HERMAN IYPELS f t\s*c° BEITELS JAARGANG VRIJDAG 6 MEI 1932. No. 36 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN „DE WAKENDE LEEUW" HET DRIEMANSCHAP. BETER KAN HET NIET. m WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKGN DINSDAG EN VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.—. UITGEVER In CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. BUREAU Hippolytushoef Wielingen. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1—5 regels f 0.50. Iedere regel meer f 0.10. VOOR BETERE PIJP - TABAK TABAKSFABRIEK Laat 125 Alkmaar. J. R. KEUSS. BELASTINGKWESTIES. HET INVULLEN VAN HET AANGIFTEBILJET WENKEN EN RAADGEVINGEN. VL Eenvoudige aangiften. Het invullen van het aangiftebiljet zal vele belastingplichtigen niet moeilijk vallen. Wie in loondienst is en een vast salaris verdient, zal wanneer hij de hierboven genoemde wenken opvolgt met het invullen van zijn aangiftebiljet niet de minste moeite hebben. Zoo staat het ook met den rentenier, wiens vermogen in uitge leende gelden of in effecten is belegd. De belastingplichtigen met een variëerend in komen middenstanders, landbouwers, vee houders enz. staan voor de moeilijkheid hun inkomen nauwkeurig te berekenen. Zonder boekhouding gaat het niet. Nut van een eenvoudige boekhouding. Voor de berekening van het inkomen uit het be drijf heeft de middenstander, de landbouwer,, de veehouder enz., een boekhouding noodig. Zonder boekhouding in het eenvoudig onmo gelijk de winst nauwkeurig te berekenen. Daarop komt het aan. Op het preciese inko men. Sommigen zullen wellicht wel kunnen zeggen hoeveel ze ongeveer verdienen, maar om zonder verdere hulpmiddelen het op een halve cent af te zeggen, gaat eenvoudig niet. Men bedenke ook, dat men niet boekhou dende het middel bij uitnemendheid tegen te hooge belastingaanslagen mist. Zuiver inkomen. Opgegeven moet worden het zuiver inkomen. Van het bruto-inkomen mogen de beroeps- en bedrijfskosten worden afgetrokken. Het is moeilijk hier alle kosten te noemen, die in ieder bijzonder geval mo gen worden afgetrokken. Ieder kan voor zich zelf wel uitmaken, of bepaalde onkosten al dan niet mogen worden afgetrokken. Men onderscheide echter wel scherp. Een onder wijzer, die op eenigen afstand van de school woont en geregeld gebruik maakt van zijn rijwiel om zich naar en van de school te be geven, mag de kosten aan het houden van een rijwiel verbonden noch geheel noch ge deeltelijk van zijn salaris aftrekken. Het zijn geen beroepskosten. Is men echter aan twee scholen verbonden en is de onderlinge af stand tusschen beide scholen van dien aard, dat van een rijwiel moet worden gebruik gemaakt, dan behooren de kosten aan het houden van het rijwiel verbonden wel dege lijk tot de beroepskosten. Echter slechts ge deeltelijk. De kosten veroorzaakt om zich van de één naar de andere school te begeven, zijn be roepskosten. Niet dus de kosten van huis naar één van de beide scholen en omgekeerd. Wij geven dit voorbeeld teneinde den lezer eenig idéé te geven van wat beroeps- of be drijfskosten zijn. Beroepskosten- en bedrijfskosten. Is het loon aan een dienstbode uitgekeerd hieron der te rangschikken. Dat hangt er van af. In de meeste gevallen niet. Is men evenwel bakker en is de dienstbode belast met het regelmatig schoonhouden van den winkel, of fungeert zij ook wel als winkeljuffrouw, dan mag o.i. een gedeelte van het loon worden gerekend tot de bedrijfskosten te behooren. Hoe staat het met abonnementsgelden van bladen. Het hangt er van af welk blad men leest. Abonnementsgeld van vakbladen die men leest om met zijn vak op de hoogte te blijven en die men niet zou lezen, als men niet „in 't vak zat" kan tot bedrijfskosten worden gerekend. Een handelaar, die er an ders niet aan zou denken „een groot blad" te lezen, maar die dit thans wel doet met het oog op de beursnoteeringen, mag het abon nementsgeld van zulk „een groot blad" onder onkosten boeken. De radio kan dienstbaar worden gemaakt aan het bedrijf. Wie uitslui tend een radio houdt met het oog op de draadloos uitgezonden noteeringen van boter enz. enz., mag de radio-kosten als onkosten beschouwen. Welke belastingen mogen van het bruto- inkomen in mindering worden gebracht Dit is een vraag, die men ons nogal eens stelt. Wij willen er op deze plaats een antwoord op geven. Dat voorkomt schriftelijke vragen. Niet tot de beroeps of bedrijfskosten mo gen worden gerekend de Inkomstenbelasting en de Vermogensbelasting. De Personeele Be lasting gedeeltelijk. De rijwielbelasting ook gedeeltelijk. Het hangt af van de omstandig heden. Is het een rijwiel voor beroep of be drijf Zoo staat het ook met de wegenbelas ting. Om het bij deze opsomming maar te laten. Wordt vervolgd. FEUILLETON No. 18. Op den avond van lord Verlond's diner was hij voor „zaken" uit. Het moet gezegd worden, dat Jakobs geen vermoeden had van de plannen van Verlond. Hij doorkruiste het geheele warnet van straatjes en steegjes, daf hem scheidde van de Stibbingtonstreet, wend de zich daarna naar het Zuiden naar d<* Euston Road en kwam zoo op de Tottenham Court Road. Op dien avond was de Tottenham Court Road gevuld met menschen. Al die menschcn hadden veel interesse voor de winkelramen, interesse voor zichzelf, interesse voor koop jes, en interesse voor autobussen. Het was een ideale toestand voor Jakobs. Hij hield van menschen, die zich konden concentreeren en die alleen letten op dat ge ne waar ze naar keken. Tot op zekere hoogte was Jakobs een goed psycholoog en hij keek rond naar iemand, die zich zoo zou weten te concentreeren, dat Jakobs er gebruik van kon maken. Bij de halte van een omnibus stonden ee- nige menschen te wachten. De bus kwam aan rijden en er stapten een paar mannen en een vrouw uit. Terwijl de anderen stonden te wachten om te kunnen instappen, keek Ja kobs met zijn geoefend oog om zich heen of er geen eventueele cliënt bij was. Jakobs' aandacht werd getrokken door een zwaren dikken man van middelbaren leeftijd. Zijn hoed stond zoo scheef op zijn hoofd, dat Ja kobs hem versleet voor een zeer welvarend Oweeër. Welvarend omdat zijn kleeren van buitengewoon goeden snit waren en veel geld gekost moesten hebben. Willy Jakobs had geen plan om een ritje te maken met deze bus. Waarschijnlijk was het voor verkoop van melk, room, visch en fruit. Bovendien mogen de winkels, waar uitslui tend of in hoofdzaak brood, banket, suiker werk en chocolade wordt verkocht, op Zon dag gedurende ten hoogste vier uur achter elkaar geopend zijn die vier uur moeten dan liggen tusschen 9 uur 's ochtends en 8 uur 's avonds. Op een biljet aan de winkeldeur moet worden vermeld, op welke uren van den Zondag zulk een winkel open is. Op Zaterdagavond en op avonden vóór Goeden Vrijdag en Hemelvaartsdag, voorts op 14 Augustus en 31 October mogen de win kels open zijn tot 10 uur. Op die laatstge noemde dagen en avonden echter alleen, als op de daarop volgende dagen inderdaad de Zondagsregeling wordt toegepast. Men mag dus zijn winkel op den avond vcor Goeden Vrijdag open houden, mits men hem op den Goede Vrijdag zelf sluit. In de perioden van 25 November tot en met 5 December en van 18 tot en met 24 Decem ber is ook de wettelijke acht-uur-siuiting door een tien-uur-sluiting vervangen. Bloemen winkels mogen tot 's avonds 10 uur open zijn en op 30 December en brood- en banket- en chocolade winkels weer op 31 December. Kappers- en barbierswinkels mogen op Za terdagavond en op de hierboven genoemde daarmee gelijkgestelde avonden zelfs tot 11 uur geopend blijven het laatste uur van die avonden echter slechts voor het verrichten van kappers- en barbierswerk, niet voor den verkoop. Speciale bepalingen zijn gemaakt voor de genen, die den Sabbath vieren deze win keliers zullen op Zondagochtend vóór twee uur hun zaak open mogen houden als zij brood-, banket- en chocoladewinkels hebben tot 's avonds 8 uur. Zij moeten daartoe ver gunning hebben van Burgemeester en Wet houders en zij moeten dan uiteraard den Za terdag sluiten. Gedurende den wettelijken „winkelslui tingstijd" mogen geen waren bij de klanten worden thuis bezorgd ook is gedurende dien VOORNAAMSTE BEPALINGEN WINKELSLUITINGSWET. Het is verboden een winkel voor het pu bliek geopend te hebben a. gedurende den Zondag b. tusschen 8 uur des namiddags en 5 uur des voormiddags. Van die bepalingen zijn echter uitgezon derd Rijkskantoren, apotheken, koffiehui zen en restaurants echter alleen tot verkoop van spijs en drank voor gebruik ter plaatse. Voorts zijn onder meer vrijgegeven de ver koop van brandstof en smeermiddelen en van onderdeelen voor spoedeischende herstellin gen aan voertuigen en fietsen, de verkoop van dag- en weekbladen, van ijs, de afleve ring van maaltijden en kokswaren, van rouw- kleeding verder de verkoop van winkelwa ren voor binnenkomende en uitgaande sche pen. En ten slotte de verkoop door mid del van automaten. Bovendien zijn de verbodsbepalingen niet van toepassing op hotels, voor zoover het leveringen betreft aan logeergasten even min op openbare vervoermiddelen en stati- ensrestaurants ten aanzien van de reiziger?. Brood en banketbakkers mogen steeds open zijn op 1 Januari, 24, 26 en 31 December, on verschillig of die dagen op Zondag vallen of nietbloemenwinkels steeds op Nieuwjaars dag, 14 en 15 Augustus, 1 en 2 November, op den dag vóór Kerstmis en den Tweeden Kerstdag en op 31 December. Melk-, visch- en fruitwinkels mogen op Zondag steeds tot 12 uur 's middags open zijn, maar slechts hem dan ook om iets anders te doen, toen hij zich met zijn ellebogen een weg begon te banen door de wachtenden. Hij schoot goed op, maar toen hij vlak bij de bus was, scheen hij zich plotseling iets te herinneren enhij draaide zich om en wors telde zich weer terug. Toen hij uit den troep menschen was, wilde hij snel wegloopen, maar dat ging niet, want iemand legde zijn hand op zijn schouder. Willy draaide zich om. Een lange jongeman stond achter hem. Hallo'! zei de jongeman vriendelijk, moet u niet meerijden Neen, mijnheer Fellowe, zei Willy. Ik herinner me ineens, dat ik thuis het gas heb laten branden. Laten we het dan gaan uitdoen. Och, nu ik er verder over nadenk, is het eigenlijk niet zoo noodig, zei Jakobs. Ik be denk me, dat het een muntmeter is en als het halve stuivertje op is, dan gaat het van zelf uit. Ga dan mee naar mijn huis, dan zullen we eens gaan kijken of ik misschien het gas heb laten branden, zei Frank, die Willy vol komen in de gaten had. Fellowe hield Willy's arm vast, maar toen Jakobs probeerde zich los te maken, uit zijn greep, gelukte hem dat niet. Wat is er aan de hand vroeg hij on schuldig genoeg. Het oude liedje, zei Frank met een glim lach. Je hebt wat laten vallen, Willy. Hij bukte, zonder Jakobs los te laten en raapte een portefeuille op. De bus wilde juist wegrijden, maar Frank draaide zich om en gaf den chauffeur een teeken. Ik denk, dat iemand die juist in de bus is gestapt, zijn portefeuille heeft verloren. Die dikke heer waarschijnlijk. De dikke heer stapte vlug weer uit en door zocht zijn zakken. Hij ontdekte, dat hij ver schillende voorwerpen, die hem volgens het eigendomsrecht toebehoorden, nergens kon vinden. tijd de „verkoop over het hekje" in, vóór, in de onmiddellijke nabijheid van den winkel verboden. In het algemeen is verboden het venten op tijden, waarop de winkels moeten zijn ge sloten. Hier is echter een uitzondering ge maakt voor het venten met „geringe eetwa ren" op Zon- en feestdagen (Nieuwjaarsdag, tweeden Paaschdag, Hemelvaartsdag, twee den Pinksterdag en de beide Kerstdagen) dit blijft dus volgens deze wet wel geoorloofd. Ten slotte moeten wij nog een zeer belang rijk artikel van de wet vermelden dat is ar tikel 9 Krachtens dit artikel kan dus elke ge meente een verordening maken, zooals Am sterdam reeds heeft gedaan, waarin op grond van bijzondere plaatselijke toestanden een andere regeling wordt gemaakt. Deze veror deningen moeten dan om te kunnen gelden door de Kroon, d.w.z. door den minister van Arbeid worden goedgekeurd. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. MEN ZEGT HET U DAGELIJKSCH Heeren- en Kinderkleedingmagazijnen DEN HELDER Het meest vertrouwde adres uit Uw omgeving. Modellen die mooi passen Stoffen kleurecht en solide Voerings van het beste soort Zeer goedkoope prijzen Elk stuk volledig gegarandeerd. Speciale afdeeling kleeding naar maat Eigen coupeur en ateliers. Onze keuze hoeden, overhemden, dassen, sokken en ondergoederen is mooi, groot en goedkoop. Raad van Anna Paulowna op Woens dag 4 Mei 1932, nam. 2 uur. Aanwezig alle leden. Dat onze gemeente geducht onder do crisis te lijden lieeft, bewees de ge heel/ met werkloozen gevulde publie ke tribune in deze raadsvergadering. Na opening en voorlezing der notu len volgen: Mededeelingen en ingekomen stukken: dat door Ged. Staten zijn goedge keurd de besluiten tot verlaging van huur voor het aan C. F. Jonge jan ver huurde perceel en tot het verleenen van rentelooze voorschotten ten bchoe ve van de bloembollenteelt te Breezand tot een bedrag van f 20.000; alsook de wijziging gebracht in de bezoldiging van de Ambt. van den Burg. Stand. Ingekomen zijn: de balans per 31 Dec. j.1. en de verlies en winstrekening van l et Grondbedrijf over 1931; verslag van don keuringsdienst kring Barsin- gerhorn over 1931; en een verzoek van J. Bene,ma om hem een standplaats te verleenen op particulier terrein voor zijn inrichting als danstent of bioscoop Voorz. zegt, dat dit verzoek eigenlijk niet in den Baad thuisbehoort, aange zien plaatsing op particulier terrein tot de competentie van den burgemees ter behoort. De plaats voor een bios coop is echter al aan Schinkel ver- Jpacht. De heeren Smit en Kuiken zouden Wel voor toestaan van bet verzoek zijn en laatstgenoemde zou voortaan public ke inschrijving voor standplaatsen willen hebben. Voorz. wil het nog wel eens in over weging nemen. Schrijven van den betrokken Minis ter dat de steunregeling voor deze ge- ze gemeente voor werkloozen afkom stig v. h. bloembollenbedrijf en de land bouw, bij besluüt van 15 Jan. j.1. geldig is verklaard. Naar aanleiding biervan zegt voor zitter, dat de voorspelling van den hr. Dekker is uitgekomen; de minister beeft namelijk diverse wijzigingen in de steunregeling aangebracht. Deze zijn als volgt: Voor de georganiseerden gehuwden heeft men de uitkeering ge bracht van f 10.50 op f 8.-; de klnder- toeslag van f 1.- op f 0.50; voor kostgan- En daarna ontwikkelde de zaak zich zeer normaal. Jammer, zei Willy met philosofische kalmte, ik heb u niet gezien, mijnheer Fello we. Neen, dat weet ik en toch ben ik niet zoo klein van stuk. Neen, de kleintjes moeten het altijd ont gelden, antwoordde Jakobs. Frank glimlach te. Zij begaven zich op weg naar het dichts- bijzijnde politie-bureau en toen zei Willy Zeg, mijnheer Fellowe, waarom bemoeit de politie zich toch niet meer met menschen als Olloroff Waarom zitten ze altijd stak kers achterna, zooals ik. Jullie bezorgen den kleinen mannen een hoop last. Maar Olloroff heeft er al honderden geruïneerd en die ver dient het. Kunnen jullie dien vent nu niet eens te pakken krijgen Wij zullen hopen, dat wij nog eens zoo ver komen, zei Frank. Neem bijvoorbeeld zoo'n geval, zei Wil ly. Een klerkje, dat niet veel verdient, speelt in de loterij. Hij steelt het geld uit de la, niet om oneerlijk te zijn, maar om zijn baas nu ook eens een buitenkansje te bezorgen. Op een goeden dag komt hij aan met een prijs van een ton en hij vertelt, dat hij het geld uit de la heeft gestolen. Dan pikt de baas de ton in en laat den klerk de gevangenis in draaien, omdat hij een beetje geld uit de winkella heeft gestolen. Begrijpt u wat ik be doel Zoo gaat het met mij en met Black ook. Het was heel gewoon, dat ze over Black spraken. Een al te goedgeloovig cliënt van Black, die dien dag een proces tegen hem had gevoerd, had geen cent teruggekregen en zijn proces verloren. Ik ben bij hem in dienst geweest, zei Ja kobs. Twintig gulden per week. Hij keek Frank nadenkend aan. Hebt u het aantal wel eens opgeteld van Black's vrienden, die plotseling stierven vroeg hij. Ja, dat is een flink lijstje, Willy. Jullie wachten zeker tot de „Vier Recht vaardigen" hem te pakken hebben maar daar zou ik maar niet te vast op rekenen, grinnikte Jakobs. Hij wachtte even en toen liet hij er snel op volgen 't Is geen manier van je, Fellowe, heb je me voor de derde maal gepakt. 't Is mooi, stemde Frank toe. Een schandaal. Jakobs bleef staan en ging voort Eerst op de Tottenham Court Road, toen op de Charing Cross Road en toen nog eens in de Cheapside. Je hebt een uitstekend geheugen, lachte Frank. Als ik het van mijn geheugen moest heb ben dan was ik rijk. En waarom moet je nu altijd mij hebben Frank dacht een oogenblik na. Ga mee een kopje thee drinken, Willy, zei hij, dan zal ik je sprookje vertellen. Ik denk, dat wij nog wel tot een over eenkomst komen, zei Willy, die vond dat het goed ging. Ik zal absoluut eerlijk tegen je zijn, zei Fellowe toen ze samen in een lunchroom zaten. Als het je niet kan schelen, zei Willy, dan zou ik je wel bij je voornaam willen noe men. We kennen elkaar nu al zoo lang en onze relatie is van zoo aangenamen aard. Frank lachte. Willy was een amusante ke rel. Ik heb je nu drie keer gepakt, zei Frank, en dit is de eerste keer, dat je over onzen vriend Black praat. Had dat maar eerder ge daan Dat zou heel wat voor je veranderd hebben, Willy. Ik heb er wel eens over gedacht Nu, zei Frank, vertel me dan maar waar om Black je twee pond per week geeft Dat doet hij niet, zei Willy, 't is een schoelje, een leugenaar, een bedrieger. Verklaar je nader, zei constabel Fellowe gretig. Zeqqen dè pluimveehouders daarom voeren wij Bertels' Opfok voeders en Kunstkorrel, de kuikens groeien er beter van en ze kosten ons tot a.d. leg nog niet de helft, dat is f I.- minder per kip: en van de Kunst- korrels leggen de kippen méér en grooter eieren, die nog geen 1% cent aan voeder kosten en de dieren blijven in beter conditie. Ze leggen kwaliteitseieren, daar vischmeel is vermeden. Het is een lichtstraal in dezen crisistijd. Laat U niet wat anders aanpraten! 43 jarige proefnemingen: Onze voeders zijn samengesteld uit de beste biologisch beproefde grondstoffenze bevatten de noodzakelijke vitaminen en de juiste dosis mineralen, voedingszouten enz. waarvan Prof. Dr. Frei zegt: „dat een tekort leidt tot degeneratieverschijnselen „n.l. onvruchtbaarheid, verminderde levens vatbaarheid, onvoldoende ontwikkeling enz. Tevens worden de resultaten vermeld door de toevoeging van de juiste dosis verkregen „n.l. ,meer weerstandsvermogen tegen ziekten, (coc- „cidiosus, pullorum, leucaemie of witbloedziek- ,.te) en in het algemeen verbetering van den ..gezondheidstoestand der dieren en vergrooting „der eierproductie." Wat U ook voert, beproef 8—14 dagen once Opfokvoeders en Kunstkorrels en U is over tuigd van den beteren groei der kuikens en grooter eierproductie der kippen. Prijzen per 50 K.G. vrij spoor/boot A'dam. Bertels' Crisis Opfokvoer Nr. 1 f6.15 volledig dagrantsoen v. kuikens v. 1—30 dagen Kuiken droog voederbak in iederen zak'gratis. Bertels' Crisis Opfokkorrel Nr. 2 f 5.25 volledig dagrantsoen v. kuikens v. 48 weken. Na 8 weken uitsluitend Kunstkorrel No. 1 Bertels' Crisis Kunstkorrel No. 1 22% eiwit, 6 °/0 vet, volledig dagrantsoen v. losloopende kippen op de boerderij f4.50 Bertels' Crisis Kunstkorrel No. 2 28 eiwit, 6 vet, Ochtendvoeder voor hen die nog graan wenschen bij te voeren; op verzoek ook in meelvormf 4.75 (Gem. graan bevat slechts 12% eiwit en vet). Bertels' Kunstkorrel B. f 6.- voliedig dagrantsoen voor kuikens na 8 weken en voor kippen in rennen. Bertels' Kunstkorrel G. f 5.25 volledig dagrantsoen voor kuikens na 8 weken en v. kippen met beperkten grasuitloop. Bertels' sierlijke Oranje voederbak toereikend voor 25 kippen per stuk f 1.50 Brochure pluimvee en eierlijsten gratis. Bestel bij Uw leverancier in Uw plaats; indien daar niet voorradig direct a.d. fabriek. Olie fa brieken N.V., Amsterdam. gers van f 7.- op f 6.- Voor de ongeor ganiseerden gehuwden van f 8.- op f 7.- en de kindertoeslag van f 1.- op f f 0.50 Voor kostgangesr van f4.50 op f 5.-; Deze uitkeering heeft de minister dus met 50 cent verhoogd. Terwijl tegen 't geven van een hiiurtoeslag geen be zwaar gemaakt wordt. De hr. Dekker zegt niet gedacht te hebben, dat het zoo erg zou zijn, en hij vraagt zich af hoe het er in het hoofd Willy aarzelde. Wat heb ik eraan of ik het jou vertel vroeg hij. Je zegt dat ik lieg. Probeer het, zei Frank en een uur lang zaten de agent en de dief met elkaar te pra ten. Daarna gingen ze elk een anderen kant uit Frank naar het politie-bureau en de heer Jakobs naar huis. Toen Frank alles had geregeld en de ser geant woedend achterbleef, omdat een con stabel in burgerkleeding hem allerlei orders had gegeven met de zelfverzekerdheid van een assistent-commissaris, nam Frank een taxi en reed hij naar het huis van Black en daarna, de chauffeur had order om te spot ten met alle verkeersregels, naar Hampstead. May Sandford wachtte op den kolonel. Ze stond in de huiskamer bij den haard haar handschoenen dicht te knoopen en deed haar uiterste best om te verbergen, dat ze het heer lijk vond dat Frank gekomen was. Waar ga je heen was het eerste wat hij vroeg. Jij hebt niet het recht om me dat op dien toon te vragen, zei ze kalm. Maar daar om wil ik het je wel vertellen. Ik ga uit di- neeren. Met wien Ze v/erd rood, want dit ging werkelijk te ver. Met kolonel Black, zei ze, maar ze had moeite om haar zelfbeheersching te bewaren. Ik denk niet, dat ik je kan toestaan om daarheen te gaan, zei hij koeltjes. Het meisje staarde hem verbijsterd aan. Begrijp eens en vooral, zei ze waardig, dat ik kan doen en laten wat ik wil. Je hebt niet het minste recht om mij voor te schrij ven, wat ik doen mag en wat niet. Ik ga waarheen ik wil en met wien ik wil. Maar vanavond ga je niet uit, zei Frank grimmig. Ze werd zoo mogelijk nog rooder. (Wordt vervolgd.)-

Wieringer courant | 1932 | | pagina 1