenschen overliet. Na de pauze werden vertoond, de films van Philips, waarvan hét eerste filmpje de radio-wereld-omroep het meeste heeft voldaan. Dc film van het bedrijf van Philips voldeed niet zoo, weliswaar geeft Joris Ivens hier een gerafineerd stuk film techniek te zien, doch het drukke in deze film vermoeid de toeschouwers en aan het einde hoopt men allen maar dal men nooit in zoo'n heksenketel be hoeft te werken. Alles tempo, tempo. Razende machines, met loopende band, waar tusschen de ranke vingers van meisjes, welke nog maar n gering onderdeel voi^nen in uit gecompliceer de productie-proces. Alleen in de glasblazei ij, Lier is de mensch nög een belangrijk personage^ 311 is een groote tegenstelling waar te nemen bij de uitdrukking in het ge laat van de arbeidende mensch. Ivens heeft op duidelijke wijze laten zien, de actie welke uitgaat van de mensch als hij zelf „maakt" of dat .lij slechts beschouwd wordt als een gering onderdeeltje van dc machine »vaar alleen nog maar voor noodig is, lat men het door de machine aan te ge- zen tempo bijhoudt. De muzikale bewerking van Lou dichtveld kon ons niet bekoren, de bij ■en vorige gelegenheid vertoonde stille ilms van het bedrijf van Philips was eel duidelijker en beter verzorgd met jijschriftcn, gaf bovendien een veel jeter overzicht van liet geheele bedrijf. Aan het eind van de vertooning dank e Ir. J. C. N. Ringeling als voorzitter ;an „T.O.Y." de beide firma's voor iet a(staan der films Ook dankte Ir. Ringeling den Heer Richer voor de oolichting welke hij heeft gegeven bij Je creosoot film. Een gezellig dansje, waar al spoedig Remming in zat besloot dezen avond. DOOPSGEZ. GEAI. Donderdagavond 8 uur Doopgsgez. Zusterkr DE VERGADERING VAN DE ZEEGRAS MAAIERS. Naar wij vernemen belooft de vergadering /an de zc-egrasmaaïers van a.s. Zondag in Jafé Scheltus zeer belangrijk te worden. Algemeen verwondert men zich dat na het ;ekend worden van die vergadering plotse- ing besloten is tot verder persen van het zeegras, temeer waar het de bedoeling van -en bijeenroepen is door samenwerking tot iet beste resultaat van allen te komen Biljart Seance. Zaterdagavond a.s. 8 uur geeft Prof. Koehof in 't café van Mej. Wed, D. Heijblok.een biljart-seance, zoodat liefheb bers weer kunnen profiteeren. (Zie adv.) Zondag treedt de heer Koehof op in 't café van den heer A. Klein te Oosterland. HOOG BEZOEK. Z. Ex. Minister P. J. Rey- rrier bracht in gezelschap van Ir. J. A. Rin gers dir.;gen. der Rijkswaterstaat per auto een bezoek aan de Zuiderzeewerken te Den Oever. Dit was de le keer dat de Minister per auto over de afsluitdijk naar het nog te slui ten stuk zee de Vlieter is gegaan. Feestelijke herdenking10-jarig bestaan Man doline orkest „Oefening kweekt Kunst." Dir. den Heer P. Jongkind. Op luisterrijke wijze heeft O.K.K. Zaterdagavond haar 10-jarig jubileum gevierd. Er werden bloemen en cadeaux aangeboden en toespraken gehouden, en bovendien het was gezellig. Tafels en stoelen waren langs den kant gerangschikt, in het midden was de zaal vrij gehouden zoodat tusschen de pauze's gedanst kon worden. De vereeniging van M.U.Z.-personeel was zoo bereidwillig geweest om haar versiering van de vorige week af te staan. Hoewel de aanvangstijd op half acht was gesteld, werd tegen half negen een kleine openingsrede uitgesproken door den Eere- Voorzitter Burgemeester L. C. Kolff. Namens O.K.K. heette de Heer Kolff de aanwezigen welkom, in het bijzonder de plaatselijke vereenigingen, welke vertegen woordigd waren doof één of meerdere be stuursleden, n.m, de mandolineclub „Oost- Wieringen", muziekcorps „Harmonie," ge mengde Zangvereeniging „Zang en Vriend schap", Gymnastiekvereen. „Wieringen," voetbalvereniging „Succes", „Landelijke Rij- vereeniging." O.K.K. stelt deze aanwezigheid zeer op prijs, Dat ook de burgerij met het vereenigings- ieven medeleeft, heeft spr. bij een vorige ge legenheid reeds mogen constateeren, waarbij spr. de vereerende taak heeft gehad een vaandel namens de ingezetenen te mogen aanbieden. Bij die zelfde gelegenheid heb ik de ver schillende successen mogen releveeren, zoo dat ik mij ontslagen acht om nu in herha ling te treden. Het succes is steeds in stijgen jen lijn gegaan. De vereeniging heeft natuur .ijk haar voor- en tegenspoed gehad. U zult daar straks wel meer van hooren. Spr. hoopt dat bij een volgend jubileum- daar weer op gewezen kan worden. Mijnheer Jongkind, aldus de heer Kolff, gij hebt op Wieringen veel moois gebracht me1 uw club. doch ook buiten Wieringen hebt gij steeds de naam van onze gemeente opgehou den. Overal waar gij met uw club op een wed strijd verschijnt, houd men rekening met u en uw club, en wordt de concurrentie zwaar geacht. Moge de verdere levensloop even glorieus zijn als de afgeloopen 10 jaar. Hiermede verklaar ik deze avond voor ge opend. (Applaus.) O.K.K. bracht hierop een vijftal nummers .en gehoore, waarvan vooral no. 2 de Con cert Ouverture, Klanqe von Erie See, uitmun .end werd uitgevoerd. De laatst gespeelde OK.K.-marsch, speci- lal geschreven door den heer W. Boon. ver wierf op verzoek van den dirigent een stevig applaus en werd herhaald. Huldiging P. Jongkind. De Heer Herm. Zon deelde mede dat een kleine aanvulling op het programma moest .'/orden aangebracht. De dames van de club hadden namelijk •en klein geheimpje gehad, wat moeilijk dus vermeld kon worden. Dit geheim mocht nu :chter aan de openbaarheid worden prijs gegeven, wat mej. Chr. Metselaar zou doen. Mej. Metselaar trad hierop naar voren en 'as een zeer toepasselijk gedicht voor, waar- n was neergelegd de dankbaarheid en aan hankelijkheid welke de leden der Club jegens le Heer Jongkind hebben. Een zeer fraaie rooktafel met gedreven koper sigarendoos werd den heer Jongkind tevens aangeboden, terwijl mevr. Jongkind, die haar man en de club in alles terzijde staat werd bedacht met een mooie palm. De Heer Jongkind getroffen door deze on verwachte huldiging bedankte zijn leden met enkele hartelijke woorden. Hierop werd een „lang zal hij leven" ingezet Van de gelegenheid tot het Complimentee ren werd gebruik gemaakt, door de Heeren M. J. Bosker namens de mandolineclub „Oost Wieringen", welke zijn felicitatie ver gezeld deed gaan met bloemen, de Heer D. Oden namens „Succes" eveneens vergezeld met een bloemenmand de Heer C. J. Bos ker namens „Harmonie" en de Heer L. C. Kolff namens de rij vereeniging. De Heer Jongkind dankt de vereenigingen voor de gebrachte hulde, en hoopt dat de goede verstandhouding welke er heerscht tus schen O.K.K. en de andere vereenigingen steeds bewaard mag blijven. Een vijftal dames brachten hierop een grap pig kluchtspel ten tooneele, getiteld „Kavi aar", wat door allen heel goed werd gespeeld. Vervolgens declameerden de ^mes E. Dek ker en T. Lont, een Vue, waarin het wel en wee van de afgeloopen 10 jaar in dichtvorm werd gememoreerd. Gelukkig voor O.K.K. heeft zij meer voor als tegenspoed gehad, het droeve ongeluk wat één harer leden overkwam was reeds ruim voldoende. Met heldere stem werd door beide dames één en ander naar voren gebracht, en menig avontuur werd op deze wijze aan de verge - telheid ontrukt. Een daverend applaus volgde dan ook. Mej. Chr. Metselaar droeg hierop voor „De Vrie-Vra Vrouwtjes", geassisteerd door een zestal dames wat zeer in den smaak viel. Het programma was hiermede ten einde. De Heer Jongkind sloot met een enkel woord en bracht Mej. Gr. Bosker nog dank voor de grimage. Het bal wat toen volgde kenmerkte zich door een zeer gezellig verloop. Hulde aan de onvermoeide „Concordia- band" waar zeer veel van gevergd werd. Aan het slot van den avond ontpopte zich een drietal heeren als balletmeesters, wat de (temming niet weinig verhoogde. MET DE VUISTJES DICHT ongestoord en uien lang slaapt Uw kindje, als gij de gewonde, gesmette of ontstoken plekjes van zijn huidje verzacht en geneest door ze in te wrijven met Mijnhardt's Kin- derzalf. Doos 25. Tube 40 ct. Bij Apoth. en Drogisten. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Provinciale Weekkrabbels. Dit jaar is het 25 jaar geleden dat Den Burg op Texel een gasfabriek kreeg ook is voor 25 jaar terug het eerste Badhotel te De Koog geopend, terwijl Texels Eigen Stoom bootonderneming 25 jaar geleden werd opge richt. Al is in de loop der jaren Texel tot elec- trificatie overgegaan, zijn de bovenstaande jubilea's toch wel feiten van belang voor Texel. Vooral Texel's Eigen Stoombootonder neming mag zich in een buitengewone bloei verheugen. Zoo zelfs dat het bestuur in be raad heeft genomen, een grootere boot aan te schaffen. Hun devies is een grootere boot, comfortabel, sierlijk, zuinig in het bedrijf, Gaat het op Texel m'ejt de verschillende ondernemingen naar werisch, behoeft men in Den Helder ook niet ontevreden te zijn, want in de afgeloopen week hebben zich daar tij delijk, eenige nieuwe bewoners gevestigd. Zigeuners hebben daar hun tenten opgesla gen. Al is het gedoe van dit vreemde volk niet van romantiek ontbloot, staat het te bezien, of het Gemeentebestuur wel zoo heel erg op deze bewoners gesteld is. Dan kan men op Wieringen tevreden zijn. Al zijn de vele be zoekers, die komen, hier slechts voor enkele uren, zij zijn even hartelijk welkom, en dat er veel bezoekers komen is wel duidelijk waar te nemen aan het aantal kaarten die reeds afgegeven zijn, om toegang te verleenen tot den afsluitdijk naar Friesland. Op Donder dag 14 Aprjl waren er reeds resp. 2178 en 239 afgegeven en dat met het gure weer in die dagen. Wat zal er een bezoek komen als de mooie dagen aanbreken. Het nationaal Cri siscomité zal er zeker wel bij varen daar de opbrengst voor genoemd comité-bestuur is. Laten de menschen maar komen, zooveel te meer, zooveel te liever. Wieringen kan er baat bij hebben. Het woord „Crisis-comité" zegt al voldoende in welken tijd wij tegen woordig leven. Zoo zit de gemeente Koedijk ook weer in moeilijkheden. Koedijk is in het laatste jaar uogal eens genoemd geworden. Thans is het zoover gekomen dat men noch bij banken of elders geld kan leenen en men heeft zich verplicht gezien zich opnieuw tot den Minis ter te wenden om hulp. De woorden „crisis en ongelukken" gaan tegenwoordig samen. In Huisduinen is een kereltje van 6 jaar zoodanig in het prikkeldraad gevallen, dat men vreest, dat de arme kleine een been af gezet zal moeten worden doordat er een bloed vergiftiging is ontstaan. In Wervershoof geraakte het zoontje van slager B.. al spelende in een gierput. Dat kinderen onbezonnen kunnen zijn en geen gevaar zien, bewijst wel het typeerende ge val, waarbij een meisje, dat viel en midden mder een vrachtwagen kwam te liggen, aan de achterzijde lachende te voorschijn kwam zonder ook maar geschrokken te zijn. De gewassen. Ue laatste regenbuitjes hebben de gewassen in de Wieringer- meer goed gedaan. Dc gele kleur is ver dwenen en als het nu wat warmer wordt zullen spoedig de velden een lust voor de oogen zijn. De kunstmest strooiers zijn ook druk in de weer, om wat nog wat achterlijk is. een handje te helpen. Hoog bezoek. Prins Hendrik is voor nemens om op Woensdag 27 April a.s. do Zuiderzeewerken en den Wieringer meerpolder te bezoeken. Sluis I. Waterleiding. Heden is het personeel van het Waterleidingbedrijf geai riveerd om een begin te maken met het leggen der huizen voor de wa terleiding. Men vertelde ons dat over 5 a 6 weken Sluis I reeds water zal kun nen betrekken. Zooals wij reeds in ons vorig nummer hebben gemeld, heeii Minister Roymer Vrijdag j.1. een bezoek gebracht aan onzen nieuwen polder. Zijne Excellentie en zijn gezelschap waieu zoo welwillend voor de foto graaf van de „Wieringermeerbode" te willen poseeren. Van links naar rechts ir. Ringers (dir.-gen. van W aterstaat); ir. Mosu; ir. Smeding landbouw k. ir.); minister Reymer; ir. Roebroek (dir. W .meerpolder.) Deze foto werd genomen te Sluis I. Op den achtergrond de woningbouw. genoodzaakt zijn met 1 Mei a.s. een aantal mijnwerkers te ontslaan. Op de Staatsmij nen werd aan 250 man, voornamelijk buiten landers, ontslag aangezegd op de Oranje Nassaumijnen aan ongeveer 110 man. BINNENLANDSCH NIEUWS. TWEE BUSPASSAGIERS GEWOND. Doordat een paard schichtig werd en zwenkte. Zaterdagmorgen omstreeks 12 uur reed onder Nijnsel, gemeente St. Oedenrode, een autobus van de Tramwegmaatschappij „De Meierij" in de richting Eindhoven en passeer de een kar met paard bespannen, die bela den was met steigerhout. Toen de bus hal verwege gepasseerd was, werd het paard schichtig en maakte een zwenking met de kar in de richting van de bus. Dientengevolge sloegen de palen, die op de kar lagen, door den zijwand en de ruiten van de bus met het gevolg, dat twee vrouwelijke passagiers zwaar gewond werden. Een harer heeft waarschijnlijk een hersenschudding be komen. Ze mocht van den geneesheer niet worden vervoerd. Men vreest voor haar leven. De andere passagiers in de bus werden door de glasscherven licht gewond. ONTSLAG BIJ DE MIJNEN. Aan 360 man ontslag aangezegd De moeilijkheden in de Limburgsche mijn industrie zijn oorzaak, dat zoowel de Staats mijnen als de Oranje Nassau-mijnen opnieuw EEN 106-JARIGE VROUW. Ouderwetsch-degelijk, De oudste vrouw in Engeland, de 106-ja- rige Arabella Bridgman, is te Windsor gestor ven. De laatste keer, dat zij Londen bezocht was ruim 60 jaar geleden, toen Charles Dic- kens daar zijn laatste voordracht hield, Zij was tegen alle modern comfprt gekeerd. In haar huis brandde noch gas noch electrisch licht. Zij liet zich nooit fotografeeren, maar droeg daarentegen de mode van het jaar 1850 (zoodat zij voor een fotograaf een be langwekkend object zou zijn geweestMerk waardig voor deze oude dame was verder, dat zij nooit haar waren leeftijd opgaf. GEMEENTE ZIJPE. OUDESLUIS. Dinsdagmiddag 1.1. gaf Prof, L. Miillens-voor de kinderen der Openbare Lagere School alhier een voorstelling, welke zeer in den smaak viel. De goocheltoeren werden met veel belangstelling gevolgd. Een prettig uurtje werd in het Gymnastieklokaal gesleten, dank zij vele goede gevers(sters.) OUDESLUIS. Woensdagavond hebben op geschoten belhamels de vonder („het postje") van den Heer J. v. d. Oord in de sloot voor het woonhuis gesmeten. Gelukkig, dat er niemand in 't donker gebruik van 't brugge tje heeft moeten maken, want dan zouden er groote ongelukken hebben kunnen plaats vinden. Waar verschillende soortgelijke „on gepaste" grappen in den laatsten tijd uitge haald worden, zal er wel op hardhandige wijs een eind aan gemaakt moeten worden, anders wordt het van kwaad tot erger. BURGERBRUG. Algemeene vergade ring der Coop. Boerenleenbank (e Bur- gerbrug op Donderdag 16 April 1932 in het lokaal van den heer P. Langedijk. Aanwezig 100 leden, waarvan 13 bij volmacht. Voorzitter den heer C. Smit beet allen hartelijk welkom en verzoekt de Sccre taresse de notulen der vorige alge meene vergadering gehouden l i April 1931 te lezen, welke onveranderd wer den goedgekeurd. Waarna de financi- eele commissie over 1932 haar verslag uitbrengt en verklaard den heer Iv. Bos ook namens den heer J. G. Dekker alles in de beste orde te hebben bevonden. Waarna de rekening en balans over het jaar 1931 door de vergadering werden goedgekeurd. Hierna bracht de kassier haar verslag over hel afgeloopen boek jaar uit, waaruit ons het volgende bleek Op 31 Dcc. j.1. had dc bank 164 leden, aan spaargelden was belegd f 363233,96 en in omloop 327 spaarboekjes, 159 voorschotten waren uitgegeven tot een bedrag van f 299721.— in loopende reke ping was de bank tegoed van leden i'36968,68 en aan leden verschuldigd f 14421,15 het tegoed bij de Centrale Bank bedroeg f 9345,32 tevens bezat de bank op dien datum 48 dep. oblg. van de centr. bank ieder groot f 1000,-. Het reserve-fonds bedraagt f f27944,62 de ge maakte winst over 1931 is f 2434,92. Hierna gaf de vergadering haar toe stem,ming om de gemaakte winst op de reserve te plaatsen zoodat dit nu zal ko men tot een bedrag van f 30379.54. Tot leden van bet stembureau voor dezen avond werden benoemd de hee ren Ludeke, Hopman en Schilder. De aftredende heeren Eiiks en 't Hart werden herbenoemd, als Directeur en lid van den Raad van Toezicht. Daarna rondvraag en sluiting waarbij voorzitter den aanwezigen dankt voor bun goede opkomst als bewijs van be langstelling voor onze Coöperatie. MARKTBERICHTEN. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 15 April 1932. Op de Vrijdag gehouden Graanmarkt waren in totaal 278 H.L.'s aangevoerd als 18 H.L. tarwe f 4.75 a 7 44 H.L. gerst chev. f 525 a 7 95 H.L. haver f 5 50 a 7.50 27 H.L. boonen, w.o. bruine boonen f 10 a 12.50 duivenboonen f 9 witte boonen f 8 a 15 2 H.L. Kanarie- zaad f 8 3 H.L. geel mosterdzaad f 11 18 H.L. karwijzaad f 16 a 20 43 H.L. blauw- maanzaad f 25 a 27 28 H.L. erwten, w.o. groene erwt^p (kleine) f 7 a 12.25 groene erwten groote i f 30 grauwe erwten f 10 a 20 vale erwten f 12 a 30 Alles per 100 Kg. Handel goed. De Kaasmarkt. ALKMAAR, 15 April 1932. Op de Vrijdag ge houden kaasmarkt waren aangevoerd 93 sta pels wegende 103172 Kg. kaas, waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas 45 stapels Kleine f 21 4 stapels Commissie f 21. Boe renkaas 3 stapels Kleine f 21. Alles met rijksmerk. Handel matig. ALKMAAR, 18 April 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt61 Vette koeien f 120—280 handel zeer stug 11 Vette kalveren f 22.50 a 140 Vette kalveren per Kg. f 0.70 a 1.10 125 Nuchtere kalv. (slacht) f 2 a 8 888 Vet- :e Varkens zware) per Kg. 18—23 cent en Zouters 1719 cent per Kg., handel matig. MARKTOVERZICHT der vorige week Inge zonden door Jac. Knoop, Makelaar in aard appelen, Groenten en Fruit, Nassaukade 158, telef. 81431 Amsterdam. Vorige week waren de prijzen onveranderd, alleen voor alle potersoorten lagere prijzen veroorzaakt door te groote aanvoer en door dat de winkeliers ze in de winkels niet meer kwijt kunnen, evenzoo is het geval met Drentsche en Overijsselsche Eigenheimers. Ook Roodster is nog moeilijk te verkoopen. Verwacht worden dan ook nog lagere prijzen. Veel klachten hoort men over Bonten wat betreft stijf in de kook, geen bloem, en is voor deze soorten geen hooge prijs te maken, ook de sorteering van de bonten is slecht. Alle soorten Bonken gevraagd. Malta aard appelen weinig vraag. Eerste soorten Bonten en Blauwen komen weinig aan de Markt, daar deze te duur-zijn in het land, en hier de prijs er voor niet te maken is. De volgende prijzen werden heden 18 April gemaakt per H.L. Blauwe Poters f 1.50 a 2 Bonten po ters f 1.50 a 2 Spuische Eigenh poters f 1.50 a 2 Zeeuwsche Bonten f 3 a 4.50 Idem Blauwen f 3 a 4.25 ld. Roodster f 2.50 a 3 ld. Klei Industrie f 2.50 a 2.60 ld. Eigenh. f 2.75 a 3.20 ld. Bonte en Blauwe poters f 1.50 a 1.90 Vlaamsche Eigenh. f 2.50 a 2.60 Spuische Eigenh. f 3.30 a 3.60 Friesche Bor- gers f 3 a 3.20 ld. de Wets f 2.50 a 3 ld. Roodsterpoters f 1.40 a 1.50 Ypolders Bra vo f 3 a 4 ld. Bevelanders f 3 a 3.20 Andij ker Blauwen f 2 a 2.25 N. Holl. Eigenh. f 2.10 a 2.80 Dito Roodster f 2.50 a 2.60 Anna Paulownazand f 2.10 a 2.80 Idem Roodster f 2.40 a 3 Texel Roodster f 2.40 a 3 ld. Zand f 2.10 a 2.80 Drentsche Eigenh. f 1,40 a 2.50 Winter Malta p. 100 Kg. f 8 a 10.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2