tGf 23e JAARGANG DINSDAG 26 APRIL 1932 No. 33 NIEUWS- EN ADVERTENTIES WIERINGEN EN LAD VOOR HET DRIEMANSCHAP. WIJ JUBILEUM-AANBIEDING ÉÉN ONS HEERLIJKE TOFFEES T ïsi 4 .fe WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG EN VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. BUREAU Hlppolytushoef Wlerlngen. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN: Van 1—5 regels Iedere regel meer f 0.5a f o.ia BELASTINGKWESTIES. Het invullen van het Aangiftebiljet Wenken en raadgevingen. III. Een verkeerde gewoonte. Er zijn be lastingplichtigen, die gewoon zijn, wanneer zij b.v. f 2.500,-- meencn te hebben verdiend, f 2.000,— inkomen aangeven. Waarom Die belasting plichtigen redeneeren als volgt De Inspecteur slaat mij toch steeds te boog aan. Wanneer ik f 2.500— aangeef, krijg ik een aaaslag van f 3.000—. Er wordt toch altijd een f 500,— boven op gedaan. Wij zullen niet ontkennen, dat zulks niet geschiedt. Toch is en blijft het een verkeerde gewoonte. Men kan toch in>mers reclameeren wanneer men te hoog wordt aangeslagen Als Gij f 2500 -- verdient, geef dan ook f 2.500,— op. Wordt U aangeslagen naar f 3.000,-, re clameer dan.En nu hooren wij de opmer king reeds maken, dat reclameeren toch niet geeft. Dat is niet juist. Reclamee- ren treft steeds doel. Maar dan moet men ook zorgen, dat men kan bewijzen dat de aanslag te hoog is. Door middel van een deugdelijke boekhouding. Wan neer een belastingplichtige niet boek houdt, is het voor de belastingadmini stratie uiterst moeilijk de aangifte te beoordeelcn. Dat kan het gebeuren, dat men geen resultaat bereikt. Men wijte dit dan echter niet aan de belas ting administratie. Men heeft daaraan dan zelf schuld. Willens en wetens onjuiste aangiften doen. Nog steeds zijn er belastingplchi tigen, die verjnogen en inkomen uit vermogen verzwijgen. Dat is niet in orde. Hierover echter thans niet. Wij spraken hierover reeds in ons vorig artikel. Thans over iets anders. Hoe moet men tot een juiste aangifte komen Hoe moet men, wanneer men steeds gewoon was een onjuiste aangifte te doen, hierin verandering brengen Dat is een heel eenvoudige zaak. De minister van. Financiën heeft bepaald, dat belastingplichtigen een vrijwillig verbeterde aangifte kunnen doen. Men kan dus voor het belasting jaar 1932-1933 - aanvangende 1 Mei 1932 en eindigende op den 30sten April 1933 - een juiste aangifte doen. Wan neer men dan verder zorgt, dat men zijn aangiften voor de beide vorige be- lastigjaren, dat zijn dus de jaren 1930- 1931 en 1931- 193& vrijwillig verbetert, is de zaak in orde. Wat er dan gebeurt, vraagt ge. Niets anders dan dit U krijgt navorderigs- aanslagen over de jaren 1930-1931 en 1931-1932. M.a.w. men betaalt alleen na hetgeen over de belastingjaren 1930- 1931 en 1932 te weinig is geheven. Waarom een vrijwillig verbeterde aan gifte. Op grond van de wettelijke bepa lingen wordt wanneer de fiscus ver moedt, dat te weinig belasting is ge lieven, nagevorderd. En de meeste ge vallen met de viervoudige verhooging in den volksmond boete geheeten. Wanneer aan de fiscus blijkt, dat ie mand een onjuiste aangifte deed, dan kan zoo iemand strafrechterlijk wor den vervolgd. Ook kan een strafvervol ging worden ingesteld op grond van het feit, dat een foutieve boekhouding is overgelegd, of onjuiste balansen zijn verstrekt. Nu heeft de bepaling, die de Minister maakte tot gevolg, dat mits men geheel eigener beweging de aan giften verbetert, geen strafvervolging w ordt ingesteld, terwijl ook de viervou dige verhooging die anders zeker zou worden geheven achterwege blijft. Wie zich dan ook schuldig weet aan onjuiste belastingaangiften, aar- zele dan ook niet, maar vatte de hem toegestoken hand aan. Zulke belasting plichtigen raden wij ernstig, zeer ern stig zelfs, aan een eigener beweging verbeterde aangifte te doen. Maar de aangifte moet vrijwillig zijn Met het doen van een verbeterde aan gifte wachte men niet. Zal men van de gunstige voorwaarden profiteeren, dan moet de aangifte geheel eigener be weging geschieden. Zoodra de fiscus Uw verzwijging op het spoor is, zelfs reeds dan wanneer het vermoeden post vat, dat er bij U iets niet in orde is, is de gelegenheid om nog vrijwillig de aangifte te verbeteren^ voorbij. Stel daarom niet uit tot morgen wat ge he den kunt doen.. Wordt vervolgd. VAN ALLES WAT. De dame met groen haar. Een kellnerin te Twickenham heeft 50 pond vergoeding gevraagd en gekre gen, omdat haar kapper bij het behan delen met henna en 't aanbrengen van permanente golf, beur haar gedeelte lijk groen had laten worden. Voor de rechtbank beweerde de vrouw dat zij, zoolang ze er zoo vree- selijk uitzag, geen betrekking kon krij gen. De verdediger vond dit overdreven, waarop de rechter er op wees, dat in zijn tijd een kellnerin een attractie moest beteekenen voor de klanten en dat zij daarom heel goed de waarheid kon spreken. Eén andere* kapper dan de verdachte was uitgenoodigd zijn meening te geven over het geval. Op de vraag wat gedaan moest worden om het haar weer een fatsoenlijke kleur te geven, zeide deze, dat hij er wel een middeltje voor had van zijn eigen vinding. De rechter vertelde hem, dat hij nog nooit een kapper had gezien, die niet met eigengemaakte of uitgedachte mid deltjes voor den dag kwam. En intusschen zat daar treurig en wel de juffrouw met haar in alle moge lijke kleuren en tinten van bruin tot en met groen. Maar zij kreeg tenmin ste haar vergoeding. Moeilijk tandjes krijgen. Wanneer de kinderen tandjes krij gen en met moeilijkheden gepaard gaat, moeten zij niet te veel voedsel krijgen. Het zuigen doet veel pijn en daarom is het aan te bevelen, de melk met een theelepeltje in te gieten. De stoelgang veroorzaakt eveneens pijn door het drukken en daarom moeten alle stoppende voedingsmiddelen ver meden worden, terwijl daarentegen ge FEUILLETON. No. 15. Nooit hadden ze hun. ontmoetingen geheim gehouden. Theodore Sandford was een koppi ge baas, maar niemand kon meer democra tisch zijn dan hij. Hij maakte grapjes over May's politie-agent en toen May wat meer over haar vriend vertelde, vroeg hij haar waarom Frank toch eigenlijk politie-agent bleef. Het was toch duidelijk dat hij onaf hankelijk was Eerst was het een grap ge weest, maar later werd het ernst en May schreef woedend een ultimatum, smeet het woedend in een bus en ontving een even woedend antwoord terug. Theodore Sandford amuseerde zich. Dus je hebt ruzie met je politie-agent vroeg hij. Maar het meisje vond het heelemaal niet grappig. Fellowe kan doen wat hij wil, ik heb niets over hem te zeggen het geen onwaar was maar je mag je vriend toch wel vra gen waarom hij iets doet of waarom hij iets niet doet. Ze haalde haar schouders op. Toen Sanford tranen in haar oogen zag, lachte hij niet meer. Hij keek aijn dochter angstig aan. May's moeder was gestorven, toen het meisje nog heel jong was en steeds keek hij vol angst uit naar de eerste teeke nen van de sluipende ziekte, die de vrouw, die alles voor hem was geweest, van zijn zij de had weggerukt. Lieveling, zei hij teeder, je moet je door je politie-agent niet zoo van streek laten brengen. Hij zal wel zijn redenen hebben om jou niet te vertellen, waarom hij politie agent wil blijven. En hij, heeft immers alles voor je over als hij een v/fent is. Je ziy?t er niet goed uit. raspte appels en vijgenwater een gun stige uitwerking hebben. Is het kind koortsig of onrustig, dan zijn koude of koele omslagen om het lichaam raad zaam. De keel jnoet echter warm ge houden worden zijde is daarvoor zeer geschikt, evenals droge wol. De man en. de schoonmaak. Wat eischt „hij"? Wil „zij" schoonmaken Best Wil „zij" het huis onderste boven halen Best, best Wil „zij" nieuwe gordij nen koopen plus nieuw zeil in de keu ken, plus een nieuwen looper in de gang Allemaal best Maar „hij" wil ook wat te zeggen hebben en hij doet dit kort en zakelijk, zooals bij den man gewoonte is. „Hij" zegt dan 1. Mijn vrouw mag schoonmaken zoo veel als ze wil maar ik eisch dat ze dit doet met verstand. 2. Wat nieuw gekocht moet worden mag zij gerust koopen, maar ik eisch, dat zij er voor waakt de schoonmaak- onkosten te verhoogen met uitgaven voor poeders, drankjes, extra room en eieren om de overspanning en uitput ting, die zij heeft opgeloopen, weer te overwinnen. 3. Wat zij van des morgens 9 tot des avonds zes uitvoert, laat ik geheel aan haar over, jnaar des avonds na het eten wensch ik haar rustig aan de ta- fe zien met de krant, een boek of een handwerkje. 4. Hoe zij er uit wil zien in haar werk, laat mij onverschillig. Wel sta ik er op bij mijn thuiskomst een be hoorlijk gekleede en gekapte vrouw te vindon, die niet geuren naar groene zeep oi' bleekpoeder. 5. Geen enkele kamer behoeft te worden overgeslagen, maar ik wensch, dat kamer na kamer een beurt krijgt, zoodat ik me nooit als een vreemde in mijn eigen huis behoef te voelen en er van armoede uitloop. 6. Uitgebreide diners eisc ik niet maar driemaal achter elkaar stajnp- pot, om den anderen-dag booncm en één hord voor twee gerechten neem ik geen genoegen. 7. Bommel ,mag gerust worden weg gedaan, maar waar het mijn persoonlij ke eigendommen betreft, eisch ik zelf te bepalen wat weggegooid kan worden en wat bewaard moet blijven. 8. Opzettelijk den boel vuil maken zal ik niet, maar ik verlang geen boos gezicht te zien, als ik in een schoone kamer een pijp opsteek. 9. Dat mijn vrouw wenscht schoon te maken in de maaad April, moet zij Ze glimlachte. Ik ben moe, vadertje. Zij sloeg haar armen om zijn hals. Je bent tegenwoordig altijd moe, zei hij. Black vond ook, dat je er zoo slecht uitzag. Hij heeft me het adres gegeven van een heel goeden dokter. Heftig schudde zij haar hoofd. Ik heb heelemaal geen dokter noodig. Maar Kom, kom, lachte ze, maak u toch niet bezorgd. Er werd op de deur geklopt en een bedien de kwam binnen. Daar is mijnheer Fellowe, miss, zei hij. Het meisje draaide zich snel om. Waar is hij vroeg zij. Sandford zag, dat zij bloosde en hij schud de zijn hoofd. In den salon, miss, zei de bediende. 'k Zal even naar beneden gaan, vader. Sandford knikte. Wie weet hoe prettig je met hem pra ten zult, hij is een gentleman. Een gentleman, antwoordde ze geïrri teerd, natuurlijk is hij een gentleman. Neem me niet kwalijk dat ik het heb durven zeggen, zei Sandford nederig. Frank stond haar brief .te lezen, den brief, waarin zij hem verzocht had te willen ko men. Hij nam haar hand en ging recht op zijn doel af. Het was moeilijk genoeg voor hem om te zwijgen over zijn geheim, want nooit had ze hem zóó gesmeekt om te vertellen, waarom hij politieagent wilde blijven. May Sandford was een mooi meisje en ze wist, hoe ze iemand moest aanpakken. Je meent het niet, zei hij. Dit meen je toch niet Hij wees op haar brief. Zij boog haar hoofd. Het lijkt mij het beste, zei ze zachtjes. Ik geloof niet, dat wij erg goed met elkaar kunnen opschieten en je bent den laatsten tijd afschuwelijk geweest. en repareeren alle soorten wollen kleeding, kousen en sokken, ook de allerfijnste. Voor NIEUWWERK ZIJN WIJ No. I JAAP SNOR, DEN HELDER, Znidstraat 19. (Let op den Gelen Winkel.) Depots voor Wierlngen Hippolytushoef C. DUIJNKER, Den Oever Jb. Kalereld. 1832-1932 Ter gelegenheid van ons 100-JARIG BESTAAN ontvangt U bij Uw winkelier bij aankoop van twee ons KEG'S THEE ten geschenke. C. KEG'S GROOTHANDEL n v ZAANDAM THEE - KOFFIE - VERPAKTE LEVENSMIDDELEN ..VAV weten, maar ik verlang niet terwille van een schoon gepoetsten haard en gewasschen gordijnen in de kou te zitten. 10. En tenslotte eisch ik, dat mijn vrouw, als ze deze overeenkomst ge lezen heeft, niet met deuren smijt. BINNENLANDSCH NIEUWS. BEPERKING POSTDIENST op Zaterdagmiddag. Vervroegd sluitingsuur der kan toren. Met ingang van 7 Mei a.s. wordt voor de postkantoren, vereenigde kantoren, bijkantoren met volledige dienstuitvoe ring en de hulpkantoren het sluitings uur voor den postloketdienst des Za terdagsmiddags bepaald op 4 uur en oor de bijkantoren met beperkte dienst uitvoering in het algemeen op drie uur Bij wijze van overgangsmaatregel zal gedurende den normalen openstellings tijd tot uiterlijk 6 uur gelegenheid be staan voor het behandelen van expres- Hij werd zeer bleek. Ik herinner me niet dat ik afschuwelijk ben geweest, zei hij rustig. Het is onmogelijk, dat je politieagent blijft. Haar stem beefde. Zij legde haar han den op zijn schouders. Begrijp je dan niet., zelfs vader maakt er grapjes over. De bedien den praten erover en. Frank moest lachen. Maar begrijp jij dan niet, May, dat ik geen politie-agent zou zijn geworden, als ik er geen goede reden voor had Ik doe het, omdat ik iemand beloofd heb het te doen. Maar.maar, zei ze, als je toch uit den dienst gaat, dan is het toch afgeloopen. Ik kan niet uit den dienst gaan. Nog niet, zei hij eenvoudig. Een oogenblik dacht hij na en toen schud de hij langzaam zijn hooïd. Je vraagt me om mijn woord te breken, zei hij. Je vraagt mij om een grooter onrecht te doen dan ik zelf wil herstellen. Dat kim je me toch niet vragen en je zoudt toch ook niet willen, dat ik mijn woord brak IX. Lord Verlond geeft een diner. Lord Verlond bezocht dien middag Theo dore Sandford. Hij kwam om verschillende redenen en er was één reden bij, die wel niemand verwachtte. Hij had veel aandeelen in de ijzergieterijen van Sandford en de ge ruchten, die de ronde deden over een con- ferm waren voldoende aanleiding voor een bezoek. Zijn wantrouwen werd nog versterkt, toen de eerste persoon dien hij ontmoette, een groote man met een geel gezicht was, die hem maar al te vriendelijk aansprak en die den ouden graaf allerminst beviel. Ik heb al veel over u hooren spreken, graaf, zei kolonel Black. Noem mij alstublieft geen graaf, beet Verlond hem toe. U schijnt het erop aan te sezendingen, telegrafische postwissels, •eispostcheques en cheques met spoed- adviezen, stortingen met spoedbehande ling en voor het afhalen van restante stukken. Deze Zaterdagsche dienstbeperking geldt dus niet voor de poststations. De bloei in de Betuwe. Het schrale en aanhoudend gure weer doet de vruchtboomen lang in knop blijven. Wtel kan men zien, dat er toch langzame vooruitgang in de na tuur komt. De vrucht- en bladknoppen beginnen te zwellen en bij wat betere temperatuur is het te verwachten, dat de bloei-periode van verschillend ooft hout evenals vorig jaar weer tegelijk zal vallen. Het is onmogelijk dat we <lit jaar een bloesem-Pinksteren zullen beleven. Zoo te zien houden kersen en peren groote beloften in, van appelen daarentegen is nog weinig te zeggen, maar men wist ons reeds te vertellen, dat daarvan de bloesemrijkdom niet zou meevallen. De Engelsche krozen hebben reeds gebloeid, helaas onder ongunstige omstandigheden. zoodat leggen, dat ik u minder vriendelijk behandel! Maar een man van Verlond's standing kon onmogelijk onvriendelijk tegen den kolonel zijn, als deze allerliefst glimlachte en zich van zijn besten kant liet zien. - Ik ken een vriend van u, zei Black op dien onderdanigen toon, die op veel men- schen indruk maakte, maar op Verlond na tuurlijk in het geheel niet. U kent Ikey Tramber en dat is niet het zelfde, zei de graaf. Kolonel Black meende, dat het noodig was blijk te geven van het feit, dat hij den heer Verlond een zeer geestig man vond. Hij praat altijd.begon hij. Hij praat altijd over mij en hij zegt dat ik een prachtkerel ben en dat hij diep is als hij me een dag niet heeft gezien, spotte Ver lond, en hij heeft verteld dat ik een goed sportsman ben en dat er een warm en men- schelijk hart klopt achter mijn weinig inne mend uiterlijk en hij zegt dat iedereen van mij moet houden als hij mij goed kent. Zoo is het, nietwaar De kolonel boog beleefd. Neen, zoo is het niet, beet Verlond hem toe. Een oogenblik keek hij Black aan en toen begonnen zijn oogen te schitteren en zei hij Kom vanavond bij mij dineeren u zult een massa menschen ontmoeten, die u bui tengewoon onsympathiek zullen vinden. Ik neem de invitatie heel graag aan, mompelde de kononel. Hij hoopte, dat Sand ford en de graaf hem zouden verzoeken deel te nemen aan de conferentie, die zij blijk baar van plan waren te houden. Maar hij werd teleurgesteld. Hij had kun nen weggaan, maar hij verkoos te blijven en over kunst te spreken, waarvan hij niets af wist met een jonge, zeer afwezige dame, die al dien tijd aan iets anders zat te denken. Zij deed haar uiterste best om het gesprek op de Londensche politie te brengen in de hoop, dat er over een zekeren jongen agent gesproken zou worden. Ze zou graag naar hein hebben gevraagd, maar dat verbood haar trots. Kolonel Black roerde het onder werp niet aan. Hij sprak nog steeds over gestolen schilde rijen, toen lord Verlond met Sandford uit het kantoor kwam. Laat je dochter ook komen, zei de graaf. Sandford was besluiteloos. Ik ben u zeer verplicht, maar ik ik heb liever niet dat ze alleen gaat. Kolonel Black zag een kans. Als u het over het diner van vanavond hebt, zei hij zorgeloos, ik zal graag mijn wa gen sturen. Sandford wist nog steeds niet, wat hij doen zou en May hakte den knoop door. Ik wil graag, vadertje, zei zij. Niet dat zij er nu zooveel lust in had om met kolonel Black ergens heen te gaan maar het was tenslotte maar een klein ritje. Wanneer ik de jonge dame mag chape- ronneeren dan zal ik dat graag doen, zei Black schertsend. Hij zag een eigenaardigen blik in Verlond's oogen. De graaf stond hem scherp aan te kij ken en er lag een spottende trek om zijn mond. Een oogenblik voelde Black een ste kende pijn van angst in zijn hart. Uitstekend, uitstekendzei de oude man, die Black nog steeds stond aan te kij ken. Het is niet ver van hier en het is wel een aardig ritje. Het meisje glimlachte, maar de grijns op Verlond's gelaat verdween niet. Wanneer u zich niet goed voelt, juffrouw Sandford, ging hij voort, hoewel May lachend protesteerde, dan zal ik sir James Bower en sir Thomas Bigland naar u toesturen, u kent die beide eminente doktoren toch wel, kolo nel Misschien vindt uw vriend, dokter Es- ley, dat ook wel aardig, beide heeren zijn ex pert op het gebied van plantaardige alkaloï den en hun uitwerking. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1932 | | pagina 1