s We JAARGANG DINSDAG 10 MEI 1932. No. 37 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN HET DRIEMANSCHAP. S. COLT O F KANAALWEG 145-154-155 DEN HELDER. WIJ BREIEN WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN BUREAU: ADVERTENTIëN DINSDAG EN VRIJDAG. UITGEVER Hippolytushoef Wieringen. Van 1—5 regels f 0.5a ABONNEMENTSPRIJS CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. Telefoon Intercomm. No. 19. Iedere regel meer f o.ia per 3 maanden f 1. BELASTINGKWESTIES. HET INVULLEN VAN HET AANGIFTEBILJET WENKEN EN RAADGEVINGEN. VII. Vier soorten van inkomen. De wet op de Inkomstenbelasting noemt vier soorten bronnen van inkomen, name lijk a. Onroerende Goederen, b. Roe rend Kapitaal, c. Onderneming en ar beid, d. rechten op periodieke uitkee- ringen van het leven afhankelijk. Onroerende Goederen. Hiertoe wor den gerekend huizen en land. De op brengst van onroerende goederen be staat dus uit huren en pachten. Maar ook uit uitkeeringen ter zake van op stal, erfpacht, beklemming enz. Onder opbrengst van onroerende goederen vallen dus alle voordeelen zoowel geldelijke, als in geldswaarde waar deerbare - uit het bezit van het onroe rend goed voortvloeiend. Valt er ook onder winst met verkoop van onroe rend goed gemaakt Neen, Wanneer het onroerend goed in eigen bedrijf wordt gebruikt maar dan is het onroerend goed geen bron van in komen, maar dan is de onderneming bron van inkomen -- en dos bedrijfs middel is, is de winst met verkoop van het bedrijfsmiddel gemaakt, in den re gel wel belastbaar. Van de bruto hu ren enz. mogen -- zooals de wet het uitdrukt -- worden afgetrokken de kosten tot verwerving, inning en be houd, der opbrengst, en de op de op brengst rustende lasten worden afge trokken. Afgetrokken mogen dus wor den de onderhoudskosten, assurantie- kosten, grondlasten, waterschapslas ten enz. Een bedrag voor afschrijving op het onroerend goed mag niet wor den afgetrokken. Huurwaarde eigen woning. Niet al- leen het inkomen in geld, maar ook het inkomen in geldswaarde is belast baar. Iemand,' die een eigen huis be woont -- en dus geen huur betaalt, moet de huurwaarde van zijn woning als inkomen aangeven. Men kan als huurwaarde nemen de huurwaarde volgens de Personeele Belasting, ver minderd met de onderhoudskosten, grondbelasting enz. Is het huis met ge leend geld gekocht, dan mag de rente afzonderlijk worden afgetrokken. Inkomen in geldswaarde uit moes tuinen. Verhouwt men z'n eigen groen ten enz. dan moet de waarde van het uit den grond verkregene, worden ge schat en worden aangegeven. Kosten van bewerking van den grond enz. enz. mag men aftrekken. Bewerkt men zelf den grond, dan mag natuurlijk wegens uitbetaald loon niets worden afge trokken. Korting op de huur. Het komt tegen woordig veel voor, dat korting op de huur wordt gegeven. Wanneer men het land langer dan een kalenderjaar bezit, geeft men op de netto huur ge durende het afgeloopen kalenderjaar, ontvangen. Niet dus de huur, die men rechtens zou kunnen ontvangen, maar die men in werkelijkheid heeft ontvangen. Roerend kapitaal. Wat dat is, zal zon der meer wel niet duidelijk zijn. De wet zegt, dat tot opbrengst van roerend ka pitaal moet worden gerekend de vruch ten van kapitaal, dat niet in onroeren de zaken of in eigen bedrijf of beroep wordt gebruikt. Alle beleggingen dus, behalve belegging in onroerend goed en in eigen zaak, of gebruikt in eigen beroep, is roerend kapitaal. De voor naamste beleggingen met den verza melnaam „roerend kapitaal" aange duid, zijn Belegging in effecten, in schuldbekentenissen, in hypothecaire schuldvorderingen, belegging op spaar bankboekjes enz. enz. Opbrengst van roerend kapitaal is dus in 't algemeen de rente van geldbeleggingen. Koers winsten zijn niet belastbaar. Deze winsten worden alleen belast wanneer elfectcn zijn aangekocht ter belegging van bedrijfsgeld en met den verkoop van deze effecten winst wordt ge maakt. Maar dan zijn de effecten niet bronnen van inkomen, maar dan is de bron van inkomen de onderneming. Koersverliezen mogen ook nimjner in mindering van het inkomen wor den gebracht. Dit mag alleen in het boven aangeduide geval. Bij effecten dus, die gekocht zijn ter belegging van kasmiddelen. Spaarbrieven. Spaarbrieven ieder, die ze bezit, weet wat dat zijn behoo- ren ook bij het Roerend Kapitaal. De geschatte rente naar den toestand op 1 Mei moet telkens worden opgegeven. Wel is waar ontvangt men de rente pas later. Maar de rente wordt bijge schreven. Reute, die wordt bijgeschreven. Niet alleen de rente, die men ontvangt, ook de rente, die wordt bijgeschreven, moet worden opgegeven. Heeft men een spaarbankboekje met f 1000.—. te goed en wordt daarop f 30.-- bijge schreven, dan behoort deze f 30— te worden aangegeven. Ook al neemt men de f 30.— niet van het spaarbank boekje. Er zijn nog steeds belasting plichtigen, die een boekje hebben, de rente jaar in jaar uit laten staan en die bij ontdekking dan met de tegen werping komen, dat zij geen inkomen genieten. Zij laten het bedrag immers steeds staan i Wtordt vervolgd. FEUILLETON. No. 19. Ik heb je gezegd, dat ik vanavond uit dineeren ga met Black, en dat gebeurt. Geen sprake van. Frank was zichzelf nu geheel meester. Ik blijf buiten wachten, zei hij, en als je met dien man het huis verlaat, dan arresteer ik je. Ze deed een stap achteruit. Ik arresteer je, ging hij vastbesloten voort. Wat er verder gebeurt, kan me niet schelen. Ik beschuldig je van het een of an der en ik breng je naar het politiebureau en daar laat ik je in een cel opsluiten alsof je een gewone dievegge was. En ik doe het om dat ik je liefheb, omdat jij alles voor me bent, omdat ik meer van je houd, dan ie mand ooit van je gehouden heeft. Weet je, waarom ik je naar het bureau breng Om dat je daar veilig zult zijn en omdat de be waakster dien schoft niet zal toestaan om binnen te komen. Omdat hij je daar niet durft volgen. En wat hem betreft. Hij wendde zich om, want een welgedane, zeer elegante man kwam de kamer binnen Black bleef staan, toen hij Frank's gezicht zag en als bij intuïtie ging zijn hand naar zijn zak. U had zeker niet gedacht mij hier te vinden, zei Frank en Black werd bleek. Hoe durf je fluisterde het meisje. Hoe durf je zeggen, dat je me zult arresteeren En je zegt nog wel dat je me liefhebt Hij knikte. Ja, zei hij kalm. Ik heb je lief. Zoo lief dat ik het zelfs zal riskeeren, dat je mij gaat haten. Meer kan ik toch niet voor je doen. Hij sprak op bitteren toon en er was iets hulpeloos in zijn stem, maar toch klonk ze AFD. MANTELS. COSTUUMS. BLOUSES. ROKKEN. GROOTE MATEN. APARTE MODELLEN. Afd. Complete Meubileering. Reclame eiken slaapkamer f 75.- Zeer mooie slaapkamer f 89.-. Hyper modern. Aupings Deventer Matrassen 2 persoons f 10.50. Aid. Stoffeering, linoleum, Vloerzeilen, karpetten, vitrages, divan tafelkleeden, loopers, enz. Zondags tot 2 uur geopend. GEMEENTE WIERINGEN. Aanbesteding. In 't hotel van den heer M. de Haan te Hippolytushoef werd j.L Zater dagnamiddag door den architect den heer Chr. Dekker van Schagen voor zijn principaal den heer C. Koorn Jz., te Oud-Gest alhier publiek aanbesteed het bouwen van een woonhuis met boerderij enz., aan den Pol derweg in Waard J4ieuwland alhier. Inge schreven werd door de volgende heeren Rietdijk, te 't Zand voor f 15.500. S. J. Blaauboer, alhier voor f 14.750. G. v. d. Werf en J. Mol, Breezand f 14.275. Gebr. Boekei, 't Veld f 13.989. Gebr. Boersen, alhier f 13.980. K. Blokker, alhier f 13.900. C. v. d. Werf, 't Zand f 13.517. P. Jb. Doves, alhier f 13.400. P. Tuin, 't Zand f 13.200. P. Doorn, 't Zand f 12.760. Jn. Hoep, Breezand f 12.749. L. Schouten, Breezand f 12.290. Zeeman, St. Maartensbrug f 12.165. K. Kreijger, Oudesluis f 11.934. Gunning aangehouden. vastbesloten. Frank ging niet heen vóór Black afscheid had genomen en het was jammer dat hij er niet aan dacht, dat hij nog had moeten on derzoeken of de kolonel een zeker groen fleschje bij zich droeg. Toen de woedende Black thuis kwam, bleek hem dat zijn woning systematisch was door zocht, maar hij kon er niet achter komen hoe de bezoekers zich toegang hadden weten te verschaffen. De deuren waren geopend, niettegenstaande het feit dat er van de sleu tels geen duplicaten bestonden. De grendels waren op de ramen en er werd geen geld vermist, evenmin als voorwerpen van waar de. Maar het beste bewijs voor het bezoek was het zegel dat hij vond op het vloeiblok op zijn schrijftafel. Men had zijn eigen lak gebruikt en daarin hel- zegel van de organisatie gedrukt. Dat eenvoudige teeken IV sprak voor zich zelf. Het scheen dat de „Vier Rechtvaardigen" meer konden dan hij. Zij lachten om zijn veiligheidssloten en ze schenen meer van hen af te weten dan zijn intiemste vriend. Een ander zou misschien een zenuwaanval hebben gekregen, maar Black had al vele jaren met regelmatige tusschenpoozen aan de meest uiteenloopende gevaren blootge staan. Steeds moest hij op zijn hoede zijn, maar niemand had hem ooit kunnen vatten. Hij was er altijd trotsch op, dat hij nooit zijn goede humeur verloor en zelfs nooit zijn zelfbeheersching. Het was misschien voor de eerste maal in zijn leven, dat hij een plan opstelde dat niet alleen gebaseerd was op egoïsme, maar ook op wraak. Daardoor werd hij iets minder voorzichtig dan vroeger en hij zag dien avond niet dat hij gevolgd werdniet door één persoon maar door vele. XI. De races in Lincoln. Sir Isaac Tramber was zeer slecht gestemd, HET MUZIEKCONCOURS VAN DE WESTFRIESCHE BOND VAN HARMONIE- EN FANFARECORPSEN. De tweede dag. Vrijdagmiddag 2 uur werd het vierdaagsch muziekfeest van den Westfrieschen Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen voortge zet met kinderfeesten en een gemaskerd bal. Pl.m. zeshonderd kinde:en van de O.L. en de bijzondere scholen waren op het feestter rein tezamen gekomen, natuurlijk waren ve le moeders mede aanwezig. Diverse wedstrijden voor jongens en meisjes van 914 werden gehouden, terwijl boven dien alle kinderen een tractatie van de mu- ziekvereeniging „Harmonie" ontvingen. Een groot aantal leiders onder aanvoering van den Heer N. Kaan, zorgde voor een vlot verloop der wedstrijden, waarvan de uitslag was als volgt Balwerpen meisjes 1214 jaar le prijs G. Kuiper, 2e pr. N. van Hoesel, 3e pr. M. Pop pen, 4e pr. G. Kuut. Hardloopen met hindernissen, meisjes 12 - 14 jaar le pr. S. Lont, 2e pr. Tr. Modder, 3e pr. Tr. Lont, 4e pr. Tr. Koorn, 5e pr. A. Ot- tens, 6e pr. Gr. Werelds. Kegelvoetbal jongens 1214 jaar le pr. S. Rotgans, 2e pr.H. Garrels, 3e pr. C. Broers. 4e pr. J. Kooij, 5e pr. J. Scheltus. Hardloopen met hindernissen jongens 12— 14 jaar le pr. J. Krijger, 2e pr. G. Overberg, 3e pr. S. Lont, 4e pr. Nic. Boontjes, 5e pr. R. van Ham. 6e pr. F. van Ham. Doolhof, meisjes 912 jaar. le groep le pr. A. Schoone, 2e pr. KI. Koops, 3e pr. M. Kort, 4e pr. Tr. Rotgans, 5e pr. W. Cloots, 6e pr. G. Rops, 7e pr. J. Oldersma. 8e pr. F. Mast. Idem 2e groep le pr. M. Koorn, 2e pr. J. Ruitenburg, 3e pr. M. Lely, 4e pr. L. Schut, 5e pr. D. Rotgans, 6e pr. W. van Altena, 7e pr. W. de Vries, 8e pr. M. Lont. Ezelstaart, meisjesf)12 jaar, le groeplc pr. G. Kaan, 2e pr. M. Buur, 3e pr. W. Kies, 4e pr. B. Goddefroy, 5e pr. C. Tijsen, 6e pr. A. Kuiper. Idem 2e groep le pr. M. Halfweeg, 2e pr. G. Asjes, 3e pr. M. Bartels, 4e pr. B. Verbiest, 5e pr. L. Eggink, 6e pr. D. Oudt. Ringsteken jongens 9—12 jaar le pr. J. Meijer. 2e pr. J. Lont, 3e pr. J. van Roede, 4c pr. C. Kooij, 5e pr. S. Koorn, 6e pr. G. van Hoesel, 7e pr. P. van Dommelen, 8e pr. A. Rot gans. Tonrollen, jongens 9—12 jaar. le groep le pr. P. Metselaar, 2e pr. D. Metselaar, 3e pr. N. Rotgans, 4e pr. J. Visser, 5e pr. A. Kok, 6e en repareeren alle soorten wollen kleeding, kousen en sokken, (ook de allerfijnste.) Voor nieuw werk zijn wij No. 1. ZUIDSTRAAT 19, DEN HELDER. JAAP SNOR, (Let op de Gele Winkel.) P.S. GRATIS neemt elke bode uw bestel ling of reparaties MEDE, ZOOWEL HEEN als TERUG. pr. C. Asjes, 7e pr. E. Taai, 8e pr. E. Meijer Idem 2e groep le pr. C. de Groot, 2e pr. H. Blaat, 3e pr. A. Oldersma, 4e pr. C. Takes, 5e pr. J. Brandsma, 6e pr. D. Nicolai, 7e pr. A. van Hoesel, 8e pr. Nan Heijblok, 9e pr. P. Mulder, 10e pr. J. Brakenhoff. De prijzen bestonden uit luxe voorwerpen. Aan het eind van deze zeer geanimeerde wedstrijden werd door den heer N. Kaan een woord van dank gébracht aan de Commissie welke de verschillende wedstrijden heeft ge leid, tevens werd een woord van dank ge bracht aan „Harmonie" welke dit kinderfeest heeft georganiseerd. De geanonceerde reclame optocht om zes uur kon wegens gebrek aan deelname niet doorgaan. Wel werd door „Harmonie" een rondgang gemaakt door het dorp, welke zeer veel belangstelling trok. Het gemaskerd bal. Des avonds werd een gemaskerd bal gehouden in de danssalon op het feestterrein. Hiervoor bestond groote animo, zoowel wat de deelname betreft als de publieke belang stelling. Een dichte haag van menschen ver drong zich tegen acht uur voor de zaal. Het was er ei-vol, en tusschen het gewiemel van deze menschenzee bewogen zich een 37-tal gecostumeerden, de één nog mooier dan de ander. Er was buitengewoon veel werk van ge maakt door de deelnemers (sters). In hoofd zaak waren het dames die meededen. Een jury welke de costumes zou beoordee- len, was samengesteld uit de dames en hee ren van het eere-comité, terwijl Ir. J. C. N. Ringeling de algemeene leiding op zich had genomen. Er werd beoordeeld in vijf rubrieken, n.1. A. Orgineelste Costuum, B. mooiste dame, C. mooiste heer, D. paren, E. groepen. Het puntental lag tusschen 110, terwijl een maximum van 100 punten kon worden behaald. Door de deelnemers (sters) werd een defile langs de jury gemaakt, waarna beoordeeling volgde naar klasse. De uitslag was als volgt Groep A, origineelste costuum le pr. met 96 1/2 punt., mej. A. Duinker, Pinguin 2e pr. 93 pt. mej. Tr. Bosker Od., Kaartspel3e pr., 88 pt., mej. Tea Lont, Molen 4e pr. 84 pt., mej. Truus Bosker Cd., De privé-secreta- resse. Groep B. Mooiste dame le pr. 89 pt., mej. M. Klasens, Haremdame 2e pr. 83 pt., me.'. Truus Kort, Indiaansche 3e pr. 80 pt., mej. C. J. Volker, Pierrette. Groep C. Mooiste heer le pr. 84 1/2 pt., H. Wilbers, Apache. Groep D, Paren le pr., 83 pt., mevr. S. Hoogvorst—Vennik en de heer S. de Vries Piraten 2e pr.. 82 1/2 pt., mevr. G. Koo'j- Everts en de heer C. Hoogvorst, Echtpaar 1800. Groep E. Groepen le pr., 81 pt., de dames D. de Haan, R. Bakker en M. Kaan, Strand- genoegens. Bovendien werd met 94 1/2 punten voor de orgineelste groep een prijs aan de heeren G. Kooijman, J. Bosker Jzn. en M. Vroone toe gekend. Deze groep stelde voor „Sarrasani", en heeft niet weinig de lachlust opgewekt, de toen hij naar Lincoln ging. Hij had een com partiment gereserveerd en vloekte toen hij ontdekte, dat zijn coupé grensde aan die van Horace Gresham. Hij liep over het perron heen en weer en wachtte op zijn gasten. De graaf van Ver- lond had beloofd met hem mee te gaan en Mary mee te brengen en het was niet direct prettig voor Isaac, toen hij op de coupé naast de zijne een kaartje zag „Gereserveerd voor den heer Gresham." Horace kwam ongeveer vijf minuten voor het vertrek van den trein aanloopen. Hij was even vroolijk als altijd en hij knikte kort toen sir Isaac hem tamelijk onbeleefd groette. Tramber keek op zijn horloge en vervloek te de grillen van den ouden graaf. Over drie minuten zou de trein vertrekken en hij dacht reeds dat de graaf zich had verlaat, toen hij hem aan het einde van het perron zag opda gen. Je dacht zeker dat we niet kwamen vroeg de graaf. Zeg, dacht je, dat we niet kwamen her haalde hij, toen lady Mary de coupé binnen ging. Nu, ik dacht niet, dat je zoo laat zou komen. We zijn niet laat, zei Verlond. Hij ging op zijn gemak in het hoekje zit ten, dat sir Isaac voor het meisje had be stemd. Er kwamen kennissen voorbij, groe ten werden gewisseld en een paar kwamen zelfs een praatje maken. Gaat u ook naar Lincoln, mijnheer Ver lond vroeg een nuffige jongeman. Neen, zei de graaf, ik was juist van plan om naar bed te gaan. De vrager vluchtte. Kom maar naast mij zitten, Ikey. zei Verlond scherp. Ik moet eens met je praten over dat paard. Ik heb honderd vijf tig pond op dat beest gezet en wat ik je te vragen heb is belangrijker dan dat domme gebabbel met Mary. Dom gebabbel twee laatstgenoemde heeren hadden zich tn een paard vereenigd, terwijl de Heer Kooij man als dresseur fungeerde. Prachtige toe ren, zoo een circuspaard betaamt, werden uitgevoerd. Het was een succesnummer, wat vooral van het paard een zware rol vergde. Met een toepasselijk woord werden de prij zen, welke bestonden uit luxe- en gebruiks voorwerpen, uitgereikt. De heer C. J. Bosker, voorzitter van „Har monie", dankte met enkele welgekozen woorden, de jury voor hunne beoordeeling. uit het applaus dat de bekendmaking der prijzen verwekte, mocht men concludeeren, dat zij juist in haar beoordeeling was ge weest. Ook werden de dames en heeren gecostu meerden met enkele hartelijke woorden dank gebracht. Vanzelfsprekend bleven de verrassingen bij het démasqué niet uit. Tot laat in den avond werd het bal nog voortgezet. Derde dag. Zaterdagmiddag en -avond had den eveneens weer uitgebreide feestelijkhe den plaats. Door de gymnastiekvereeniging „Wierin- gen" werd eerf openlucht demonstratie gege ven, door haar dames en adspiranten afdee- ling onder leiding van den heer Pennekamp. Een keur van vrije oefeningen, en toestel turnen werd te zien gegeven. Vooral het brugturnen van de dames viel op. terwijl de plastische, vrije oefeningen met begeleiding van mandoline muziek van O. K. K. eveneens een mooi nummer van het programma was. Afwisselend tijdens de rusttijden van de turners bracht O. K. K. eenige nummers van uit de muziektent ten gehoore. Des avonds had wederom een muzikale rondgang van „Harmonie" plaats. Om 8 uur gaf de muziekvereeniging „A- pollo" van Den Oever een concert onder di rectie van den Heer Joh. Glabbeek., wat jam mer genoeg maar weinig belangstelling trok. Een mooi programma werd uitgevoerd, w.o. de beide concoursnummers welke Apollo den volgenden dag zou moeten spelen. Ook dezen dag heeft een goed verloop ge had, de grootste drukte concentreerde zich in de danssalon, welke zeker niet over slecht bezoek te klagen zal hebben. Op sommige tijden was dansen eigenlijk niet mogelijk, zoo vol als het was. De laatste dag. Zondag dit stond vast zou een bijzondere dag worden, niet minder dan 19 corpsen, zouden optreden w.o. de eere af- deeling fanfare met corpsen, en het feit dat :;:cn:1er i"; vereeniging deelnam welke reeds veemaal c wisselprijs had gewonnen, dus -r.r r.ar z'j hem deze dag weer zou winnen, definitief in het bezit zou hebben. Met dit corps werd bedoeld „Onder Ons" uit Dirks- horn, directeur A. P. Blauw. Deze vereeniging kwam met twee vaandels dik behangen met goud en zilver, en zoo vertelde „men" had deze vereeniging nog een emmer vol van die dingetjes thuis. „Onder Ons" zal echter haar aanhang wel teleur gesteld hebben, want bij lange na werd het hoogste aantal punten niet behaald. Doch laten we bij het begin be ginnen. Ja Je moet natuurlijk weten of ze van nacht goed heeft geslapen en of ze het soms te warm vindt in de coupé en of ze vooruit wil rijden of achteruit en of ze in een hoek wil zitten of in het midden maar dat is hee- lemaal niet noodig. Ik ken haar beter dan jij Hij knipoogde tegen zijn nicht. Gresham zit hiernaast. Tik eens op de ruit. Laat hem eens hier komen. Toe Ikey, schiet eens op Hij heeft vrienden bij zich, oom, zei Mary. Dat kan me niets schelen. Wat heb lk met zijn vrienden te maken Haal hem eens hier. Sir Isaac brieschte. Ik wil niet dat hij hier komt, zei hij lui' der dan noodig was. Je schijnt te vergeten dat Gresham ook met een paard uitkomt en dat hij van het mijne niets af weet. Je wou toch over mijn paard praten Och wat, dacht je dat hij niet even veel wist als jij Waar zijn de sportbladen dan voor De sportbladen weten niet, wat de be zitter weet, zei Isaac gewichtig. Ja, maar de sportbladen weten meer van je paard dan jij. Gisteren was je paard nog favoriet, maar nu niet meer, Isaac. Met het geklets van sportbladen heb ik niets te maken. Zoo, antwoordde Verlond. Dacht je, dat de menschen hun geld zouden weg gooien Als je zooveel op wedrennen geweest bent als ik en zooveel geld gewonnen hebt als ik, dan zou je weten dat het absoluut onbelang rijk is wat de eigenaar van een paard zegt. Je zou even goed aan een moeder kunnen vragen om een objectief oordeel uit te spre ken over haar dochter. De trein had de voorsteden van Londen gepasseerd en reed nu door groene velden. Het was een prachtige voorjaarsdag. Sir Isaac merkte er niets van en hij was ook niet in de stemming om zich te verdedi gen tegen de scherpe tong van Verlond. Hij vloekte tusschen zijn tanden toen hij het meisje zag opstaan en in de corridor zag gaan. Hij zou er een eed op willen doen, dat hij hoorde tikken op het raam van het vol gende compartiment maar hij maakte zich zelf wijs, dat hij zich daarin moest vergis sen. Een oogenblik later kwam Horace naar buiten. Oom vroeg of je even kwam, zei ze met een blos. Ik zou je uit mijzelf niet gestoord hebben, hoor. Je oom is nog eens iemand, die weet hoe het hoort, zei Horace enthousiast. Ik trek alles in wat ik te zijnen nadeele ooit gezegd mag hebben. Ik zal het hem overbrengen, zei ze schertsend. Neen, neen, riep Horace uit. Je moet het niet woordelijk overbrengen. Ik moet ernstig met je spreken, zei ze plotseling. Kom even in onze coupé. Oom en Tramber zitten zoo geanimeerd te praten over de goede hoedanigheden van Timbolino, heet hij niet zoo Hij knikte. Dan zullen ze wel niet op ons letten, besloot ze. Verlond knikte kort, niet onvriendelijk en sir Isaac deed al heel veel, toen hij niet vloekte. Het was moeilijk voor hen om een vertrouwelijk gesprek te beginnen, maar ze wisten het klaar te spelen om alleen over hun eigen zaken te spreken, wanneer Tram ber en Verlond in het heetst van hun dis cussie waren. Ik maak me bezorgd over oom, zei ze zachtjes. Is hij ziek Neen, niet ziek, of misschien ook wel. Maar hij is zoo in de contramine ik ben oang dat hij jou tenslotte toch niet zoo welge zind is, als we eerst dachten. Je weet hoe graag hij je eerst (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1932 | | pagina 1