WIERINGER COURANT 1 WmkWA Bij WED. MEEUWSEN SLUIS I TWEEDE BLAD VRIJDAG 13 MEI No. 3*. Vervolg. Deze com- binatie maakt o.i. het piepkuikenbe- di ijf economisch sterker dat de piep kuikenteelt alleen groote risico ople vert, heeft het voorjaar van dit jaar wel getoond. Dat de Heer S. met eenigc trots zijn bedrijf toont, laat zich denken, als men weet, dat het is ontstaan door energie en zakenkennis van den eigenaar en nog maar weinige jaren bestaat. Hel heeft de goede jaren meegehad, onge twijfeld, maar het lijkt ons economisch sterk genoeg, om aan een kwade peri ode moge ze niet te lang duren het hoofd te bieden ook voor uitbreiding in de toekomst is er nog gelegenheid. Het is een aardig gezicht, midden in den winter honderden jonge pulletjes cm de kachelkunstmoeders te zien kri oelen. De hanen en hennen worden van het begin at gescheiden, wat een mooie kleurschakeering geeft, daar d(^ eerste veel lichter getint veerenkleed bezit. De groote kuikens en hanen zijn in onverwarmde afdeelingen onderge bracht. De Heer Slot past geen bloed onderzoek toe tegen de pullorumziekte In Noord-Holland doet men dit trou wens nog heel weinig. Nu lijkt mij dit geen groot, mischien hcelemaal geen bezwaar, waar bij de fokdieren niet op een overmatige eierproductie wordt gewerkt. Het mag als bekend worden \eronderstelt, dat de pullorum en vele andere hoender- en kuikenziekten het gevolg zijn van de industraliseering van het bedrijf vooral de eenzijdige voeding, die is gericht op een hoog leg- cijfer, brengt een verzwakking van het ras met zich mede. De fokdieren van den Heer Slot worden heel gewoon gevoederd en leven overigens door de vrije uitloop onder gunstige omstandig heden en dit lijkt ons een heel wat bete re waarborg tegen allerlei ziekten, dan bloedonderzoek en andere preventieve maatregelen. Trouwens, ziekte komt zeer sporadisch voor en alle dieren ma ken den indruk van kracht en gezond heid. Wie broedeieren van Noord-IIolland sche Blauwen wil betrekken of eendags kuikens, dien kunnen wij het station Slot in alle gerustheid aanbevelen. Hel materiaal zal iels duurder komen, maai' aan minderwaardige eieren of kuikens heeft men niets, al zijn die dan „goedkoop". Hier in de Beemster is een bedrijf opgebouwd, dat den siichter tot eer streki en waarvan een gustige invloed moet uitgaan op de lioenderstapel in Nrd.-IIolland en an dere provinciën. B. cp-0\j Hootd-_en [mijnhardts poeders] Doo»«»5ct.pBr#tuk 8 ct- rJ*! Bii U«*droqist- GEMEENTE ZIJPE. Burgemeester en Wethouders van ZIJPE (N.H.) doen te weten, dat door den raad dier gemeente in zijne vergadering van 7 April 1932 is vastgesteld de volgende verordening Verordening tot afwijking van be palingen der Winkelsluitingswet 1930 (Staatsblad No. 460) voor de gemeente ZIJPE (N.H.) Artikel 1. In afwijking van het bepaalde in de arlt. 2 en 8, le lid, onder a en b, der Winkelslui tingswet 1930, (Staatsblad no. 460), geldt het bepaalde in de artikelen 2, 3 en 4 dezer Ver ordening. Artikel 2. Gedurende het tijdvak, waarvoor ingevolge het bepaalde krachtens de Wet van 23 Maart 1918 (Staatsblad no. 165), laatstelijk gewij zigd bij de Wet van 22 Maart 1922 (Staatsblad no. 130), de wettelijke tijd met één uur is vervroegd, wordt in artikel 2, onder b, en ar tikel 8, le lid, onder b, der Wet in plaats van „8 uur" gelezen „9 uur." Artikel 3. Op de Zondagen, dat er in de verschillen de dorpen der gemeente kermis wordt gehou den, is het voor die dorpen met hunne om geving geoorloofd van des middags 12 uur tot 's nachts 12 uur a. een winkel voor het publiek geopend te hebben b. te venten, te verkoopen en te koop aan te bieden op of aan voor het openbaar ver keer openstaande land- en waterwegen. Artikel 4. Het venten met melk is op Zondagen tot des voormiddags 10 uur toegestaan en gedu rende het tijdvak, waarvoor ingevolge het bepaalde krachtens de Wet van 23 Maart 1922 (Staatsblad no. 130) de wettelijke tijd met één uur is vervroegd, tot 11 uur. Artikel 5. Deze verordening treedt in werking op het tijdstip van inwerkingtreden der Winkelslui tingswet 1930 (Staatsblad No. 460». Indien de Koninklijke goedkeuring bij het inwerking treden der Wet nog niet mocht zijn ontvan gen, treedt de Verordening in werking op den derden dag na dien harer afkondiging. Zijnde deze verordening goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 29 April 1932, No. 42. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort den 10 Mei 1932. Burgemeester en Wethouders voorn. J. DE MOOR, Burgemeester. J. DE BOER, Secretaris. PREDIKBEURTEN ZIJPE. Zondag 15 Mei. NED. HERV. GEM. Scliagerbrug v.m. 10 uur Ds. Witkop Oud&sluis, St. Maartensbrug, Burgerbrug. Petten en Callantsoog geen dienst. EVANGELISATIE 3reezand voorm. 10 uur de heer Boon. Breezand nam. 3.30 uur de heer Boon. MAANDAG 16 MEI (2e Pinksterdag.) Oudesluis v.m. 10 uur Ds. Witkop. Schagerbrug geen dienst. Burgerbrug v.m. 10 uur Ds. Enklaar. St. Maartensbrug geen dienst. DOOP8GEZ. GEMEENTE Burgerbrug v.m. 10 uur v.m. 10 uur R. van der Veen. HOENDERTEELT. ONS WIER1NGERMEERHOEKJE. Een schip met rundvee arriveert voor de Wicringermeerpolder en wordt te De Haukes geschut. Een interessant gezicht zoo van boven af neer te zien op die rijen prachtig Ilollandsch vee in de diepe sluiskolk. Vrijdagmiddag hadden tijdens de den plaats van schoolkinderen. De com van onzen fotograaf. muziekfeesten te Wielingen wedstrij- missie, die dc leiding had voor de lens PROVINCIAAL NIEUWS. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken zijn de faillissementen van 1'. Pieterse, schoenmaker te Alk maar. R.c. mr. Ledeboer, cur. mr. Win kel; H. F. Tjaden, koopman te Deu Helder; R.c. mr. Fruin, cur. mr. Tho mas. B. Driesen, Heiloo, R.c. mr. Le deboer; cur. mr. Bélonje. Willem Twist, Uitgeest, R.c. mr. Krabbe; Cur. mr. v. Leeuwen. SCHAGEN. Verpachting Vischwater Door de Hengel sport vereeniging „de Baars" te Schagen zijn pogingen aange wond om het vischwater in den Oos- terpolder onder Winkel en Nieuwe Niedorp te pachten. SCHAGEN. Bekroond. Op den vak wedstrijd voor bakkerijen, gehouden le Amsterdam, behaalde de heer A. Schager, alhier in de afdeeling „Bak kerszonen", een bekroning voor prima melkbrood, bestaande uit zilveren tak met diploma. SCHAGEN. Melkprijs. De melk prijs is alhier binnenkort tweemaal ver laagd en van 10 op 8 cent gebracht. Thans wordt de melk door een vee houder aangeboden voor 6 cent per Liter thuis bezorgd. SCHAGEN. Tentoonstelling Neder- landsch Fabrikaat. Van 18 tot en met 26 Juni a.s. zal hier in samenwerking met de Vereeniging Ned. Fabrikaat te s Gravenhage een groote tentoonstel ling gehouden worden, alleen van Ne- deriandsche fabrikaten. De Commissie bestaat uit N. V. J. C. Roldoot Amsterdam, Mercurius v.h. Gebr. Laan, ormerveer, Onrust en Hoorn, Zaandam; en J. G. van Barne- veld, Schagen, secretaris. Voor deze tentoonstelling is reeds door tal van fabrikanten toezegging gedaan. Het ge bouw waarin de tentoonstelling wordt gehouden is groot 900 M2 en biedt dus een schitterende gelegenheid. ONTSLAG AAN DE KOOY. Aan het vliegkamp De Ivooy is dezer dagen aan een deel van het personeel ontslag aangezegd. Over deze aangele genheid heeft het hoofdbestuur van deu Ned. R.K. hond van Overheidsper soneel St. Paulus een bespreking met den minister van Defensie gehad. Naar aanleiding van een desbetref fend verzoek verklaarde dc minister zich bereid een onderzoek in te stellen naar de vraag, of het mogelijk is het eerst voor ontslag in aanmerking te doev: komen die werklieden, welke al reeds uit anderen hoofde pensioen ge nieten. houders 10 a 16; 378 lammeren voor de slacht 8 a 12.-; 4 Bokken en geiten f 6.- a 9.-; 19 Varkens mag. 6 a 9; 48 Var kens vette per Kg. 20 a 24 ct.164 Big gen f i a 6.-; 8 Konijnen 0.50 a 2.-; Kip pen 0.75 a 1.10. Hoorn, 12 Mei 1932. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 15 stapels kleine fabr.kaas f 19.-; 10 stapels kleine boe renkaas f 19.50. Totaal 25 stapels we gende 27277 K.G. Handel matig. Heldersche Eierveilinfl. 12 Meil932 Aanvoer 34149 kipeieren; 1623 eend- eieren. 52-54 Kg. 2 a 2.10; 55-57 Kg. 2 a 2.20; 58-60 Kg. 2.20 a 2.40; 61-63 Kg. 2.40 a 2.50; 64-67 Kg. 2.50 a 3.- Eendeieren 1.60 a 1.70. MARKTBERICHTEN. Schagen, 12 Mei 1932. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 59 Pinkstieren f 70 a 100; 191 Geldkoeien mag. 140 a 220; j2 gelde koeien vette 180 a 240; 40 Ivalf- koeien 160 a 260; 118 Pinken 40 a 100 121 Nuchtere kalveren 3 a 10; 189 Over Ik heb ondervonden dat het goed is om een of twee rtiaal per week des avonds het gelaat een paar minuten met Purol te masseeren, waarna ik de gewoonte het» de niet in de huid ge drongen Purol met een zacht doekje af te vegen. Deze eenvoudige behan deling geelt op den duur aan de huid een bijzonder zachte en mooie teint. GEMEENTE W1ERINGEN. Politie: Verioron etui paar Gym schoenen. Inl. b.d. Gem. Bode. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. Zondag 15 Mei. NED. HERV. GEM. H.-hoef v.m. 10 uur Ds. Van Beek. Den Oever nam. 2 uur Ds. Van Beek. Westerland 's av. 7uur Ds. Van Beek. Kapel Den Oever vm. 10 u. de hr. Franck. DOOPSGEZ. GEM. Maandag 16 Mei 2ePinksterdag v m. 10 uur Ds. J. M. Leendertz van Haarlem. EVANGELISATIE H.-hoef v.m. 10 uur de hr. O. Deen. GEREFORM. KERK. H.-hoef v.m. 10 en n.m. 3 uur dienst. Den Oever v.m. 10 en nam. 3 uur dienst „Helpt Elkander." Bij de Onderlinge Vee en Paardcnverzekering M.pij Ilelpt Elkander werden in de Afd. „Paarden" over het tijdvak 1 Nov. 1931 - 1 Mei 1932 200 paarden met een to tale waarde van f 63460 ingeschreven. W egens overlijden, afkeuring, enz., moeten 4 stuks worden uitgekeerd ter waarde van f 940.- Ileeren Commissarissen stelden in hunne Donderdagnamiddag gehouden vergadering de hiervoor te heffen pre mie op f 0.80 per f 100 verzekerde waar de. Den Oever. Concert. Op den twee den Pinksterdag des namiddags zal de niuziekvereeniging Apollo een concert in de tent geven. Te 6 uurzal dit geëin digd zijn en dan heeft tot 10 uur een geanimeerd bal plaats in de concert zaal van den heer Jurrie Lont. HET KIND VAN LINDBERGH VERMOORD TERUG GEVONDEN. Niet meer in leven. De gouverneur van den staat New Jersey Moore, deelt mede dat de baby van Lindbergh dood is gevonden. De gouverneur voegt hieraan toe dat de clief der politie, Wartskopf, er hem van in kennis heeft gesteld dat het lijkje in de na bijheid van Lindberghs huis te Hopewell werd aangetroffen. W1ERINGERMEERP0LDER. KERKDIENSTEN SLUIS I. Zondag 15 Mei. R. K. KERK 8.30 uur H.H. Mis Voorganger Pastoor Braak. GEREFORM. KERK 3.30 uur nam. Cand. J. L. Wielenga, Kolhorr.. NED. HERV. KERK 10.15 uur v.m. Cand. K. O. Finkensieper. 2de Pinksterdag Cand. J. L. Wielenga. Excursies naar de Zuiderzeewerken en de Wieringermeer. Vervolg. De vorig jaar door de N.V. Gebr. Kaan's Vcrvoer-Mij te Hippolytushoef in dc v: art gebrachte excursieboot is ook thans weer voor het maken van uitstapjes door den polder beschik bar, waarvoor men zich met Gebr. Kaan in verbinding kan stellen. Door de W'ieringermeer-Directie wordt zoo veel mogelijk gezorgd voor deskundige geleide aan boord. Bezoekers van de W'ieringermeer kunnen zich voor het verkrijgen van mondelinge inlichtingen omtrent de bezienswaardigheden in den polder vervoegen aan het Bureau der Cultuur Mij. te Slootdorp (Sluis I) schrifte lijke informaties dienaangaande kun nen worden aangevraagd bij de Direc tie van den W'ieringermeerpolder te Alkmaar. Een gekleurde kaart van de W'ierin germeer, aangevende de verkaveling, de te stichten centra van bew oning enz schaal 1::50000 is a f 1.10 (franco per post) verkrijgbaar bij Bosker's Boek handel Weeringen, of bij Wed. Meeuw- sen Sluis I, W'ieringermeerpolder. Dengenen, die tevens den proefpol der nabij And ijk wenschen te bezoe ken wordt medegedeeld, dat hiertoe dezen zomer op eiken Dinsdag- en Vrij dagmiddag (om 2 uur) de gelegenheid wordt gegeven en zooveel mogelijk geleide beschikbaar zal worden ge steld. Men gelieve zich hiertoe aan te melden aan het laboratorium ter plaat se. Voor bezoek op andere tijdstippen is schriftelijk overleg noodig met den landbouwkundigen ingenieur N. H. H. Addens, W'ieringermeer, Medemblik. Ten aanzien van het bezoeken der Zuiderzeewerken is door den Direc teur der Zuiderzeewerken hel volgende bepaald In verband met het dienstbelang moeten afzonderlijke bezoeken aan de Zuiderzeewerken onder geleide van het personeel van den dienst zooveel mogelijk worden beperkt. De aandacht wordt daarom geves tigd, dat in overleg met de directeur der Nederlandsche Spoorwegen publie ke excursies zijn georganiseerd, waar voor de spoorw egen goedkoope treinen laten rijden naar en van het punt. van afvaart van de reserve-stoomboot van het Spoorwegveer Enkhuizen-Stavoren waarmede verschillende werken voor zooveel mogelijk worden bezocht, ter wijl zoowel aan boord als op de werken door ingenieurs van den dienst der Zuiderzeewerken deskundige voor lichting wordt verstrekt, terwijl daar bij een gedrukte beschrijving van de verkrijgbaar Kaarten Wieringermeer a f 1.10. Kleine kaarten a i 0.20 Zuiderzee-albums a f 1.50. Ons nieuwe gewest a f 1.10. Verder vele Poldergezichten. werken wordt uitgereikt. Deze excursies zullen dit jaar plaats hebben op W oensdag 27 Juli van Rotterdam en Amsterdam. 3 Aug. van Breda en Helmond, 's-Bosch. 17 Aug. van Rotterdam Amsterdam naar Enkhuizen en op W'pensdag 20 Juli van Enschede, Zwolle. 10 Aug. van Groningen en Leeuwarden naar Harlingen (alle treinen met 3 klassen.) Voor de deelneming hieraan kan men zich wenden tot de loketten der Spoorwegen, terwijl voor grootere ge zelschappen overleg met de Spoorweg directie te Utrecht aanbeveling ver dient. Tot ongeveer midden Juli zullen me de de zeer interessante werkzaamhe den tot sluiting van de Vlieter van Den Oever op Wieringen uit voor ieder te gen eene geringe vergoeding ten bate van het Crisiscomité van zeer dichtbij worden gadegeslagen. De kunstwerken tc Den Oever en op het Kornwerderzand zijn voor ieder toegankelijk, waarbij zij aangeteekend dat, wanneer men deze plaatsen per eigen vaartuig wil bereiken, vooraf \oor het meren in de werkhavens ver gunning moet worden aangevraagd, respectievelijk aan den havenmeester K. Brinkman te Den Oever, of aan den Technisch-Ambtenaar bij de Zuider zeewerken P. Baars te Kornwerder zand, daar de dienstuitoefening hier tegen een beletsel kan vormen. Bezichtiging van de gemalen „Lely" te Medemblik en „Leemans" te Den Oever, wordt slechts toegestaan, wan neer daartegen uit dienstoogpunt geen bezwaar bestaat, waartoe tijdig tevoren overleg moet worden gepleegd met de Directie der Zuiderzeewerken te Me demblik. Aangeteekend wordt nog, dat een passagiers- en vrachtdienst Medem blik-Wiering-en-Breezand- Kornwerder- zand-Harlingen door de Stoomboot onderneming „IJselmeer" (onderne mer Johan Kool te Medemblik) wordt uitgeoefend, waarmede dagelijks, be halve 's-Zondags, langs de werken wordt gevaren, waaromtrent de Ver eeniging voor Vreemdelingen Verkeer te Medemblik (Secretaris J. Th. W. J. Vermolen) gaarne inlichtingen ver strekt, welke V.V.V. voor bezoek aan dc werken verder eenige programma's van inlichtingen omtrent huren van booten, autobussen, enz. voorzien, heeft ontw orpen, welke zij op aanvrage aan belanghebbenden toezendt. Ook kunnen afzonderlijke vaartoch ten met een der booten van genoemde onderneming worden gemaakt, ter wijl groote gezelschappen booten kun nen huren van den Veerdienst Enk- huizen-Stavoren, of van de N.V. Hoorn sche Stoombootreederij v.h. Horjus en Co. te Hoorn. WltQinQCQMÏQPOLDCQ De fleurige damcsafdeeling der Gymiiastiekvereeniging W'ïcringen, welke j.1. Zaterdag op het concoursterrein van „Harmonie" een prachtige turn- demonstratie gaf. Nog willen we hierbij vermelden dat de Gym Pinkstermaan dag een uitvoering geeft in de concert zaal Concordia te II.hoef.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 3