veiffab8iek i beFema, uw verven rechtstreeks GEMEENTERAAD VAN ZIJPE. UW ZENUWEN uit du ANNA-PAULOWNA. Grondverf 50 et. pap K.G Standvarf 75 Aanbevaland, J. BENEMA. WIERINGEN WORDT PER AUTO AFGEVENT een reeks van jaren gedurende welke de machine wordt gebruikt, schrijft men telken jare af. Er zijn verschillen de systemen van afschrijven. Ieder ge val behoort op zich zelf te worden be oordeeld. Op een machine, die b.v. 10 jaar mee gaat, zou men ieder jaar het tiende gedeelte kunnen afschrijven. Aangenomen, dat de machine 10 jaren in gebruik is en na 10 jaren geen waar de meer heeft, zou deze machine dus na 10 jaar voor nul komma op de ba lans voorkomen en zijn dus de aan- schaffingskosten van de machine over de 10 jaren verdeeld. Zooals echter gezegd, dient ieder geval op zich zelf te wprden beoordeeld. Dit voorbeeld wordt slechts aangegeven ter illu stratie en zal ongetwijfeld bijdragen tot verheldering van het inzicht in deze materie. Wordt vervolgd. GEMEENTE ZIJPE. Vergadering van Woensdag 11 Mei 1932, des morgens 10 uur. Tegenwoordig alle leden. Op de publieke tribune waren een achttal arbeiders als toehoorders aanwezig. Na opening volgde goedkeuring van de no tulen der vorige vergadering. Mededeeling dat de door den Raad vastgc stelde verordening tot afwijking van de be palingen van de winkelsluitingswet, bij Kon. besluit is goedgekeurd. Ingekomen is een schrijven van B. en W. van Schagen, met de vraag of de gemeente Zijpe zich garant wil stellen, bij eventueele levering van gas aan het dorp Schagerbrug. De Voorzitter zegt dat B. en W. hierover gaarne de meening van den Raad zouden hooren, daar genoemd col lege van oordeel is dat het moeilijk zal gaan om zich garant te stellen, daar het niet d: geheele gemeente, maar alleen Schagerbru; betreft. De heer Doorn zegt dat het schrijven al leen spreekt om zich in beginsel uit te spre ken voor garant-verklaring. Doen wij dit. dan blijven wij toch geheel vrij man. De Voorzitter zegt dat hij het bezwaarlijk acht als de gemeente zich garant zou ver klaren. De heer Dignum is het volkomen eens met de meening van den Voorzitter en zou b.v. gaarne zien dat de belanghebbenden, die zich wenschen aan te sluiten, zich garant stelden De heer Van der Sluijs zegt dat met lijsten is rondgegaan om te zien wie zich wenschte aan te sluiten voor de levering van gas. Van de pl.m. 160 perceelen, waren slechts 40 die zulks wenschten. Gezien de tijdsomstandig heden, meenen B. en W. dat voorloopig geen meerdere personen zich zullen aansluiten en gezien de steeds nog terugloopende tijd, zou den B. en W. het zeer gevaarlijk achten zich hiervoor gerant te stellen. Tot stemming overgaande wordt met 10 stemmen voor en 1 tegen (de heer Doorn) besloten afwijzend op het verzoek te beschik ken. Ingekomen is een adres van een 13-tal ou ders van kinderen, welke de Christelijke school te Schagen bezoeken, met verzoek om geldelijke vergoeding voor het vervoer van hunne kinderen per auto, naar bovengenoem de school. De Voorzitter zegt dat genoemd adres een paar dagen geleden is ingekomen en B. en W. nog geen gelegenheid hebben gehad dit te behandelen, waarom spr. zegt dat dit punt in de volgende vergadering zal worden behandeld. Ingekomen zijn de jaarverslagen van: Bank voor Nederlandsche Gemeenten Afd. Noordholland der Vereeniging van Nederl. Gemeenten Noordholl. Prop. Commissie van den Alg. Ned. Geheelonthouders Bond en Verslag Volkshuisvesting, welke bij de leden zullen circuleeren. Verzoek van de Nationale Commissie te gen het alcoholisme inzake vaststelling van het maximum-aantal verloven A op het thans bestaande aantal. De Voorzitter zegt dat de verordening, re gelende deze aangelegenheid, om de 5 jaar wordt vastgesteld en B. en W. daarom voor stellen het ingekomen verzoek voor kennis geving aan te nemen, waar allen zich mee konden vereenigen. Mededeeling inzake ontvangen schrijven van Ged. Staten, betreffende het verstrekken van steun aan veehouders en land-(tuin-) bouwers. De Voorzitter zegt dat hij dit punt gaarne na afloop der openbare vergadering wensch te te bespreken. De heer Blom vraagt of dit niet in open bare vergadering kan geschieden. De Voorzitter zegt dat B. en W. nog geen kennis van een en ander hebben en zou gaar ne deze zaak eerst eens onderling bespreken, wat de goedkeuring van allen kon wegdragen. Mededeeling inzake geldigverklaring der steunregeling voor werklooze landarbeiders. De Secretaris leest hierop het betreffende besluit van Ged. Staten voor, wat eenige wij zigingen aangeeft in de te verstrekken uit- keering, waaraan men gehouden is te vol doen. Voorstel nopens wijziging van de samen- fitting van het orgaan, dat zich met de uitvoering der steunregeling voor werklooze landarbeiders zal belasten. Ingekomen is een schrijven hieromtrent van den Minister, dat ook een lid van den naad üi de commissie zitting dient te hebben. De Voorzitter zegt dat zijn voorstel nu is dat de commissie zal bestaan uit het college van B. en W„ één lid van den Raad en één persoon uit de organisatie der arbeiders, dus uit 5 leden. De heer Nannis, zegt spr., kon zich met deze samenstelling der commissie niet vereenigen en wenschte uit elk der or ganisaties (de moderne, de R. Kath. en Chr. landarbeidersbondéén vertegenwoordiger in de commissie, naast B. en W. en 2 leden van den Raad, dus 8 personen. De heer Nannis zegt dat hij, met het oog op de uitkeering aan de arbeiders, de zaak zoo vlug mogelijk in werking wou stellen, maar ik moest mij neerleggen, zegt spr., bij het schrijven van den Minister en wachten op een Raadsvergadering met het oog op de samenstelling van bedoelde commissie. Spr. meende dat de arbeiders niet mogen worden gepasseerd en dat al de drie organisaties in bedoelde commissie vertegenwoordigd moe ten zijn. De heer Van der Sluijs zegt van idee te zijn om in de commissie, naast B. en W., twee leden van den Raad te benoemen en twee personen uit de arbeiders-organisatie, dus 7 leden. De heer Doorn acht dit de aangewezen weg en zou b.v. de Christelijke organisatie niet willen doen vertegenwoordigen, daar deze toch maar een zeer klein aantal arbeiders omvat. De Voorzitter uit nogmaals zijn bezwaren tegen een uitgebreide commissie. De heer Nannis merkt op dat de Voorzitter eerst de verantwoording van een commissie van 5 leden niet durfde te aanvaarden cn zich nu zelfs verzet tegen een commissie van 7 leden. De heer Dignum zegt ook geen heil te zien in een uitgebreide commissie. De Voorzitter geeft gaarne het recht aan de leden van den Raad om de commissie uit 5 of 7 leden te doen bestaan. Volgde stemming voor een commissie van 5 leden. Alleen de heer Smit stemde voor. De heer Nannis meent uit de besprekingen te kunnen opmaken dat zijn idee, een com missie van 8 leden, wel geen meerderheid zal krijgen en daarom zijn voorstel intrekt. De Voorzitter zegt dat B en W. nu voor stellen een commissie van 7 personen n.1. het college van B. en W., 2 leden van den Raad en 2 personen uit de arbeidersorgani satiee, wat wordt goedgevonden. Uit den Raad werden gekozen de heeren J. Bruin met 7 en P. Doorn met 6 stemmen De heer Bruin vraagt wanneer de vergade ringen worden gehouden, daar hij, wegens drukke werkzaamheden, op den dag geen tijd heeft. De Voorzitter heeft geen bezwaar om des avonds te vergaderen. De heeren Bruin en Doorn nemen hierop hunne benoeming aan. Uit de arbeiders-organisaties is de volgen de aanbeveling ingekomen voor de R. Kath. de heer N. Filmer te 't Zand voor de mo dernen de heeren P. van Dok te St. Maar tensbrug en K. de Graaf te Oudesluis en voor de Christelijken de heer J. Freeke te Scha gerbrug. Eerste stemming N. Filmer 6, P. van Dok, 2 en J. Freeke 3 stemmen. Gekozen de heer N. Filmer. Tweede stemming K. de Graaf 2, J. Freeke 7 en P. van Dok 2 stemmen. Gekozen de heer Freeke. Een stem van de publieke tribune Dat is niet eerlijk Circulaire van Ged. Staten, waarin zij het advies der Gemeentebesturen vragen nopens hun voornemen om over te gaan tot schrap ping in de regeling der jaarwedden, dat de van Burgemeesters, Secretarissen en Ontvan gers geheven pensioensbijdragen aan hen moeten worden vergoed. De Voorzitter zegt dat zij met het idee van Ged. Staten meegaan, maar in hun antwoord zullen vermelden dat zij liever een salaris verlaging zagen toegepast. De heer Blom vraagt of deze regeling ook geldig is voor de andere gemeente-ambtena ren. De Voorzitter antwoordt ontkennend, het is alleen voor de drie genoemde functionna- rissen. De heer Dignum zou liever een salarisver laging van b.v. 10 zien toegepast. De heer Van der Oord vindt het een mooie boel dat men niets aan de hooge salarissen kan doen, waar dit berust bij Ged. Staten. Het is gewoonweg belachelijk, zegt spr. De heer Smit zou een salarisverlaging van 10 pCt. wenschen. benevens de 8>/s pensi oen bijdragen. De heer Doorn zou willen dat Ged. Staten de Raadsleden vrij lieten wat betreft het vaststellen der salarissen der ambtenaren. Wij zitten hier voor het algemeen belang en kunnen beter de toestanden beoordeelen dan Ged. Staten. Bij stemming leggen allen zich neer bij de zienswijze van Ged. Staten. De heer Van der Oord vraagt of de Raads leden nog iets te zeggen hebben omtrent de aftrek van de pensioenbijdragen. De Voorzitter zegt dat dit berust bij de leden van den Raad. Dat valt mij erg mee, zegt de heer Van der Oord. Vaststelling pensioengrondslag van C. Scha gen als Gemeente-Ontvanger. Daar door de laatste periodieke verhooging, dit salaris thans op f 2200.- is gebracht, wordt de pensioengrondslag hiernaar vastgesteld. Voorstel tot vaststelling van verordeningen op de heffing en invordering van het vergun ningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein. Tot vaststelling van nieuwe verordeningen dient te worden overgegaan, omdat de Drank wet (Staatsblad 1931, no. 476) eenige wijzi ging bracht in de heffing van het vergun ningsrecht. Het is noodig de verordeningen daarmede in overeenstemming te brengen. B. en W. stellen voor het vergunningsrecht wederom te bepalen op f 10.- voor elke f 50.- huurwaarde of gedeelte daarvan. Het mini mum-vergunningsrecht is overeenkomstig de wet verhoogd van f 25.- tot f 40.-. Nieuw is de bepaling, dat voor een nieuw bedrijf voor de eerste maal een vergunningsrecht van f 100.- verschuldigd is (art. 23, 3e lid, der wet. Voorstel tot vaststelling van verordeningen op de heffing en invordering van hët vër- lofsrecht voor den verkoop van zwak-alcoho- lischen drank in het klein. Tot vaststelling van deze verordeningen dient te worden overgegaan, omdat de Drank wet (St.bl. 1931, no. 476) de heffing van een verlofsrecht voor de verloven A voorschrijft. Art. 46 der Drankwet stelt voor de verloven A een verlofsrecht vast van f 25.- per. jaar. Bovenstaande twee punten worden zonder eenige discussie goedgekeurd. Volgen een tweetal verzoeken om onthef fing van hondenbelasting. De eerste verzoe ker. de heer Erp te St. Maartensvlotbrug, krijgt jaar ontheffing. De tweede verzoe ker, de heer A. Burger, wiens hond steeds aan de ketting ligt, wordt overgebracht (de hond namelijk) naar de klasse vasthouden de honden. Een verzoek om onthrtöng van schoolgeld, van den heer Steijger;-'fcfXallantsoog, wiens kinderen de R.K. Bijzondere school te 't Zand bezoeken, wordt ingewilligd Bij de rondvraag informeert de heer Rens wanneer de steunregeling voor de arbeiders in werking treedt en of ze van terugwerkende kracht is. De Voorzitter merkt op, dat nu een Com missie benoemd is, en dat een en ander zoo spoedig mogelijk geregeld zal worden maar spr. gelooft niet dat zij van terugwerkende kracht kan zijn. Vóór dezen, kon men zich wenden tot het Burgerl. Armbestuur, welke steun verleende als zij meende dat dit noo dig was. De heer Nannis deelt mede dat er arbei ders zijn, welke door het Burgerlijk Armbe stuur niet als armlastig werden aangemerkt en dus verstoken bleven van eenige steun. De Voorzitter zegt dat nu de commissie benoemd is, zij onverwijld aan het werk zal gaan en zij tot taak heeft de verschillende aanvragen te onderzoeken. Verder merkt de Rens op dat hem, bij een bezoek aan de O. L. School te Burgerbrug is opgevallen dat deze zoo noodig geschilderd moet worden. De Voorzitter zegt dat B. en W. spoedig zullen rondgaan tot opneming van het on derhoudswerk. De heer Nannis zegt dat de arbeiders steeds maar moeten wachten. De Minister spreekt dat de steunregeling ingaat op 10 April. De Voorzitter zegt de gemeente Zijpe geen verwijt mag treffen, dat zü geen voldoende zorg besteed aan de werklooze arbeiders. Er is tot nog toe gedaan wat mogelijk was in deze zaak. De heer Doorn meent een klacht te moeten uiten, niet van vandaag of gisteren, maar reeds van jaren terug, betreffende de vele gelegenheid tot het houden van bal in onze gemeente op gewone Zondagen, welke b.v. al om 3 of 4 uur snamiddags beginnen. Tegen een bal, welke b.v. volgt op een uitvoering en dergelijke, heeft spr. geen bezwaar. Hierna volgde sluiting. Schagerbrug. Alhier is opgericht een kin-- derzangkoor, met aanvankelijk 27 leden, on der leiding van Mej. Van der Sluys te Scha gen. De repetities worden gehouden in de zaal van den heer J. Modder. Wij sporen de meisjes en jongens aan, welke nog geen lid dezer zangvereeniging zijn, zich als lid aan te melden. Burgerlijke Stand Zijpe van 6 - 12 Mei. Geboren: Joharma Petronella Maria, d.v. Johannes Portegijs en Maria Wil lielmina Jannes; Jacobus Theodbrus, z.v. Jacob de Groot en Anna de Boer. Ondertrouwd: Petrus Cornelis van Saase, 29 jr., landbouwer te Zuid- en Noord Schermer en Maria Adriana Boos, 31 jr., te Zijpe. Getrouwd: Pieter Posker, 26 jr., brandstoffenhandelaar te Schagen en illemina Corstina Hoogschagen, 26 jr., te Zijpe. Overleden: Jan Del ver, 70 jr., echtge noot van Pietertje Duinmaijer. In dartelen overmoed op weg naar de malsche Wieringermeerweiden. Het zachte weer der laatste dagen heeft in onzen nieuwen polder voor over vloedig gras doen zorgen. ren en worden daarbij tevens gesterkt door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. BINNENLANDSCH NIEUWS. Inbraak in een Pastorie. Sleutel uit de slaapkamer gehaald. In den nacht van Dinsdag op W/oens dag is ingebroken in de pastorie te Bo venkerk bij Amstelveen. Door het ver brijzelen van een ruit in een der deu ren aan de achterzijde kwam het be zoek binnnen. In de slaapkamer van den pastoor werd de sleutel van zijn bureau uit zijn pantalon gehaald, waarna uit die bewaarplaats eenf 500 werd in bezit genomen. Een bedrag van f 2300 in een der laadjes ontsnapte aan de aandacht. Eenig zilverwerk werd verzameld, doch niet meegenomen Er zijn wel vingerafdrukken gevonden, maar ver schillende door elkander, zoodat ze geen aanwijzing geven. Zwaar weer boven Putte. De bliksem ingeslagen. Maandagmiddag is tijdens een zwaai onweer de bliksem geslagen in de wo ning van den landarbeider Nooyen te Moriaansdreef, gemeente Putte, echter zonder brand te veroorzaken. Toen de bliksem insloeg zaten juist man, vrouw en vier kinderen aan ta fel het middagmaal te gebruiken, doch zij werden niet getroffen. Aan verschei dene meubelen werd evenwel groote schade toegebracht. In een weide werd een koe getroffen en gedood. In het grensgebied tu&schen Huijber- gen en Ossendrecht brak Maandagmid dag eveneens een lievig onweer los. De geweldige slagregens deden aan 'n wolkbreuk denkon. Aan de landbouw gewassen is veel schade toegebracht. Melkprijs in Friesland twee cents. De coop. fabrieken betalen over de eerste week van Mei 0.6 ct. per pet. vet uit, benevens 70 pet. wei en 10 karnemelk. Naar men verneemt, zullen de coope ratieve zuivelfabrieken voor de in de eerste week van Mei verwerkte melk, af-boerderij, uitbetalen zestig cents per vetprocent per 100 k.g. benevens 70 pCt. wei en 10 pCt. karnemelk (in de week daarvoor 75 cents.) Bij het gemiddelde vetprocent van 3.3 ontvangen de Friesche boeren dus per 100 kg. melk 3.3 x 60 is 198 cents, plus 70 liter wei en 10 liter karnemelk. De waarde hiervan als veevoer kan men op zijn allerhoogst aanslaan op 40 cents (immers het veevoer is goedkoop en de veeprijzen, vooral van varkens, ongekend laag). In totaal krijgen de boeren dus f 2.38 per 100 I. melk'... dat is dus nog geen vierduitstuk per li ter, doch zij krijgen slechts twee cents in de hand Uitwateringssluizen in den afsluitdijk. Maandagmiddag te 12 uur zijn voor het eerst de in den afsluitdijk gebouw de complexen uitwateringssluizen, welke zooals men weet dienen tot rege- ling van den waterstand van het toe komstige IJselmeer in werking gesteld De inbedrijfneming is hiermede defe- nitief. Voortaan zullen met elk getij de sluizen functionneeren. Het waterverval bedroeg bij de in- diensttelling 1.10 M. hetgeen wil zeg gen dat de waterstand op de Zuiderzee 1.10 M. hooger was dan buiten den afsluitdijk op de Waddenzee. Bij de in- aienststelling waren tegenwoordig de Ingenieurs der Zuiderzeewerken, hoofü ingenieur \Y. Kamp de eerstaanwezend ingenieurs J. F. R. v.d Wall en J. C. Pannekoek en ir. J. C. N. Ringeling. Zoo als bekend zijn van deze uitwaterings sluizen 3 complexen van 5 stuks ge bouwd nabij Den Oever en 2 complexen van 5 stuks te Kornwerderzand. De voor de sluizen benoodigdc ijzeren wiel schuiven, welke de krachtproef hadden te doorstaan, werden geleverd door „Werkspoor" voor zoover de 29 schui ven te Den Oever betreft en door de N.V. „De Schelde'" voor zoover be treffende de 20 schuiven te Kornwer derzand. In tegenstelling met andere spuisluizen is hier gebruik gemaakt van schuiven, welke electrisch in ver- tifitalen stand worden geopend resp. neergelaten. Voor f 5000 smokkelwaar in beslag genomen. Aan de grens te Bellingwolde (Gron.) lieben naar aan Vooruit wordt gemeld, douane-beambten in den nacht van Zondag op Maandag beslag weten te leggen op een partij frauduleus inge voerde manufacturen ter waarde van f 5000. De in beslag genomen goederen bestonden uit twaalf groote pakken, in houdende ongeveer 800 damesmantels. Zekere B. uit Wiete bij Vlagtwedde is in verband hiermede gearresteerd. van krankzinnigheid heeft gehandeld Afgrijselijk familiedrama. In de bij Brussel gelegen gemeente] Zeilick heeft zich een vreeselijk familii drama afgespeeld. Herhaaldelijk twist ontstaan in een gezin omdat de man lid was van een muziekvereeni- ging, waardoor hij zeer uithuizig w Zondagavond keerde de man te mid dernacht licht beschonken naar hui) terug. Wederom onstond twist, waar bij de vrouw haar echtgenoot gevaar lijk verwondde. Toen de man daaroj in een ander huis vluchtte, nam d( vrouw in een oogenblik van waanzir een scheermes en doodde haar dril kinderen, respectievelijk van 6 en i jaar en één maand oud. GEMEENTE W1ER1NGEN. BUITENLANDSCH NIEUWS. BEKENDMAKING. HONDENBELASTING De burgemeester van Wieringen geeft hen, die de verschuldigde horden belasting nog niet hebben voldaan, overweging alsnog ter voorkoming van vervolging of verdere vervolging, ten spoedigste aan hun verplichting te voldoen. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat voor deze belasting geen aanslagbiljetten worden toegezonden, doch dat de houders van honden ver plicht zijn ten kantore van den gemeen te-ontvanger aangifte te doen en de verschuldigde belasting te voldoen. Wieringen, 10 Mei 1932. De Burgemeester voornoemd, L. C. KOLFF. Aanbesteding. In 't Hotel van den heer D. D. Lont te H.-Hoef werd Dins- dainnam. door den architect de heer J. J. v.d. Leek van Den Helder namens zijp principaal de heer Corn. Koorn Nanz. publiek aanbesteed het maken van een brood- koek- en beschuitbak kerij annex woon- en winkelhuis bij Sluis I in den Wieringermeerpolder Ingeschreven werd door de volgende heeren Gebr. van Pelt, Den Helder voor f 14.100, J. Kooij Mz., H.-Hoef f 14.000- H. A. van Batenburg, Amersfoort,] f 13.770.- Wl Uiterdijk, Akkerwoude, f 13.240.- P. Tuin, 't Zand, f 13.000.- A. Kingma Zn., Leeuwarden, f 12.980.-- Gebr. Boersen, H.-Hoef, f 12.747.» P. Jb. Doves, Wieringen f 12.700.-| P. Doorn, St. Maartensbrug, f 12.630.-) S. de Boer, Drachten, f 12.2S0.-- Raming f 12.800 Gunning aangehou den. Postduif. Bij den heer B. Kat te H.| hoef is aan komen vliegen 'n postduif om de linkerpoot 'n gummi-ring waar op: CK2; om de rechterpoot 'n allimini urn-ring, waarop: 30- C 14820. Een Vertrek. De heer Juisting, hoofd der Christelijke School te Den Oever is met ingang van Augustus als zooda nig benoemd te Krommenie. Niet alle droomen zijn bedrog I Een buitenkansje. Het publiek op de renbaan te Boeda pest was Zondag getuige van een sensa lioneel voorval. De vrouw van eer» bri gadier van politie, die op twee paarden in totaal vijf pengo had gezet, ontving tengevolge van 'n buitengewone samen menloop van omstandigheden, niet min der dan 2736 maal haar inzet dus 13.628 pengo of ongeveer 2700 gulden uitbe taald. Zij was n.1. de eenige, die op bei de winnende outsiders hpd gezet. Toen haar door journalisten werd gevraagd, hoe zij er toe was gekomen juist op die paarden te zetten, antwoordde zij, dat zij van de nummers drie en vier had ge droomd en daarom de paarden, die de ze nummers droegen, had gekozen. Reeds 2-maal eerder, voegde zij er aan toe, waren haar door droomen de num mers van winnende paarden voorspeld De vrouw die door haar geluk geheel in de war was, werd door politiebeainb ten naar een auto gebracht, opdat zij haar winst voor het opdringende pu bliek in veiligheid kon brengen. Kind met bijlslagen gedood. Te Lambsheim in de Palts heeft de vrouw van een kelelsmid in den kelder van haar huis het 4-jarig zoontje van een buurman met een bijl gedood. Men neemt aan, dat de vrouw in een vlaag GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Loop der bevolking. Ingekomen: J. Groet en gez. van Den Helder; C. J. M. Harmsen en gez. van Den Helder; mej. Ch. C. Janson van Den Helder; L. M. Warnar-Com- pagne van s Gravenhage; A. A. van Oers en gez. van Nieuw - Vosmeer. Vertrokken: R. v. Koerten naar Schal gen; G. Bakker en gez. naar Schoorl; J. Grin en gezin naar Nieuwe Niedorpj mej. K. Buck te Meinsje naar Wfierin- gerwaard M. Braaksma en gez. naar Wieringen. Burgerlijke Stand: Geboren: Willy, dochter van W. C. E. Bruijn en H. Blaauw; Petrus Cornelis, zoon van J. C. J. Weijers en J. W. Boer sen; Karei zoon van D. de Rover en C. W. van Klaveren; Arie Gideon, zoon van A. G- van Eek en J. Hooimeijer; Al berdina Maria, dochter van A. C. Al- ders en H. J. Steenvoorden. Politie: Gevonden: een collier met kruis. MARKTBERICHTEN. Eierveiling Schagen, 12 Mei 1932. Aanvoer 185000 kipeieren. Prijs 55- 57-57 KG. 2.10 a 2.20 per 100; 58-60 K.G. 2.20 a 2.40 61- 3 Kg. 2.40 a 2.50; 64-67 Ivg. 2.50 a 2.80; Ongewogen Wfit 2.- a 2.40; Bruin 2.40 a 2.70. 5000 Eendeieren 2.- a 2.20 per 100.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2