IEIFF1IIIEI i IFfFli, Betrekt uw verven rechtstreeks HEERENBAAI mC- &WAN WED. MEEUWSEN, uit de ANNA-PAULOWNA. Grondverf 50 et. per K.G. Stand verf 75 |t M Aanbevelend, J. BENEMA. WIE RING EN WORDT PER AUTO AFGEVENT TE ROOSENDAAL. 7 jaar valt zijn blinden MOORDAANSLAG Jongen van 1' vader aan. Woensdagavond ongeveer half zes heeft een 17jarige jongen een moordaanslag ge pleegd. In het café van den heer Hagenaas aan de Hoogstraat, woont sinds enkele maanden de 68-jarige L. Janssens uit Oud Gastel, die blind is en die met het verkoopen van luci fers in zijn onderhoud tracht te voorzien. De man, die een vrouw en elf kinderen heeft, was door zijn kinderen de deur gewezen en leidde een kommervol bestaan. Woensdag avond kwam de jongste zoon van Janssens het café binnen en vroeg zijn vader te spre ken. Na een korte woordenwisseling haalde hij een groot dolkmes voor den dag en bracht daarmee den niets kwaads vermoedenden man drie steken in den rug toe. In zorgwekkenden toestand is het slacht offer naar het R.K. ziekenhuis „Charitas" overgebracht. Men vreest voor zijn leven. De dader, die gevlucht was. werd op straat gegrepen. Omtrent de motieven welke hij voor zijn daad had, is nog niets bekend. Wel weet men, dat er voortdurend groote oneenigheid heerschte tusschen vader en zoon. Alg. Hbid. UIT MINNENIJD. Drie gewonden. Aan het Damsterdiep te Groningen is het Woensdagnacht tot een vechtpartij gekomen, waarbij twee mannen en een vrouw werden gewond. Een 32-jarige schipper trok zijn mes en verwondde daarmee zijn tegenstander aan de hand en een andere man in den rug. Beide gewonden kwamen met de zuster van een hunner aan het politieposthuis om zien te laten verbinden. Later is de dader gearres teerd en overgebracht naar het hoofdbureau van politie. Alg. Hbld. BENZÏNE-ONTPLOFFING. Twee gewbnden. Woensdagnacht te ongeveer tien minuten vóór één heeft een benzine ontploffing plaats gehad op het turfschip „Hoop op Beter", lig gende aan de Diezerkade te Zwolle. Op het schip bevonden zich twee personen, n.1. de 59-jarige A. Muis. eigenaar van het schip, en de 56-jarige K. Sempel. Het onge val geschiedde doordat deze personen bezig waren met het verwijderen van wandluizen met behulp van een benzinespuit, terwijl ir de kajuit, waarin zij bezig waren, een petro leumlamp brandde. De geheele kajuit van het schip werd nagenoeg weggeslagen. Beide per sonen. vooral Muis, bekwamen zeer zware brandwonden over het geheele lichaam. Bei den zijn naar het Sophia-ziekenhuis te Zwol le overgebracht. DE NIEUWE HOLLANDSCHE HARE TG. Dinsdag werd te Vlaardingen de eerste nieuwe Hollandsche haring aangevoerd. KINDEREN OP DE FIETS. Maandag is onder Domburg een vrouw uit Souburg, die een meisje van vier jaar op haar rijwiel had, vlak voor een autobus ge vallen. De chauffeur stopte onmiddellijk, doch het kind was reeds onder het voorwiel geraakt en onmiddellijk gedood. De vrouw kreeg geen letsel. WILDE STAKING WERKVERSCHAFFING. Dinsdagmiddag is een honderdtal werkloo- zen die werkzaamheden verrichtte bij de rijkswerkverschaffing te Enter in Overijsel, in staking gegaan. Deze wilde staking is ont staan wegens ontevredenheid over de loon regeling en het te zware werk. Dinsdagavond zijn de werkloozen naar hun woonplaats te Nijmegen vertrokken. AUTO OP SPOORBAAN VASTGERAAKT. Trein tijdig tot stilstand gebracht. Maandagavond laat kwam een luxe auto van de richting Maassluis langs den Parallel weg naar Vlaardingen. Bij den overweg al daar nam de bestuurder de bocht te groot en geraakte tusschen de rails, zoodat de wa gen voor noch achteruit kon. De seinhuiswachter, die het roode achter licht zag, had de tegenwoordigheid van geest het sein voor den aankomenden trein uit Maassluis op onveilig te zetten, zoodat de trein even voor de auto stopte. Ook de trein naar Maassluis, die op vertrek stond, kon worden opgehouden. Met vereende krachten is de auto, die thuis behoort te Schiedam, op den beganen weg gebracht, waarna de chauf feur zijn reis kon vervolgen. MEER LICHT VOOR DE VARKENS. Het is algemeen bekend, dat het licht van groote beteekenis is voor den groei van het jonge individu. Waarschijnlijk moet dit wor den toegeschreven aan de ultra-violette stra len, waardoor o.a. het in de huid voorkomen de ergosterine omgezet wordt in het antira- chistische vitamine. Ofschoon omtrent de verklaring van de lichtwerking dc- meeningen nogal uiteenloopen, terwijl eveneens de resul taten van pr.oeven met ultra-violette bestra ling sterk verschillen, staat het vast, dat licht een onmisbare tactor is voor het jonge groei ende individu. Een bijdrage tot de werking van het licht voor jonge groeiende varkens geleverd door A. Shaw, in Scientific Agriculture 1930. II. bevat het weekblad „Schakels." Onderzoeker exprrimenteerde met groeien de varkens, die in 4 verschillende proefne mingen op precies dezelfde wijze werden ge voederd. Hierbij kwam vast te staan, dat het directe zonnelicht voor de normale ontwik keling van varkens noodzakelijk was. Varkens die een goed samengesteld rant soen, maar geen licht ontvingen, kregen ra chitis, terwijl de varkens met hetzelfde rant soen en een uitloop met direct zonlicht geen rachitis kregen. Het zonlicht dat door gewoon vensterglas naar binnen viel. bleek slechts een zeer ge ringe anti-rachitische werkzaamheid te be zitten. terwijl bij Vita-glas het effect twijfel achtig was. Het toedienen van groenvoer in zeer ruime mate beschutte de dieren voor het optreden an rachitis. Bij biggen traden de nadeelige gevolgen van onvoldoende belichting sneller op dan bij oudere varkens Varkens, die zich 34 maanden lang nor maal kunnen ontwikkelen, bleken langer weerstand te kunnen bieden tegen het licht- tekort, dan de andere dieren. Het directe zonlicht bracht bij zieke varkens spoedig verbetering, terwijl varkens, die zelf reeds in hooge mate rachitische verschijnselen ver toonden, nog in verkoopbaren toestand kon den worden gebracht. Afgezien van anti-rachistische werking, bleek eveneens, dat de dieren, die steeds di rect zonlicht hadden ontvangen, een veel snellere gewichtstoename vertoonden dan de andere dieren. TEXEL. De eerste lammerenmarkt. De Texelsche Crt. schrijft De eerste lam merenmarkt heeft een slechte indruk achter gelaten. Onze verwachtingen waren niet hoog gespannen (hoe kon het anders?), maar slechter dan we al vreesden was Maandag het handelsverloop, was Maandag, de prijs, welke zelfs voor onze beste beestjes werd ge boden. Bij een aanvoer van 3958 stuks (vo rig jaar 3807) liepen de prijzen van vijf tot tien gulden, evenwel met dien verstande, dat de gemiddelde prijs dichter bij de vijf dan bij de tien gld. lag. Een ongunstige omstan digheid was, dat betrekkelijk weinig koopers van de overkant waren gekomen. Van tolmu ren, contingenteering, onderconsumptie overproductie zwijgen we maar. Daarvan moeten we toch al genoeg gewagen. Gelukkig, dat er wat grasgroei is. Het zou er anders hopeloos uitzien voor de schapen fokkers en voor de Texelaars, die voor een goed deel op de schapenfokkerij aangewezen zijn, zeer zeker. Waar moet het heen. wan neer je nu reeds slechts met moeite zes, ze ven gld. voor je lammeren bedingen kunt Met veel belangstelling zien we uit naar het resultaat van de Leidsche markt van i Vrijdag. Het moge wat bemoedigend zijn. Ter vergelijking geven we hier een over zicht van le lammerenmarkten in vroeger jaren ÊCHTË FRIESCHE 20-50 er per dn» zachte en geurige roókfabctk,! GEMEENTE ANNA PAULOWNA. 1892 2276 4.00— 8.50 1922 2100 9.00—18.00 1923 4556 25.00—34.00 1924 4223 20.00—30.00 1925 3603 26.00—32.50 1926 4011 14.50—21.00 1927 3942 15.00—20.00 1928 6734 16.00—22.00 1929 4223 16.00—22.50 1930 3671 22.00—28.00 1931 3807 1900—25.00 1932 3958 5.00—10.00 BUITENLANDSCH NIEUWS. C. HOOGVORST, Tuinier LEVERT ALLE PLANTSOEN TEGEN VERMINDERDE PRIJZEN. FRANCO THUIS. De strijd tegen de naaktloopers. I)e Canadeesche regeering heeft een ïitgebreiden en verbitterden strijd ge- >pend tegen de naaktlooperij. De ge vangenissen te Nelson en te Grand Forks zijn propvol gevangenen, die zich schuldig hebben gemaakt aan •ïaakt.Ioopen. Te Grand Forks was men gedwongen speciale verblijven voor deze gevangenen op te slaan, laar er geen plaats meer was in de ge vangenissen. Velen moest men onder u-ongeil in een ijskegelbaan. In de ge vangenis van Nelson zijn de gevange ion aanhangers van de naaktlooperij hm) hongerstaking begonnen uit pro est tegen het feit, dat men hen van hun kinderen heeft gescheiden. Zij irengen hun tijd door met het Zingen van kerkelijke liederen. In de laatste dagen heeft de politie •uim 500 mannen en vrouwen gearre teerd, die hebben deelgenomen aan nachtparades en die voor het grootste leel aanhangers zijn van de Russische secte van de „vrijheidszonen". Het Ge echtshof heeft zeer strenge straffen opgelegd Twee-honderd-vijftig perso nen, die naakt hebben gebaad, w.o. 52 vrouwen, zijn veroordeeld tot 3 jaar ge vangenisstraf. Besloten is cenige ver oordeelden zoodra zij hun straf zullen hebben uitgezeten, uit het land te zet ten. Zoon schiet zijn vader dood. Te Ninove in België heeft een 18-ja- rig student zijn vader doodgeschoten. De vader had eenigen tijd geleden zijn vrouw en 5 kinderen verlaten, doch was nu weer teruggekeerd. Daar hij zijn vrouw en kinderen zwaar mishan delde, ontstond er een twist tusschen hem en zijn zoon. Deze heeft zijn va ler met vier revolverschoten gedood. Noodlottig schot. In liet dorp Schwarzenhorn in het het Rhongebergte, was een jonge hoer bezig zijn pistool te laden, daar hij op ratten wilde gaan schieten. Bij vergis sing drukte hij op den haan, waardoor zijn 17-jarige vrouw, met wie hij met Paschen was gehuwd, werd doodge schoten. Hippodroom. Als het getij verandert moet ,men de bakens verzetten, 't Is 'n waar Woord en een verstandig zaken man houdt daar terdege rekening mee. Onze tijd staat in het t/oekrti van sport en op allerlei feesten, ja zelfs ook op kermissen staat de „sport" op het pro gramma. Ook de danssalonlmucler, de iieor Benema heeft ingezien dat hij met len tijd meemoet en zijn salon doen inrichten tot hippodrome, terwijl daar hij het inwendige van de tent geheel is gemoderniseerd. Een gelukkige ge jachte vinden we dit. Immers de rij- vereenigingen bloeien in deze streken,, de paardensport wordt druk beoefend en een hippodrome mag zich dus uit er mate in de belangstelling van hel pu bliek verheugen. 112 Paarden, goed ge- liesseerd, zullen in Benema's hippo drome ter beschikking staan; Een fijn orchestorgel zorgt voor de muziek, ter wijl de bedrijfsleiding in handen is van den heer Hijboer. Reeds heeft de heer Bene,ma staanplaats verkregen op de kermissen te Schagen en Schager- brug. Wi'ij wenschen den heer Benema met zijn nieuwe onderneming veel succes. Van een bijzonderen correspondent.) De knecht werd bang en haalde de buren. Het gebeurde op een Zaterdag avond op de boerenhoeve van den Heer A. Keppel in de Kleiweg. Deze was met zijn vrouw uit, en de knecht die, als je hem soms hoor vertellen, van den duivel niet bang is) was - de zorg van den sleutel toevertrouwd. En ook de knecht ging om een buurpraatje, en had de deur zorgvuldig vastgemaakt, en de sleutel in z'n zak. Doch even later komt. Arie een zoon van den Heer Keppel thuis en die vindt de deur vast. Daar deze naar een pret je toe wilde, en zich daarvoor in een passend costuum moest steken, be lacht hij zich geen oogenblik en klom dooi' een raam, dal hij na eenige moei te had opengeschoven, terwijl hij zijn fiets bij het hekje had laten staan. ,Hij knipte het licht aan en vol zoete gedachten aan de fuif maakte hij zorg vuldig toilet. Intusschen kwam de knecht thuis en zag tot zijn ontzetting het licht bran den en een fiets bij het hekje staan. Met een paar trillende beenon ging hij, zonder zich op de hoogte te stellen wie in huis kon zijn, naar buurman Knol en vertelde van een kerel in huis. Knol was dadelijk bereid voor den slag, Maar voorzichtigheid is het halve werk en hij zegt laten we Cor Maars ook even roepen Cor lag al te bed, maar bij het hooren van dat staaltje „Wilde West" sprong Cor uit z'n en met een hooivork gewa pend er op af En ja hoor, nu zagen ze alle drie de fiets en het licht in huis. Het werd even tjes stil in hun binnenste. Doch spoedig was alle vrees overwonnen Knol moest de wacht houden bij de fiets, opdat de inbreker daarop niet. kon ontsnappen en Cor en de knecht zouden langs het grintpadje met een geladen hooivork op de deur losstormen. Maar dit maak te nog al een bombarie en dat wekte Arie uit zijn fuifmijmering. En plots bevond hij zich tegenover de bekende knecht met de hooivork, die stotterde o, w as jij het Cor en Knol waren bij het hooren, dat het de zoon des huizes was, al met tille trom naar huis vertrokken. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Adres geneeskundige. Men verzoekt ons mede te deelen, dat Dr. Hoog kamer voorloopig verblijf houdt in het postkantoor Sluis I en men zich voor medische hulp dus aan dit adres kan vervoegen. Druk bezoek. Met de Pinksterdagen is het be zoek aan onzen polder zeer groot geweest. Dinsdag maakten de leden der Tweede Kamer en Don derdag die der Eerste Ka mer een excursie door de Wieringermeer, alles onder geleide van ir. Roebroek. Ide 6eals> \AjDuckr, Si Verkrijgbaar bij Sluis I. ."SclfcirfBK W1ER1NGERMEERP0LDER. KERKDIENSTEN SLUIS I. Zondag 22 Mei 1932. R. K. KERK .30 uur H.H. Mis Voorganger Pastoor Braak. GEREFORM. KERK 10.15 uur cand. J. L. Wielenga. NED. HERV. KERK 3.30 uur cand. K. O. Finkensieper. Benoemd. Aangesteld als kanton- uiers in de Wieringermeerpolder 11. Kuut, Haukes en J. Rotgans Szn. Wes- terland. Op alles voorbedacht. Tot. in alle onderdeden worden de werken in on zen nieuwen polder uitgevoerd. De dij ken zijn hecht en sterk, onverwoest baar zou men zeggen, doch mocht het onverhoopt gebeuren, dat een ramp de polder zou teisteren, dar) is daar de vluchtheuvel, de Terp. Ook voor drink water is dan gezorgd. Op de Terp toch is door de Rijksdrinkwatervoorziening 'n Nortonboring verricht tot 125 M. en een groote put gebouwd van 5 M. diepte. Deze geweldige betonnen put geven we hierboven in beeld. GEMEENTE WIERINGEN. Onze teerwegen in gedrang. Door de plotselinge warmte werden de teer wegen, die hier zijn aangelegd, zeer slap. In allerijl is men begonnen met het overgooien van fijne grint. Reeds op de 2e Pinksterdag zagen we de ar beiders van den polder bezig met dit werk. Het gedeelte Spoorbuurt, en de Zwarte weg in Brcezand, die het vorig jaar zijn aangelegd, waren het ergst. Postduivensport. Zondag j.1. wed vlucht vanaf Nayon afstand 390 K.M. In concour 46 duiven. Duiven los ver moedelijk 9 uur. De eerste duif geconstateerd om 4 uur 10 m. *29 sec. De laatste duif om 4 uur 34 m. 54 sec. De prijzen als volgt X. Sprigt 1 en 10. Jab. Cornelissen 2. 3. 4 .6 en 8. Gebr. van Steijn 5. W. Blaauboer 7 en 9. G. dc Boer 11. Loop der bevolking. Ingekomen J. J. Her mans van Hengstdijk J. Herder van Smal- lingerland J. A. de Ridder van Den Helder: J. Hielkema van 't Zand, C. Dissel en gez. van Burgerbrug A. Vroegop van St. Anna- land S. Kaptein van Heerhugowaard. Vertrokken J. N. Ypma naar Bolsward G. Bij post naar Barsingerhorn. BURGERLIJKEN STAND Geboren Hubertus Christianus, z.v. N. H. Onderwater en A. v. Graven Grietje, d.v. W. J. C. Brokken en A. Glasbergen Wilhelmus Johannes Hermanus, z.v. W. C. Lameree en M. A. Schenk. Ondertrouwd J. Roelofs en E. de Vries. Getrouwd L. Wisse en A. Wiersma J. C. Hoogmoed en N. Verhoef. Overleden P. G. Brouwer oud 16 dagen, d.v. P. M. Brouwef Joh. A. TimmerHoo- geveen, oud 21 jaar. Politie. Gevonden Een muts. Verloren Ford reservewiel met band een overjas. Politie: Gevonden een gouden sier speldje en een portemonnaie met belas tingplaatje. Inl. bij den Gein. bode. Mooi concert in 't Zicht. Het ge mengd Koor „Zang en Vriendschap" heeft aangekondigd, dat het op heden Zaterdagavond in de Ned. Ilerv. Kerk te II.hoef een concert zal geven. Mede werking wordt dan tevens verleend door de Heer en Mevr. Vetter. Dit zegt ons genoeg Als men zich herinnert 't vorige prachtvol concert in de kerk, toen ook Mevr. Vetter haar welwillen de medewerking gaf, dan weet men bij voorbaat, dat het een avond zal zijn van hoog muzikaal genot. Wij willen dit concert dan ook ten zeerste bij on- |ze lezers aanbevelen. Nog willen we vermelden, dat de en- trée gesteld is op slechts 50 cent, in het bereik dus van iedere beurs. Nieuwe zaak. Ondanks de benarde tijdsomstandigheden heeft men toch de moed en energie het bedrijfsleven sommige vakken nieuw leven in te bla zen. Zoo zal door den heer Posthumus s. Zaterdag in de Elft een nieuwe bloemenzaak worden geopend. ij wenschen den ondernemer veel geluk. Brand. Hedennacht te ongeveer 2 uur brak brand uit in de coiffeurssalon van den heer Weidema aan de Cornelis Tijsenstraat de Den Oever. De bewoners wisten zich te redden, doch het per ceel (eigendom van den heer C. Tijsen te Den Helder) brandde geheel uit. De motorspuiten van Den Oever en Hippo- lytushoef wisten de belendende percee len te beschermen. BEZOEK AAN ZUIDERZEEWERKEN. Dinsdagmiddag brachten 52 leden der Tweede Kamer een bezoek aan de Zuiderzee werken. De koffiemaaltijd werd gebruikt in het ontspanningsgebouw voor Zuiderzeewer- kers, waarna met de booten „Vlieter" en „Jan van Gent" een tocht werd gemaakt naar de sluitingswerkzaamheden. Voorts was onder de bezoekers de directeurgeneraal van Wa terstaat ir. J. A. Ringers. Donderdag waren de leden der Eerste Kamer op bezoek, terwijl het Koninklijk Instituut van Ingenieurs even eens een der komende dagen de werken zal bezichtigen. Benoemd. Bij Kon. besluit is tot Heemraad van Polder Waard Nieuw- land benoemd de heer D. Jac. Mulder te de Elft, alhier. Gegund. De gunning voor den bouw van een nieuwe boerderij, annex woon huis voor den heer C. J. Koorn aan den Polderweg in Waard Nieuwland is ge schiedt aan den laagsten inschrijver, den heer K. Kreijger te Oudesluis voor f 11.934.- Laagste inschrijfster. Bij openbare aanbesteding dooi- den heer Dir. Gen. der Z.Z.werken j.1. Woensdag te Den Haag gehouden, is de firma O. J. Bos ker alhier laagste inschrijfster voor 't, afwerken van oevers en het maken van boordvoorzieningen langs het Noorde lijk gedeelte van het hoofdkanaal van de 3e afdeeling der Wieringermeerpol der voor f 29.990.- Bij een zwaar onweer op den tweeden Pink sterdag heeft zich boven Westenesch, bij Emmen, en in de omgeving een zware hagel bui ontlast. Thans is vastgesteld, dat over een uitgestrektheid van ongeveer 300 H.A. het geheele rogge- en havergewas vernield werd. Van vele woningen werden zoo goed als alle ruiten verbrijzeld, en eenige boomen in het dorp en zijn omgeving werden ontwor teld. De boeren zijn thans bezig, de akkers om te ploegen. Een groot gedeelte van de op eenige duizenden guldens geraamde schade wordt door verzekering gedekt. SPROETEN komen vroeg in het voor jaar, koop tijdig een pot SPRUTOL. Bij alle Drogisten. MARKTBERICHTEN. EEN ZWARE HAGELBUI. Uit Emmen meldt men aan de N.R.Crt. MARKTOVERZICHT der vorige week Inge zonden door Jac. Knoop, Makelaar in aard appelen, Groenten en Fruit, Nassaukade 158, telef. 81431 Amsterdam. De aanvoer van nieuwe Malta, is afgeloo- pen week grooter geweest, en werden in vei ling circa 3000 Vaten, dat is 6000 HL. ver kocht a f 14.50 15.- per 100 Kg. een daling van 7 ct per Kg. sinds vorige week. Van de ze prijs gaat 10 invoer af De handel in bonten en blauwen blijft, alhoewel de koop- krachtigen nu van de puike bonten afgaan, en Nieuwe Malta gaan gebruiken. Westland- sche Nieuwe Aardappelen komen in kistjes van 5 en 15 Kg. aan de Markt en werden ver kocht voor 21 tot 22 ct. per Kg., wat over ee nige weken wel gedaan zal zyn. Mooie gro ve bonten en blauwe poters blijven gevraagd, ook zand en Klei roodster. Andere soorten gaat de verkoop zeer slecht, vooral blanke aardappelen zijn zeer moeilijk te verkoopen. Heden 17 Mei 1932 werden de volgende prij zen gemaakt, per H.L. Zeeuwsche Blauwe en Bontenpoters f 1.50 1.75 per HL Zeeuwsche Bonten f 3 a 4 80 Idem Blauwen f 2.50 a 4.50 Idem Rood ster f 2.50 a 3 Texel Zand f 2 a 2.50 ld. Roodster f 2.40 a 3 A. Paulowna Zand f 2 a 2.50 Limburgsche Industrie f 2.25 a 2.50 Drentsche Zand f 1.40 a 2.10 Friesche Bor- gers f 2.50 a 2.80 p. H.L. ld. De Wets f 1.50 a 2 ld. Roodster f 2.50 a 3 Ypolder Bravo f 2.50 a 4 ld. Bevelanders f 2.80 a 3.20 An dijker Blauwen f 2 a 2.25 N. Holl. Eigenb. f 2 a 2.40 ld. Roodster f 2.40 a 2.60. Winter Malta f 7 a 9 per 100 Kg. Nieuwe Malta f 15.50 a 16 p. 100 Kg.. Westlandsche Nieuwe f 21 a 22. per 100 K.g. Schagen. 18 Mei 1932. Op de heden ge houden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 2 Paarden f 120 a 160; 70 Gelde koeion (mag.) f 140 a 180;; 40 Gelde koeien (vette) f 180 a 330; 45 kalfl koeien f 180 a 240; 53 Pinken f 40 a 95.-;! 113 Nuchtere kalveren f3 a 1(2.-; 129 O-i verhouders f 12 a 16; 761 Lammeren f5 a 12.-; 41 Varkens (mag.) f 5 a 9.-; 73/ Varkens (vette) per Kg. 20 a 23 ct.; 142 Biggen f 4 a 7.-; Konijnen f 0.35 a 1.-5 15 Kippen f 0.75 a f 1.- Hoorn, 19 Mei 1932. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 14 stapels kleine fabriekskaas f 20.-; 8 stapels kleine boe ienkaas f 18.50; totaal 22 stapels wegen de 28704 KG. De handel was matig. Schagen Eierveiling 19 Mei 1932. Aanvoer 165.000 kipeieren. Prijs 55< 57 kg. 2.10 a 2.30; 58-60 kg. 2.30 a 2.40; 61-63 kg. 2.40 a 2.60; 64-67 kg. 2,70 a 3.-jT Ongewogen wit 2.- a £.40; Bruin 2.2(3 a 2.80. 7500 Eendeieren 2 a 2.20 pei 100. Kalkoeneieren 5.10 a 7.10 p. 100.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2