IFIFFHIIEI J. BENEMA, t uw verven rechtstreeks «I. BENEMA. o) gevreesd wordt, dat er van den bloem niet veel in vruchtknop zal over gaan. Berooving nabij Valkenburg. Door twee personen aangevallen Zaterdagmorgen te ongeveer half- lien is, naar wij in „De Telegraaf" le zen, de heer Cöbbenhagen uit Iloutem die per rijwiel naar een bank te Val kenburg reed, door twee personen aangevallen, die hem een bedrag van ongeveer 800 gulden ontroofden. De heer C. passeerde in do nabijheid van de brug hij Koningswinkel een voetganger, die hem plotseling een he- vigen slag op het achterhoofd gaf. Een tweede slag op het voorhoofd werd hem toegebracht door iemand die en kele meters verder stond opgesteld. De zc slag kwam zoo hevig aan, dat de aangevallene het bewustzijn verloor en kwam te vallen. Uit de tasch met geld, die het slacht offer onder zijn overjas geborgen had, hebben dAladers liet papieren geld, «en bedrage van acht honderd gulden ge stolen. Doordat de roovers haast moes ten maken om uit de voeten te komen, hebben zij het zilvergeld niet aange roerd. Rijksdaalders en guldens lagen op de plaats der berooving verspreid. Ongeveer een kwartier later werd de heer C. door een voorbijganger gevon den. De slag scliijnt met kracht te zijn toe gebracht mot een niet hard voorwerp, daar geen ernstige verwondingen te constateeren vielen. Wel was de ver- slagene door de slagen zoozeer ver doofd, dat hij eerst na eori uur weer goed bij kennis kwam. HOE MEN SMOKKELT. 600 K.G. mais in beslag genomeu Reeds eenigo weken had de douane Van Straelen verdenking tegen een man uil het grensgebied, die icderon dag met een ijzeren wals de grens over stak. De beambten hielden den man aan en ontdekten in de walsholtc onge veer 000 pond mais. Het eigenaardige Vervoermiddel werd in beslag geno men, alsmede paard en toebehooren. Ook een landbouwer die geregeld met zijn gierkar over de grens ging, werd aangehouden en in het val vond men eveneens 000 pond mais. Kar en paard werclen ook hier in beslag genomen. GEMEENTE W1ER1NGEN. DE ZEEGRAS - ACTIE. Een vriendschappelijk overleg. Op initatief van den directeur van de N V. Nederlandsche Zeegras-industrie, den Heer B. J. Gelder, heeft Zondagmiddag een vergadering plaats gehad in café Scheltus te Hippolytushoef van belanghebbenden bij de zeegrasindustrie, teneinde maatregelen te bespreken, welke genomen zouden moeten worden om de moe: lijkheden waarin zich deze handel bevindt-, te overwinnen. Er waren vrij veel visschers opgekomen, en onder de aanwezigen merkten wij op, weth. J J. Tijsen, de raadsleden J. Lont en M. Kooij. terwijl de Ontvanger van registratie en domeinen, de Heer de Leeuw, tevens door aanwezig te zijn van zijn belangstelling had doen blijk geven. Verder was aanwezig de Heer O. J. Bosker, welke het tweede punt zou inleiden op ver zoek van den Heer Gelder n.1. het verkrij gen van een los- en laadplaats aan de west kant van Wieringen, terwijl vervolgens nog eenige wiermaaiers van Texel de reis haar Wieringen speciaal voor deze vergadering hadden gemaakt. De Heer Gelder opende met een kort wel komstwoord, in het bijzonder aan de reed? bovengenoemde autoriteiten en begon mét te zeggen, dat deze vergadering is bédeeld een vriendschappelijk overleg, en 't gr on op positie is tegen dezen of gene persoon of in stelling. Ik kom elke week op Wieringen. aldus de heer Gelder en dan moet ik steeds van deze of gene hooren mijnheer Gelder, kunt U hier of daar niet eens wat aan doen, of wil U zich hier eens voor inspannen. Zoo wferd mij ook verteld, dat de Gemeente plannen had om dit jaar weinig of geen wier te laten maaien, omdat men bang was voor overproductie, aangezien men voor de oude weinig afzet heeft, momenteel. Ik ben echter van oordeel, dat men zich te veel bank maakt voor crisis en malaise, al thans in de Zeegras in deze nog niet. Mijn meening is deze de afzet van zeegras zou veel beter geweest zijn, als de prijs niet zoo abnormaal hoog werd gehouden, en te vens. en dat is ook een belangrijke factor ge bleken. als de kwaliteit niet zoo verwaarloosd was. Wil de zeegras blijven bestaan, dan zal de kwaliteit belangrijk opgevoerd moeten wor den'. De visschers hebben in dit opzicht ern stig gefoudeerd. Het is van algemeene be kendheid, dat ik de grootste afnemer ben van zeegras, en het is mij gebleken, dat de klei ne verlaging welke op de gevischte wier heeft plaats gehad goed heeft gewerkt. Direct werd er meer afgenomen, dit kan met de gemaai de wier evenzooer wordt dan weer ge luimd. en de nieuwe oogst kan dan weer on gehinderd plaats hebben. Spr. las in de Wieringer Courant van 24 Juli 1931. dat men met maaien vervroegd was opgehouden, omdat men bang was voer overproductie. Ik heb toen in een ingezonden stuk betoogd, als men dit zou doen om de kwaliteit beter te laten wortjen, dit een goe - de maatregel was. doch om overproductie te voorkomen had dit geen zin. Men had echter niet aan de te hoogen prijs moeten vasthouden. De Gemeente kan flink laten maaien als men zorgt, dat de kwaliteit goed is dan vindt de wier zijn weg. Het is toch een algemeen belang als het met de zeegras-industrie goed gaat te Wieringen. Het aantal belanghebbenden is vrij groot in verscheidenheid. Wanneer de gemeente Wieringen vooruit ziet, zal zij de prijs moeten verlagen. Spr. wilt er tevens op wijzen, dat hij niet voor zich persoonlijk staat te spreken, want de prijs die betaald moet worden, is voor alle handelaren gelijk, zoodat ook de andere har. delaren van de verlaging profiteeren. De maaiers en drogers, kortom allen, die wat met de wier te maken hebben, zijn be langhebbenden. De zeegras raakt weg, als men de verhoo ging van de prijs afdoet. Er is nu reeds vele malen op de kant over gesproken aoor dezen en gene, doch het moet nu maar eens gezegd worden in officieelen vorm. Spr. wii gaarne de meening hierover hooren van de verga dering. Het debat. De Heer J. Dekker zegtik ben maar een klein handelaartje vergeleken bij den Heer Gelder, doch héb toch een andere meening over de oorzaak van de mindere om zet van wier als den Heer Gelder. Naar mijn meening komt de verminderde omzet van wier hierdoor, ten eerste door de crisis en ten tweede wordt ze veel minder gebruikt. Spr. komt erg veel in België, en men valt niet over den prijs, doch het ge bruik is veel minder geworden. Spr. noemt de verschillende afnemers in het buitenland, welke dit als de oorzaak opgeven. Het prijs- verlagen zal absoluut geen invloed hebben op de afzetwel heeft men de kans dat nog minder verkocht zal worden, want het is al tijd nog zoo geweest men wacht altijd met koopen, dat de prijzen nog lager zullen wor den. Spr. vraagt den heer Gelder waar te maken, dat hij wel verkoopen kan, als de prijs wordt verlaagd. Dat kan hij niet Er is veel minder vraag naar wier de Red Starli- ne b.v., had vroeger voor iedere reis nieuwe zeegrasbedden noodig als zij landverhuizers vaarde, daar is niets meer in te doen. En zoo zijn er tal van voorbeelden te noemen. Spr. vindt het van de Gemeente een verstandige zet. dat zij de productie wil inkrimpen. De Heer Gelder antwoordt hierop, dat bui ten België ook nog veel zeegras wordt ge bruikt. Wat men in België kan gebruiken aan gemaaid zeegras is misschien 100 pak per jaar. Men heeft daar nooit anders dan gevischte wier. Als een artikel duur is, gaat het slecht van de hand. Terwijl men nu toch moeilijk van een welstand kan spreken. Mijn meening is dat de prijs te hoog is. Er wordt al veel meer gevischte wier gekocht dan ge maaid, omdat de prijs hiervan lager is ge worden. De Heer J. de Withoeveel moet er dan af? De Heer van Gelder die toeslag moet er af' De Heer de Witdan is de winst al weg. De heer M. Kooij is van oordeel dat de heer Gelder slechts beslagen ten ijs komt. want de toeslag komt uit de winst, en die is er pas als de wier weg is. De Heer J. J. Tijsen zegt hetzelfde, doch voegt er aan toe dat in 1931 op Texel 1972 pakken wier zijn gemaakt en tevens verkocht, doch op Wieringen 7740 waarvan zijn afgele verd 3595 plus een partijtje wat nog niet is afgehaald. De Gemeente zit dus met onge veer een 4000 pak wier. De Gemeente zal dus niet zoo slecht komen te staan, indien zij met een 10.000 baaltjes zal moeten blijven zitten. En zal zich ook niet tegen een prijsverlaging verzetten, doch voor hen die daar tijdens de oogst hard in moeten werken is een prijsver laging wel een hard gelag. De Heer Jn. Lont heeft van den Heer Gel der gehoord dat de kwaliteit veel te wen- schen over laat. Hier kunnen de visschers zelf veel aan doen. als het maar op een „hak maar af gaat". Ik zou de heer Gelder wel eens willen vragen of de eerste soort te duur is voor f 8. De Heer Gelder zegt helaas maar weinig goede wier te hebben kunnen koopen, behou dens het partijtje van Lont wat heel mooi- was en voor deze kwaliteit is altijd debiet te vinden. Zij was jammer genoeg.maar weinig te krijgen. Ik vind het dan ook niet goed, dat te weinig onderscheid wordt gemaakt er gaat nog te veel wier voor eerste kwaliteit door, die maar tweede is. De Heer S. de Haan. dat is toch onze schuld niet, als je zoo'n keurmeester hebt als Kat is, die er maar als een lap bijhangt, krijg je dat niet beter. De Heer Gelder dit kan beter gezegd wor den op een andere plaats. Het verheugt mij dat dat het niet meer dan een kleine 4000 baaltjes zijn die de Gemeente heeft reden om niet te maaien of vroegtijdig stop te zet ten is er dus niet, of het laatste zou moeten zijn om de kwaliteit op te voeren. Wanneer men nu tijdige maatregelen neemt en de prijs wat verlaagd dan kan de nieuwe oogst ongestoord plaats hebben. De heer J. J. Tijsen zegtEr is nog in het geheel niet over gesproken dat de gemeente niet zal laten maaien, dat heeft men maar van den buitenkant. De Heer Gelder zegt nu wei. dat de prijs verlaagd zal moeten worden, dceh van de 100 Kg. geperst zeegras neemt het rijk f 1.25. Dat is een groot schandaal laat het Rijk daar maar eens wat van afdoen, men belemmert ons in alle opzichten in on ze broodwinning men legt een dijk en sluit ons gewoon buiten. Ik heb zeven jongens en weet niet wat ik er mee aan moet altijd heb ik wier gemaaid, laat het Rijk ons maar eens tegemoet komen en niet het laatste beetje wat we nog hebben bij ons weg halen. De Heer J. Dekker, zegt Als men in de veronderstelling leeft dat, de Gemeente Wie ringen in het belang van de wiermaaiers de zeegras exploitatie behartigt, zal men zich wel danig teleur gesteld voelen. De Gemeen te Wieringen is altijd een slechte exploitante geweest, en heeft altijd nagelaten reclame voer de zaak te maken. Zij betaalt f 8.- aar. de maaiers en neemt van de handel f 12.-. Dat is 50 procent winst. Als men nu nagaat da: de handel ook nog een gulden per baaltje moet hebben, dan wordt de prijs Vanzelf hoog, De crisistoestand en verminderd ver bruik is de oorzaak van een te kort aan om zet Wij moesten ons in Holland allemaal scha men .dat we niet meer reclame voor zeegras, maken. In het buitenland wordt er in de gevangenis sen en ziekenhuizen opgeslagen, waarom kan dit in Holland niet0 Op Texel kan men nooit aan eerste soort wier toekomen, door het slechte toezicht. De Heer Gelder de vergadering zal nu toch wel met mij eens zijn dat de Heer Dek ker niet serieus genomen kan worden, het moest waar zijn dat wij de wier voor een gulden per baal konden omzetten. Wij doen het graag voor een kwartje, iedere handelaar zal dit met mij beamen. Geroep, dat gelooft toch niemand van je!) De Heer Gelder vervolgend, ik heb dit straks reeds gezegd, België kan geen honderd pak gemaaide wier hebben, het is alles ge vischte wier wat daar heen gaat. De heer Jn. Lont Ik ben het niet eens met de verlaging, doch inzake de kwaliteit, en men moest wel degelijk rekening houden met de prijs hierin. De heer J. J. Tijsen zou gaarne Dekker even antwoorden. Dekker moet zich toch wel erg vergissen als hij zegt dat de Gemeente f 4.- winst maakt op een baal zeegras, daar gaat ten eerste al af de f 1.25 voor het rijk, dan moet dc keurmeester betaald worden, de ad ministratiekosten, kortom voordat er winst is moet er heel wat betaald worden. En de winst welke dan nog gemaakt wordt, komt dan tenslotte aan de maaiers ten goede. Aan den Heer Gelder vraagt spr. Als U eerste soort noodig heeft, gaat U dan naar Texel De Heer KI. Tuinder (Texel) is van oordeel dat de wiermaaiers op Texel, stiefmoederlijk worden behandeld door-Wieringen. Men heeft altijd weinig tijd voor ons en is in 5 minuten klaar met keuren. De Heer J. J. Tijsen jelui bent altijd goed betaald en deelt net zoo gotT. mee in de winstde keuring geschiedtFeven goed als op Wieringen. De Heer Gelder zegt, dat keuring op Texel serieus geschiedt, doch die echte mooie be reide wier kan men op Texel niet maken. Ik heb veel gemaaid zeegras op Texel gekocht, die in kwaliteit niet boven gevischte uit kwam. Maar daar spreken we nu niet over. Wat er gebeuren moet is ditwil de zeegras maaierij weer opgaan bloeien, dan moet er wat van de te hoogen prijs af en de kwali teit zal beter moeten worden. (Geroep wat verstaat u onder mooi zee gras? De Heer Gelder Zooals ik van Lont een partijtje heb gehad. De Heer Jn. Lont Ik wil niet hebben, dat u mijn naam meer noemter zijn met mij anderen, die ook mooi zeegras afleveren. De Heer Gelder Dat weet ik wel, doch er wordt met de kwaliteit p.p. nog te veel wier verkocht die hier niet onder hoort. Spr. wil een voorbeeld noemen op Texel heeft men een Jeugdherberg gesticht, daar werden bedden voor besteld met zeegras ge vuld. Deze was echter zoo aller bedroevend slecht, dat men de bedden moest weg doen en men nam hiervoor in de plaats bedden gevuld met Alpengras. Het zeegras heb ik niet geleverd, doch wel het Alpengras. Het is dus voor mij van weinig belang wat ik ver koop en ik sta hier dan ook niet voor mijn persoonlijk belang, doch ik kom voor uw be lang op, zooais ik dat altijd gedaan heb. De Heer P. Henkes (Texel) zegt, dat wat met die bedden op Texel gebeurd is, nog nooit eerder voorgekomen is. Men heeft daar onbereide wier in gestopt. De Heer Gelder JuistEn Gelder koopt geen rommel meer het is afgeloopen. En ik noud vol, als men wil hebben, dat het met d( wier weer goed wordt, zal men in moeten gaan op de door mij genoemde maatregelen. De Heer A. Vroone meent, dat het beter is om wat minder te maaien en de prijs te be houden, dan om maar raak te maaien en de prijs te verlagen. De Heer de Leeuw, Ontvanger van registra tie en domeinen, wenscht op te komen tegen het gezegde van den Heer Tijsen, dat de Staat schandalig handelt door f 1.25 te hef fen van een pak wier. Spr. wil in het midden laten of dit te hoog of te laag is, doch spr. komt als rechtsstreeksche vertegenwoordiger van het Rijk op tegen deze uitdrukking, en zou gaarne willen dat de Heer Tijsen dit te rug nam. (Geroep niets te erg tniet terug nemen De heer De Leeuw vervolgend, over het al oi' niet maaien zegt dat bovendien de ver pachter een woordje mee heeft te spreken. De Heer J. J. Tijsen zegt, dat hij dit woord wel terug wil nemen hij heeft zich wat la ten gaan, daar straks, irfaar het Rijk gaat- inderdaad toch te ver. De heer D. Minnes, hoewel geen belang hebbende, zou gaarne willen vragen aan den Heer Gelder, of hij nu werkelijk durft staan de houden, dat hij voor de belangen opkomt van de wiermaaiers. Zit daar geen achter grond achter Als U wat wilde weten, van veel oi' weinig maaien, dan had u bij de Di rectie van de Zeegras Exploitatie moeten zijn. Ik heb voor ongeveer 8 jaar geleden als wethouder ook met den Heer Gelder te ma ken gehad, en wij zouden toen een conferen tie hebben met den Heer Gelder. Er was toen ook zoo iets als nu aan de orde. Ik heb toen tegen den Secretaris gezegd neem al de cor- ïespondentie mee, die met den Heer Gelder is gevoerd, want er zit wat anders achter liet was n.m. van algemeene bekendheid dat de Heer Gelder, o zoo graag zelf de wier waarden wilde pachten. Spr. heeft ook bui tenom gehoord, net als de Heer Gelder alles buitenom hoort, dat hij als wierperser op het oogenblik niet erg mee werkt om de wier te persen, waardoor ze er dan niet op vooruit gaat in kwalitiet. Maar ik héb dit natuurlijk maar buitenom gehoord De Heer Gelder antwoordt, dat de Heer Minnes over dingen spreekt, waar hij niets van af weet. Ik heb 3 Maart j.1. een onder houd gehad met B. en W. van Wieringen over deze geruchten en heb tot tweemaal toe het oordeel van den Burgemeester gevraagd over de te houden vergadering, waar deze zaak besproken zou worden. Omdat er buiten om over werd gesproken, vond ik het beter dit in een bijeenkomst te doen. Wat het o- penstellen van de pakhuizen betreft om te persen, het heeft mij verdroten dat daar kos telijke wier ongeperst stond en ik heb ook laten oppersen. Menschen, die een oude vee- te tegen mij hebben en wel eens wat aan mij hebben willen verdienen, daar kan ik niet mee praten. Ik sta hier voor het belang van de wiermaaiers, en het eenige wat ik te zeg gen heb, is dit er moet wel gemaaid wor den. De raad zal hier tenslotte over moeten beslissen. De Heer J. J. Tijsen zegt, dat er bij B. en W. nog niets is besloten of er gemaaid wordt of nietook weet spr. wel, dat het Rijk hier ook over meespreekt. Doch moet de prijs ver laagd worden, dan zal dit van de f 1.25 moe ten komen van het Rijk het gaat niet op. om aan de boterham van de visschers te ko men. De Heer Gelder wil nu een eind maken aan de besprekingen, doch de visschers wen- sclien door te gaan, de vergadering gaat een rumoerig karakter krijgen, men wil desnoods in een andere zaal zonder den Heer Gelder doorgaan. Tenslotte krijgt de Heer P. Kooij het woord nog, welke zegt, dat hij het een schandaal vindt, dat men den Heer G-elder dwars zit. De Heer Gelder meent het goed met de wiermaaiers. (Hier en daar instemming.) Nadat de gemoederen wat gekalmeerd zijn, en de dreigementen van we zetten jou er uit, (dit tegen den Heer Gelder) niet worden uitgevoerd, stelt de Heer Gelder voor om over te gaan tot het tweede punt van de agenda. Laad- en losgelegenheid aan de Noordwest kust van Wieringen. De Heer Gelder zegt in de Wieringer Cou rant van 29 December 1931 een verslag gele zen te hebben van een vergadering van de visschersvereeniging D.E.T.V., waarin stond, dat door het lid Wigbout om een laad- en los gelegenheid werd gevraagd bij Westerland. Dit werd van groot belang geacht op dit punt. Hier is ook weer buitenaf over gespro ken en men had mij gevraagd of ik hier niets voor kon doen. Wanneer dat noodzakelijk wordt geacht en men kan dit aantoonen, dan is nu de tijd uitermate geschikt, om dit door gevoerd te krijgen. De Zuiderzeewerken zijn nu nog in vollen gang en de Zuiderzeesteun- wet is er nii nog: wanneer men daar wat voor werkt kan er zeker iets van komen. Spr. heeft er met eenige Kamerleden over gespro ken, welke hier zeker wel voor waren. Spr. had de Heer O. J. Bosker, verzocht hierover een en ander te zeggen, aangezien deze met de toestanden hier goed op de hoogte is. Spr. zou gaarne de Heer O. J. Bosker het woord verleenen. De Heer O. J. Bosker vindt het op het oo genblik niet zoo'n rustige vergadering om een dergelijk onderwerp te bespreken. Als men hier de belangen van de visschers wil behar tigen zal men meer eensgezind moeten zijn. Een haven te Westerland zal zeer zeker uit voerbaar zijn, en wanneer deze tweederde moet worden, als die van De Haukes, zal dit ongeveer f 125.000 vorderen. Het zal echter in D.E.T.V. tot uiting moe ten komen dit is de vereeniging bij uitstek om de noodzakelijkheid aan te toonen. Tech nisch is het uitvoerbaar. Spr. vraagt zich af, waarom of het Bestuur van D.E.T.V. niets van zich heeft laten hooren, nadat het verzoek gedaan is. Mogelijk dat de Heer J. J. Tijsen en M. Kooij, welke toch bestuursleden zijn van D.E.TV., hierop antwoord kunnen geven. De Heer J. J. Tijsen zegt, dat indertijd is verzocht om een steigertje en een geul, opdat men daar wat beter binnen kon vallen en zijn goed gemakkelijker aan de wal kon krij gen. Indien er echter een haven moet komen aan het Westeind zal D.E.T.V. zich hier gaar ne voor spannen. De heer Jb. Lont kan ech ter wel eenige inlichtingen verschaffen. De Heer P. Kooij is er sterk voor, dat een haven te Westerland komt. Door de afsluiting van de Zuiderzee is spr. uit zijn bedrijf ge raakt en heeft nu een pluimveehouderij. Als het echter met wiermaaien daar weer wat kan worden, zal hij zeker weer gaan visschen. Het wordt hoog tijd dat aan Westerland weer wat gebeurtwe hebben dat de laatste jaren diep onder den grond gezeten. Er wordt erg veel besloten van we zullen dit en dat doen, en we hebben Bestuursleden, die een baantje hebben gekregen door de Zuiderzee werken, maar die zich voor de visschers niet druk meer maken. De Heer Jn. Lont is ook van oordeel, dat het Westeind wel toekomst heeft. De Heer Jb. Lont (Secr. D.E.T.V.) zegt, dat het den heer O. J. Bosker wel bekend zal zijn, dat 3 a 4 jaar geleden een dergelijk plan is besproken. Met den opzichter is toen één en ander van alle zijden bekeken. Wilde er iets van komen, dan moest een volslagen ha ven gemaakt worden van een steiger met een geul of gaatje kon niets komen, aange zien het Rijk verantwoordelijk zou gesteld worden voor de averij, de hiervan zou kun nen komen. Ook het laatste verzoek op de D.E.T.V.-vergadering is met den opzichter besproken, en deze heeft gezegd dat Wigbout maar eens bij hem moest komen. Dan zou hem uitgelegd worden, waarom dit verzoek niet uitvoerbaar is. D.E.T.V. kan dus geen verwijt gemaakt worden, dat zij de opdrach ten niet uitvoert van haar leden. Dergelijke zaken behooren echter niet thuis in een ver gadering als deze. De Heer O. J. Bosker maakt het Bestuur van D.E.T.V. geen verwijt, had althans niet de bedoeling dit te doen. Spr. is echter op visscherij gebied absoluut niet deskundig en kan onmogelijk beoordeelen, of daar een ha ven noodig is, ja of neen. Vandaar dat hij cok zeide dergelijke zaken behooren in de vakvereeniging te worden besproken, in dit geval dus de D.E.T.V. Verschillende heeren toonen nog omstendig aan dat het alleszins wenschelijk is, dat een haven te Westerland komt, waarna de Heer J. J. Tijsen de verzekering geeft, dat over een drietal weken een vergadering plaats zal heb ben van D.E.T.V., waar deze zaak grondig zal kunnen worden besproken. Een request zal worden opgesteld waar al le belanghebbenden bij een haven te Wes terland en omgeving hun handteekening op kunnen plaatsen. Hierna sloot de Heer Gelder onder «dank zegging voor de „gezellige debatten" de ver gadering. Ontslag. Wegens vermindering van werkzaamheden in den Wieringermeer- polder hebben pl.m. 40 arbeiders werk zaam bij de werken van den heer O. J. Bosker, ontslag gekregen. Het eerste nieuwe zeegras. In bet pak buis van den heer C. Russelman is het eerste nieuwe gevischte zeegras aange bracht en geperst voor de N.V. Zeegras Industrie v.h. B. .1. Gelder te Amster dam. Met zeegras was aangespoeld ach ter Stroe en opgcvischt en gedroogd looi- den heer C. S. Sprenkeling. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Westeinde. Een jongeman bijna ver dronken Met pad langs den dijk was dezer dagen aldaar gestremd en aan weerszijden stonden palen ter afslui ting. De beer Schippers wonende aan de Molenvaart nabij Westeinde pro beerde toch per fiets achterom te rij den, hetgeen mislukte, met gevolg dat de beer S. met fiets en al in liet zoo die pe Noordhollandsch kanaal tuimelde. De jongeman zou verdronken zijn. als niet de beer K. Jongejan, dit onge val ziende, met een stuk plank was toe gesneld en zoo de drenkeling, die bet vastgreep, op de wal wist te krijgen. Brand. Bij den beer Schaap aan den Grasweg geraakten kloeren, die te dicht bij de kachel stonden, in brand. Aan bet krachtig ingrijpen van woon wagenbewoners, die daar juist in den Grasweg .stonden, valt bet te danken, dat bet bij een binnenbrandje is geble ven. Spoedig wisten ze bet vuur mees ter te worden. Breezand. Een Lentegroet. Zater dagavond zagen we de Muziekvereni ging Soli Deo Gloria, onder leiding van den beer Mosk, een rondmarsch door Breezand maken. De opgewekte muziek bracht velen op den weg en wekte Len testemming in bet gemoed, niettegen staande bet echte Lenteweer nog op zich laat wachten. Feestavond B.K.C. De feestavond van de Voet hal vereeniging B.K.C. be hoort thans weer tot bet verledene. O- ver het geheel genomen is de avond heel goed geslaagd. Ken gezellige stem .ming hield de aanwezigen tot bijna half drie bijeen. Kr werd gedanst, en ter afw isseling traden de heeren II. F. Ja- cobi, K. Kaan, P. Winnubst, T. Post en J. de Schipper op met voordrachten. Ook tot aller verrassing maakte de beer Sehuts van Breezand zich in dat opzicht verdienstelijk. Ook werd nog door eenige leden van de Mandoline club opgevoerd: „Mannes wordt, inge kwartierd", terwijl ten bate van de kas een Amerikaansche verkooping werd gehouden. Met was dik in orde. Ken woord van dank aan allen, die medewerking hebben verleend voor de zen avond; in het bijzonder dank aan de schenkers van de mooie prijzen, is zeer zeker op zijn plaats. Thans werd dooi' dezen avond hei kastekort, weeï ge heel gedekt. BRFEZAND. Een nieuwe voetbalclub Onder den naam R.C.B. (Racingclub Breezand), is een R.K. voetbalclub op gericht. De nieuwe club telt reeds der tig leden. Daar men niet over een ei gen terrein beschikt, zullen voorloopig alleen uitwedstrijden gespeeld worden Zondag is de eerste, gehouden tegen A.P., de andere plaatselijke R.K. Club in de Spoorbiiurt. Vermoedelijk zal R.C.B. in bet najaar de beschikking krijgen over een terrein, gelegen ach ter de R. K. Kerk te Breezand. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken zijn de faillissementen van Ant. Meijer te Anna-Paulow na, R.c mi. II. M. Kruin, cur. mi*. C. de Groot te Alkmaar en van S. Zijm te De Burg. Texel, R.c. mr. J. Krabbe, curator mr. C. Smal te Alkmaar. uit de van ANNA-PAULOWNA. Grondverf 50 ct. per K.G. Standverf 75 WIERINGEN WORDT PER AUTO AFGEVENT. Aanbevelend, Logger gezonken. Zaterdagmorgen is in de werkhaven te Den Oever waar schijnlijk door lekkage een logger, waarop en steenkraantje stond, ge zonken. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Dooi- v.d. Tak's ber gingsbedrijf zal de logger w orden ge licht. 70 JAAR GETROUWD. f m In ons vorig nummer hebben we reeds vernield, dat het echtpaar Fluis ter te Winkel beden Woensdag 21 A- pril zijn 70-jarige echtvereeniging her denkt. Hierboven dan bet portret van het krasse echtpaar.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2