VEIFFABIIEK j lEïm, Betrekt uw verven rechtstreeks BENEMA. KING anna paulowna. SpOOr'S geraspte Zwitsersche Kaas uil de ANNA-PAULOWNA. Grondverf 50 cl. per K.G. Standvarl 75 l« II M Aanbevelend, WIERIXGEX WORDT PER AUTO AFGEVENT BINNENLANDSCH NIEUWS. DE AFSLUITING VAN DE ZUIDERZEF. De heer E. den Herder te Harderwijk heeft, zich nogmaals met een adres tot de Eerste Kamer gewend. Hij zegt daarin „De bewijzen heb ik geleverd, dat de af sluiting van de Zuiderzee een drama wordt voor ons land. Gij zijt er niet langer klaar mee om de verantwoordelijkheid van u af te schuiven op de ingenieurs van de Zuiderzee werken. Als gij de N. Rotterd. van 13 en 14 Januari 1931 raadpleegt, en informeert bij de sluismeesters te IJmuiden en Kornwer- derzand, dan zult u hooren, dat 4 Dec. 1931 en 7 en 8 April 1932 de vloed op de Wadden zee ver boven den stand van de Noordzee was. Dan hebt u de bewijzen in handen, dat de berekeningen van de commissie-Lorentz foutief zijn, u behoeft mij dan niet te geloo- ven, maar gij zult u zelf overtuigen. Als goed Nederlander, in het waarachtig belang van Nederland eisch ik van u, dat gij deze zaak onderzoekt en de afsluiting van de Zuiderzee zoolang stop zet." BEZUINIGING BIJ P.T.T. Alle contractanten de dienst opgezegd. Het hoofdbestuur der posterijen, telegrafie en telefonie heeft, zooals bekend is, de moge lijkheid geopend op eigen verzoek met wacht geld te gaan.. Wegens de op verscheiden kan toren bestaande ruimte aan personen is thans aan alle op arbeidscontrac t werkende perso nen met ingang van 1 Juli den dienst opge zegd. SMOKKELAAR DOODGESCHOTEN. Was doorgeloopen ondanks som maties om halt te houden. Dinsdagnacht zijn in het grensgebied Gel- dern en Arcen hevige gevechten voorgevallen tusschen smokkelaars en douanebeambten. In de buurt van Veert bij Geldern stiet de douane op een smokkelcolonne van ruim twintig man. De smokkelaars weigerden aan de douane gehoor te geven en trachtten door schieten de douane op een afstand te hou den. De beambten openden echter ook het vuur en slaagden er in de bende uiteen te drijven en te verspreiden. Bij de achtervol ging gelukte het de douanebeambten een der bendeleden te achterhalen, ze sommeerden hem halt te houden, waaraan geen gevolg werd gegeven. Ze losten een schot in de lucht doch de smokkelaar zette de vlucht voort. Toen trof één der beambten den smokkelaar met een schot in zijn rechterschouder. De man stortte neer en werd door de beambten verbonden. Na korten tijd overleed hij ech ter. Het slachtoffer was een 26-jarige man, een Fries., die diende als melkknecht op een, boerderij aan de grens. Daar zijn loon ver minderd was en hij voor het onderhoud van zijn bejaarde moeder te zorgen had, die nog in Friesland woont, trachtte hij inet smokke len eenige bijverdiensten te verkrijgen. Hij werd in het bezit gevonden van een zakje koffie. Op de plaats van den overval vond men een groote partij smokkelwaren, waaronder 200 K.G. koffie en tabak. DE WINKELSLUITINGSWET Tijd van invoering slecht gekozen. 2943 leden van het personeel van de firma C. Jumin hebben een verklaring „Aan het Xederlandsche Volk" om trent de inwerkingtreding van de winkelsluitingswet onderteekend, waar KORTE SCHETSEN. door IIEXRI TER HALL. liet was 1890. De slafmuziek der Marine, was naar den Haag gederigeerd om .mede deel te nemen aan de begra fenis van Z.m. Koning Willem 3. Het was dien dag ontzettend koud, wij jonge lui trokken er ons niet veel van aan, maar ouderen autoriteiten heb ben er later de noodlottige gevolgen van ondervonden. De dag na de begrafe nis was voor ons als een vrije dag en als nieuwsgierig aangelegd jongmcnsch hield ik op eigen houtje een ontdek kingstocht door de kazerne waar wij met recht „onder dak" waren ge bracht. (Wij sliepen heel hoog. Ik kwam in een exercitsieloods en daar beleefde ik het volgende: Ken korporaal was de recruten aan het weg-wijs maken in de militaire ge heimen. Nu diene ter voorlichting^dat in die jaren het militairisme even an ders was als tegenwoordig. Het rempla- cantstclsel was oorzaak dat de bescha- vïngs-atmosfeer nog maar zeer weinig tot de „Kazerne" was doorgedrongen De recruten waren daarvoor nu niet wat je noemt beschaafde jongelui, meest zeer onontwikkeld en in hoofd zaak „plattelanders". De korporaal die de zorg dezer recruten was toever trouwd, bleek een echte dienst- kloppende soldaat uit de oude school te zijn Hij wist alles, de recruten niets. Hij verl melde zich, dat liet geheele mili in wij o.m. hét volgende lezen Thans, nu nog slechts enkele weken hen van dien fatalen datum scheiden, meenen zij allerdringendsi de aan dacht van alle welmcenende en wel denkende Nederlanders te moeten ves tigen op huns inziens buitengewoon ongunstig gekozen tijdstip van invoe ring van een wet, die zulke funeste ge volgen voor de samenleving kan heb ben, waar toch een ieder er van over tuigd moet zijn, dat het zoeken van werkverruiming in deze drukkende tijden het grootste probleem is, terwijl door inwerkingtreding van bedoelde wet eerder het tegcnovergsteldc liet ge val zal zijn. En verder Bloeiende bedrijven en floreerende ondernemingen zijn er tegenwoordig helaas slechts bedroevend weinige te vinden, ook in Nederland, en daarom moet ieder, die stelling wil kiezen te- 2en de kunstmatige vernietiging van kleine restjes maatschappelijke wel vaart, zijn stem met kracht verheffen tegen alle maatregelen, van welke zij de ook, die in dezen wereld-ontwrich tenden tijd een verslechting van den algem oenen toestand ten gevolge zeu len kunnen hebben. STEUN aan de KIPPENHOUDERIJ De regeering heeft hij de Tweede Ka mer van de Staten-Generaal een wets ontwerp ingediend tot steun aan de kippen houderij. De eierverkoopinstel- lingen zullen, evenals voorgaande ja ren, ongeveer 100 millioen eieren uit cie markt nemen en in koelhuizen op- laan, ten einde deze te bewaren tot liet najaar en den winter, wanneer de vraag naar eieren in het algemeen groo ter is dan de productie. In de thans gerezen credictmoeilijk heden zal het rijk voorzien door de ver leening van een garantie, die ten hoog ste f 3.5 millioen zal beloopen. DE BEREIDING van KING pepermunt staat in het teeken der controle: Controle op de grond stoffen allereerst, om dat hier de oorzaak ligt van de opwekkende eigenschappen en fijne smaak der origineele PEPERMUNT maar bovendien con trole op de samenstel- üna, op de verpakking rj* verzending, op de toepassing der hygiëne in alle vormen. En als extra waarborg voor echtheid en zui verheid de controle van het lab. Dr. van Hamel Roos Har mens, A'dam. PROVINCIAAL NIEUWS. De eerste Snijboonen. Op de Alkmaarschc Export veiling werden door Gebr. Kloosterboer uit Sint-Pancras de eerste snijboonen aan gevoerd. Paardenmarkt Alkmaar. Op de gister gehouden paardenmarkt waren aangevoerd 197 paarden en 7 veulens. De prijzen waren rijpaarden f 175-- t' 400 werkpaarden f 100 f 260 siachtpaarden f 90 - f 180 hitten f 60 i 290 en veulens f 40 f 110. De hanclel was matig. Het vorig jaar w erden 191 paarden aangevoerd. De O. S. P. te Enkhuizen. In de raadsvergadering van Maandag wond legde de voorzitter der soc.-dem. ractie, de heer Visser, een verklaring- af in verband met den overgang van het raadslid van Dok van de S.D.A.P. naar de O. S. P. De heer Van Dok zette uiteen, dat hij zijn raadszetel niet prijs geeft. Openbare vergadering van Hoofdingelanden van den Anna Paulownapolder op Zaterdag 30 April 1932 des voormiddags te half elf in het Polderhuis. Punten 1. Notulen. 2. Mededeelingen. 3. Voorstel tot verkoop van verschillende perceelsgedeelten ten behoeve van den aan leg van de spoorbaan van Anna Paulowna naar Van Ewijcksluis. 4. Voorstel tot aankoop van de waterlei ding van den Zuidpolder, thans in eigendom behoorende aan den heer S. Wilms. 5. Voorstel tot onderhandsche verhuur a. tot wederopzegging aan verschillende bewoners te Van Ewijcksluis van een perceel tje tuingrond a f 5.- per snees per jaar. b. voor 1932 aan R. Meeldijk van 3 perc. Amsteldijk voor f 45.-. H. Kranenburg van 2 perc. Balgdijk voor f 40,-, C. Voorthuizen van 2 perc. Balgdijk voor f 37.50 A. Schou ten van 1 perc. Balgdijk voor f 20.-, D. Pran ger van 2 perc. Amsteldijk voor f 40.-. taire gedoe in hoofdzaak van hem, de korporaal afhing, en wee den recruut, lie daaraan dorst te twijfelen. Zooals gezegd: dit ingeroeste militaire pro duct was aan het oefenen. Eenige ^sol- soldaten zou hij loopen leeren aldus Een, twee, een, twee Markeer de pas Milicien Meelzak! Smijt je beencn uit Iaat je hakken in de lucht vliegen! al gooi je er de maan bewoners een gat mee in d'r kop, hin dert niks! Ik zal de reparateurkosten wel betalen. Een, twee Een, twee Halt! Als ik „halt" commandeer, staat ieder zoo stil Stiilll, als 'n standbeeld van steen Plaats rust en toen sprak de kor poraal tot ons. „Oof het baantje wel. Korporaal - instructeur over een sec tie Oerang Oetangs! Waarachtig! 'n Hond, die op z'n verjaardag verdron ken wordt, een kat, die met notendop pen onder haar pootjes moet schaat senrijden, een afgedankt Cavallcrie- paard, dat voor een paar gulden aan den vilder verkocht wordt; al deze Individiunes zijn nog gelukkiger als oen korporaal in zijn gelukkigste oo- genblikken En toen tot de re cruten: „Sla stil koeien! Verroer geen vin Als ik commandeer Geef acht! wordt de rechtervoet bijgetrokken en staat ieder man onbeweeglijk Geeef aaaacht Hoest niet Milicien Ze melman!! Je hebt 18 jaar tijd gehad om te hoesten Stil staan Als ik commandeer: Over 't geweer! hoor ik een gerammel alsof de kok grauwe c. voor 1932 aan P. J. Ruitenburg perc Boezem kade voor f 50.- d. voor 5 jaren aan G. Tiel van den berm van den Balgweg eerder in levenslange huur bij Wed. C. Wiggers voor f 50.- per jaar. 6. Voorstel tot uitgifte in erfpacht van het voormalig molenerf aan de Kneeskade aan de gemeente Anna Paulowna, om dit terrein te bestemmen tot woonwagenkamp. 7. Vaststelling van een ambtenarenregle ment. 8. Voorstel tot het nemen van een proef met teeren van wegen op de volgende weg gedeelten Grasweg van Middenvliet tot spoorbaan en Kruisweg van trambaan tot Zwinsloot. 9. Verzoek om eervol ontslag met ingang van 4 Juli a.s. van R. Dekker, als Opzichter van den polder. 10. Voorstel om de jaarwedde van den nieuw te benoemen opzichter vast te stellen op f 200.- met 4 periodieke verhoogingen van f 100.- toe te kennen resp. na 2, 4, 6 en 8 ja ren dienst bij den Anna Paulownapolder. Bo vendien wordt voorgesteld hem in het genot te stellen van vrije woning en tuin, zoomede om hem kosteloos, uitsluitend voor gebruik in zijne betrekking, een auto beschikbaar te stellen. 11. Voorstel tot het aangaan van eene geldleening tot dekking der kosten van di verse werken voor vernieuwing van 4 duikers, het maken van een sluis in Oostdijk en de werken aan en in den boezem van den pol der Wieringerwaard. 12. Rondvraag. Anna Paulowna. 26 April 1932. De Dijkgraaf v.d. Anna Paulownapolder, C. WIJDENES SPAANS Jr. Loop der bevolking. Ingekomen II. Lamparshij van Spremberg (Duitschland.) Vertrokken: Mej. N. C. Kcijzer naar llillegersberg; F. Dedters naar Alkmaar D. Blaauboer en gezin naar Schageri. Burgerlijke Stand. Geboren: Marie, dochter van A. Brom mei' en S. M. f^tï'ooband; Alida M. M., dochter van P. G. Teeuwen en H. B. M. van de Bilt; Ilendricus M.'en Petronel- la G. zoon en dochter van P. M. Brou wer en M. Th. Wittcman. Bouwvergunning B. en W. verleenden vergunningen tot liet bouwen van een woonhuis in den Kerkweg aan W. Hoep en tot den bouw van een melkwinkel in den Stoomweg aan Joh. Nuij. Verleend Verlof. B. en W. verleenden verlof tot ver koop van zwak-alcoholische dranken aan de Wed. G.A.J. \Vijiiandes-Joris$en in perceel Benedenhuurt 2. Stille Omgang. De afd. Anna Pau lowna zal a.s. Zondag deelnemen aan den Stille Omgang in Alkmaar. Besloten werd, dat zij die per rijwiel gaan gezamenlijk om half 10 van café Alkemade zullen afrijden. Ook kan men per bus; kosten f 1.-. De bus ver- tiekt half elf van café Alkemade. erwten in de ketel smijt! de handen moeten hij deze beweging weggetrok ken worden, als een geoliede blik semstraal Overrr 't geweer Een twee huuuup Milicien Jorissen, je hebt je geweer 'net vast of je er bang van bent!! Als 't maar een keu kenmeid was, hé Zoon kerel deugt net zoo min voor een soldaat als een oude broek voor een looneelkijker Beter aanpakken je geweer Zóó pre senteer je je vrouw een rammenas, maar ge*m koninklijk geweer Zet af 't geweer Nu krijgen jullie een kwartier rust, maar denk er om, als ik straks appél houdt, en je naam af lees, dan roep je present en die er niet is roept „absent." Begrepen? Ingerukt Marsch De korpo raal tol ons ,,'t baantje wel Instruc teur van zoo'n stelletje. Deze boeren kinkels moet ik in een paar dagen zaken leeren kennen, die ze vroeger nooi't gezien hebben, zooals haar kammen, schoenborstel; handdoeken! O, menschen, 't is om uit je vel te de- serteeren. Op de theorie moet je die suffers mensch maken en krijgt nog standjes toe. Laatst vroeg ik een Mi licien: hoe schrijft men „signaal", Pimpelmees Wat denk je dat die kaffer antwoordde Een signaal wordt niet geschreven, maar geblazen! Laatst was de sergeant bij de theo rie; ik dacht: „laat nou erreis zien, wat jc kunt" Wij waren aan het al- phabet bezig! Hum! Alzoo hebben jelui de letter van het alphabet goed ONS WIERINGERMEERHOEKJE. De post voor de bewoners van onzen nieuwen polder is een voornaam ding! Vele arbeiders toch zijn ver van vrouw en kroost verwijderd en zien met ver langen naar tijding uit. Ziet hier boven dan de welkome man op z'n motor en achterop de postzak. De post wordt van Sluis I per motor naar De Haukes gebracht en tevens de brieven en w at dies meevr /ij, vandaar gehaald. SLUIS I. MEI MIJMERING. 'k Wil voor 't laatst nog een versje gaan maken Dan schei ik uit met mijn rijmpjes gedoe Want op den duur wordt toch alles vervelend, Hoe ik soms mijn best wel eens doe. 'k Wil in dit laatste gedichtje dan trachten U eens te zeggen, wat ik van 't leven denk, 'k Hoop dat U mij uw kritiek zal besparen Neem 'i van mij aan als 'n zachte wenk Kies je in ?t leven, één richting, één streven; Kletsen ze van je, blijf in je humeur Lap aan je laars wat ze ook van je zeggen, Lach om dat laffe kleinzielig gezeur Zit niet te piek'ren, wat morgen zal komen, Want dat bezorgt je alleen maar chagrijn, En met dat al kom je toch geen steek verder, Zie toch geen zorgen die er nog niet zijn Houd in je leven je kop in de hoogte Denk niet ik ben de Piet, want dat is fout Zelfs van 't hoogste punt kun je vallen, Als je te veel op je eigen vertrouwt. "t Leven, bekeken van 't zonnigste kantje, Is toch zoo mooi. als je 't maar goed beziet Vindt je nog veel wat je noode wilt missen Zelf voor 't mooiste kapitaaltje nog niet Schijnt niet de zon voor ons allen op aarde 0 Heeft iemand soms privé-recht op de maan Of is er een soms de chef van de sterren Neen toch 'n ieder heeft recht van bestaan. Durf dan ook zelf steeds te denken, te leven, Trek je van and'ren geen sikkepit aan. Wees voor 'n ieder een vriend en een helper, Dan zal het in 't leven hier zeker wel gaan. Wat je niet graag hebt, gun 't ook geen ander, Weest voor 'n ieder 'n goed kameraad Zorg dat ze steeds op je woord kunnen bouwen Maak dat je steeds recht door 't leven heen gaat. Een is er op aarde die 't goed met je meent Op wie je altijd kunt vertrouwen. Je Moeder.ze waakt, en blijft steeds om jeheen, Ze blijft tot haar dood van je hou'en. Jaclo Déjos. Uitslag aanbestedingen. Aanleg en wegaansuiting nabij Medemblik en grond en oeverwerkon in de Wieringer meer; laagste inschrijver firma J. de Vries Heemstede voor f 96.340. 2. Het maken en bestraten dijkoprit bij gemaal Leeimans en uitvoeren grond en oeverwerken- aldaar; laagste inschrijver firma O. J. Bosker Wieringen voor f 2(2.500. 3. Afwerken van de terp en aanleg we gen sectie J. Laagste inschrijver C. Klos te Amsterdam voor f 108.390. Hoog bezoek aan de Z.Zeewerken* oensdag j.l. bracht Z. K. H. Prins Hendrik in gezelschap van den Direc teur Generaal der Zuiderzeewerken ir. V. J. P. de Blocq van Kuffeler een be zoek aan de Zuiderzeewerken. Per auto van dc garage Bruul begaf liet gezelschap zich naar het gemaal Lely te Medemblik, alwaar Z.K.H. een half uur vertoefde; vandaar werd de tocht door de Wieringermeer voortgezet naar Sluis I, waar de Prins met belang stelling de reeds tot stand gekomen werkzaamheden in oogenschouw nam. Vervolgens werd een kort bezoek ge bracht hij den burgemeester van Wie lingen, den EdelAchtb. heer L. C. Kol ff en daarna arriveerde men om pl.m. kwart voor twee te Den Oever, waar een lunch werd gebruikt in het logiesgebouw van de Dir. Z.Zeewerken. Na de Lunch vertrok het gezelschap per auto naar de „Vlieter", alwaar het s.s. „Vlieter" gereed lag, en werd een tocht gemaakt langs het onderhanden zijnde laatste sluitgat. 0.m ongeveer 4 uur stapte Z.K.H. weer aan land en werd de terugreis gemaakt per auto naar Alkmaar en verder per trein. Van de diverse directie- en M.U.Z.-ge houwen alsmede van de vaartuigen, waaide de driekleur. KERKDIENSTEN SLUIS I Zondag 1 Mei 1932. R. K. Kerk: 8.30 u. II.II. Mis. Voorganger Past. Braak Ned. Herv. Kerk: 10.15 u. cand. K. O. Finkensieper. Geref. Kerk: Nam. 3.30 Cand. J. L. Wielenga SLUIS I. In het midden van het plantsoen wordt een betonzuil ge plaatst, waarop een vlaggestok, waar aan dan hij oificieele gelegenheden de Hollandsche driekleur wordt geheschcn Opening Café. Dezer dagen is door den heer Jn. Meeldijk het van ouds be staande café 't Hoekje, (dat tijdelijk ge sloten is geweest, heropend. Het café is van binnen geheel geres taureerd en ziet ei* keurig uit. Wij wenschen den heer Meeldijk goe de zaken toe. Kinderen en Vi$ur. Breezand. Door dat kinderen ,met vuur speelden ge raakte een groote slroo schelf van den heer G. A. Preide in brand. Dadelijk werd de motorspuit ontbo den, die ongeveer 5 uur heeft gewerkt, eer men het vuur meester was. Postduivensport. Wedvlucht vanaf Roozendaal. Afstand 153 K.M. Duiven los 8 uur. Aankomst eerste duif 10 u. 19 m. 35 sec. Laatste duif 10 u. 32 m. 33 sec. Prijzen als volgt Jac. Cornelissen 1, 2, 3, 4, 5, 7 en 18. VV. Blaauboer 6, 8 en 14; Gebr. Van Steijn 9, 10, 11, 12, 13 en 17. S. Spigt 15; R. Geerings 16. De secr. Van Steijn, Breezand. in je promorie Dan zal ik je eens vertellen, waar sommige letters van daan kommen' De seigeanl keek me aan! Dat had hij niet gedacht van zoo'n korporaaltje! Alzoo, let op Drie letters zijn uit het Fransch af geleerd; de C, Q en de X; de C komt nog maar voor in een paar woorden, ïi.l. in fouraceeren, genaceeren, vol- ticeêren, exerceeren en in het werk woord Citroen Schrijf op Dat is fout korporaal, zei de serge ant. Citroen is geen werkwoord Zoo, zei ik. „Wou U soms hebben, dat ik voor zeven stuivers daags pro fessor in de letteren was Gisteren kreeg ik weer een uitbran der van die bemoeial. Ik moest een beknopte verklaring geven van het menschelijk lichaam Ik deed dat na tuurlijk als Militair. „Luister suf fers!" ik zal je vertellen hoe je boe- rencorpus er uit ziet. 't Hart zil gide links van voren tusschen de koperen medaille en het expeditiekruis; de nierén van achter gide rechts onder de tailleknoopen; de longen onder de stropdas en je ribben loopen van je sabelkoppel tot aan je chevron. Het heele boeltje wordt door je tuniek bij mekaar gehouden. De sergeant gaf me weer een uitbrander 't Is boter aan de galg gesmeerd met al die stomkoppen. Laatst had ik nog zoo'n gevalletje. Ik gaf theorie van het ge weer! Opgelet De vizierlijn is 'n rechte denkbeeldige lijn, die vanuit het oog getrokken wordt, over de in keping van 't standvizier heenloopt, vervolgens over de korrel tot het doel waarop men richt Ik vroeg aan Mi licien van Keutern wat ik gezegd had en de kerel antwoordt De plezier- trein is een rechtvoordeelige trein, die door het oog getrokken wordt en met een ingeving van vertier over korrels loopt en zoo; 'k weet niet waar heen. 'k Gaf de vent zijn vet, en vroeg hem of hij nog broers had. „Joa, kopraal, ik heb nog ien broer." Zoo Is die net zoo stom als jij „Welnie ek kopraal, ze liewwe thois altayd zayd (ze hebben thuis altijd gezegd dat ik veil slimmer bin!" Zoo; en wat doet dat kreatuur dan wel voor de kost, hé „Hay is kopraal net as Uwe Ik dacht dat ik een broerte kreeg en om rne er uit te redden vroeg ik die vent of hij zwemmen kon. „Joa kopraal," zei ie. Ik vroeg: waar heb je dat geleerd, van Keuteren Hij antwoordde: in 't water, kopraal! De sergeant kwam erbij en vroeg „waarom vloek jij zoo korporaal Ik studeer voor mijn sergeants exa men antwoordde ik nijdig! De ser geant maakte rapport en ik ontving als belooning voor mijn trouwe diens ten 8 dagen arrest. En toen begon de korporaal weer met zijn opvoe- dinks - systeem uit te storten over de recruten. Ik had er genoeg van! Nogmaals wil ik verzekeren, dat er verschil is tusschen 1890 en 1932 en het ons allen genoegen doet dit te consta- teeron H. t. H.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2